Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,803 εγγεγραμμένα μέλη και 3,054,555 μηνύματα σε 93,221 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 791 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Εδώ κάνουμε δίαιτα!

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 00:50, 23-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
εγώ δεν τα πάω καλά αυτό το διάστημα...
είμαι πολύ πιεσμένη/στρεσαρισμένη και το έχω ρίξει στις σοκολάτες
τουλάχιστον δεν έχω πάρει αυτά που είχα χάσει αλλά φυσικά δεν χάνω κι όλας

να δω πότε θα ηρεμίσω να ξαναβάλω μπροστά....
λέει στις 26 θα μπει και ο πλούτωνας στο ζώδιο μου και είναι η περίοδος των αλλαγών
Αντί για σοκολάτες, δοκίμασε τα bars δημητριακών που έχουν μέλι και διάφορα άλλα! Μερικά είναι τέλεια... Και στο λέει αυτό μία αθεράπευτη γλυκατζού! Θα τρελαθείς, trust me...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 00:55, 23-01-08:

Καλά ρε παιδιά γιατί τέτοια εξάρτηση με την ζάχαρη και τα γλυκά?

Κάθε μπουκιά σοκολάτα μένει 3 δευτερόλεπτα στο στόμα και 3 μήνες στον κ@λο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,357 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 00:55, 23-01-08:

... είπε ο άντρας.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 01:00, 23-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από The Stand
Καλά ρε παιδιά γιατί τέτοια εξάρτηση με την ζάχαρη και τα γλυκά?

Κάθε μπουκιά σοκολάτα μένει 3 δευτερόλεπτα στο στόμα και 3 μήνες στον κ@λο.
Δεν έχεις περίοδο κάθε μήνα, γι' αυτό μιλάς... Αλλιώς θα ήξερες...

Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 01:01, 23-01-08:

Εγώ έχω, σύμφωνα με τη Μολκα. Άσχετο, συνεχίστε.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 01:15, 23-01-08:

Eσύ έχεις όλο το χρόνο βασικά

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 10:16, 23-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
Ναι Μεγάλη βελτίωση, είμαι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσω ότι αυτή τη στιγμή έχω μόνο ένα σπυράκι
Βέβαια η διαφορά δεν είναι ακόμα πολύ αισθητή, λόγω του ότι έχω αρκετά σημάδια από προηγούμενα σπυράκια, πιστεύω όμως ότι σιγά σιγά θα φύγουν κι αυτά.
Συνεχίζω υγιεινή διατροφή, αν και πλέον τρώω και κοτόπουλο, ψάρι και λίγο μοσχάρι (μόνο αυτό από κόκκινο κρέας).

Συγχαρητήριααααααααααα!!!!
Συνέχισε και θα δεις οτι σε λίγο καιρό θα εξαφανιστούν και τα σημάδια!!!!
Και πάλι μπράβοοοοο!!!

Παράθεση

blablabla (αθηνά)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη blablabla
H αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H blablabla έγραψε στις 00:56, 26-01-08:

κοριτσια εγω την πεμπτη εχω ραντεβου με την διατροφολογο μου για να κανω τεστ τροφικης δυσανεξιας.δεν σου παιρνουν αιμα για να στην κανουν.θα πληρωσω 100 ευρω γιατι το εχει προσφορα ως το τελος του μηνα.μετα πληροφορηθηκα θα το παει 150.βρισκεται στα ανω πατησια και λεγεται ιβανα τζωρτζεβιτς.για οποια θελει ας στειλει πμ

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 01:01, 26-01-08:

Το πηγε 100 λογω εκπτωσεων;

Παράθεση

blablabla (αθηνά)

Νεοφερμένος

H αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H blablabla έγραψε στις 01:09, 26-01-08:

οχι καλεαπλα μολις πηρε το μηχανημα και εβαλε προσφορα για να το μαθουν.την εχει την προσφορα 2 μηνες τωρα

Παράθεση

PYLH

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη PYLH
H PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H PYLH έγραψε στις 12:23, 26-01-08:

Εγώ είχα κάνει παλιότερα το τεστ δυσανεξίας.Μου είχαν πάρει αίμα βέβαια κι είχα κάνει και κάτι άλλες εξετάσεις.Νομίζω γενική αίματος,ούρων και για τον θυροειδή.Είχα χάσει 6 κιλά σε 2 μήνες,χωρίς να πεινάω.Το κυριότερο είναι ότι είχα χάσει λίπος και αρκετούς πόντους.Η διαφορά ήταν αισθητή στο σώμα μου και δεν είχα "κρεμάσει". Θα το συνιστούσα άφοβα γιατί εκτός από την απώλεια κιλών είναι καλό και για την υγεία μας.Οι τροφές αυτές στις οποίες έχει δυσανεξία ο καθένας,μας μπλοκάρουν τον μεταβολισμό αλλά και τον οργανισμό γενικότερα.Μπορεί να δεις βελτίωση σε δερματικά προβλήματα κι όχι μόνο!

Έχω πάρει 8 ολόκληρα κιλά από τον Ιούνιο κι έχω τρελλαθεί!!!
Δεν μπορώ καθόλου να ξεκινήσω δίαιτα και μ'έχει πάρει από κάτω.Είχα μια ανωμαλία στην περίοδο βέβαια κι έτσι έχω μεγάλη κατακράτηση υγρών σε σημείο κάποιες φορές να νοιώθω λες και είμαι έγκυος. Προσπαθώ να συγκρατηθώ αλλά μ'αρέσουν αφάνταστα όλα τα γλυκά.Το βραδάκι λοιπόν κι ενώ όλη την ημέρα τα'χω πάει καλά...με πιάνει μία μανία και τσακίζω ότι γλυκό βρίσκω μπροστά μου! Τι θα κάνω??? Δεν με χωράει τίποτα κι έχουν σπάσει τα νεύρα μου!!!
Είναι μέχρι να γίνει το κλικ και να ράψω το στόμα μου,αλλά πολύ αργεί κι ανησυχώ μήπως μετά είναι πολύ αργά και δεν μπορώ να τα χάσω.Έχουμε και μία ηλικία τέλος πάντων που δεν βοηθάει και τόσο στην απώλεια κιλών.Πιό παλιά,2 βράδια να μην έτρωγα,έχανα αμέσως 1 κιλό.Τώρα μια εβδομάδα να χτυπιέμαι κάτω,η ζυγαριά δεν κουνάει γραμμάριο!

Παράθεση

gerodimos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη gerodimos
Ο gerodimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 52 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O gerodimos έγραψε στις 12:36, 26-01-08:

Η δίαιτα θα πρέπει τουλάχιστον να συνδιάζεται με αερόβια Γυμναστική.
3-4 φορές την εβδομάδα από 20 λεπτά έντονο βάδιν και μια ισσοροπημένη διατροφή και θα δεις αποτελέσματα.
Ειδάλως με τις δίαιτες μόνο, αυτό που θα κάνεις είναι να χαλάς
και να αλλάζεις τον μεταβολισμό του οργανισμού σου.

Παράθεση

PYLH

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη PYLH
H PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H PYLH έγραψε στις 13:03, 26-01-08:

Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν τα πάω καλά με την γυμναστική.Όσες φορές πήγα σε γυμναστήριο,κι είναι αρκετές,τελικά τα παράτησα κι έχασα και τα λεφτά μου!
Μόνο ο διάδρομος μ'αρέσει αλλά δεν μπορώ να τρέχω στα γυμναστήρια για να κάνω.Και για ν'αγοράσω...χλωμό το βλέπω αυτή τη στιγμή.Υπάρχουν άλλες προτεραιότητες περισσότερο σημαντικές! Έχουμε και δύο παιδιά άλλωστε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gerodimos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη gerodimos
Ο gerodimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 52 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O gerodimos έγραψε στις 13:08, 26-01-08:

Ενας διάδρομος αρκετά καλός παίζει γύρω στα 1000-1500 ευρώ.
Και δεν απευθύνεται μόνο στα κιλά σου, αλλά και στην υγεία σου.
Το θέμα είναι αν έχεις χώρο για να τον τοποθετήσεις στο σπίτι.
Όσο για το οικονομικό πάρτον με δόσεις.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:42, 26-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από PYLH
Προσπαθώ να συγκρατηθώ αλλά μ'αρέσουν αφάνταστα όλα τα γλυκά.Το βραδάκι λοιπόν κι ενώ όλη την ημέρα τα'χω πάει καλά...με πιάνει μία μανία και τσακίζω ότι γλυκό βρίσκω μπροστά μου! Τι θα κάνω???
welcome to the club
θα αγοράσεις μπάρες της Kellogs ή όποιας άλλης μάρκας δεις ότι σου αρέσουν που θα περιέχει και σοκολάτα
Επίσης φρόντισε να έχεις σοκολατάκια υγείας... όταν σε πιάνει τρελλή λιγούρα και πιστεύεις ότι η μπάρα δεν αρκεί, τσάκισε ένα! Αντε δυο αν ειναι μεγάλο το πρόβλημα

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε στις 16:20, 26-01-08:

Προσπαθώ να συγκρατηθώ αλλά μ'αρέσουν αφάνταστα όλα τα γλυκά.Το βραδάκι λοιπόν κι ενώ όλη την ημέρα τα'χω πάει καλά...με πιάνει μία μανία και τσακίζω ότι γλυκό βρίσκω μπροστά μου! Τι θα κάνω??? Δεν με χωράει τίποτα κι έχουν σπάσει τα νεύρα μου!!!
Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω... Τρελαίνομαι για σοκολατοειδή! Απλά μην τρως κάθε μέρα, τρώγε λίγη σοκολάτα υγείας 2-3 φορές την εβδομάδα και αν συνεχίζεις να θέλεις άρχισε να πίνεις νερό μέχρι να φουσκώσεις και να μην μπορείς να φας τίποτα άλλο!
Πριν 3-4 χρόνια είχα κάνει δίαιτα μόνη μου και είχα χάσει 9 ολόκληρα κιλά-το νερό και τα παγάκια με βοήθησαν πολύ να περιορίσω τις λιγούρες και είναι και ό,τι πιο υγιεινό μπορείς να κάνεις.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:40, 05-02-08:

Για όσες κανουν διατροφη, υπαρχει στα φαρμακεια ενα συμπληρωμα διατροφης "Turbo Slim Drink" (Forte Pharma,Laboratoires), το οποιο:
1. απομακρυνει τα λιπη, αυξανει τις καυσεις
2. μειωνει την κατακρατηση υγρων (-25%)
3.αποτοξινωνει τον οργανισμο
4. εξισορροπει τα μεταλλικα στοιχεια

Ειναι προγραμμα (αγωγη) 10 ημερων, που βοηθα με φυσικο τροπο (συνδυαζει ενα ειδικο φυκι το aosa και 14 φυσικα εκχυλισματα φυτων)να "καθαρισει" ο οργανισμος μας και να μειωθει δραστικα η κατακρατηση υγρων.

Το δοκιμασε προσφατα μια φιλη μου, που κανει χρονια διατροφη και γυμναζεται, η οποια εμεινε πολυ ευχαριστημενη

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:42, 05-02-08:

αχα! tks for the info!

αν και... στα ίδια χάλια είμαι εδώ και καιρό

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 16:19, 05-02-08:

Κατέληξα ότι η καλύτερη δίαιτα είναι να μην έχεις ένα σωρό μπουρδίτσες στο σπίτι σου. Όσο δεν βρίσκεις να τρως, δεν τρως

Παράθεση

blablabla (αθηνά)

Νεοφερμένος

H blablabla έγραψε στις 00:35, 06-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Για όσες κανουν διατροφη, υπαρχει στα φαρμακεια ενα συμπληρωμα διατροφης "Turbo Slim Drink" (Forte Pharma,Laboratoires), το οποιο:
1. απομακρυνει τα λιπη, αυξανει τις καυσεις
2. μειωνει την κατακρατηση υγρων (-25%)
3.αποτοξινωνει τον οργανισμο
4. εξισορροπει τα μεταλλικα στοιχεια

Ειναι προγραμμα (αγωγη) 10 ημερων, που βοηθα με φυσικο τροπο (συνδυαζει ενα ειδικο φυκι το aosa και 14 φυσικα εκχυλισματα φυτων)να "καθαρισει" ο οργανισμος μας και να μειωθει δραστικα η κατακρατηση υγρων.

Το δοκιμασε προσφατα μια φιλη μου, που κανει χρονια διατροφη και γυμναζεται, η οποια εμεινε πολυ ευχαριστημενη

τα φοβαμαι αυτα παρα πολυ.παντα πιστευα οτι ο δυσκολος δρομος ειναι ο πιο ακινδυνος στην διαιτα.δηλαδη μια σωστη ισορροπημενη διατροφη.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 00:38, 06-02-08:

Συμφωνώ. Αρκετά χημικά παίρνουμε, εδώ οι απλές βιταμίνες είναι περιττές, αν κάποιος τρώει σωστά...
Όλα συνήθεια είναι παιδιά.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:26, 07-02-08:

οκ, είδα κι απόειδα... και το αποφάσισα
από σήμερα ξεκινάω μια νέα προσπάθεια αλλά αυτή φορά με ειδικό διατροφολόγο εξειδικευμένο στη μεσογειακή διατροφή.
Δεν ξέρω πως θα τσουλήσει το θέμα αλλά προς το παρόν με έχει εντυπωσιάσει ότι δεν μου ζήτησε να μαγειρεύω με διαφορετικό τρόπο απ ότι συνήθως... μου είπε μονο να της δώσω λίστα με το τι σκοπεύω να μαγειρέψω μέσα στη βδομάδα και βάση αυτών μου έβγαλε το πρόγραμμα!
Δεν αλλάζει δλδ τιποτα στην καθημερινότητα μου ούτε θα υποχρεώνεται ο λεπτός () άντρας μου να τρώει ψητά και νερόβραστα!

Σήμερα παράδειγμα θα φτιάξω τα μπιφτέκια που είχα στο πρόγραμμα έτσι κι αλλιώς κανονικά με τη φρυγανίτσα τους με τα αυγουλάκια τους με το κρεμμυδάκι τους και με πατατούλες φούρνου on the side και μου είπε να φάω κανονικά 2 μπιφτέκια και 3-4 κομμάτια πατάτες!

Θα σας πω την άλλη βδομάδα πως πηγαίνω
Αν λειτουργήσει όμως αυτό το πράγμα... τότε σίγουρα επιτέλους θα αδυνατίσω!!

ΥΓ μου έχει μέσα και την κυριακή μια σοκολάτα γάλακτος μεσαίου μεγέθους

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,128 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 13:32, 07-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
οκ, είδα κι απόειδα... και το αποφάσισα
από σήμερα ξεκινάω μια νέα προσπάθεια αλλά αυτή φορά με ειδικό διατροφολόγο εξειδικευμένο στη μεσογειακή διατροφή.
Δεν ξέρω πως θα τσουλήσει το θέμα αλλά προς το παρόν με έχει εντυπωσιάσει ότι δεν μου ζήτησε να μαγειρεύω με διαφορετικό τρόπο απ ότι συνήθως... μου είπε μονο να της δώσω λίστα με το τι σκοπεύω να μαγειρέψω μέσα στη βδομάδα και βάση αυτών μου έβγαλε το πρόγραμμα!
Δεν αλλάζει δλδ τιποτα στην καθημερινότητα μου ούτε θα υποχρεώνεται ο λεπτός () άντρας μου να τρώει ψητά και νερόβραστα!

Σήμερα παράδειγμα θα φτιάξω τα μπιφτέκια που είχα στο πρόγραμμα έτσι κι αλλιώς κανονικά με τη φρυγανίτσα τους με τα αυγουλάκια τους με το κρεμμυδάκι τους και με πατατούλες φούρνου on the side και μου είπε να φάω κανονικά 2 μπιφτέκια και 3-4 κομμάτια πατάτες!

Θα σας πω την άλλη βδομάδα πως πηγαίνω
Αν λειτουργήσει όμως αυτό το πράγμα... τότε σίγουρα επιτέλους θα αδυνατίσω!!

ΥΓ μου έχει μέσα και την κυριακή μια σοκολάτα γάλακτος μεσαίου μεγέθους
Καλό μου ακούγεται, διότι μάλλον είναι διατροφή και όχι δίαιτα! Ουσιαστικά θα σου κάνει σωστό συνδυασμό τροφών και ποσοτήτων, που είναι ότι καλύτερο και από άποψη συστατικών αλλά το κυριότερο από άποψη σταθεροποίησης του βάρους μετά τη "δίαιτα". Αυτό είναι και το πιο βασικό!
Μπράβο ΚουΕ σου εύχομαι να γίνεις συλφίδα!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:34, 07-02-08:

σε ευχαριστώ πολύ ciby μου! απ το στομα σου και στου θεου το αυτι!

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 13:48, 07-02-08:

Μπράβο Κακή Επιρροή!!!

Καλή αρχή σου εύχομαι και γερά με τσαμπουκα!!!!

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 14:02, 07-02-08:

καλά ρε, με φρυγανιές φτιάχνεις τα μπιφτέκια?

φρουτάκια έχει η διατροφή?

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,128 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 14:04, 07-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από dooo

Παιδί μου εννοεί τριμμένη φρυγανιά! Είναι σαν να βάζεις ψωμι!

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 14:06, 07-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Παιδί μου εννοεί τριμμένη φρυγανιά! Είναι σαν να βάζεις ψωμι!
ε δε θα το πίστευα αν δε μου το έλεγες, ότι την τρίβει την φρυγανιά

ιγώ το σιάχνω με μπαγιάτικο ψωμί

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 14:11, 07-02-08:

ε δε θα το πίστευα αν δε μου το έλεγες, ότι την τρίβει την φρυγανιά

ιγώ το σιάχνω με μπαγιάτικο ψωμί
Κι εγώ συνήθως μπαγιάτικο ψωμάκι χρησιμοποιώ, αλλά άμα δεν έχεις μπορείς να βάλεις και φρυγανιά (υπάρχει έτοιμη τριμμένη, δεν την τρίβεις εσύ, αλλά πάλι δεν έχεις βάλε φρυγανιές στο μούλτι και χτύπα τες!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:48, 07-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Μπράβο Κακή Επιρροή!!!

Καλή αρχή σου εύχομαι και γερά με τσαμπουκα!!!!
σένκιου

νι, δεν τρώμε τσωμί εμείς τρώμε κάτι παξιμάδια, κάτι μαύρα ψωμιά, κάτι του τόστ και κάτι τέτοια γενικώς....ΑΝ πάρουμε ποτέ ψωμί, ε το τρωμε δεν το αφήνουμε να μπαγιατέψει ώστε να κάνω μπιφτέκια
νι, και φρουτάκια και γιαουρτάκια και σαλάτες και κανονικό φαγητό κι απ όλα έχει

επιπλέον... ναι δεν αγοράζω την τριμμένη φρυγανιά γιατί ανοιγεις το πακέτο βάζεις λίγη και μετά χύνεται γυρω γυρω απ το μισανοιχτο πακέτο plus Μπαγιατεύει
χτυπάω στο μούλτι φρυγανιές, την ποσότητα που χρειάζομαι κάθε φορά

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:53, 07-02-08:

Εύγε Κουέεε!!!!!
Καλή αρχή, με τσαμπουκά!!!
Το σημαντικό είναι να δεις τι λαθάκια έκανες μέχρι τώρα, τι πρέπει να κάνεις συνήθεια... και όοο,τι και να γίνει, μίλα της!!!!

Αναμένουμε update!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 17:05, 07-02-08:

εμ βασικά τα λάθη μου τα ξέρω...
δεν τρώω πρωινό, δεν τρωω δεκατιανό, δεν τρωω γενικως 5 γεύματα
τσιμπολογάω όποτε πεινάω ό,τι να 'ναι με αποτέλεσμα να μην ξέρω ποτέ τι έχω φάει μέσα στη μέρα ( )
τώρα μου έχει δώσει κατάσταση και συμπληρώνω τι ώρα έφαγα τι (Εντελώς έλεγχος λέμε)
επιπλέον θα φάω ένα καλό γευμα το βραδυ που εφόσον δεν έχω φαει σαν άνθρωπος όλη μέρα, θα φάω για δυο ανθρώπους

τες πα, ναι θα σας ενημερώσω
αν φύγει κι ο μπαμπάς μου επιτέλους απ το σπίτι μου, θα μπορέσω να αρχίσω παλι το ποδηλατάκι μου και θα βοηθήσει κι αυτό λιγουλάκι

(λευκή τουαλέτα θέλω να φοράω στη βάφτιση λέμε θέλω να ξαναντυθώ νύφη )

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:09, 07-02-08:

Χμμμ...
Και μόνο το ότι δεν τρως πρωινό, είναι μη-ιδανικό.
Είναι σημαντικό, για να παίρνει μπρος ο μεταβολισμός!!
Υπομονή και θα τα καταφέρεις, εδώ έκοψες το κάπνισμα!!!!

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε στις 17:25, 07-02-08:

Έχω πρόβλημα κορίτσια, help... Παρότι δεν τρώω πολύ (το πρωί τρία μπισκοτάκια digestive, το μεσημέρι ένα κανονικό πιάτο φαγητό όπου αποφεύγω να κάνω θανατηφόρους συνδυασμούς και το βράδυ κάτι πολύ λίγο ή τίποτα) και τα γλυκάκια πλέον τα έχω κόψει σχεδόν, νιώθω πάρα πολύ φουσκωμένη! Φαίνεται και την κοιλίτσα μου... Και να πω ότι είμαι στα πολύ παχιά μου, δεν είμαι- 67 κιλά έδειχνε το πρωί η ζυγαριά. Αλλά αισθάνομαι και δείχνω ωσάν το βόδι εδώ και 2-3 μέρες και δεν ξέρω τι να κάνω, ούτε από πού προέρχεται!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:29, 07-02-08:

Ερωτήσεις:
1. Βάζεις πολύ αλάτι;
2. Τι το ελαφρύ τρως το βράδυ;
3. Κινείσαι γενικά;
4. Περιμένεις περίοδο;
5. Από τουρσιά κλπ τρως;
6. Πίνεις νερά;
7. Τουαλέτα πας κανονικά;

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε στις 17:35, 07-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Ερωτήσεις:
1. Βάζεις πολύ αλάτι;
2. Τι το ελαφρύ τρως το βράδυ;
3. Κινείσαι γενικά;
4. Περιμένεις περίοδο;
5. Από τουρσιά κλπ τρως;
6. Πίνεις νερά;
7. Τουαλέτα πας κανονικά;
1.όχι, ποτέ δε βάζω πρόσθετο
2.φρυγανιές με λίγο τυρί ή κάτι τέτοιο
3.αυτές τις μέρες όχι, λέω ότι διαβάζω
4.πριν 1 εβδομάδα τελείωσε
5.όχι
6.ελάχιστο
7.τσου, πάντα σπάνια πηγαίνω- έχω ένα μικρό προβληματάκι σε αυτό

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:37, 07-02-08:

Χμμμ, λοιπόν...
ΠΟΛΥ νερό. Έχεις μάλλον κάποια κατακράτηση...
Αυτό θα σε βοηθήσει και στην τουαλέτα, μπορεί να έχεις καιρό να πας κανονικά. Φάε κάτι φυτικό, λίγο σύκο πχ. Δε νομίζω να έχει να κάνει με το φαγητό που τρως!!

Παράθεση

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 17:42, 07-02-08:

Πολύ σωστό το Γίδι.

Κάτι τελευταίο.Τι ύψος έχεις?

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε στις 17:53, 07-02-08:

Πολύ σωστό το Γίδι.

Κάτι τελευταίο.Τι ύψος έχεις?
1.71

Παράθεση

Πολύ δραστήριο μέλος

O The Stand έγραψε στις 18:01, 07-02-08:

1.71 με 67 είναι πολύ καλά.

Κάνε ότι σου είπε το Γίδι και θα δεις μεγάλη διαφορά

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε στις 18:02, 07-02-08:

1.71 με 67 είναι πολύ καλά.

Κάνε ότι σου είπε το Γίδι και θα δεις μεγάλη διαφορά

Σας ευχαριστώ βρε παιδιά!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 18:07, 07-02-08:

Ναι μωρέ... Φυτικές ίνες (κάπου είχαμε πει για τη δυσκοιλιότητα), πολλά νερά και άλλα υγρά, και θα είσαι οκ!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,641 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 01:10, 08-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Αλλά αισθάνομαι και δείχνω ωσάν το βόδι εδώ και 2-3 μέρες και δεν ξέρω τι να κάνω, ούτε από πού προέρχεται!
Ε, άμα αισθάνεσαι σαν βόδι προφανώς και θα δείχνεις σαν βόδι.

1,71 με 67kg δεν το βρίσκω κακό. Απλά βάλτο στο μυαλό σου ότι δεν είσαι βόδι και δεν θα δείχνεις έτσι.

Παράθεση

Chimera

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Chimera
H Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 256 μηνύματα.

H Chimera In the deathcar έγραψε στις 01:51, 08-02-08:

Εγώ δεν έχω να προσθέσω τπτ. Το Γίδι τα είπε μια χαρά. Αλλά θα πω το εξής : ευτυχώς άλλη μια κοπέλα είναι (σαν και εμένα) πάνω από 60 κιλά . Έλεος πια με τα 50-τόσο .

Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη phyllis
H αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H phyllis έγραψε στις 11:14, 08-02-08:

παιδακια να μοιραστω μαζι σας τη χαρα μου? εχασα 16 κιλα και 6 μηνες τωρα τα διατηρω μια χαρα! ( Ε οκ με τα πανω και τα κατω-οταν πιανουν τα πανω ξερω τουλαχιστον πως να πα στα κατω-). γενικα δε στερουμαι πολυ ενταξει δεν μπορω να φαω βεβαια πατατες και ψωμια οποτε θελω εγω ολα με μετρο. σε γενικες γραμμες¨

- προσπαθω να τρωω πρωτεινη μερα παρα μερα ( απαχο κρεας βεβαια, κοκκινο κρεας 1-2 φορες τη βδομαδα αν τυχει) δηλ. κοτοπουλο, γαλοπουλα, ψαρακια. αυγα κτλ
- δεν ξεχναω το πρωινο μου το οποιο περιλαμβανει μια φετα ψωμι η φρυγανια σικαλεως + 1 φετα τυρι κιτρινο ( μιλνερ κατα προτιμηση) + 1 φετα γαλοπουλα βραστη ή καπνιστή + 1 ποτηρι γαλα 1,5% λιπαρα ή 1 ποτηρι φρεσκο χυμο (η φυσικο ή ΗΒΗ)
-το τυρακι με μετρο βεβαια 1 μεγαλο κομματι φετα ή οτι αλλο τυρι θελω καθε μερα, και σε καθε γευμα παντα σαλατες
-ενδιαμεσα μπορω να τρωω φρουτακι ή κανα bar δημητριακων
-πατατες τηγανητες μια φορα τη βδομαδα ( η και καμμια) και λιγα αμυλα γενικα ( λιγες πατατουλες, λιγα μακαρονια. ρυζακι και ψωμι)
-οσπρια ή λαδερα μια φορα τη βδομαδα ( αλλα το αλλο γευμα πρεπει να ειναι κατι σε ψητο κρεας ή καμια μεγαλη σαλατα)
- γλυκα οταν με πιανει λιγουρα θα φαω αλλα μετα τις αλλες μερες θα προσεξω. ( εχω σπιτι αυτες τις μινι σοκολατες ΙΟΝ και τσακιζω καμια αν μου ερθει λιγουρα για γλυκο)
Αυτα απο μενα. ηθελα να μοιραστω τη χαρα μου με σας!! ελπιζω να ειμαι σε καλο δρομο και σε ενα χρονο απο τωρα!!

ΚΟυραγιο σε ολους σας που κανετε διαιτα και θυμηθειτε: ολα ειναι μεσα στο μυαλο μας! θελει θεληση και υπομονη και προσπαθεια να εκπληρωσετε το στοχο σας!! φιλια σε ολους!!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:49, 08-02-08:

Νι, κουράγιο παιδιά... Όλα συνήθεια είναι, τίποτα δεν είναι απαγορευμένο!!!!

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε στις 15:09, 08-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Chimera
Εγώ δεν έχω να προσθέσω τπτ. Το Γίδι τα είπε μια χαρά. Αλλά θα πω το εξής : ευτυχώς άλλη μια κοπέλα είναι (σαν και εμένα) πάνω από 60 κιλά . Έλεος πια με τα 50-τόσο .
Α εγώ μέχρι 61 έχω φτάσει, πιο κάτω δεν πάει! Εκεί θέλω να ξαναπάω τώρα, αλλά είναι δύσκολο...

Αλήθεια, όταν βγαίνετε έξω τι κάνετε; Εκεί είναι το δικό μου το πρόβλημα... Όλο και κάποιος θα πει να πάμε για καφέ- δεν μπορώ να πιω άλλους χυμούς, έλεος! Άσε το σινεμα... Όλοι τρώνε αυτά τα υπέροχα παχυντικά πράγματα κι εγώ να μην κάνει... Ε πόσο να αντισταθώ η γυναίκα!
Από την άλλη δε θέλω να γίνω σαν αυτές τις κοπέλες που λένε συνέχεια "δεν μπορώ, κάνω δίαιτα"... Όσες φορές έχω κάνει δίαιτα, μια χαρά τα έχασα αλλά μετά από λίγους μήνες πάλι στα 67-68! Θέλω να βγω με τους φίλους μου, με το αγόρι μου και να φάω ένα κομμάτι πίτσα χωρίς τύψεις...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:14, 08-02-08:

Χμ, εγώ στον καφέ θα πιω ή... καφέ (), αλλά χωρίς πολύ γάλα και ζάχαρη (μου αρέσει έτσι κι αλλιώς ο σκέτος) αλλιώς ένα ωραίο αρωματικό τσάι!

Στο σινεμά πάω φαγωμένη, οπότε δε λιγουρεύομαι τόσο τα ποπ-κορν... και τα nachos τα βρίσκω μεγάλη αηδία, ειδικά με αυτό το πλαστικό κίτρινο τυρί, έλεος!

Για φαγητό, ε... προτιμάω σαλάτες με λίγη σάλτσα, άπαχο κρέας, κλπ!
Αν οι άλλοι παραγγείλουν πίτσες, διαλέγω μία με πιο πολλά λαχανικά και όχι έξτρα bacon ή άλλα τυριά, και τρώω 2 κομμάτια (κατά προτίμηση με λεπτή ζύμη) κι όχι 5.

Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη phyllis
H αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H phyllis έγραψε στις 15:27, 08-02-08:

ε οταν βγαινεις εξω για καφε μπορεις να παρεις καφεδακι ( αντι για ζαχαρη ριξε canderel) ή τσαγακι και το πρασινο ειναι και καλο γιατι βοηθαει στην απωλεια των κιλων.ε οκ και μια ζεστη σοκολατα μια στο τοσο δεν κανει κακο! και στο σινεμα συμφωνω με το Γίδι τι ζηλευεις απο τα ποπ κορν και τα νατσος? μονο περιττες θερμιδες ειναι και τιποτα αλλο! το κολπο ειναι να τρως πριν πας στο σινεμα ωστε να μην πεινας !και οταν πας εξω για φαγητο μπορεις να κανονισεις να εχεις φαει μια σαλατουλα το μεσημερι και το βραδυ να φας το ψητο σου ( με σαλατα παντα) το τυρι σου ή 2 κομματια πιτσα με λεπτη ζυμη ( νομιζω ειναι επαρκης ποσοτητα) ή μακαροναδα. το μυστικο ειναι να κανονιζεις τα γευματα σου! οταν ξερεις οτι θα βγεις για φαγητο το βραδυ να τρως ελαφρα το μεσημερι!

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 15:55, 08-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Α εγώ μέχρι 61 έχω φτάσει, πιο κάτω δεν πάει! Εκεί θέλω να ξαναπάω τώρα, αλλά είναι δύσκολο...

Αλήθεια, όταν βγαίνετε έξω τι κάνετε; Εκεί είναι το δικό μου το πρόβλημα... Όλο και κάποιος θα πει να πάμε για καφέ- δεν μπορώ να πιω άλλους χυμούς, έλεος! Άσε το σινεμα... Όλοι τρώνε αυτά τα υπέροχα παχυντικά πράγματα κι εγώ να μην κάνει... Ε πόσο να αντισταθώ η γυναίκα!
Από την άλλη δε θέλω να γίνω σαν αυτές τις κοπέλες που λένε συνέχεια "δεν μπορώ, κάνω δίαιτα"... Όσες φορές έχω κάνει δίαιτα, μια χαρά τα έχασα αλλά μετά από λίγους μήνες πάλι στα 67-68! Θέλω να βγω με τους φίλους μου, με το αγόρι μου και να φάω ένα κομμάτι πίτσα χωρίς τύψεις...
Καταρχήν να μην τρώς τίποτα με τύψεις, γιατί "παχαίνει" πιο πολύ. Ο καφές έχει λιγότερες θερμίδες από τους χυμούς, ειδικά αν τον πίνεις σκέτο ή με λίγα "συνοδευτικά" όπως το Γίδι. Όμως δεν είναι το ίδιο υγιεινός με τους χυμούς. Το τσαγάκι είναι καλή επιλογή γιατί είναι και άκρως διουρητικόν! Υπάρχουν τόσες επιλογές για όταν βγαίνεις έξω, που δεν υφίσταται πρόβλημα να φας κάτι χορταστικό, νόστιμο και μη παχυντικό! Άσε που τελικά όλα θέμα συνήθειας είναι!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    raf889

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους