Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,145 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,498 μηνύματα σε 96,000 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 713 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Εδώ κάνουμε δίαιτα!

m.tatiana (τατιανα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη m.tatiana
H τατιανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H m.tatiana έγραψε στις 23:23, 18-03-10:

Ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου!!κι εσεις να ειστε καλα και να μην το βαζετε κατω...ολα θεμα ψυχολογιας ειναι..Ελπιζω αυτη τη φορα να ολοκληρωσουμε μαζι την προσπαθεια...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

m.tatiana (τατιανα)

Νεοφερμένος

H τατιανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H m.tatiana έγραψε στις 12:11, 20-03-10:

Καλημερα σας!!πως ειστε σημερα...?η διαιτα προχωραει καλα??εγω σκεφτομαι απο δευτερα να αρχισω σιγα σιγα και γυμναστικη.οχι γυμναστηριο και τετοια μιας και δεν υπαρχει καποιο κοντα αλλα και δεν μου αρεσει γενικα σαν χωρος..Θα αρχισω με βαρακια αρχικα των 2 κιλων,κοιλιακους,καθισματα και τετοια,και ποδηλατο σαν αεροβικη...καμια αλλη προταση?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 12:50, 20-03-10:

Καλημέρα κορίτσι!!!

Πάρε το ποδήλατο σου και βγες βόλτα!!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

m.tatiana (τατιανα)

Νεοφερμένος

H m.tatiana έγραψε στις 13:08, 20-03-10:

Ιδιως τωρα που αρχιζει να φτιαχνει ο καιρος ειναι οτι πρεπει!εσυ πως τα πας?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 13:12, 20-03-10:

Ακριβώς!!Θα πάρω και γω το σπαστό μου και θα βγω στους δρόμους...

Προσοχή προσοχή!!!Στους δρόμους της Αθηνας θα κυκλοφορεί μια επικινδυνη τρελή με ποδήλατο!

Κοιτα εγώ αυτη την περίοδο περισσότερο είμαι σε φάση συντήρησης παρά δίαιτας. Θέλω να ξεκινήσω κολυμβητήριο αλλά ποιος πηγαίνει κάθε πρωί???

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

m.tatiana (τατιανα)

Νεοφερμένος

H m.tatiana έγραψε στις 13:16, 20-03-10:

χαχα!ναι,καπως ετσι...!το κολυμβητηριο ειναι απο τις καλυτερες επιλογες,και γυμναζεσαι και δεν βαριεσαι(οπως συμβαινει με τις περισσοτερες αλλες ασκησεις).καλη συντηρηση λοιπον!!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 13:17, 20-03-10:

Ακριβώς!Και εγώ γι'αυτό τον λόγο το σκεφτομουν...Μου αρεσει και το νερο!

Ευχαριστώ!Και εσυ καλή συνεχεια!!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 12:45, 22-03-10:

Πλην 1,5 κιλό...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

din@ (Κων/να)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη din@
H Κων/να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.

H din@ έγραψε στις 13:44, 22-03-10:

εγω αν παρω τα πατινια μου και βγω εξω θα γινω πολυ ρεζιλι????

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 13:56, 22-03-10:

Μην το σκέφτεσαι καν....Παρτα και βγες βόλτα.......

Παράθεση

kristy314

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kristy314
H kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 208 μηνύματα.

H kristy314 έγραψε στις 18:37, 22-03-10:

πλην 3 για μενα!!κ συνεχίζουμεεεε.....

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 22:43, 13-04-10:

Παιδιά πως τα πάμε;;;

Παράθεση

kristy314

Δραστήριο Μέλος

H kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 208 μηνύματα.

H kristy314 έγραψε στις 02:28, 14-04-10:

Χάλια...είχα χάσει 3 μετά πήρα τα 2 ξανά ε και ήρθε Πάσχα και τα λοιπά και τα πήρα πίσω....

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 03:24, 14-04-10:

Ασε και εγώ πρέπει να πήρα κανα 2 κιλά τωρα μεσα στο Πασχα. Πάμε δυνατά όμως!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 23:27, 19-04-10:

Πάνε τα κιλά του Πάσχα!

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,665 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 11:48, 25-04-10:

Παιδιά πως τα πάμε;;;
Μια χαρα.
Εχει κοπει η ορεξη.

Και Μπραβο ρε Μαρω, εισαι πολυ γρηγορη.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 12:37, 25-04-10:

Εεε 1,5 κιλό ηταν αυτα του Πασχα!!!

Γιατι έχει κοπεί η όρεξη πριγκιπέσσα;;;

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,072 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 12:44, 25-04-10:

'Εχασα πολλά κιλά τελευταία, πολλά. Πρέπει να χάσω όμως 7 ακόμα για να ολοκληρώσω. Ιερός αριθμός κατά τύχη.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 13:37, 25-04-10:

Μπράβο μικρέ Δόκτωρα...Διατροφή και/ή άσκηση;;

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,072 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 13:41, 25-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Μπράβο μικρέ Δόκτωρα...Διατροφή και/ή άσκηση;;
ναι τα γνωστά, η παλιά πετυχημένη συνταγή, περιορισμός της ποσότητας, τα ίδια είδη που τρώγαμε πριν, και αερόβια κίνηση, χωρίς να χτυπιόμαστε με τις ώρες. Τα υπόλοιπα είναι για να μας τρώνε λεφτά οι διατροφολόγοι και τα ινστιτούτα.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 13:43, 25-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
ναι τα γνωστά, η παλιά πετυχημένη συνταγή, περιορισμός της ποσότητας, τα ίδια είδη που τρώγαμε πριν, και αερόβια κίνηση, χωρίς να χτυπιόμαστε με τις ώρες. Τα υπόλοιπα είναι για να μας τρώνε λεφτά οι διατροφολόγοι και τα ινστιτούτα.
Πολύ σωστά τα λες...Και εγώ πιστεύω πως οι διατροφολόγοι είναι μόνο για όσους δεν μπορούν να συγκροτήσουν τον εαυτό τους αλλά και για "υπερβολικες" περιπτώσεις.

Αερόβια ασκηση; Τρέξιμο; Ολο λεω να ξεκινησω κολυμβηση και ολο μου λενε να μην την ξεκινησω γιατι δεν κανει επειδη ειμαι κοπελα.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 13:53, 25-04-10:

Πολύ σωστά τα λες...Και εγώ πιστεύω πως οι διατροφολόγοι είναι μόνο για όσους δεν μπορούν να συγκροτήσουν τον εαυτό τους αλλά και για "υπερβολικες" περιπτώσεις.

Αερόβια ασκηση; Τρέξιμο; Ολο λεω να ξεκινησω κολυμβηση και ολο μου λενε να μην την ξεκινησω γιατι δεν κανει επειδη ειμαι κοπελα.
Απλό γρήγορο περπάτημα αρκεί. 'Οχι τρέξιμο. Πιστεύω ότι η έντονη γυμναστική μου κάνει κακό σε αυτή τη φάση τουλάχιστον, δεν θέλω να αγχώνεται το σώμα και ο οργανισμός μου. Πρώτη φορά τ'ακούω αυτό για το κολύμπι.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 14:00, 25-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Απλό γρήγορο περπάτημα αρκεί. 'Οχι τρέξιμο. Πιστεύω ότι η έντονη γυμναστική μου κάνει κακό σε αυτή τη φάση τουλάχιστον, δεν θέλω να αγχώνεται το σώμα και ο οργανισμός μου. Πρώτη φορά τ'ακούω αυτό για το κολύμπι.
Κατάλαβα...Ωραία το σκέφτεσαι...

Και εγώ δεν το ειχα σκεφτει πριν μου το πουν...
Για λόγους υγιεινης λεει...

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,810 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 14:11, 25-04-10:

Αν πηγαίνεις σε καθαρή πισίνα πού είναι το πρόβλημα; Καλύτερο θα είναι αν έχεις τη δυνατότητα να πηγαίνεις θάλασσα. Και διασκέδαση και μαύρισμα και σφριγηλότητα.

Να πω τον πόνο μου κι εγώ. Με τα κιλά δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. Ύψος 1,73 κιλά 63,5. Είμαι σχεδόν ιδανικά. Το θέμα είναι η κατανομή του λίπους και η χαλάρωση που τα δύο τελευταία χρόνια λόγω παντελούς έλλειψης κίνησης έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις. Μου τη δίνει το θέμα και όσο πλησιάζει το καλοκαίρι δε νιώθω καθόλου καλά. Έχω κλασσικό μεσογειακό τύπο σώματος οπότε πρέπει να γυμνάζω περισσότερο το κάτω μέρος του σώματος πράγμα που βαριέμαι ελεεινά γιατί φυσικά είναι πιο κουραστικό για μένα. Δεν καπνίζω, δεν πίνω, δεν πίνω καφέ. Απλά έχω αδυναμία (μεγάλη) στο καλό φαγητό. Προσπαθώ να εντάξω τα φρούτα και τα λαχανικά στη διατροφή μου αλλά είναι ανάλογα με τις μέρες μου.
Γενικά αυτό έχω παρατηρήσει πως είναι το πρόβλημά μου. Πρέπει να πάρω απόφαση και να αλλάξω συνήθειες στη διατροφή και στην άθληση. Όλο λέω θεμα θέλησης είναι και όλο το αφήνω.
Σήμερα σκέφτηκα να ξεκινήσω με μικρούς στόχους. Να πω ότι 30 μέρες (με αντίστροφη μέτρηση οφ κορς) θα κάνω όλα αυτά που θέλω και αποφεύγω. Δεν ξέρω αν θα πιάσει. Λέω συνέχεια στον εαυτό μου πως αφιερώνω ολόκληρες ώρες στο πιτσί σερφάροντας και ούτε μία ώρα για να κάνω γυμναστική. Βλακεία δεν είναι;
Ουφ, τα πα και ηρέμησα λίγο.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 14:14, 25-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
Αν πηγαίνεις σε καθαρή πισίνα πού είναι το πρόβλημα; Καλύτερο θα είναι αν έχεις τη δυνατότητα να πηγαίνεις θάλασσα. Και διασκέδαση και μαύρισμα και σφριγηλότητα.

Να πω τον πόνο μου κι εγώ. Με τα κιλά δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. Ύψος 1,73 κιλά 63,5. Είμαι σχεδόν ιδανικά. Το θέμα είναι η κατανομή του λίπους και η χαλάρωση που τα δύο τελευταία χρόνια λόγω παντελούς έλλειψης κίνησης έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις. Μου τη δίνει το θέμα και όσο πλησιάζει το καλοκαίρι δε νιώθω καθόλου καλά. Έχω κλασσικό μεσογειακό τύπο σώματος οπότε πρέπει να γυμνάζω περισσότερο το κάτω μέρος του σώματος πράγμα που βαριέμαι ελεεινά γιατί φυσικά είναι πιο κουραστικό για μένα. Δεν καπνίζω, δεν πίνω, δεν πίνω καφέ. Απλά έχω αδυναμία (μεγάλη) στο καλό φαγητό. Προσπαθώ να εντάξω τα φρούτα και τα λαχανικά στη διατροφή μου αλλά είναι ανάλογα με τις μέρες μου.
Γενικά αυτό έχω παρατηρήσει πως είναι το πρόβλημά μου. Πρέπει να πάρω απόφαση και να αλλάξω συνήθειες στη διατροφή και στην άθληση. Όλο λέω θεμα θέλησης είναι και όλο το αφήνω.
Σήμερα σκέφτηκα να ξεκινήσω με μικρούς στόχους. Να πω ότι 30 μέρες (με αντίστροφη μέτρηση οφ κορς) θα κάνω όλα αυτά που θέλω και αποφεύγω. Δεν ξέρω αν θα πιάσει. Λέω συνέχεια στον εαυτό μου πως αφιερώνω ολόκληρες ώρες στο πιτσί σερφάροντας και ούτε μία ώρα για να κάνω γυμναστική. Βλακεία δεν είναι;

Ναι και εγώ έτσι σκέφτομαι και μπορει να ξεκινησω σε λιγο καιρο.

Τα κιλά σου ειναι φανταστικα!!!!Οχι απλα ιδανικα...

Νομίζω πως οτι και αν πεις στον εαυτο σου αν δεν το παρεις αποφαση και να αλλαξεις τον τροπο ζωης σου τιποτα δεν θα γινει...

Ουφ, τα πα και ηρέμησα λίγο.
Γι'αυτο ειμαστε εδώ άλλωστε!

Παράθεση

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ioannaki95
H ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H ioannaki95 έγραψε στις 15:26, 25-04-10:

ένα απ' τα αγαπημένα μου θέματα...στα 11 μου πήγαινα σε διατροφολόγο για ένα χρόνο περίπου...έχασα 8 κιλά κ' μετά γιατί είμαι κ' ιδιότροπη στο φαγητό σταμάτησα γιατί δεν μπορούσα να τρώω όσα μου έβαζε..κ από τότε μου 'χει γίνει εμμονή κ' όταν παίρνω κανα δυο κιλά δεν τρώω τίποτα για να τα χάσω αν κ' αυτό ξέρω πως είναι πολύ επιβλαβής τρόπος για την υγεία μου κ΄ όχι πολύ αποτελεσματικός...κ΄μ όλο τ άγχος γ τ σχολείο (αλλά κ' για άλλα θεματα)ξεχνάω και ν φάω...το καλοκαίρι θέλω να αρχίσω γυμναστήριο κ να βάλω μια ισσοροπία στην διατροφή μου...

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,810 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 16:06, 25-04-10:

Ιωάννα είσαι μικρή, ό,τι χτίζεις τώρα είναι καλό. Και κυρίως αν αποκτήσεις σωστές συνήθειες αυτές θα παραμείνουν για μια ζωή.

Αν σας αρέσουν τα σνακς και ειδικά οι μπάρες δημητριακών βρήκα πριν 2 βδομάδες μια τέλεια συνταγή.
http://cheflesskitchen.wordpress.com...A%CF%8E%CE%BD/
Πανεύκολη συνταγή και βγαίνει πεντανόστιμη. Καλά βρώμη έχει δεν είναι και σοκολάτα, αλλά είναι πολύ γευστικά. Και όσο περνάνε οι μέρες και δένουν τα υλικά μεταξύ τους γίνονται πιο νόστιμα. Εγώ δοκίμασα και με αποξηραμένα ροδάκινα μέσα και έγραψε. Αν τα κάνετε προσέξτε το πάχος να μην είναι πολύ μεγάλο ώστε να ψηθούν ομοιόμορφα. Φυσικά η κουβερτούρα είναι προαιρετική αλλά του πάει γάντι.

Για σας που γυμνάζεστε, πηγαίνετε σε γυμναστήριο; Τα σιχαίνομαι νιώθω πως κάνω κακό στον εαυτό μου κλεισμένη σε ένα χώρο με άψυχα μηχανήματα. Αν τα Πατήσια προσφέρονταν για τρέξιμο σε κανα πάρκο θα ήταν πιο εύκολο. Γυμναστική στο σπίτι προσπαθώ να ξεκινήσω. Είχα δοκιμάσει Callanetics και ήταν αρκετά αποτελεσματικά, χωρίς να χρειάζεσαι κάποιον εξοπλισμό. Από χθες το ξαναέβαλα μπρος. Λέω επίσης να δοκιμάσω και κάτι χαζές που κοπανιούνται με σέξυ τρόπο, τις flirty girls, γιατί ο χορός μ'αρέσει. Και αν με πείσω να γυρνάω από τη σχολή κάθε μέρα με τα πόδια, ένα 45λεπτο είναι.

Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kritikaros
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 352 μηνύματα.

O kritikaros έγραψε στις 16:50, 25-04-10:

πιστεύω ότι καλύτερο από την δίετα είναι απλά να προσέχουμε 4-5 μικρά γεύματα τη μέρα αν γίνεται δηλαδή να μην προλάβει ο οργανισμός να ζητήσει τροφή,κάπου στα 2 λίτρα νερό τη μέρα,νομίζω κάπου στα 8-10 ποτήρια είναι αυτό...
και περπάτημα,ο μεταβολισμός θα ενεργοποιηθεί πολύ γρήγορα και χωρίς προβλήματα και στερήσεις
το μόνο που εγώ προσωπικά μου απαγορεύω είναι τα λίπη τουλάχιστον στην αρχή και για λίγο καιρό για να φύγουν τα ξιγκάκια που έχουμε πιο γρήγορα,για όσους καπνίζουν και πίνουν θα πρότεινα να το κόψουν και για την απώλεια βάρους και γενικά για την υγεία τους.

όσοι μπορούν να γυμναστούν και άλλο,ακόμα καλύτερα εγώ από βδομάδα λέω να ξεκινήσω kickboxing ή πυγμαχία έτσι για να το δοκιμάσω και να έχει και πιο πολύ ενδιαφέρον...ίδωμεν!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,665 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 17:01, 25-04-10:

Εεε 1,5 κιλό ηταν αυτα του Πασχα!!!

Γιατι έχει κοπεί η όρεξη πριγκιπέσσα;;;
Νταξει ρε συ μερικοι δεν μπορουν να χασουν ουτε ενα ομως. Φαντασου.
Ε, απο διαφορα γεγονοτα, και επειδη εβαλα στοχο να χασω κανα δυο λογω καλοκαιριου.

Και γω θελω να γραφτω γυμναστηριο αλλα παντα το αναβάλω.

Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 352 μηνύματα.

O kritikaros έγραψε στις 17:23, 25-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Ε, απο διαφορα γεγονοτα, και επειδη εβαλα στοχο να χασω κανα δυο λογω καλοκαιριου.

εμ,όποιος θέλει να βγει στην παραλία με κορμί λαμπάδα πρέπει να θυσιαστεί

αν σταματήσεις να τρως σε νορμάλ καταστάσεις τότε οποιαδήποτε τροφή θα μπαίνει στον οργανισμό σου θα μετατρέπεται σε λίπος γιατί θα καταλαβαίνει ότι αφού δεν έχουμε πολύ ας την κρατήσουμε καβάτζα για μετά που θα την έχουμε ανάγκη.

οπότε έχεις αντίθετα αποτελέσματα.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 17:26, 25-04-10:

ξερει κανεις γιατι στις χημικες διαιτες οπυ τρωμε π.χ. 3 μερες κοτοπουλο, 3 μερες μπιφτεκια κλπ και ολα σε απεριοριστη ποσοτητα, χανουμε πιο ευκολα κιλα και πιο γρηγορα?

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 17:34, 25-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από kritikaros
εμ,όποιος θέλει να βγει στην παραλία με κορμί λαμπάδα πρέπει να θυσιαστεί

αν σταματήσεις να τρως σε νορμάλ καταστάσεις τότε οποιαδήποτε τροφή θα μπαίνει στον οργανισμό σου θα μετατρέπεται σε λίπος γιατί θα καταλαβαίνει ότι αφού δεν έχουμε πολύ ας την κρατήσουμε καβάτζα για μετά που θα την έχουμε ανάγκη.

οπότε έχεις αντίθετα αποτελέσματα.
Δεν ειναι οτι δεν τρωω καθολου καλε. Τρωω, απλα τρωω πολυ λιγο πλεον, και γενικα δεν εχω τοση ορεξη. Το ξερω αυτο που λες, το εκανα παλια, εχανα, αλλα οταν μετα το σταματαγα και ετρωγα κανονικα τα ξανα επαιρνα. Οποτε δεν το κανω.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 17:36, 25-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
ξερει κανεις γιατι στις χημικες διαιτες οπυ τρωμε π.χ. 3 μερες κοτοπουλο, 3 μερες μπιφτεκια κλπ και ολα σε απεριοριστη ποσοτητα, χανουμε πιο ευκολα κιλα και πιο γρηγορα?
Κάτι κάνουν οι υδατάνθρακες που έχουν σχέση με το πυριβικό οξύ. 'Οχι υδατάνθρακες, όχι πυριβικό οξύ.

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 17:37, 25-04-10:

Δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει, αλλά για να τις ακολουθήσεις πρέπει να έχεις κάνει εξετάσεις και να είναι ΟΚ. Δε μπορείς να κάνεις δίαιτα πχ με κρέας μόνο, και να έχεις χοληστερίνη και τριγλυκερίδια. Επίσης αυτές τις δίαιτες τις κάνουν για κανα δυβδομαδο, μετά αρχίζουν να δημιουργούν προβλήματα στον οργανισμό. Νομίζω πως είναι ιδανικές για άτομα που είναι σε δίαιτα και αφού έχουν χάσει κάμποσα κιλά ο μεταβολισμός τους "φρακάρει" και κολλάνε. Τότε τους γίνονται αυτές οι χημικές δίαιτες για περιορισμένο χρόνο ώστε να ξαναξεκινήσουν να χάνουν κιλά.
Πιστεύω ότι είναι καλύτερο να παιδευτείς παραπάνω για να χάσεις κιλά έχοντας μια φυσιολογική διατροφή παρά να καταφεύγεις σε αυτές τις δίαιτες.

Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

O kritikaros έγραψε στις 17:38, 25-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
οι χημικές δίαιτες πχ ατκινς είναι πολύ επικίνδυνες για τον οργανισμό και έχουν κατηγορηθεί μέχρι και για θανάτους.
η κύρια σκέψη πίσω από αυτές είναι ότι καταναλώνεις λίπη και πρωτείνες και απαγορεύονται φρούτα-λαχανικά-γάλα και κυρίως οι υδατάνθρακες.
αυτό γίνεται γιατί ο οργανισμός μη έχοντας αποθέματα υδατανθράκων για να παράγει την ενέργεια που χρειάζεται καταφεύγει στα λίπη του οργανισμού οπότε ναι στην αρχή αποδίδουν αλλά έτσι καταστρέφεις τον μεταβολισμό σου και μετά τα ξαναπαίρνεις πολύ εύκολα + ότι κάνεις κακό στον οργανισμό σου με όλα τα μεταβολικά προιόντα που παράγονται στο σώμα.

οπότε θα συνιστούσα να το αποφύγουμε καλύτερα να μας λείψει ένα κοψιδάκι() παρά να τρέχουμε στα νοσοκομεία

Παράθεση

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ioannaki95
H ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H ioannaki95 έγραψε στις 17:45, 25-04-10:

ωχχχ ευτυχως που τ πες αυτο γτ κ γω μαζι μ τ γυμναστηριο μια τετοια διαιτα ειχα στ μυαλο μ...δν τρωω πλ φαγητα κ ετσι νομιζα πως θα ηταν κατι αποτελεσματικο για μενα αυτο...:

Παράθεση

nagia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nagia
H nagia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H nagia έγραψε στις 15:28, 27-04-10:

Τι ωραίο παρεάκι που έχετε γίνει εδώ! Μπράβο σας!
Λοιπόν εγώ εχω ύψος 1,73 και είμαι 58κιλά για πολλά χρόνια ήμουν γύρω στα 52 με 55 έχω πάρει 3 κιλά εδώ και 6μήνες περίπου και δυσκολεύομαι να τα χάσω, το ξέρω πως ακούγομαι γελοία γιατί ούτε έχω ανάγκη να χάσω ούτε είναι τίποτα 3 κιλά, αλλά όταν έχεις συνηθίσει τον εαυτό σου στο πολύ αδύνατο το κανονικό σε πειράζει. Αλλά τέλος πάντων έμενα με απασχολεί γιατί δεν χάνω από Δευτέρα έως Παρασκευή τρώω λίγο, ποτέ βραδινό, καθόλου σοκολάτες σάλτσες κτλ γυμνάζομαι πολύ αλλά μια φορά τη βδομάδα συνήθως Σάββατο τρώω έξω, τρώω σοκολάτες και κτλ. Μπορεί να φταίει αυτό? Απ την άλλη κάνω πολύ καθηστική δουλειά αλλά γυμνάζομαι γύρω στην 1,5ώρα την ημέρα. Γνωρίζω ότι σε μια δίαιτα μια φορά τη βδομάδα μπορείς να φας ό,τι θες και όσο θες τελικα ισχύει ή όχι?

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 15:43, 27-04-10:

Όταν ήμουν 58 νομίζω πως ήμουν ιδανικά. Μια φίλη μου στο ίδιο ύψος με μας έχασε κιλά και όταν την είδα 52 μου θύμιζε skeleton. Είναι πολύ λίγα ρε συ και σε διαιτολόγο να πας θα στο πει. Αφού γυμνάζεσαι και κάνεις τέτοια σωστή ζωή να μη σε νοιάζουν τα κιλά. Καλύτερα παραπάνω και υγιής παρά όλη την ώρα στη ζυγαριά

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 19:12, 27-04-10:

Όταν ήμουν 58 νομίζω πως ήμουν ιδανικά. Μια φίλη μου στο ίδιο ύψος με μας έχασε κιλά και όταν την είδα 52 μου θύμιζε skeleton. Είναι πολύ λίγα ρε συ και σε διαιτολόγο να πας θα στο πει. Αφού γυμνάζεσαι και κάνεις τέτοια σωστή ζωή να μη σε νοιάζουν τα κιλά. Καλύτερα παραπάνω και υγιής παρά όλη την ώρα στη ζυγαριά
Συμφωνώ.

Και για να σας πω και τα δικά μου έχασα 1,5 κιλό. Σύνολο 10κιλά σε 6μήνες. Πάμε δυνατά!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

O kritikaros έγραψε στις 20:02, 27-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από nagia
Τι ωραίο παρεάκι που έχετε γίνει εδώ! Μπράβο σας!
Λοιπόν εγώ εχω ύψος 1,73 και είμαι 58κιλά για πολλά χρόνια ήμουν γύρω στα 52 με 55 έχω πάρει 3 κιλά εδώ και 6μήνες περίπου και δυσκολεύομαι να τα χάσω, το ξέρω πως ακούγομαι γελοία γιατί ούτε έχω ανάγκη να χάσω ούτε είναι τίποτα 3 κιλά, αλλά όταν έχεις συνηθίσει τον εαυτό σου στο πολύ αδύνατο το κανονικό σε πειράζει. Αλλά τέλος πάντων έμενα με απασχολεί γιατί δεν χάνω από Δευτέρα έως Παρασκευή τρώω λίγο, ποτέ βραδινό, καθόλου σοκολάτες σάλτσες κτλ γυμνάζομαι πολύ αλλά μια φορά τη βδομάδα συνήθως Σάββατο τρώω έξω, τρώω σοκολάτες και κτλ. Μπορεί να φταίει αυτό? Απ την άλλη κάνω πολύ καθηστική δουλειά αλλά γυμνάζομαι γύρω στην 1,5ώρα την ημέρα. Γνωρίζω ότι σε μια δίαιτα μια φορά τη βδομάδα μπορείς να φας ό,τι θες και όσο θες τελικα ισχύει ή όχι?
καλύτερα κανονική παρά προς το αδύνατο,σίγουρα θα το εκτιμάει και το amore αν όχι να βρεις άλλον,όλο και κάποιον θα βρεις που θα του αρέσουν οι γυμνασμένες κανονικές
πέρα από την "πλάκα",δεν πιστεύω ότι είναι σωστό να τρως ότι δεν τρως μια βδομάδα σε 1 μέρα καλύτερα την μία σοκολάτα να την φας μέσα στη βδομάδα παρά όλη μαζί ας πούμε.
γιατί το σάββατο όπως λες παίρνεις σαφώς πέρνεις περισσότερες θερμίδες από όσες χρειάζεσαι και αφού την υπόλοιπη βδομάδα τρως κανονικά υπάρχει ένα + στο τέλος(πολύ χοντρικά βέβαια,δεν είμαι σε θέση να ξέρω πόσες χρειάζεσαι ή πόσες παίρνεις),άσε που ο οργανισμός όλη τη βδομάδα έχει συνηθίσει αλλιώς λογικά θα επιβαρύνεις και το στομάχι σου με αυτόν τον τρόπο.(δυστυχώς την έπαθα εγώ...),αλλά εγώ προτείνω να μην κάνεις δίαιτα,μια χαρά είσαι,εκτός αν θες καμιά γράμμωσω πχ οπότε πάω πάσο......(όχι ότι συμφωνώ αλλά νταξ,δικό σου θέμα είναι αυτό)

Και για να σας πω και τα δικά μου έχασα 1,5 κιλό. Σύνολο 10κιλά σε 6μήνες. Πάμε δυνατά!

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 16:07, 03-05-10:

62(και λίγο μείον) κιλά σήμερα και εμφανώς ξεπρησμένη! Να'ναι καλά η μανούλα μου, πήγα 4 μέρες στους δικούς μου: φαί καλό, φρούτα, σαλάτες, ύπνος στην ώρα και αμέσως ένιωσα άλλος άνθρωπος. Αθήνα μου τη δίνεις!

Παράθεση

kristy314

Δραστήριο Μέλος

H kristy314 έγραψε στις 11:25, 06-05-10:

Και εγω ευτυχώς!Ηρθε η μανούλα μου και αρχίσαμε τις σαλάτες και συνεχίζω...

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 16:25, 07-05-10:

Σαν το σπιτικό φαί τίποτα!!!

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 18:10, 07-05-10:

To ξέρατε αυτό ; Εγώ σήμερα το έμαθα. Από το site Σαν σήμερα.gr

Η Παγκόσμια Ημέρα κατά της Δίαιτας εορτάζεται κάθε χρόνο στις 6 Μαΐου. Πρόκειται για έναν βρετανικής εμπνεύσεως εορτασμό, που καθιερώθηκε το 1992 από μία πρώην ανορεξική, την Μέρι Έβανς-Γιανγκ, επικεφαλής της αντιδιαιτικής καμπάνιας στη Μεγάλη Βρετανία και συγγραφέως του μπεστ σέλερ «Τα έχεις όλα, χωρίς να κάνεις δίαιτα».
Μας καλεί να αποδεχθούμε το σώμα μας χωρίς κόμπλεξ, να γιορτάσουμε την ομορφιά και την ποικιλομορφία όλων των φυσικών μεγεθών του ανθρώπινου σώματος. Να κηρύξουμε μορατόριουμ μιας μέρας στη δίαιτα και στην εμμονή μας για απώλεια βάρους. Να πληροφορηθούμε τις βλαβερές συνέπειες που μπορεί να έχει μία δίαιτα αδυνατίσματος. Να συμβάλουμε στον τερματισμό των διακρίσεων κατά των υπέρβαρων συνανθρώπων μας.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nani_68

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nani_68
H nani_68 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H nani_68 έγραψε στις 16:07, 16-05-10:

Φετος το χειμωνα πηρα μια πολυ σημαντικη αποφαση θα εκανα διαιτα... ειμαι 15 χρονων και 1,77 και ζυγιζω 67 κιλα... το προβλημα μ ηταν οτι επειδη αθλουμαι τα 6 κιλα θα μπορουσαν ν μου προκαλεσουν καποιο τραυματισμο.... Το χειμωνα καταφερα ανα φτασω τα 63 κιλα... εξαιτιας της ηλιθιοτητας μου και μερικων κρισιμων αγωνων καταφερα να τα ξαναπαρω και με το παραπάνω τωρα ειμαι 67.... Μερικες φορες τρωω κατι και μετα εχω απιστευτες τύψεις για αυτο που εκανα .... ξέρω πως ακούγετε ηλίθιο... και πως αλλοι εχουν πολυ σημαντικοτερα προβληματα αλλα θελω και εγω μια μικρη βοηθεια ....Σκοπευω να ξαναξεκινησω διαιτα ....θελω πολυ να τα καταφρω αυτη τη φορα.... Εχετε μηπως εσεις στο νου σας καμια διαιτα ή καποια συμβουλη......

Παράθεση

AntziWin (Κουφό Χρυσόψαρο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη AntziWin
H Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 660 μηνύματα.

H AntziWin έγραψε στις 16:23, 16-05-10:

Λοιπον Ναni πριν καιρο αντιμετωπιζα το ιδιο προβλημα με εσενα!!(και ακομη δλδ το αντιμετοπιζω αλλα τεσπα)κοιτα τα κιλα σου θα ελεγα οτι ειναι ιδανικα για το υψος σου!!Εγω ειμαι 1.73 και 61 κιλα(δυστυχως) και παιζω και basket γι'αυτο πρεπει και εγω το ιδιο να τα χασω!!Μια μερα λοιπον μου τν εδωσε και πηγα σε εναν διαιτολογο και αυτος μου εδωσε την παρακατς διαιτα:

Μην πίνετε θερμίδες. Τα αναψυκτικά, οι καφέδες και τα γλυκά ροφήματα προσθέτουν κενές θερμίδες στην καθημερινότητα μας. Επιπλέον, τα ροφήματα δεν προκαλούν τον κορεσμό που προκαλεί μία στερεά τροφή, με αποτέλεσμα να μην καλύπτουν το αίσθημα της πείνας. Πιείτε άφθονο νερό αντί για τα παραπάνω, προσπαθώντας να έχετε πάντα ένα μπουκαλάκι νερό δίπλα σας για να το θυμάστε ευκολότερα.
Καταναλώστε τουλάχιστον 6 μερίδες φρούτων και λαχανικών την ημέρα (μερίδα φρούτου= 1 φρούτο, μερίδα λαχανικών= 1 κούπα λαχανικά). Τα φρούτα και τα λαχανικά πλούσια σε φυτικές ίνες, βιταμίνες και νερό αποτελούν την ιδανική επιλογή για απώλεια βάρους και για ευεξία.
Μειώστε τις μερίδες του μεσημεριανού και του βραδινού τουλάχιστον κατά 1/3 και προσπαθείστε να προσλάβετε πιο ορθολογικά της ημερήσιες θερμίδες σε μικρά και συχνά γεύματα. Να τρώτε αργά και να σταματάτε μόλις νιώθετε το αίσθημα του κορεσμού.
Να καταναλώνετε πάντα πρωινό γεύμα, όσο το δυνατόν πλησιέστερα στην ώρα αφύπνισης. Το πρωινό γεύμα ενεργοποιεί το μεταβολισμό και αυξάνει τις ημερήσιες καύσεις, ανώ επιπλέον βοηθά στον καλύτερο έλεγχο της όρεξης και των γευμάτων καθόλη τη διάρκεια της ημέρας.
Μην αφήνετε τον οργανισμό σας χωρίς πρόσληψη γεύματος για πάνω από 3 ώρες. Πραγματοποιείστε ποιοτικά ενδιάμεσα-σνακς 120-150 θερμίδων (φρούτα, προϊόντα ολικής αλέσεως-σικάλεως, γαλακτοκομικά χαμηλά σε λιπαρά).
Αντικαταστήστε τα αμυλούχα προϊόντα που χρησιμοποείτε καθημερινά με τα αντίστοιχα ολικής αλέσεως ή σικάλεως (ψωμί, φρυγανιές, δημητριακά, μπισκότα, κράκερς, ζυμαρικά). Κατά αυτόν τον τρόπο θα πετύχετε υψηλότερη πρόσληψη φυτικών ινών και χαμηλότερη πρόσληψη θερμίδων.
Εκπαιδευτείτε στην ανάγνωση της σήμανσης τροφίμων και προσπαθείστε να υπολογίζετε πόσες περίπου θερμίδες παίρνετε σε κάθε γεύμα. Συχνά η πραγματική πρόσληψη θερμίδων υποεκτιμάται αρκέτα, με αποτέλεσμα να νομίζουμε ότι παίρνουμε λιγότερες θερμίδες από αυτές που χρειαζόμαστε, χωρίς αυτό να ισχύει στην πραγματικότητα
Αυτα!!ελπιζω να σε βοηθησα λιγο!!ααα!!και οσον αφορα το οτι τρωωσ κατι και μετα εχεις τυψεις πιστεψε με δεν εισαι η μονη!!

Παράθεση

nani_68

Νεοφερμένος

H nani_68 έγραψε στις 16:27, 16-05-10:

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες ..... παω τωρα αμέσως στη κουζινα να γεμισω το μπουκαλακι μου......

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 660 μηνύματα.

H AntziWin έγραψε στις 16:33, 16-05-10:

x0ax0ax0ax0axa0xa0!!!! καλα θα κανεις!!Εγω καθε μερα πεινω 2 λιτρα νερο!!Ασε αλλα πιστεψε με εχω αρχισει να βλεπω αποτελεσματα και ειμαι πολυ χαρουμενη!!! Το κακο βεβααι ειναι οτι εχουμε και εξετασεις και πρεπει να καθομαστε ολη τν μερα σπιτι χωρης να γυμναζομαστε!!!αλλα τι να κανουμε???!!!

Παράθεση

nani_68

Νεοφερμένος

H nani_68 έγραψε στις 16:37, 16-05-10:

Να σου πω την αληθεια εγω συνεχιζω κανονικα τις προπονησεις .... το προβλημα μου ειναι οι απογευματινες ωρες .... καθε μερα το απογευμα με πιανει κατι και θελω να φαω γλυκο... και γενικα ολη τη διαρκεια της μερας μπορει να μην φαω τπτ αλλα το απογευμα δε μπορω να μην φαω κατι γλυκο ... ειδικα μετα τη προπονηση.....

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H AntziWin έγραψε στις 16:42, 16-05-10:

Ναι i know και εγω το ιδιο πραγματικα!!!!αλλα ξερεις ποιο πιστευω οτι θα ηταν το καλυτερο για εσενα??να ετρωγες γλυκο πριν τν προπονηση ωστε να τς εχανες τς θερμιδες με τν προπονηση αφου λεσ οτι δεν μπορεις χωρης γλυκο!!η να ετρωγεσ γλυκα διαιτης που εχουν λιγες θερμιδες!!εε??

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Jack of Spades, meetmeinmontauk

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους