Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,818 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Gamer's topic

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 00:50, 18-06-05:

Ελπίζω να μην είμαι ο μόνος κατεστραμένος gamer εδώ
ξεκινήστε λέγοντας ποια παιχνίδια σας έχουν κολλήσει τον τελευταίο καιρό.
Εγώ παίζω UT 2004 ανελέητα και λίγο Diablo II (σταθερή αξία)
Επίσης ξανάρχισα το Half-Life 2
Αυτά...
Περιμένω ανταπόκριση

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη YoMaNaTiOn
Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 00:58, 18-06-05:

Knights Of The Old Republic αυτή την εποχή...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 01:02, 18-06-05:

ναι το 2 τουλάχιστον που έχω τερματίσει εγώ είναι απίστευτο, τα ίδια έχω ακούσει και για το 1

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 05:43, 18-06-05:

Ταιρίαζει κάλλιτερα εδώ το thread ....
Λοίπον συνεχίστε....

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 15:05, 18-06-05:

Football Manager 2005 μέχρι να βγεί το επόμενο!
τελικά τί είναι συμαντικότερο σε ενα game? Τα γραφικά? ο Ηχος? η υπόθεση? το gameplay?
FM05=
Γραφικα= 0
Ηχος=0
Υπόθεση=ανάλογα τον παίκτη!
Gameplay=SUPER!!!

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 16:32, 18-06-05:

Το έχω τερματίσει το KotOR 1, αλλά σε dark side και τώρα παίζω με light!!

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 00:38, 29-06-05:

Εγώ άρχισα Rome: Total War
τι αρρώστια είναι αυτήήήήήή...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 00:51, 29-06-05:

Εγω εχω αρωστειση με το Gta SA

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 00:59, 29-06-05:

το San Andreas το έχω σκυλοβαρεθεί, απο τον Νοέμβριο το έιχα ....

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 01:10, 30-06-05:

Το San Andreas, όπως και το Vice City είναι δυο παιχνίδια που βγήκαν μόνο για ένα σκοπό: ΛΕΦΤΑ.

Πρωτοτυπία 0. Μηχανή γραφικών λίγο βελτιωμένη από το πρώτο (GTA3), σίγουρη επιτυχία.

Εντελώς casual game. Το σιχαίνομαι.

Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nessa NetMonster
H Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.

H Nessa NetMonster έγραψε στις 20:01, 13-07-05:

Τι λες παιδάκι μου, εγώ έχω παίξει και το GTA3 και το GTAVC και έχω συμπληρώσει μέρες παίζοντας και τα δύο. Το GTAVC έχει φοβερό gameplay και βελτιωμένα γραφικά. Δηλαδή εσύ τι άλλο θέλεις προκειμένου να δώσεις τα λεφτά σου για ένα παιχνίδι; Ή έστω για ένα expansion.

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 15:32, 14-07-05:

Να έχει περισσότερη ουσία και σενάριο ίσως;

Δεν είπα πως είναι κακό παιχνίδι. Απλά δε μου αρέσουν αυτού του είδους τα παιχνίδια που δεν έχουν καθόλου φαντασία.

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 23:17, 24-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[
Ελπίζω να μην είμαι ο μόνος κατεστραμένος gamer εδώ
ξεκινήστε λέγοντας ποια παιχνίδια σας έχουν κολλήσει τον τελευταίο καιρό.
Εγώ παίζω UT 2004 ανελέητα και λίγο Diablo II (σταθερή αξία)
Επίσης ξανάρχισα το Half-Life 2
Αυτά...
Περιμένω ανταπόκριση
Φιίλτατε ]ifrit[ όπως καλά ξέρεις καίγομαι στην κυριολεξία τα τελευταία 3 χρόνια με το counter strike 1.6/source.Μου αρέσει όμως και το unreal tournament 2004.Οποτε θες πάμε για ένα να σε...σκίσω!!!!!

Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hetfield
Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 315 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 01:26, 25-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil
Φιίλτατε ]ifrit[ όπως καλά ξέρεις καίγομαι στην κυριολεξία τα τελευταία 3 χρόνια με το counter strike 1.6/source.Μου αρέσει όμως και το unreal tournament 2004.Οποτε θες πάμε για ένα να σε...σκίσω!!!!!
Ωπα ρε τι μας λες... Κατσε καλα μην σε βαλω στη θεση σου οπως σε ειχα βαλει καποτε. Εκεινο το replay πρεπει να το εχω ακομα...

Τεσπα... στο θεμα μας. Αν και δεν εχω και πολυ χρονο, εχω πορωθει με Lineage 2.

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 02:17, 25-09-05:

cod και ξερό ψωμί.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 23:08, 14-10-05:

Τι lineage και μλκ; Cod, MoHAA, Far Cry και ξερω ψωμη. Στο πρωτο εχω παρη την πρωτια σε ενα net cafe της Ροδου! Αν αι τωρα τελευτεα δεν παιζω πολυ, δεν βγαινουν πια παιχνιδι απου να μου προξενουν ιδιετερα το ενδιαφερων ουτε εχω πολυ χρονο

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 01:40, 15-10-05:

Ωπ, πώς μου ξέφυγε αυτό το thread τόσο καιρο?

Εγώ είμαι πορωμένη με Lineage2, πριν βγει έπαιζα Neverwinter, και γενικά μου αρέσουν τα RPG

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 21:23, 15-10-05:

Επιτέλους κάποιος θυμήθηκε το thread μου ...
Palladin παίζεις Lineage επειδή είναι free ή σου αρέσει έτσι κι αλλιώς? Γιατί εγώ πιστεύω ότι οι private servers είναι άθλιοι.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:35, 15-10-05:

Παιδια μπορει να μου καπιος τι ειανι αυτο που σας πορωνει στο Lineage; Εγω μια εποχη δοκιμασα να το παιξω και δεν με ποροσε καθολου. Μηπος επειδη δεν πειγα και πολυ μπροστα να δω την γλυκα;

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 21:38, 15-10-05:

Πες τα ρε Κρόνε...

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 21:40, 15-10-05:

Η αλήθεια είναι ότι ξεκίνησα επειδή ειναι free και στην πορεία κόλλησα! Μου αρέσει πάρα πολύ, είμαι ικανή να χτυπήσω 8ωρο! Πάντως στον official δεν θα έπαιζα ούτως ή άλλως γιατί δεν αντέχω να περιμένω ένα μήνα για να ανέβω level! Παίζω σε πειρατικούς που είναι x5.

Γενικά όμως μου αρέσουν πολύ και τα στρατηγικής (Age of Empires) έμαθα ότι το Νοέμβριο βγαίνει το 3

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 21:46, 15-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Παιδια μπορει να μου καπιος τι ειανι αυτο που σας πορωνει στο Lineage; Εγω μια εποχη δοκιμασα να το παιξω και δεν με ποροσε καθολου. Μηπος επειδη δεν πειγα και πολυ μπροστα να δω την γλυκα;
Δεν μπορώ να στο περιγράψω απλά δεν μπορώ να ξεκολλήσω! Ισως είναι ότι είναι online και κάνεις ομάδα με άλλους και έχει τρελλό χαβαλέ, ίσως τα quests που πρέπει να κάνεις, ίσως τα γραφικά που στο Chronicle3 είναι άπαιχτα...μάλλον λίγο απ' όλα!

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 21:52, 15-10-05:

Το θέμα είναι ότι κυκλοφορούν πολλοί ενοχλητικοί χρήστες εκεί μέσα

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 22:10, 15-10-05:

Οπως και οπουδηποτε ειναι free... και με το MU το ιδιο γινοτανε και με το Diablo τα ιδια (Στο Diablo II τουλαχιστων μπορεις να παιξεις ωραια στο closed σε σχεση με αλλα παιχνιδια)

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 22:13, 15-10-05:

Στο Diablo II δεν είχα σχεδόν ποτέ πρόβλημα.. άλλωστε απαιτούσε cd-key έτσι? οπότε δεν ήταν free

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 22:15, 15-10-05:

Ναι απαιτει cd-key αλλα δεν πληρωνεις συνδρωμη. Τωρα τελευτα παντος εχει αρκετους ενοχλητικους αλλα νταξει, ευχαριστιεσε παιχνιδι

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jason93
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε στις 18:15, 18-10-05:

εγώ έχω πορωθεί γενικά με τα pro evolution και περιμένω το pro 5 για PC

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:04, 18-10-05:

Εμενα παλι τα ποδοσφαιρακια δεν μου αρεσουν καθολου... Ουτε τα γραφικα τους, ουτε το gameplay και πανω απο ολα δεν μου αρεσει το περιεχωμενο
Βαριεμε γρηγορα, για 2-3 λεπτα καλα ειναι, εμτα ειναι βαρετο....

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 10:04, 19-10-05:

Εγώ είμαι πορωμένη με Lineage2
Ναιι, ναιι, lineage and dry bread!!
Palladin σε ποιο server παιζεις;
Εγώ επαιζα noobwars και τώρα περιμένω να ξαναρχίσει.

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 10:18, 19-10-05:

Κι εγώ έπαιζα Noobwars, όμως όταν το διέλυσαν ξεκίνησα στον World (είναι ξένος και γενικά δεν είμαι ευχαριστημένη, έχει χάλια ping -280- και κολλάει συνέχεια)

Το ήξερες ότι οι περισσότεροι founders και admins του Noobwars (eNoS|S και πολλοί άλλοι) έφυγαν και έφτιαξαν το The-Core? Φτιάχνουν έναν server για τα Playfields που θα είναι έτοιμος τώρα τον Οκτώβρη!

Αυτόν περιμένω!

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 10:23, 19-10-05:

Το ήξερες ότι οι περισσότεροι founders και admins του Noobwars (eNoS|S και πολλοί άλλοι) έφυγαν και έφτιαξαν το The-Core? Φτιάχνουν έναν server για τα Playfields που θα είναι έτοιμος τώρα τον Οκτώβρη!
Αυτόν περιμένω!
Ναι, το ξερω το the core, και θα είναι ο προορισμός μου αν δεν πάει καλά η φάση με το noobwars (αν δεν κάνουν αμεσα rollback δηλαδη). Απλά φοβάμαι πόσο κόσμο θα μαζέψει και τι ratings θα εχει.

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 10:27, 19-10-05:

Θα το μάθουμε σύντομα
Πάντως έχω μάθει ότι θα είναι λίγο διαφορετικό, θα έχει πολλά καινούρια Quests κτλ.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 10:53, 19-10-05:

Aχ, τι μου θυμήσατε... κα(η)μμένα νειάτα μου...

Τα έχω παίξει με όλα τα στρατηγικής, από το 97 μέχρι το 03... Σα λαμακας, ξεκίνησα πάνω από το άθλιο Caesar και το Civilization, και είδα λίγο φως με το aoe. Τι ήταν να κολλήσω??

Άπειρες ώρες πεταμένες, και χρήματα στα νετ καφέ αντί να παίρνω κάνα δώρο στις γκρινιάρες... Λοιπόν, από αυτά που έχω φάει στη μάπα, διακρίνω τα:

α) rise of rome, λόγω τρυφερών αναμνήσεων με το καταπέλτη που πέταγε ανθρώπους.

β) total annihilation, επειδή τα πάντα ήταν για φάγωμα. Είχα τα bots να μαζεύουν το μέταλλο από τους νεκρούς και ενέργεια από τη βλάστηση, και ας γινόταν ανάσταση γύρω τους...

γ) blitzkrieg, για το εφιαλτικό τοπίο μάχης.

(Κάποτε, είχα φορτώσει δύο μπαζούκα σε ένα τζιπ, και οδηγώντας σα παλαβός είχα φάει τα μισά panzer των γερμανών... )

δ) empire earth, γιατί ξεκινάς να πλακώνεσαι με το pc πετώντας πέτρες και ξύλα, και τον τελειώνεις χιλιετίες μετά, χτυπώντας τον από το διάστημα με κάτι θωρηκτά-βόδια.

Έ ρε, είμαι και γω gamer τελικά...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Rempeskes : 19-10-05 στις 11:06.
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 11:32, 19-10-05:

Είδα λίγο το forum του the core. Θα εχει "religions" και θα κανουν οι GMs τους avatars των θεών, οποτε απο εκεί θα είναι τα καινούρια quests λογικα. Αν γίνει σωστά έχει προοπτική.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 12:14, 19-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Aχ, τι μου θυμήσατε... κα(η)μμένα νειάτα μου...

Τα έχω παίξει με όλα τα στρατηγικής, από το 97 μέχρι το 03... Σα λαμακας, ξεκίνησα πάνω από το άθλιο Caesar και το Civilization, και είδα λίγο φως με το aoe. Τι ήταν να κολλήσω??

Άπειρες ώρες πεταμένες, και χρήματα στα νετ καφέ αντί να παίρνω κάνα δώρο στις γκρινιάρες... Λοιπόν, από αυτά που έχω φάει στη μάπα, διακρίνω τα:

α) rise of rome, λόγω τρυφερών αναμνήσεων με το καταπέλτη που πέταγε ανθρώπους.

β) total annihilation, επειδή τα πάντα ήταν για φάγωμα. Είχα τα bots να μαζεύουν το μέταλλο από τους νεκρούς και ενέργεια από τη βλάστηση, και ας γινόταν ανάσταση γύρω τους...

γ) blitzkrieg, για το εφιαλτικό τοπίο μάχης.

(Κάποτε, είχα φορτώσει δύο μπαζούκα σε ένα τζιπ, και οδηγώντας σα παλαβός είχα φάει τα μισά panzer των γερμανών... )

δ) empire earth, γιατί ξεκινάς να πλακώνεσαι με το pc πετώντας πέτρες και ξύλα, και τον τελειώνεις χιλιετίες μετά, χτυπώντας τον από το διάστημα με κάτι θωρηκτά-βόδια.

Έ ρε, είμαι και γω gamer τελικά...
Μέσα στην καταστροφή είσαι.
Και εγώ !
Θυμάμε τα φοβερά χαστούκια στο black & White και της φοβερές εκρήξεις στο panzers phase one! rembeske παρτο θα σου αρέσει!

Παράθεση

Sephiroth

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sephiroth
Ο Sephiroth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O Sephiroth έγραψε στις 12:43, 20-10-05:

DIABLOOOO (με τον shaman) και κανα pro 5 στο PS2 γιατι το πισι δεν την παλεύει.... Και κανα UT με τον ifrit και τον shaman....

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 15:37, 12-02-08:

Μιας και υπάρχει αυτό το τόπικ και με αφορμή το post του Phalanx ,
Τί ζητάτε από ένα παιχνίδι;Τί σας κεντρίζει την προσοχή και ποιά στοιχεία είναι αυτά που σας οδηγούν στο να το επιλέξετε;

Ένα είδος που προτιμώ αρκετά είναι τα real time strategy καθώς εμπεριέχουν πάντα το στοιχείου του αιφνιδιασμού.Επίσης προσφέρουν την ανάγκη για σωστές κινήσεις σε συνδιασμό με την στρατιγική και τακτικές του αντιπάλου σε ζωντανό χρόνο και πάντα προσαρμογή στις ανάγκες του παιχνιδιού.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Circadian (Ηλίας)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Circadian
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O Circadian έγραψε στις 16:28, 12-02-08:

Κι όμως υπάρχουν gamers στο στέκι... Για να δούμε αν θα ξαναζωντανέψει το thread.

Τελευταία δεν έχω τη δυνατότητα να παίξω ούτε για λίγο, έχω μαζέψει ένα μικρό σωρό από κορυφαία παιχνίδια και τ' άφησα να μαζεύουν σκόνη: Crysis, Halo 3, World in Conflict, Assassin's Creed, Mass Effect... κι είναι και κάτι μεγαθήρια που ετοιμάζονται να σκάσουν μύτη στον ορίζοντα (GTA IV, Starcraft 2).

Αυτό που θέλω από ένα παιχνίδι είναι να μπορεί να σταθεί τουλάχιστον στο top 5 της κατηγορίας του κι ας μην έχει επαναστατικό gameplay. Δε με πειράζουν οι παλιές καλές και δοκιμασμένες συνταγές, φτάνει να προσθέτει και κάτι τις καινούργιο στο είδος του.

Ανεξαρτήτως είδους μ' ενδιαφέρει να υπάρχει κι ένα αξιοπρεπές σενάριο, έτσι για να ξέρω για ποιο λόγο πρέπει να εξαπολύσω τις δυνάμεις του ολέθρου επί της οθόνης.

Bill, μια και σ' αρέσουν τα RTS να πω ότι τελευταία έχουν αναδυθεί απ' το βούρκο της βαρεμάρας όπου είχαν βουλιάξει και κάτι βλέπω να κινείται. Μια με το Dawn of War και τα expansions του, μια με κάτι Company of Heroes και World in Conflict, κάπως σώζεται η κατάσταση. Άντε να δούμε μπας και βγει και το Starcraft το καλοκαίρι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε στις 16:37, 12-02-08:

Δυστυχώς κι εγώ παίζω ελάχιστα πλεον.Πιο πολύ άμα στησουμε κανενα τοπικό LAN.
Αρχική Δημοσίευση από Circadian
Αυτό που θέλω από ένα παιχνίδι είναι να μπορεί να σταθεί τουλάχιστον στο top 5 της κατηγορίας του κι ας μην έχει επαναστατικό gameplay. Δε με πειράζουν οι παλιές καλές και δοκιμασμένες συνταγές, φτάνει να προσθέτει και κάτι τις καινούργιο στο είδος του.

Ανεξαρτήτως είδους μ' ενδιαφέρει να υπάρχει κι ένα αξιοπρεπές σενάριο, έτσι για να ξέρω για ποιο λόγο πρέπει να εξαπολύσω τις δυνάμεις του ολέθρου επί της οθόνης.
Αυτό με το σενάριο το έχω κι εγώ,Μ' αρεσει να υπάρχει ενα background και μια υποθεση που ξετυλίγεται.
Στο top5 υποθετω πως εννοείς την ανταπόκριση του κόσμου προς αυτό.Δηλαδη καταφέρνει να σταθεί στα πόδια του.

Bill, μια και σ' αρέσουν τα RTS να πω ότι τελευταία έχουν αναδυθεί απ' το βούρκο της βαρεμάρας όπου είχαν βουλιάξει και κάτι βλέπω να κινείται. Μια με το Dawn of War και τα expansions του, μια με κάτι Company of Heroes και World in Conflict, κάπως σώζεται η κατάσταση. Άντε να δούμε μπας και βγει και το Starcraft το καλοκαίρι.
Το Dawn of war το είχα παιξει για λίγο καιρό.Μου ειχε αφησει καλες εντυπώσεις μπορω να πω.
Το starcraft το περιμενω κι εγω.

Παράθεση

Circadian (Ηλίας)

Δραστήριο Μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O Circadian έγραψε στις 16:59, 12-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Bill
Στο top5 υποθετω πως εννοείς την ανταπόκριση του κόσμου προς αυτό.Δηλαδη καταφέρνει να σταθεί στα πόδια του.
Στα FPS για παράδειγμα... δεν έχω την απαίτηση να 'ναι το καλύτερο shooter όλων των εποχών, αλλά από τη στιγμή που έχουν προηγηθεί οι σειρές Half Life και Halo, τα Call of Duty, το Farcry, το Crysis και το Bioshock, τίτλοι που για μένα τουλάχιστον θέτουν το μέτρο σύγκρισης στα FPS, τότε για να κάτσω ν' ασχοληθώ θα πρέπει το παιχνίδι να είναι ισάξιο ή καλύτερο των προαναφερθέντων.

Το Dawn of war το είχα παιξει για λίγο καιρό.Μου ειχε αφησει καλες εντυπώσεις μπορω να πω.
Το starcraft το περιμενω κι εγω.
Στο Dawn of War πολύ κολλητικές οι ατάκες των μονάδων, ειδικά Space Marines/Imperial Guard και πολύ γέλιο τα Orks. Κι είχα μείνει ξερός τότε που βγήκε με τα γραφικά και το animation, που άφηναν το Warcraft 3 πολύ πίσω. Ευτυχώς κατάλαβαν επίσης πως είναι πολύ καλύτερο το gameplay όταν οι πόροι εξαρτώνται από τις περιοχές που καταλαμβάνεις κι όχι απ' το να μαζεύεις ξύλα, χρυσάφι και γυαλιστερές χάντρες. Το Starcraft θα 'χει πάλι το κλασικό resource gathering, αλλά δεν πειράζει, έτσι κι αλλιώς θα παίξω για χάρη του παλιού καλού καιρού. Να υποθέσω ότι έχεις δει όλα τα σχετικά βιντεάκια, όπως κι αυτό που δείχνει πώς θα λετουργεί το campaign.

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε στις 17:19, 12-02-08:

Στα FPS για παράδειγμα... δεν έχω την απαίτηση να 'ναι το καλύτερο shooter όλων των εποχών, αλλά από τη στιγμή που έχουν προηγηθεί οι σειρές Half Life και Halo, τα Call of Duty, το Farcry, το Crysis και το Bioshock, τίτλοι που για μένα τουλάχιστον θέτουν το μέτρο σύγκρισης στα FPS, τότε για να κάτσω ν' ασχοληθώ θα πρέπει το παιχνίδι να είναι ισάξιο ή καλύτερο των προαναφερθέντων.
Κατάλαβα.Σωστή λογική πάντως.

Στο Dawn of War πολύ κολλητικές οι ατάκες των μονάδων, ειδικά Space Marines/Imperial Guard και πολύ γέλιο τα Orks. Κι είχα μείνει ξερός τότε που βγήκε με τα γραφικά και το animation, που άφηναν το Warcraft 3 πολύ πίσω. Ευτυχώς κατάλαβαν επίσης πως είναι πολύ καλύτερο το gameplay όταν οι πόροι εξαρτώνται από τις περιοχές που καταλαμβάνεις κι όχι απ' το να μαζεύεις ξύλα, χρυσάφι και γυαλιστερές χάντρες.
Στην αρχή που είχα πρωτοπαίξει το Dawn of War είχα ξενερώσει λίγο για να πω την αμαρτία μου ως προς την συγκέντρωση πόρων,αλλά στη συνέχεια το συνήθησα και ακολούθησε μινι αλλαγή στον τροπο που ειχα συνηθησει να αναπτύσσομαι.(περιττο να πω οτι εκανα πολυ καιρο να σταυρωσω νικη).Space Marines τους πηγαινα πολυ.

Το Starcraft θα 'χει πάλι το κλασικό resource gathering, αλλά δεν πειράζει, έτσι κι αλλιώς θα παίξω για χάρη του παλιού καλού καιρού. Να υποθέσω ότι έχεις δει όλα τα σχετικά βιντεάκια, όπως κι αυτό που δείχνει πώς θα λετουργεί το campaign.
Το κλασικό resource gathering δε θα με χαλάσει πολυ.
Απο βιντεο εχω δει cinematics και μερικά που δείχνουν πως θα ειναι το παιχνιδι.Τη λειτουργία του campaign δεν πρεπει να την εχω δει.

Παράθεση

Circadian (Ηλίας)

Δραστήριο Μέλος

O Circadian έγραψε στις 17:29, 12-02-08:

Ρίξε μια ματιά εδώ http://www.gamespot.com/video/939643...izzcon-preview
Έχει μέχρι και διαλόγους σε στυλ adventure/RPG. Δε με χαλάει καθόλου

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 04:29, 13-02-08:

Σπάνια παίζω πλέον.

Εγώ προτιμώ τα adventure games, στυλ monkey island!
Φυσικά και ζητώ ωραία ιστορία, αλλά θα 'θελα να 'χει και λίγο χουμοράκι (όπως το Monkey Island ). Μ' αρέσει το ότι συνήθως είναι παιχνίδια με λίγα clues και πρέπει εσύ ο ίδιος να σκεφτείς τι παίζει να για βρεις φως στο τούνελ.

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε στις 13:15, 13-02-08:

Ρίξε μια ματιά εδώ http://www.gamespot.com/video/939643...izzcon-preview
Έχει μέχρι και διαλόγους σε στυλ adventure/RPG. Δε με χαλάει καθόλου
Θενκς!
Το κατέβασα για να το δω με την ησυχία μου χθες.Τελικα το ειδα σημερα.Καλο φαίνεται!

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Σπάνια παίζω πλέον.
Φυσικά και ζητώ ωραία ιστορία, αλλά θα 'θελα να 'χει και λίγο χουμοράκι (όπως το Monkey Island ). Μ' αρέσει το ότι συνήθως είναι παιχνίδια με λίγα clues και πρέπει εσύ ο ίδιος να σκεφτείς τι παίζει να για βρεις φως στο τούνελ.
Πες μου οτι σου άρεσε και το broken sword!(είχα λιώσει αμέτρητες ώρες οταν ημουν μικρός ειδικά με το 2)

Παράθεση

Circadian (Ηλίας)

Δραστήριο Μέλος

O Circadian έγραψε στις 19:14, 13-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Τέτοια έπαιζα μανιωδώς μέχρι και προ δεκαετίας. Οι χρυσές εποχές της Lucasarts και της Sierra, που δυστυχώς έχουν παρέλθει ανεπιστρεπτί. Τα 2 πρώτα Monkey Island τα θυμάμαι με νοσταλγία, τότε που μετά βίας ήξερα αρκετά καλά αγγλικά για να παίξω adventure games (δημοτικό/πρώτες τάξεις γυμνασίου). Day of the Tentacle, Indiana Jones and the Fate of Atlantis, Sam n' Max, Quest for Glory (ανεπανάληπτη σειρά), Police Quest, Larry, King's Quest, Conquest of Camelot, Conquest of the Longbow, Gabriel Knight, Space Quest και πολλά άλλα. Ακόμα και τώρα, αν είχα το χρόνο, χαλαρά θα ξανάπαιζα κάποιο απ' αυτά παρά τα αρχαιολογικά γραφικά τους. Καταπληκτικά παιχνίδια, τα περισσότερα απ΄αυτά πολύ καλογραμμένα και σε ορισμένες περιπτώσεις με μια δόση εκπαιδευτικού χαρακτήρα, απαιτούσαν πολύ ψάξιμο και καύση εγκεφαλικών κυττάρων με μερικούς διαβολεμένους γρίφους. Το είδος δεν έχει πεθάνει ακόμα, μάλλον χάρη σ' ένα μικρό αλλά σκληροπυρηνικό κοινό, που εξακολουθεί να ενδιαφέρεται. Ίσως τα καθαρόαιμα adventures ν' αναβιώσουν κάποτε, με κάποια διαφορετική μορφή, διατηρώντας το παραδοσιακό gameplay με την επίλυση γρίφων/προβλημάτων στο επίκεντρο, αν και το βλέπω χλωμό χωρίς την ενσωμάτωση action/RPG στοιχείων.

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 19:29, 13-02-08:

Εγώ τώρα πάντως παίζω sam and max τη 2η σαιζόν

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε στις 23:14, 15-02-08:

Το Atlantis μου αρεσε απιστευτα.
Το sword of shannara το χε παίξει κανεις;Ειχα αφιερωσει κι εκει πολλες ωρες.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 23:16, 15-02-08:

To aliens versus predator 2 βρήκα και εγκατέστησα και καμιά φορά ασχολούμαι...

Παράθεση

Phalanx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phalanx
Ο Phalanx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Phalanx έγραψε στις 00:10, 08-03-08:

Μιας και υπάρχει αυτό το τόπικ και με αφορμή το post του Phalanx ,
Τί ζητάτε από ένα παιχνίδι;Τί σας κεντρίζει την προσοχή και ποιά στοιχεία είναι αυτά που σας οδηγούν στο να το επιλέξετε;

Ένα είδος που προτιμώ αρκετά είναι τα real time strategy καθώς εμπεριέχουν πάντα το στοιχείου του αιφνιδιασμού.Επίσης προσφέρουν την ανάγκη για σωστές κινήσεις σε συνδιασμό με την στρατιγική και τακτικές του αντιπάλου σε ζωντανό χρόνο και πάντα προσαρμογή στις ανάγκες του παιχνιδιού.
Δεν το βάζω κάτω με τα turn base strategy games όσο και αν δεν βρίσκω σύγχρονους οπαδούς τους. Πιστεύω πως τα real time κυνηγάνε το ποιο θα αντιγράψει καλύτερα τα starcraft - age of empires με αποτέλεσμα να καταλήγουν σε μια μετριότητα λόγω έλειψης πρωτοτυπίας. Καλή η αίσθηση αιφνιδιασμού αλλά το μόνο που τελικά αλλάζει είναι .... τα γραφικά . Το ίδιο αιώνιο gameplay , μειωμένη αντοχή στο χρόνο και εξάντληση κάθε πιθανής τακτικής στο single player.

Απ'την άλλη πλευρά τα σύγχρονα turn base διακατέχονται απο ρεαλισμό , απόλυτο έλεγχο απο τον χρήστη , σαφώς περισσότερο A.I. ( Artificial Intelligence ) , βάθος στο gameplay κ.α. . Το σημαντικότερο όμως είναι οτι θες να τα τελειώνεις για να τα ξανα αρχίσεις απο την αρχή .....

Ελπίζω να άναψα τα αίματα λιγάκι και να αποκτά νέο ενδιαφέρον το topic

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε στις 00:26, 08-03-08:

Από turn based είχα ασχοληθει αρκετά με το Heroes of Might and Magic και είχα κολλήσει αρκετό καιρό.
Νοιμίζω οτι το turn-based strategy προσφέρει καλύτερη οργάνωση αλλά υστερεί στο συναίσθημα της real-time προσαρμογης στο παιχνίδι.Αυτό βέβαια παίζει ρόλο και από το τί ζητάς από το παιχνίδι.
Όντως το game play των RTS όντως κειμένεται πάνω κατω στα ίδια επίπεδα εδω και καιρό.
Πάντως για να πω την αμαρτία μου τα round-based strategies με δυσκόλευαν περισσότερο απο τα real time.Λόγω τακτικής περισσότερο μιας και βασίζομαι πολύ στο στοιχείο του αιφνιδιασμού.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους