Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,791 εγγεγραμμένα μέλη και 3,054,040 μηνύματα σε 93,210 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 408 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:23, 15-10-07:

καταρχάς υπάρχουν κάποιοι κανόνες που μάλλον δεν γνωρίζεις Μάνια μου....

1) ζυγιζόμαστε ΜΟΝΟ μια φορά τη βδομάδα, την ίδια μέρα, την ίδια περίπου ώρα, έχοντας πάει τουαλέτα και έχοντας... "αδειάσει", χωρίς ρούχα και χωρίς να περιμένουμε περίοδο!μέχρι που βάζουμε τη ζυγαριά να πατήσει στο ίδιο πλακάκι
2) όταν περιμένεις περίοδο μπορεί να δεις τη ζυγαριά ξαφικά να κάνει ένα ντανγ προς τα πάνω και να πάθεις εγκεφαλικό
3) ακόμα κι αν συμβεί κάτι και πάρουμε ΟΝΤΩΣ 3 κιλά (πράγμα ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΙΘΑΝΟ αν κάνεις δίαιτα, κάτι άλλο συμβαίνει) δεν πέφτουμε αλλά κόβουμε το αλάτι για 3 μέρες και συνεχίζουμε ακάθεκτοι πίνοντας περισσότερο νερό!
4) ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν στηριζόμαστε ΜΟΝΟ στο τι θα πει η ζυγαριά μας....
ξεκινώντας να χάσεις βάρος, παίρνεις και τη μεζούρα κι ένα μπλοκάκι ανά χείρας και μετράς... πόντους! Μπορεί η ζυγαριά να δείξει το ίδιο βάρος ακριβώς αλλά η μεζούρα να δείξει ότι έχασες 3 πόντους απ την περιφέρεια... τι σε ενδιαφέρει περισσότερο?
5) όταν κάτι πάει στραβά, δεν τα βάφουμε μαύρα... το λέμε στο στέκι, παίρνουμε δύναμη απ τους άλλους και.... ΧΕΡΙΑ ΨΗΛΆΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΙ ΌΛΑ ΤΑ ΦΤΑΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
ΠΑΜΕ ΓΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ το φουστάκι πιο πάνωωωωω

χαμογέλα... δεν είσαι μόνη είπαμε.... 3χ12=36

edit
XRZ ναι ρε γμτ.. κι όμως είμαι ακόμα εδώ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 10:26, 15-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Καλά, Mania μου, εσένα στο έχω ξαναπεί... Πήγαινε σε επαγγελματία, να βρείς την ηρεμία σου... Παίζεις με το μεταβολισμό σου...
Όσο για την καταπίεση... Ειδικά στο θέμα φαγητό, το βρίσκω απαράδεκτο. Ειδικά αν πάνε να μπούνε μέσα σε μια σχέση. Και ειδικά αν γίνεται με άσχημο τρόπο. Ειλικρινά, Τούρκος γίνομαι. Κομμένα, κανεις δεν έχει το δικαίωμα να σχολιάζει το σώμα σου, εσύ το τρέφεις και το κουβαλάς!
Το ξέρω για τον επαγγελματία αλλα σου είπα τι γίνετε, δεν μπορώ τα μέτρα, έχω πρόβλημα στο να κάνω ότι μου λένε φρικάρω, νοιώθω ότι με διατάζουν, δεν μπορώ τις απόλυτες απαγορέυσεις, είμαι κομπλεξική και το ξέρω

Το θετικό απο αυτή την βλακεία χτές ήταν όταν η κοπέλα που ήταν εκεί μου είπε ότι υπάρχει περίπτωση να κοιτάξω και για ορμονολογικές, μήπως φτέει αυτό εκτώς απο θυρωιδή, άντε να τις κάνω και αυτες να δούμε

Κουε, δεν τρώω αλάτι, το συχαίνομαι, τα φαγητά μου είναι πάντα ανάλατα, μόνο αν οι τροφές είναι τυποποιημένες(άν έγραψα σωστά την λεξη περιμένω απιβράβευση) και έχουν αλάτι το τρώω αλιώς δεν τα πάω πολλύ καλά με το αλάτι.

Οσο για τους πόντους εκεί ήταν το γέλιο, η αλήθεια είναι ότι μαζέυτηκα κατα πολλύ στο σώμα, μάζεψαν μπούτια και ποποί, αλλα τα κιλά τίποτα όταν είπα ότι μαζέυτηκα πετάγεται η θεία και λέε¨" ναι καλά που μαζέυτηκες, το τζίν φτέει"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,357 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 10:31, 15-10-07:

Mania, με κάλυψε η ΚE. Επίσης, αν πας σε διαιτολόγο, θα το έχεις ήδη πάρει απόφαση, ότι το κανεις για σένα μονο, άρα δεν είναι ότι θα σου δίνει διαταγές...Γερά, με τσαμπουκά!!!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 10:32, 15-10-07:

Mania, με κάλυψε η ΚE. Επίσης, αν πας σε διαιτολόγο, θα το έχεις ήδη πάρει απόφαση, ότι το κανεις για σένα μονο, άρα δεν είναι ότι θα σου δίνει διαταγές...Γερά, με τσαμπουκά!!!
Εχείς δίκιο γερά με τσαμπουκά, τώρα και με τον διάδρομο κάτι θα γίνει, μισή ώρα διάδρομο και μισή στέπ με λάστιχα κάτι θα κάνει.. ε; φανταστικές φιλενάδες;

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:35, 15-10-07:

Μάνια καταρχάς χέσε τη θεία κι ας κοιτάει τη μούρη της και τα δικά της χάλια
Κατά δεύτερον, αν δεν τρως αλάτι και έχεις τέτοιες ξαφνικές κατακρατήσεις, τότε σίγουρα κάτι στη διατροφή σου δεν είναι σωστό... ίσως τρως πολλά τυποποιημένα (νι σωστά το έγραψες )

Μπορείς να πας σε ένα διαιτολόγο και να του πεις ότι έχεις αυτό το ψυχολογικό πρόβλημα με τους περιορισμούς.... και να ζητήσεις να σου βγάλει μια διατροφή διαφορετική απ τις συνηθισμένες
Να μην υπάρχει Δευτερα τριτη τετάρτη κλπ ή πρωι μεσημέρι βράδυ αλλά να σου λέει....
Μέσα σε μια μέρα μπορείς να φας ΑΥΤΑ
άλλη μέρα θα μπορείς να φας ΑΥΤΑ
απαγορεύεται την πρώτη βδομάδα να φας ΑΥΤΑ κλπ
ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ

όσο για τον διάρδομο και το στεπ, για αρχή.. καλά είναι. Με τον καιρό να τα αυξήσεις λίγο όμως

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 10:45, 15-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
Μάνια καταρχάς χέσε τη θεία κι ας κοιτάει τη μούρη της και τα δικά της χάλια
Κατά δεύτερον, αν δεν τρως αλάτι και έχεις τέτοιες ξαφνικές κατακρατήσεις, τότε σίγουρα κάτι στη διατροφή σου δεν είναι σωστό... ίσως τρως πολλά τυποποιημένα (νι σωστά το έγραψες )

Μπορείς να πας σε ένα διαιτολόγο και να του πεις ότι έχεις αυτό το ψυχολογικό πρόβλημα με τους περιορισμούς.... και να ζητήσεις να σου βγάλει μια διατροφή διαφορετική απ τις συνηθισμένες
Να μην υπάρχει Δευτερα τριτη τετάρτη κλπ ή πρωι μεσημέρι βράδυ αλλά να σου λέει....
Μέσα σε μια μέρα μπορείς να φας ΑΥΤΑ
άλλη μέρα θα μπορείς να φας ΑΥΤΑ
απαγορεύεται την πρώτη βδομάδα να φας ΑΥΤΑ κλπ
ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ

όσο για τον διάρδομο και το στεπ, για αρχή.. καλά είναι. Με τον καιρό να τα αυξήσεις λίγο όμως
Μπορεί να το κάνει αυτό διαιτολόγος; να μου πεί τι θα φάω μέσα στην μέρα και να το φάω όποτε θέλω; δεν το ήξερα σε 3 πήγα και οι 3 μου είχαν στανταρ πράγματα, άν είναι έτσι θα ξαναπάω να ρωτήσω

Για διάδρομο μπορώ να αυξήσω και πολλύ μάλιστα αλλα στέπ έχω πρόβλημα στο γονατο και με πονάει πάρα πολλύ.

Ελεγα να πάω να μηλήσω με την αδερφή του μπός, αυτή ήταν παχιά, έκανε εξάσκηση γυμναστική και έχει τώρα φανταστικό σώμα, έτσι πήγε και σπούδασε και άνοιξε ένα κέντρο και βοηθάει πάρα πολλύ τις κοπέλες που το έχουν βάλει κάτω, σκέυτηκα να πάω σε εκείνη, είναι ψιλοακριβή αλλα έχει διαιτολόγους, μηχανήματα, ψυχολόγο και εκείνη είναι συνέχεια απο πάνω στα άτομα που θέλουν να χάσουν, απλά οικονομικά δεν ξέρω άν θα μπορέσω να ανταπεξέλθω μετά

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:54, 15-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Μπορεί να το κάνει αυτό διαιτολόγος; να μου πεί τι θα φάω μέσα στην μέρα και να το φάω όποτε θέλω; δεν το ήξερα σε 3 πήγα και οι 3 μου είχαν στανταρ πράγματα, άν είναι έτσι θα ξαναπάω να ρωτήσω

Για διάδρομο μπορώ να αυξήσω και πολλύ μάλιστα αλλα στέπ έχω πρόβλημα στο γονατο και με πονάει πάρα πολλύ.
αν εξηγήσεις με ειλικρίνια στον διαιτολόγο το πρόβλημα σου και του πεις τι θέλεις θα στο κάνει
απλά θα πρέπει να ξέρεις κι από μόνη σου ότι αν σου έχει φτιάξει μια διατροφή 1200 θερμίδων την ημέρα και εσύ ΔΕΝ φας πρωινό, ΔΕ φας μεσημεριανό και πας και χτυπήσεις και τις 1200 θερμίδες στις 11 το βράδυ... δεν θα έχεις τα αποτελέσματα που θα θες όσο σύντομα τα θες
Να θυμάσαι ότι το ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ γεύμα της ημέρας είναι το πρωινό!!

Ο διάδρομος θα γυμνάσει τους μηρούς σου και θα βοηθήσει και μακροπρόθεσμα το γόνατο σου γιατί θα το απαλάξει από το βάρος.
Κάνε και μερικούς κοιλιακούς - ραχιαίους να προστέψεις τη μέση σου και στεπ μην κάνεις και καθόλου αν έχεις πρόβλημα στο γόνατο.
Ο διάδρομος είναι μια χαρά από μόνος του!!!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 11:02, 15-10-07:

Έχω τενοντα φρικαρισμένο στο δεξί γόνατο και στο αριστερό γόνατο απλά κλάταρε απο το βάρος μου, πήρε κιλά ξαυνικά και τρελάθηκε, αλλα ο δέυτερος είχε που είχε πρόβλημα με τα κιλά τον αποτελείωσα

Θα το κάνω πάντως, θα δώ σε 2 ευδομάδες τι θα γίνει με το διάδρομο και το στέπ και άν δεν δώ αποτέλεσμα θα πάω σε διαίτολόγο.

Πάντος δεν με νοιάζει το γρήγορα, με νοιάζει το αποτέλεσμα, νομίζω ότι έχω φανερώσει την υπομονή μου αυτές τις 7 ευδομάδες που κλείνω σήμερα.

Την ζηγαριά την πέταξα, πήρα νέα για μιά νέα αρχή, ηλεκτρονική για στάνταρ βαρος.

ΘΑ ΧΑΣΩ ΛΕΜΕ

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 11:02, 15-10-07:

αυτό με το γόνατο πρέπει να το προσέξεις και να το ψάξεις σε ορθοπεδικό: η καταπόνηση του γονάτου γίνεται ακόμα και με το περπάτημα (και επομένως με τον διάδρομο).

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 11:04, 15-10-07:

Έχω τενοντα φρικαρισμένο στο δεξί γόνατο και στο αριστερό γόνατο απλά κλάταρε απο το βάρος μου,
δε μπορείς να φανταστείς τι ΚΑΚΟ κάνεις στα πόδια σου, συνεχίζοντας την άσκηση που καταπονεί. Υπάρχουν άλλες ασκήσεις για να δυναμώσουν οι μυς στο πόδι. Χρειάζεσαι ορθοπεδικό.-

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 11:13, 15-10-07:

Ο ορθοπεδικός όταν είχα πάει πρίν κάνα χρόνο που δεν μπορούσα να περπατήσω καλά μου είπε ότι θέλει άσκηση, όχι πιεστική, το περπάτημα πχ να το κάνω απλά να μην πιέζω πολλύ το πόδι. Η άσκηση λέει κάνει καλό, για το στέπ δεν ρώτησα αλλα το έχω στο μαλακό, σε μικρή αντίσταση.
΄
Πάντως ο άντρας μου όταν κάνω στέπ φέυγει, τρομάζει όταν ακούει το κλάκ του γόνατου

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:59, 15-10-07:

step Και ποδήλατο απ όσο ξέρω δεν είναι καλά για γόνατα....
ξέρω ότι κάνει πολύ καλό το κολύμπι αλλά και το περπάτημα χωρίς πάντα να το ζορίζεις

καλό πάντως είναι να ρωτήσεις κάποιον ειδικό για το θέμα αυτό... και αυτό το κλάκ που λες ακούγεται με το στεπ, δεν είναι καθόλου καλό... μάλλον καλύτερα να ξεχάσεις το στεπ για δικό σου καλό (μέχρι να χάσεις τουλάχιστον κάποιο βάρος και να μην επιβαρύνεται τόσο πολύ το γόνατο σου)

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:12, 15-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Εμένα με εκνευρίζει η μάνα μου, η οποία επειδή τον τελευταίο χρόνο έχει χάσει κάποια κιλά (κυρίως λόγω εμμηνόπαυσης και κλιμακτηρίου και γενικά αλλαγών στο σώμα και στη διάθεσή της), κάθε φορά που αγοράζω κάτι πάει και το δοκιμάζει. Δεν καταλαβαίνει οτι δεν είναι καθόλου όμορφο μια μάνα και μια κόρη να φοράνε τα ίδια ρούχα? Είμαι υπερβολική? Τι να πω, πάντως κάθε φορά μου κόβει τα φτερα. Αρχίζει και μου λέει πώς έχω γίνει έτσι και ότι πρέπει να κάνω δίαιτα και τι τρως εκεί και ναι καλα τρώγε να γίνεις άλλη τόση και και και. Παρ'όλα αυτά εχτές έφτιαξε ένα ταψί κολοκυθόπιτα και πριν 2 μέρες έφερε σπίτι ένα κουτί γλυκά. Τι να πω....
Ίσως και γι αυτό να έχω καθυστερήσει να ξεκινήσω. Ήθελα κι εγώ λίγη στήριξη από το σπίτι μου
Εγώ πάντως χαίρομαι τρελά που φοράω ίδιο νούμερο ρούχα με την μάνα μου, δεν έχεις ιδέα τι τέλεια κομμάτια αγοράζει και τα καβατζώνω στη ζούλα..

Όσο για την δίαιτά μου, με το να είμαι όλη μέρα μέσα καθιστή και να μην έχω και κάνα διαθέσιμο για ..σαικς, ακόμα στα μείον τρία κιλά είμαι! (κι αυτά όχι πάντα, ανάλογα την ώρα που θα ζυγιστώ κι αν έχω κάνει παρασπονδία ή όχι, μπορεί να είναι και δύο.. )

Παράθεση

C.M.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη C.M.
H C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 251 μηνύματα.

H C.M. έγραψε στις 13:14, 15-10-07:

Διευκρίνιση

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 13:20, 15-10-07:

τέλειο !!!

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 13:20, 15-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Εγώ πάντως χαίρομαι τρελά που φοράω ίδιο νούμερο ρούχα με την μάνα μου, δεν έχεις ιδέα τι τέλεια κομμάτια αγοράζει και τα καβατζώνω στη ζούλα..

Όσο για την δίαιτά μου, με το να είμαι όλη μέρα μέσα καθιστή και να μην έχω και κάνα διαθέσιμο για ..σαικς, ακόμα στα μείον τρία κιλά είμαι! (κι αυτά όχι πάντα, ανάλογα την ώρα που θα ζυγιστώ κι αν έχω κάνει παρασπονδία ή όχι, μπορεί να είναι και δύο.. )
Όταν είσαι 22 και η μάνα σου 50 δε νομίζω οτι είναι το ίδιο...

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 13:43, 15-10-07:

μην είσαι τόσο απόλυτη... εγώ πάντως έχω "κλέψει" μπλούζες της μαμάς και το ξεκίνησα από όταν ήμουν ~24 και εκείνη λίγο πριν τα 60...

Ντάξυ δεν σου πα ότι θα μου πάρει το στενό παντελόνι που θα φορούσα στα μπουζούκια ούτε ότι της πήρα το ...ταγέρ, απλά το λέω μόνο για να σου πω ότι δεν είναι καλό να είσαι τόόόόσο απόλυτη

[πάντως μια φφφφφφφφφφφφανταστική καθημερινή καλοκαιρινή φούστα που έχω.... κλοπιμαίο της μανούλας είναι ]

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,375 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 14:08, 15-10-07:

step Και ποδήλατο απ όσο ξέρω δεν είναι καλά για γόνατα....
Πολυ χλωμο το κοβω να βλαπτουν τα γονατα αυτα τα 2. Ισα ισα, το περπατημα και το τρεξιμο, κανουν την ιδια κινηση αλλα συν το βαρος. Το στεπ ισως να ζοριζει λιγο (αλλά λιγοτερο απο το περπατημα/τρεξιμο), αλλα το ποδηλατο μαλλον καθολου. Εγω αυτο προτιμω κι ας μην εχω προβλημα στα γονατα.

καταρχάς υπάρχουν κάποιοι κανόνες που μάλλον δεν γνωρίζεις Μάνια μου....

1) ζυγιζόμαστε ΜΟΝΟ μια φορά τη βδομάδα, την ίδια μέρα, την ίδια περίπου ώρα, έχοντας πάει τουαλέτα και έχοντας... "αδειάσει", χωρίς ρούχα και χωρίς να περιμένουμε περίοδο!μέχρι που βάζουμε τη ζυγαριά να πατήσει στο ίδιο πλακάκι
4) ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν στηριζόμαστε ΜΟΝΟ στο τι θα πει η ζυγαριά μας....
ξεκινώντας να χάσεις βάρος, παίρνεις και τη μεζούρα κι ένα μπλοκάκι ανά χείρας και μετράς... πόντους! Μπορεί η ζυγαριά να δείξει το ίδιο βάρος ακριβώς αλλά η μεζούρα να δείξει ότι έχασες 3 πόντους απ την περιφέρεια... τι σε ενδιαφέρει περισσότερο?
Λογω του 4 ειδικα, το 1 δεν θα τον ονομαζα "κανονα". Το θεμα ειναι πως αξιολογεις αυτο που διαβαζεις στη ζυγαρια, και ποσο υποψιν σου παιρνεις τις συνθηκες. Πχ αν ζυγιζεσαι νηστικη,ιδια ωρα,ιδια ρουχα κλπ,αλλά...καθε μαερα,αντι για μια φορα την εβδομαδα, δε νομιζω οτι εχεις κατι να χασεις. Απλα παιρνεις περισσοτερες πληροφοριες για το πως παει. Εκτος πια αν αγχωνεσαι με το παραμικρο, οποτε, τοτε καλυτερα μην την κοιτας τοσο συχνα

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:21, 15-10-07:

Κουέ ξέρεις γιατί έπεσα;

Την προηγούμενη κυριακή και ενώ έλεισα 6 ευδομάδες δίαιτα η ζυγαριά έδειξε ότι πήρα 3 κιλάΞέρεις τι είναι να έχεις τόσα κοψίματα και στο τέλος να πέρνεις κιόλας; βαλάντωσα στο κλάμα και απο την Κυριακή μέχρι την πέμπτη είμουν σε άθλια κατάσταση, δεν ήθελα να μηλάω σε κανέναν, συχάθηκα τον εαυτό μου
χμ....αυτο που σκεφτομαι οτι συμβαινει Μανια ειναι το εξης....προφανως παιρνεις τροφες τις οποιες δε μεταβολιζει ο οργανισμος σου...αν οντως σε ενδιαφερει να χασεις κιλα χωρις να καταπονεις τον εαυτο σου, το καλυτερο που εχεις να κανεις ...ειναι να πας σε εναν διαιτολογο/διατροφολογο...και να ζητησεις να κανεις μια εξεταση ..η οποια σου δειχνει ποιες τροφες δε μεταβολιζει ευκολα ο οργανισμος σου....ωστε να περιορισεις αυτες ακριβως...ειναι λιγο ακριβη αλλα πολυ χρησιμη...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:30, 15-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Λογω του 4 ειδικα, το 1 δεν θα τον ονομαζα "κανονα". Το θεμα ειναι πως αξιολογεις αυτο που διαβαζεις στη ζυγαρια, και ποσο υποψιν σου παιρνεις τις συνθηκες. Πχ αν ζυγιζεσαι νηστικη,ιδια ωρα,ιδια ρουχα κλπ,αλλά...καθε μαερα,αντι για μια φορα την εβδομαδα, δε νομιζω οτι εχεις κατι να χασεις. Απλα παιρνεις περισσοτερες πληροφοριες για το πως παει. Εκτος πια αν αγχωνεσαι με το παραμικρο, οποτε, τοτε καλυτερα μην την κοιτας τοσο συχνα
σαφως και ειναι κανονας...να ζυγιζεται κανεις την ιδια ωρα και μια φορα την εβδομαδα...και εννοειται πως το να ζυγιζεσαι καθε μερα δεν ενδεικνυται για τον απλουστατο λογο, οτι μια μερα μπορει να εχεις χασει μονο υγρα(και να εχεις την εντυπωση οτι εχασες κιλα/γραμμαρια) και την επομενη μερα που θα ζυγιστεις παλι να δειξει οτι εισαι παραπανω γραμμαρια ή ακομα και κιλα...και να αγχωθεις χωρις να υπαρχει λογος...και δεν τα λεω εγω...αλλα οσοι ασχολουνται με διατροφη...απλα το καθημερινο ζυγισμα δεν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα...

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,802 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 14:46, 15-10-07:

Εγώ πάντως ζυγίζομαι κάθε πρωί, βλέπω τις αποκλίσεις της ζυγαριάς, αλλά δε δίνω πολύ σημασία...
Με βοηθάει. Δε μπορώ να κάνω δίαιτα διαφορετικά, αν και συμφωνώ μαζί σας πως όλοι προτείνουν 1 φορά την εβδομάδα.

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 14:57, 15-10-07:

Μάνια μην δίνεις σημασία σε κανέναν !!! Εσύ να κάνεις την δίαιτα που θέλεις και ασε πεθερές και συμπεθέρες να βράζουν στο ζουμι τους! Σιγα- σιγά θα φτασεις στα επιθυμητά κιλά και όλοι όσοι σε ειρωνεύονται θα καταπιουν την γλώσσα τους !

Πάντως καλό θα ήταν να ακολουθήσεις τις συμβουλες ενός ειδικού όπως λέει και το Γίδι! Μπορεί να σου φαίνεται οτί θα σε διατάζουν αλλά έτσι θα έχεις και τα καλύτερα αποτελέσματα! Θα είναι σαν να έχεις συμπαράσταση από κάποιον!Το πρόγραμμα που ακολουθούσες μέχρι σήμερα από ότι έχω καταλαβει δεν είναι και το καλύτερο για τον οργανισμό σου!

Έπιπλέον πρέπει να ξέρεις οτι όταν αρχίζεις την συστηματική γυμναστική στην αρχή η ζυγαριά μπορεί να σε δείχνει πιο βαρια από ότι είσαι! Αυτό συμβαίνει γιατι στην αρχη πέρνεις μυς (αν το λέω σωστα )!Μην αποθαρρυνθείς από αυτο !Εσύ βάλε το στόχο σου και είμαι σίγουρη οτι θα τα καταφέρεις ! Εμείς είμαστε εδώ για να σε στηρίξουμε !!!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 16:50, 15-10-07:

ευχαριστώ κορίτσια, με κάνατε να νοιώσω καλύτερα, πραγματικά, απλά δεν ήθελα να φανώ η σπαστική του στεκιού, σε στύλ "ώχ ο σπασίκλας πάλι φρίκαρε"

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 17:02, 15-10-07:

ευχαριστώ κορίτσια, με κάνατε να νοιώσω καλύτερα, πραγματικά, απλά δεν ήθελα να φανώ η σπαστική του στεκιού, σε στύλ "ώχ ο σπασίκλας πάλι φρίκαρε"
Μην το ξαναπείς αυτο! Εδω είμαστε για να μοιραζομαστε εμπειρίες και να δίνουμε συμβουλές! Καλά έκανες και το είπες! Όταν μοιραζόμαστε τα προβλήματα μας με τους άλλους αισθανόμαστε καλύτερα και βλέπουμε οτι το πρόβλημα μας δεν είναι μοναδικό!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 17:04, 15-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Μην το ξαναπείς αυτο! Εδω είμαστε για να μοιραζομαστε εμπειρίες και να δίνουμε συμβουλές! Καλά έκανες και το είπες! Όταν μοιραζόμαστε τα προβλήματα μας με τους άλλους αισθανόμαστε καλύτερα και βλέπουμε οτι το πρόβλημα μας δεν είναι μοναδικό!
Χωρίς πλάκα, σκευτόμουν σοβαρά να πάρω καθαρτικό, σε τέτοια κατάσταση έφτασα, ή σοκολατάκια κάθε μέρα, τρελάθηκα, εν ήξερα τι να κάνω και αυτή η συχαμένη σκέψη περνούσε συνέχεια απο το μυαλό μου

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 18:50, 15-10-07:

Εγώ είμαι 29 και η μάνα μου 49 και φοράμε τα ίδια ρούχα απ' όταν εγώ ήμουν 17 κι εκείνη 37. Και μάλιστα κάποια παντελόνια της δεν μου κάνουν.. Αλλά από την άλλη εκείνη δεν μπορεί να βάλει τα μισά φορέματά μου για να μάθει!

ΥΓ: Εννοώ πως νομίζω πως υπερβάλλεις, δες τις θετικές πλευρές αυτού!

ΥΓ2: Δεν μου κάνουν εννοώ μου είναι μικρά!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 15-10-07 στις 19:42.
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 19:03, 15-10-07:

Και εγω μια απο τα ιδια, 22 εγω, 49 η μαμα μου, μοιραζομαστε ρουχα πολυ συχνα! Ουδεποτε με ενοχλησε, και μου δινει και κουραγιο αφου δεν μπορει, κατι απο τα γονιδια της θα εχω παρει οποτε θα ειμαι κι εγω αδυνατη στην ηλικια της.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 19:04, 15-10-07:

Αυτό με τα καθαρκτικά και οποιουδήποτα άλλου είδους φάρμακα, ΞΕΧΝΑ ΤΟ. Τώρα...
Μεγάλο κακό, καλύτερα να είναι κανείς 130 κιλά, παρά αυτό...

Όσο για τα ρούχα... Αφήστε, κι εγώ όλο κλέβω της μαμάς μου (μερικά μου πέφτουν πολύ μοντέρνα, δε), αυτή όλο δανείζεται από μένα... Οκ, μόνο παπούτσια και παντελόνια δεν, αλλά τα άλλα, χαλαρά!!!

Και προχθές πήρα επιτέλους ένα τέλειο παλτό, φοβερή ευκαιρία, μοντέρνο κόψιμο, απίθανο... και αφού με έπεισε να το πάρω η μαμά, βγαίνοντας από το μαγαζί έκανε αναστροφή και πήγε και πήρε το ίδιο για εκείνη!!!!!!

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 09:47, 16-10-07:

α και εγώ τα μοιράζομαι μαζί της. το αστείο είναι πως πριν να παχύνω λίγο εγώ και πριν να αδυνατίσει αρκετά η αδελφή μου και οι τρεις φορούσαμε ίδιο νούμερο στα παντελόνια. τώρα η μαμα μου π.χ φοράει 2 νουμερο.. εγώ π.χ. 3 και η πατυ 1

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 10:05, 16-10-07:

http://www.iatronet.gr/article.asp?art_id=3017

Ενδιαφέρον άρθρο για το μεταβολισμό.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 11:50, 16-10-07:

Ρε παιδιά δεν πάμε καλά πήγα απο κάτω να πάρω κριτσίνια και της ζητάω τα απλά με το σισαμάκι, πιάνει ένα διαίτης σακούλι με κριτσίνια και μου το δίνει, της λέω ότι δεν μπορώ τα σικάλεως με φρικάρουν, εκείνη εκεί, όχι αυτά θα φάς, σε βλέπω που περπατάς και χτές δεν περπάτησες, της λέω πήρα διάδρομο και περπατάω πολλή περισσότερη ώρα, της ξαναζητάω τα κριτσίνια μου, εκείνη εκεί"όχι δεν θα τα φάς σικάλεως θα φάς, έλα μου κάνει, όχι επέιδή πήρες διάδρομο να χλαπακιάζεις αβέρτα"

Τσατήστηκα και της είπα ή θα μου δώσεις τα κριτσίνια μου ή θα γίνει της που**νας και μου λέει καλά πάρτα μου κάνει και καλή κατοστάρα, πρόβλημα μου της κάνω και φέυγω τρελαθήκαμε εδώ μέσα

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:52, 16-10-07:

Συγγνώμη, που τους βρίσκεις αυτούς τους ανθρώπους??? Για ξύλο είναι!!! Εννοείται δεν ξαναπάς εκεί...

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 11:54, 16-10-07:

Συγγνώμη, που τους βρίσκεις αυτούς τους ανθρώπους??? Για ξύλο είναι!!! Εννοείται δεν ξαναπάς εκεί...
Αυτη είναι υπάλληλος και αυτός που έχει το μαγαζί ήταν συμμαθητής μου και φιλαράκι, δεν μπορώ να τον αφήσω έτσι, είναι κρίμα και αυτός μεροκάματο βγάζει απο αυτό το μαγαζάκι δεν μπορώ να το κάνω, αλλα αυτή η σκύλα είναι παχουλή σαν και μένα και τρώει κροκόδειλους, εμένα θα κρίνει;

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 11:55, 16-10-07:

Αν είναι δυνατόν!
Εμένα η δίαιτα ..αποτελεί σχεδόν παρελθόν αυτή την εβδομάδα!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:58, 16-10-07:

..είναι παχουλή σαν και μένα και τρώει κροκόδειλους, εμένα θα κρίνει;
αυτο ακριβως θα επρεπε να της ειχες απαντησει...

ελα..και κακως τα παιρνεις τοις μετρητοις...!
δεν υπαρχει λογος να σε αφορα ο,τιδηποτε λενε οι άλλοι!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 11:59, 16-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Αν είναι δυνατόν!
Εμένα η δίαιτα ..αποτελεί σχεδόν παρελθόν αυτή την εβδομάδα!
Εδω σε ένα ψιλικατζίδικο είχα πάει για πρώτη φορά, με έβλεπαν που περπατούσα, μια μέρα πήγα να κάνω τον μισώ χρόνο και λαχάνιασα, ήταν το πιό κοντινό απο τα άλλα, πέρνω το νερό, πληρώνω και πάνω που πάω να φύγω μου πετάει αυτή την εξής ατάκα

"ότι και να κάνεις άδικα τυρανιέσε"
Γυρνάω την κοιτάζω και της λέω "παρακαλώ;" ναι μου λέει σε σένα μηλάω άστα κορίτσι μου, σε βλέπω να τυρανιέσε κάθε μέρα, παράτατα και η κόρη μου τα ίδια χάλια με σένα έχει και τα παράτησε, το ίδιο και εσύ, αυτό το χάλι δεν αλλάζει....
Ηταν γριά γυναίκα και είπα άστην, σε αυτήν δεν πρόκειτε να ξαναπατήσω που να με πληρώνουνε

Εδώ έχει κακούς ανθρώπους, κομπλεξικούς

Νεράιδα αυτά τα άτομα άν είσαι λίγο αδύναμος σε ρίχνουν πιό χαμηλά απο πριν

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 12:01, 16-10-07:

Ε
Ηταν γριά γυναίκα και είπα άστην, σε αυτήν δεν πρόκειτε να ξαναπατήσω που να με πληρώνουνε

Οταν σου τα έλεγα την άλλη φορά θυμάσαι τι μου είπες ?
Ότι φταίει που μένω Τριάντα,δεν είναι έτσι όμως.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 12:03, 16-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
Οταν σου τα έλεγα την άλλη φορά θυμάσαι τι μου είπες ?
Ότι φταίει που μένω Τριάντα,δεν είναι έτσι όμως.
Εσύ πρέπει να την ξέρεις, είναι πασίγνωστο παλιομάγαζο

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 12:44, 16-10-07:

Αυτη είναι υπάλληλος και αυτός που έχει το μαγαζί ήταν συμμαθητής μου και φιλαράκι, δεν μπορώ να τον αφήσω έτσι, είναι κρίμα και αυτός μεροκάματο βγάζει απο αυτό το μαγαζάκι δεν μπορώ να το κάνω, αλλα αυτή η σκύλα είναι παχουλή σαν και μένα και τρώει κροκόδειλους, εμένα θα κρίνει;
να ενημερώσεις τον φίλο σου να προσλάβει καινούρια υπάλληλο πάραυτα. Αυτή του κάνει ζημιά στο μαγαζί

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 12:46, 16-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
να ενημερώσεις τον φίλο σου να προσλάβει καινούρια υπάλληλο πάραυτα. Αυτή του κάνει ζημιά στο μαγαζί

Που να την δείς να καπνίζει μπροστά στον πελάτη και όταν της πείς δώσε μου ένα ψωμί αφήνει το τσιγάρο πιάνει με γυμνά χάρια το ψωμί το βάζει σε τσάντα πέρνει πάλι μια τζούρα και κόβει απόδειξη

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 13:14, 16-10-07:

Συγγνωμη ρε συ Μανια τοτε, αλλα εσυ φταις που πηγαινεις και ψωνιζεις απο εκει...
Δηλαδη σου μαμαει την ψυχολογια,πιανει τα πραγματα με τα χερια της που δεν ξερεις τι "εξυνε" πριν,ειναι αγενεστατη και συνεχιζεις και πηγαινεις...
Τι παει να πει ειναι συμαθητη σου το μαγαζι?
Ελεος ρε συ αγαπη...

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 13:16, 16-10-07:

Ρε παιδιά δεν πάμε καλά πήγα απο κάτω να πάρω κριτσίνια και της ζητάω τα απλά με το σισαμάκι, πιάνει ένα διαίτης σακούλι με κριτσίνια και μου το δίνει, της λέω ότι δεν μπορώ τα σικάλεως με φρικάρουν, εκείνη εκεί, όχι αυτά θα φάς, σε βλέπω που περπατάς και χτές δεν περπάτησες, της λέω πήρα διάδρομο και περπατάω πολλή περισσότερη ώρα, της ξαναζητάω τα κριτσίνια μου, εκείνη εκεί"όχι δεν θα τα φάς σικάλεως θα φάς, έλα μου κάνει, όχι επέιδή πήρες διάδρομο να χλαπακιάζεις αβέρτα"

Τσατήστηκα και της είπα ή θα μου δώσεις τα κριτσίνια μου ή θα γίνει της που**νας και μου λέει καλά πάρτα μου κάνει και καλή κατοστάρα, πρόβλημα μου της κάνω και φέυγω τρελαθήκαμε εδώ μέσα
Εδω σε ένα ψιλικατζίδικο είχα πάει για πρώτη φορά, με έβλεπαν που περπατούσα, μια μέρα πήγα να κάνω τον μισώ χρόνο και λαχάνιασα, ήταν το πιό κοντινό απο τα άλλα, πέρνω το νερό, πληρώνω και πάνω που πάω να φύγω μου πετάει αυτή την εξής ατάκα

"ότι και να κάνεις άδικα τυρανιέσε"
Γυρνάω την κοιτάζω και της λέω "παρακαλώ;" ναι μου λέει σε σένα μηλάω άστα κορίτσι μου, σε βλέπω να τυρανιέσε κάθε μέρα, παράτατα και η κόρη μου τα ίδια χάλια με σένα έχει και τα παράτησε, το ίδιο και εσύ, αυτό το χάλι δεν αλλάζει....

Καλά mania δεν μιλάς σοβαρά !!! Πω, πω! Αντί να σου πουν μπράβο και να σε ενθαρρύνουν για να συνεχίσεις, σε ρίχνουν τόσο πολύ ! Αναισθησία και πάλι αναισθησία, γιατί αλλιώς δεν σώζεσαι!!! Μην δίνεις σημασία σε κανεναν! Επικεντρώσου στο στόχο σου και ασε τους κομπλεξικούς ανθρώπους να στάζουν δηλητήριο και κακομοιρία γιατί πολύ απλά δεν είχαν την δύναμη να προσπαθούν για το καλύτερο και να παλέψουν για αυτο !

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 14:11, 16-10-07:

Νεράιδα αυτά τα άτομα άν είσαι λίγο αδύναμος σε ρίχνουν πιό χαμηλά απο πριν
μη νομίζεις.. και στην Αθήνα τα ίδια είναι..

εγώ τις προάλλες είχα βγει για χάζεμα σε μαγαζάκια και σε κάποια φάση, είδα ένα τέλειο βρακάκι () και το'χα πάρει στα χέρια μου και το κοίταζα..

και πετάγεται ξαφνικά μια γιαγιά και μου λέει γελώντας "Κοπελιάά,άστο δεν χωράς εσύ εκεί μέσα.. αυτά είναι για μοντέλα..!!!"

αλλά σαν καλός λαλάκας κι εγώ, απλά της χαμογέλασα, σκεφτόμενη "τι να πω τώρα..να πλακωθώ με τη γιαγιά..?"

και ναι, ισχύει το ότι λίγο ευαίσθητος να είσαι, αν ακούσεις τέτοιο σχόλιο, σε κάνει χάλια... και στην τελική, τι τους κόφτει κι ανακατεύονται ρε φούστη μου..?? ζητήσαμε τη γνώμη τους..?

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:11, 16-10-07:

Mania μου, αν πηγαίνεις για να κανεις χάρη στο συμμαθητή σου, και δε λες κάτι, για τα γαϊδούρια που έχει προσλάβει... sorry, αλλα τα θες. Μην ξαναπάς εκεί, δε σου αξίζει!!!

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 14:14, 16-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από burbuja
μη νομίζεις.. και στην Αθήνα τα ίδια είναι..

εγώ τις προάλλες είχα βγει για χάζεμα σε μαγαζάκια και σε κάποια φάση, είδα ένα τέλειο βρακάκι () και το'χα πάρει στα χέρια μου και το κοίταζα..

και πετάγεται ξαφνικά μια γιαγιά και μου λέει γελώντας "Κοπελιάά,άστο δεν χωράς εσύ εκεί μέσα.. αυτά είναι για μοντέλα..!!!"

αλλά σαν καλός λαλάκας κι εγώ, απλά της χαμογέλασα, σκεφτόμενη "τι να πω τώρα..να πλακωθώ με τη γιαγιά..?"

και ναι, ισχύει το ότι λίγο ευαίσθητος να είσαι, αν ακούσεις τέτοιο σχόλιο, σε κάνει χάλια... και στην τελική, τι τους κόφτει κι ανακατεύονται ρε φούστη μου..?? ζητήσαμε τη γνώμη τους..?

Μην σκάς!!! Το πιο πιθανό είναι να ζήλεψε που δεν χωράει εκείνη σε αυτο !

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 14:16, 16-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Μην σκάς!!! Το πιο πιθανό είναι να ζήλεψε που δεν χωράει εκείνη σε αυτο !
χαχαααααα.. δεν το σκέφτηκα αυτό..!!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 14:26, 16-10-07:

Kαι παει στο καλο οι γιαγιαδες και οι παππουδες...με τα χρονια καπου βαραει tilt το μυαλο...κι εγω προσωπικα σπανια τους λαμβανω υποψην.
Οταν τ' ακους αυτα απο ατομα 35,45,50 κτλ ειναι που σου ερχεται να τους ριξεις κουτουλια.
Γιατι σε αυτη την ηλικια τουλαχιστον μπορεις να απαιτεις ο αλλος να εχει ενα τακτ και ενα "Α" μερος του μυαλου τους πηγμενο.

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja έγραψε στις 14:41, 16-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Kαι παει στο καλο οι γιαγιαδες και οι παππουδες...με τα χρονια καπου βαραει tilt το μυαλο...κι εγω προσωπικα σπανια τους λαμβανω υποψην.
Οταν τ' ακους αυτα απο ατομα 35,45,50 κτλ ειναι που σου ερχεται να τους ριξεις κουτουλια.
Γιατι σε αυτη την ηλικια τουλαχιστον μπορεις να απαιτεις ο αλλος να εχει ενα τακτ και ενα "Α" μερος του μυαλου τους πηγμενο.
αυτό ακριβώς..!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,078 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 17:45, 16-10-07:

ρε παιδια να ρωτησω κατι?
οι αποξηραμενες μπανανες (που ειναι κομμενες σε φετουλες..) τι θρεπτικη αξια εχουν και τι θερμιδικη? ξερουμε?
τις τρωω με το τσουβαλι.. αλλα ...μηπως παχαινου
ν τοσο πολυ οσο και οι αλλη ξηροι καρποι? χαθηκα

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,641 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 17:54, 16-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
ρε παιδια να ρωτησω κατι?
οι αποξηραμενες μπανανες (που ειναι κομμενες σε φετουλες..) τι θρεπτικη αξια εχουν και τι θερμιδικη? ξερουμε?
τις τρωω με το τσουβαλι.. αλλα ...μηπως παχαινου
ν τοσο πολυ οσο και οι αλλη ξηροι καρποι? χαθηκα
Απλό: βλέπεις θετική ή αρνητική διαφορά στη ζυγαριά;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    raf889

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους