Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ρεκόρ στατικής 11:35 από τον Stephane Mifsud

Dodos-7

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dodos-7
Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 168 μηνύματα.

O Dodos-7 έγραψε στις 15:30, 16-06-09:

Ο Stephane Mifsud το απόγευμα της 8 Ιουνίου κατάφερε να κάνει στατική 11:35, το οποίο και αποτελεί νέο παγκόσμιο ρεκόρ AIDA! Την προηγούμενη επίδοση κατείχε ο Tom Sietas με 10:12 από το 2008.
Η απίστευτη αυτή επίδοση πραγματοποιήθηκε σε μια μικρή πισίνα στο Heyres της Γαλλίας. Το απίστευτο της επίδοσης είναι το μεγάλο άλμα του 1:23 περισσότερο από το προηγούμενο ρεκόρ.

Πηγή: shark-freediving.com

Ρε παιδια πώς στο καλο παιζει αυτο το πραγμα αλλοι παλευουν εξω απο το νερο για 2 λεπτα.Κι αυτος....Μπραβο του παντως

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Anarki
Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,928 μηνύματα.

O Anarki έγραψε στις 15:38, 16-06-09:

Για όσους δεν ξέρουν τι είναι η "στατική" (ούτε εγώ ήξερα ):
Static Apnea is AIDA International discipline in which the freediver holds his or her breath for as long as possible with his or her respiratory tracts immersed, his or her body either in the water or at the surface.
http://en.wikipedia.org/wiki/Static_Apnea

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Οδυσσέας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Οδυσσέας
Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε στις 15:45, 16-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Για όσους δεν ξέρουν τι είναι η "στατική" (ούτε εγώ ήξερα ):

http://en.wikipedia.org/wiki/Static_Apnea
Thanks.
Στην αρχή νόμιζα πως έλεγε στατιστική.

Παράθεση

Nikos93 (Nikos)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Nikos93
Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 216 μηνύματα.

O Nikos93 . έγραψε στις 23:06, 16-06-09:

πως αντεχουν... εγω ουτε 30 σεκοντ δεν μπορω μετα λιποθυμαω

Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη djimmakos
Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μαθητής . Έχει γράψει 2,520 μηνύματα.

O djimmakos έγραψε στις 23:11, 16-06-09:

Υποθέτω πως είναι μια ικανότητα που αναπτύσσεται...

Παράθεση

napstor

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη napstor
Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Αντιεξουσιαστης . Έχει γράψει 682 μηνύματα.

O napstor έγραψε στις 23:19, 16-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Djimmakos
Υποθέτω πως είναι μια ικανότητα που αναπτύσσεται...
σωστα,με την καταλληλη εξασκηση μπορει να αναπτυχθει αυτη η ικανοτητα.
αποδειξη εγω,ενα διαστημα εκανα εξασκηση και ανεβαζα συνεχως το προσωπικο μου ρεκορ

Παράθεση

Dodos-7

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dodos-7
Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 168 μηνύματα.

O Dodos-7 έγραψε στις 22:15, 17-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από napstor
σωστα,με την καταλληλη εξασκηση μπορει να αναπτυχθει αυτη η ικανοτητα.
αποδειξη εγω,ενα διαστημα εκανα εξασκηση και ανεβαζα συνεχως το προσωπικο μου ρεκορ
Το θεμα είναι μες το νερο που η απωλεια θερμοτητας παιζει ρολο οπως και ψυχολογικοι παραγοντες.Αλλά οντω αναπτυσεται με καταλληλη ασκηση

Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Daskalenko7
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 590 μηνύματα.

O Daskalenko7 . έγραψε στις 22:45, 24-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos93
πως αντεχουν... εγω ουτε 30 σεκοντ δεν μπορω μετα λιποθυμαω
Το έχεις πάθει ;.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους