Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,087 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,944 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γιατί να είναι κατακριτέο;

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 11:03, 06-06-09:

Η ανάλυση της Estartu για τα ηλικιακά γκρουπ, τουλάχιστον όσον αφορά τις ηλικίες μας, με βρίσκει εν γένει σύμφωνο. Θα συμπληρώσω, ότι μια γυναίκα με ώριμη ηλικία ξέρει πολύ καλά την αξία της σεξουαλικής πράξης και δεν αναλώνεται σε ανούσια ηθικολογικά γυμνάσματα. Δυστυχώς όμως οι ανόητοι κατά τη γνώμη μου ηθικοί περιορισμοί βρίσκονται έντονα εμφυτευμένοι στα κεφάλια των αντρών, σε σημείο που οι γυναίκες, όπως μας έδειξε παραπάνω η συνομιλήτρια με πολύ εύγλωττο τρόπο, δεν ξέρουν πώς ακριβώς να φερθούν, έτσι ώστε να μην χαρακτηριστούν "κάπως".

Μας κάθεται εύκολα; Ε, τότε είσαι σίγουρα πουτανίτσα και η μαμά μας είπε πως με τέτοια παλιοθήλυκα δεν πρέπει να κάνουμε παρέα.

Μας κάθεται δύσκολα; Ε, τότε είναι πολύ ηθική και μας θυμίζει την αειπαρθένο μητέρα μας, οπότε μας κόβεται το ενδιαφέρον.

Μας κάθεται κάπου στο ενδιάμεσο; Ε, τότε δεν ξέρει τι θέλει επιτέλους η κοπέλα!!

Δυστυχώς, χιλιάδες χρόνια ιουδαιοχριστιανικής αλλοτρίωσης έχουν διασπάσει το αρχετυπικό-φιλοσοφικό τρίπτυχο της Παρθένας-Μητέρας-Πόρνης, και το έχουν διαστρεβλώσει τόσο πολύ, ώστε μέσα στα τρίσβαθα της αντρικής και της γυναικείας ψυχής το μόνο που υπάρχει είναι η σύγχιση συμβόλων, εννοιών και καταστάσεων.

Προσωπικά θεωρώ ότι ο κάθε ένας από εμάς είναι ταξιδιώτης στις θάλασσες της μοίρας και ότι ως τέτοιος, προκειμένου να πορευτεί μακρύτερα στο Δρόμο, θα πρέπει να απαλλαγεί από κάθε περιττό φορτίο. Κατά συνέπεια θα πρέπει, ειδικά εμείς οι μεγαλύτεροι, να μάθουμε ν' απλοποιούμε τη ζωή μας και επιτέλους να σταματήσουμε να αναπαράγουμε τα πρότυπα και τους προβληματισμούς της εφηβείας μας.

Πιστεύω πως αυτό που έχω να δώσω σε μια γυναίκα είναι το ίδιο πολύτιμο με αυτό που έχει να μου δώσει εκείνη και πως σ' αυτά τα πράγματα δεν χωρούν διαπραγματεύσεις, εξ ου και το γελαστικό μου ποστ παραπάνω. Για να πάρει λοιπόν από εμένα κάτι που πραγματικά ν' αξίζει, θα πρέπει να μου δείξει ότι το θέλει πολύ και να το διεκδικήσει με αξιώσεις, όπως το ίδιο πρέπει να κάνω κι εγώ απ' την πλευρά μου. Στο Δρόμο που ταξιδεύω, έχω ανάγκη από ερωμένη, συνταξιδιώτισσα και συμπολεμίστρια, που στις κρίσιμες στιγμές θα τραβήξουμε το σπαθί ταυτόχρονα και θα σταθούμε πλάτη με πλάτη απέναντι στον κίνδυνο· δεν μου χρειάζεται περιττό φορτίο στην πλάτη.

Εάν λοιπόν δεν είναι έτοιμη για το Δρόμο, εάν δεν ξέρει τι ζητάει από εμένα και τι έχει να μου δώσει ως αντίδωρο, ας πάει σπιτάκι της κι ας ζήσει με τις φαντασιώσεις της...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fraoula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fraoula
H Fraoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Fraoula έγραψε στις 00:31, 29-02-12:

Σίγουρα θα ακουστεί κάπως χαζό, αλλα, πώς κάνει κανείς one night stand? Εννοώ, σε τι μέρη πας κ.λπ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 01:01, 29-02-12:

Το one night stand, ή αλλιώς σεχ της μιας νύχτας, γίνεται συνήθως σε μπαρ - κλαμπ κλπ. Ε τώρα πώς γίνεται, αφού έχεις πιεί τον κ*λαράκο σου, μπανίζεις το γκομενάκι στην παραδίπλα παρέα. Με τόσο που έχεις πιεί, σίγουρα θα σου φαίνεται καλός. Πας εκεί, κι αρχίζεις να του αναλύεις τη θεωρία χορδών (αγγλιστί string theory). Αμέσως το γκομενάκι το πιάνει το νόημα και σου λέει να πάτε στις τουαλέτες για να μιλήσετε πιό άνετα που θα έχει και ησυχία. Πάτε και του δείχνεις πειραματικά την παραπάνω θεωρία

Δεν ήθελα να σε κοροιδέψω, στην πορεία μου βγήκε το κρύο αστείο που έγραψα, αλλά δεν απέχει και πολύ από την πραγματικότητα.. Πας σε ένα κλαμπ, κι αν τα βρεις με τον άλλον καταλήγετε στην τουαλέτα / στενάκι / κρεβάτι / αποθήκη... Χωρίς δεσμεύσεις και τηλέφωνα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 01:41, 29-02-12:

ισως το θεμα να μην ειναι στο οτι σε
θα πει τσουλακι η γειτονισσα , φιλοι κτλ γενικοτερα η κοινωνια αλλα στον κατα καποιο τροπο κυνισμο της φασης

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 01:48, 29-02-12:

It's just sex,what's wrong with that??
Ειναι απλως μια ικανοποιηση μιας αναγκης μου νοιωθουν δυο ανθρωποι. Δεν υπαρχει κατι κατακριτεο σε αυτο.

Οσο για το ερωτημα της Φραουλας.Να προσθεσω οτι δεν ειναι αναγκη να πιεις ολον τον Βοσπορο πριν.Και μονο ο αντρας να εχει πιει λιγακι αρκει.

Συγχωρεστε με για τον κυνισμο.
Αλλα δεν νομιζω να υπαρχει αντρας(ελευθερος και μονος) που να αρνηθει ερωτικη προταση απο γυναικα χωρις να του ζητησει τιποτα παραπανω.
Κατα τα αλλα με καλυψε το adespoto

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 29-02-12 στις 02:22. Αιτία: Καλυψε...Οχι καλυψει
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 02:20, 29-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από Mercury
It's just sex,what's wrong with that??
Ειναι απλως μια ικανοποιηση μιας αναγκης μου νοιωθουν δυο ανθρωποι. Δεν υπαρχει κατι κατακριτεο σε αυτο.
ναι ρε συ αλλα απο καποιους ειναι κατακριτεο γι αυτο ανοιξε το θεμα . ο λογος ειναι στο γιατι απο καποιουσ να ειναι κατακριτεο..
Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Συγχωρεστε με για τον κυνισμο.
Αλλα δεν νομιζω να υπαρχει αντρας(ελευθερος και μονος) που να αρνηθει ερωτικη προταση απο γυναικα χωρις να του ζητ θησει τιποτα παραπανω.
Κατα τα αλλα με καλυψει το adespoto
ναι ισχυει

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 09:42, 29-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από Σαρα3701
ο λογος ειναι στο γιατι απο καποιουσ να ειναι κατακριτεο..
Υπάρχουν πολλοί λόγοι... Από πουριτανισμό μέχρι.. ζήλεια και ανασφάλεια. Εγώ πάντως δεν θα χαρακτήριζα τσούλα μια γνωστή μου που έχει κάνει one night stand. Σιγά το πράγμα δηλαδή.. Αν δεν κοροιδεύεις κανέναν τότε γιατί να ντρέπεσαι;; Να ντρέπονται όσοι μας παριστάνουν τους σεμνούς και σοβαρούς και κάνουν άλλα χειρότερα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fraoula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fraoula
H Fraoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Fraoula έγραψε στις 19:10, 29-02-12:

Εμένα με εξοργίζει, και με στενοχωρεί μπορώ να πω, το γεγονός ότι αν ένας άντρας έχει πάει με πολλές και κάνει one night stands θεωρείται μάγκας και επικροτείται, ενώ αν κάνει τα αντίστοιχα μια γυναίκα, θεωρείται πουτάνα, ανήθικη και την κοιτάζουν με μισό μάτι

Παράθεση

DreamStealer

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamStealer
Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 613 μηνύματα.

O DreamStealer μπες στο μυαλο! έγραψε στις 19:21, 29-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από Fraoula
Εμένα με εξοργίζει, και με στενοχωρεί μπορώ να πω, το γεγονός ότι αν ένας άντρας έχει πάει με πολλές και κάνει one night stands θεωρείται μάγκας και επικροτείται, ενώ αν κάνει τα αντίστοιχα μια γυναίκα, θεωρείται πουτάνα, ανήθικη και την κοιτάζουν με μισό μάτι
ο καθενας κοιταει τους αλλους, αναλογα με τι δικαιωμα αφηνεις να σε κοιταξουν.
Ακομα και αν το παρουν απο μονοι τους, παντα μπορεις να παρεις πισω οτι σου ανηκει.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 13:31, 01-03-12:

Εμένα με εξοργίζει, και με στενοχωρεί μπορώ να πω, το γεγονός ότι αν ένας άντρας έχει πάει με πολλές και κάνει one night stands θεωρείται μάγκας
...επίσης χαρακτηρίζεται και ως "σαβουρογ@μης"

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 13:45, 01-03-12:

Αυτό βασικά εικάζω πωε είναι κατάλοιπο της νοοτροπίας του άντρα/κυνηγού, οπότε με όσο περισσότερο θηράματα έχεις στην ζώνη σου, τόσο μάγκας είσαι(sic).

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους