Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,281 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Η ημέρα των γενεθλίων σας...

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 00:09, 23-10-06:

Κάποιοι δεν θέλουν να το σκέφτονται, άλλοι περιμένουν πως και πως αυτή τη μέρα. Απ'τη μια σκέφτεσαι ότι πέρασες γερός, άλλον ένα χρόνο γεμάτο αναμνήσεις, απο την άλλη ότι σου μένει ένας λιγότερος. Σβήνετε ακόμα τα κεριά και κάνετε ευχή; Παίρνετε τα δώρα που θέλετε; Πως θέλετε να περνάτε αυτή τη μέρα; Με ποιούς; Εσείς πως νιώθετε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 00:20, 23-10-06:

Εμένα είναι η αγαπημένη μου μέρα. Εννοείται σβήνω κεριά, από τώρα να κρύψουμε χρόνια; Αλλά και μεγαλύτερος να είσαι το θεωρώ βλακεία να κρύβεις την ηλικία σου.
Κάθε φορά κάνω και κάτι διαφορετικό, αναλόγα τα κέφια μου. Μου αρέσουν και πάρτυ και να βγαίνω έξω, όσο για τα άτομα που μου αρέσει να είναι μαζί μου είναι σίγουρα αυτά που αγαπώ πολύ, αλλά όταν είμαι σε τρελή διάθεση και άτομα που κάνω παρέα και περνάμε καλά. Και τα δώρα είναι το καλύτερό μου.
Φέτος δυστυχώς τα γενέθλιά μου ήταν χάλια λόγω δυσάρεστου γεγονότος. Οπότε περιμένω για του χρόνου κάτι σούπερ! Αλλά στην Σκωτία που θα είμαι ακόμα δύσκολο να έχω αυτούς που θέλω πραγματικά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 09:22, 23-10-06:

Εμενα τα γενεθλια μου ειναι στην μεση του καλοκαιριου, το διαστημα που οι περισσοτεροι -συνηθως κι εγω- λειπουν σε διακοπες. Εννοειται οτι σβηνω κερακια, παρολου που με στεναχωρει λιγο το οτι μεγαλωνω αλλα δεν με παιρνει κι απο κατω. Αλλωστε εγω παντα μικρη θα ειμαι!

Παράθεση

tety

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tety
H tety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H tety έγραψε στις 09:55, 23-10-06:

η μερα των γενεθλιων μου...την περιμενω πως και πως για να ωιωσω οτι ακομα ενας χρονος περασε και εζησα.... ποτε δεν την εκτιμησα οπως επρεπε οταν ημουν πιο μικρη δεν την προσεχα... επρεπε να ταρακουνηθω για τα καλα ωστε να καταλαβω οτι μια φορα ζουμε και μια φορα γιορταζουμε...να αγαπησετε εκεινη την μερα τον εαυτο σας πιο πολυ ,τιποτα δεν ειναι δεδομενο σ αυτη την ζωη.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 10:24, 23-10-06:

Να σας πω... Η μέρα των γενεθλίων μου υπάρχει μέσα μου ως σηματοδότης του "κοίτα, πάει άλλος ένας χρόνος". Δεν κάνω συνήθως πάρτι κτλ, ούτε σβήνω κεράκια, όχι γιατί με χαλάει, απλά δεν μου βγαίνει να κάνω τέτοιες κοσμικότητες Αν βολέυει, βγαίνουμε κάπου με την παρέα μου (και το έτερον ήμισυ) και κερνάω κανένα ποτάκι κτλ.

Αλλά γενικότερα νομίζω πως μέσα μου μελαγχολώ τις μέρες γύρω από τα γενέθλιά μου γιατί σκέφτομαι πως η ζωή μικραίνει και μικραίνει και μικραίνει και εγώ έχω τόσα που θέλω να κάνωωωωωωωωω!!! Αλλά εντάξει, δεν τρελαίνομαι... Έχω (έτσι πιστεύω τουλάχιστον! ) χρόνια ζωής μπροστά μου και ελπίζω πως θα τα ζήσω όλα.

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 10:59, 23-10-06:

Δεδομένου ότι τα γενέθλιά μου πλησιάζουν με έχει πιάσει μια κρίση του τύπου πότε έφτασα και κλείνω τα 29…..?

Μου φαίνεται σαν χτες όταν τελείωσα το σχολείο, όταν πήρα το πτυχίο, όταν μπήκα στη δουλειά ….

Από τα 25 και μετά όταν έρχονται τα γενέθλιά μου σκέφτομαι ότι περνάνε πολύ γρήγορα τα χρόνια… ουφ ….καλά να είμαστε…

Δε σβήνω κεράκια αν και φέτος σκέφτομαι να το κάνω….ένα μόνο θα βάλω– είπε κανείς τίποτις ?-
Παλιότερα τα γιόρταζα με φίλους έξω…φέτος θα δω τι θα κάνω

Παράθεση

Pepper-ann

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pepper-ann
H Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H Pepper-ann έγραψε στις 12:06, 23-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS
Αλλά γενικότερα νομίζω πως μέσα μου μελαγχολώ τις μέρες γύρω από τα γενέθλιά μου γιατί σκέφτομαι πως η ζωή μικραίνει και μικραίνει και μικραίνει και εγώ έχω τόσα που θέλω να κάνωωωωωωωωω!!!
Κι εγώ έτσι αισθάνομαι...!!!

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 13:32, 23-10-06:

Κι εμένα μ'αρέσει η μέρα των γεννεθλίων μουυυυ
Χαίρομαι απίστευτα όταν βλέπω οτι με θυμούνται
Φέτος πέρασα νομίζω από τα καλύτερα γεννέθλιά μου, με ένα πάρτυ-έκπληξη από συμφοιτητές μου

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 10:45, 24-10-06:

Δεν μαρέσει καθόλου καθώς δεν μαρέσει ξαφνικά που ο κόσμος ασχολείται μαζί μου για ένα τυπικό γεγονός. Εκφράζει τυπικότητα στην σχέση των ανθρώπων και δεν γουστάρω. ΕΠίσης δεν μαρέσει να διαφοροποιώ σε αξία τις μέρες μου. Αν και ποια το ΣΚ έχει αποκτήσει αξία.

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 11:00, 24-10-06:

Τα γενέθλια μου τυχαίνει να είναι την ίδια μέρα με τα γενέθλια του Γιάννη μου, οπότε για μας αποτελεί μια πολύ ιδιαίτερη κ χαρούμενη μέρα.
Πάντα θέλω να γιορτάζω εκείνη τη μέρα με έναν ιδιαίτερο τρόπο, είτε κάνωντας πάρτυ σπίτι, είτε βγαίνωντας έξω, είτε προγραμματίζοντας κάποια σουπερ εκδρομή με το μωρό μου.
Όταν όμως σκέφτομαι ότι τα χρόνια περνάνε, ότι θέλω να κάνω τοοοοοοσα πολλά πράγματα, αλλά κυρίως όταν σκέφτομαι όλα αυτά που θα έπρεπε να έχω ήδη κάνει και δεν τα έχω προλάβει/καταφέρει/θελήσει κ.λ.π. τότε μια μελαγχολία την νιώθω, δυστυχώς.

Παράθεση

crazy lover

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazy lover
H crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H crazy lover έγραψε στις 11:46, 24-10-06:

Δεν μ αρεσει καθολου η μερα αυτη...Κ δεν φταινε τα χρονια που περνανε..Δεν ξερω τι φταιει αλλα εκεινη τη μερα θελω παντα να ειμαι μονη....!

Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη smart
H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε στις 11:54, 24-10-06:

Oύτε και εμένα μου αρέσει αυτή η μέρα...Μου τη σπάνε τα πάντα και ιδιαίτερα τα άτομα που ξεχνούν να μου πούν χρόνια πολλά...Εντάξει δεν το κάνουν επίτηδες αλλα εγώ ποτέ δεν ξεχνάω τέτοια γεγονότα και μου φένεται κάπως παράξενο όταν οι άλλοι το ξεχνούν!!!!

Παράθεση

Pepper-ann

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Pepper-ann έγραψε στις 11:58, 24-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από smart
Oύτε και εμένα μου αρέσει αυτή η μέρα...Μου τη σπάνε τα πάντα και ιδιαίτερα τα άτομα που ξεχνούν να μου πούν χρόνια πολλά...Εντάξει δεν το κάνουν επίτηδες αλλα εγώ ποτέ δεν ξεχνάω τέτοια γεγονότα και μου φένεται κάπως παράξενο όταν οι άλλοι το ξεχνούν!!!!

Εμένα να δεις πως με εκνευρίζουν αυτά τα άτομα!Βάλε μια υπενθύμιση στο κινητό βρε αδερφέ...!Εγώ τί είμαι να σε θυμάμαι κάθε χρόνο;;; Τα τελευταία χρόνια, πάντως κρατάω λίστα για να ξέρω σε ποιον να μη στείλω...!ΕΚΔΙΚΗΣΗ!

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 12:03, 24-10-06:

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 12:07, 24-10-06:

Σιγα ρε παιδια, κι εσεις απ'τις υπενθυμισεις του κινητου τα θυμαστε, δεν ειναι οτι ειναι και η πρωτη σας προτεραιοτητα αυτος που γιορταζει, μην τρελαινεστε. Εγω δεν εχω στην υπενθυμιση κανεναν, γιατι το θεωρω υποκριτικο αν δεν το σκεφτω να στελνω και καλα οτι το θυμηθηκα. Εννοειται ομως πως εχω πολυ καλη μνημη, οποτε τα ατομα που με ενδιαφερουν τα θυμαμαι

Στο θεμα τωρα, μ'αρεσει πολυ το γενεθλιο (με ενα ν :p), κανονιζω παντα κατι, ειτε σπιτι, ειτε εξω, τρελαινομαι εννοειται για τα δωρα λες και ειμαι 5χρονο, σβηνω και κερακια, κανω και ευχη, ολα κομπλε! Μετραω μονο ενα γενεθλιο-καταθλιψη μεχρι τωρα λογω ηλικιας, και τι δεν ειχα κανει μεχρι τοτε, κατα τ'αλλα ολα περνανε πολυ ελαφρια!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:31, 24-10-06:

Εγώ πάντα είμαι πιο συναισθηματική...
Αλλά προσπαθώ να μην τα παίζω κιόλας... Έχει τύχει να περάσω τέλεια, αλλά και πολύ απογοητευτικά, άρα... χμ.

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 14:14, 24-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από smart
Είναι απλό. Κάποιοι είναι τέρατα απομνημόνευσης κάποιοι όχι.Εγώ είχα αναγκαστεί να φτοιάξω ειδικό πρόγραμμα γιαυτή την ιστορία το 1996.
Επίσης γιατί να θες να σου πουν χρόνια πολλά όταν εσύ η ίδια δεν γουστάρεις την φύση της μέρας? Με το ζόρι δηλαδή?

Αρχική Δημοσίευση από Pepper-ann
Εμένα να δεις πως με εκνευρίζουν αυτά τα άτομα!Βάλε μια υπενθύμιση στο κινητό βρε αδερφέ...!Εγώ τί είμαι να σε θυμάμαι κάθε χρόνο;;; Τα τελευταία χρόνια, πάντως κρατάω λίστα για να ξέρω σε ποιον να μη στείλω...!ΕΚΔΙΚΗΣΗ!
Δεν είχαμε πάντα κινητά, όλοι δεν έξαρτόνται από το κινητό τους τόσο πολύ. και τέλος δεν λες χρόνια πολλά για να σου πούνε. "Σου είπα δεν μου είπες" και πάει λέγοντας?

Ο άλλος θα σου πει χρόνια πολλά όχι γιατί το θες εσύ αλλά γιατί το νιώθει αυτός. Ο εορτάζον απλά θα πει ευχαριστώ. Αλίμονο αν μάθω ότι σε άτομο που λέω χρόνια πολλά, αυτή μου η κίνηση εκλαμβάνεται ως επιβεβαιώση της σχέσης που έχω με αυτό.

Μου θυμίζεται μια κοπέλα τρομερά ανασφαλής που είχε γενέθλια το 97 και ανέβηκε ειδικά στο Πανεπιστήμιο για να δει στο μαιλ και τσατ ποιος θα της πει χρόνια πολλά και τα σημείωνε.Κάποια φάση την έβλεπα με το χαρτί σπίτι της μετά από κάθε μήνυμα και απλά μου ήρθε επιφώτηση.Μιλάμε ξενέρωσα όσο δεν πήγαινε (μου φάνηκε απίστευτα κομπλεξαρισμένο) και η ίδια έτρεξε να το κρύψει (μάλλον ήξερε πόσο κομπλεξαρισμένο ήταν) και άλλαξε και 10 αποχρώσεις κόκκινου. Η απόλυτη παράνοια στην ικανοποιήση ανασφάλειας. Λες και το ενδοιαφέρον του άλλου αποδυκνείεται με το αν σε παίρνει κάποιος στην γιορτή και στα γενέθλια σου.
Μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση σχετικά με το πόσο πάτο λόγω ανασφάλειας μπορεί να πιάσει κάποιος.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Demelene : 24-10-06 στις 14:16.
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 14:22, 24-10-06:

Πάντα γιορτάζω τα γενέθλια μου όταν έχω γύρω μου φίλους.
Μου αρέσει να μου εύχονται, να βγαίνουμε έξω και να εμφανίζεται στα μισά της εξόδου η δήθεν έκπληξη τούρτα(αφού κάθε χρόνο μου το κάνουν δεν αποτελεί έκπληξη πια ).
Φέτος ήταν η πρώτη χρονιά που κανείς τους δεν μπόρεσε να είναι κοντά μου κι έτσι δεν ήθελα να γιορτάσω με ένα σωρό άσχετους.
Όμως όταν μπορώ και τα μοιράζομαι με φίλους δεν με απασχολούν ούτε τα χρόνια ούτε μελαγχολώ, ίσα ίσα σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι που είμαι υγιής και έχω ζήσει τόσα πράγματα και θα ζήσω άλλα τόσα γιατί τα 27,37,47,57 είναι πολύ λίγα χρόνια μπροστά στα 80 που θέλω να φτάσω.

Υ.Γ.Και δεν με πειράζει καθόλου το αν κάποιος τα ξεχάσει, η αγάπη και η στήριξη που μου δείχνουν όλη την χρονιά μετράει πολύ περισσότερο απο το να μου ευχηθούν επειδη το έβαλαν υπενθύμιση. Γουστάρω οι δικοί μου άνθρωποι να με θυμούνται όλο τον χρόνο κι όχι μόνο μια συγκεκριμένη μέρα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kleftra : 24-10-06 στις 14:26.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:53, 24-10-06:

φυσικά και τα γιορτάζω! με κάθε μεγαλοπρέπεια κι όλας! κεράκια τούρτες φαγητα ποτα... απ όλα!
δε θα μπορούσα να κάνω και διαφορετικά μιας που όλους τους πρήζω κανα μήνα πριν για το τι θέλω απ τον καθένα για τα γεννέθλια μου
και να θέλαν... δεν τους αφήνω να τα ξεχάσουν
ειμαι καραγυφτουλάκι

άσε που πέφτουν και ανάμεσα σε Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά και είναι μέσα σε πολύ γιορτινό κλίμα

όμως..... επειδή ακριβώς τους τα κάνω όλα αυτά, φροντίζω να κάνω πολλαπλάσια στα γεννέθλια αγαπημένων μου ανθρώπων

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 15:09, 24-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Υ.Γ.Και δεν με πειράζει καθόλου το αν κάποιος τα ξεχάσει, η αγάπη και η στήριξη που μου δείχνουν όλη την χρονιά μετράει πολύ περισσότερο απο το να μου ευχηθούν επειδη το έβαλαν υπενθύμιση. Γουστάρω οι δικοί μου άνθρωποι να με θυμούνται όλο τον χρόνο κι όχι μόνο μια συγκεκριμένη μέρα.
Επί της ουσίας δηλαδή. και όχι με μια τυπική συμπεριφορά. Προσωπικά με χαλάει η ανάδειξη της τυπικής σχέσης που έχουν κάποιοι μαζί μου όταν με θυμούνται μόνο σε μια γιορτή. Και ειδικά όταν μου εύχονται με μήνυμα δλδ πιο απρόσωπο και τυπικό δεν γίνεται.

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 15:34, 24-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Και ειδικά όταν μου εύχονται με μήνυμα δλδ πιο απρόσωπο και τυπικό δεν γίνεται.
Το χειρότερο το κάνει μια φίλη μου, έχει ένα στανταρτ αποθηκευμένο και το στέλνει σε όλους.Διαφορετικό για κάθε περίσταση,γιορτή,γενέθλια,Χριστούγεννα,Πρωτοχρονιά.
Τα μνμ δεν τα γουστάρω καθόλου,θέλω να εύχομαι στον άλλον προσωπικά να με ακούει και να τον ακούω, ακόμη και αν περιμένω μισή ώρα την Πρωτοχρονιά να ξεμπλοκάρουν οι γραμμές.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 15:50, 24-10-06:

Καλα, γενικως αμα φτασεις να ευχεσαι για οτιδηποτε μεσω μηνυματος, και δεν εχεις την ορεξη να σηκωσεις ενα τηλεφωνο ειναι εμφανες οτι η σχεση δεν ειναι φοβερη..αρα ποιος ο λογος να πηγαινοερχονται τυπικουρες? :S Νομιζω ουτε οι μεν το ευχαριστιουνται, ουτε οι δε.

Παράθεση

Pepper-ann

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Pepper-ann έγραψε στις 11:48, 25-10-06:

Μου θυμίζεται μια κοπέλα τρομερά ανασφαλής που είχε γενέθλια το 97 και ανέβηκε ειδικά στο Πανεπιστήμιο για να δει στο μαιλ και τσατ ποιος θα της πει χρόνια πολλά και τα σημείωνε.Κάποια φάση την έβλεπα με το χαρτί σπίτι της μετά από κάθε μήνυμα και απλά μου ήρθε επιφώτηση.Μιλάμε ξενέρωσα όσο δεν πήγαινε (μου φάνηκε απίστευτα κομπλεξαρισμένο) και η ίδια έτρεξε να το κρύψει (μάλλον ήξερε πόσο κομπλεξαρισμένο ήταν) και άλλαξε και 10 αποχρώσεις κόκκινου. Η απόλυτη παράνοια στην ικανοποιήση ανασφάλειας. Λες και το ενδοιαφέρον του άλλου αποδυκνείεται με το αν σε παίρνει κάποιος στην γιορτή και στα γενέθλια σου.
Μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση σχετικά με το πόσο πάτο λόγω ανασφάλειας μπορεί να πιάσει κάποιος.
Χμ...για να δούμε. Μόλις με είπες κομπλεξική, παρανοική και ανασφαλή! Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ ! Για μένα όταν κάποιος στον οποίο εύχεσαι κάθε χρόνο, σε ξεχνάει πάντα, σημαίνει ότι αδιαφορεί για σένα και σε γράφει στα .... του!

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 11:59, 25-10-06:

Πραγματικά εγώ όταν έχω γενέθλια ποτέ δεν με πιάνει η κρίση ότι μεγαλώνω... Χαίρομαι τόσο πολύ που πέρασε άλλος ένας χρόνος που είμαι ΚΑΛΑ, ΜΕ ΥΓΕΙΑ και ανθρώπους δίπλα μου που με αγαπούν που πραγματικά νιώθω πολύ ευτυχισμένη!! Τις περισσότερες φορές γιορτάζω τα γενέθλιά μου, είτε έξω, είτε σπίτι, είτε με μία έξοδο με τον σύντροφό μου, κάθε φορά ανάλογα τις διαθέσεις!!!! Τώρα το αν με θυμηθεί κάποιος ή όχι.. αν δεν με θυμάται τον υπόλοιπο χρόνο πραγματικά δεν μου λέει τίποτα το να με θυμηθεί στα γενέθλιά μου!!! Μου έχει τύχει να τα ξεχάσει η κολλητή μου (η οποία είναι παραπάνω από αδερφή μου) και την πήρα τηλέφωνο και της τραγουδούσα "Happy Birthday to me...." ...πραγματικά θα ήταν τραγικό αν έκρινα τους ανθρώπους που αγαπάω τόσο πολύ. .Δεν θα τους αγαπούσα μάλλον.. Και ναι!! Βάζω και κεράκια!!!! Και κάνω και ευχή και θέλω και φωτογραφίες, γέλια και χαρές!!! This is life!! Enjoy!!!!

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 12:19, 25-10-06:

Χμ...για να δούμε. Μόλις με είπες κομπλεξική, παρανοική και ανασφαλή! Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ !
Χμ.. για να δούμε. Μόλις έβαλες λόγια στο στόμα μου και μου έδειξες πόσο αξία έδωσες σε αυτό που έγραψα και ότι σίγουρα έμεινες μόνο στην διαφωνία.Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! λοιπόν και εγώ.
Αν διαβάσεις ξανά λοιπόν το κείμενο, καλά όμως αυτή τη φορά και όχι με αποσπασματικό quote, θα δεις ότι πουθενά δεν είπα κάτι για σένα ούτε και για την smart (την οποία είχα κάνει και αυτή quote) και φυσικά θα δεις ότι έγραψα ότι όλοι δεν έχουν την ίδια άνεση, ικανότητα -πες το όπως θες- να θυμούνται ημερομηνίες. Όπως όλοι δεν έχουν την ίδια άνεση πχ στο μαγείρεμα ή στα μαθηματικά.
Για μένα όταν κάποιος στον οποίο εύχεσαι κάθε χρόνο, σε ξεχνάει πάντα, σημαίνει ότι αδιαφορεί για σένα και σε γράφει στα .... του!
Και για μένα όποιος με θυμάται μόνο στις γιορτές επειδή του είχα ευχηθεί και εγώ και έχει να μέ θυμηθεί μήνες κάνει δημόσιες σχέσεις μαζί μου.

Επίσης όλοι δεν δίνουν την ίδια αξία με σένα,εμένα και άλλους για συγκεκριμένα γεγονότα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το άτομο το έχουν γραμένο όπως λες. Και φυσικά γιαυτό το λόγο όλοι δεν θα μπούν στον κόπο να ενσωματώσουν ένα μηχανισμό υπενθύμισης, μήπως και παρεξηγηθεί ο άλλος επειδή τού είπα αλλά δεν μου είπε χρόνια πολλά.

Όπως είπε η κλέφτρα. Το πόσο γραμμένο σε έχει κάποιος και τι αξίζεις γιαυτόν κρίνεται από το σύνολο και όχι από κάποιες βαπτισμένες σημαντικές μέρες του χρόνου.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 12:31, 25-10-06:

Κι εμένα δεν με ενοχλεί να ξεχάσουν τα γενέθλιά μου. Ακόμα και καλοί φίλοι μου τα ξεχνάνε αν δεν τους το θυμίσω, όπως τυχαίνει να ξεχάσω κι εγώ γενέθλια. Και αρνούμαι να βάλω υπενθύμιση στο κινητό, μου φαίνεται fake! Δεν σημαίνει τίποτα όλο αυτό. Και να σε θυμούνταν άλλες χρονιές, δεν ξέρεις τι έχουν τώρα στο μυαλό τους και τι τους απασχολεί.

Σίγουρα χαίρομαι όταν με θυμούνται, εντάξει, για πολύ συγκεκριμένα άτομα θα αισθανθώ ένα τσιμπηματάκι αν με ξεχάσουν, αλλά δεν θα μείνω σε αυτό αν ξέρω ότι με αγαπάνε και είναι εντάξει μαζί μου. Να κοιτάμε την ουσία!

Παράθεση

Pepper-ann

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Pepper-ann έγραψε στις 12:32, 25-10-06:

Χμ.. για να δούμε. Μόλις έβαλες λόγια στο στόμα μου και μου έδειξες πόσο αξία έδωσες σε αυτό που έγραψα και ότι σίγουρα έμεινες μόνο στην διαφωνία.Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! λοιπόν και εγώ.
Αν διαβάσεις ξανά λοιπόν το κείμενο, καλά όμως αυτή τη φορά και όχι με αποσπασματικό quote, θα δεις ότι πουθενά δεν είπα κάτι για σένα ούτε και για την smart (την οποία είχα κάνει και αυτή quote) και φυσικά θα δεις ότι έγραψα ότι όλοι δεν έχουν την ίδια άνεση, ικανότητα -πες το όπως θες- να θυμούνται ημερομηνίες. Όπως όλοι δεν έχουν την ίδια άνεση πχ στο μαγείρεμα ή στα μαθηματικά.

Και για μένα όποιος με θυμάται μόνο στις γιορτές επειδή του είχα ευχηθεί και εγώ και έχει να μέ θυμηθεί μήνες κάνει δημόσιες σχέσεις μαζί μου.

Επίσης όλοι δεν δίνουν την ίδια αξία με σένα,εμένα και άλλους για συγκεκριμένα γεγονότα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το άτομο το έχουν γραμένο όπως λες. Και φυσικά γιαυτό το λόγο όλοι δεν θα μπούν στον κόπο να ενσωματώσουν ένα μηχανισμό υπενθύμισης, μήπως και παρεξηγηθεί ο άλλος επειδή τού είπα αλλά δεν μου είπε χρόνια πολλά.

Όπως είπε η κλέφτρα. Το πόσο γραμμένο σε έχει κάποιος και τι αξίζεις γιαυτόν κρίνεται από το σύνολο και όχι από κάποιες βαπτισμένες σημαντικές μέρες του χρόνου.
Συγγνώμη, αλλά όταν λες «Μου θυμίζεται μια κοπέλα τρομερά ανασφαλής.......», δεν μου απευθύνεις χαρακτηρισμούς;;; Τέλος πάντων, μάλλον είμαι ΚΑΙ χαζή. Κατά τα άλλα δε θα σχολιάσω, καθώς ο καθένας έχει το δικαίωμα της άποψης του. Εγώ προτιμώ να κάνω «δημόσιες σχέσεις» όπως λες. Και φυσικά δεν αναφέρομαι στους πολύ κοντινούς μου ανθρώπους! Είναι δυνατόν να τους παρεξηγήσω αυτούς;;;

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 12:45, 25-10-06:

Pepper-ann εγραψες, έγραψα, έγραψες και γράφω ότι δεν συνεχίζω την αντιδιικία εδώ.

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 13:23, 25-10-06:

Ο καθένας μπορεί να έχει την άποψη του και να την υποστηρίζει, δεν χρειάζεται όμως να φτάνουμε σε σημεία εκνευρισμού και χαρακτηρισμών.
Γι'αυτο παρακαλώ και τους δυο σας (Demelene & Pepper-ann) να λήξει το θέμα εδώ.
Ευχαριστώ.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:38, 25-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Κι εμένα δεν με ενοχλεί να ξεχάσουν τα γενέθλιά μου.
χμ... για να είμαι ειλικρινής εξαρτάται ΠΟΙΟΣ θα τα ξεχάσει για το αν θα ενοχλήθω ή όχι...

Αν τα ξεχάσει η αδερφή μου.... θα την πάρω τηλ την επόμενη και θα της πω γελώντας "μωρή μουλάρα δεν θες να μου λες χρόνια πολλά γιατί αντικειμενικά αν μεγαλώνω εγώ μεγαλώνεις και συ εεεεεε"

Αν τα ξεχάσει ο άντρας μου....τα πραγματα ζορίζουν...
αυτός > < εγώ (το πιάσατε το νόημα )

Αν τα ξεχάσει ο πατέρας μου... είναι κάτι συνηθισμένο, δεν τρέχει και τίποτα (βέβαια.. μέχρι πριν λίγο.... του τα θύμιζε η μαμά μου αυτά )

αν τα ξεχάσουν καλοί μου φίλοι.... πάλι δεν τρέχει τίποτα.... απλά δεν τους κερνάω τούρτα

πάντως είναι γεγονός... ανάλογα με τον άνθρωπο που έχω απέναντι μου, είναι και οι απαιτήσεις μου (απ τον δεμελένε για παράδειγμα, δεν θα περίμενα ΠΟΤΕ να τα θυμηθεί )

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 21:41, 25-10-06:

εμενα ποτε δεν μου εχουν κανει "το" παρτυ εκπληξη που παντα περιμενω κ παντα καποιος θα υπαρχει που θα τα ξεχασει κ θα στεναχωρηθω

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 14:07, 26-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
(απ τον δεμελένε για παράδειγμα, δεν θα περίμενα ΠΟΤΕ να τα θυμηθεί )
Ειπάμε η τεχνολογία είναι δύναμη αλλά δεν κάνει και θαύματα ειδικότερα όταν δεν υπάρχει η πληροφορία.
Μήπως να κάνω ένα googling?

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 14:54, 26-10-06:

Ειπάμε η τεχνολογία είναι δύναμη αλλά δεν κάνει και θαύματα ειδικότερα όταν δεν υπάρχει η πληροφορία.
Πόσα μου δίνεις να σου πω?

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 14:57, 26-10-06:

Τα κεριά τα σβήνω πάντωςΕυχή όχι

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 21:09, 26-10-06:

δεν υπάρχει λόγος
μετά τα Χριστούγεννα, να έχεις το νού σου στο στέκι... θα το δεις γραμμένο
καπου εκεί ειναι περίπου...

(μην ανησυχείτε βρε κουτά, ετοιμάζω λίστα δώρων -όπως λέμε λίστα γάμου -για τα γεννέλια μου στον hondo και θα σας ενημερώσω κανα μήνα πριν! )

Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BReaTHeR
Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 23:03, 26-10-06:

χμ... για να είμαι ειλικρινής εξαρτάται ΠΟΙΟΣ θα τα ξεχάσει για το αν θα ενοχλήθω ή όχι...

Ναί αλλά δεν μας είπες τί θα γίνει αν τα ξεχάσουν οι στεκίτες; (που παρεπιπτόντως έχουν και τη σχετική υπενθύμιση... )

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 23:06, 26-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από BReaTHeR
Ναί αλλά δεν μας είπες τί θα γίνει αν τα ξεχάσουν οι στεκίτες; (που παρεπιπτόντως έχουν και τη σχετική υπενθύμιση... )

ΚΑΙ ΠΑΛΙ.... εξαρτάται ΠΟΙΟΣ απ τους στεκίτες
έχεις κάποιον συγκεκριμένο κατά νου?

Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 23:19, 26-10-06:

ΚΑΙ ΠΑΛΙ.... εξαρτάται ΠΟΙΟΣ απ τους στεκίτες
έχεις κάποιον συγκεκριμένο κατά νου?

Τώρα μου βάζεις δύσκολα.

Γράφω και με ... χρονοκαθυστέρηση, όπως έλεγα και νωρίτερα οπότε θα μας πάρει πολύ η συγκεκριμένη κουβεντούλα.

Χμμμ οκ ας χρησιμοποιήσω το όνομα κάποιου που ξέρω ότι δε θα με παρεξηγήσει... έ Κρόνε;

Ας πούμε ότι τα ξεχνάει ο Κρόνος (Άντε κι εγώ μαζί )

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 23:26, 26-10-06:

ok then.... προσθέτω και τα δικά σας ονόματα στη λίστα του hondos center Για τις δωροεπιταγες μου

μην σκας βρε... θα είναι ΤΟΣΟΙ ΠΟΛΛΟΙ αυτοί που θα με θυμηθουν, που δεν θα προλάβω να καταλάβω ποιος με ξέχασε! (κι ασε που όσοι με ξεχάσουν αυτοι θα μετανιώσουν, δε θα φανε γλυκο )

ΜΑ ΤΙ ΨΩΝΑΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΘΕΕ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ (ολυμπιακέ μου! )

Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 00:18, 27-10-06:

ok then.... προσθέτω και τα δικά σας ονόματα στη λίστα του hondos center Για τις δωροεπιταγες μου

μην σκας βρε... θα είναι ΤΟΣΟΙ ΠΟΛΛΟΙ αυτοί που θα με θυμηθουν, που δεν θα προλάβω να καταλάβω ποιος με ξέχασε! (κι ασε που όσοι με ξεχάσουν αυτοι θα μετανιώσουν, δε θα φανε γλυκο )

ΜΑ ΤΙ ΨΩΝΑΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΘΕΕ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ (ολυμπιακέ μου! )

Ευτυχώς γιατί 1) Η Ρόδος έχει Hondos Center και 2)Τώρα που το ξέρουμε από νωρίς θα προλάβουμε να πάρουμε τα... φτηνά δώρα (ελπίζω να μη φάμε μικρότερο κομμάτι από γλυκό που θα φτιάξεις(α να ρωτήσω επ΄ευκαιρίας: γίνεται να παραγγείλουμε γλυκό ή έχει έξτρα χρέωση δώρου)

Υ.Γ. Εγώ που είμαι ΚΑΙ ολυμπιακός μπορώ να ζητήσω θέση VIP στα γεννέθλια(αν γίνεται θέλω να έχει θέση πάρκινγκ για το αμάξι και μια θέση στον καλό το καναπέ). Ά και να είναι και κοντά στο μπούφέ. Αυτά! Ζητάω πολλά;

Υ.Γ.2 Για να μείνουμε εντός θέματος: τα λέω όλα αυτά επειδή κατάλαβα ότι η μέρα των γεννεθλίων σου είναι πολύ σημαντική για σένα

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 00:38, 27-10-06:

σε όλα ναι! (Εκτος την έξτρα χρέωση ειδικού γλυκού, εκεί όχι )

είναι γεγονός ότι η μέρα των γεννεθλίων μου, ήταν ανέκαθεν πολύ σημαντική για μένα....
ίσως γιατί το νιώθω πάντα σαν μια καλή ευκαιρία και αφορμή να έχω κοντά μου όλα τα αγαπημένα μου προσωπα....
ίσως γιατί συνηδειτοποίησα πόση χαρά έφερε στη ζωή των γονιών μου η παρουσία μου...
ίσως γιατί αναγνωρίζω ότι κάθε λεπτό που μας χαρίζεται στη ζωή είναι είναι δώρο... δώρο να μάθουμε περισσοτερα
ίσως γιατί ήμουν είμαι και θα παραμείνω μια αιώνια ρομαντική

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 08:28, 27-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Πόσα μου δίνεις να σου πω?

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 20:47, 15-02-07:

Η μέρα των γενεθλίων μου θέλω να είναι μοναδική και είναι αφου γιορτάζω την ίδια μέρα, θέλω ανθρώπους να μου λένε μια λέξη ένα χρόνια πολλά, Το όνειρό μου πάντα ήταν ένα πάρτι έκπληξη που δεν πρόκειτε να συμβεί λογο του ότι πάντα εγώ κανονίζω την γιορτή μου. Θέλω απλά να είναι ΤΕΛΕΙΑ με τούρτα κεράκια ΟΧΙ τραγούδι ευχή και δώρα με όλους όσους αγαπώ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 20:52, 15-02-07:

δεν γουστάρω μια λεμε... !

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Fallen_Angel (twisted things)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fallen_Angel
H twisted things αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Fallen_Angel ...after dark i feel... έγραψε στις 16:55, 20-02-07:

Μ'αρέσουν οι εκπλήξεις!!
Αλλά ρε παιδιά βλέπω φίλες μου (κυρίως) να λένε "Πω πω έκλεισα τα 20! Καταστροφή!"
Άμα είναι να κάνουμε έτσι στα 20 μας, τι θα γίνει όταν πάμε 30-40???

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 11:59, 22-02-07:

Αν και φέτος ήταν μία από τις χειροτερές μου μέρες, αφού έκλαιγα συνέχεια, γενικά μ' αρέσει πολύ η συγκεκριμένη μέρα! Μ' αρέσει να κάνω πάρτυ και να παίρνω πολλά πολλά δώρα! Και πάντα φοράω τα καλύτερα μου ρούχα και γενικά έχω γαμάτη διάθεση! (και φυσικά δεν κρύβω χρόνια - δικά μου είναι, δεν τα έκλεψα από κανέναν για να πρέπει να τα κρύψω! )

Παράθεση

mara

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mara
H mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H mara έγραψε στις 12:11, 22-02-07:

είναι η μέρα μου...
πάντα τα γιορτάζω με ανθρώπους που τους αγαπάω και με αγαπούν πραγματικά.
Και φυσικά δεν κρύβω τα χρόνια μου (πάντα στην τούρτα υπάρχει ο διψήφιος αριθμός που το μαρτυράει σε όλους!)..

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 12:15, 22-02-07:

σε 2 βδομάδες κ θέλω πάρτυ έκπληξη!!!!!!!!!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 12:17, 22-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από travel_lover
σε 2 βδομάδες κ θέλω πάρτυ έκπληξη!!!!!!!!!

Όλοι θέλουν αλλα.....

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 13:27, 22-02-07:

μεσα απριλιου, συνηθως κοντα στο πασχα η και πολλες φορες ΑΝΗΜΕΡΑ πασχα.
τσαντιζομαι αν δε μου λενε χρονια πολλα, εστω και τυπικα, οι δικοι μου ανθρωποι.
για μενα ειναι κατι μεγαλο και μαρεσει πολυ, αλλα αναλογα το αν μπορουν και οι φιλοι κλπ, κανουμε κατι αλλιως δεν κανω τιποτα ιδιαιτερο.
χτες μαλιστα το συζητουσα αυτο το θεμα...
οτι παιδικο παρτυ εκανα οταν ημου 1 και 9 χρονων κ απο τοτε δεν εχω ξανακανει παρτυ..
μηπως φετος ηρθε η ωρα του?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους