Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,947 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γιατί να είναι κατακριτέο;

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:31, 21-10-06:

Διάβαζα ένα άλλο θέμα που έχει ανοιχτεί απο μια κοπέλα μέλος.
Για όσους δεν το διαβάσετε η μικρή περίληψη και ουσία του θέματος είναι για το αν κάποιος απο το δεύτερο ραντεβού είχε στο μυαλό του το κρεβάτι.
Παρόλο που στο συγκεκριμένο θέμα είναι ολοφάνερο πως όχι, εμένα μου γεννήθηκε κάποια άλλη απορία.
Έστω πως κάποιος απο τα πρώτα ραντεβού έχει στο μυαλό του αυτό, είναι τελικά τόσο κατακριτέο;
Εξάλλου όταν ξεκινάμε να βγαίνουμε με κάποιον προυποθέτουμε ότι ήδη υπάρχει έλξη, ενδιαφερόμαστε για σχέση, η σχέση προυποθέτει και σεξ.
Ποιος ο λόγος λοιπόν να κατακρίνουμε τον όποιον προσπαθεί να κάνει μια κίνηση απο τις πρώτες συναντήσεις;
Νομίζω πως τα πράγματα είναι απλά και ξεκάθαρα, πλατωνικές σχέσεις πια δεν υπάρχουν ούτε στο γυμνάσιο, γιατί λοιπόν θιγόμαστε(οι κοπέλες κυρίως δεν το έχω συναντήσει σε άντρα) όταν ο άλλος εκδηλώνει απο νωρίς τις προθέσεις του;
Έχω φίλη που δεν έχει στεριώσει σε σχεση γιατί δίνει περίοδο αναμονής στον αλλο ένα και δύο μήνες(σημειωτέον πως η ηλικία της είναι 28 και όσοι βγαίνει απο 28+).Και μου φαίνεται η τακτική της παράλογη, γιατί όσο και αν ο άλλος ενδιαφέρεται η υπομονή έχει και τα όρια της.Απο μια ηλικία και μετά οι σχέσεις δεν μπορούν να βασίζονται στα τηλέφωνα,τις εξόδους και την συζήτηση μόνο.Όχι ότι οι σχέσεις βασίζονται μόνο στο σεξ, είναι όμως ένα απαραίτητο συστατικό που την ολοκληρώνει.
Προσωπικά έχω κάνει σεξ και πολύ νωρίς και αργά σε μια σχέση, έχω αρχίσει το σεξ και μετά την σχέση και γενικά λειτουργώ όπως με εμπνέει ο άλλος χωρίς περιορισμούς. Όμως δεν θα μπορούσα να μπω σε περίοδο αναμονής, αν δλδ μου συνέβαινε κάτι ανάλογο έβγαινα πολύ καιρό με κάποιον και ούτε λογος για παραπέρα....τότε αυτό θα με έβαζε σε υποψίες ή ότι δεν του αρέσω ή ότι κάτι συμβαίνει.

Και εδώ ζητάω τις γνώμες σας, γιατί είναι τόσο κατακριτέο όταν κάποιος επιδιώκει απο νωρίς κάτι που ούτως ή αλλως θα συμβεί;
Έχει να κάνει με τον τρόπο που το επιδιώκει;

Υ.Γ.Σόρρυ αν υπάρχει παρόμοιο θέμα, σε μια γρήγορη αναζήτηση δεν βρήκα.
Υ.Γ.2 Μην το μετακινήσετε στο Έρωτας και Σεξ, εδώ νομίζω πως ανήκει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:53, 21-10-06:

για μένα πάντως δεν είναι κατακριτέο....
ελπίζω αυτό να μην με κάνει αυτομάτως μια μεγάλη τσουλάρα
έχω περάσει κι εγώ από σχέσεις που έγινε σεξ στο πρώτο ραντεβού κι ήταν κι υπέροχα και σαφώς και από σχέσεις που έγινε μετά απο πολλά ραντεβού (ή και καθόλου βαρέθηκα να περιμένω ένα πράγμα )

Κατακριτέο για μένα είναι να είναι η μοναδική σκέψη και ο αυτοσκοπός κάτι τέτοιο....
άλλο πράγμα να προκείπτει κάτι τέτοιο κι άλλο πράγμα να το επιδιώκεις!
Και για εξηγούμαι....
είναι άλλο πράγμα το να το επιδιώκεις γιατί πιστεύω ότι οι σχέσεις πρέπει αρχής εξ αρχής να δημιουργούνται επειδή είδες ότι ο άλλος "σου κάνει" σε διαφορετικά επίπεδα κι όχι μόνο στο κρεβάτι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 11:56, 21-10-06:

Κατακριτεο ειναι μονο οταν ο ενας απ'τους δυο δεν το θελει, αλλιως δε γινεται καν θεμα.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 12:08, 21-10-06:

Κατακριτέο το θεωρώ όταν ο ένας το βλέπει ρομαντικά κι ο άλλος καθαρά σεξουαλικά. Και καλά να το δείχνει χύμα, εμένα μου την σπάνε τα και καλά ρομαντικά και σκηνοθετημένα για να το πετύχει. Αν και νομίζω μετά από 1-2 απογοητεύσεις καταλαβαίνεις τι παίζει(πιθανώς βέβαια άλλοι να είναι πιο "μάγκες" από μένα και να μην χρειάζονται ούτε καν αυτές).

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη underwater : 21-10-06 στις 12:22.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 12:18, 21-10-06:

Βασικά έχω την εντύπωση οτι θεωρείται κατακριτέο επειδή αν δεις τι απαντάνε οι άντρες σε σχετικές έρευνες, οι περισσότεροι (φυσικά όχι όλοι) υποτιμούν μέσα τους κάποια που "τους κάθεται" στο πρώτο ραντεβού ή γενικά πολύ νωρίς, οπότε το να το επιδιώκουν πιθανώς κάνει τη γυναίκα να σκεφτεί οτι ήδη απο μέσα τους την υποτιμούν και γι'αυτό εκνευρίζεται και απογοητεύεται όταν διαπιστώνει κάτι τέτοιο.
Προσωπικά θεωρώ τέτοιες αντιλήψεις μεσαιωνικές και πουριτανικές, αλλά δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω οτι είναι φαύλος κύκλος. Όσο προοδευτική κι αν είναι κάποια, αν το 70% των ανδρών σκέφτεται έτσι, και να θέλει, θα το τριπλοσκεφτεί πριν προχωρήσει τόσο σύντομα. Άρα, δεδομένου οτι ισχύει αυτό, συνήθως όσες δεν σκέφτονται έτσι και προχωρούν νωρίς, πιθανώς κάνει τους άντρες να σκεφτούν οτι δεν τις ενδιαφέρει αν θα τις υποτιμήσουν, ίσως γιατί και οι ίδιες υποτιμούν τον εαυτό τους, άρα και αυτό με τη σειρά του τους οδηγεί σε υποτμήση. Οπότε η κότα κάνει το αυγό ή το αυγό την κότα;
Επίσης προσωπικά, πιστευω οτι για να χαρείς το σεξ, χρειάζεται να νιώθεις πολύ άνετα με τον άλλο, ώστε να μπορείς να δρας ελεύθερα χωρίς να σε ενδιαφέρει τι θα σκεφτεί. Αυτό είναι λίγο χλωμό να συμβεί στο πρώτο ραντεβού... Πάντως στη σχέση που είχα τώρα, το κάναμε πολύ σύντομα (στις 4 μέρες "σχέσης", αν και γνωριζόμασταν φιλικά 2-3 μήνες πριν) αλλά ήξερα οτι δεν υπήρχε περίπτωση να με παρεξηγήσει και ένιωθα πολύ άνετα μαζί του. Κι όμως, ακόμη και αυτός, μου εξομολογήθηκε καιρό μετά, ότι προς στιγμήν "έμεινε" λιγο και σκέφτηκε οτι δεν το περίμενε απο μένα τόσο σύντομα. Μετά βέβαια επικράτησε η γενικότερη άποψη του για μένα και δεν σχημάτισε κάποια αρνητική εντύπωση. Ωστόσο αν έστω για ένα δευτερόλεπτο του πέρασε μια αμφιβολία απο το μυαλό, δεν θέλω να σκεφτώ πως θα σκεφτόταν ένας άλλος, μέσος έλληνας άντρας!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 12:18, 21-10-06:

Κατακριτέο προφανώς και δεν είναι. Αλλά όταν μιλάς για σχέσεις, τότε πρέπει να εξετάζεις την κατάσταση πιο προσεκτικά. Γιατί άλλο πράγμα βγαίνουμε και θέλουμε και οι δύο μόνο το σεξ, κι άλλο πράγμα βγαίνουμε και θέλουμε και οι δύο σχέση. Όταν κάποιος θέλει σχέση, σημαίνει οτι θέλει να γνωρίσει τον άλλον να δει αν ταιριάζουνε και μετά όλα τα άλλα. Το πρόβλημα είναι όταν καθένας από τους δύο θέλει διαφορετικά πράγματα. Ε, τότε ο ένας "κατακρίνει" τον άλλον. Πάντως γενικά εγώ συμφωνώ με την underwater οτι είναι πολύ χειρότερο ο άλλος να παριστάνει τον ρομαντικό για να ρίξει μια κοπέλα στο κρεβάτι.

Με άλλα λόγια, κατακριτέο είναι να δείχνεις κάτι άλλο από αυτό που είσαι και από αυτό που θέλεις.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 13:15, 21-10-06:

Στα 25 μου οταν θα γνωρισω μια κοπελα που πραγματικα θα μου αρεσει παρα παρα πολυ ειναι λογικο να σκεφτομαι και να κανω ερωτα μαζι της!
Εαν δεν το σκεφτομουν, θα υπηρχε προβλημα....μεγαλο κιολας!
Δεν μιλαω να αρχιζω να την "τραβαω" με το ζορι στο κραββατι ή να ειμαι χυδαιος ή να πεταω υπονοουμενα ή να "μην κρατιεμαι" να την συρω στο bedroom, αλλα εαν δυο ατομα περνανε καλα και κολλανε τοτε το ενα φαιρνει το αλλο.
Και για να της κανω την προταση να ερθει σπιτι μου, παει να πει οτι κατι μου εχει δειξει και αυτη.
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τι ρομαντικο να μην συμβαδιζει με το σεξουαλικο-ερωτικο.
Στα 15 και 16 τα εφτιαγνα με μια κοπελα και περιμενα κανα δυο μηνες να φιληθουμε,εαν και τωρα γινει κατι τετοιο παει να πει οτι κατι συμβαινει.
Με λιγα λογια προωπικα πιστευω οτι δεν ειναι ανγκαστικα κατακριτεο να δειξει ενας απο τους δυο τις προθεσεις του απο σχετικα νωρις.Προσωπικα ειχε τυχει να μου το κανει η προηγουμενη κοπελα μου και μπορω να πω οτι περασαμε υπεροχα.
Απλως για να χαρει καποιος το σεξ παει να πει οτι με τον αλλον νιωθει πολυ ομορφα και ανετα.
Εαν απο το-τα πρωτα ραντεβου συμβει αυτο, το καλως ας ερθει.Εαν οχι, μπορει να ερθει λιγο αργοτερα.Αλλα καλως ή κακως καποιος απο τους δυο θα πρεπει να κανει το πρωτο βημα.Εαν το κανει με σωστο και ομορφο τροπο τοτε δεν ειναι κατακριτεο.
Απλως υπαρχει η εντυπωση ακομα (δεν λεω αν ειναι καλως ή κακως) οτι αν ενας αντρας θελησει να κανει ερωτα μαζι σου απο σχετικα νωρις τοτε σε θελει μονο για αυτο.ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oiwnos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Oiwnos
Ο Oiwnos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O Oiwnos έγραψε στις 13:18, 21-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Βασικά έχω την εντύπωση οτι θεωρείται κατακριτέο επειδή αν δεις τι απαντάνε οι άντρες σε σχετικές έρευνες, οι περισσότεροι (φυσικά όχι όλοι) υποτιμούν μέσα τους κάποια που "τους κάθεται" στο πρώτο ραντεβού ή γενικά πολύ νωρίς, οπότε το να το επιδιώκουν πιθανώς κάνει τη γυναίκα να σκεφτεί οτι ήδη απο μέσα τους την υποτιμούν και γι'αυτό εκνευρίζεται και απογοητεύεται όταν διαπιστώνει κάτι τέτοιο.
Προσωπικά θεωρώ τέτοιες αντιλήψεις μεσαιωνικές και πουριτανικές, αλλά δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω οτι είναι φαύλος κύκλος. Όσο προοδευτική κι αν είναι κάποια, αν το 70% των ανδρών σκέφτεται έτσι, και να θέλει, θα το τριπλοσκεφτεί πριν προχωρήσει τόσο σύντομα. Άρα, δεδομένου οτι ισχύει αυτό, συνήθως όσες δεν σκέφτονται έτσι και προχωρούν νωρίς, πιθανώς κάνει τους άντρες να σκεφτούν οτι δεν τις ενδιαφέρει αν θα τις υποτιμήσουν, ίσως γιατί και οι ίδιες υποτιμούν τον εαυτό τους, άρα και αυτό με τη σειρά του τους οδηγεί σε υποτμήση. Οπότε η κότα κάνει το αυγό ή το αυγό την κότα;
Εχεις βαλει εδω μεσα παραπάνω δόση σοφίας απο οτι νομίζεις. Ειναι ενας πολυ καλος τροπος να δεις το θεμα απο τις αποψεις και των δύο. Και μου κανει εντυπωση γιατι ξεπερναει σε βαθος σκεψεις τα ατομα που ειναι στο παιχνιδι των σχεσεων 15-20 χρονια ποσο μαλλον εσυ που στην ουσια εχεις ολα τα χρονια μπροστα σου.

Η αληθεια ειναι οτι ολοι περιμενουμε την κοπελα που θα μας κάνει να ενθουσιαστούμε θα βγούμε ενα όμορφο πρώτο ραντεβού και όλα θα οδηγηθούν πολυ φυσιολογικά και αρμονικά χωρίς να νοιώθει κανείς αμηχανα στο σεξ.(δεν λεω για τις περιπτώσεις που δεν ενδιαφερομαστε εκ των προτέρων για κατι σοβαρο,αλλα για αυτες που ειμάστε ανοιχτοι και With Hopes up, για κατι καλο)

Ομώς ναι στην ουσία αν σε αυτο το πρώτο ραντεβού αρχίσει η κοπέλα τρελά αεροπλανικά και γενικά κανει σαν Παχυσαρκο παιδι σε ζαχαροπλαστείο. Ενα μεγαλο ποσοστο θα ψιλοτρομαξει και θα σκεφτει απο νούμερα(που εχουν περασει) μεχρι την δυσκόλια που θα έχει να κάνει κατι αναλογο με καποιον αλλο κάτα την διαρκεια μιας σχεσης.

Δηλαδη θα ειπαρχει μια διαφορα στον τροπο που θα δουμε τα πραγματα σε σχεση με μια κοπελα που θα το παει πιο λαου λαου και θα μας κανει να νοιωσουμε οτι καποιος πρεπει να αξιζει και να κερδισει την θεση του στον κοσμο του (Τωρα θα δεις και την αλλη πλευρα μου φερε παγο,αλατι,δυο καρεκλες δυο μαντηλια,και νερο μην αφυδατωθουμε)

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 13:46, 21-10-06:

Και εγω δεν το θεωρω κατακριτεο απο τη στιγμη που και οι δυο θελουν τα ιδια πραγματα (δλδ μονο σεξ, η και σχεση) Απλα να ειναι ξεκαθαρισμενα τα πραγματα! Η "σωστη " στιγμη που ολοι αναρωτιουνται ποτε ειναι, πιστευω πως ειναι οταν και οι δυο το θελουν τοσο, ωστε να μην νιωθουν αμηχανα ουτε στο ελαχιστο. Το ποσο καιρο περνει αυτο εξαρταται απο τα ατομα τα ιδια, καθως και το ποσο καιρο γνωριζονται πιο πριν.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pepper-ann

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pepper-ann
H Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H Pepper-ann έγραψε στις 12:57, 23-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
αλλα εαν δυο ατομα περνανε καλα και κολλανε τοτε το ενα φαιρνει το αλλο.
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τι ρομαντικο να μην συμβαδιζει με το σεξουαλικο-ερωτικο.
Συμφωνώ! Μάλιστα το βρίσκω και λίγο υποκριτικό να είσαι με κάποιον, να τον θέλεις πολύ αλλά παρόλ' αυτά να περιμένεις μέχρι τις 10 μέρες, τον ένα μήνα κ.ο.κ....

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 12:48, 24-10-06:

Δυστυχώς η Michelle έχει δίκιο εδώ για τους άνδρες που κατα κάποιο τρόπο μειώνουν στο μυαλό της κοπέλα που τους κάθεται με την μία.

Όμως και οι κοπέλες από την άλλη το χρησιμοποιούν και σαν όπλο. Δλδ τσιγκλάνε τσιγκλάνε μέχρι να δουν το όριο και όταν το ξεπεράσουν πολύ και δούν ότι χάνουν το παιχνίδι είναι ξαφνικά έτοιμες για ολοκλήρωση σχέσης.

Γενικά ενώ το σεξ θα έπρεπε να είναι κάτι εντελώς απλοικό έχει αναχθεί σε κάτι πολύ πολύπλοκο, με αξία διαφορετικής φύσης και με ανταλλάξιμη φύση.

Προσωπική μου γνώμη ότι μπορώ να δεχθώ την κοπέλα να μην θέλει εξαρχής, ανάλλογα με τον ψυχισμό της, αλλά για τον άνδρα είναι και βασανιστήριο καθαρά λόγω φύσης. Συνεπώς κοπέλα σε σχέση που τον κρατάει τον άλλον με αυτόν τον τρόπο επί μεγάλο χρονικό διάστημα είναι μεγάλη εγωίστρια. Γιατί σκέφτεται μόνο τον εαυτούλη της και ξεχνά τις συνέπειες των πράξεων της στον άλλον που υποτίθεται ότι λατρεύει και μπλα μπλα. Και μην μου πείτε ότι δεν ξέρει αν της αρέσει ο άλλος ή όχι γιατί τότε μιλάμε για κάλο στον εγκέφαλο. Τώρα αν το πράγμα δεν γίνεται αθώα τότε η κοπέλα είναι επικίνδυνη ,καθώς δεν δυστάζει να διαπραγματευτεί και να πουλήσει ην σεξουαλικότητα της για προσωπικά ωφέλη.Άρα είναι καριόλα. (Mods έχω κάνει μια νύξη για το πω χρησιμοποιούνται κάποιες λέξεις, ελπίζω να καταλάβατε). Και δεν μιλάω για πρώτο ραντεβού.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:55, 25-10-06:

Εγώ νομίζω πως καταρχάς παίζει πολύ σημαντικό ρόλο η ηλικία. Πχ μια 16χρόνη μπορεί να θέλει περισσότερο χρόνο για να αισθανθεί άνετα και να προχωρήσει, χρόνο που μια 26χρόνη δεν έχει ανάγκη.

Όσο μεγαλύτερες οι ηλικίες, τόσο πιο εύκολο είναι και το σεξ νομίζω. Προσωπικά τα έχω δοκιμάσει όλα, αν και συνήθως νιώθω καλύτερα αν έχει περάσει μια εβδομάδα συνεχόμενων ραντεβού ή δύο (δηλ όχι 2-3 ραντεβού μες στην εβδομάδα, αλλά 4 έως 6 ή και κάθε μέρα!)- αλλά και πάλι όλα σχετικά είναι!

Κατά τα άλλα συμφωνώ και με την Μισέλ, πολλές κοπέλες δεν προχωρούν γρήγορα με τον φόβο ότι δεν θα τις πάρουν σοβαρά αν το κάνουν, παρόλο που το θέλουν πολύ!

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 10:40, 25-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Διάβαζα ένα άλλο θέμα που έχει ανοιχτεί απο μια κοπέλα μέλος.
Για όσους δεν το διαβάσετε η μικρή περίληψη και ουσία του θέματος είναι για το αν κάποιος απο το δεύτερο ραντεβού είχε στο μυαλό του το κρεβάτι.
Παρόλο που στο συγκεκριμένο θέμα είναι ολοφάνερο πως όχι, εμένα μου γεννήθηκε κάποια άλλη απορία.
Έστω πως κάποιος απο τα πρώτα ραντεβού έχει στο μυαλό του αυτό, είναι τελικά τόσο κατακριτέο;
Εξάλλου όταν ξεκινάμε να βγαίνουμε με κάποιον προυποθέτουμε ότι ήδη υπάρχει έλξη, ενδιαφερόμαστε για σχέση, η σχέση προυποθέτει και σεξ.
Ποιος ο λόγος λοιπόν να κατακρίνουμε τον όποιον προσπαθεί να κάνει μια κίνηση απο τις πρώτες συναντήσεις;
Νομίζω πως τα πράγματα είναι απλά και ξεκάθαρα, πλατωνικές σχέσεις πια δεν υπάρχουν ούτε στο γυμνάσιο, γιατί λοιπόν θιγόμαστε(οι κοπέλες κυρίως δεν το έχω συναντήσει σε άντρα) όταν ο άλλος εκδηλώνει απο νωρίς τις προθέσεις του;
Έχω φίλη που δεν έχει στεριώσει σε σχεση γιατί δίνει περίοδο αναμονής στον αλλο ένα και δύο μήνες(σημειωτέον πως η ηλικία της είναι 28 και όσοι βγαίνει απο 28+).Και μου φαίνεται η τακτική της παράλογη, γιατί όσο και αν ο άλλος ενδιαφέρεται η υπομονή έχει και τα όρια της.Απο μια ηλικία και μετά οι σχέσεις δεν μπορούν να βασίζονται στα τηλέφωνα,τις εξόδους και την συζήτηση μόνο.Όχι ότι οι σχέσεις βασίζονται μόνο στο σεξ, είναι όμως ένα απαραίτητο συστατικό που την ολοκληρώνει.
Προσωπικά έχω κάνει σεξ και πολύ νωρίς και αργά σε μια σχέση, έχω αρχίσει το σεξ και μετά την σχέση και γενικά λειτουργώ όπως με εμπνέει ο άλλος χωρίς περιορισμούς. Όμως δεν θα μπορούσα να μπω σε περίοδο αναμονής, αν δλδ μου συνέβαινε κάτι ανάλογο έβγαινα πολύ καιρό με κάποιον και ούτε λογος για παραπέρα....τότε αυτό θα με έβαζε σε υποψίες ή ότι δεν του αρέσω ή ότι κάτι συμβαίνει.

Και εδώ ζητάω τις γνώμες σας, γιατί είναι τόσο κατακριτέο όταν κάποιος επιδιώκει απο νωρίς κάτι που ούτως ή αλλως θα συμβεί;

Υ.Γ.Σόρρυ αν υπάρχει παρόμοιο θέμα, σε μια γρήγορη αναζήτηση δεν βρήκα.
Υ.Γ.2 Μην το μετακινήσετε στο Έρωτας και Σεξ, εδώ νομίζω πως ανήκει.
Μου αρέσει αυτό το θέμα ( ).... Λοιπόν, όσο και να μου αρέσει κάποιος, αν δεν τον γνωρίσω πρώτα δεν μπορώ να πάω μαζί του, δεν μπορώ να κάνω έρωτα, σεξ, τίποτα απολύτως! Δεν είναι κανένα είδους παιχνίδι, ούτε εγωιστικό ή πονηρό όπως αναφέρθηκε. Δίνω τόση σημασία στο σεξ τόση ώστε αν δεν μου αρέσει να είναι λόγος χωρίσμου αλλά ποτέ δεν θα έκανα αρχή σε μία σχέση μόνο επειδή ταιριάζω στο σεξ! Οπότε γι'αυτό σκέφτομαι και ανάλογα. Τι να το κάνω να γνωρίσω κάποιον, να πάω στο δεύτερο ραντεβού μαζί του και στις επόμενες μέρες να συνειδητοποιήσω ότι με αυτόν τον άνθρωπο δεν επικοινωνώ ή δεν ταιριάζω σε βασικά πράγματα! Βγαίνω, συζητάω, ανακαλύπτω αν αυτός ο άνθρωπος ίσως μου ταιριάζει και μετά γιατί όχι...να γίνει το οτιδήποτε! Ισως γι ' αυτό το λόγο (ως γυναίκα προφανώς) μου φαίνεται περίεργο στο πόσο οι άνδρες θέλουν να κάνουν σεξ (και δεν μιλάω για την συγκεκριμένη δική μου περίπτωση, γενικότερα μιλάω), κατευθείαν, χωρίς να σκεφτούν αυτός ο άνθρωπος μου ταιριάζει κτλ κτλ... Δεν είναι θέμα φοβίας για το πώς θα με δει ο άλλος ή πώς θα δω εγώ εκείνον "αν μου κάτσει" κατευθείαν (γιατί για μένα δεν κάθεται μόνο η γυναίκα στον άνδρα αλλά και το αντίστροφο)..

Είμαι επιλεκτική και το ίδιο θέλω από τον σύντροφό μου.. Επιλέγω σε ποιον δίνομαι και μου αρέσει αυτό..

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 11:49, 29-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra

Υπάρχουν δυο, μόνο δυο λόγους για τους οποίους μια κοπέλα σκέπτεται έτσι.
1)Δεν την ελκύει και τόσο ο συγκεκριμένος

ή

2)Φοβάται μην φανεί λυσσάρα και χαλάσει την εικόνα καλού(μετρημένου, επιλεκτικού) κοριτσιού.

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 11:59, 29-10-06:

Και για να πω και κάτι άλλο…εγώ ήμουν από αυτές που ήθελα ο άλλος να με κυνηγήσει απελπισμένα για τον δεύτερο λογο που προανέφερα. Όταν γνώρισα τον άντρα μου αυτός ο λόγος(τρόπος σκέψης) καρτέρευσε με τη μια.

Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BReaTHeR
Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 15:57, 29-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Η "σωστη " στιγμη που ολοι αναρωτιουνται ποτε ειναι, πιστευω πως ειναι οταν και οι δυο το θελουν τοσο, ωστε να μην νιωθουν αμηχανα ουτε στο ελαχιστο. Το ποσο καιρο περνει αυτο εξαρταται απο τα ατομα τα ιδια, καθως και το ποσο καιρο γνωριζονται πιο πριν.
Συμφωνώ με την άποψη της io-io.

Ειδικότερα όμως πιστεύω ότι αυτό δεν μπορεί να συμβαίνει συνέχεια στη ζωή κάποιου. Δηλαδή δε νομίζω ότι είναι εύκολο να βρείς πολλούς ανθρώπους που θα νιώθεις από τις πρώτες βραδιές καλά μαζί τους.Αν όμως συμβεί κάποιες φορές δεν το θεωρώ κατακριτέο. Σε καμία περίπτωση όμως δε συμφωνώ με την άποψη: βάζω χρονικό όριο 10 μέρες ή 1 μήνα ή και περισσότερο μέχρι να γνωρίσω κάποιον. Αν το κάνεις το πιθανότερο είναι να χάσεις τον άλλο. Κι όπως είπε και η roumana όταν νιώσεις ότι βρήκες τον/την κατάλληλη τότε ακόμη κι αν είσαι γυναίκα γιατί να περιμένεις να κάνει αυτός την πρώτη κίνηση; Δεν κατακρίνω την κίνηση, ούτε μετράω διαφορετικά τις γυναίκες που το κάνουν αυτό από τους άντρες.

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 12:29, 20-11-06:

Κάτι τόσο φυσιολογικό και όμορφο κατακριτέο? Γιατί? Γιατί δυσκολεύουμε τη ζωή μας με το αγχος τι θα πούν οι άλλοι κτλ?
Οταν θες να είσαι με κάποιον δεν νιώθεις έλξη? Γιατί θες να κάνεις σχέση για να βλέπεις τα ωραία του τα μάτια? Ζήτα μια φωτογραφεία!
Πιστεύω πως η ερωτική έλξη είναι το πρώτο ερέθισμα για να τα βρουν 2 άνθρωποι. Το πότε θα το εκφράσει κανείς είναι καθαρά δικό του θέμα! Γιατί δλδ να πρέπει κάτι τόσο όμορφο να το βάζεις σε καλούπι? Τωρα αν ο άλλος σε πει εύκολη και πάρει την σχέση στην πλάκα τότε δεν φταίς εσύ που έκανες κάτι που το ήθελες(οπως κι αυτός) αλλά εκείνος που έχει κόμπλεξ και αντί να μετρήσει την χημεία μεταξύ σας και να νιώσει όμορφα με την όλη εξέλιξη, σε κατατάσει σε κατηγορίες (πχ 1η μέρα τσουλα 2η ξεκ@λο 3η-4η ευκολη 5η... 10η για σπίτι,20ή παρθενοπιπίτσα, 30η ξενέρωτη!) Ποιός είσαι ρε που θα μας κρίνεις?

Παράθεση

vanilia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vanilia
H vanilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H vanilia έγραψε στις 13:19, 20-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από torry
(πχ 1η μέρα τσουλα 2η ξεκ@λο 3η-4η ευκολη 5η... 10η για σπίτι,20ή παρθενοπιπίτσα, 30η ξενέρωτη!) Ποιός είσαι ρε που θα μας κρίνεις?

καλο.....
ξενερωτες ολου του κοσμου ενωθειτε

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 13:37, 20-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από torry
(πχ 1η μέρα τσουλα 2η ξεκ@λο 3η-4η ευκολη 5η... 10η για σπίτι,20ή παρθενοπιπίτσα, 30η ξενέρωτη!) Ποιός είσαι ρε που θα μας κρίνεις?
Ναι. Torry rules!

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 14:30, 20-11-06:

εγω παντος απλα ΛΑΤΡΕΥΩ τις σεξουαλικες γυναικες. Δεν μπορω τις ηληθιες που το "αποφευγουν" για να σε "γνωρισουν" πρωτα.

με τη δικια μου στο πρωτο ραντευου καναμε τα παντα εκτος απο σεξ γιατι δεν ειχαμε χωρο.

και 4 χρονια μετα ειμαστε απολυτος καλα

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 15:38, 20-11-06:

Συμφωνω με τον epote στο "σεξουαλικη γυναικα".
Πιστευω πως οταν μια κοπελα ειναι κατασταλαγμενη,ωριμη και και ξερει τι ζηταει, δεν εχει κανενα προβλημα να δειξει οτι βλεπει τον αλλο ερωτικα (και να προχωρησει) μολις της δοθει η ευκαιρια.
Φυσικα μιλαμε για περιπτωσεις οπου τον αλλο τον θελει και τον βλεπει ερωτικα ε!
Απο την αλλη δυστυχως υπαρχουν πολλες κοπελες ακομα που για τον "α-β" λογο οδηγουνται σε "καθοπρεπισμους" και υπεκφυγες.
Μια οτι υπαρχει ακομα αυτο το ηλιθιο ταμπου "τι θα πει ο κοσμος", μια οτι εχει φοβηθει το ματι τους λογο οτι υπαρχουν πολλοι τυποι που μπορει να τις θελουν μονο γι' αυτο και μετα να την κανουν (εχοντας δειξει αλλη εικονα πριν ε!Γιατι και το one night stand δεν ειναι καταριτεο.)...
Γι' αυτο λεω οτι πρεπει να ειναι ωριμη και κατασταλαγμενη.Γιατι και καλυτερα και γρηγοροτερα ψυχολογει τον αλλο, και δεν δινει σημασια σε προκαταληψεις το 1700 και πριν και ξερουν τι ζητουν.

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 16:13, 20-11-06:

Ενώ παλιότερα το σεξ για μένα δεν ήταν τίποτα περισσότερο από κάποιες στιγμές (χμ.... ώρες!!!) ευχαρίστησης, σήμερα όντας 29 ετών, δεν μου είναι αρκετό. Εννοώ, ότι η ανταλλαγή σωματικών υγρών είναι μια υπέροχη εμπειρία, αλλά γίνεται ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ όταν εκτός απ'τα υγρά σου ανταλλάζεις και τα συναισθήματά σου.
Οπότε, για μένα, πλέον, το επόμενο βήμα χρειάζεται περισσότερο χρόνο απ'ότι παλιότερα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι καταδικάζω ή κατακρίνω τις κοπέλες που αναζητούν το σεξ από το πρώτο ραντεβού.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 16:19, 20-11-06:

Δεν μιλαμε αναγκαστικα να το επιζητας απο το πρωτο ραντεβου.
Μιλαμε στο να υπαρχει τετοια διαθεση,τετοιος ερωτισμος και τετοια χημεια μεταξυ των δυο που να ερθει σαν φυσικο ακολουθο.
Δεν ξερω αν με καταλαβαινεις.Αυτο που προσωπικα δεν μου αρεσει ειναι το να υπαρχουν ολα τα παραπανω και τελικα να μην ερθει η κορυφωση λογο "ταμπου" ή δεν ξερω τι.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 16:26, 20-11-06:

Σκέφτομαι ότι πολλές φορές αγόρια μου έχουν πει ότι δεν θα έβλεπαν ποτέ σοβαρά μια κοπέλα που θα κάνει σεξ μαζί τους στο πρώτο ραντεβού. Ναι, τελείως ηλίθια άποψη, συμφωνώ!

Αλλά αν το αγόρι είναι υπέροχο κατά τ'άλλα, σου αρέσει πολύ, θες να τον κερδίσεις, τον καψουρεύεσαι ρε παιδί μου κι ας λέει και μερικές μ@λ@**ς, δεν θα δώσεις ένα περίμενε στην σεξουαλικότητά σου; Αν δεν είσαι σίγουρη πώς το βλέπει, για ποιό λόγο να ρισκάρεις και να κάνεις σεξ κατευθείαν μαζί του; Και μετά από ένα ωραίο βράδυ να εξαφανιστεί, χοντρή ήττα.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 19:58, 20-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Σκέφτομαι ότι πολλές φορές αγόρια μου έχουν πει ότι δεν θα έβλεπαν ποτέ σοβαρά μια κοπέλα που θα κάνει σεξ μαζί τους στο πρώτο ραντεβού. Ναι, τελείως ηλίθια άποψη, συμφωνώ!

Αλλά αν το αγόρι είναι υπέροχο κατά τ'άλλα, σου αρέσει πολύ, θες να τον κερδίσεις, τον καψουρεύεσαι ρε παιδί μου κι ας λέει και μερικές μ@λ@**ς, δεν θα δώσεις ένα περίμενε στην σεξουαλικότητά σου; Αν δεν είσαι σίγουρη πώς το βλέπει, για ποιό λόγο να ρισκάρεις και να κάνεις σεξ κατευθείαν μαζί του; Και μετά από ένα ωραίο βράδυ να εξαφανιστεί, χοντρή ήττα.

Γιατί καλή μου, αν το παλικάρι σκέφτεται κατ αυτόν τον τρόπο....
Τότε στο καλό να πάει και να μην ξαναγυρίσει....
ίσα ίσα που θα το καταλάβεις και μια ώρα αρχίτερα τι στοκος είναι!!!
Ενα αγόρι που σκεφτεται έτσι και πράτει έτσι... στην πραγματικοτητα μόνο υπέροχο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 22:38, 20-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Ενα αγόρι που σκεφτεται έτσι και πράτει έτσι... στην πραγματικοτητα μόνο υπέροχο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!
Βρε ΚΕ μου,

ο έρωτας παίζει περίεργα παιχνίδια. Εμένα με θεωρώ πολύ ικανή να παρέβλεπα κάτι τέτοιο αν με είχε βαρέσει κατακούτελα ένα τοξάκι από ένα φτερωτό παιδάκι.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:40, 21-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Βρε ΚΕ μου,

ο έρωτας παίζει περίεργα παιχνίδια. Εμένα με θεωρώ πολύ ικανή να παρέβλεπα κάτι τέτοιο αν με είχε βαρέσει κατακούτελα ένα τοξάκι από ένα φτερωτό παιδάκι.

Δε διαφωνω βρε καλομ... όλα συμβαινουν....
Το θέμα όμως ειναι ότι αυτό που σου έγραψα ομως εξακολουθεί να ειναι η αλήθεια....
Οτι ακόμα κι αν το παρέβλεπες... ένας τέτοιος τύπος θα είχε κι άλλα τέτοιου είδους χαρακτηριστικά (αποκλειεται να ήταν το μονο) όπου τελικώς στο τέλος θα σε ξενερώσει μόλις περάσουν τα πρωτα βέλη

Παράθεση

m3nt0r

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη m3nt0r
Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

O m3nt0r έγραψε στις 19:39, 25-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Θέτωστάνταρντ στις σχέσεις μου = είμαι στόκος.
Πολύ ωραία άποψη,αλλά αυτές οι συζητήσεις συνήθως είναι της κατηγορίας "ελάτε όσοι συμφωνούμε με το Χ,Ψ,Ζ να πούμε για το πόσο λάθος είναι το Χ΄,Ψ΄,Ζ΄ μπάς και αισθανθούμε καλύτερα", για εξομολόγηση όμως στον παπά της ενορίας όχι στα φόρουμ.Εγώ π.χ. ανήκω στην κατηγορία που στην νύξη για συνεύρεση στα πρώτα ραντεβού θα έπαιρνα το καπελάκι μου και θα έφευγα με ελαφρά, και όχι δεν θα το έκανα πρώτα και μετά θα έφευγα όπως μερικα σκουλίκια, απλώς δεν γουστάρω,τι κρίμα που κατατάσομαι στους στόκους .Ούτε θρήσκος είμαι,ούτε κολλημένος,αλλά θεωρώ ότι αντικειμενοποιείται ο άλλος με αυτό τον τρόπο,ανεξαρτήτως φύλου,τι συναισθήματα να έχεις για κάποιον σε 1,2,3 εβδομάδες(και πολύ λέω);

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 19:52, 25-11-06:

Προφανώς δεν έγινα σαφής....

δεν κατατάσεσαι στους στόκους γενικώς... αλλά στους στόκους για την συγκεκριμένη γυναίκα ....
Με την ίδια άνεση που εσύ παίρνεις το καπελάκι σου φεύγεις γιατί "κατηγοριοποιείς" την κοπέλα που θα κάνει νύξη για σεξ απ τα πρωτα ραντεβου, με την ίδια άνεση και γω "κατηγοριοποιω"
Το θέμα λοιπόν, δεν είναι η κατηγορία που κατατασεται ο καθένας μας αλλά η ουσια του πραγματος...
οτι εσυ κι εγώ (ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ) δεν θα κάναμε χωριο, γιατί εχουμε άλλες αρχες (όποιες κι αν ειναι αυτες) σκεφτομαστε ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ για το συγκεκριμένο θέμα κι άρα... καλυτερα εκ των προταιρων....

εσυ με τον τρόπο σου την λες πουτ@ν@ και αυτή στόκο...
δεν ειναι ΚΑΝ ισοτιμος ο χαρακτηρισμος

Παράθεση

ernesto_che

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ernesto_che
Ο ernesto_che αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O ernesto_che έγραψε στις 21:57, 27-11-06:

Παιδιά η άποψη μου είναι ότι αυτό το διάστημα μεταβάλετε από άτομο σε άτομο. Το παν είναι αυτά να είναι ξεκαθαρισμένα και το τι σημαίνει one night stand και το τι σημαίνει σχέση

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 28-11-06 στις 07:22. Αιτία: Greeklish
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 21:59, 27-11-06:

ερνέστο καλώς ήρθες
τα greeklish απαγορεύονται στο στεκι (καθώς και τα κεφαλαία σε όλο το ποστ)
παρακαλείσαι να τροποποιησεις το μήνυμα σου απ το κουμπακι που γραφει επεξεργασία

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 14:01, 24-03-09:

Εννοώ, ότι η ανταλλαγή σωματικών υγρών είναι μια υπέροχη εμπειρία, αλλά γίνεται ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ όταν εκτός απ'τα υγρά σου ανταλλάζεις και τα συναισθήματά σου.

E όχι και ανταλλαγή συναισθήματα, μπλιαξ δηλαδή.

---------------------------

εκείνος ήθελε σεχς από το 2ο ραντεβού

λολ
αν εκείνος δεν ήθελε σεχς, δεν θα έβγαινε ούτε στο 1ο ραντεβού.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 15:07, 24-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από m3nt0r
Θέτωστάνταρντ στις σχέσεις μου = είμαι στόκος.
Πολύ ωραία άποψη,αλλά αυτές οι συζητήσεις συνήθως είναι της κατηγορίας "ελάτε όσοι συμφωνούμε με το Χ,Ψ,Ζ να πούμε για το πόσο λάθος είναι το Χ΄,Ψ΄,Ζ΄ μπάς και αισθανθούμε καλύτερα", για εξομολόγηση όμως στον παπά της ενορίας όχι στα φόρουμ.Εγώ π.χ. ανήκω στην κατηγορία που στην νύξη για συνεύρεση στα πρώτα ραντεβού θα έπαιρνα το καπελάκι μου και θα έφευγα με ελαφρά, και όχι δεν θα το έκανα πρώτα και μετά θα έφευγα όπως μερικα σκουλίκια, απλώς δεν γουστάρω,τι κρίμα που κατατάσομαι στους στόκους .Ούτε θρήσκος είμαι,ούτε κολλημένος,αλλά θεωρώ ότι αντικειμενοποιείται ο άλλος με αυτό τον τρόπο,ανεξαρτήτως φύλου,τι συναισθήματα να έχεις για κάποιον σε 1,2,3 εβδομάδες(και πολύ λέω);
Εχμ... πολλά;
Έχω παρατηρήσει ότι μονίμως είμαστε στο περίμενε, όταν είναι να εκφράσουμε σε κάποιον τα συναισθήματα μας- "είναι πολύ νωρίς", "τι θα σκεφτεί", "μπορεί να τρομάξει" μπλα μπλα μπλα :S
Για να τον/τη σκέφτεσαι και να θες να περνάς χρόνο μαζί του/της και να επιζητάς τη συντροφιά του/της και να είναι ο πρώτος άνθρωπος που θες να πάρεις τηλ όταν βρεις ένα λεπτό ελεύθερο, προφανώς και έχεις συναισθήματα.
Δεν ξέρω γιατί αυτό είναι τόσο τρομερό και τρομακτικό, ενώ στην πραγματικότητα είναι πολύ πολύ απλό. Στις αρχές μιας σχέσης είναι που είσαι ερωτευμένος και δεν βλέπεις τίποτα μπροστά σου περα από εκείνον/εκείνη- κι ας μην το παραδέχεσαι σε κανέναν, περα από τον εαυτό σου.
Αυτός ο φόβος της έκφρασης και της απόρριψης είναι που μας έφαγε- αν το νιώθεις πες το βρε άνθρωπε, κι ας φας τα μούτρα σου! Θα είναι καλύτερα από το να μην το πεις ποτέ, επειδή φοβάσαι την αντίδραση του άλλου... Το οφείλεις στον εαυτό σου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lime

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lime
H Lime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Lime έγραψε στις 15:18, 04-06-09:

Το κατακριτέο η μή υπάρχει μέσα μας. Αλοίμονο αν παίρναμε την έγκριση των γύρω για τις προσωπικές μας σχέσεις. Αν κάτι μου ταιριάζει, ταιριάζει και στον απέναντι μου και συναινούμε, ειμαστε ενήλικες και προχωράμε.

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 529 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 16:11, 04-06-09:

Nα θεσω το ερώτημα καπως αλλιώς:

Μετά απο πόσα ραντεβου κρίνεται σωστό / αποδεκτό / "φυσιολογικό" να διεκδικεί σέξ ο άνδρας κυριως?

Παράθεση

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tinkerbell
H tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H tinkerbell ρίχνοντας νεραϊδόσκονη έγραψε στις 16:53, 04-06-09:

Μα κι αυτό πρέπει να μπει σε καλούπι;
Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος στο πότε θα ξεκινήσουν οι σεξουαλικές επαφές ενός ζευγαριού.

Λάθος είναι η κοροϊδία και μόνον αυτή.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 529 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 17:28, 04-06-09:

Oχι...δεν θελουμε να το καλουπώσουμε.

Απλα να δουμε "ατυπα",ποσο καιρο (ορισμένο σε ραντεβού) ειναι αποδεκτό /νορμαλ να περιμενει ο ανδρας πριν θεωρησει πως πρεπει η γυναικα την οποια προσεγγίζει θα πρεπει να του δοθεί.

Ενα τροπον τινα non paper!....

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 01:09, 05-06-09:

Λέμε λοιπόν ότι έστω στα 3 ραντεβού πρέπει η γυναίκα να μας κάτσει. Το καθαρογράφουμε, το πρωτοκολλούμε και γίνεται έκτοτε νόμος του κράτους. Σε περίπτωση διαφωνίας αρμόδια για την επίλυσή της ορίζονται τα δικαστήρια της περιοχής του τρίτου ραντεβού.

Συναντιόμαστε το μεσημεράκι για φαγητό (ραντεβού πρώτο).

Συναντιόμαστε το απόγευμα για καφέ (ραντεβού δεύτερο).

Συναντιόμαστε το βράδυ για ποτό (ραντεβού τρίτο).

"Λοιπόν αγαπητή μου, θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι στις 00:00 ακριβώς λήγει η προθεσμία οικοιοθελούς καθίσματος επί της μυτερής θέσης. Σε περίπτωση μη συμμόρφωσης θα προβώ σε άμεσα ασφαλιστικά μέτρα και θα ζητήσω να σου φορέσουν ζώνη αγνότητας, μην τυχόν και το δώσεις μωρή σε κάποιον άλλον, ενώ έχω κατοχυρώσει ώριμα συνουσιακά δικαιώματα. Στη συνέχεια θα προβώ σε κατάσχεση του αντικειμένου του πόθου και θα ζητήσω μάλιστα αποζημίωση για διαφυγόντα σπέρματα λόγω καταφυγής εις χειρογλύκανον κατά τη διάρκεια της μη νόμιμης εκπλήρωσης των συμβατικών σου υποχρεώσεων. Το καλό που σου θέλω λοιπόν, να μου έχεις κάτσει μέχρι τότε. Η ώρα είναι 23:14, συνεπώς έχεις 46 λεπτά της ώρας ώστε ν' ανταποκριθείς οικειοθελώς στις νομίμως αναληφθείσες υποχρεώσεις σου. Αλήθεια, πώς είπαμε ότι σε λένε, ώστε να το συμπληρώσω στην αίτηση;"

Μα τι λέμε τώρα ρε παιδιά ολόκληροι μαντραχαλαίοι;;;

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Value

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Value
Ο Value αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O Value έγραψε στις 04:47, 05-06-09:

Έτσι, για να γελάσουμε λίγο...

http://www.youtube.com/watch?v=JEdBndu0YUM

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 08:29, 05-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Λέμε λοιπόν ότι έστω στα 3 ραντεβού πρέπει η γυναίκα να μας κάτσει. Το καθαρογράφουμε, το πρωτοκολλούμε και γίνεται έκτοτε νόμος του κράτους. Σε περίπτωση διαφωνίας αρμόδια για την επίλυσή της ορίζονται τα δικαστήρια της περιοχής του τρίτου ραντεβού.

Συναντιόμαστε το μεσημεράκι για φαγητό (ραντεβού πρώτο).

Συναντιόμαστε το απόγευμα για καφέ (ραντεβού δεύτερο).

Συναντιόμαστε το βράδυ για ποτό (ραντεβού τρίτο).

"Λοιπόν αγαπητή μου, θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι στις 00:00 ακριβώς λήγει η προθεσμία οικοιοθελούς καθίσματος επί της μυτερής θέσης. Σε περίπτωση μη συμμόρφωσης θα προβώ σε άμεσα ασφαλιστικά μέτρα και θα ζητήσω να σου φορέσουν ζώνη αγνότητας, μην τυχόν και το δώσεις μωρή σε κάποιον άλλον, ενώ έχω κατοχυρώσει ώριμα συνουσιακά δικαιώματα. Στη συνέχεια θα προβώ σε κατάσχεση του αντικειμένου του πόθου και θα ζητήσω μάλιστα αποζημίωση για διαφυγόντα σπέρματα λόγω καταφυγής εις χειρογλύκανον κατά τη διάρκεια της μη νόμιμης εκπλήρωσης των συμβατικών σου υποχρεώσεων. Το καλό που σου θέλω λοιπόν, να μου έχεις κάτσει μέχρι τότε. Η ώρα είναι 23:14, συνεπώς έχεις 46 λεπτά της ώρας ώστε ν' ανταποκριθείς οικειοθελώς στις νομίμως αναληφθείσες υποχρεώσεις σου. Αλήθεια, πώς είπαμε ότι σε λένε, ώστε να το συμπληρώσω στην αίτηση;"

Μα τι λέμε τώρα ρε παιδιά ολόκληροι μαντραχαλαίοι;;;
Το απόλυτο non paper Οττο!!!

Να εξηγήσω λιγο καλύτερα τι εννοώ.

Αρχιζεις να βγαινεις με μια γυναίκα που σου αρεσει. Τσουλαει καλα,ολα ειναι εντάξει,αλλα γμτ το σεξ ....αργει καπως απο την πλευρα της γυναικας [δε μιλαμε για σεξ ήδη αποτην πρωτη συναντηση φυσικά] - για τον οποιο λόγο δυναται η γυναικα να επικαλεστεί (φανερα ή κρυφά)
: [α) να φρεναρεται,για να μη θεωρηθει εύκολη (η απαξιωτική ηθική που λεγαμε...),βου) να σε τεσταρει εξαντλητικά για να δει αν της κανεις και μετα να σου κατσει , γου) να φοβαται, να ειναι αναβλητική εκ φύσεως ή οτιδήποτε αλλο],παντα υπο την προϋποθεση πως δε σε βλεπει ως φιλαρακι...

Ως άνδρας τωρα,τι άτυπα όρια βαζεις σε σενα και σε εκεινη?

Πότε - μεσα σε καποια ατυπα πλαισια χρονου - θεωρεις πως η γυναικα πρεπει να εχει ξεπερασει οτι απο τα παραπανω εν γενει ισχύει για την ιδια και να (οφειλει να) σου κάτσει,γιατι η υπομονη εχει και τα όριά της βρε αδερφέ?

Ποσο περιμενεις - ποσο εισαι διατεθειμενος να περιμενεις - ως ανδρας? Γιατι,κακα τα ψεμματα,καποια στιγμή θα πρεπει να διεκδικήσεις σεξ (γιατι ουτε τις κουμπαρες θες να παιξετε,ουτε ψαχνεις εναν ακομη κολλητό...).
Πότε η υπομονή σου ως άνδρας θεωρείς πως πρεπει επιτελους να ανταμειφθεί όμορφα κι ωραια?

Ποτε περιπου θεωρεις φυσιολογικο να πιεσεις για σεξ? Μετα το 3ο,το 4ο,το10ο ραντεβου? Βασει ενος άτυπου μπουσουλα,πότε το κανεις θεμα,αν η αλλη πλευρά εξακολουθεί να ποιει την νήσσαν???
Πότε θεωρεις πως ειναι προσφορο να πιεσεις,για να ξερεις επιτελους που πατάς βρε αδερφε?

Πότε θεωρείς πως εχεις δωσει επιτυχως εξετασεις και πρεπει επιτελους να παρεις πτυχίο?Πότε θεωρεις ευλογο να εχει τελειώσει πια το
testing σου απο την αλλη πλευρα και να περασετε στα ενδότερα?

Γιατι αν αργει παρα πολύ ΚΑΙ η υπομονή σου εξαντλείται μα ολο και καποιο "προβλημα" μυρίζεσαι!

Ξερω...φανταζει φοβερά υπολογιστικό - και ειναι εν γενει ισως!
Ομως πιστευω πως κατι τετοιο παντα υπαρχει καπου στην ακρη του ανδρικού μυαλού...

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 09:41, 05-06-09:

Τι είναι το σεξ ρε παιδιά και...αργεί, τρόλλευ αθήνα-παγκράτι;

Aν υπάρχει ένα θέμα όπου τα λόγια....περισσεύουν δεν είν άλλο παρά αυτό!

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,275 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:20, 05-06-09:

Έχω μια φίλη μεγάλης ηλικίας που το μότο της είναι "στο δείχνω αλλά δε στο δίνω". Και δεν είναι πουτ@να. Αυτό έκανε χρόνια στις σχέσεις της, και σας πληροφορώ πως πέρασε πολύ καλά με τους συντρόφους της. Τον άντρα της τον έψηνε κάνα χρόνο (ήταν φίλοι και φλέρταραν απλά) ώσπου να του κάτσει. Μιλάμε βέβαια για άλλα χρόνια. Μου έχει τύχει να με πολιορκεί άντρας και όταν είδε οτι το σεξ δεν είναι στα άμεσα θέλω μου, να εξαφανιστεί.

Δεν μπορώ να παραβλέψω οτι όταν γνωρίζεις κάποιον, βγαίνετε μαζί και πας στο κρεβάτι μαζί του με το γεια σας, θα σε θεωρήσει κάπως. Εύκολη; Πουτ@να; Απλά θα του κάνει κακή εντύπωση; Κάτι πάντως κακό θα σκεφτεί. Από την άλλη το θέμα για μένα είναι απλό: δεν μπορώ να πάω στο κρεβάτι με κάποιον αν δεν υπάρχει συναίσθημα. Οπότε εκεί κόβεται κάθε αναρώτηση. Αν νιώσω, προχωρώ.

Με πειράζει όμως να ακούω οτι ο άντρας κάποια στιγμή θα χάσει την υπομονή του και θα λακίσει. Και μη μου λέτε για φυσικές ανάγκες, γιατί αποκλείεται να έχει περάσει τη ζωή του έχοντας πάντα μια γυναίκα. Στάνταρ θα υπάρχουν διαστήματα στη ζωή του που ήταν μόνος. Οπότε μπορεί να κάνει λίγη υπομονή, δε θα πεθάνει. Το καλό πράγμα αργεί να γίνει.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:32, 05-06-09:

Αν ειναι να 'ρθει, θε να ρθει, αλλιως θα προσπερασει...
Εαν καποιος εναγωνιως περιμενει την ωρα για "κοκο", και 2 μερες να κανει να ερθει η στιγμη, θα του φανει "αιωνας".
Οπως κι εαν εχει δεν υπαρχουν στανταρντ. Η καθε περιπτωση ειναι μοναδικη και οι παραγοντες που επηρεαζουν διαφοροι.
Η καταλληλη στιγμη ειναι εκεινη που και οι δυο θα νοιωσουν οτι θελουν το κατι παραπανω...
Εαν δεν μπορεις να περιμενεις, δεν κανεις για τον αλλον και εκεινος για εσενα αντιστοιχα..
Σιγα μην του κατσω ή μη μου κατσει με το ρολοι ανα χειρας...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tinkerbell
H tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H tinkerbell ρίχνοντας νεραϊδόσκονη έγραψε στις 13:27, 05-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Heptamer
Το απόλυτο non paper Οττο!!!

... [δε μιλαμε για σεξ ήδη αποτην πρωτη συναντηση φυσικά]
Μισό για να καταλάβω: δε μιλάμε "φυσικά" για σεξ από την πρώτη συνάντηση:
α) επειδή δεν είναι η περίπτωση για την οποία συζητάμε - μας ενδιαφέρουν όλες οι υπόλοιπες, ή
β) επειδή αυτή που θα προχωρούσε στην σεξουαλική πράξη (ο Χριστός κι η μάνα του μαζί! πώς εκφράζομαι έτσι ώρες ώρες ) από την πρώτη συνάντηση, θα την κατέτασσες στις τσ*λες και π*τάνες και δεν θα την ξανάβλεπες ποτέ;

Όχι τίποτε άλλο αλλά για να σιγουρευτώ πάνω σε ποιες βάσεις τίθεται το ερώτημα.

Υ.Γ. Otto???? Υποκλίνομαι! ;-)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tinkerbell : 05-06-09 στις 13:42. Αιτία: Προσθήκη υστερόγραφου
Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 14:09, 05-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από tinkerbell
Μισό για να καταλάβω: δε μιλάμε "φυσικά" για σεξ από την πρώτη συνάντηση:
α) επειδή δεν είναι η περίπτωση για την οποία συζητάμε - μας ενδιαφέρουν όλες οι υπόλοιπες, ή
β) επειδή αυτή που θα προχωρούσε στην σεξουαλική πράξη (ο Χριστός κι η μάνα του μαζί! πώς εκφράζομαι έτσι ώρες ώρες ) από την πρώτη συνάντηση, θα την κατέτασσες στις τσ*λες και π*τάνες και δεν θα την ξανάβλεπες ποτέ;

Όχι τίποτε άλλο αλλά για να σιγουρευτώ πάνω σε ποιες βάσεις τίθεται το ερώτημα.
Μιλω φυσικα για την περιπτωση α)!
Η τετριμμενη,η περιπτωση ν=0 δε με ενδιαφερει!
Με ενδιαφερει λοιπον η περιπτωση ν>0 (ν= 1,2,3,..... - οπου 1,2,3 οι τιμες των συναντήσεων!)

Δε νομιζω πως διαφανηκε καπου πως (θα μπορουσα ποτέ να) υπονοουσα την περιπτωση β)!
Οχι και (τετοια) προκαταληψη!!

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Μου έχει τύχει να με πολιορκεί άντρας και όταν είδε οτι το σεξ δεν είναι στα άμεσα θέλω μου, να εξαφανιστεί. .
Λογικο δεν ηταν?
Κολλητό ειχε,δεν ηθελε κι αλλον!!
Γυναικα - με ολα οσα αυτο συνεπαγεται ηθελε.
Δεν μπορώ να παραβλέψω οτι όταν γνωρίζεις κάποιον, βγαίνετε μαζί και πας στο κρεβάτι μαζί του με το γεια σας, θα σε θεωρήσει κάπως. Εύκολη; Πουτ@να; Απλά θα του κάνει κακή εντύπωση; Κάτι πάντως κακό θα σκεφτεί. Από την άλλη το θέμα για μένα είναι απλό: δεν μπορώ να πάω στο κρεβάτι με κάποιον αν δεν υπάρχει συναίσθημα. Οπότε εκεί κόβεται κάθε αναρώτηση. Αν νιώσω, προχωρώ..
Συμφωνα με τα ισχυονται ηθικα στερεοτυπα,ενδεχομενως να κακοχαρακτηριστεις! Φυσικα παιζει και ρολο τι σταση κρατα ο ανδρας ατομικα απεναντι σε αυτη την κατάσταση και κατα ποσο εχει απεγκλωβιστει / ισορροπησει απο τα δεσμα αυτα. Προσωπικα δε θα κακοχαρακτηριζα μια τετοια γυναικα.

Οκ...εσυ δεν εισαι του αμεσου σεξ,...εισαι πιο παραδοσιακή:θες να υπαρχει πρωτα η συναισθηματική "σάλτσα". Εισαι σιγουρη ομως πως αυτο δεν ειναι ουσιαστικα ενα αλλοθι για να υπηρετήσεις υποσυνειδητα πιστα την εδραιωμενη ηθική που θελει τη γυναικα να μην το δινει γρηγορα και αμεσα? Δηλ. μηπως τελικα αυτο το συναισθημα που λενε οι γυναικες πως πρεπει να νιωσουν πρωτα ,τελικα δεν ειναι τιποτε αλλο παρα μια πολύ έξυπνη πλύση εγκεφαλου που αυτη η ηθική τους εχει κανει,προκειμενου να φρεναρει τη σεξουαλικότητα τους και να φροντιζει να ειναι παντα περι του σεξ ηθικα σύμφωνες?

Μηπως αυτο το συναισθηματικο προαπαιτουμενο ειναι απλα ενα υποσυνειδητο φρενο που τους εχει επιβληθει?
Με πειράζει όμως να ακούω οτι ο άντρας κάποια στιγμή θα χάσει την υπομονή του και θα λακίσει. Και μη μου λέτε για φυσικές ανάγκες, γιατί αποκλείεται να έχει περάσει τη ζωή του έχοντας πάντα μια γυναίκα. Στάνταρ θα υπάρχουν διαστήματα στη ζωή του που ήταν μόνος. Οπότε μπορεί να κάνει λίγη υπομονή, δε θα πεθάνει. Το καλό πράγμα αργεί να γίνει.
Και η υπομονη εχει και τα ορια της. Καποια στιγμη ο ανδρας θα πρεπει να ειναι σε θεση να καταλαβει το ματαιο των προσπαθειων του και να παψει να συντηρει τη ματαιοδοξια της ...πολιορκουμενης!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhiteDrum : 05-06-09 στις 15:28. Αιτία: merge :)
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,275 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:41, 05-06-09:

Λογικο δεν ηταν?
Κολλητό ειχε,δεν ηθελε κι αλλον!!
Γυναικα - με ολα οσα αυτο συνεπαγεται ηθελε.
Είπα "στα άμεσα θέλω μου", δηλαδή των επόμενων ημερών... Ένας άντρας που δεν μπορεί να περιμένει, για μένα είναι αυτός που κυβερνάται από το π... του, το οποίο σημαίνει οτι ποτέ δε θα δώσει συναίσθημα και δεν τον ενδιαφέρει. Αυτός ο άντρας λοιπόν δε με αφορά. Ο άντρας που θα περιμένει διακριτικά να του δώσεις το έναυσμα είναι αυτός που θέλει να νιώσει κάτι για σένα, να σε γνωρίσει, να δει αν ταιριάζετε, αυτός δηλαδή που θα δώσει συναίσθημα στην πορεία. Κι αυτός είναι που αξίζει να αγαπήσεις. Τον άλλον μπορείς να τον έχεις καλώντας σε κάποιο ροζ 090.

Οκ...εσυ δεν εισαι του αμεσου σεξ,...εισαι πιο παραδοσιακή:θες να υπαρχει πρωτα η συναισθηματική "σάλτσα". Εισαι σιγουρη ομως πως αυτο δεν ειναι ουσιαστικα ενα αλλοθι για να υπηρετήσεις υποσυνειδητα πιστα την εδραιωμενη ηθική που θελει τη γυναικα να μην το δινει γρηγορα και αμεσα? Δηλ. μηπως τελικα αυτο το συναισθημα που λενε οι γυναικες πως πρεπει να νιωσουν πρωτα ,τελικα δεν ειναι τιποτε αλλο παρα μια πολύ έξυπνη πλύση εγκεφαλου που αυτη η ηθική τους εχει κανει,προκειμενου να φρεναρει τη σεξουαλικότητα τους και να φροντιζει να ειναι παντα περι του σεξ ηθικα σύμφωνες?

Μηπως αυτο το συναισθηματικο προαπαιτουμενο ειναι απλα ενα υποσυνειδητο φρενο που τους εχει επιβληθει?
Μιλάς λες και το σεξ είναι κάποιο έγκλημα που φοβάμαι να κάνω. Μα θα το ευχαριστηθώ κι εγώ (ποτέ δεν ξέρεις αλλά τέλος πάντων). Λες να έχω υποβάλλει τον εαυτό μου σε τέτοια δοκιμασία λόγω μιας υποσυνείδητης ηθικής; Εφόσον αυτό που θα γίνει θα το θέλω κι εγώ, δε με βιάζει κανείς. Έχω όμως το δικαίωμα να απαιτήσω να γίνει με τον δικό μου τρόπο. Κι αυτός είναι να το νιώσω εγώ και να πάρω το μήνυμα οτι κι ο άλλος δε σκέφτεται συνεχώς "άντε μωρή, πότε θα μου κάτσεις γιατί με έχει φάει η μ@λ@κία";" (συγνώμη για την έκφραση).

Όταν δύο άνθρωποι έχουν συναισθήματα μεταξύ τους δεν μπαίνει καμία λογική. Κι η ηθική είναι γέννημα της λογικής...

Και η υπομονη εχει και τα ορια της. Καποια στιγμη ο ανδρας θα πρεπει να ειναι σε θεση να καταλαβει το ματαιο των προσπαθειων του και να παψει να συντηρει τη ματαιοδοξια της ...πολιορκουμενης
Δε σε κατηγορώ γι' αυτό που λες. Υπάρχουν όντως γυναίκες που ψήνουν τον άντρα επίτηδες για χίλιους δυο λόγους. Δεν το αρνούμαι. Το θέμα είναι να μπορείς να ξεχωρίσεις το τσουρούφλισμα επί τούτου (για το κέφι της, για να τον τεστάρει, για να του φάει τα λεφτά όσο τον έχει στο περίμενε κλπ) από την πραγματική ανάγκη μιας γυναίκας να νιώσει πράγματα και να προχωρήσει μετά από αυτό.

Είναι σαν να σου λέω να κάνεις σεξ και την ίδια στιγμή να σου μιλάω για τα φορολογικά μου. Θα μπορούσες να προχωρήσεις; Έτσι νιώθω κι εγώ αν μου πεις να κάνω σεξ χωρίς συναίσθημα.

Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 15:04, 05-06-09:

Ο μόνος λόγος για τον οποίο θα μπορούσε να είναι κακό να συνουσιάζεται κανείς με το καλημέρα σας, είναι ότι δε θα είχε χρόνο να τσεκάρει αν ο υποψήφιος έχει εμφανείς αλλοιώσεις που οφείλονται σε σεξουαλικώς μεταδιδόμενα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:18, 05-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από QsLv
Ο μόνος λόγος για τον οποίο θα μπορούσε να είναι κακό να συνουσιάζεται κανείς με το καλημέρα σας, είναι ότι δε θα είχε χρόνο να τσεκάρει αν ο υποψήφιος έχει εμφανείς αλλοιώσεις που οφείλονται σε σεξουαλικώς μεταδιδόμενα.
Πολύ απόλυτο το να λες οτι αυτός είναι ο μόνος λόγος, χωρίς να διαφωνώ στο οτι είναι σημαντικός.

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 15:25, 05-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από QsLv
Αν ειναι να την πατησεις,την πατας και με το καληνύχτα σας!
Μπορει να σου κάτσει σε οποιαδήποτε φαση της διαδικασιας.

Δεν ξορκιζεις τον κινδυνο ετσι.

Πολύ απόλυτο το να λες οτι αυτός είναι ο μόνος λόγος, χωρίς να διαφωνώ στο οτι είναι σημαντικός.
Συμφωνώ!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhiteDrum : 05-06-09 στις 15:31. Αιτία: merge :)
Παράθεση

Estartu (τρελή κι αλλοπαρμένη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Estartu
H τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

H Estartu (e)friends call me "Jok" .... έγραψε στις 10:00, 06-06-09:

"κατακριτέο" ήταν ακόμα την εποχή που ήμουν εγώ στην εφηβική ηλικία διότι η σεξουαλική πράξη θεωρούνταν
επισφράγισμα/επιβεβαίωση μιας σοβαρής σχέσης που θα οδηγούσε σε γάμο και συνεπώς όταν προσφέρονταν
από την πρώτη/δεύτερη βραδυά αντιμετωπιζόταν ώς έλλειψη στοιχειώδους ηθικής για τη γυναίκα (για τον
άνδρα, όπως πάντα, ήταν απλά "μαγκιά" του που την "κατέφερνε" )

επειδή όμως η αίσθηση του τι είναι κοινωνικώς αποδεκτό σήμερα έχει αλλάξει (και δη στις μεγαλουπόλεις),
η εικόνα που έχω εγώ διαμορφώσει είναι ότι, το πόσο είναι διατεθιμένος ένας άνδρας να περιμένει είναι
άμεση συνάρτηση του ηλικιακού γκρουπ στο οποίο βρίσκεται το ζευγάρι

όσο μικρότερης ηλικίας είναι η κοπέλα τόσο περισσότερο της δικαιολογείται το να είναι διστακτική και να θέλει
αρκετό χρόνο προκειμένου να αισθανθεί άνετα και να αποφασίσει να προχωρήσει σ αυτό το βήμα - όσο
μεγαλύτερης ηλικίας είναι (και συνεπώς ποιο "έμπειρη" ) τόσο ποιο ανυπόμονος γίνεται ο άνδρας που βρίσκεται
απέναντι της και τόσο ποιο πρόθυμος είναι να της προσάψει κατηγορίες του στυλ "το κάνει για να με
καψουρέψει"/ "μα γιατί κάνει τη δύσκολη?? πρώτη της φορά είναι??"

στην δεκαετία που βρίσκομαι εγώ τα περιθώρια υπομονής είναι μηδενικά - το αρσενικό που με πλησιάζει το
κάνει επειδή θεωρεί ότι αρκεί να το ζητήσει και θα το έχει η/και δεν έχω πλέον (λόγω ηλικίας) και τόσο
μεγάλα περιθώρια επιλογών (άρα δεν θα είμαι "δύσκολη" περίπτωση)

το πραγματικά εκπληκτικό είναι ότι, επειδή πλέον τυχαίνει να θεωρώ την ερωτική συμβατότητα βασικό συστατικό στη βιωσιμότητα μιας μακρόχρονης σχέσης και επομένως αν όντως μου αρέσει κάποιος άντρας αρκετά για να τον θεωρήσω πιθανό σύντροφο, δεν βρίσκω τον λόγο να παίζω μαζί του τις κουμπάρες σ αυτόν το τομέα, παρά το ότι αρχικά αυτή μου η στάση φάνηκε ότι "εκτιμήθηκε", στη συνέχεια των σχέσεων είχα πάντα την
αίσθηση του ότι δεν κατάφερνα να πείσω με τις απαντήσεις μου τους εκάστοτε συντρόφους μου ότι δεν λειτουργώ "έτσι" με όλους τους άνδρες ... ότι είμαι απίστευτα σταθερή όταν κάνω μια επιλογή και ότι δεν "δίνομαι" σε όλους όσους μου αρέσουν αν δεν υπάρξει κάτι ιδιαίτερο που να με τραβήξει δίπλα τους (κάτι που συμβαίνει εξαιρετικά σπάνια) ... ότι δεν τους στέρησα με τη συμπεριφορά μου την ικανοποίηση του κυνηγιού γιατί το ότι με "τσάκωσαν" στο δόκανο σχετικά εύκολα δε σημαίνει ότι μπορούν να με κρατήσουν και δίπλα
τους με την ίδια ευκολία ... ότι καθόλη τη διάρκεια της σχέσης θα υπάρχουν στιγμές που θα
πρέπει να "απολογηθώ" και να "αιτιολογήσω" αυτή την αρχική μου αυθόρμητη συμπεριφορά ...

και έτσι βρίσκομαι να καταλήγω στο συμπέρασμα ότι ο άνδρας, σε όλες τις ηλικίες, και άσχετα με το τι δηλώνει
και το πόσο θεωρεί ότι πρέπει να περιμένει, κατά βάθος πιστεύει ότι αν σε έχει "γρήγορα" (όπως αυτός το
ορίζει) είσαι "εύκολη" και "βολική" και σταδιακά στο μυαλό του σε απαξιώνει

μοναδική εξαίρεση σ αυτόν τον κανόνα είναι το να σε ερωτευθεί πραγματικά
(εκεί μπορεί να σε περιμένει επ αόριστον, ακόμα και αν αυτό ισοδυναμεί με χρόνια ....)

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους