Εδώ κάνουμε δίαιτα!

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Το περπάτημα πιάνεται? Ακούω πως μισή ώρα έντονο περπάτημα την ημέρα είναι μια αρκετά καλή άσκηση για κάποιον (όπως εγώ) που δεν έχει συνηθίσει στην έντονη γυμναστική.:hmm:

'Οχι, μου έχουν πει ότι δεν αρκεί το μισάωρο και το έχω δει και στην πράξη. Κριτήριο είναι να κουράζεσαι και στο μισάωρο δεν κουράζεσαι. Τόση ώρα περπάτημα, όση είναι ικανή να γυρίζεις ελαφρώς κουρασμένη στο σπίτι. Μια ώρα είναι καλό για αρχή (ξεκίνησα από μισάωρο και το ανέβασα στις 2μισι ώρες και τελευταία άρχισα να τρέχω κιόλας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ο οργανισμος λενε οτι ξεκιναει την καυση λιπους στα 20 λεπτα διαδρομου ή ποδηλατου..που οσο να πεις η κοπωση ειναι πολυ μεγαλυτερη.
Ενα μισαωρο περπατημα ειναι καλυτερο απ'το τιποτα, αλλα σιγουρα οχι αρκετο για να δεις διαφορα.
(Btw, εχασα 3 κιλα, η ζυγαρια τρελαθηκε ή εγω αρχισα να τα χανω μαζεμενα; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
παιδια ειμαι πολυ χαρουμενη!! πηγα στη διαιτολογο μου χτες και ειμαι στα 66 κιλα και παω πολυ καλα!!!!! γιουπι! θα παω ανανεωμενη το καλοκαρι στις παραλιες ετσι πιστευω τουλαχιστον!! απλα ηθελα να μοιραστω τη χαρα μου μαζι σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μπράβο! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
αποφάσισα κ γω να αρχίσω δίαιτα χωρίς πλάκα..
να χάσω 5 κιλά....
και μετά άλλα 5 και μετά αλλά 5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
...και μετα αλλα 5 και μετα αλλα 5; :P

Εγω παλι τελευταια δεν ξερω τι εχω παθει... Αισθανομαι πολυ καλα με το σωμα μου, το'χω ριξει στο φαι και χαρη στο γυμναστηριο δεν παιρνω γραμμαριο, μη σου πω οτι χανω κιολας!

Καλε φτου μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αποφάσισα να κάνω δίαιτα... Σήμερα θα πάω στη διαιτολόγο να πάρω τη δίαιτα... Έχω "πέσει" με τη δουλειά και το έχω ρίξει στο φαί. 6 κιλά σε 9 μήνες δεν είναι και λίγα... :(

Ελπίζω να πάρω την πάνω βόλτα... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αποφάσισα να κάνω δίαιτα... Σήμερα θα πάω στη διαιτολόγο να πάρω τη δίαιτα... Έχω "πέσει" με τη δουλειά και το έχω ρίξει στο φαί. 6 κιλά σε 9 μήνες δεν είναι και λίγα... :(

χα! σε κέρδισα!!! 15 κιλά σε ένα χρόνο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
:D:D:D:D:D:D:D
Μα δεν είναι οργανική ουσία να προσλαμβάνεται από τις τροφές και να μετράμε τα επίπεδά του στον οργανισμό.......
Mόνο οργανικες ουσιες παιρνουμε απο τις τροφές ; Το ασβεστιο δηλαδη που δεν ειναι οργανικη ουσια δε το χρειαζομαστε ; Ενα σωρο ανοργανες ουσιες παιρνουμε απο τροφες και τις χρειαζομαστε κιολας. Oυτε αγνωστα ειναι τα επιπεδα τους στο σωμα. Πχ για το χλωριο, ειναι περιπου 110 gramm/70kg (και περιπου 100 mEq/L).

Το στομάχι μας δηλαδή για παράδειγμα, δεν χρειάζεται χλώριο για να παράξει υδροχλωρικό οξύ, το παράγει ούτως ή άλλως.Αν ίσχυε αυτό, άτομα που το αλάτι είναι απαγορευμένο, θα είχαν δυσπεπτικά (και όχι μόνο σύμφωνα με το παράδειγμά σου) προβλήματα.
Απο που το παραγει, φτιαχνει Cl μονο του απο το πουθενα ; Απο καπου το παιρνουμε το Cl (και πολλες αλλα στοιχεια). Απο τις τροφες φυσικα. Απλά δε χανουμε πολυ Cl καθημερινα, και οι περισσοτερες διαιτες μας καλυπτουν. Αν δεν παιρναμε απο τροφες καθολου χλωριο, τοτε καποια στιγμη θα πεθαιναμε αφου θα χαναμε καθημερινα λιγο χλωριο (πχ απο τον ιδρωτα).

Αν ίσχυε αυτό, άτομα που το αλάτι είναι απαγορευμένο, θα είχαν δυσπεπτικά (και όχι μόνο σύμφωνα με το παράδειγμά σου) προβλήματα.
Ισχυει αυτο που λεω, και τα ατομα που τους απαγορευουν το αλάτι δε θα ειχαν κανενα δυσπεπτικο προβλημα λογο απουσιας αλατιου, γιατι αφενος δε παιρνουμε χλωριο αποκλειστικά απο το αλάτι, και αφεταιρου δεν χανουμε πολύ χλωριο καθημερινα ωστε να ειναι ευκολο να εχουμε υποχλωριοαιμια.

Το περπάτημα πιάνεται? Ακούω πως μισή ώρα έντονο περπάτημα την ημέρα είναι μια αρκετά καλή άσκηση για κάποιον (όπως εγώ) που δεν έχει συνηθίσει στην έντονη γυμναστική.:hmm:
Πολύ καλο ειναι. Απλά μπορει να μη φτανει αν θες να χασεις κι αλλο βαρος ή θες να κατεβεις σε αγωνες :P

Ο οργανισμος λενε οτι ξεκιναει την καυση λιπους στα 20 λεπτα διαδρομου ή ποδηλατου..που οσο να πεις η κοπωση ειναι πολυ μεγαλυτερη.
Εξαρταται και απο το αν κάνεις μεγαλης ή μικρης εντασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χαχαχα...:D
ε εσύ τώρα είσαι και μέλλουσα μαμά οπότε δικαιολογείται... :)


εχμ... αυτά ήταν ΠΡΙΝ είμαι έγκυος :P
και πάνω που είχα ξεκινήσει δίαιτα... έμεινα :P και φυσικά εγκατέλειψα τη δίαιτα :P

αχ.... του χρόνου... μια και καλή θα ξεκινήσω δίαιτα που θα πρέπει να χάνω ΠΟΛΛΑ κιλά... 20 και βάλε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
για μένα αναρωτιέσαι? :P αν ναι... μπορώ να σου περιγράψω με πολύ μεγάλη ευκολία πως πήρα 15 κιλά σε ένα χρόνο :P


+ 3 όταν έκοψα το τσιγάρο (Μάρτης 2006)
+ 2 στους μπουφέδες στο γαμήλιο ταξίδι :P (Ιούλιος 2006)
+ 2 στην προηγούμενη εγκυμοσύνη (Ιούλιος - Αύγουστος)
+ 2 όταν έχασα το μωρό (Σεπτέμβρης)
+ 3 όταν έχασα τη μαμά (Νοέμβρης)
+ 3 όταν έχασα μέσα σε ένα σαββατοκύριακο δυο πολύ αγαπημένα πρόσωπα (Δεκέμβρης)

είδες πως ανεβαίνουν στα σκασμένα? :P
και ναι... όταν δεν είμαι καλά τρώω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Κι εγώ τρώω... και τελευταία δεν είμαι και πολύ καλά... Η παλιοδουλειά με έχει ρίξει πολύ...

Άσε που όταν σταμάτησα τα αντισυλληπτικά (Ιανουάριο, γιατί λέει πρέπει να τα κόβεις πού και πού) αντί να χάσω κιλά (και καλά δεν υπάρχει κατακράτηση υγρών) φούσκωσα απότομα... και τώρα από 54 έγινα 60!!!! Και όλα αυτά από τον αύγουστο...

Δεν το κατάλαβα πότε έγινα τόσο μπάφας...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τα κιλά αυξάνουν πάντα (μα πάντα) με γεωμετρική κι όχι με αριθμητική πρόοδο :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Τα κιλά αυξάνουν πάντα (μα πάντα) με γεωμετρική κι όχι με αριθμητική πρόοδο :P)

Μόνο γεωμετρική... ν εις την 4η, 5η,... νιοστή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
για μένα αναρωτιέσαι? :P αν ναι... μπορώ να σου περιγράψω με πολύ μεγάλη ευκολία πως πήρα 15 κιλά σε ένα χρόνο :P


+ 3 όταν έκοψα το τσιγάρο (Μάρτης 2006)
+ 2 στους μπουφέδες στο γαμήλιο ταξίδι :P (Ιούλιος 2006)
+ 2 στην προηγούμενη εγκυμοσύνη (Ιούλιος - Αύγουστος)
+ 2 όταν έχασα το μωρό (Σεπτέμβρης)
+ 3 όταν έχασα τη μαμά (Νοέμβρης)
+ 3 όταν έχασα μέσα σε ένα σαββατοκύριακο δυο πολύ αγαπημένα πρόσωπα (Δεκέμβρης)

είδες πως ανεβαίνουν στα σκασμένα? :P
και ναι... όταν δεν είμαι καλά τρώω :redface:
καλά επεισοδιακή η προηγούμενη χρονιά σου.
μονο 2 καλά(γάμος, κόψιμο τσιγάρου) έναντι 4 θανάτων και 15 κιλών.:(
μην ανησυχείς ! αυτή η χρονιά θα είναι πολύ καλύτερη, μιας και θα φέρετε στη ζωή ένα πανέμορφο μωράκι :clapup: και σίγουρα θα χάσεις σιγά σιγά τα κιλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καλά επεισοδιακή η προηγούμενη χρονιά σου.
μονο 2 καλά(γάμος, κόψιμο τσιγάρου) έναντι 4 θανάτων και 15 κιλών.:(
μην ανησυχείς ! αυτή η χρονιά θα είναι πολύ καλύτερη, μιας και θα φέρετε στη ζωή ένα πανέμορφο μωράκι :clapup: και σίγουρα θα χάσεις σιγά σιγά τα κιλά


:bigarmhug

αμ θα τα χάσω... θα με ξενυχτάει ο Ωρίωνας και θα τρέχω πανικόβλητη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
να πω μια κακιά διαίτα που σε κάνει μοντελάκι ή σκιάχτρο (παρ'το όπως θες!);

χωρισμός!!!:D

έχασα 5 κιλά σε χρόνο ντε τε!!!
κ αν ανησυχείτε που κάποτε θα ξαναβρείτε την όρεξη σας, έχω λύση:
βαλτε μια φωτο του μπροστά σας όταν θα τρώτε, (ή ακόμα καλύτερα να τον έχετε μπροστά σας -εγώ, ποιός; εγώ! αρνήθηκα να φάω οτιδήποτε σε σουβλατζίδικο επειδή τον είχα φάτσα κάρτα κ μου κόπηκε η όρεξη!) κ θα δείτε τι ωραία λεπτή που θα είστε;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εμένα δεν πιάνει αυτό.. όταν χωρίζω είναι πιο πιθανό να παχύνω, παρά να αδυνατίσω! :D Πρέπει βασικά να ερωτευτώ για να αδυνατίσω χωρίς δίαιτα: κάτι που το στομάχι μου γίνεται κόμπος όταν τον βλέπω, κάτι το σεξ, κάτι που τον σκέφτομαι συνέχεια και ξεχνάω να φάω, αδυνατίζω χωρίς να το πάρω καν είδηση! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top