Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,102 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,203 μηνύματα σε 74,658 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:44, 10-05-07:

Εμένα λένε οι οδηγίες, ότι αν επιφέρουν "βαριάς μορφής" κατάθλιψη, να διακοπούν αμέσως. Τι να σου πω, εγώ νιώθω "κάπως"... Και είναι και ελαφριά, ρε γμτ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thodoris7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thodoris7
Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

O thodoris7 έγραψε στις 15:52, 10-05-07:

Δίαιτα τι δύσκολο πράγμα ...τι αρχίζω και μετά την παρατάω γιατί δεν αντέχω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 20:21, 10-05-07:

Εδω ειναι το σωστο θεμα, αγκρ.
Μου χουν σπασει τα νευρα κανονικα. Εδω και καιρο τρωω τα απολυτως απαραιτητα και κανω γυμναστικη τουλαχιστον 3 φορες τη βδομαδα, αλλα η ζυγαρια να κατεβει δε λεει. Και δεν ειναι οτι νιωθω καμια τρελη στερηση, ουτε οτι δεν κινουμαι, ουτε οτι εχει κολλησει η ζυγαρια και θα ξεκολλησει (1,5 μηνα τωρα?!), ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ.

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 20:22, 10-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Εδω ειναι το σωστο θεμα, αγκρ.
Μου χουν σπασει τα νευρα κανονικα. Εδω και καιρο τρωω τα απολυτως απαραιτητα και κανω γυμναστικη τουλαχιστον 3 φορες τη βδομαδα, αλλα η ζυγαρια να κατεβει δε λεει. Και δεν ειναι οτι νιωθω καμια τρελη στερηση, ουτε οτι δεν κινουμαι, ουτε οτι εχει κολλησει η ζυγαρια και θα ξεκολλησει (1,5 μηνα τωρα?!), ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ.
μήπως να πας σε διατροφολόγο ή σε κάποιον για τις ορμόνες?

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 20:26, 10-05-07:

Εχω ορμονικο προβλημα το οποιο ελεγχεται, δεν πρεπει να ειναι αυτο.
Ακολουθω αρκετα ισορροπημενη διατροφη χωρις τιποτα περιττο εδω και τοσο καιρο, ουτε στερουμαι κατι επι της ουσιας εκτος απο τα γλυκα, δεν νομιζω οτι ο διατροφολογος θα μου προσφερει κατι παραπανω.. (τρωω απ'ολα, και φρουτα και σαλατες και κρεατακι ψιλο και μαγειρεμενα ολα με ελαχιστο λαδι και ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΑΑΑΛΕΜΕΕΕΕΕ... ναι, εχει μπιπηθει κι η ψυχολογια αναθεμα την)

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 21:04, 10-05-07:

Μήπως πρέπει να πας σε διαιτολόγο όπως λέει και η Ζανιν... Είναι περίεργο να τα κάνεις όλα σωστά και να μην χάνεις...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 07:34, 11-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Εχω ορμονικο προβλημα το οποιο ελεγχεται, δεν πρεπει να ειναι αυτο.
Ακολουθω αρκετα ισορροπημενη διατροφη χωρις τιποτα περιττο εδω και τοσο καιρο, ουτε στερουμαι κατι επι της ουσιας εκτος απο τα γλυκα, δεν νομιζω οτι ο διατροφολογος θα μου προσφερει κατι παραπανω.. (τρωω απ'ολα, και φρουτα και σαλατες και κρεατακι ψιλο και μαγειρεμενα ολα με ελαχιστο λαδι και ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΑΑΑΛΕΜΕΕΕΕΕ... ναι, εχει μπιπηθει κι η ψυχολογια αναθεμα την)

αν τρως πάνω από δύο μερίδες φρούτα την ημέρα = ζάχαρη
το αλάτι σου σε τι ποσότητες είναι? δοκίμασε για μια μικρή περίοδο το αλάτι στην πράσινη συσκευασία.
νερό? πίνεις ΠΟΛΥ? πίνε κοντά στα δύο λίτρα νερό την ημέρα, είναι ο πλέον σύμμαχος σου!

αν κάνεις κι αυτά κι εξακολουθήσεις να μην χάνεις, πλακώσου μια μέρα σε γλυκά και απ την επόμενη πάλι δίαιτα
ή που θα ξεκολλήσεις ή που τουλάχιστον θα το φχαριστηθείς

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 12:01, 11-05-07:

Για πες για το πράσινο αλάτι! Τι διαφορά έχει?
..Δεν πολυχρησιμοποιώ αλάτι αλλά να ξέρω (για τη ντοματούλα που της πάει! Μιαμ!)

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:21, 11-05-07:

είναι το αλάτι που τρώνε όσοι δεν κάνει να τρώνε αλάτι
κοινώς κάτι του έχουν αφαιρέσει και είναι σαν light ώστε να μην κάνει τη "ζημιά" του άλλου
το μυστικό όμως είναι, να μην βάζεις περισσότερη ποσότητα επειδή αυτό είναι πιο ελαφρύ

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 12:24, 11-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
είναι το αλάτι που τρώνε όσοι δεν κάνει να τρώνε αλάτι
κοινώς κάτι του έχουν αφαιρέσει και είναι σαν light ώστε να μην κάνει τη "ζημιά" του άλλου
το μυστικό όμως είναι, να μην βάζεις περισσότερη ποσότητα επειδή αυτό είναι πιο ελαφρύ
μπα κουε μου δεν ειναι γι αυτους που δεν κανει να τρωνε αλατι ακου με κατι ξερω.
εγω δεν μπορω να φαω ουτε απ αυτο γιατι περιεχει νατριο και αυτο. το αλατι ετσι κι αλλιως το βασικο συστατικο του ειναι το νατριο...ειτε φας κανονικο ειτε φας το πρασινο που λες...το ιδιο δεν ειναι;

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:50, 11-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από viki_thess
ειτε φας κανονικο ειτε φας το πρασινο που λες...το ιδιο δεν ειναι;
αν ήταν το ίδιο δεν θα υπήρχε και μπλε και πράσινο
το πράσινο anyway είναι πιο light

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 01:41, 15-05-07:

αν ήταν το ίδιο δεν θα υπήρχε και μπλε και πράσινο
το πράσινο anyway είναι πιο light
Αυτο δεν ειναι απαραιτητο. Ξεχνας το εμπορικο του θεματος. Πολλα προιοντα παρουσιαζονται ως διαφορετικα επειδη ο καταναλωτης νομιζει οτι ειναι, και οχι επειδη οντως ειναι. Μερικες φορες δε, την "ειδικη" εκδοση ενος προιοντος την πληρωνουμε πιο ακριβα ενω κοστιζει λιγοτερο να παραχθει.

Παντως κι εγω δεν εχω ακουσει να λενε "παρε πρασινο αλατι" σε ατομα που δε πρεπει να τρωνε αλατια.

Κρυσταλλοι NaCl ειναι, ποσο πιο light να το κανουν ; Δε ξερω.

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 07:28, 15-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Αυτο δεν ειναι απαραιτητο. Ξεχνας το εμπορικο του θεματος. Πολλα προιοντα παρουσιαζονται ως διαφορετικα επειδη ο καταναλωτης νομιζει οτι ειναι, και οχι επειδη οντως ειναι. Μερικες φορες δε, την "ειδικη" εκδοση ενος προιοντος την πληρωνουμε πιο ακριβα ενω κοστιζει λιγοτερο να παραχθει.

Παντως κι εγω δεν εχω ακουσει να λενε "παρε πρασινο αλατι" σε ατομα που δε πρεπει να τρωνε αλατια.

Κρυσταλλοι NaCl ειναι, ποσο πιο light να το κανουν ; Δε ξερω.

ε ναι....αν ηταν εμενα ο γιατρος μου δεν θα μου λεγε μπορεις να τρως πρασινο αλατι; μου δηλωσε ρητα ΟΧΙ ΑΛΑΤΙ και οτιδηποτε το περιεχει....αρα...
παντως κακο κανει το αλατι κι οχι καλο.. εκτος του οτι νοστιμιζει το φαγητο (μονο αυτο). εγω απο τοτε που μαγειρευω τελειως αναλατα ο αντρας μου συνηθισε κι αυτος και δεν ζηταει αλατι στο φαι του..και του φαινονται και νοστιμα

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 09:57, 15-05-07:

Σε μικρες ποσοτητες , ενταξει δε βλαπτει. Αλλωστε και Na και Cl χρειαζομαστε. Αλλα οντως ειναι συνηθεια και καλο ειναι να το χρησημοποιουμε σε μικρες ποσοτητες.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 10:00, 15-05-07:

Cl;
Που χρειαζόμαστε χλώριο;

Παράθεση

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη X-girl
H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H X-girl έγραψε στις 11:10, 15-05-07:

Χιχι! Εγω σημερα ανακαλυψα πως μεσα σε μια βδομαδα εχασα 3 ολοκληρα κιλακια!!!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 11:10, 15-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Cl;
Που χρειαζόμαστε χλώριο;

Um....στις πισίνες?

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:31, 15-05-07:

ΚΑΛΑΣ LIGHT

Ιωδιούχο σκεύασμα αλατιού,απόλυτα καθαρό,που περιέχει 51% λιγότερο νάτριο από

το συνηθισμένο αλάτι για όσους αγαπούν την ...light διατροφή.

Διατίθεται σε συσκευασία γαλακτούχας φιάλης των 375 gr .

ΚΑΛΑΣ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΑΤΟ

Ιωδιούχο διαιτητικό υποκατάστατο αλατιού. Περιέχει 66% λιγότερο νάτριο από

το συνηθισμένο αλάτι για όσους χρειάζεται να περιορίσουν τη χρήση του αλατιού,

χωρίς να στερηθούν τη νοστιμιά στο φαγητό.

Διατίθεται σε συσκευασία γαλακτούχας φιάλης των 250 gr .

πηγή

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H viki_thess έγραψε στις 11:33, 15-05-07:

ΚΑΛΑΣ LIGHT

Ιωδιούχο σκεύασμα αλατιού,απόλυτα καθαρό,που περιέχει 51% λιγότερο νάτριο από

το συνηθισμένο αλάτι για όσους αγαπούν την ...light διατροφή.

Διατίθεται σε συσκευασία γαλακτούχας φιάλης των 375 gr .

ΚΑΛΑΣ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΑΤΟ

Ιωδιούχο διαιτητικό υποκατάστατο αλατιού. Περιέχει 66% λιγότερο νάτριο από

το συνηθισμένο αλάτι για όσους χρειάζεται να περιορίσουν τη χρήση του αλατιού,

χωρίς να στερηθούν τη νοστιμιά στο φαγητό.

Διατίθεται σε συσκευασία γαλακτούχας φιάλης των 250 gr .

πηγή
ναι κουε μου...αλλα ακομη κι αυτο αντενδεικνυται για οσους δεν τρωνε καθολου αλατι...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:34, 15-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από viki_thess
ναι κουε μου...αλλα ακομη κι αυτο αντενδεικνυται για οσους δεν τρωνε καθολου αλατι...
για όσους δεν τρώνε καθόλου... ναι...
για όσους όμως απλά θέλουν να κάνουν μια πιο ήπια διατροφή χωρίς πολλά αλάτια... είναι καλό.
Αυτό είχα πει εξ αρχής νομίζω

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H viki_thess έγραψε στις 11:37, 15-05-07:

ετσι κι αλλιως το αλατι κανει και κατακρατηση υγρων στον οργανισμο...οποτε οσο περισσοτερο αποφευγεται τοσο καλυτερα
αν το καλοσκεφτεις...ολα οσα τρωμε εχουν αλατι εστω και το ελαχιστο...αρα... ηδη παιρνουμε το αλατι που χρειαζεται...

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 11:44, 15-05-07:

Δεν θέλω να παρεξηγηθώ... αλλά χωρίς να είμαι διαιτολόγος θα ήθελα να γράψω μερικά πραγματάκια. Φυσικά δεν είναι κάτι σοβαρό γιατί δεν μου αρέσει να θέτω κανέναν σε κίνδυνο επειδή δεν είμαι επαγγελματίας. Θα μιλήσω μόνο με την προσωπική μου εμπειρία και ίσως αυτό είναι το σημαντικότερο!!!Ελπίζω έστω λίγο ψυχολογικά να βάλω το χεράκι μου!!
Καταρχήν θέλω να πω ότι όλοι μας (και κυρίως εμείς οι γυναίκες) ξέρουμε ότι όταν θέλουμε κάτι ΠΟΛΥ το πετυχαίνουμε ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ, έτσι δεν είναι??
Συνήθως κάτι όταν δεν πολυπάει, μας ψιλοχαλάει στην ουσία είναι επειδή εμείς δεν το κυνηγάμε πολύ (ο.κ στις περισσότερες περιπτώσεις) ..
Που θέλω να καταλήξω.. η ουσία είναι εμείς να θέλουμε να αδυνατίσουμε/παχύνουμε/γυμναστούμε.. όχι οι άλλοι! Αν εμείς αισθανόμαστε καλά με τον εαυτό μας, τότε μήπως απλά ξεκινάμε και καλά.. δίαιτες, και καλά διατροφή κτλ μόνο για ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ?
Έχω μία φίλη που είναι 85 κιλά, έχει σχέση με έναν άνθρωπο που τη λατρεύει και εκείνος της λέει καθημερινά πόσο μα πόσο πολύ την γουστάρει και μην τολμήσει να αδυνατίσει γιατί θα την χωρίσει! Σας πληροφορώ ότι αυτή η κοπέλα ΔΕΝ κάνει δίαιτα, ΔΕΝ έκανε ΠΟΤΕ δίαιτα, απολαμβάνει το φαγητό περισσότερο από ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ άλλο και το λέει ξεκάθαρα! Εγώ δεν μπορώ να σταματήσω να απολαμβάνω αυτό που θέλω στη ζωή μου, αν κάποιος θέλει να είναι, να με θέλει γι' αυτό που είμαι εγώ! Ποτέ δεν θα γίνω κοκκαλιάρα, ποτέ δεν θα κάνω κορμί μοντέλου και θέλω άνδρα που γουστάρει τις χοντρούλες, τέρμα!! Τι εννοώ..Όλα είναι στα "ΘΕΛΩ" μας. Αν πραγματικά θέλει κάποιος/α να αδυνατίσει, μην κοροιδευόμαστε.. (πέρα από περιπτώσεις υγείας/ορμονών κτλ) είναι σχετικά εύκολο!! Πόσες δίαιτες έχουμε διαβάσει, πόσα τιp, υγιεινή διατροφή, άσκηση και αρκετό νεράκι!!Πιο είναι το δύσκολο? Το θέλουμε όμως? Και ναι σας μιλάει ένας άνθρωπος που κάνει σαν υστερικός για το κορμί του, τρελαίνομαι για μία ωραία εμφάνιση και πραγματικά το πιστεύω δεν υπάρχει πιο ωραίο πράγμα από το να αισθανόμαστε καλά με αυτό που είμαστε. Είναι εύκολο να διώχνουμε αυτό που μας χαλάει, είναι επιλογή μας!!! Εμπρός λοιπόν!! Όλα γίνονται!! Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H viki_thess έγραψε στις 11:47, 15-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από hamsteraki
Δεν θέλω να παρεξηγηθώ... αλλά χωρίς να είμαι διαιτολόγος θα ήθελα να γράψω μερικά πραγματάκια. Φυσικά δεν είναι κάτι σοβαρό γιατί δεν μου αρέσει να θέτω κανέναν σε κίνδυνο επειδή δεν είμαι επαγγελματίας. Θα μιλήσω μόνο με την προσωπική μου εμπειρία και ίσως αυτό είναι το σημαντικότερο!!!Ελπίζω έστω λίγο ψυχολογικά να βάλω το χεράκι μου!!
Καταρχήν θέλω να πω ότι όλοι μας (και κυρίως εμείς οι γυναίκες) ξέρουμε ότι όταν θέλουμε κάτι ΠΟΛΥ το πετυχαίνουμε ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ, έτσι δεν είναι??
Συνήθως κάτι όταν δεν πολυπάει, μας ψιλοχαλάει στην ουσία είναι επειδή εμείς δεν το κυνηγάμε πολύ (ο.κ στις περισσότερες περιπτώσεις) ..
Που θέλω να καταλήξω.. η ουσία είναι εμείς να θέλουμε να αδυνατίσουμε/παχύνουμε/γυμναστούμε.. όχι οι άλλοι! Αν εμείς αισθανόμαστε καλά με τον εαυτό μας, τότε μήπως απλά ξεκινάμε και καλά.. δίαιτες, και καλά διατροφή κτλ μόνο για ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ?
Έχω μία φίλη που είναι 85 κιλά, έχει σχέση με έναν άνθρωπο που τη λατρεύει και εκείνος της λέει καθημερινά πόσο μα πόσο πολύ την γουστάρει και μην τολμήσει να αδυνατίσει γιατί θα την χωρίσει! Σας πληροφορώ ότι αυτή η κοπέλα ΔΕΝ κάνει δίαιτα, ΔΕΝ έκανε ΠΟΤΕ δίαιτα, απολαμβάνει το φαγητό περισσότερο από ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ άλλο και το λέει ξεκάθαρα! Εγώ δεν μπορώ να σταματήσω να απολαμβάνω αυτό που θέλω στη ζωή μου, αν κάποιος θέλει να είναι, να με θέλει γι' αυτό που είμαι εγώ! Ποτέ δεν θα γίνω κοκκαλιάρα, ποτέ δεν θα κάνω κορμί μοντέλου και θέλω άνδρα που γουστάρει τις χοντρούλες, τέρμα!! Τι εννοώ..Όλα είναι στα "ΘΕΛΩ" μας. Αν πραγματικά θέλει κάποιος/α να αδυνατίσει, μην κοροιδευόμαστε.. (πέρα από περιπτώσεις υγείας/ορμονών κτλ) είναι σχετικά εύκολο!! Πόσες δίαιτες έχουμε διαβάσει, πόσα τιp, υγιεινή διατροφή, άσκηση και αρκετό νεράκι!!Πιο είναι το δύσκολο? Το θέλουμε όμως? Και ναι σας μιλάει ένας άνθρωπος που κάνει σαν υστερικός για το κορμί του, τρελαίνομαι για μία ωραία εμφάνιση και πραγματικά το πιστεύω δεν υπάρχει πιο ωραίο πράγμα από το να αισθανόμαστε καλά με αυτό που είμαστε. Είναι εύκολο να διώχνουμε αυτό που μας χαλάει, είναι επιλογή μας!!! Εμπρός λοιπόν!! Όλα γίνονται!! Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο
+1

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 11:56, 15-05-07:

Χαμστεράκι συμφωνώ μαζί σου ότι όλα είναι θέμα θέλησης. Από την άλλη, παίρνοντας σαν αφορμή το παράδειγμα της φίλης σου, να πω ότι για μένα δεν έχει σχέση το πόσο επιθυμητός είναι κάποιος από τον σύντροφό του με τα αντικειμενικά κριτήρια που σχετίζονται με το βάρος. Ο κάθε άνθρωπος έχει την δικιά του αισθητική, εμένα ας πούμε με χαλάει εξίσου να βλέπω πολύ χοντρό και πολύ λεπτό άνθρωπο. Από την άλλη, το πόσο ωφέλιμο ή όχι είναι ένα βάρος για την υγεία μας, αυτό είναι το σημαντικό κι αυτό πρέπει να μας ενδιαφέρει. Εγώ που είμαι 1.65, αν φτάσω 80 κιλά θα επιβαρύνω τον οργανισμό μου. Και το να ακούω τον κάθε σύντροφο που θα με γουστάρει γι'αυτό που είμαι δεν θα με "βοηθάει" να κάνω κάτι γι'αυτό. Μερικές φορές βλέπω άτομα με σαφές πρόβλημα παχυσαρκίας να επαναπαύονται επειδή τα αγαπά ο σύντροφος και να μην κάνουν κάτι γι'αυτό. Οπότε αυτό που λέω είναι να διαχωρίσουμε αισθητική και υγιές σώμα.

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

H hamsteraki έγραψε στις 12:46, 15-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Χαμστεράκι συμφωνώ μαζί σου ότι όλα είναι θέμα θέλησης. Από την άλλη, παίρνοντας σαν αφορμή το παράδειγμα της φίλης σου, να πω ότι για μένα δεν έχει σχέση το πόσο επιθυμητός είναι κάποιος από τον σύντροφό του με τα αντικειμενικά κριτήρια που σχετίζονται με το βάρος. Ο κάθε άνθρωπος έχει την δικιά του αισθητική, εμένα ας πούμε με χαλάει εξίσου να βλέπω πολύ χοντρό και πολύ λεπτό άνθρωπο. Από την άλλη, το πόσο ωφέλιμο ή όχι είναι ένα βάρος για την υγεία μας, αυτό είναι το σημαντικό κι αυτό πρέπει να μας ενδιαφέρει. Εγώ που είμαι 1.65, αν φτάσω 80 κιλά θα επιβαρύνω τον οργανισμό μου. Και το να ακούω τον κάθε σύντροφο που θα με γουστάρει γι'αυτό που είμαι δεν θα με "βοηθάει" να κάνω κάτι γι'αυτό. Μερικές φορές βλέπω άτομα με σαφές πρόβλημα παχυσαρκίας να επαναπαύονται επειδή τα αγαπά ο σύντροφος και να μην κάνουν κάτι γι'αυτό. Οπότε αυτό που λέω είναι να διαχωρίσουμε αισθητική και υγιές σώμα.
Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη! Σε ευχαριστώ που ολοκλήρωσες την σκέψη μου!!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 02:38, 16-05-07:

Καταρχην το hamsteraki βλαπτει την οραση. (ειπαμε να ξεχωριζουμε βρε συ, αλλα αμα μας τυφλωσεις ολους δε θα ξεχωριζεις σιγουρα ! )

Παμ παρακατ.

deadhead_pirate :
Cl;
Που χρειαζόμαστε χλώριο;
70% του αρνητικου φορτιου του αιματος μας , ειναι απο το χλωριο, λες να ειναι ασκοπα εκει μεσα ;
Xρησημευει στην οξεοβασικη ισορροπια του σωματός μας, σχηματιζει το υδροχλωρικο οξυ στο στομαχι μας (HCL), κραταει τα υγρα μεσα στα κυτταρα, και χρειαζεται στην μεταβιβαση των νευρικων ωσεων.

Με λιγα λογια, χωρις αυτο, η πεψη δε θα λειτουργουσε, τα κυτταρα μας θα πεθαιναν, το νευρικο συστημα δε θα λειτουργουσε, και θα μας τσαντιζαν πολυ ολα αυτα. Μεχρι θανατου !

Kατι ακομα. Λογω DNA, εχει βρεθει οτι καποια ατομα αισθανονται καλυτερα (και χωρις προβληματα υγειας) με λιγο παραπανω βαρος , και αλλα με λιγοτερο. Δηλαδη ο φημισμενος Δεικτης Μαζας Σωματος, δεν ειναι τυφλοσουρτης. Μπορει να εισαι στα σωστα θεωρητικα κιλα σου και να νιωθεις χειροτερα (και να εισαι χειροτερα) απο καποιον που ειναι πχ 5 κιλα πανω απο το θεωρητικο "ιδανικο" του.

Ας ξεκινησουμε να κανουμε τα 3 βασικα, και θα ειμαστε οκ.
Να κανουμε γυμναστικη.
Να μην καπνιζουμε.
Να μην τρωμε αηδιες.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 07:45, 16-05-07:

Να κανουμε γυμναστικη.
Να μην καπνιζουμε.
Να μην τρωμε αηδιες.

έχω το ένα στα τρία, καλά είμαι

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

H hamsteraki έγραψε στις 08:42, 16-05-07:

Απλά μου αρέσει πολύ το ροζ χρώμα...αλλά αν είναι να βλάπτω την όραση σας αλλάζω!!!!

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 08:52, 16-05-07:

Καταρχην το hamsteraki βλαπτει την οραση. (ειπαμε να ξεχωριζουμε βρε συ, αλλα αμα μας τυφλωσεις ολους δε θα ξεχωριζεις σιγουρα ! )

Παμ παρακατ.

70% του αρνητικου φορτιου του αιματος μας , ειναι απο το χλωριο, λες να ειναι ασκοπα εκει μεσα ;
Xρησημευει στην οξεοβασικη ισορροπια του σωματός μας, σχηματιζει το υδροχλωρικο οξυ στο στομαχι μας (HCL), κραταει τα υγρα μεσα στα κυτταρα, και χρειαζεται στην μεταβιβαση των νευρικων ωσεων.

Με λιγα λογια, χωρις αυτο, η πεψη δε θα λειτουργουσε, τα κυτταρα μας θα πεθαιναν, το νευρικο συστημα δε θα λειτουργουσε, και θα μας τσαντιζαν πολυ ολα αυτα. Μεχρι θανατου !

Μα δεν είναι οργανική ουσία να προσλαμβάνεται από τις τροφές και να μετράμε τα επίπεδά του στον οργανισμό.......
Το στομάχι μας δηλαδή για παράδειγμα, δεν χρειάζεται χλώριο για να παράξει υδροχλωρικό οξύ, το παράγει ούτως ή άλλως.
Αν ίσχυε αυτό, άτομα που το αλάτι είναι απαγορευμένο, θα είχαν δυσπεπτικά (και όχι μόνο σύμφωνα με το παράδειγμά σου) προβλήματα.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 09:12, 16-05-07:

Να κανουμε γυμναστικη.
Να μην καπνιζουμε.
Να μην τρωμε αηδιες.

Το περπάτημα πιάνεται? Ακούω πως μισή ώρα έντονο περπάτημα την ημέρα είναι μια αρκετά καλή άσκηση για κάποιον (όπως εγώ) που δεν έχει συνηθίσει στην έντονη γυμναστική.

Κι εγώ το 'χω αυτό με το κάπνισμα. Γιούπι!!!!!

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 09:45, 16-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Το περπάτημα πιάνεται? Ακούω πως μισή ώρα έντονο περπάτημα την ημέρα είναι μια αρκετά καλή άσκηση για κάποιον (όπως εγώ) που δεν έχει συνηθίσει στην έντονη γυμναστική.
'Οχι, μου έχουν πει ότι δεν αρκεί το μισάωρο και το έχω δει και στην πράξη. Κριτήριο είναι να κουράζεσαι και στο μισάωρο δεν κουράζεσαι. Τόση ώρα περπάτημα, όση είναι ικανή να γυρίζεις ελαφρώς κουρασμένη στο σπίτι. Μια ώρα είναι καλό για αρχή (ξεκίνησα από μισάωρο και το ανέβασα στις 2μισι ώρες και τελευταία άρχισα να τρέχω κιόλας).

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 09:47, 16-05-07:

Ο οργανισμος λενε οτι ξεκιναει την καυση λιπους στα 20 λεπτα διαδρομου ή ποδηλατου..που οσο να πεις η κοπωση ειναι πολυ μεγαλυτερη.
Ενα μισαωρο περπατημα ειναι καλυτερο απ'το τιποτα, αλλα σιγουρα οχι αρκετο για να δεις διαφορα.
(Btw, εχασα 3 κιλα, η ζυγαρια τρελαθηκε ή εγω αρχισα να τα χανω μαζεμενα; )

Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη phyllis
H αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H phyllis έγραψε στις 13:08, 16-05-07:

παιδια ειμαι πολυ χαρουμενη!! πηγα στη διαιτολογο μου χτες και ειμαι στα 66 κιλα και παω πολυ καλα!!!!! γιουπι! θα παω ανανεωμενη το καλοκαρι στις παραλιες ετσι πιστευω τουλαχιστον!! απλα ηθελα να μοιραστω τη χαρα μου μαζι σας!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:11, 16-05-07:

Μπράβο!

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 13:12, 16-05-07:

αποφάσισα κ γω να αρχίσω δίαιτα χωρίς πλάκα..
να χάσω 5 κιλά....
και μετά άλλα 5 και μετά αλλά 5

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 14:39, 16-05-07:

...και μετα αλλα 5 και μετα αλλα 5;

Εγω παλι τελευταια δεν ξερω τι εχω παθει... Αισθανομαι πολυ καλα με το σωμα μου, το'χω ριξει στο φαι και χαρη στο γυμναστηριο δεν παιρνω γραμμαριο, μη σου πω οτι χανω κιολας!

Καλε φτου μου!

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 15:26, 16-05-07:

Αποφάσισα να κάνω δίαιτα... Σήμερα θα πάω στη διαιτολόγο να πάρω τη δίαιτα... Έχω "πέσει" με τη δουλειά και το έχω ρίξει στο φαί. 6 κιλά σε 9 μήνες δεν είναι και λίγα...

Ελπίζω να πάρω την πάνω βόλτα...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:27, 16-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Nana
Αποφάσισα να κάνω δίαιτα... Σήμερα θα πάω στη διαιτολόγο να πάρω τη δίαιτα... Έχω "πέσει" με τη δουλειά και το έχω ρίξει στο φαί. 6 κιλά σε 9 μήνες δεν είναι και λίγα...
χα! σε κέρδισα!!! 15 κιλά σε ένα χρόνο!

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 15:29, 16-05-07:

χα! σε κέρδισα!!! 15 κιλά σε ένα χρόνο!
χαχαχα...
ε εσύ τώρα είσαι και μέλλουσα μαμά οπότε δικαιολογείται...

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 15:31, 16-05-07:

Μα δεν είναι οργανική ουσία να προσλαμβάνεται από τις τροφές και να μετράμε τα επίπεδά του στον οργανισμό.......
Mόνο οργανικες ουσιες παιρνουμε απο τις τροφές ; Το ασβεστιο δηλαδη που δεν ειναι οργανικη ουσια δε το χρειαζομαστε ; Ενα σωρο ανοργανες ουσιες παιρνουμε απο τροφες και τις χρειαζομαστε κιολας. Oυτε αγνωστα ειναι τα επιπεδα τους στο σωμα. Πχ για το χλωριο, ειναι περιπου 110 gramm/70kg (και περιπου 100 mEq/L).

Το στομάχι μας δηλαδή για παράδειγμα, δεν χρειάζεται χλώριο για να παράξει υδροχλωρικό οξύ, το παράγει ούτως ή άλλως.Αν ίσχυε αυτό, άτομα που το αλάτι είναι απαγορευμένο, θα είχαν δυσπεπτικά (και όχι μόνο σύμφωνα με το παράδειγμά σου) προβλήματα.
Απο που το παραγει, φτιαχνει Cl μονο του απο το πουθενα ; Απο καπου το παιρνουμε το Cl (και πολλες αλλα στοιχεια). Απο τις τροφες φυσικα. Απλά δε χανουμε πολυ Cl καθημερινα, και οι περισσοτερες διαιτες μας καλυπτουν. Αν δεν παιρναμε απο τροφες καθολου χλωριο, τοτε καποια στιγμη θα πεθαιναμε αφου θα χαναμε καθημερινα λιγο χλωριο (πχ απο τον ιδρωτα).

Αν ίσχυε αυτό, άτομα που το αλάτι είναι απαγορευμένο, θα είχαν δυσπεπτικά (και όχι μόνο σύμφωνα με το παράδειγμά σου) προβλήματα.
Ισχυει αυτο που λεω, και τα ατομα που τους απαγορευουν το αλάτι δε θα ειχαν κανενα δυσπεπτικο προβλημα λογο απουσιας αλατιου, γιατι αφενος δε παιρνουμε χλωριο αποκλειστικά απο το αλάτι, και αφεταιρου δεν χανουμε πολύ χλωριο καθημερινα ωστε να ειναι ευκολο να εχουμε υποχλωριοαιμια.

Πολύ καλο ειναι. Απλά μπορει να μη φτανει αν θες να χασεις κι αλλο βαρος ή θες να κατεβεις σε αγωνες

Ο οργανισμος λενε οτι ξεκιναει την καυση λιπους στα 20 λεπτα διαδρομου ή ποδηλατου..που οσο να πεις η κοπωση ειναι πολυ μεγαλυτερη.
Εξαρταται και απο το αν κάνεις μεγαλης ή μικρης εντασης.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lorien : 16-05-07 στις 17:28.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:31, 16-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Nana
χαχαχα...
ε εσύ τώρα είσαι και μέλλουσα μαμά οπότε δικαιολογείται...

εχμ... αυτά ήταν ΠΡΙΝ είμαι έγκυος
και πάνω που είχα ξεκινήσει δίαιτα... έμεινα και φυσικά εγκατέλειψα τη δίαιτα

αχ.... του χρόνου... μια και καλή θα ξεκινήσω δίαιτα που θα πρέπει να χάνω ΠΟΛΛΑ κιλά... 20 και βάλε....

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 15:39, 16-05-07:

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 19:56, 16-05-07:

για μένα αναρωτιέσαι? αν ναι... μπορώ να σου περιγράψω με πολύ μεγάλη ευκολία πως πήρα 15 κιλά σε ένα χρόνο

+ 3 όταν έκοψα το τσιγάρο (Μάρτης 2006)
+ 2 στους μπουφέδες στο γαμήλιο ταξίδι (Ιούλιος 2006)
+ 2 στην προηγούμενη εγκυμοσύνη (Ιούλιος - Αύγουστος)
+ 2 όταν έχασα το μωρό (Σεπτέμβρης)
+ 3 όταν έχασα τη μαμά (Νοέμβρης)
+ 3 όταν έχασα μέσα σε ένα σαββατοκύριακο δυο πολύ αγαπημένα πρόσωπα (Δεκέμβρης)

είδες πως ανεβαίνουν στα σκασμένα?
και ναι... όταν δεν είμαι καλά τρώω

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana έγραψε στις 20:31, 16-05-07:

Κι εγώ τρώω... και τελευταία δεν είμαι και πολύ καλά... Η παλιοδουλειά με έχει ρίξει πολύ...

Άσε που όταν σταμάτησα τα αντισυλληπτικά (Ιανουάριο, γιατί λέει πρέπει να τα κόβεις πού και πού) αντί να χάσω κιλά (και καλά δεν υπάρχει κατακράτηση υγρών) φούσκωσα απότομα... και τώρα από 54 έγινα 60!!!! Και όλα αυτά από τον αύγουστο...

Δεν το κατάλαβα πότε έγινα τόσο μπάφας...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 20:33, 16-05-07:

Τα κιλά αυξάνουν πάντα (μα πάντα) με γεωμετρική κι όχι με αριθμητική πρόοδο )

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana έγραψε στις 20:35, 16-05-07:

Τα κιλά αυξάνουν πάντα (μα πάντα) με γεωμετρική κι όχι με αριθμητική πρόοδο )
Μόνο γεωμετρική... ν εις την 4η, 5η,... νιοστή!

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 20:42, 16-05-07:

για μένα αναρωτιέσαι? αν ναι... μπορώ να σου περιγράψω με πολύ μεγάλη ευκολία πως πήρα 15 κιλά σε ένα χρόνο

+ 3 όταν έκοψα το τσιγάρο (Μάρτης 2006)
+ 2 στους μπουφέδες στο γαμήλιο ταξίδι (Ιούλιος 2006)
+ 2 στην προηγούμενη εγκυμοσύνη (Ιούλιος - Αύγουστος)
+ 2 όταν έχασα το μωρό (Σεπτέμβρης)
+ 3 όταν έχασα τη μαμά (Νοέμβρης)
+ 3 όταν έχασα μέσα σε ένα σαββατοκύριακο δυο πολύ αγαπημένα πρόσωπα (Δεκέμβρης)

είδες πως ανεβαίνουν στα σκασμένα?
και ναι... όταν δεν είμαι καλά τρώω
καλά επεισοδιακή η προηγούμενη χρονιά σου.
μονο 2 καλά(γάμος, κόψιμο τσιγάρου) έναντι 4 θανάτων και 15 κιλών.
μην ανησυχείς ! αυτή η χρονιά θα είναι πολύ καλύτερη, μιας και θα φέρετε στη ζωή ένα πανέμορφο μωράκι και σίγουρα θα χάσεις σιγά σιγά τα κιλά

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 20:44, 16-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
καλά επεισοδιακή η προηγούμενη χρονιά σου.
μονο 2 καλά(γάμος, κόψιμο τσιγάρου) έναντι 4 θανάτων και 15 κιλών.
μην ανησυχείς ! αυτή η χρονιά θα είναι πολύ καλύτερη, μιας και θα φέρετε στη ζωή ένα πανέμορφο μωράκι και σίγουρα θα χάσεις σιγά σιγά τα κιλά

αμ θα τα χάσω... θα με ξενυχτάει ο Ωρίωνας και θα τρέχω πανικόβλητη

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 00:10, 17-05-07:

να πω μια κακιά διαίτα που σε κάνει μοντελάκι ή σκιάχτρο (παρ'το όπως θες!);

χωρισμός!!!

έχασα 5 κιλά σε χρόνο ντε τε!!!
κ αν ανησυχείτε που κάποτε θα ξαναβρείτε την όρεξη σας, έχω λύση:
βαλτε μια φωτο του μπροστά σας όταν θα τρώτε, (ή ακόμα καλύτερα να τον έχετε μπροστά σας -εγώ, ποιός; εγώ! αρνήθηκα να φάω οτιδήποτε σε σουβλατζίδικο επειδή τον είχα φάτσα κάρτα κ μου κόπηκε η όρεξη!) κ θα δείτε τι ωραία λεπτή που θα είστε

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 08:11, 17-05-07:

Εμένα δεν πιάνει αυτό.. όταν χωρίζω είναι πιο πιθανό να παχύνω, παρά να αδυνατίσω! Πρέπει βασικά να ερωτευτώ για να αδυνατίσω χωρίς δίαιτα: κάτι που το στομάχι μου γίνεται κόμπος όταν τον βλέπω, κάτι το σεξ, κάτι που τον σκέφτομαι συνέχεια και ξεχνάω να φάω, αδυνατίζω χωρίς να το πάρω καν είδηση!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους