Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,032 μέλη και 2,416,494 μηνύματα σε 75,355 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 208 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

1η Ιουλιου:H Eλλαδα σβηνει το τσιγαρο

Ειστε συμφωνοι με την απαγορευση του καπνισματος στους κλειστους χωρους;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 246)
Υπερ
214
86,99%
Κατα
29
11,79%
Δεν εχω αποψη
3
1,22%

fffppp (Φωτεινη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Φωτεινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

H fffppp έγραψε: στις 20:28, 03-06-09:

Υπερ ... για το καλο μας μιλαμε...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

agent007

Νεοφερμένος

Ο agent007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O agent007 έγραψε: στις 22:57, 03-06-09:

τώρα ; είναι πλέον αργά τα πνευμονια μου εχουν ρουφηξει τοση καπνα οσο ενος καπνιστη ..
Και να είστε σιγουροι οτι δεν το κανουν επειδη ενδιαφερονται για την υγεια του λαου μας [...] αλλα επειδη κανουμε ζημία στα ασφαλιστικά ταμεία
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

azzuro

Νεοφερμένος

H azzuro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H azzuro έγραψε: στις 22:57, 03-06-09:

Yπερ.
Έχεις κάθε δικαίωμα να καταστρέφεις την υγεία σου, αλλά όχι την υγεία οποιυδήποτε άλλου.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,076 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 23:44, 03-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από agent007
τώρα ; είναι πλέον αργά τα πνευμονια μου εχουν ρουφηξει τοση καπνα οσο ενος καπνιστη ..
Και να είστε σιγουροι οτι δεν το κανουν επειδη ενδιαφερονται για την υγεια του λαου μας [...] αλλα επειδη κανουμε ζημία στα ασφαλιστικά ταμεία
Το ένα φέρνει το άλλο, δεν είναι ανεξάρτητα. Η καλή δημόσια υγεία εξοικονομεί λεφτά απ'την περίθαλψη και τα ταμεία και η καλή οικονομική κατάσταση του κράτους και των ταμείων μπορεί να εξασφαλίσει την υγεία για πραγματικά σοβαρά περιστατικά.
Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 859 μηνύματα.

O Nickname έγραψε: στις 10:47, 04-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από azzuro
Yπερ.
Έχεις κάθε δικαίωμα να καταστρέφεις την υγεία σου, αλλά όχι την υγεία οποιυδήποτε άλλου.

+1:no1:
Παράθεση

Luis

Δραστήριο Μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.

O Luis έγραψε: στις 12:24, 04-06-09:

Θα έλεγα ότι στο θέμα πρέπει να μπει ένα ερωτηματικό. Η Ελλάδα σβήνει το τσιγάρο? Μάλλον θα είναι μια ακόμη παταγώδης αποτυχία του σύγχρονου ελληνικού κράτους να εφαρμόσει την κοινοτική νομοθεσία. Και το ερώτημα είναι: Τελικά ποιος θα έχει το θάρρος να αναφέρει τυχόν παραβάσεις της νομοθεσίας? Αν ενεργοποιηθούμε, τελικά θα σβήσει το τσιγάρο, ειδάλλως... δεν νομίζω...
Παράθεση

Οδυσσέας

Επιφανές Μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,334 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε: στις 13:12, 04-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Luis
Θα έλεγα ότι στο θέμα πρέπει να μπει ένα ερωτηματικό. Η Ελλάδα σβήνει το τσιγάρο? Μάλλον θα είναι μια ακόμη παταγώδης αποτυχία του σύγχρονου ελληνικού κράτους να εφαρμόσει την κοινοτική νομοθεσία. Και το ερώτημα είναι: Τελικά ποιος θα έχει το θάρρος να αναφέρει τυχόν παραβάσεις της νομοθεσίας? Αν ενεργοποιηθούμε, τελικά θα σβήσει το τσιγάρο, ειδάλλως... δεν νομίζω...
Εγω.
Γιατι δεν αρκει να πειρμενουμε να εφαρμοστει αλλα συμβαλλουμε κι εμεις στην εφαρμογη του.
Παράθεση

Crookshanks

Επιφανές Μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε: στις 18:02, 04-06-09:

Πώς τις αναφέρουμε δηλαδή; Παίρνουμε τηλέφωνο την αστυνομία επειδή κάποιος καπνίζει;
Παράθεση

Purple sunrise (Λουδοβίκος ο 16ος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκοταδιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 925 μηνύματα.

O Purple sunrise έγραψε: στις 18:03, 04-06-09:

Ρουφιανιές.
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Επιφανές Μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,229 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε: στις 18:07, 04-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Crookshanks
Πώς τις αναφέρουμε δηλαδή; Παίρνουμε τηλέφωνο την αστυνομία επειδή κάποιος καπνίζει;
"Κυριε αστυνομε, ο διπλανος μου καπνιζει. Καντε εφοδο και συλλαβετε τον παραυτα". Λιγο περιεργο μου ακουγεται, σε λιγο θα στελεχωθουν και ειδικες ομαδες της αστυνομιας που θα ψαχνουν για παρανομους καπνιστες.
Παράθεση

Οδυσσέας

Επιφανές Μέλος

O Οδυσσέας έγραψε: στις 18:38, 04-06-09:

Εχω δικαιωμα να προστατευσω την υγεια μου και ας λεει ο καθε κομπλεξικος οτι θελει.Εσενα σε ενοχλουν οι μεταναστες εμενα το τσιγαρο.Γουστα ειναι αυτα.
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκοταδιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 925 μηνύματα.

O Purple sunrise έγραψε: στις 18:44, 04-06-09:

[off-topic]Εμένα οι μετανάστες δεν με ενοχλούν απλώς υποστήριζω ορισμένα πράγματα που αντιτίθονται στη δικιά σου ιδεολογία.Όπως είπες και εσύ γούστα είναι αυτά[off-topic]
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,027 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε: στις 18:45, 04-06-09:

Έλα μωρέ, θα γυρνάς και θα του λες "σβηστο" κι αν δεν θέλει και είσαι σε καφετέρια πχ. καλείς τ'αφεντικό.
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 18:46, 04-06-09:

Κι αν το αφεντικό δεν τον αναγκάσει να το σβήσει, σε ποιόν απευθύνεσαι;
Παράθεση

Οδυσσέας

Επιφανές Μέλος

O Οδυσσέας έγραψε: στις 18:46, 04-06-09:

Aκριβως.Αλλιως τους κανεις μια καταγγελια.
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Επιφανές Μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,229 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε: στις 18:48, 04-06-09:

Μεχρι να κανεις την καταγγελια κλπ κλπ, θα εχεις εισπνευσει ολο το ντουμανι. Εκτος και αν μετα ο συγκεκριμενος φοβηθει ας πουμε και δεν το ξανακανει...
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Purple sunrise έγραψε: στις 18:48, 04-06-09:

Τότε μπουκάρουν τα ΜΑΤ και τον πλακώνουν στο ξύλο.
Παράθεση

Οδυσσέας

Επιφανές Μέλος

O Οδυσσέας έγραψε: στις 18:49, 04-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Crookshanks
Σε εχω για αρκετα εξυπνο για να καταλαβεις και μονος σου πως δεν ειναι αναγκη να δινεις λαβη σε μερικους για να στηριξουν τα ανουσια επιχειρηματα τους.
Ανουσια τα θεωρω επειδη δεν μπορουν να τα διακαιολογησουν ικανοποιητικα.
Παράθεση

Crookshanks

Επιφανές Μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε: στις 18:49, 04-06-09:

Μμμ... Δε νομίζω ότι η αστυνομία θα έχει τη δυνατότητα να απαντά σε τόσα πολλά τηλεφωνήματα. Αλλά δεν είναι ρουφιανιά. Εγώαηδιάζω απίστευτα με την παραμικρή υποψία της μυρωδιάς του καπνού. Απλώς μου φέρνει αναγούλα. Ενοχλεί. Θα πρέπει να το υποστώ αυτό;

Αρχική Δημοσίευση από chris_90
"Κυριε αστυνομε, ο διπλανος μου καπνιζει. Καντε εφοδο και συλλαβετε τον παραυτα". Λιγο περιεργο μου ακουγεται, σε λιγο θα στελεχωθουν και ειδικες ομαδες της αστυνομιας που θα ψαχνουν για παρανομους καπνιστες.
Ή θα βάζουν τους πυροσβέστες να τα σβήνουν.

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Έλα μωρέ, θα γυρνάς και θα του λες "σβηστο" κι αν δεν θέλει και είσαι σε καφετέρια πχ. καλείς τ'αφεντικό.
Ναι, και για απάντηση θα παίρνεις την εξής: "Άντε..."
Παράθεση

Οδυσσέας

Επιφανές Μέλος

O Οδυσσέας έγραψε: στις 18:49, 04-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από chris_90
Μεχρι να κανεις την καταγγελια κλπ κλπ, θα εχεις εισπνευσει ολο το ντουμανι. Εκτος και αν μετα ο συγκεκριμενος φοβηθει ας πουμε και δεν το ξανακανει...
Και για σενα το ιδιο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια