Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,042 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Gamer's topic

Circadian (Ηλίας)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Circadian
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O Circadian έγραψε στις 02:11, 08-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Phalanx
Απ'την άλλη πλευρά τα σύγχρονα turn base διακατέχονται απο ρεαλισμό , απόλυτο έλεγχο απο τον χρήστη , σαφώς περισσότερο A.I. ( Artificial Intelligence ) , βάθος στο gameplay κ.α. . Το σημαντικότερο όμως είναι οτι θες να τα τελειώνεις για να τα ξανα αρχίσεις απο την αρχή .....
Δυό λέξεις μόνο: COMBAT MISSION

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 14:26, 08-03-08:

Εγώ προτιμώ το turn-based (όπως και το Civ IV) όταν παίζω κόντρα στο PC, γιατί είναι άδικο εγώ να κάνω 3 κινήσεις και το PC 30.

Και θέλω το χρόνο μου γενικά για να οργανωθώ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phalanx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phalanx
Ο Phalanx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Phalanx έγραψε στις 14:44, 08-03-08:

Δυό λέξεις μόνο: COMBAT MISSION
Πολύ καλό Circadian αν και πρόκειται για ένα συνδυασμό real time και turn base strategy game όπως είναι περίπου και το Knights Of Honor ένα historic real time strategy που παίζω αυτο τον καιρό με μανία.

Εγώ προτιμώ το turn-based (όπως και το Civ IV) όταν παίζω κόντρα στο PC, γιατί είναι άδικο εγώ να κάνω 3 κινήσεις και το PC 30.
Κορυφαίο pc game όλων των εποχών για μένα. Θα το έπαιζα και μετά απο 10 χρόνια άνετα.

Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 654 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 14:53, 29-11-09:

Τα περισσότερα βιντεοπαιχνίδια είναι διαθέσιμα σε πολλές γλώσσες, εκτός της ελληνικής. Γιατί όμως συμβαίνει αυτό? Εντάξει, δεν ζητάω ελληνικές φωνές, αλλά ελληνικά μενού και υπότιτλους. Τα πάω πολύ καλά με τα αγγλικά, όμως θα ήταν πολύ θετικό για ένα βιντεοπαιχνίδι να έχει ελληνικά. Με στεναχωρεί το γεγονός ότι οι γλώσσα μας είναι τόσο πίσω. Και από άποψη αγοράς είναι και η Κύπρος στο παιχνίδι. Θέλω όμως να ακούσω και την γνώμη σας πάνω στο θέμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:58, 29-11-09:

Γιατι πολυ απλα η αγορα ειναι πολυ μικρη... Οχι πληθυσμιακα, αλλα σε επιπεδα πωλισεων...
Δεν ειναι πολυ αυτοι που ασχολουνται με παιχνιδια, και απο αυτους ειναι ελαχιστοι αυτοι που αγοραζουν αυθεντικα αντιγραφα του παιχνιδιου. Επομενος γιατι να μπει η εταιρια στον κοπο και στα εξοδα για ενα πολυ μικρο αναλογικα κερδος;...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

O giannis4ever έγραψε στις 15:09, 29-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος

Και θέλω το χρόνο μου γενικά για να οργανωθώ...
Έχω το colonization. Γιατί σου αρέσει το 4? Πολύ καλύτερο είναι το revolution, αλλά δυστυχώς δεν βγαίνει σε pc.

Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

O giannis4ever έγραψε στις 18:40, 05-12-09:

Στο ελληνικό buzz οι ερωτήσεις πόσο γρήγορα τελειώνουν?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους