Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι σας "τη δίνει" σε έναν άνθρωπο;

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 11:21, 29-04-08:

η μιζέρια, η ξινίλα και η καφρίλα!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giannis.@ (ΓΙΑΝΝΗΣ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giannis.@
Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O giannis.@ έγραψε στις 22:24, 29-04-08:

Η μιζερια,η ελειψη χιουμορ!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 19:01, 30-04-08:

H επιδειξιομανία και ο σνομπισμός!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

teo (Θοδωρής)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη teo
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 426 μηνύματα.

O teo έγραψε στις 20:01, 30-04-08:

χτυπηματα πισω απο την πλατη σου.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nininaou
H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 635 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 21:33, 07-05-08:

Η στενομυαλοσύνη

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jesus ate your cake (Χεσούς)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jesus ate your cake
H Χεσούς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H Jesus ate your cake έγραψε στις 21:38, 07-05-08:

Η βλακεια

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

newyork (Nancy)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη newyork
H Nancy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H newyork I can't take it any longer έγραψε στις 21:47, 07-05-08:

η αγάπη με τον καθρέφτη

Παράθεση

nefeli1970

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nefeli1970
H nefeli1970 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H nefeli1970 έγραψε στις 08:34, 14-07-08:

η μιζερια και η βλακεια

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:09, 14-07-08:

Φρικάρω με τους ανθρώπους που κάνουν χειρονομίες, είχα μια θεία και όποτε με έβλεπε στο τέλος της κουβέντας είχα 3-4 μελανιες για καβάτζα... το κακό είναι πώς το έχουν σχεδών όλοι μου οι συγγενείς

Συχαίνομαι τους ανθρώπους που μιλάνε και σε ακουμπάνε με το δάκτυλο... ακούς ε; ακούς και να σου το δάχτυλο στον ωμο μου να με κάνει να θέλω να κόψω το δάχτυλο και να του το βάλω εκεί που δεν πιάνει φώς

Εκνευρίζομαι με αυτούς που μου χαιδέυουν το χέρι ή προσπαθούν να πιάσουν, ιδικά κάτι παπούλιδες που σχεδών είναι έτοιμοι να γρεμιστούν και επιδή είναι έτοιμο να πέσει και το άλλο πιάνουν κάνα χέρι μπάς και προλάβουν καμιά τελευταία χαρά στην ζωή τους

Μου την δίνουν οι ξερόλες, που ξέρουν τα πάντα και δεν δέχοντε και γνώμη κανενώς, όταν λέμε ότι ο ήλιος είναι πορτοκαλί ΕΙΝΑΙ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ αν τώρα εγώ τον βλέπω κίτρινο είμαι λάθος

Αυτά τα λίγα δεν είμαι εγώ παράξενη, αυτοί είναι παράλογοι

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Georges5773 (Γιώργος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Georges5773
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O Georges5773 έγραψε στις 16:18, 17-07-08:

οι ψευτες,οι ρατσιστες και οι ψωναρες....

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 19:33, 17-07-08:

Το ψέμα και η βλακεία κυρίως, αλλά μπορεί να μου την δώσει απλά και ένα βλέμμα ή το στυλάκι κάποιου

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 20:06, 17-07-08:

Ρατσισμός σε όλες του τις μορφές, οπισθοδρομικότητα, βλακεία, σνομπισμός, μιζέρια, υπερβολικό άγχος σε σημείο που να αγχώνει και εμένα στο τέλος φλωριά.

Για να μη παρεξηγηθεί το νόημα και αυτού του post μου, με τη λέξη φλωριά εννοώ κάποιες υπερβολικές περιπτώσεις, όπως τον υπερβολικό φόβο κάποιου προς καποιον άλλο ή το να μη μπορεί κάποιος να υπερασπιστεί τον εαυτό του και να καταφεύγει συνεχώς στη βοήθεια των φίλων του.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 21:05, 17-07-08:

Σημερα καταλαβα ΠΟΣΟ μου τη δινει να ειναι καποιος φλυαρος. Να μιλαει ασταματητα, να συνεχιζει να μιλαει ενω εσυ απλα μουγκριζεις η κουνας το κεφαλι με βλεμα που ικετευει για λιγη ησυχια, και να πιστευεις οτι κατα βαθος μιλαει γιατι ξερει ποσο υποφερεις. TALK TO THE HAND!!!

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SWEET HEART5949 (ΜΑΡΙΑ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SWEET HEART5949
H ΜΑΡΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H SWEET HEART5949 έγραψε στις 12:11, 18-07-08:

α)Το ψεμα
β)Η αχαριστια
γ)Η υποκρισια
δ)Οι ατομιστες-ψωνισμενοι

Πιστεψτε με υπαρχουν πολλοι!!!

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη commie
H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε στις 17:44, 18-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
η μιζέρια, η ξινίλα και η καφρίλα!!!!
τι πάει να πει καφρίλα ?

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 17:55, 18-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από SWEET HEART
α)Το ψεμα
β)Η αχαριστια
γ)Η υποκρισια
δ)Οι ατομιστες-ψωνισμενοι

Πιστεψτε με υπαρχουν πολλοι!!!
+ Χρύσπα - Φεύγω για το 7 - Xruspa
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SWEET HEART5949 (ΜΑΡΙΑ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SWEET HEART5949
H ΜΑΡΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H SWEET HEART5949 έγραψε στις 18:43, 18-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
+ Χρύσπα - Φεύγω για το 7 - Xruspa
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

Πολυ καλο!!
Να σου πω την αληθεια fandago την ωρα που απαντουσα μου ηρθε στο μυαλο αυτο το τραγουδι.

Παράθεση

anonumos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anonumos
Ο anonumos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O anonumos έγραψε στις 22:33, 20-07-08:

Παντα μου τη διναν στα νευρα αυτοι που μπροστα μου ηταν καλοι και πισω μου μου σκαβαν το λακο μου και δυστηχως τετοιο ειδος ανθρωπων συνανταω μια ζωη
Ακομα μου τη δινουν στα νευρα τ ατομα που σου κανουν το καλο και σε καποια στιγμη σε παγιδευουν και δε μπορεις να ξεφυγεις.
Αυτες τις 2 ικανοτητες τις εχει καποιο ατομο (η μαμα της δικιας μου καταφερε να μας κοψει την εποικεινωνια απο το τηλ) και ευθηνεται για τη ψυχικη μου κατασταση.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη anonumos : 20-07-08 στις 22:54.
Παράθεση

InnerSilence

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη InnerSilence
H InnerSilence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H InnerSilence ... listening to the beat of my heart :) έγραψε στις 22:53, 20-07-08:

Με ενοχλεί απίστευτα η υποκρισία, η βλακεία, η ανευθυνότητα και η έλλειψη κατανόησης απο τους γύρω μου. Επίσης... με ενοχλέι όταν κάποιος δεν έχει ενδιαφέροντα...
Αυτά.

Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ophelia
H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 16:43, 21-07-08:

α)να είμαι σε λεωφορείο, ηλεκτρικό, μετρό κ.λ.π και να είμαι υποχρεωμένη να ακούω τους συνεπιβάτες μου να γκαρίζουν στο τηλέφωνο...έλεος όμως!
β)η μετριοπάθεια σε συνδυασμό με την ανασφάλεια όπως και η υπερβολική αλλαζονεία-κοινώς ψωνίαση. Γιατί είναι τόσο δύσκολο να έχει ο καθένας αυτογνωσία και να ξέρει τα όρια του;
γ)οι άνθρωποι που ότι και να πούν το έχουν χιλιοσκεφτεί πρώτα. Χίλιες φορές να είναι ο άλλος αυθόρμητος και ας λέει πράγματα που μπορεί να πονάνε...τουλάχιστον θα είναι ειλικρινείς σκέψεις.
δ)το χαζογκομενιλίκι...γενικά μου την σπάει.

Μήπως είμαι υπερβολικά περίεργη...

Παράθεση

meryl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη meryl
H meryl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H meryl έγραψε στις 01:15, 03-08-08:

Το νταηλίκι, η ψευτιά ,το κουτσομπολιό,το να αρπάζεται με το παραμικρό και να βρίζει

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 17:39, 25-11-09:

Μου την σπάνε αυτοί που παινεύονται, που διαδίδουν φήμες ψεύτικες με αθώο και ύπουλο τρόπο, που δεν αντιλαμβάνονται τα πιο ουσιώδη πράγματα και κοιτάνε μόνο την πάρτη τους, που ''γλείφουν'' τους πάντες και τα πάντα, που υπερεκτιμούν σε τεράστιο βαθμό τις ικανότητες τους.. (Έχω μια συγκεκριμένη στο μαυλό που πληρεί ΟΛΕΣ τις παραπάνω προυποθέσεις και μου την σπάει απίστευτα..)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 18:40, 25-11-09:

Μου την δίνουν αυτοί που νομίζουν ότι είναι πιο έξυπνοι από εμένα. Είναι για γέλια, δεν γνωρίζουν τίποτα...

Μου την δίνουν αυτοί οι οποίοι θεωρούν ότι είναι ικανότεροι από εμένα στην πραγματοποίηση μιας εργασίας. Είναι όλοι για τα πανηγύρια..

Μου την δίνουν αυτοί οι οποίοι δεν κάνουν αυτό που τους λέω όταν τους το λέω. Αν ακολουθούσαν τις εντολές μου όλα θα πήγαιναν κατ' ευχήν..

Με λίγα λόγια μου την δίνουν όσοι δεν αποδέχονται το δικαίωμα εξουσίας το οποίο έχω ελέω θεού πάνω τους...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 20:39, 25-11-09:

Η εκμετάλλευση (τα καλά και συμφέροντα ταις ψυχαίς ημών) με την έννοια της ιδιοτελούς χρησιμοποίησης προσώπων, ειδικά όταν βρίσκονται σε κατάσταση ανάγκης!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:01, 25-11-09:

Με εκνευριζει η ανοργανωσια και η τεμπελια.
το-αραζουμε και δεν κανουμε τιποτα σε τουτη τη ζωη γιατι ετσι μας αρεσει, αυτη η απαθεια, η αδιαφορια δηλαδη.

Με απογοητευουν ομως αλλα οπως η υποκρισια, το υπουλο και δηθεν, το κοιταω μονο τον εαυτο μου.

Παράθεση

pote ksana (Ούφ!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pote ksana
H Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H pote ksana έγραψε στις 23:35, 25-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από _daemon_
Η εκμετάλλευση (τα καλά και συμφέροντα ταις ψυχαίς ημών) με την έννοια της ιδιοτελούς χρησιμοποίησης προσώπων, ειδικά όταν βρίσκονται σε κατάσταση ανάγκης!

Την εκμετάλλευση εγώ την ταυτίζω με την κουτοπονηριά. Γιατί κουτοπονηριά είναι να εκμεταλλεύσαι κάποιον που σου φέρεται όμορφα και να νομίζεις οτι δεν σε παίρνει πρέφα. Κάνω τα στραβά μάτια σε κάτι τέτοια με την λογική 'κάνε το καλό και ρίξ΄το στο γιαλό'. Πιστεύω στο νόμο του κάρμα. Η λύπηση για κάποιον που πέφτει τόσο χαμηλά είναι προτιμότερη απ'το μίσος.

Αυτό όμως που πραγματικά μου τη δίνει σ'έναν άνθρωπο είναι η επιφανειακότητα. Το να μην βάζει συναίσθημα και ψυχή στα πιστεύω και στις πράξεις του. Ακόμα περισσότερο, στις σχέσεις. Έχω σαν φιλοσοφία οτι καλύτερα να δώσεις την καρδιά σου κι ας πληγωθείς, παρά να δίνεις μισό εαυτό, μισά συναισθήματα. Δεν δίνω ποτέ δεύτερη ευκαιρία στους ψευτο-φίλους και ψευτο-έρωτες. Όλα ή τίποτα.

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 23:48, 25-11-09:

τίποτα...εδώ δεν μου τη δίνω εγώ γιατί να μου τη δίνουν οι άλλοι άνθρωποι;;;;;;
η αδιαφορία και η κατανόηση είναι ότι καλύτερο για να μην σε ενοχλούν ποτέ οι άλλοι......

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 23:49, 25-11-09:

Πολλά πράγματα..
Ενδεικτικά:
1.όταν υποτιμάνε την νοημοσύνη του άλλου,νομίζοντας πως τα ξέρουν όλα
2. οι κάθε φύσεως γενικολογίες
3. οταν βγαζουν πολυ γρηγορα συμπερασματα για καποιον ενω δεν ισχυουν
4. οι πισοπλατες μαχεριες
5.η χρησιμοποιηση του αλλου για να φερουν εις περας τον στοχο τους
6.η υποκρισια

και πολλα ακομα..

Παράθεση

Αγγελική_Ήρα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αγγελική_Ήρα
H Αγγελική_Ήρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Αγγελική_Ήρα έγραψε στις 00:03, 26-11-09:

H υποκρισία....!!!

Παράθεση

Μελιώ (-Το Νου Σου Στην- Αμέλεια)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Μελιώ
H -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε στις 02:05, 26-11-09:

Μου τη δίνουν απίστευτα οι άνθρωποι που λένε αλήθεια
το θεωρώ ότι πιο μικροπρεπές και άθλιο .
Πως μου πετάς ρε κύριος μες στα μούτρα την αλήθεια εε ?
Με ποιο δικαίωμα δεν λες ψέμματα ?
Φρίκη ! Δυστυχώς οι άνθρωποι σήμερα δεν ξέρουν να εκτιμούν τις διαχρονικές αξίες !

Ένα άλλο χαρακτηριστικό είναι το να μην έχει μιζέρια !
Πφφφ ! Αηδιάζω εντελώς λέμε !
Είναι δυνατόν να τολμάς να μην κλαίγεσαι και να μην γκρινιάζεις με το παραμικρό ?
Να μην αρέσκεσαι να αναμασάς την κακομοιριά σου σε κάθε σου λέξη ?
Θεωρώ πως δεν υπάρχει πιο σαγηνευτικό πράγμα από το να μιζεριάζεις , να κλαίγεσαι για όλα
και σε όλους
Να επαναλαμβάνεις συνεχώς πως είσαι θύμα … ειλικρινά μπορώ να ερωτευτώ χωρίς δεύτερη σκέψη
έναν μίζερο άνθρωπο , είναι τόσο γοητευτικοί !

Επίσης βρίσκω εντελώς ανεκδιήγητους τους ανθρώπους που δεν κουτσομπολεύουν
που δεν έχουν ακόμα γνωρίσει αυτό το ύψιστο αγαθό του να θάβεις όλους τους άλλους
εκτός από τον εαυτό σου !
Πόση ασχήμια μπορεί να κρύβει μια ψυχή που προτιμά να βλέπει την δική της καμπούρα και
όχι όλων των άλλων ?Εε ? Εεε ?

Αλλά πιστεύω το αποκορύφωμα είναι η ανυπαρξία αχαριστίας .
Πως μπορείς να λες ευχαριστώ και να ανταποδίδεις ότι καλό σου έχουν κάνει ?
Πως γίνεται να είσαι τόσο άθλιος και να μην ανταποδίδεις με κακία την καλοσύνη
και με ότι χειρότερη πράξη γεννηθεί στο ευγενικό μυαλό σου τις καλές πράξεις των άλλων ?

Τέλος το χειρότερο χαρακτηριστικό που βλέπω στους ανθρώπους γύρω μου και με θλίβει βαθύτατα
είναι το γεγονός πως δεν καταλαβαίνουν πως έχω πάντα δίκιο , μα πάντα ,
αλλά ακόμα και τις ελάχιστες , τις μηδαμινές φορές , που δεν έχω δίκιο .. δικαίως δεν το έχω !

Πφφφ ! Τελικά οι άνθρωποι έχετε πολλά ελλατώματα

16 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 15:11, 26-11-09:

Μου τη δινει να κραζει την κατασταση στην Ελλαδα,αλλα στην ερωτηση μου αν του δινοταν η ευκαρια να μπει στο δημοσιο με βυζμα τι θα εκανε,να μου απανταει: "Καλα το ρωτας? Μαλακας ειμαι να μην μπω?".Το χειροτερο ειναι να δικαιολογειται κιολας οτιδεν φταει αυτος αλλα το συστημα που ειναι ετσι..

Μου τη δινει να ειναι πανω απο 40, να ανηκει δλδ στη γενια που τα σκατωσε και να σχολιαζει συνεχεια τους νεους με υποτιμητικα σχολια..

Μου τη δινει να ειναι παρτακιας..

Μου τη δινει η αγενεια..

Μου τη δινει η κουτοπονηρια..

Μου τη δινει να ειναι της λογικης οτι θα τα καταφερω εγω και ας πατησω επι πτωματων..

Καλα..σταματαω γιατι δεν μου αρεσουν και τα ποστ-σεντονια..

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 15:33, 26-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από jrot6
Μου τη δινει να ειναι πανω απο 40, να ανηκει δλδ στη γενια που τα σκατωσε και να σχολιαζει συνεχεια τους νεους με υποτιμητικα σχολια..
Η φήμη του Παναγιώτη Μπαζιωτόπουλου εξαπλώνεται

Παράθεση

marw4 (marw)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη marw4
H marw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H marw4 afta :D έγραψε στις 15:46, 26-11-09:

Το ψέμα πρώτα απ' όλα και δεύτερον το πολύ μπλα μπλα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ophelia : 26-11-09 στις 15:50. Αιτία: τα greeklish απαγορεύονται :)
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:51, 26-11-09:

τα ειπε ολα ο Μεγαλος...εγω τι αλλο να πω...

Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 18:57, 26-11-09:

Στους άλλους:
Με ενοχλεί αφάνταστα το ψέμα

Η έλλειψη στοιχειωδών τρόπων

Όσοι έχουν μαλώσει με την καθαριότητα

Γυναίκες που φέρονται σαν άνδρες

Άνδρες που δεν έχουν αξιοπρέπεια και συνεχίζουν να σε ενοχλούν ενώ τους έχεις στείλει ξεκάθαρο μήνυμα

Η αχαριστία, η ασυνέπεια, τα κόμπλεξ που πληρώνουν οι άλλοι συνήθως

Το να μιλά κανείς πολύ για τον εαυτό του και τα προβλήματά του, γκρίνια, μιζέρια, μηδενιστική διάθεση

Οι αργές κινήσεις, αργόστροφα άτομα (υπομονή μηδεν)

Σ'εμένα:
το ότι όταν έχω νεύρα ξεσπάω πάνω σου χωρίς να φταις ο δόλιος

ότι αργώ συστηματικά σε ραντεβού (στα επαγγελματικής φύσεως αλλάζει το πράγμα)

ότι είμαι ειρωνική όταν συναντώ βλακεία ή άτομο να μου τη λέει

ότι σκέφτομαι πολύ τον άλλον σε σχέση με τον εαυτό μου

ότι αλλάζω γνώμη κάθε 5 λεπτά (όχι για σοβαρά ζητήματα, κρίσης)

η έλλειψη υπομονής που λέγαμε παραπάνω..( αυτό το δουλεύω τελευταία)

Αυτάαα

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 20:55, 26-11-09:

'

Η πολυλογία.

Παράθεση

ria82 (silence)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ria82
H silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H ria82 in this silence, i am free!!! έγραψε στις 21:26, 26-11-09:

Να λεει ψέμματα και να το "παιζει"

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 21:56, 26-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από ria82
Να λεει ψέμματα και να το "παιζει"
..τι? Και καλα?

Παράθεση

ria82 (silence)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ria82 in this silence, i am free!!! έγραψε στις 22:12, 26-11-09:

ναι... να παρουσιαζει κατι τελειως διαφορετκο απο αυτο που ειναι!!!!
δεν ειναι πολυ ηλιθιο?

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:28, 27-11-09:

Επισης μου τη δινει να μου υψωνουν τον τονο της φωνης επειδη εγω δεν το κανω.
ειμαι τοσο απαθεστατη-εκνευριστικη θα ελεγα οταν φωναξει καποιος κι εγω.....
αλλου για αλλου. αδιαφορω κι οχι επιτηδες αλλα επειδη δεν το ανεχομαι.
Ειτε σχετιζεται κατι μεμενα ειτε ειμαι μπροστα σε καποιο καυγαδακι.
ειμαι υπερ της κουβεντας κι οταν δω πως δε βγαζω ακρη αποχωρω αφηνοντας ανοιχτους λογαριασμους μεχρι να ρθει η ωρα της κουβεντας.
δεν μπορω τις φωνες. καθολου. φευγω μεμιας.

κι ομως παρατηρω πως καποιες φορες η φωνη χρειαζεται. αν και την αποφευγω οσο μπορω.

Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 01:04, 27-11-09:

Εγώ πάλι όταν νιώθω ότι αδικούμαι ή ότι υποτιμούν τη νοημοσύνη μου φωνάζω με τη μία... μου γυρνάνε τα μυαλά...!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 01:12, 27-11-09:

Το να είναι άνθρωπος της τελευταίας στιγμής. Και ειδικά το να ετοιμάζει εργασίες τελευταία στιγμή. Με αγχώνει τρελά.

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 01:19, 27-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Madrugada*
Εγώ πάλι όταν νιώθω ότι αδικούμαι ή ότι υποτιμούν τη νοημοσύνη μου φωνάζω με τη μία... μου γυρνάνε τα μυαλά...!

;;;;;;;;;;;
ποιά μυαλά ;

π.σ. ναι , υποτίμησα την νοημοσύνη σου

μου την σπάει κάποιος που δεν του την σπάω αλλά πιο πολύ μου την σπάει να μην μου την σπάει που του την σπάω , γιατί σημαίνει ότι με ελκύει υποσυνείδητα .
Με άλλα λόγια μου την σπάει η εδάδ .

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:29, 27-11-09:

Μαντρου, μου χουν γυρισει τα μυαλα αρκετες φορες (!)

Δε μου αρεσε αυτο επειδη ο αλλος με αδικησε διοτι ειναι προβλημα δικο του τελικα κι οχι δικο μου. Γιατι το προβλημα του αλλου να το κανω δικο μου?
Επισης πιστευω πως με τη φωνη χανεις ευκολοτερα το δικιο σου.
Εκει νομιζω λοιπον πως την παταει ο κοσμος.
Ειμαι υπερ της ρεφλεξιον, οπως λεν και οι Γαλλοι.

Μετα τη φωνη συνειδητοποιω πως με χαλαει.
Δεν αμφιβαλλω πως ειναι ξεσπασμα γερο αλλα πιστευω ειναι μονο για κεινη τη στιγμη επειδη ο αλλος σε εφτασε σε οριο που εσυ δε περνας η δε θελεις να περασεις.

Τα ορια του αλλου ξεκινουν εκει που σταματανε τα δικα σου.

Ετσι χρονο με το χρονο, φωνη με τη φωνη αποφασιζεις να γινεις ψυχραιμος.
Αδιαφορος, κι ας μην αρεσει σε οσους αδικουν, δε πειραζει. Αρεσει σεμενα και μου αρκει.
''Σιγα μην κατσω να σκασω'', λες και η ζωη περιβαλλεται απο τους αδικους!

Μα! υπαρχουν και οι δικαιοι και οι μια χαρα ανθρωποι που ξερουν να συζητουν και να μην ...υποτιμουν.
Ασε που με αυτη τη συμπεριφορα αποτρεπεις/αποφευγεις/απορριπτεις/ αρνεισαι/ και την ...υποτιμηση, περιβαλλεσαι απο ενα ζεστο κλιμα χαρη στη δικη σου προσπαθεια και αγαπη στον εαυτο σου!

Εγω προτεινω, οχι φωνες!η κουβεντα η...δρομο!

Τις φωνες ας τις αφησουμε για κει που πρεπει και ειν κι ωραιες!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 27-11-09 στις 01:45.
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,301 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:09, 27-11-09:

Κλασσικά το ψέμα αλλά και η ηλιθιότητα. Με τρελαίνει.

Παράθεση

Burp

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Burp
H Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

H Burp έγραψε στις 14:59, 27-11-09:

η ηλιθιότητα εμένα δν μου τν πολυδίνει άμα καταλάβω ότι κάποιο άτομο εκπέμπει τέτοιο σήμα τότε τν κάνω με ελαφρά και είμαστε όλοι καλά
συνήθως η ηλιθιότητα δν γιατρεύται τώρα θα μου πέιτε και ποιός σου λέει εσένα ότι δν είσαι ηλίθια; και απαντώ εγώ μια φωνή μέσα μου μου το λέει
επίσης μου τν δίνουν αυτοί που το τόσο το κάνουν τόοοοοοοοοοοοοοοοοσο
αυτοί που ξάφνου έγιναν ειδικοί για τα πάντα και αρχίζουν τις αναλύσεις εδώ ανήκει και η κατηγορία αυτών που σου κάνουν πλύση εγκεφάλου ψευτολογώντας το οποίο είναι ότι χειρότερο για μένα και γενικά η μαζική χειραφέτηση καθώς και η βία κατά των ζώων όπως και η βιομηχανιά της μόδας
να μν ξεχάσω αυτούς που μου λένε ''μικρή είσαι ακόμα όταν μεγαλώσεις θα καταλάβεις'' δν σχολιάζω γτ θα αρχίσω τις βωμολοχίες και δν κάνει

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 15:58, 27-11-09:

1) Όταν κάποιος δεν με ξέρει σχεδόν καθόλου και πέρνει θάρρος γρήγορα.. όποιος το έχει κάνει τον έχω ξεφτιλήσει επι τόπου με το χειρότερο τρόπο..
2) Όταν το παίζει μούρη ενώ δεν το έχει.. τουλάχιστον αν το έχεις πάει και έρχεται..

Παράθεση

pietr (Epic fail guy)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pietr
Ο Epic fail guy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O pietr έγραψε στις 15:13, 05-12-09:

Η αχαριστία σε ένα άτομο με εκνευρίζει αφάνταστα. Δεν υπάρχει τίποτα πιο σπαστικό από το να του/της δίνεις τόσα πολλά και αυτός/αυτή να μην λέει ούτε ένα ευχαριστώ, και με την πρώτη ευκαιρία να ξεχνάει όλα όσα έχεις κάνει για αυτόν/αυτήν.

Άλλα πράγματα που με εκνευρίζουν σε ένα άτομο είναι -φυσικά- τα ψέμματα, και η ειρωνεία. Αλλά δεν συγκρίνονται με την αχαριστία, και δυστυχώς πολλοί γνωστοί/γνωστές μου έχουν αυτό το ελάτωμμα.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 02:33, 10-12-09:

Η μιζέρια!

Παράθεση

ria82 (silence)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ria82 in this silence, i am free!!! έγραψε στις 13:37, 09-01-10:

τελικά, δεν θα αλλαξω ποτε!

όσο κι αν προσπαθω να δικαιολογησω καποιες καταστασεις ανθρωπων(είτε λογω ψυχολογικων προβληματων, ειτε λογω ανασφαλειας, ειτε ασχημων εμπειριων) δεν μπορω!

αυτο που με τρελαινει σε εναν ανθρωπο ειναι η κακια, να προσπαθεις επειδη εισαι κατωτερος να δημιουργησεις προβληματα στους αλλους (που για δικους τους λογους σε απερριψαν)
να ζεις μεσα σε ενα ψεμα, προσπαθωντας να παρουσιασεις κατι τελειως διαφορετικο απο αυτο που εισαι γιατι απλα δεν εχεις τα κοτσια να παραδεχτεις τον εαυτο σου, η φοβασαι μην σε απορριψουν και οι λιγοι που σου εχουν απομεινει!!

κριμα πραγματικα που καποιοι ανθρωποι αντι να προχωρουν μπροστα πανε ολο και πιο πισω!!

κριμα!!

ευτυχως που δεν ειμαι ετσι και που δεν συναναστρεφομαι με τετοια ατομα!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους