Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,078 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,666 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς φαντάζεστε τον γάμο σας;

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 17:58, 24-10-06:

ωρύομαι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 18:00, 24-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Χμμμ δεν θέλω με τίποτα θρησκευτικό γάμο (καθότι άθεη), αλλά δεν θέλω και σκέτο πολιτικό, θέλω να είναι και λίγο "γιορτή" δηλαδή...
Πέρα απο αυτό, δεν μπορώ με τίποτα τα κλασσικά ελληνικά έθιμα, είτε όσον αφορά το νυφικό, είτε τη μουσική, είτε το φαί κλπ. Οπότε θα έκανα κάτι τελείως κουλό και εκκεντρικό, ώστε όσοι φύγουν απο την τελετή να μας θεωρούν τελείως "αλλού γι αλλού" ζευγάρι Πχ κανένα μαύρο νυφικό με κόκκινες λεπτομέρειες σε στιλ όπως κάτι φορέματα που βλέπουμε σε ταινίες εποχής και μουσική ψιλο-gothic Α και κόσμο θέλω αρκετόοο!
Όλα αυτά βέβαια τελείως θεωρητικά και ελαφρώς στην πλάκα μιας και δεν το έχω φανταστεί ακόμα σοβαρά Πάντως το σίγουρο είναι οτι δεν θέλω ελληνικά έθιμα ούτε στο ελάχιστο, και αυτό δεν νομίζω να αλλάξει με τα χρόνια.
καλα ειδα πριν 4 μηνες ανα τελειο μαυρο νυφικο , εμεινα με ανοιχτο το στομα....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 18:11, 24-10-06:

Θενξ ΚΕ!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 02:56, 25-10-06:

Αχ καλέ ναι καλέ...!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:09, 25-10-06:

Θα ήθελα να κάνω ένα γάμο-πάρτυ με πολύ λίγο κόσμο. Απλό και λιτό και με φοβερή μουσική και χορό!

Στην πραγματικότητα όμως το κόβω χλωμό να συμβεί έτσι. Κι αυτό γιατί όταν παντρεύεσαι, δυστυχώς ΠΡΕΠΕΙ να καλέσεις και κάποιους με τους οποίους δεν είσαι και τόσο κοντά, απλά επειδή είναι σόϊ (και αν δεν το κάνεις, θα στεναχωρηθούν οι γονείς σου!). Επιπλέον έχω μπλέξει με Ηπειρώτη, πράγμα που σημαίνει πως θα πρέπει να βάλουμε κάποια στιγμή και κάνα κλαρίνο για όσους έρθουν από το χωριό του (έχω αλλεργία στα κλαρίνα, το είπα; Είναι από τα λίγα πράγματα που έχω διαπραγματευτεί εδώ και χρόνια, πως αν ποτέ παντρευτούμε, τα κλαρίνα θα παίξουν για μάξιμουμ μισή ώρα! ) και φυσικά είναι αδύνατον η όλη φάση να είναι πάρτυ όπως το φαντάζομαι, επειδή λιγότερους από 500 καλεσμένους είναι αδύνατον να έχω. Επίσης δεν παίζει το σενάριο "Δεν κάνω τραπέζι, αλλά πάρτυ σπίτι μου για 100 άτομα!", διότι οι γονείς του μωρού μου δεν θα το πάρουν καθόλουυυυυυυυ καλά!

(Το μόνο βέβαιο είναι πως θα γελάσω πολύ κι εγώ και όσοι με ξέρουν καλά, με τα διάφορα παραδοσιακά! )

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 10:35, 25-10-06:

Πολιτικό και ανέξοδο.
Δεν είναι τσιγκουνιά αλλά μου φαίνεται τραγικό να δώσω 3-4 ψηφία νούμερο σε ? για μια μέρα της ζωής μου γίνεται καθαρά για τα κολήματα της κοινωνίας. Δεν αποκλείω να αλλάξω γνώμη αλλά πρέπει κάτι περιέργο να συμβαίνει με την υποψήφια νύφη

Άρα τείνω να πιστέψω ότι η γενιά του Demelene τελειώνει κάπου εδώ.

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 11:46, 25-10-06:

χε χε πολύ αστείο θέμα για μένα... Η αλήθεια είναι ότι πραγματικά δεν ξέρω αν ποτέ παντρευτώ, οπότε είναι το βασικό ζήτημα, δεν σκέφτομαι τον γάμο αφού δεν έχω βρει τον άνθρωπο που θα είναι μαζί μου.... Αν θεωρήσω ότι βρω ή με βρει ο άνδρας της ζωής μου :p, τότε θα ήθελα να κάνω έναν γάμο για την πάρτη μας,ναι μεν κόσμος, συγγενείς, φίλοι αλλά πάνω από όλα να το διασκεδάσω εγώ και ο σύντροφός μου. Σίγουρα θα θέλω να ειναι ζεστή η μέρα, να έχει ήλιο ( σιχαίνομαι τον Χειμώνα), κάπου κοντά στη θάλασσα (τη λατρεύω), εγώ θα ήθελα ένα νυφικό χμμμμ μάλλον πολύ σέξι (χωρίς να είναι πρόστυχο) και ο σύντροφός μου να είναι όντως γαμπρός ... Σίγουρα μετά το γάμο τραπέζι με όλους τους καλεσμένους, κάτι σε πάρτυ δηλαδή με πολύ χορό, ποτά (να γίνουμε όλοι γκολλλλλ) χεχε και φαγητό από σολωμό έως σουβλάκια, σίγουρα μπουφέ...χμ τι άλλο.. .Το σκέφτομαι και γελάω μόνο και μόνο με τη σκέψη...Σίγουρα πολύ γλέντι.. αυτό είναι το μόνο σίγουρο!! Μια φορά παντρεύεται κανείς (τουλάχιστον για μένα)

Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη smart
H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε στις 10:26, 29-10-06:

Βασικά δεν θέλω να έχει πολύ κόσμο μη σου πω μόνο ο γαμπρός,η νύφη(εγώ. μια και μιλάω για το δικό μου γαμο) και αιντε και ο κουμπάρος!!!Τι να τον κάνεις τον κόσμο...Εμένα μου αρεσούν οι γαμοι με λίγα ατομα....Α και θα το προτιμούσα σε ένα μικρό και απόμερο εκκλησάκι!!!

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 20:05, 10-06-07:

Συνολικά, έχω πάει σε τρεις γάμους. Στο πρώτο με πήγαν στα 4-5, αιώνιος σκανταλιάρης, πάτησα το νυφικό της νύφης , φρικάρησαν όλοι και δεν με ξαναπήραν. Ο δεύτερος πριν 10 χρόνια, το μόνο που θυμάμαι ήταν πως αισθανόμουνα εντελώς άβολα με τη μαλλούρα μέχρι την πλάτη να κρύβει το ακριβοπληρωμένο μου κουστούμι!

Ο τρίτος ήταν χθες. Τα παιδιά αποφάσισαν για λόγους τεχνικούς (η οικογένεια της νύφης ήρθε από Αγγλία και άλλα μέρη του κόσμου) και ταξιδιάρικους (έτσι γουστάρανε) να παντρευτούν στην Μονεμβασιά. Συμπαθώ τον παιδί και τη μητέρα του και ήθελα να πάω. Έβαλα το 10χρονο κουστούμι μου, πήρα την οικογένεια και ταξιδέψαμε μέχρι εκεί. Για πρώτη φορά ένιωσα πραγματικά ωραία.

Περπατώντας στο κάστρο, λίγο πριν φτάσουμε στην εκκλησία, ακούσαμε κιθάρες και τραγούδια: «Σήμερα γάμο, σήμερα γάμο έχουμε...» Μετά από 4-5 εκτελέσεις ήρθε και η νύφη (στην ώρα της, όλα κι όλα). Όμορφη τελετή και με τις ψυχάλες της βροχής (για να ανθίσει το ρύζι!) πήγαμε στη δεξίωση. Σε ένα ωραίο χώρο, στο πιο απόμακρο άκρο του δεξιού ποδιού της Πελοποννήσου. Ήπιαμε το ποτάκι μας απολαμβάνοντας τη θέα και μετά μπήκαμε μέσα για τις μάσες...χεχε.

Μέσα στις εκπλήξεις, τα παραδοσιακά χορευτικά και άλλα, μου άρεσε πολύ το βιντεάκι που φτιάξανε τα παιδιά με μουσικούλα, μονταρισμένες φωτογραφίες απʼ τη ζωή τους και θέμα: «Τα δελφίνια συνεχίζουν να ταξιδεύουν». Με συγκίνησε η συγκίνηση που προκάλεσε σε φίλους και γνωστούς (δάκρυα κορόμηλο). Ναʼ ναι καλά, με υγεία και ευτυχία!

Εμείς λοιπόν, πως φαντάζεται – ονειρεύεται ο καθένας από μας το γάμο του; Σκεφτείτε ότι είναι κάτι που όπως και να το κάνουμε σημαδεύει τη ζωή μας. Εννοείται ότι θέλω να γράψω κι εγώ αλλά πιο μετά...(μωρέ δώστε μου εσείς ιδέες, κι ας μην έχω βρει τη νύφη! )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 20:41, 10-06-07:

Αμάν....καλά έπαθα σοκ τώρα....μπρρρρρ . Άνοιξα θρεντ με τον ίδιο ακριβώς τίτλο που είχε ανοιχτεί στις 21/10/2006. Ποιος είναι ο φίλος ο fandango να παίξουμε κανένα τζόκερ μαζί; Ρε παιδιά διαχειριστές, αφού το έψαξα, έβαλα αναζήτηση τη λέξη «γάμο» και δεν βρήκα παρόμοιο θέμα, φταίω;

Anyway....θα μελετήσω όλα τα post γιατί με ενδιαφέρει αλλά να γράψω σύντομα και τα δικά μου....

Φαντάζομαι ένα rock γάμο. Ντυμένος με τζινάκι και την ψυχεδελική μου μπλούζα (πορτοκαλένια με βούλες), ντισκομπάλλες και βιντεάκι με εικοσυνθέσεις – είχα την ιδέα να εμφανίζεται ένα κουνούπι (την είχα γνωρίσει σε ένα club με το όνομα ʽMosquitoʼ) να ρίχνει δυο τρεις σβούρες και μετά κλαααπ να το πλακώνει ένα σφυρί. Αλλά επειδή το κουνούπι μας θα ήταν κουνούπι-πρωταθλητής θα σήκωνε το σφυρί και θα έλεγε: «Θα πεθάνω με το τέλος του κόσμου»!!!!

Και στο χορό της νύφης με τον γαμπρό θα έπαιζε το….. ʽIn a manner of speaking – Tuxedomoonʼ. Φτουυυυ.... πάμε γιʼ άλλα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:21, 11-06-07:

Βασικά αυτά που ήθελα τα είχα όλα, ήθελα θρησκευτηκό στον άγιο Νεκτάριο στο φαληράκι, ήθελα Ρόζ νυφικό απο μικρό παιδί και ήθελα να το κρατήσω αργότερα, ήθελα άνθοδέσμες στα θρονιά όταν παιρνάω και ήθελα άσπρο ιερό, ο γαμπρός να με περιμένει στην εκλησία με σκούρο σακάκι και με μια ανθροδέσμη τριαντάφυλα...

Ηθελα καρδιά στο αμαξι και είχα μπροστα μια καρδιά τριαντάφυλα, και πήσο μπουκέτο μεγάλο, ήθελα όλα να είναι τριαντάφυλο, το λατρέυω, ήθελα ΄να μην κάνω τραπέζι και ούτε έγινε, ήθελα πάω κάπου ταξίδι με χιόνι και το είχα.

Πέρασα φανταστικά, ήταν φανταστικά, άλλα αυτό που μου άρεσε και δεν το έκανα ήταν να φύγουμε μόνοι μας, άλλα ο κουνιάδος μας πήρε τελικά βάζοντας δυνατα ένα σιντί που έγραψε με τα εξείς τραγούδια: δεν ξαναβόσκω άλλες βουβάλες... Σκύλα δεν θα σου τηλεφωνήσω... Και το ποιο κουφό δεν παντρέυομαι δεν νυκοκυρέυομαι έκανε ότι ήθελε για την πάρτη του χωρίς να σκευτεί εμάς άλλα τι να κάνουμε μου φτάνει που ο γάμος μου είναι ακόμα στολησμένος και μυρίζει λουλούδια και ευτυχία

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 09:50, 11-06-07:

Είχα δει τον Monsoon Wedding και αν κάποτε παντρευτώ θα ήθελα να είναι κάπως έτσι. Σε ινδικό στάιλ

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 12:14, 11-06-07:

Μμμ..σ' ένα εξωκλήσι με θέα την θάλασσα... με ελάχιστους καλεσμένους... οι πολύ κοντινοί... Τούρτα και τα σχετικά στο προαύλιο χώρο... Και η τελετή στο προαύλιο χώρο δεν θα με χάλαγε καθόλου επίσης

Δεν είμαι των δεξιώσεων και των κλαρίνων

Και το βραδάκι οι πολύ κολλητοί στα μπουζούκια και όπου αλλού προκύψει

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 12:16, 11-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Μμμ..σ' ένα εξωκλήσι με θέα την θάλασσα... με ελάχιστους καλεσμένους... οι πολύ κοντινοί... Τούρτα και τα σχετικά στο προαύλιο χώρο... Και η τελετή στο προαύλιο χώρο δεν θα με χάλαγε καθόλου επίσης
Και στην θάλασσα στεφάνια με λουλούδια ή κεράκια σε άσπρα/γαλάζια/ροζ χρώματα

Είναι ένα εξωκκλήσι εδώ που είναι χτισμένο πάνω σε ένα βράχο και προχωράς πάνω σε ένα τσιμεντένιο δρομάκι για να πας που δεξιά και αριστερά έχει ρηχά νερά και το διακοσμούν υπεεεεεεροχα

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 12:32, 11-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από suspiria
Και στην θάλασσα στεφάνια με λουλούδια ή κεράκια σε άσπρα/γαλάζια/ροζ χρώματα

Είναι ένα εξωκκλήσι εδώ που είναι χτισμένο πάνω σε ένα βράχο και προχωράς πάνω σε ένα τσιμεντένιο δρομάκι για να πας που δεξιά και αριστερά έχει ρηχά νερά και το διακοσμούν υπεεεεεεροχα
Υπέροχο

Για πες που...μήπως μας χρειαστεί

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H suspiria έγραψε στις 12:36, 11-06-07:

Το εν λόγω εξωκκλήσι:

Μη σε πτοούν τα χρώματα, η φωτογραφία είναι τραβηγμένη μεσημέρι. Το απόγευμα είναι πολύ πιο όμορφα

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P1160229.jpg
Εμφανίσεις:  73
Μέγεθος:  145,1 KB  
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:38, 11-06-07:

Tέλειο!!

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 12:45, 11-06-07:

πες ναι και εκει θα σε παω

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 12:50, 11-06-07:

Είναι απλά τέλειο!

Οι από πάνω μου να βρουν άλλο ξωκλήσι αυτό είναι δικό μου

Παράθεση

mara

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mara
H mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H mara έγραψε στις 12:57, 11-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
πες ναι και εκει θα σε παω

αλλάξαμε τοποθεσίααα???
για κάποιον Αγ. Νικήτα (νομίζω) δεν λέγαμε?

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H suspiria έγραψε στις 13:03, 11-06-07:

Α! Κάτι τελευταίο που ακούστηκε είναι οτι θα απαγορευτούν τα μυστήρια στα ιδιόκτητα εξωκκλήσια γιατί πολλοί ιδιοκτήτες τα εκμεταλλεύονται ως προς προσωπικό τους ώφελος

Δεν ξέρω αν ισχύει, αν θα ισχύσει ή οτιδήποτε, αλλά ψάξτε το οι ενδιαφερόμενοι

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 13:06, 11-06-07:

εμενα ο γαμος μου δεν εγινε οπως ακριβως θα ηθελα δυστυχως αν μπορουσα να ξαναπαντρευτω τον ιδιο αντρα για να τα κανω ολα οπως θελω θα το κανα ευχαριστως.... αλλα σημασια εχει οτι εχω τον ανθρωπο μου διπλα μου...οτι εκεινη τη στιγμη του μυστηριου ολα γινοταν για μενα και γι αυτον...αυτο και μονο με κανει απολυτα ευτυχισμενη.
οταν παω σπιτι αν θυμηθω θα σας δειξω πως εγινα νυφη...
οι νυφικες μου φωτογραφιες ηταν παρα πολυ πετυχημενες

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 01:57, 15-06-07:

Δεν τον φαντάζομαι... Νομίζω πως δεν θα παντρευτώ ποτέ στη ζωή μου...

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 16:43, 15-06-07:

Δεν μου αρέσει η ορθόδοξη εκκλησία ούτε το δημαρχείο, ούτε αποδέχομαι τον όρο γάμο όπως τον εννοούν οι περισσότεροι, και ειδικά οι γυναίκες που θέλουν πάρα πολύ να παντρευτούν και βιάζονται με ολέθρια αποτελέσματα. Σε όποιον γάμο πήγα γέλαγα. Το πιο ενοχλητικό κομμάτι είναι οι συγγενείς και οι περισσότεροι γάμοι γίνονται Σεπτέμβρη-Οκτώβρη στην Ελλάδα, έτσι μου λέγανε τουλάχιστον παλιά οι μεγαλύτεροι, μές'τη ζέστη και την υγρασία, μια εποχή που δεν μου αρέσει καθόλου, αφού αγαπημένη μου εποχή που νοιώθω φουλ κέφι και ερωτισμό είναι ο χειμώνας κι όχι το παρατεταμένο καλοκαίρι. Δεν είναι ο γάμος το πρόβλημα, αλλά μια σειρά από κακά έθιμα γύρω απ'αυτόν όπως η λίστα δώρου που με αηδιάζουν. Και όλο αυτό το κλίμα, ειδικά στην εκκλησία δεν μου αρέσει καθόλου, το βρίσκω πολύ πομπώδες και θεατρικό. 'Οταν βλέπω ιερέα πάει ο νους μου σε κηδείες. Ποιόν αφορά η επισημοποίηση μιας σχέσης και γιατί να έχει τόσο μεγάλο κοινό μια τελετή γάμου όπως μια επιθεώρηση ? Τα καλά έργα τα παρακολουθούν λίγοι, άσε που δεν ανεβαίνουν κι εύκολα καλά έργα. Και το δημαρχείο είναι στο άλλο άκρο, ψυχρό και άχαρο. Ο γάμος έχει πραγματοποιηθεί πολύ πριν την εκκλησία και τα άλλα όλα είναι περιττά. 'Εχω πολλές ιδέες για αυτοσχέδιο πριβέ γάμο. Δεν προβλέπω γάμο με την έννοια της δημόσιας τελετής, είναι πάνω από τις ψυχικές δυνάμεις μου κι εξάλου νομίζω πάντα θα είμαι φτερό στον άνεμο. Ο γάμος-τελετή είναι για ανθρώπους που είναι προσγειωμένοι ή θέλουν να προσγειωθούν αναζητάνε ασφάλεια και εξασφάλιση, και γίνεται κυρίως για κοινωνικούς και ψυχολογικούς λόγους.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 17:38, 15-06-07:

Μμμμμ... εγώ τον φαντάζομαι...

ανύπαρκτο.......

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 20:03, 15-06-07:

ουτε εκκλησια ουτε πολλοι ανθρωποι
με λιγα λογια ετσι
Συνημμένο Αρχείο 1314

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kakerlak : 01-07-07 στις 19:28.
Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 20:27, 15-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
ουτε εκκλησια ουτε πολλοι ανθρωποι
με λιγα ετσι
Συνημμένο Αρχείο 1314
και γω ακριβως ετσι
αχα

Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 20:57, 15-06-07:

Εγώ δεν κάθησα ποτέ να σκεφτώ σοβαρά το πώς θα ήθελα το γάμο μου γιατί γενικά δε μου'ρχεται να φαντάζομαι με λεπτομέρειες κάτι που πιθανώς να μη γίνει ποτέ. ΌΜΩΣ, πριν καμιά τετραετία περίπου συνέβη το εξής:

Ήμουν πολύ άρρωστη, με φοβερά ψηλό πυρετό και είχα περάσει σε κείνη τη φάση του ντελίριου που δεν ξέρεις αν κοιμάσαι και ονειρεύεσαι ή όχι. Σε εκείνη την περίεργη φάση λοιπόν είδα ένα όνειρο (?) ότι παντρευόμουνα και ο γάμος γινόταν σε ένα ξωκλήσι πάνω σε έναν καταπράσινο λόφο, με ελάχιστα άτομα. Ήταν ολα τόσο φώτεινά και φρέσκα και δροσερά...ακόμα το θυμάμαι. Και μετά το γάμο αντί δεξίωση καθήσαμε και κάναμε πικ-νικ στο χορτάρι, τραγουδούσαμε με κιθάρες και ήταν τέλεια! Το πιο εντυπωσιακό είναι ότι μετά από αυτό κοιμήθηκα ήσυχα και την άλλη μέρα ήμουν πολύ καλύτερα!

Έτσι λοιπόν θέλω αν ποτέ παντρευτώ να γίνει ακριβώς όπως σε εκίνο το όνειρο που είδα.

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

O parafernalia έγραψε στις 22:02, 15-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Idril
Έτσι λοιπόν θέλω αν ποτέ παντρευτώ να γίνει ακριβώς όπως σε εκίνο το όνειρο που είδα.
Αχ, ναι ωραίος γάμος θα είναι! Θα με καλέσεις και μένα;

Τελικά οι περισσότεροι εδώ προτιμάμε τα ξωκλήσια, τις κιθάρες, τους λίγους - εκλεκτούς καλεσμένους.

Και μένα ο γέρος μου που μου λέει "Τον γάμο τον κάνουνε οι γονείς για να βγάλουνε τις υποχρεώσεις τους"! Τι να κάνω, να τσακωθώ μαζί του;

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 22:14, 15-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Idril
Σε εκείνη την περίεργη φάση λοιπόν είδα ένα όνειρο (?) ότι παντρευόμουνα και ο γάμος γινόταν σε ένα ξωκλήσι πάνω σε έναν καταπράσινο λόφο, με ελάχιστα άτομα.
Αχ τι καλά, αν γίνει όντως, θέλω κι εγώ να είμαι σ'αυτά τα λίγα άτομα

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 22:23, 15-06-07:

Για γνωστούς λόγους, δεν πρόκειται να παντρευτώ neveeeer

Η αλήθεια είναι πως δεν με εντυπωσιάζει καθόλου αυτό το ''κατεστημένο'', δηλαδή εκκλησία, μπομπονιέρες, ρύζια, συγγενείς πάνω από το κεφάλι σου, φωτογραφίες, βέρες, γλέντι ύστερα σε ταβέρνα

Τι κρίμα που δεν..

-petros

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:41, 15-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Petros

Η αλήθεια είναι πως δεν με εντυπωσιάζει καθόλου αυτό το ''κατεστημένο'', δηλαδή εκκλησία, μπομπονιέρες, ρύζια, συγγενείς πάνω από το κεφάλι σου, φωτογραφίες, βέρες, γλέντι ύστερα σε ταβέρνα

Τι κρίμα που δεν..

-petros
Πρώτον, γιατί να μην παντρευτείς; Ήδη γίνονται ενέργειες, σίγουρα σε 5-10 χρόνια θα έχει νομιμοποιηθεί και ο γάμος
Δεύτερον, ο γάμος δεν είναι πάντα έτσι. Αυτό που περιγράφεις είναι το κλασσικό ελληναράδικο στιλ, δεν είναι υποχρεωτικό.

Παράθεση

PYLH

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη PYLH
H PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H PYLH έγραψε στις 02:11, 16-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Petros

Τι κρίμα που δεν..

-petros
Μ'εχεις καλυψει πληρως! Τι αλλο να πω?
....κι οταν τελειωνει το "πανηγυρι", πηγαινεις με τον νομιμο πια συντροφο σου στο σπιτι και αντι να κανεις αυτο , που παλαιοτερα ονομαζανε πρωτη νυχτα του γαμου δλδ να τον ριξεις στο κρεββατι-καναπε-τραπεζι -πατωμα...'η οπου βρεις τελος παντων , εσυ τι κανεις????? 1) "Ας παει και το παλιαμπελλο..."(ενω ψιλοκοιμασαι!) 2) Ξεραινεσαι στον υπνο ( χωρις παλιαμπελλο...κι αυριο μερα ειναι!!! ) Κι αυτα, στην καλυτερη περιπτωση εννοειται , γιατι υπαρχει και το σεναριο , καθολου σπανιο πιστεψτε με , να ριξεις κι ενα καβγα :mad17: γιατι βγαλατε πολλες φωτογραφιες , γιατι δεν ηταν οπως το περιμενες , γιατι η φιλη της πρωην του φιλου σου σε φιλησε 5 φορες , γιατι τα ποτα ηταν ζεστα , το φαγητο λιγο , τα παπουτσια στενα , γιατι...γιατι...γιατι....!!!
Ακουγονται υπερβολικα ? Μηπως ειμαι γκρινιαρα ? Κι ομως συμβαινουν! Συμπερασμα: Οταν αποφασιζει καποιος-α να παντρευτει ( ταπεινη μου γνωμη ) το θεμα ειναι ν'απολαμβανει ολη την διαδικασια !!!
Ολες αυτες τις ετοιμασιες που πρεπει να γινουν, επιπλα-φωτιστικα-νυφικο-κοστουμι-λιστα καλεσμενων-τραπεζι ( που,πως,ποιοι κ.λ.π ) Γιατι εαν ολα αυτα μας φρικαρουν αντι να μας γεμιζουν χαρα , τοτε χανουμε την ουσια! Ο εγκεφαλος μας θα προσπαθησει να διαγραψει απ'την μνημη του την , κατα τ'αλλα , "ωραιοτερη στιγμη της ζωης μας " και πολυ καλα θα κανει . Γι αυτο λοιπον.....σκεφτειτε το καλα! Λογικα , μια φορα παντρευεται κανεις.

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Πρώτον, γιατί να μην παντρευτείς; Ήδη γίνονται ενέργειες, σίγουρα σε 5-10 χρόνια θα έχει νομιμοποιηθεί και ο γάμος
Δεύτερον, ο γάμος δεν είναι πάντα έτσι. Αυτό που περιγράφεις είναι το κλασσικό ελληναράδικο στιλ, δεν είναι υποχρεωτικό.
Ειμαι νεο μελος κ ζητω συγγνωμη εκ των προττερων, αλλα διακρινω " κατι " σχετικα με την παραδοση , το ελληναραδικο στιλ , τα γουρουνοπουλα , τα εθιμα , τα κλασσικα ελληνικα γλεντια ??? Γιατι ετσι ? Σιγουρα εχω χασει επεισοδια... Εαν θελεις με κατατοπιζεις σχετικα . Θα μ'ενδιεφερε ν'ακουσω τη γνωμη σου!

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Ναι, αυτό όντως είναι κάπως...
Γι' αυτό σας θυμίζω μία άλλη παράμετρο του παραδοσιακού γάμου:
όλοι προσφέρουν από κάτι!!!
Γυναίκες μαγειρεύουν, κάποιος βρίσκει λυράρη... Μιάαα χαρά!!!
Διαβαζοντας το μηνυμα σου, μονο ωραιες εικονες ερχονται στο μυαλο μου! Το μονο που μπορω να φανταστω , ειναι χαμογελαστα προσωπα και ανθρωπους που χαιρονται , με την χαρα των αλλων!!! Αυτα , μονο σ'ενα παραδοσιακο γαμο μπορει να τα νοιωσει κανεις. Σ'ευχαριστω! Μου θυμισες στιγμες που ειχα ξεχασει ! ! !

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 16-06-07 στις 02:15. Αιτία: Ένωση τριών συνεχόμενων μηνυμάτων.
Παράθεση

PYLH

Δραστήριο Μέλος

H PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H PYLH έγραψε στις 03:08, 16-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Oντως δεν ειναι απαραιτηρο και ας συνηθισουμε πια (βαζω κι εμενα μεσα γιατι το κανω κι εγω αυτο
... ) οτι οταν ακουγεται πως μιλαμε γενικα δεν σημαινει οτι γινεται αυτο και στο 100% των περιπτωσεων.
Εχω παει και σε "κοσμικο" γαμο και ηταν για ολα τα λεφτα (οργανωση,χωρος,κλιμα,μουσικη φαγητο...καλο απλως!), κι εχω παει σε τετοιον οπου καταντησε το απολυτο κιτσαριο!
Σε αυτες τις περιπτωσεις γαμου πρεπει να ειναι πολυ προσεγμενοι και πολυ καλα οργανωμενοι, ενω αντιθτα οι αλλοι, οι "παραδοσιακοι¨με τακλαμπατσιμπανα δεν χρειαζονται τοσο πολυ.
απο εκει και υστερα εγω σε οσους εχω παει εχουν μοιραστει...αλλοι ηταν για τα πανυγηρια και αλλοι αφησαν ιστορια.
Απλουστατα το ζευγαρι πρεπει να κανει αυτο που αισθανεται και τοτε σιγουρα θα πετυχει το τζερτζελο...
το μονο που ξερω ειναι οτι αυτοι που καλεις στην εκκλησια πρεπει να τους καλεσεις και στο τραπεζι.Ειναι καπως οι μισοι να εχουν προσκληση και στο κεντρο και οι αλλοι τον παπαλα.'Η τους καλεις σε ολο το χαρμοσυνο γεγονος ή καθολου.
Εγω παλι θα μεινω μαγκουφης και γερομπισμπικης και δεν θα εχω προβλημα τετοιο...Θα υιοθετησω κι ενα παιδακι απο την Αφρικη ή την ινδια και τελειωσε το πανηγυρι.

P.S.Μου αρεσουν οι γαμοι σε εκκλησια αλλα εξω απο τον στεγαζομενο χωρο.Ειχα παει σε εναν τετοιο και ηταν πολυ μπαμ!
P.S.2.Για την γιδα συμφωνω απολυτα...ουτε εμενα μου αρεσει...Αντιθετα ομως η γουρνοπουλα...πωωωω!!!!

Πολλα απ'αυτα που εχεις γραψει με βρισκουν απολυτα συμφωνη κ μ'αντιπροσωπευουν. Αλλα αυτο για την υιοθεσια ενος παιδιου που αναφερεις ......δεν υπαρχουν λογια για να το σχολιασω περισσοτερο!!!!!!!!!! ( Ελπιζω να μην ειμαι εκτος θεματος....ειμαι πολυ νεο μελος , γι αυτο πασης φυσεως υποδειξεις-διορθωσεις-συμβουλες...θα τις δεχομουν με ιδιαιτερη χαρα!!!!! ) Παραλιγο να το ξεχασω! Γιδα ουτε γι αστειο............αλλα γουρουνοπουλα με καλοψημενη πετσα μμμμμμ!!!!! ( ας φαω το γιαουρτακι μου τωρα )

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 15:25, 16-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από PYLH
Ειμαι νεο μελος κ ζητω συγγνωμη εκ των προττερων, αλλα διακρινω " κατι " σχετικα με την παραδοση , το ελληναραδικο στιλ , τα γουρουνοπουλα , τα εθιμα , τα κλασσικα ελληνικα γλεντια ??? Γιατι ετσι ? Σιγουρα εχω χασει επεισοδια... Εαν θελεις με κατατοπιζεις σχετικα . Θα μ'ενδιεφερε ν'ακουσω τη γνωμη σου!
Απλά δεν είναι του γούστου μου, και απο το μήνυμα του Πέτρου υπέθεσα οτι δεν είναι ούτε του δικού του γούστου όλα αυτά.

Παράθεση

truffinho (Αγγελος (όνομα και πράμα))

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη truffinho
Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O truffinho έγραψε στις 16:06, 16-06-07:

...Σας αγαπάω μα δεν παντρεύομαι...

Παράθεση

PYLH

Δραστήριο Μέλος

H PYLH έγραψε στις 16:28, 07-07-07:

Ελπίζω ό,τι μπορώ να απαντήσω ξανά στο θέμα αυτό...!!! Αφού η πρώτη μου αναφορά, έγινε με την εγγραφή μου ως μέλος και θα ήθελα να πω κάτι ακόμα!

Τον γάμο μου δεν τον φαντάζομαι....γιατί πολύ απλά δεν θέλω ( δυστυχώς ) , ούτε να τον θυμάμαι...!!!

"Ωμό , σκληρό......ίσως !!! Αληθινό όμως!!!
Άλλο "ένωση δύο ανθρώπων".....άλλο "πανηγύρι"....

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 16:36, 07-07-07:

Εγώ θα απαντήσω με ένα σχόλειο που το έχω ξαναανφέρει κάπου.
Ο γάμος είναι υπέροχο πράγμα γιατί βοηθάει δυο ανθρώπους να λύσουν από κοινού τα προβλήματά τους, προβλήματα που δεν θα είχαν αν δεν είχαν παντρευτεί......

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 16:37, 07-07-07:

Μπλε

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 19:12, 07-07-07:

Εγώ θα ήθελα να κάνω πολιτικό γάμο με λίγους και καλούς φίλους καλεσμένους, αν και φοβάμαι ότι θα καταλήξω να κάνω το κλασικό πανηγύρι που κάνουν οι περισσότεροι

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:14, 07-07-07:

Δεν τον φανταζομαι... ετσι οπως βλεπω τωρα τον ολο θεσμο, δεν θελω να παντρευτω... Τωρα αν αργοτερα για καπιον λογο αλλαξω γνωμη και θελισω να παντρευτω (πραγμα που δεν το νομιζω αλλα ποτε δεν ξερεις...) βλεπουμε τοτε... Παντος συγουρα δεν θα θελω κατι πολυ φανταχτερο... Οσο πιο απλο και γρηγορο γινετε τοσο το καλητερο...

Παράθεση

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tserno
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O tserno έγραψε στις 03:33, 08-07-07:

Φοβαμαι μήπως παθω αυτο που συμβαίνει τις περισσοτερες φορές........
Να μην θέλω την γυναίκα μου στο κρεβάτι με τπτ.....

Για μένα αν δεν υπαρχει έρωτας κατι έχει σπάσει στην σχέση.

Παράθεση

fairytale

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fairytale
H fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

H fairytale έγραψε στις 10:26, 09-07-07:

Λιτό...
Μακάρι να μπορούσα να είμαι μόνο εγώ κι αυτός σε ένα εκκλησάκι πλάι στη θάλασσα...

Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitris athens
Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O dimitris athens έγραψε στις 14:43, 01-08-07:

Πλάκα είχε ο πρώτος μου γάμος. Παναγία Τρυπητή ,θέα Κορινθιακός , κάυσωνας -Αύγουστος μήνας γαρ, το κλασσικό γλέντι μετά ,τα συνηθισμένα δηλαδή αλλά οκ. Το διαζύγιο ωστόσο πάντα έχει πολύ περισσότερο σασπένς.
Στον δεύτερο γάμο μπορεί να παίξει κάτι πιο πρωτότυπο.

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 21:51, 06-08-07:

Εγώ το γάμο μου το φαντάζομαι παραδοσιακό, με όλα τα έθιμα, σε μια ωραία Εκκλησία το πρωί της Κυριακής κατά τις 11, πολλούς καλεσμένους και γλέντι μετά όλη την ημέρα στο σπίτι (αν είναι εξοχή καλύτερα) με ζωντανή μουσική (κλαρίνα, μπουζούκια και δε συμμαζεύεται) και μπόλικο φαΐ και άφθονο κρασί. Το ξέρω, είναι δύσκολο να πραγματοποιηθεί, αλλά έτσι το σκέφτομαι.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 00:22, 07-08-07:

Ένα ατελείωτο πάρτυ.. που θα κρατήσει για πάντα!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 01:11, 07-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από pitg21
Εγώ το γάμο μου το φαντάζομαι παραδοσιακό, με όλα τα έθιμα, σε μια ωραία Εκκλησία το πρωί της Κυριακής κατά τις 11, πολλούς καλεσμένους και γλέντι μετά όλη την ημέρα στο σπίτι (αν είναι εξοχή καλύτερα) με ζωντανή μουσική (κλαρίνα, μπουζούκια και δε συμμαζεύεται) και μπόλικο φαΐ και άφθονο κρασί. Το ξέρω, είναι δύσκολο να πραγματοποιηθεί, αλλά έτσι το σκέφτομαι.
Εγώ δε βλέπω καμία δυσκολία πάντως. Το 97% των γάμων κάπως έτσι είναι.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 04:59, 07-08-07:

Δε θα το έλεγα αυτό, οι περισσότεροι πάνε σε κέντρα (τουλάχιστον σε όσους έχω πάει) και τις περισσότερες φορές όχι με ζωντανή μουσική.

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 09:29, 07-08-07:

Αν εννοούμε το γάμο σα γεγονός/μυστήριο, προσωπικά, θα ήθελα να κάνω πολιτικό και για νυφικό να είχα ένα απλό άσπρο φόρεμα.

Επειδή όμως υπάρχουν γονείς που θέλουν γάμο σε εκκλησία, θα ήθελα να είναι είτε σε μια μικρή εκκλησία σε κάποιο χωριό (μακριά από κόσμο) είτε σε νησί σε κάποιο εκκλησάκι. Και στις δύο περιπτώσεις θα ήθελα ο γάμος να έχει ως καλεσμένους τους απολύτως στενούς συγγενείς ή τουλάχιστον αυτούς μόνο, που θα χαρούν πραγματικά και όχι όλους τους άσχετους που τους καλέις για κοινωνικούς λόγους και έρχονται λόγω της υποχρέωσής τους ή για να δουν π.χ. πώς είναι η νύφη...

Φυσικά μετά δεν έχει τραπέζια και γλέντια...

Επίσης, θεωρώ πολύ γελοία τη λίστα γάμου... η οποία δεν πρόκειται να υπάρξει... Ας μου φέρουν 10 σίδερα και 5 καφετιέρες....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nana : 07-08-07 στις 09:38.
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 09:56, 07-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από Nana

Επίσης, θεωρώ πολύ γελοία τη λίστα γάμου... η οποία δεν πρόκειται να υπάρξει... Ας μου φέρουν 10 σίδερα και 5 καφετιέρες....
Εγω αν παντρευτω για την λιστα γαμου θα παντρευτω!!

Και θα την ανοιξω στο Metropolis και στην Diesel!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Δεν με κάλεσε στο γάμο - Από erin_1975
      Το θέμα έχει λάβει 35 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-02-15 στις 11:37.
    • Εργασία για το γάμο - Από gianna-92
      Το θέμα έχει λάβει 15 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-04-11 στις 16:55.
    • Αυνανισμός μετά το γάμο - Από DrStrangelove
      Το θέμα έχει λάβει 45 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Έρωτας & Σεξ.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-07-07 στις 00:30.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους