Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,721 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Athens Indymedia

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 13:16, 16-07-09:

Όχι μας πειράζει που δεν πάει να νοικιάσει έναν δικό του σέρβερ. Όποια κι αν ήταν τα πιστεύω του, προσωπικά θα με πείραζε. Αφού δεν έχει σχέση με το ΕΜΠ, γιατί πρέπει να στεγάζεται εκεί? Ας νοικιάσουν έξω και τότε δε θα έχει δικαίωμα κανένας να τους την πει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 18:33, 16-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από November Rain
Δεν σου πα ότι προτιμώ την ενημέρωση από τα ΜΜΕ τα ίδια σκατά είναι και εκεί.
Απλά δεν εμπιστεύομαι τον καθένα όταν είναι για ενημέρωση και ιδιαίτερα όταν ειναι και μιας συγκεκριμένης ιδεολογίας όπως είναι οι πιο πολύ του indymedia.
Προτιμώ την ενημέρωση μέσω ίντερνετ είτε από αξιόπιστα μπλογκ είτε από μερικά ενημερωτικά sites όπως πχ το in.gr.
το in.gr γραφει πολυ λιγα πραγματα. παραθετει μιση σελιδα για καθε θεμα. δεν αναλυει.
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
Δε με ενδιαφέρει το περιεχόμενο του Indymedia και δεν αμφιβάλω ότι είναι πολιτική πράξη. Επειδή στην Ελλάδα όμως, όταν κάτι πάει να γίνει καλά, όλοι γκρινιάζουμε ότι υπάρχουν μεγαλύτερα προβλήματα και τελικά δε λύνεται τίποτα, είμαι της άποψης ότι το Indymedia δεν έχει δικαίωμα να εκμεταλλεύεται χωρίς άδεια τους πόρους του Πολυτεχνείου και κατά συνέπεια τον κάθε φορολογούμενο. Το Internet μας έχει απελευθερώσει από τέτοια θέματα, ένας σοβαρός σέρβερ στο εξωτερικό κοστίζει 40 ευρώ το χρόνο. Δε χρειάζεται να ζει ούτε παρασιτικά στην πλάτη του Πολυτεχνείου και κρυμμένο πίσω από τους φοιτητές, ούτε να πετάει κορώνες περί φασισμού. Αν περιμέναμε όσοι θέλουμε να μιλήσουμε ελεύθερα να κρυφτούμε πίσω από τα φουστάνια της Ελλάδας αυτός ο τόπος δεν θα έκανε ούτε ένα βήμα μπροστά. Θεωρώ μέγιστη κοροιδία προς τους αναγνώστες του, να τσουβαλιάζει όποιον πάει να πει κάτι διαφορετικό από τους συγγραφείς του, ενώ στην πραγματικότητα αυτό που τους καίει είναι να μείνουν υπό την σκέπη του Πολυτεχνείου για να μην έχουν άλλα ντράβαλα. Αγωνιστές κότες έχουν χορτάσει τα μάτια μου, αλλά και τόσο δούλεμα παραπάει.
να ξερεις οτι οι ποροι του πολυτεχνειου πηγαζουν περισσοτερο απο τα διαφορα projects που αναλαμβανει, παρα απο τη χρηματοδοτηση του κρατους.
δεν νομιζω οτι ξερουμε αν το indymedia νοικιαζει τον σερβερ απο το πολυτεχνειο, ή ειναι απλα μια παραχωρηση του ιδρυματος.

η αληθεια ειναι οτι δεν ενημερωνομαι απο το indymedia, αλλα μπαινω καποιες φορες για να δω δρασεις, πορειες. δεν γνωριζω την τακτικη των moderators.

υ.γ. τελικα αποφασισε, σε ενδιαφερει ή οχι το περιεχομενο του indymedia

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 19:28, 16-07-09:

Όχι δε με ενδιαφέρει όταν σκέφτομαι το αν πρέπει να μείνει στο ΕΜΠ ή όχι. Με ενδιαφέρει γενικά, ειδικά όταν επικροτείται εκεί μέσα ο ξυλοδαρμός διδακτορικής φοιτήτριας του πανεπιστημίου μου, αλλά δεν είναι αυτό που με κάνει να θέλω να φύγει από το ΕΜΠ. Πάντως έχω διαβάσει ότι ο πρύτανης έχει δηλώσει πως δεν έχει άδεια από το Πολυτεχνείο και προσπαθούν να εντοπίσουν το σέρβερ. Τώρα για το αν το ΕΜΠ παίρνει λεφτά ή όχι από το κράτος τι να σου πω. Αν το έπαιρνε υπό την ευθύνη και του έλεγε ναι η σελίδα είναι υπό την φιλοξενία μας, τότε μαζί σου, ο ΟΤΕ δεν έχει δικαίωμα να τους πει τίποτα. Αφού φαίνεται όμως ότι η πρυτανεία δεν είναι "φιλική" προς αυτό, τι συζητάμε?

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 19:34, 16-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
Όχι δε με ενδιαφέρει όταν σκέφτομαι το αν πρέπει να μείνει στο ΕΜΠ ή όχι. Με ενδιαφέρει γενικά, ειδικά όταν επικροτείται εκεί μέσα ο ξυλοδαρμός διδακτορικής φοιτήτριας του πανεπιστημίου μου, αλλά δεν είναι αυτό που με κάνει να θέλω να φύγει από το ΕΜΠ. Πάντως έχω διαβάσει ότι ο πρύτανης έχει δηλώσει πως δεν έχει άδεια από το Πολυτεχνείο και προσπαθούν να εντοπίσουν το σέρβερ. Τώρα για το αν το ΕΜΠ παίρνει λεφτά ή όχι από το κράτος τι να σου πω. Αν το έπαιρνε υπό την ευθύνη και του έλεγε ναι η σελίδα είναι υπό την φιλοξενία μας, τότε μαζί σου, ο ΟΤΕ δεν έχει δικαίωμα να τους πει τίποτα. Αφού φαίνεται όμως ότι η πρυτανεία δεν είναι "φιλική" προς αυτό, τι συζητάμε?
παραθεσε μια πηγη, βασικα, για την αποψη του πρυτανη...

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 19:54, 16-07-09:

Ναι, προσπαθούσα να θυμηθώ που το διάβασα. Πάνε μέρες. Θα το ψάξω, πρέπει να φύγω τώρα. Δε σου εγγυόμαι ότι θα το βρω, ούτε ότι ήταν αξιόπιστη και όχι απλά ιδεολογικά αντίθετη στο indymedia. Απλά σε κάποια αναζήτηση επί του θέματος το είχα βρει.
---
Εύρηκα! Καλά θυμόμουν ότι ήταν σε μεγάλη εφημερίδα. http://www.ekathimerini.gr/4Dcgi/4Dc...02/2009_302036 Δεν έχω ιδέα σε τι χώρο ανήκει η καθημερινή. Απλά το ανέφερα επειδή είπες ότι δεν ξέρουμε αν νοικιάζει σέρβερ από το EΜΠ (Αυτό δεν το πιασα, νοικιάζει το ΕΜΠ σέρβερς σε όποιον να'ναι? :S)
---
Τώρα που το προσέχω, λέει ότι ο υφυπουργός το είπε. Τι να σου πω δεν κατέχω την αλήθεια. Και πρέπει να φύγωωωω....

Παράθεση

Ηοplite

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ηοplite
Ο Ηοplite αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Ηοplite έγραψε στις 10:53, 21-07-10:

Το indymedia ξεφτιλιζει τον ορο αναρχια !!!
Δηλωνουν κατα της εξουσιας αλλα αναρχικοι σιγουρα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ !!

Η πραγματικη αναρχια δεν εχει καμια σχεση ουτε με κουκουλες ,ουτε με βομβες, ουτε με βανδαλισμους, ουτε με χουλιγκανισμους αλλα ουτε με τελεσιγραφα θανατου και με τρομοκρατια

Πολλα απο τα θεματα που γραφονται στο indymedia οπου εκτοξευονται απειλες και βρισιες (και οχι μονο) ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΑΝΕΤΑ ΜΗΝΥΣΗ
....

Δεν πανε καλα τα περισσοτερα ατομα που συχναζουν και γραφουν στο indymedia (απο αυτα που εχει τυχη να διαβασω εκει περα) πρεπει να εχουν σοβαρα ψυχολογικα προβληματα
.
Παρεκκλινουν σε παραβατικες συμπεριφορες τουλαχιστον με οσα φαινεται να υποστηριζουν εκει μεσα

Επισης δεν μπορω να καταλαβω πως μια τετοιο ηλιθια ιστιοσελιδα μισους και βλακειας επιτρεπεται να εχει σερβερ στο Εθνικο Μετσοβιο πολυτεχνειο ;;

Αρχική Δημοσίευση από georg13pao
Το τρωκτικό είναι ο ορισμός της παραπληροφόρησης, οι μισές του ειδήσεις λάθος είναι
Eνω οι ειδησεις του indymedia δεν εχουν ιχνος προπαγανδας και ειναι ακρως αντικειμενικες.
Σου αρεσουν τα ανεκδοτα ;;;

...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ηοplite : 21-07-10 στις 11:12.
Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,274 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 11:14, 21-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από georg13pao
Το τρωκτικό είναι ο ορισμός της παραπληροφόρησης, οι μισές του ειδήσεις λάθος είναι
Γι'αυτο ο αλλος με μωρο κι εγγυο γυναικα ειναι στο χωμα τωρα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 12:21, 21-07-10:

...όποιος ασχολείται με τα πίτουρα...

Ήθελα να ξέρω ποιες είναι αυτές οι "κότες" που κινούν τα νήματα της καθημερινής ζωής και απειλούν και δολοφονούν εκείνον τον επώνυμο, που "ανοίξει" δημοσίως το στόμα του και πει πράγματα που "καίνε" συμφέροντα; Άρα ναι, διοικούν τα συμφέροντα; Για ποιον κοινωνικό αγώνα μιλάμε τότε; Για αγώνες που έρχονται ενάντια σε "άγνωστα" συμφέροντα, υπό την σκιά πληρωμένων δολοφόνων υπό τις εντολές κάποιων που βολεύονται από αυτήν την σαπίλα που διέπει την χώρα μας;

Ωραία δημοκρατία έχουμε! Ωραίο σεβασμό στην διαφορετική άποψη! Όλοι πρέπει να συμφωνούνε στα πάντα!
Γιατί πρέπει να ζούμε σε μια κοινωνία που θα πρέπει να υπάρχει έλλειψη πυγμής και φόβος στην ελεύθερη άποψη;

Παράθεση

jonathannnnnnn (γιαννης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη jonathannnnnnn
Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O jonathannnnnnn έγραψε στις 13:36, 21-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από PGeorge4
Δεν ξερω , μαλλον αλλα αμα γραψω εγω μαντεψε τι θα γινει ...
Το λιγοτερο που μπορουν να το κανουν το indymedia ειναι να το κλεισουν .
Οχι τωρα ομως περιμενεται να μαθω να κανω μολοτοφ και μετα το κλεινετε θα χασω στην συνταγη....

Δωσε μου αμα θες λινκ με site της χρυσης αυγης που συντονιζουν επιθεσεις για να τα κλεισουμε και αυτα μετα χαρας .
Ιδεολογικα μπορει να διαφερουν αλλα ο τροπος πολιτικης πρακτικης ειναι ιδιος (των αριστερων) .
Αντε γεια σας παω να φτιαξω καμια μολοτοφ
http://stop-indymedia.blogspot.com/2...g-post_23.html
ξερεις τι ειναι η αριστερα φιλε και τι εκπροσωπει???μαλλον οχι γ αυτο γραφεις και τετοιες βλακειες για τους αριστερους

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 13:38, 21-07-10:

Αριστερά είδα εδώ και 30 χρόνια στην φτωχή μας μπαμπανία με επικάλυψη νεόπλουτου καπιταλησμού...

Ένα κοινωνικό δικαίωμά μου, είναι ότι έχω σιχαθεί τις βαμμένες ιδεολογίες. Έχω σιχαθεί ότι πρέπει όλοι να ανήκουν χρωματικά κάπου και όλοι να πασχίζουν για όλους. Αν δεν διάβαζα δεν θα ήμουν στο Πανεπιστήμιο. Άρα που είναι η κοινωνική βοήθεια των άλλων; Τα βαρέθηκα αυτά τα κίτς...

Παράθεση

jonathannnnnnn (γιαννης)

Δραστήριο Μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O jonathannnnnnn έγραψε στις 13:41, 21-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από agiostimotheos
15/7/09

και το σχόλιο μου διαγράφηκε.
μπράβο τα παιδία αυτό είναι ανεξάρτητη ενημέρωση ότι δεν γουστάρουμε το σβήνουμε..

δεν υφίσταται διαφορά μεταξύ αριστερής και δεξιάς προπαγάνδας και παραπληροφόρησης στον ίδιο βούρκο πλέουν εκατέρωθεν.
θα στα πώ εγώ.....
αναρχικος ======================== ακροδεξιος
-χασίς ==============================-βλ. δίπλα
-ηρωίνη============================= -βλ. δίπλα
-ξύλο================================ -βλ. δίπλα
-τραμπουκισμός ========================-βλ. δίπλα
-κουκούλα ============================= -βλ. δίπλα
-καθημερινές το παίζω αναρχεία, και την κυριακή οπαδός στο γήπεδο.===== -βλ. δίπλα
-αφίσα μάρξ στο δωμάτιο ==================================- αφίσα με την σβάστιγκα
-μακρύ μαλλί ===========================================- ξυρισμένο κεφάλι
-heavy metal μουσική.====================================== - μεταβαλλόμενη παράμετρος

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ αναρχικος= ακροδεξιος= μαλακας

ο Γκασπαρ είπα τα μπόλτ

ναι έ?

δημοκρατία ελευθερία έκφρασης τύπου πληροφόρησης δημοσίευσης επικοινωνίας κλπ
αφού για κάποιους υπάρχει λόγως ύπαρξης του εσύ δεν μπορείς να το απαγορεύσεις
κριμα που διαβαζω τετοια πραγματα απο ¨συμμαθητες¨ μου.εκτος του οτι εισαι δογματικος γτ εχεις εξισωσει τα παντα, αντιγραφεις και εκφρασεις αλλων

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 13:45, 21-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από jonathannnnnnn
κριμα που διαβαζω τετοια πραγματα απο ¨συμμαθητες¨ μου.εκτος του οτι εισαι δογματικος γτ εχεις εξισωσει τα παντα, αντιγραφεις και εκφρασεις αλλων
πονάνε οι αλήθειες..

Παράθεση

jonathannnnnnn (γιαννης)

Δραστήριο Μέλος

O jonathannnnnnn έγραψε στις 13:58, 21-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Αριστερά είδα εδώ και 30 χρόνια στην φτωχή μας μπαμπανία με επικάλυψη νεόπλουτου καπιταλησμού...

Ένα κοινωνικό δικαίωμά μου, είναι ότι έχω σιχαθεί τις βαμμένες ιδεολογίες. Έχω σιχαθεί ότι πρέπει όλοι να ανήκουν χρωματικά κάπου και όλοι να πασχίζουν για όλους. Αν δεν διάβαζα δεν θα ήμουν στο Πανεπιστήμιο. Άρα που είναι η κοινωνική βοήθεια των άλλων; Τα βαρέθηκα αυτά τα κίτς...
αν δν θες ν ανηκεις κομματικα καπου οκ.αλλα αν πιστευεις πως δν πρεπει ν βρισκεσαι και ιδεολογικα καπου τοτε ουσιαστικα εισαι ανενεργος πολιτης .μπερδευεις τα ιδεολογικα με τα κομματικα ¨θεματα¨

Αρχική Δημοσίευση από nPb
πονάνε οι αλήθειες..
αφίσα μάρξ στο δωμάτιο ==================================- αφίσα με την σβάστιγκα
μονο απο αυτο που εγραψε πριν ο φιλος καταλαβαινεις πως δν εχει ιδεα του τι ειναι ο μαρξ και τι αντιπροσωπευει και του τι ειναι η σβαστιγκα και τι αντιπροσωπευει .και μην ταυτιζεται την ακροαριστερα με την ακροδεξια.στο ιντυμιντια απλως γραφει μια μεγαλη μεριδα ανθρωπων που θελουν να το παιζουν αναρχικοι και γραφουν αυτα που γραφουν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 21-07-10 στις 14:37. Αιτία: merge
Παράθεση

Ηοplite

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ηοplite
Ο Ηοplite αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Ηοplite έγραψε στις 15:45, 21-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από jonathannnnnnn
στο ιντυμιντια απλως γραφει μια μεγαλη μεριδα ανθρωπων που θελουν να το παιζουν αναρχικοι και γραφουν αυτα που γραφουν.
Mα αυτο ακριβως ειναι και το προβλημα

Oλοι αυτοι οι ψευτο-αναρχικοι που συχναζουν εκει στο indymedia αμαυρωνουν την εννοια της πραγματικης αναρχιας

Αρκετος κοσμος ακουει την λεξη "αναρχκος" και του ερχεται στο μυαλο του οι ανοητοι λακαμαδες και τα χουλιγκανια του indymedia που βανδαλιζουν τα παντα στο περασμα τους, βαζουν φωτιες σε μαγαζια με γκαζακια και βομβες και εκτοξευουν απειλες θανατου οπως κανει και η μαφια και οι διαφορες τρομοκρατικες οργανωσεις

Γα αυτο και αρκετο κοσμος πανω απο 20 χρονων εχει αποκτησει και πολυ κακη γνωμη για την αναρχια

Παράθεση

Αμπελοφιλόσοφος

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αμπελοφιλόσοφος
Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 353 μηνύματα.

O Αμπελοφιλόσοφος δεν έγραψε στις 17:44, 21-07-10:

Το παρακατω ειναι για τα ατομα που αναρωτιουνται τι ειναι ο αναρχισμος:
http://athens.indymedia.org/front.ph...icle_id=662734

Προσωπικα στο ιντιμιντια εχω μπει μονο μια φορα (για να βρω το παραπανω κειμενο), αρα στο συγκεκριμενο θεμα δεν μπορω να εκφρασω αποψη.

Αυτο με το οποιο εχω αντιρρηση ειναι η μαζοποιηση που επικραττει οσο αφορα τους αναρχικους. Το να εισαι αναρχικος δεν φαινεται στο τι λες αλλα στο τι κανεις. Και ο Γιωργακης σοσιαλιστης λεει οτι ειναι, εχει και ολοκληρο σοσιαλιστικο κομμα, ειναι και κυβερνηση αυτες τις μερες, για οσους δεν το εχουν παρει χαμπαρι, αλλα μονο σοσιαλισμο δεν εχουμε. Κανενα δεν μπορεις να τον κρινεις μονο απο τα λογια του. Εχω γνωστο που λεει οτι ειναι εθνικιστης αλλα ειμαι σιγουρος οτι αν δει καποιον να ζηταει βοηθεια θα βοηθησει χωρις να ρωτησει καταγωγη, ενω απο την αλλη καποιοι αλλοι που δηλωνουν απο δω κι απο κει και καλα "φιλελευθεροι" για να ριξουν κοριτσακια ειναι καραφασιστες, και στη συμπεριφορα δεν διαφερουν καθολου απο το καφριλικι που επικρατει. Ετσι λοιπον και οποιονδηποτε δηλωνει αναρχικος μην τον παιρνετε κατευθειαν στα σοβαρα με αφορμη να θαψετε ολο το αναρχικο κινημα, περιμενετε να δειτε τη συμπεριφορα του και μετα. Και επισης αν ειναι να ασκησετε κριτικη, τοτε ασχοληθειτε με την ουσια του αναρχισμου.

Απο το κειμενο που παρεθεσα παραπανω: "Οι γνήσιοι αναρχικοί έχουν κάτι από την συμπεριφορά του Διογένη και το ήθος του Κροπότκιν, ίσως του πιο έντιμου ανθρώπου που περπάτησε ποτέ στην γη", απο κει και περα τα συμπερασματα δικα σας...

ΥΓ: Με την ιδια μαζοποιητικη λογικη σας ολοι οι παναθηναϊκοι, ολυμπιακοι, αεκτσηδες, παοκτσηδες κλπ ειναι χουλιγκανς και ολοι οι χριστιανοι ειναι σταυροφοροι, καινε μαγισσες στην πυρα και ξεπλενουν χρηματα στο βατοπεδι. Αν ειναι ετσι τοτε τι να σας πω... περαστικα σας.

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 18:52, 21-07-10:

Ένας άνθρωπος που είναι τίμιος, με κοινωνικές ευαισθησίες για τον συνάνθρωπο, μη μαζοποιημένος, που ασχολείται με την δουλειά του και κοιτάει την προσωπική αυτοβελτίωση σαν άτομο, σε ποια κατηγορία ανήκει; Όλοι ξεκινούνε να αλλάξουν τον κόσμο και όχι μόνο δεν τον αλλάζουν, δεν μπορούν ούτε τον εαυτό τους να αλλάξουν, ούτε την οικογένειά τους...και καταλήγουν να αλλάζουν κανάλια (ζάπινγκ)...

Παράθεση

xdf21

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xdf21
Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 192 μηνύματα.

O xdf21 έγραψε στις 19:07, 21-07-10:

Βασικα δεν εχω προβλημα με την ιδεολογια του οποιουδηποτε! Ο καθενας μπορει να πιστευει οτι θελει!
Φρικαρα λιγο ομως οταν διαβαζα στο indymedia να λενε για τα γεγονοτα στη μαρφιν "Καλα τους κανανε" και να γραφουν κειμενα του ροβεσπιερου που ελεγαν "Οποιος δεν ειναι με τους επαναστατες ειναι εχθρος μας και θα εχει την τυχη των αφεντικων"

Πραγματικα γινεται να υπαρχει το δικαιωμα λογου σε ιστιοσελιδες οπως το ιντιμυντια που γραφουν πραγματα οπως τα παραπανω??

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,373 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 19:10, 21-07-10:

To τραγικό είναι οτι το indymedia όλη την ώρα λογοκρίνει τα μηνύματα που γράφονται σε αυτό και παράλληλα κατηγορεί τα ΜΜΕ για τον ίδιο λόγο...

Παράθεση

jonathannnnnnn (γιαννης)

Δραστήριο Μέλος

O jonathannnnnnn έγραψε στις 21:19, 21-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ηοplite
συμφωνω ,βεβαια και τα μμε εχουν παιξει και το ρολο τους ωστε να διαμορφωθει τετοια εικονα για την αναρχια.πλεον στο ιντυμιντια ελαχιστα ως λιγα ειναι καλα αρθρα

Αρχική Δημοσίευση από Αμπελοφιλόσοφος
ακριβως .κ για ολα αυτα ευθυνεται ο δογματισμος οπως ειχα αναφερει σε προηγουμενο ποστ.δλδ η λογικη του ασπρου η του μαυρου.αν δν ειναι ασπρο θα ειναι μαυρο και αντιστροφα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 21-07-10 στις 21:21. Αιτία: spoiler added
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 10:56, 20-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Δελτίο Τύπου Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου
Η Ελληνική Δικαιοσύνη απόδωσε παμψηφεί αθώους από το αδίκημα παράβασης καθήκοντος, τα μέλη της απελθούσας Πρυτανείας Καθηγητές Κ. Μουτζούρη, Ι. Πολύζο και Γ. Σπαθή. Τους εκφράζουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια.
Ολόκληρη η ανακοίνωση: 2011-05-19_213171_anakoinosh-Prytaneias-19-5-11.pdf

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 00:40, 15-04-13:

Έπεσε το indymedia.
Χαρά στους απανταχού φασίστες.

Ο κοντόχοντρος φύρερ έφαγε διπλή μερίδα μέλανα ζωμό απόψε.

Σημείωση:
Τα μηνύματα 121 εως 130 μεταφέρθηκαν από το θέμα "Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 15-04-13 στις 22:29. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω μεταφοράς μηνυμάτων
Παράθεση

Mittenwald

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mittenwald
Ο Mittenwald αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 52 ετών , επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 807 μηνύματα.

O Mittenwald Merlinus Sum Qui Me Tangit Turbat Mundum έγραψε στις 01:08, 15-04-13:

Τι είναι indymedia ; Και γιατί έπεσε ;
Ας με διαφωτίσει εις εκ των γνωστών διαφωτιστών, παρακαλώ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 10:45, 15-04-13:

έπεσε γιατί ως γνωστόν μπορεί να μην υπάρχει γενικά πια άσυλο, αλλά το άσυλο ιδεών ( sic ) στα πανεπιστήμια ακόμα καλά κρατεί.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 11:37, 15-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Έπεσε το indymedia.
Χαρά στους απανταχού φασίστες.

Ο κοντόχοντρος φύρερ έφαγε διπλή μερίδα μέλανα ζωμό απόψε.

εδώ το site του indymedia
και παραθέτω την σχετική ανακοίνωση:

Το Athens Indymedia και οι Ραδιοζώνες Ανατρεπτικής Έκφρασης βρίσκονται υπό καταστολή

Από το μεσημέρι 11 Απρίλη, ο πρύτανης του Πολυτεχνείου Σίμος Σιμόπουλος, αντικαθιστώντας επάξια την αστυνομία και τους δικαστές και κατ' εντολή του υπουργού δημόσιας τάξης Δένδια, διέκοψε την παροχή internet για τα δύο αυτοοργανωμένα εγχειρήματα αντιπληροφόρησης και έκφρασης. Πρόκειται για μια καταστολή και λογοκρισία που μόνο απολυταρχικά καθεστώτα έχουν μέχρι σήμερα καταφύγει (Συρία, Ιράν και Βόρεια Κορέα).

Όλοι όσοι διαχειριζόμαστε, δημοσιεύουμε ή χρησιμοποιούμε τα παραπάνω μέσα αλλά και όσοι αισθανόμαστε αλληλέγγυοι στο δικαίωμα στην αδιαμεσολάβητη έκφραση ήρθε η ώρα να οργανωθούμε και να δράσουμε προκειμένου να υπερασπιστούμε τα αυτονόητα.

Η συνέλευση αλληλεγγύης του Σαββάτου, καλεί την εβδομάδα 15 έως 21 Απρίλη σε πανελλαδικές και διεθνείς δράσεις αλληλεγγύης για τα δύο εγχειρήματα αντιπληροφόρησης. Απαιτούμε το αυτονόητο δικαίωμα να εκπέμπουμε ελεύθερα μέσα από το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο. Στην πόλη της Αθήνας, για την Δευτέρα 15 Απρίλη καλείται συγκέντρωση-παρέμβαση στην κεντρική πλατεία της πολυτεχνειούπολης Ζωγράφου στις 9.00.

Διαδώστε το μήνυμα, μεταφράστε, πράξτε.

Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,288 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 12:08, 15-04-13:

όταν η λειτουργιά ενος site, ειναι τοσο εξαρτημένη απο το σύστημα ώστε μια απλή διακοπή ιντερνετ απο τον πρύτανη να το κλείνει,
τοτε αυτο δεν ειναι ούτε ανεξάρτητο, ουτε αντισυστημικο. ενα σπυράκι στον κ..λο του συστήματος ειναι.

για να το λειτουργήσετε σωστα χωρις να σας ενοχλεί κανεις,πάρτε μερικούς υπολογιστές, πληρώστε 20 ευρω για μια σύνδεση ιντερνετ, και θα ειστε κομπλε ελεύθεροι κ ωραιοι.

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 12:33, 15-04-13:

Είναι λίγο εκτός ο σχολιασμός του indymedia αλλά παρόλα αυτά ας πω μονάχα πως προσωπικά δε το έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση. Έχει ομολογουμένως χρήσιμο υλικό και πληροφορίες σχετικές με επικαιρότητα(πορείες, καταλήψεις etc.) αλλά όπως είναι λογικό όταν μπαίνει ο καθένας εκεί μέσα και λέει τα δικά του θα ακούγονται και διάφορα ας πούμε... αδιάφορα. Προφανώς δεν σε αναγκάζει και κανείς να μπεις.

Παρόλα αυτά, η λογοκρισία που είναι και του θέματος είναι το βασικό πρόβλημα εδώ. Και γενικότερα στην Ελλαδίτσα.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 12:37, 15-04-13:

για να το λειτουργήσετε σωστα χωρις να σας ενοχλεί κανεις,πάρτε μερικούς υπολογιστές, πληρώστε 20 ευρω για μια σύνδεση ιντερνετ, και θα ειστε κομπλε ελεύθεροι κ ωραιοι
Σα το γέροντα Παστίτσιο ένα πράγμα.
Ελεύθερος και ωραίος.

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

O vassilis498 έγραψε στις 17:26, 15-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από gaspar
όταν η λειτουργιά ενος site, ειναι τοσο εξαρτημένη απο το σύστημα ώστε μια απλή διακοπή ιντερνετ απο τον πρύτανη να το κλείνει,
τοτε αυτο δεν ειναι ούτε ανεξάρτητο, ουτε αντισυστημικο. ενα σπυράκι στον κ..λο του συστήματος ειναι.

για να το λειτουργήσετε σωστα χωρις να σας ενοχλεί κανεις,πάρτε μερικούς υπολογιστές, πληρώστε 20 ευρω για μια σύνδεση ιντερνετ, και θα ειστε κομπλε ελεύθεροι κ ωραιοι.
ή υπερβολικά αφελής είσαι ή μας δουλεύεις επίτηδες δυσκολεύομαι να καταλάβω τι από τα 2

Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,288 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 19:29, 15-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
ή υπερβολικά αφελής είσαι ή μας δουλεύεις επίτηδες δυσκολεύομαι να καταλάβω τι από τα 2
εξήγησε μου, γιατι το indymedia θα πρέπει να ''εκπέμπει'' μεσα απο το πολυτεχνείο, και οχι απο εναν ιδιωτικό υπολογιστή?
το να εχεις ενα αναρχικό site το οποιο ''εκπέμπει'' απο εναν κρατικό χωρο, και μετα να κλαίγεσαι που στο κοψαν ειναι γελοίο.

exc ασφαλιτικο-παρακρατικο δεν λενε οι δικοί σου οτι ειναι το Indy?

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 20:31, 15-04-13:

εξήγησε μου, γιατι το indymedia θα πρέπει να ''εκπέμπει'' μεσα απο το πολυτεχνείο, και οχι απο εναν ιδιωτικό υπολογιστή?
το να εχεις ενα αναρχικό site το οποιο ''εκπέμπει'' απο εναν κρατικό χωρο, και μετα να κλαίγεσαι που στο κοψαν ειναι γελοίο.

Δεν είναι κρατικός χώρος απλώς *. Ονομάζεται πνευματικό άσυλο *. Στα αρχίδια μας αν ο πρύτανης πει γες ορ νο για να μπουν μέσα αστυνομικοί και συλλάβουν αναρχικούς που εκμεταλλεύονται το άσυλο και καταστρέφουν δημόσια περιουσία, *.

Οι ιδέες και η έκφραση τους πρέπει να είναι πραγματικά απαραβίαστες, γιατί αυτό είναι το πραγματικό άσυλο, *. Δύσκολο να κατανοήσεις λέξεις όπως "ελευθερία, έκφραση γνώμης, διαφορετικές ιδέες", ίσως αρκετά δύσκολες για το φτωχό λεξιλόγιο σου "αίμα τιμή χρυσή αυγή", αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να είναι και σκουπίδια για τους υπόλοιπους.

*http://www.youtube.com/watch?v=vBrtBHxdwS8

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

O vassilis498 έγραψε στις 09:40, 16-04-13:

έτσι και ήταν σε ιδιωτικό ( ελληνικό ) σερβερ θα χε πέσει από την πρώτη βδομάδα. Πήγαινε δες πόσες ρωτήσεις έχουν τεθεί στη βουλή για το κλείσιμό του και έλα πες μας μετά πόσο συστημικό είναι.

Παράθεση

Mr. Crowley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mr. Crowley
Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,921 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 11:56, 16-04-13:

Το Athens Indymedia βρίσκεται σε ιδιωτικό server,όχι σε server του ΕΜΠ.Απλώς ο server είναι συνδεδεμένος στο δίκτυο Internet του ΕΜΠ.

Παράθεση

kwstasIdealism

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη kwstasIdealism
Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,455 μηνύματα.

O kwstasIdealism Αν δεν καώ Αν δεν καείς Αν δεν καούμε έγραψε στις 12:43, 16-04-13:

συστημικο site το indymedia ενταξει αφου το ακουσαμε και αυτο

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 18:42, 17-04-13:

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 13:41, 22-04-13:

Το Athens Indymedia και οι Ραζιοζώνες Ανατρεπτικής Έκφρασης πάλι στον αέρα από την Πρυτανεία ΕΜΠ

Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Νεογέννητος
Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 843 μηνύματα.

O Νεογέννητος έγραψε στις 14:18, 22-04-13:

Mέσα στα πλαίσια των κατασταλτικών μεθοδεύσεων από το κράτος και τους φασίστες εντάσσεται και η δημοσιοποίηση του εξώδικου του ΟΤΕ με σκοπό να κλείσει το athens.indymedia.
Σνιφ κλαψ λυγμ...

Ε ναι, γιατί η δημοσιοποίηση προσώπων και στοιχείων αυτών, κατά παράβαση του άρθρου περί προσωπικών δεδομένων, είναι στα πλαίσια της "εναλλακτικής ενημέρωσης" και "αντιπληροφόρησης". Όπως επίσης, η στήριξη τρομοκρατικών πράξεων, τις οποίες τις βαπτίζουμε "αγώνα ενάντια στο κεφάλαιο και την εξαθλίωση της κοινωνίας".

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 15:26, 22-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Mr. Crowley
Το Athens Indymedia βρίσκεται σε ιδιωτικό server,όχι σε server του ΕΜΠ.Απλώς ο server είναι συνδεδεμένος στο δίκτυο Internet του ΕΜΠ.
Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος γι'αυτό ή έτσι έτυχε;

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

O vassilis498 έγραψε στις 17:22, 22-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Νεογέννητος
Σνιφ κλαψ λυγμ...

Ε ναι, γιατί η δημοσιοποίηση προσώπων και στοιχείων αυτών, κατά παράβαση του άρθρου περί προσωπικών δεδομένων, είναι στα πλαίσια της "εναλλακτικής ενημέρωσης" και "αντιπληροφόρησης". Όπως επίσης, η στήριξη τρομοκρατικών πράξεων, τις οποίες τις βαπτίζουμε "αγώνα ενάντια στο κεφάλαιο και την εξαθλίωση της κοινωνίας".

τα "προσωπικά δεδομένα" τα ξεχνάμε όμως όταν πρόκειται για διασυρμό ανθρώπων εκ μέρους της αστυνομίας ή των ΜΜΕ ε;

για πες μας και η δημοσίευση προκηρύξεων είναι "παράνομη" και θα πρέπει να τιμωρείται; μήπως είμαστε υποχρεωμένοι σε τέτοια θέματα να ενημερωνόμαστε αποκλειστικά από τις υπαγορεύσεις της Τρέμη και τα δελτία τύπου της αστυνομίας;

Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 843 μηνύματα.

O Νεογέννητος έγραψε στις 19:53, 23-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
τα "προσωπικά δεδομένα" τα ξεχνάμε όμως όταν πρόκειται για διασυρμό ανθρώπων εκ μέρους της αστυνομίας ή των ΜΜΕ ε;

για πες μας και η δημοσίευση προκηρύξεων είναι "παράνομη" και θα πρέπει να τιμωρείται; μήπως είμαστε υποχρεωμένοι σε τέτοια θέματα να ενημερωνόμαστε αποκλειστικά από τις υπαγορεύσεις της Τρέμη και τα δελτία τύπου της αστυνομίας;
Θα σας παραδεχόμουν, αν τουλάχιστον είχατε το σθένος να παραδεχτείτε ότι δεν περιορίζεστε στην απλή δημοσίευση προκηρύξεων. Όμως, δυστυχώς η δειλία και η υποκρισία είναι ίδιον του χώρου.
Διότι, φιλαράκο, έστω και μία φορά αν μπήκες στο indymedia, θα πέτυχες κείμενα όπου οργανώνουν επιθέσεις με μολότωφ και καδρόνια, οδηγίες κατασκευής μολότωφ (ένας μάλιστα πρότεινε ροκανίδι και λάδι για να κολλάει στο δέρμα και να μην βγαίνει), προτροπής σε ανάλογες πράξεις, δημοσιοποίησης προσώπων τα οποία δεν έχουν κάνει αναγκαστικά κάτι, απλώς τα εν λόγω άτομα πιθανώς είναι αντίθετα προς την αναρχία, λόγω επαγγέλματος ή πεποθήσεως. Αυτά τα άτομα λοιπόν, ας τα διασύρουμε, ε;
Ενώ τα ανάρχια που διασύρονται - όπως λες - τυγχάνει να έχουν συλληφθεί με καλάσνικοφ, πιστόλια, μολότωφ κ.λπ...
Αν είχατε το σθένος, θα λέγατε "ναι ρε, αυτός είμαι κι αυτός είναι ο σκοπός μου", θα το εκτιμούσα περισσότερο... όμως, το να κρύβεστε πίσω από το δάχτυλό σας, είναι αξιοθρήνητο.

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 03:05, 24-04-13:

Νεογέννητε, ελεύθερο site είναι. Μπαίνει η Σάρα κι η Μάρα, τι περιμένεις δηλαδή; Ο καθένας γράφει ό,τι θέλει εκεί μέσα.
Υπάρχουν χρήσιμες πληροφορίες υπάρχουν και άχρηστες, προφανώς. Να δω πόσες ακόμα φορές θα γράφω πράγματα αυτονόητα.
Διότι, φιλαράκο, έστω και μία φορά αν μπήκες στο indymedia, θα πέτυχες κείμενα όπου οργανώνουν επιθέσεις με μολότωφ και καδρόνια, οδηγίες κατασκευής μολότωφ (ένας μάλιστα πρότεινε ροκανίδι και λάδι για να κολλάει στο δέρμα και να μην βγαίνει), προτροπής σε ανάλογες πράξεις, δημοσιοποίησης προσώπων τα οποία δεν έχουν κάνει αναγκαστικά κάτι, απλώς τα εν λόγω άτομα πιθανώς είναι αντίθετα προς την αναρχία, λόγω επαγγέλματος ή πεποθήσεως. Αυτά τα άτομα λοιπόν, ας τα διασύρουμε, ε;
Ενώ τα ανάρχια που διασύρονται - όπως λες - τυγχάνει να έχουν συλληφθεί με καλάσνικοφ, πιστόλια, μολότωφ κ.λπ...
Αν είχατε το σθένος, θα λέγατε "ναι ρε, αυτός είμαι κι αυτός είναι ο σκοπός μου", θα το εκτιμούσα περισσότερο... όμως, το να κρύβεστε πίσω από το δάχτυλό σας, είναι αξιοθρήνητο.
Φιλαράκο, το ό,τι μπαίνει όποιος θέλει και κοτσάρει ένα "είμαι αναρχικός, πουτάν@ όλα" δε σημαίνει πως είναι κιόλας, ε; Επειδή τελευταία έχω παρατηρήσει πως είναι πολύ στη μόδα η αναρχία και την έχει δει αναρχικός και το 15χρονο που ούτε έχει ιδέα τι θα πει να κατεβαίνεις σε μια πορεία. Δε συζητώ καν το ενδεχόμενο να έχει διαβάσει Μπακούνιν,που είναι για παράδειγμα και ο πιο δημοφιλής του χώρου. Μην αναλύσουμε εδώ τι είναι αναρχία και ποιος είναι αναρχικός, δε χρειάζεται. Αυτά με τις κατασκευές μολότοφ και τα συναφή είναι βλακείες. Και στη τελική, το Indymedia περιμένουν όσοι τις κατασκευάζουν

Επειδή έχω όρεξη, ας κάνω μια γενίκευση που παρατηρώ για τους λάτρεις της (ακρο)δεξιάς στο φόρουμ: Η τακτική του να απαντάς σε μια ερώτηση που σου απευθύνουν με ερώτηση(!) του στυλ "Γιατί όταν τα κάνετε εσείς είναι καλύτερα;" και άλλα αντίστοιχα, είναι μάλλον must του χώρου και ίσως περιέχει ανωριμότητα που ένα παιδί της τετάρτης δημοτικού θα ζήλευε.

Η παράβαση προσωπικών δεδομένων αφορά τους πάντες, χωρίς διάκριση. Και τα... "ανάρχια" μα και τα ατόμα που είναι αντίθετα αυτών. Όμως η πρακτική εφαρμογή του άρθρου αυτού είναι στη πραγματικότητα ανύπαρκτη, επομένως άδικα συγχύζεστε.

Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

O Νεογέννητος έγραψε στις 00:58, 26-04-13:

Διάβαζα σήμερα στο lifo ένα άρθρο για το περιστατικό της υποστολής της Σημαίας στα προπύλαια και όπως κάνω συνήθως, μετά διάβασα μερικά σχόλια αναγνωστών. Ένας απ' αυτούς με βρήκε αρκετά σύμφωνο και στο παραθέτω αυτούσιο, θέτοντας και ένα τέλος σ' αυτή την συζήτηση - από πλευράς μου:

Είναι "διαμάντι" για τη δημοκρατία και τον αναρχισμό να υπάρχει μια ιστοσελίδα η οποία θα μπορεί να στοχοποιεί επιλεκτικά όποιον και ότι "μπει" στο μάτι αυτών που τη διαχειρίζονται. Επειδή πολλά "φρούτα" ωριμάζουν τον τελευταίο καιρό, βρίσκω εδώ ευκαιρία να το βγάλω από μέσα μου για να τελειώνω επιτέλους. Δεν εξετάζω το αν κάποιοι είναι πουλημένοι, δωσίλογοι και γερμανοτσολιάδες, αν πρέπει να δικαστούν και να λογοδοτήσουν αλλά αυτό το αίσχος που κάποιοι προσπαθούν να διατηρήσουν ως κόρη οφθαλμού δηλαδή το "δικαίωμα" 20-30 ιντερνετικών αναρχοσερίφηδων να το παίζουν δικαστές και να προτρέπουν σε ανθρωποκυνηγητό είναι μια ξεφτιλισμένη κατάντια της σύγχρονης Ελλάδας. Πόσα χαμένα κορμιά θα ασελγήσουν πια σε αυτό το αγέρωχο πτώμα που ακόμα και η θέα του, όντας άψυχο, προκαλεί δέος. Άμε στο γεροδιάολο αντιεξουσιαστές, σταλινικοί, χρυσαυγίτες και ότι άλλο άρρωστο σέρνεται στην πατρίδα μου. Που θα σταθεί μπροστά μου το κάθε κωλόπαιδο,ο κάθε κωλόγερος και θα ορθώσει την πωρωμένη σάπια ιδεολογία του,σε ποιόν; Σε μένα που έχω απο καταβολής κόσμου τα θεμέλια της ανθρωπιάς,της δημοκρατίας και της ελευθερίας μέσα μου. Που έχω τον Ηράκλειτο,το Σωκράτη,τον Αριστοτέλη,το Μακρυγιάννη, τον Κολοκοτρώνη, τον Παναγούλη,το Νίκο Παππά, το Γιώργο Παπανικολάου και τόσους άλλους αμέτρητους και αθάνατους να με καθοδηγούν. Χεσμένο έχω το διεθνισμό και τις φράξιες της κάλπικης προλεταριακής "ελπίδας". Η καταμέτρηση των εγκλημάτων σας ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί. Άμε στο γεροδιάολο λιγόψυχα και σκατόψυχα σαπάκια, εσείς και οι εισαγώμενες ηθικές σας. Αν κάποιος θέλει να πουλήσει ιδεολογία αληθινή, πολιτισμό και πνεύμα θα το κάνω εγώ, ο Έλληνας, όχι οι πουτάνες των απανταχού "πατερούληδων" και οι αυτόκλητοι "βοσκοί" του πονεμένου λαού. Εγώ έχω το απόθεμα καθίκια,εγώ καθορίζω και την τιμή. Στα σπίτια σας.

Μαύρο στις μαύρες ψυχές.

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 01:27, 26-04-13:

Πολύ συγκινητικό
Ειδικά στο κομμάτι με το bold, σχεδόν δάκρυσα.
Αν το άκουγα και live με φωνή τρεμάμενη δε θα μπορούσα να συγκρατηθώ ομολογώ.
σε ποιόν; Σε μένα που έχω απο καταβολής κόσμου τα θεμέλια της ανθρωπιάς,της δημοκρατίας και της ελευθερίας μέσα μου. Που έχω τον Ηράκλειτο,το Σωκράτη,τον Αριστοτέλη,το Μακρυγιάννη, τον Κολοκοτρώνη, τον Παναγούλη,το Νίκο Παππά, το Γιώργο Παπανικολάου και τόσους άλλους αμέτρητους και αθάνατους να με καθοδηγούν. [...] εγώ, ο Έλληνας
Τη γνώμη μου για το Indymedia την έχω εκφράσει. Όμως διαβάζοντας το παραπάνω σκέφτηκα: "Όλοι κρύβουμε ένα φασιστάκι μέσα μας". Μου είναι αδύνατον να θεωρώ τον εαυτό μου ικανό και περήφανο, επειδή κατάγομαι από την Ελλάδα ή γενικά από οποιαδήποτε χώρα, ένα δηλαδή τυχαίο και μόνο γεγονός, και ντρέπομαι για άτομα όπως τα παραπάνω. Συμφωνώ εν μέρει, στο κομμάτι της κατηγοριοποίησης και ιδεολογικού φανατισμού όμως τα επιχειρήματά του είναι αξιολύπητα.

Επίσης, ένα σχόλιο απλά, μιας και αναφέρθηκες στα Προπύλαια. Καλά έκαναν και έβγαλαν τη σημαία. Και ότι αυτή πρεσβεύει. Όμως όταν ρίχνεις μια σημαία, δεν σηκώνεις μια άλλη στη θέση της. Εγώ μια τέτοια κοινωνία σκέφτομαι πριν πέσω για ύπνο.

Τι να πω Νεογέννητε... δεν θα συναντηθούμε ποτέ από ό,τι φαίνεται. Και να που θα συμφωνήσω σε ένα σημείο από όλο το post, στο τέλος δηλαδή αυτής της συζήτησης.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

O vassilis498 έγραψε στις 01:33, 26-04-13:

Θα σας παραδεχόμουν, αν τουλάχιστον είχατε το σθένος να παραδεχτείτε ότι δεν περιορίζεστε στην απλή δημοσίευση προκηρύξεων. Όμως, δυστυχώς η δειλία και η υποκρισία είναι ίδιον του χώρου.
το υπογραμμισμένο είναι εκτός. ελευθερία λόγου υποτίθεται πως έχουμε ας γράφει ο καθένας ό,τι θέλει.

Άτομα χωρίς κάποιο συγκεκριμένο λόγο δεν αναφέρονται δεν έχει άχτι κανείς κανέναν. Για αυτό και σε φωτογραφίες από πορείες καλύπτονται τα πρόσωπα όλων των διαδηλωτών. Κάτι που δεν κάνουν ποτέ τα κανάλια τα οποία φακελώνουν πρόσωπα αβέρτα. Κι αν κάποιος πετάξει τρολλιά πάει στα κρυμμμένα. Επίσης δεν είναι όλα προσωπικά δεδομένα ( και με στόμφο κιόλας ). Το να πεις ξέρετε αυτός που φόραγε την τάδε μπλούζα ήταν και εκεί τότε λέγεται έτσι και είναι αρχιφασίστας δε θίγει κανένα προσωπικό δεδομένο. Το να βγάλεις στη φόρα για έναν ασφαλίτη με πολιτικά μέσα σε μια πορεία που πιάνεται να μιλάει στον ασύρματο το ίδιο.

Και κάτι άλλο δεν εκπροσωπώ κάνένα για αυτό και σε εμένα στον ενικό. Κανένας αναρχικός δε θα έμπαινε στον κόπο να σου αποδείξει αν ισχύει το οτιδήποτε από αυτά που λες. Τέτοιες σπασμωδικές ενέργειες από το κράτος για αυτούς είναι βούτυρο στο ψωμί γιατί επιβεβαιώνει τη θεώρηση που έχουν για το τι σημαίνει κοινοβουλευτική δημοκρατία και κατά πώς ερμηνεύεται η νομιμότητα.

Σοβαρά; κι αυτό είναι επιχείρημα για τι ακριβώς; η δική μου λογική λέει ότι αν κάποιος κάνει κάτι αξιόποινο δικάζεται και εκτείει ήσυχα την ποινή που του αναλογεί. Δε γίνεται πρώτη μούρη στο πανελλήνιο. Δεν ήξερα ότι η δικαιοσύνη είναι εκδικητική.

Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

O Νεογέννητος έγραψε στις 01:54, 26-04-13:

Μου είναι αδύνατον να θεωρώ τον εαυτό μου ικανό και περήφανο, επειδή κατάγομαι από την Ελλάδα ή γενικά από οποιαδήποτε χώρα, ένα δηλαδή τυχαίο και μόνο γεγονός, και ντρέπομαι για άτομα όπως τα παραπάνω
Κατανοώ τη δυσκολία σου, διότι προφανώς δεν έχεις νιώσει ποτέ μέρος μίας κοινότητας. Σε οικτίρω γι' αυτό, δεν σε αντιπαθώ. Ωστόσο, ο τύπος λέει με πολύ απλό ύφος πως δεν χρειάζεσαι κομμουνισμό, δεν χρειάζεσαι ναζισμό, ούτε τον Μαρξ, τον Χίτλερ και τον Λένιν για να πάρεις παραδείγματα, διότι η ιστορία σου βρίθει από παραδείγματα άξιων ανθρώπων. Και ναι, η υπερηφάνεια για την ιστορία σου, δεν είναι κάτι κακό, εάν φυσικά αποτελεί κινητήριος μοχλός για να συνεχίσεις την καλή πορεία και δεν καταντήσει πρόσχημα για να παριστάνεις τον ανώτερο και καταπιέζεις αλλοεθνείς. Ο καθένας το ερμηνεύει όπως θέλει ή μάλλον, όπως τον συμφέρει. Δεν υπάρχουν ιστορικά παράδοξα, μόνο διαφορετικές ερμηνείες.
Εσύ μπορεί να μην πιστεύεις στην εθνική συνείδηση, όμως εγώ πιστεύω, νιώθω τον λαό μας, είμαι σάρκα και νους της νοοτροπίας του, της ιδιοτροπίας του, του μεγαλείου του, της παραδόσεώς του, της γλώσσας του και εγώ προσωπικά δεν αναγνωρίζω ως παρακαταθήκη, ούτε την προίκα της γιαγιάς, ούτε το χωράφι του μπαμπά, αλλά τα πνευματικά αγαθά των προγόνων μας, από αρχαιοτάτων χρόνων μέχρι την πρόσφατη ιστορία.

Καλά έκαναν και έβγαλαν τη σημαία. Και ότι αυτή πρεσβεύει.
Δεν έχεις ιδέα τι πρεσβεύει. Και δεν το λέω επικριτικά.

Τι να πω Νεογέννητε... δεν θα συναντηθούμε ποτέ από ό,τι φαίνεται.
Η πρόσφατη εμπειρία μου, θα μπορούσε να σε διαψεύσει. Εμένα τουλάχιστον με διέψευσε...

Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Eupatridis
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε στις 07:54, 26-04-13:

Είναι "διαμάντι" για τη δημοκρατία και τον αναρχισμό να υπάρχει μια ιστοσελίδα η οποία θα μπορεί να στοχοποιεί επιλεκτικά όποιον και ότι "μπει" στο μάτι αυτών που τη διαχειρίζονται. Επειδή πολλά "φρούτα" ωριμάζουν τον τελευταίο καιρό, βρίσκω εδώ ευκαιρία να το βγάλω από μέσα μου για να τελειώνω επιτέλους. Δεν εξετάζω το αν κάποιοι είναι πουλημένοι, δωσίλογοι και γερμανοτσολιάδες, αν πρέπει να δικαστούν και να λογοδοτήσουν αλλά αυτό το αίσχος που κάποιοι προσπαθούν να διατηρήσουν ως κόρη οφθαλμού δηλαδή το "δικαίωμα" 20-30 ιντερνετικών αναρχοσερίφηδων να το παίζουν δικαστές και να προτρέπουν σε ανθρωποκυνηγητό είναι μια ξεφτιλισμένη κατάντια της σύγχρονης Ελλάδας. Πόσα χαμένα κορμιά θα ασελγήσουν πια σε αυτό το αγέρωχο πτώμα που ακόμα και η θέα του, όντας άψυχο, προκαλεί δέος. Άμε στο γεροδιάολο αντιεξουσιαστές, σταλινικοί, χρυσαυγίτες και ότι άλλο άρρωστο σέρνεται στην πατρίδα μου. Που θα σταθεί μπροστά μου το κάθε κωλόπαιδο,ο κάθε κωλόγερος και θα ορθώσει την πωρωμένη σάπια ιδεολογία του,σε ποιόν; Σε μένα που έχω απο καταβολής κόσμου τα θεμέλια της ανθρωπιάς,της δημοκρατίας και της ελευθερίας μέσα μου. Που έχω τον Ηράκλειτο,το Σωκράτη,τον Αριστοτέλη,το Μακρυγιάννη, τον Κολοκοτρώνη, τον Παναγούλη,το Νίκο Παππά, το Γιώργο Παπανικολάου και τόσους άλλους αμέτρητους και αθάνατους να με καθοδηγούν. Χεσμένο έχω το διεθνισμό και τις φράξιες της κάλπικης προλεταριακής "ελπίδας". Η καταμέτρηση των εγκλημάτων σας ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί. Άμε στο γεροδιάολο λιγόψυχα και σκατόψυχα σαπάκια, εσείς και οι εισαγώμενες ηθικές σας. Αν κάποιος θέλει να πουλήσει ιδεολογία αληθινή, πολιτισμό και πνεύμα θα το κάνω εγώ, ο Έλληνας, όχι οι πουτάνες των απανταχού "πατερούληδων" και οι αυτόκλητοι "βοσκοί" του πονεμένου λαού. Εγώ έχω το απόθεμα καθίκια,εγώ καθορίζω και την τιμή. Στα σπίτια σας. .
Αυθεντικό παραλήρημα ακροδεξιού ''Ελληναρά''.
Την δόση του παρακαλώ ,γιατί κινδυνεύει να πάθει καμια επιληπτική κρίση απο την ''εθνική υπερηφάνια''.

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 08:03, 26-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Eupatridis
Αυθεντικό παραλήρημα ακροδεξιού ''Ελληναρά''.
Την δόση του παρακαλώ ,γιατί κινδυνεύει να πάθει καμια επιληπτική κρίση απο την ''εθνική υπερηφάνια''.
Δὲν μπορῶ νὰ πιστεύσω ὅτι γράφει τὸ ἴδιο ἄτομο ποὺ ἔγραφε πρὶν ἀπὸ κάποιο καιρὸ σὲ αὐτὸν τὸν λογαριασμό...

Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Eupatridis
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε στις 08:09, 26-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Δὲν μπορῶ νὰ πιστεύσω ὅτι γράφει τὸ ἴδιο ἄτομο ποὺ ἔγραφε πρὶν ἀπὸ κάποιο καιρὸ σὲ αὐτὸν τὸν λογαριασμό...
Φίλε ,μερικές φορές οι καταστάσεις στις οποίες βρίσκεται κάποιο άτομο , τον αλλάζουν πολυ ριζικά
Στη συγκεκριμένη περίπτωση , ταιριάζει γάντι το ''Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από Χ χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.΄΄

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

O Νεογέννητος έγραψε στις 12:38, 26-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Κάτσε ρε Πατρέα, δηλαδή πρώτη φορά συναντάς τύπο που ακολούθησε έναν τρόπο ζωής απο ενθουσιασμό ή μόδα;

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:41, 26-04-13:

Κάτσε ρε Πατρέα, δηλαδή πρώτη φορά συναντάς τύπο που ακολούθησε έναν τρόπο ζωής απο ενθουσιασμό ή μόδα;

πολύ σωστός ο φίλος. παράδειγμα όσοι ενθουσιάζονται από τις στολές των σωμάτων ασφαλητείας

υγ.

Που έχω τον Ηράκλειτο,το Σωκράτη,τον Αριστοτέλη,το Μακρυγιάννη, τον Κολοκοτρώνη, τον Παναγούλη,το Νίκο Παππά, το Γιώργο Παπανικολάου και τόσους άλλους αμέτρητους και αθάνατους να με καθοδηγούν.

... φίλε είσαι μαγεία

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Athens Pride - Από Alejandro Papas
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-09-15 στις 00:43.
    • Athens Video Art Festival 2012 | VISUALIZE ATHENS - Από _Morticia_
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θέατρο, σινεμά & τηλεόραση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-05-12 στις 11:08.
    • E-steki 1st Meeting@Athens - Από Valder
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι συναντήσεις μας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-07-05 στις 20:56.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους