Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,266 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πως ντύνεστε όταν οδηγείτε μηχανή; Συνδιάζετε καλό ντύσιμο με δερμάτινο μηχανής;

thebest20

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη thebest20
Ο thebest20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O thebest20 έγραψε στις 18:28, 10-11-06:

Ωραίο θέμα ξεκινάει τώρα.Με τρελαίνουν πολύ οι μηχανόβιες με δερμάτινα και τζήν σκισμένα!!!!!!!!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 18:34, 10-11-06:

Καλά, τότε έπρεπε να με είχεσ δει στου πρώην πάνω. Ε, ρε, τι πίνουμεεε...!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 23:18, 10-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από thebest20
Ωραίο θέμα ξεκινάει τώρα.Με τρελαίνουν πολύ οι μηχανόβιες με δερμάτινα και τζήν σκισμένα!!!!!!!!!!!!!

ανεξαρτήτως κυβικών? (όχι της μηχανής.... )

λοιπόν, πάνω στην μηχανή προέχει η ασφάλεια και μετά η εμφάνιση....
αν έχεις μεγάλη μηχανή, μπορεις να έχεις μια μπαγκαζιέρα ώστε να βάζεις μέσα ένα "καλύτερο" μπουφαν και να αλλάζεις πρωτου πας κάπου και να αφηνεις πισω το μπουφαν και το κρανος της μηχανης.....

πάνω σε μηχανή πάντως, συνήθως ειμαι ντυμένη για να είμαι ασφαλής κι όχι για να κάνω εντύπωση με το μίνι μου

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 18:02, 11-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
....

πάνω σε μηχανή πάντως, συνήθως ειμαι ντυμένη για να είμαι ασφαλής κι όχι για να κάνω εντύπωση με το μίνι μου
Πές τα ρε Κουέ, που βγαίνουν οι μικρές με κάτι τακούνια ναααα...!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 22:20, 11-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Πές τα ρε Κουέ, που βγαίνουν οι μικρές με κάτι τακούνια ναααα...!
To τακουνι ειναι το προβλημα;(ασε που οι μικρες...πες οτι ειναι μικρες...οι πιο μεγαλες;Τι δικαιολογια εχουν; )
Η μηπως οτι ολο τους το σωμα σε μερη που επρεπε να ειναι προστατευμενα (γονατα,αγκωνες κτλ κτλ) ειναι εκτεθημενα;
Η μηπως οτι το κεφαλι που ειναι το σημαντικοτερο, και αντι να το φορανε το εχουνε περασμενο στον αγκωνα;
Ας φορναε 15 ποντους τακουνι αν θελουν.Αλλα το κρανος το μαμημενο ας το βαλουν!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 00:05, 12-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
To τακουνι ειναι το προβλημα;(ασε που οι μικρες...πες οτι ειναι μικρες...οι πιο μεγαλες;Τι δικαιολογια εχουν; )
Η μηπως οτι ολο τους το σωμα σε μερη που επρεπε να ειναι προστατευμενα (γονατα,αγκωνες κτλ κτλ) ειναι εκτεθημενα;
Η μηπως οτι το κεφαλι που ειναι το σημαντικοτερο, και αντι να το φορανε το εχουνε περασμενο στον αγκωνα;
Ας φορναε 15 ποντους τακουνι αν θελουν.Αλλα το κρανος το μαμημενο ας το βαλουν!
Κανεις μεγαλο λαθος Mario, στην μηχανη ενα απο τα πιο σημαντικα μερη του εξοπλισμου ειναι η μποτες μηχανης. Σε περιπτωση που πεσεις και δεν φορας καταλιλες μποτες μπορει και να μην ξαναπερπατισεις ποτε. Και ιδικα με τα τακουνια που φορανε μερικες....
Φυσικα το κρανος ειναι πιο σημαντικο καθος μπορει να σου σωσει την ζωη και οχι μονο τα ποδια, αλλα δεν παυουν να ειναι πολυ επικινδινα τα τακουνια σε μηχανη

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 00:36, 12-11-06:

Μαλλον δεν με καταλαβες Κρονε...(ισως δεν το εγραψα καλα)
Καμια σχεση αν το τακουνι εχει γενικα σημασια ή οχι.
Στην προκειμενη περιπτωση χιλλιες φοορες να φοραει τακουνι και κρανος, παρα μποτες δερματινα,και προστατευτικα και η χαιτη να ανεμιζει...
Με λιγα λογια σε θεμα προτεραιοτητας το τακουνι Δ Ε Ν ερχεται πρωτο...
Αυτο ηταν το πρωτο που ηθελα να πω.Σε αυτο που λες εσυ για τις μποτες ,συμφωνω και επαυξανω.
Και το δευτερο, οτι λογοτερο θα παραξενευτω αν δω μια πιτσιρικα-πιτσιρικο(εστω κι εφηβο/η) πανω σε μια μηχανη χωρις την καταλληλη προστασια (οχι οδηγο), παρα εναν ενηλικα μιας "α" ηλικιας.
Ειναι αυτο που λεμε οτι τουλαχιστον στον-στην δευτερο θα επρεπε να εχει πηξει το μυαλο του και να ξερει τι πρεπει να κανει.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 12-11-06 στις 00:38.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:26, 15-11-06:

Α,οκ! Σωστα αυτα που λες

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:08, 08-05-07:

Δεν έχω καμιά τεράστια μηχανή ένα 50cc ταιφούν άλλα πάντα βάζω ένα σακάκι τζίν πάνω(αν βάλω δερμάτινο θα είμουν σαν καθυστεριμένο) ότι και να βάλω πάντα το τζίν για να μου καλύπτει τα χέρια απο γρατσουνιές σε περίπτωση πεσίματος, άν και δεν έχω πέσει ποτές και ούτε το έυχομαι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

provatooo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη provatooo
H provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.

H provatooo έγραψε στις 20:06, 12-05-08:

το ποδηλατο πιανεται??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nininaou
H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 635 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 20:10, 12-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από provatooo
το ποδηλατο πιανεται??
Κι εγώ ποδηλατόβια είμαι!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 20:17, 12-05-08:

Δεν είμαι παράδειγμα προς μίμηση. Οδηγώ πάντα με ότι φοράω κανονικά. Ενα τζην παντελόνι κι ένα μακό μπλουζάκι ή φουτεράκι.
Εκτός αν έχει πολύ κρύο ή βρέχει, οπότε έχω ένα πολύ χοντρό αδιάβροχο μηχανής για αυτές τις περιπτώσεις.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 22:11, 12-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Δεν είμαι παράδειγμα προς μίμηση. Οδηγώ πάντα με ότι φοράω κανονικά. Ενα τζην παντελόνι κι ένα μακό μπλουζάκι ή φουτεράκι.
Εκτός αν έχει πολύ κρύο ή βρέχει, οπότε έχω ένα πολύ χοντρό αδιάβροχο μηχανής για αυτές τις περιπτώσεις.
Κράνος;

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 22:13, 12-05-08:

Πάντοτε.......

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:24, 12-05-08:

Καλά είναι έτσι borat?

Όταν καβαλούσα μηχανές (ως συνοδηγός) φρόντιζα κυρίως το θέμα της ασφάλειας, γι' αυτό και είχα δικό μου κράνος και μπουφάν μηχανής, χωρίς να έχω μηχανή.
Η πλάκα είναι πως έχω πέσει μόνο μια φορά από παπάκι, (ενόσω ήμουν έγκυος μάλιστα) και ήταν η μοναδική φορά που δε φορούσα κράνος. Μου έγινε μάθημα όμως μια που έβαλα δύο ράμματα στο πλέον κοινό σημείο...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikoss17

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nikoss17
Ο nikoss17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O nikoss17 έγραψε στις 23:46, 17-04-11:

Δεν έχω ανέβει ποτέ σε μηχανή,αλλά σε μηχανάκι πολλές φορές.Αρκετές φορές έχει τύχει να ντυθώ καλά αλλά με μπουφάν αθλητικό πάνω από το πουκάμισο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους