Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,062 εγγεγραμμένα μέλη και 3,035,777 μηνύματα σε 92,174 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 775 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Εδώ κάνουμε δίαιτα!

nani_68

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nani_68
H nani_68 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H nani_68 έγραψε στις 17:00, 16-05-10:

Βασικα εχω διπλες προπονησεις οπότε παλι θα τρωω γλυκα ολη την ωρα... Παντος αυτο για τα γλυκα διαιτης δεν το ειχα σκεφτει ποτε... θα ρωτησω τη μαμα μου αν ειναι να παει να μου παρει να τα δοκιμάσω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AntziWin (Κουφό Χρυσόψαρο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη AntziWin
H Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 660 μηνύματα.

H AntziWin έγραψε στις 17:04, 16-05-10:

Ναι υπαρχουν παρα πολλα γλυκα διαιτης και πολυ ωραια πιστεψε με!!!!τεσπα εγω βγαινω!!ελπιζω να βοηθησα:!!!!και καλη επιτυχια!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 20:52, 16-05-10:

μεσα σε 5 μερες περπατησα 11.5 ωρες, εκανα 4 ωρες ασκησεις με βαρη, αντικατεστησα το ψωμι, το αμυλο και τα ζυμαρικα με λαχανικα και το αποτελεσμα; +1 κιλο. Ελπιζω το επιπλεον κιλο να ειναι μυες ή νερο

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,812 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 20:59, 16-05-10:

Μπορεί να είναι οτιδήποτε. Το σώμα σου μπορεί να αντιστέκεται στην ξαφνική αλλαγή συνηθειών. Μπορεί να έχει σχέση με τον κύκλο σου. Μην το βάζεις κάτω έτσι απλά

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 660 μηνύματα.

H AntziWin έγραψε στις 21:00, 16-05-10:

LOL!!!!Το ελπιζω και εγω γτ τζαμπα κοπος τοτε!!!!

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 09:53, 17-05-10:

το βαρος μου ειναι κανονικο, απλα προσπαθω να ριξω το ποσοστο λιπους πανω μου για να δω περισσοτερες γραμμωσεις. Νομιζα πως με περισσοτερη ασκηση και καλυτερη διατροφη θα εβλεπα να μειωνεται το λιπος και να παραμενει το βαρος μου το ιδιο ή και λιγοτερο. Δε νομιζω να εκανα 1 κιλο μυες μεσα σε 5 μερες Τι να πω, εχω μεινει αφωνη. Οταν δεν γυμναζομουν εχανα βαρος, και τωρα που ειπα να γυμναστω λιγο παραπανω εβαλα 1 κιλο!! Αν ειναι δυνατον! Δεν τα παραταω παντως, αυριο θα περπατησω 20km Ελπιζω πως ειναι κατακρατηση υγρων γιατι με τοση ασκηση αυτες τις μερες εχουν πιαστει ολοι οι μυες μου απο την κορυφη ως τα νυχια

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,318 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 11:25, 17-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
το βαρος μου ειναι κανονικο, απλα προσπαθω να ριξω το ποσοστο λιπους πανω μου για να δω περισσοτερες γραμμωσεις. Νομιζα πως με περισσοτερη ασκηση και καλυτερη διατροφη θα εβλεπα να μειωνεται το λιπος και να παραμενει το βαρος μου το ιδιο ή και λιγοτερο. Δε νομιζω να εκανα 1 κιλο μυες μεσα σε 5 μερες Τι να πω, εχω μεινει αφωνη. Οταν δεν γυμναζομουν εχανα βαρος, και τωρα που ειπα να γυμναστω λιγο παραπανω εβαλα 1 κιλο!! Αν ειναι δυνατον! Δεν τα παραταω παντως, αυριο θα περπατησω 20km Ελπιζω πως ειναι κατακρατηση υγρων γιατι με τοση ασκηση αυτες τις μερες εχουν πιαστει ολοι οι μυες μου απο την κορυφη ως τα νυχια
Λολ, μάλλον απλώς δεν έχεις περιττά κιλά οπότε δεν γίνεται να χάσεις εύκολα. Δεν ξέρω σε τι κατάσταση είσαι αλλά από ότι γνωρίζω μάλλον καλύτερα να αυξομειώνεις την ταχύτητα σου και να μην περπατάς σε ένα σταθερό ρυθμό

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,924 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:37, 17-05-10:

Η χαμηλη εντασης ασκηση, οπως ειναι το περπατημα δεν ενδεικνυται για καυση λιπους. Ειναι οκ για βελτιωση φυσικης καταστασης, αλλα μεχρι εκει...
Καλυτερα καποιος να κανει γρηγορο τζοκινγκ για 15 λεπτα, παρα να περπατησει 45...
Η εναλλαγη χαμηλης με υψηλης εντασης ασκηση που προτεινε ο Φαντα ειναι καλη ιδεα.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:06, 17-05-10:

καλυτερα τζοκινγκ δηλ? εγω πχ θελω να χασω 20 κιλα περιπου..κοιλια..

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H AntziWin έγραψε στις 16:58, 17-05-10:

Αληθεια ισχυει αυτο για το joging??το οτι καλυτερα να κανεις 15 λεπτα γρηγορο παρα 45 λεπτα περπατημα!!!????lol δεν θα ελεγα ποτε οτι ισχυει κατι τετοιο!!!

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 19:46, 17-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Δεν ξέρω σε τι κατάσταση είσαι αλλά από ότι γνωρίζω μάλλον καλύτερα να αυξομειώνεις την ταχύτητα σου και να μην περπατάς σε ένα σταθερό ρυθμό
Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Η εναλλαγη χαμηλης με υψηλης εντασης ασκηση που προτεινε ο Φαντα ειναι καλη ιδεα.
Aυτό είναι ό,τι χειρότερο.
Πέρυσι τέτοια εποχή που πήγαινα για τρέξιμο στο γήπεδο.. έκανα 5 γύρους τρέχοντας, συνέχιζα μισό με γρήγορο περπάτημα, συνέχιζα άλλους 3 γύρους τρέξιμο, πάλι γρήγορο περπάτημα κοκ.
Με σταμάτησε ένας αθλητής και μου είπε ότι δεν πρέπει να το κάνω αυτό. Καλύτερο είναι να τρέχεις μέχρι εκεί που μπορείς χωρίς εναλλαγές. Από την αρχή μέχρι το τέλος πρέπει να προσπαθείς να έχεις τον ίδιο ρυθμό.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,359 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:09, 17-05-10:

Οι γνώμες διίστανται σχετικά με την ιδανική προπόνηση. Κάθε εβδομάδα βγαίνουν αντικρουόμενα αποτελέσματα ερευνών.
Νομίζω τελικά μετράει να βρει ο καθένας το είδος της άθλησης που θα αγαπήσει και το οποίο θα εντάξει σε έναν υγιεινό τρόπο ζωής... γιατί αν περιμένουμε μαγικές φόρμουλες, δε θα δούμε ποτέ καλό.

Για του λόγου το αληθές:

Η «διαλειμματική» προπόνηση ξεκίνησε αρχικά σαν ένα είδος εξειδικευμένης προπόνησης, κυρίως για αθλητές με διαστήματα πολύ έντονης προσπάθειας που εναλλάσσονταν με διαλείμματα ανάπαυσης ή καλύτερα ενεργητικής ανάπαυσης, όπως λέγεται, δηλαδή πολύ ηπιότερης προσπάθειας, στα οποία το σώμα ξεκουράζεται και αναλαμβάνει δυνάμεις για να συνεχίσει. Για παράδειγμα, οι αθλητές κάνουν σπριντ για 20΄΄, μετά τρέχουν χαλαρά για 30-60΄΄, μετά πάλι σπριντ κ.ο.κ. Ποια είναι, όμως, τα πλεονεκτήματα της διαλειμματικής προπόνησης για ένα μέσο ασκούμενο σε σχέση με μια συνηθισμένη προπόνηση;

Πιο γρήγορα αποτελέσματα
Με αυτό τον τρόπο εκγύμνασης μπορεί κάποιος να αυξήσει την ένταση της άσκησής του, αφού αυτό γίνεται για συγκεκριμένα σύντομα διαστήματα, ανάμεσα στα οποία ξεκουράζεται (ασκείται σε πολύ χαμηλή ένταση) και έτσι μπορεί να βελτιώσει τη φυσική του κατάσταση πιο γρήγορα.
΄Ετσι, μπορεί να έχει επίσης τα καρδιοαναπνευστικά οφέλη της εντονότερης προσπάθειας, τα οποία δεν θα ήταν δυνατό να έχει αλλιώς.

Μεγαλύτερη καύση θερμίδων
Από την άσκηση σε μεγαλύτερη ένταση προκύπτει άλλο ένα όφελος για όσους ενδιαφέρονται να ελέγξουν το σωματικό τους βάρος ή και να έχουν απώλεια κιλών: Η μεγαλύτερη καύση θερμίδων. Με τη διαλειμματική προπόνηση υπάρχει, έστω και κατά διαστήματα, αυξημένη καύση θερμίδων.

Μικρότερη διάρκεια
Λόγω της αυξημένης έντασης, η συνολική διάρκεια της προπό*νησης μειώνεται, χωρίς να ελατ*τώνεται, ωστόσο, η αποτελεσμα*τικότητά της.

Με τη διαλειμματική προπόνηση υπάρχει, έστω και κατά διαστήματα, αυξημένη καύση θερμίδων.

Διπλό όφελος
Η διαλειμματική προπόνηση προσφέρει μεγαλύτερη ποικιλία στο πρόγραμμα γυμναστικής εναλλάσσοντας, για παράδειγμα, ασκήσεις αερόβιας γυμναστικής με ασκήσεις μυϊκής ενδυνάμωσης. Με αυτό τον τρόπο, υπάρχει διπλό όφελος: Η μυϊκή ενδυνάμωση, που εκ των πραγμάτων γίνεται σε χαμηλότερη ένταση, προσφέρει την απαιτούμενη ξεκούραση μεταξύ των αερόβιων ασκήσεων που γίνονται σε μεγαλύτερη ένταση.
...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 17-05-10 στις 20:20.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 20:13, 17-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Λολ, μάλλον απλώς δεν έχεις περιττά κιλά οπότε δεν γίνεται να χάσεις εύκολα. Δεν ξέρω σε τι κατάσταση είσαι αλλά από ότι γνωρίζω μάλλον καλύτερα να αυξομειώνεις την ταχύτητα σου και να μην περπατάς σε ένα σταθερό ρυθμό
εχμ, περπαταω γρηγορα, δεν κανω χαβαλε (η ταχυτητα μου ειναι γυρω στα 9km/h) και κατα διαστηματα (οχι συχνα ομως) το γυριζω σε τρεξιμο και ανεβαζω ταχυτητα στα 14km/h. Εκτος του οτι δεν περπαταω σταθερα, ειχα αυξησει και τα χιλιομετρα. Ξεκινησα απο 10 και το ανεβασα σταδιακα στα 17. Επιπλεον παω σε ανωμαλο δρομο συνηθως (χωματοδρομος, ανηφορες κατηφορες, σκαλοπατια). Καθε φορα παω σε διαφορετικη περιοχη οποτε δεν πιστευω οτι τιθεται θεμα ρουτινας και σταθερου ρυθμου.

Δεν θελω να κανω τρεξιμο γιατι συνηθως εκτος απο λιπος καις και μυες και δεν θελω να χασω την μυικη μου μαζα. Για να χασεις λιπος πρεπει να κανεις cardio χαμηλης εντασης (60% του HRmax), ωστε ο μεταβολισμος να ειναι αποκλειστικα αεροβικος. Αλλωστε οι θερμιδες που θα καψεις οταν περπατησεις (γρηγορα) ενα χιλιομετρο ειναι πανω κατω οι ιδιες με το να τρεξεις ενα χιλιομετρο.

Αναρωτιεμαι μηπως το λαθος μου ηταν στο οτι ετρωγα λιγοτερες θερμιδες απο οτι επρεπε Θα δοκιμασω τρεξιμο και jogging για 40 λεπτα τη μερα . Αν δω οτι καιω μυες θα το γυρισω στο γρηγορο περπατημα. Ευχαριστω!

Παράθεση

Katerina192 (Κατερίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina192
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 267 μηνύματα.

H Katerina192 I'm safe, up high, nothing can touch me έγραψε στις 22:35, 17-05-10:

Παιδιά,ξέρεις κανεις τίποτα για το σκοινάκι?Είναι καλή ασκηση?Που βοηθάει?

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 09:45, 18-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Aυτό είναι ό,τι χειρότερο.
Πέρυσι τέτοια εποχή που πήγαινα για τρέξιμο στο γήπεδο.. έκανα 5 γύρους τρέχοντας, συνέχιζα μισό με γρήγορο περπάτημα, συνέχιζα άλλους 3 γύρους τρέξιμο, πάλι γρήγορο περπάτημα κοκ.
Με σταμάτησε ένας αθλητής και μου είπε ότι δεν πρέπει να το κάνω αυτό. Καλύτερο είναι να τρέχεις μέχρι εκεί που μπορείς χωρίς εναλλαγές. Από την αρχή μέχρι το τέλος πρέπει να προσπαθείς να έχεις τον ίδιο ρυθμό.

Τα παραπονα σου στους προπονητες-γυμναστες με τους οποιους εχω μιλησει.

Και δε μιλησα για συνεχες τρεξιμο επι 5 γυρους, ωστε να σου "βγει" η γλωσσα...Αυτο που μου ειχαν πει ειναι τρεξιμο στο πλαινο μηκος, περματημα στο μηκος του τερματος και τοσους γυρους μεχρι εκει που αντεχει κανεις...
Οσον αφορα στο διαδρομο των γυμναστηριων, μου ειχαν πει για τριλεπτα -περματημα/γρηγορο περπατημα/τρεξιμο (δλδ εντασεις 5,5 /6,5/9,00-10,00)

Αυτο που εγω μπορω να πω, ειναι πως εχω δει στην πραξη τα αποτελεσματα αυτων...

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 09:45, 18-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Katerina192
Παιδιά,ξέρεις κανεις τίποτα για το σκοινάκι?Είναι καλή ασκηση?Που βοηθάει?
ειναι παρα πολυ καλη αεροβικη ασκηση, βελτιωνει την αντοχη σου και καις πολλες θερμιδες. Ειναι επισης καλυτερη ασκηση απο το τρεξιμο γιατι δεν πιεζει πολυ τις αρθρωσεις.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 09:49, 18-05-10:

Δεν θελω να κανω τρεξιμο γιατι συνηθως εκτος απο λιπος καις και μυες και δεν θελω να χασω την μυικη μου μαζα.
Αυτο εχει σχεση με τη διατροφη που κανει αυτος που γυμναζεται...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nagia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nagia
H nagia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H nagia έγραψε στις 20:18, 18-05-10:

ειναι παρα πολυ καλη αεροβικη ασκηση, βελτιωνει την αντοχη σου και καις πολλες θερμιδες. Ειναι επισης καλυτερη ασκηση απο το τρεξιμο γιατι δεν πιεζει πολυ τις αρθρωσεις.
Συμφωνώ κι εγώ! Απλά είναι βαρετό το σχοινάκι...

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,812 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 20:23, 18-05-10:

E όχι και βαρετό αν κάνεις κόλπα με σταυρώματα, διπλά πηδήματα, ανάποδα κλπ

Παράθεση

nagia

Νεοφερμένος

H nagia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H nagia έγραψε στις 20:31, 18-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
E όχι και βαρετό αν κάνεις κόλπα με σταυρώματα, διπλά πηδήματα, ανάποδα κλπ
χαχα!!! Εγώ με το ζόρι κάνω το απλό. φοβάμαι μην μπουρδουκλωθώ κιολάς!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 22:13, 18-05-10:

οια ειναι η καλυτερη ασκηση για να χασουμε την μπακα?
περπατημα 3 χιλ μερικες φορες την εβδομαδα ,κανει(σε ανωμαλο εδαφος, όχι πολη)?

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 08:07, 19-05-10:

σε περιπτωση προβληματος με τον αυχενα κανει να γυμναζεται κανεις με σχοινακι?

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 08:21, 19-05-10:

Σε περίπτωση που κάποιος θέλει να χάσει πόντους από τις γάμπες τί γυμναστική μπορεί να κάνει;
(δεν κάνω πλάκα)

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,746 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 08:42, 19-05-10:

λιποαναρρόφηση ή λυπογλυπτική

Παράθεση

nagia

Νεοφερμένος

H nagia έγραψε στις 20:01, 20-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Σε περίπτωση που κάποιος θέλει να χάσει πόντους από τις γάμπες τί γυμναστική μπορεί να κάνει;
(δεν κάνω πλάκα)
Περίεργο σημειο όντως... Υποθέτω όχι ασκήσεις ενδυνάμωσης .

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 03:18, 21-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
σε περιπτωση προβληματος με τον αυχενα κανει να γυμναζεται κανεις με σχοινακι?
ιδεα δεν εχω Ρωτα καποιον ορθοπεδικο για να σιγουρευτεις οτι δεν υπαρχει προβλημα

(δεν κάνω πλάκα)
απο οσο γνωριζω δεν υφισταται χασιμο ποντων σε τοπικο σημειο. Αν κανεις κοιλιακους δεν θα αποκτησεις φετες για παραδειγμα. Μαλλον πρεπει να ασχοληθεις με αεροβικη ασκηση για να μειωσεις το ποσοστο λιπους στο σωμα σου και συνεπως να γινουν οι γαμπες σου μικροτερες. Αν αυτοι οι ποντοι που θελεις να χασεις ειναι μυες, μαλλον πρεπει να σταματησεις την γυμναστικη

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kritikaros
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 352 μηνύματα.

O kritikaros έγραψε στις 14:07, 21-05-10:

(δεν κάνω πλάκα)
αναλόγως,
αν είναι λόγω λίπους τοπικού ή μη σίγουρα πρέπει να ξεκινήσεις τρέξιμο ή ποδήλατο για να αρχίζει να φεύγει το περιττό λίπος και ανάλογα με τον οργανισμό σου αργά ή γρήγορα θα "αδυνατήσουν" και οι γάμπες.
αν είναι λόγω γυμναστικής,τότε όλες τις ασκήσεις για πόδια με βάρη τις σταματάς για να σταματήσουν να "φουσκώνουν" και άλλο οπότε με τον καιρό θα υπάρχει μια κάποια αρμονία.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 14:26, 21-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από elvenstar
λιποαναρρόφηση ή λυπογλυπτική
Αρχική Δημοσίευση από nagia
Περίεργο σημειο όντως... Υποθέτω όχι ασκήσεις ενδυνάμωσης .
ιδεα δεν εχω Ρωτα καποιον ορθοπεδικο για να σιγουρευτεις οτι δεν υπαρχει προβλημα

απο οσο γνωριζω δεν υφισταται χασιμο ποντων σε τοπικο σημειο. Αν κανεις κοιλιακους δεν θα αποκτησεις φετες για παραδειγμα. Μαλλον πρεπει να ασχοληθεις με αεροβικη ασκηση για να μειωσεις το ποσοστο λιπους στο σωμα σου και συνεπως να γινουν οι γαμπες σου μικροτερες. Αν αυτοι οι ποντοι που θελεις να χασεις ειναι μυες, μαλλον πρεπει να σταματησεις την γυμναστικη
Αρχική Δημοσίευση από kritikaros
αναλόγως,
αν είναι λόγω λίπους τοπικού ή μη σίγουρα πρέπει να ξεκινήσεις τρέξιμο ή ποδήλατο για να αρχίζει να φεύγει το περιττό λίπος και ανάλογα με τον οργανισμό σου αργά ή γρήγορα θα "αδυνατήσουν" και οι γάμπες.
αν είναι λόγω γυμναστικής,τότε όλες τις ασκήσεις για πόδια με βάρη τις σταματάς για να σταματήσουν να "φουσκώνουν" και άλλο οπότε με τον καιρό θα υπάρχει μια κάποια αρμονία.
Ευχαριστώ παιδιά πολύ για τις πληροφορίες σας.

Αρχικά να πω πως δεν θα ηθελα να καταφύγω σε χειρουργική επέμβαση και ας είναι (πιθανοτατα) θέμα χτισίματος του σώματος.

Χάρη σε πολύτιμες πληροφορίες που μου έδωσαν κάποια κορίτσα όμορφα () πέρα από χάσιμο λίπους χρειάζεται cardio ασκήσεις (jogging, walking, running), stretching και yoga/pilates.

Θα ξεκινήσω και θα σας ενημερώσω

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:31, 21-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από kritikaros
αναλόγως,
Kαι λογω γυμναστικης να μην ειναι, οι ασκησεις με βαρη εν προκειμενω ειναι απαγορευτικες

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 14:33, 21-05-10:

Αν πας γυμναστήριο έχει ένα ειδικό μηχάνημα για γάμπες

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 14:37, 21-05-10:

Τί μηχάνημα;;;

Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kritikaros
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 352 μηνύματα.

O kritikaros έγραψε στις 15:07, 21-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Kαι λογω γυμναστικης να μην ειναι, οι ασκησεις με βαρη εν προκειμενω ειναι απαγορευτικες
αν είναι μόνο θέμα λίπους όλων των ειδών οι ασκήσεις ενισχύουν και επιταχύνουν τον μεταβολισμό οπότε και μικρής έντασης ασκήσεις με βάρη θα έχουν αποτέλεσμα μιας και "ζωντανέψουν" οι μυς του ποδιού.

δεν είπα να γίνει και σαν τον πύρρο δήμα

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H AntziWin έγραψε στις 17:09, 21-05-10:

Παιδια ξερετε καμια διαιτα που μπορω να κανω για να χασω 6 κιλα μεχρι τον Ιουνιο ????

Παράθεση

JaneWin

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη JaneWin
H JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 835 μηνύματα.

H JaneWin έγραψε στις 18:00, 21-05-10:

Παιδια ξερετε καμια διαιτα που μπορω να κανω για να χασω 6 κιλα μεχρι τον Ιουνιο ????
Αντζι εισαι τρελη ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!
χα0χαχ0αχ0α0χα0χ0αχ0αχ0 κλαιωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω........

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H AntziWin έγραψε στις 18:49, 21-05-10:

x0ax0ax0ax0ax0ax0ax0ax0ax0ax0ax0ax0ax0ax0ax0a!!!!!Αντε απο δω ρε!!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 18:53, 21-05-10:

Παιδιά πολύ εύκολο είναι να χάσεις 3 κιλά μέχρι τα μέσα του Ιούνη...

Σας χαλάει;;;

Παράθεση

JaneWin

Διάσημο Μέλος

H JaneWin έγραψε στις 18:54, 21-05-10:

μαρω καθολου!!!!το εχεις δοκιμασει???
αλλα 6 κιλα το θεωρω ακατορθωτο.....
ειδικα αμα τρως δεκα σοκολατες την ημερα...

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H AntziWin έγραψε στις 18:57, 21-05-10:

Εγω τρωω 10 σοκολατες???? Με κπ αλλη θα με μπερδευεις(σιγουρα)κπ που τρωει μουσακα και παγωτα ολη τν ωρα(ονοματα δεν λεμε)!!!Μαρω πες μας!!!!

Παράθεση

JaneWin

Διάσημο Μέλος

H JaneWin έγραψε στις 18:59, 21-05-10:

ελα μωρε τι ειν ενα παγωτο την ημερα...
οχι σαν καποιες αλλες μερα παρα μερα junk food...

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 18:59, 21-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από JaneWin
μαρω καθολου!!!!το εχεις δοκιμασει???
αλλα 6 κιλα το θεωρω ακατορθωτο.....
ειδικα αμα τρως δεκα σοκολατες την ημερα...
εεεε παιδάκι μου ή κάνουμε διατροφή ή κλ******

Τέρμα οι βλακειούλες κατά την διάρκεια της μέρας. Τρώμε σπιτικό φαγήτο τουλάχιστον 3 γεύματα την μέρα (μερίδες βλέπε εστιατορίου) και 2-3λίτρα νερό.

(και οκ...το καταλαβαίνω ότι μπορεί να είσαι choco-addicted αλλά όλοκληρη σοκολάτα ξανά ξέχασε το...μπορείς να τρώς μιά μπάρα σοκολάτας κατα την διαρκεια της μέρα ή και περισσότερο ανάλογα το τι εχεις φάει όλη την μέρα)

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H AntziWin έγραψε στις 19:01, 21-05-10:

Και με αυτο θα χασουμε 3 κιλα μεχρι τον ιουνιο??το εχεις δοκιμασει??

Παράθεση

JaneWin

Διάσημο Μέλος

H JaneWin έγραψε στις 19:03, 21-05-10:

Μαρω για αλλον πιγαινε το 10 σοκολατες....
και δεν ειναι πολυ ευκολα με το σχολειο κια τα φροντηστηρια οπως να'ναι ειι τν προγραμμμα.....
και εγω προσωπικα εχω παρατησει την προσπαθεια να χασω κιλα με διαιτα.....

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 19:13, 21-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από AntziWin
Και με αυτο θα χασουμε 3 κιλα μεχρι τον ιουνιο??το εχεις δοκιμασει??
Εγώ το έχω δοκιμάσει και μέσα σε 6μήνες έχω χάσει 10 κιλά. Βεβαίως ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Αλλά φαντάζομαι ότι εφόσον είστε νεότερες από μένα θα χάνετε και πιο εύκολα. Γενικά όμως με αυτο το είδος διατροφης δεν σου λειπει τίποτα...Τρως τα πάντα αλλά με μέτρο...Είναι μία διατροφή πολύ καλή για να υιοθετηθεί ως τρόπος ζωής.

Μην ξεχνάτε το πολύ νερό όμως!

Παράθεση

nicole1990

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nicole1990
H nicole1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H nicole1990 έγραψε στις 00:13, 23-05-10:

Εγώ μάλλον χρησιμοποιώ κάποιες ανορθόδοξες μεθόδους για να αδυνατήσω... έχω εμμονή μ'αυτό το θέμα, κάθε πρωί το πρώτο πράγμα που κάνω μόλις ξυπνάω είναι να ζυγιστώ. Αν η ένδειξη είναι ακόμη και καποια γραμμάρια παραπάνω δεν τρώω τίποτα όλη την υπόλοιπη μέρα ή παίρνω καθαρτικά.
Δεν είναι ενδεδειγμένη αυτή η τακτική,το γνωρίζω, αλλά τουλάχιστον εχει αποτέλεσμα.

-14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,787 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 00:19, 23-05-10:

Αγαπητή Νικόλ, αυτή η τακτική την οποία ακολουθείς σίγουρα θα έχει αποτέλεσμα στο να σε στείλει πολύ νωρίτερα στον άλλον κόσμο. Δεν αστειεύομαι καθόλου! Αυτό το οποίο κάνεις είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ! Έχω την αίσθηση ότι βρίσκεσαι στα πρόθυρα νευρικής ανορεξίας. Ειλικρινά πρέπει να το σταματήσεις όσο πιο γρήγορα γίνεται. Είναι κρίμα νέο παιδί (απ' ό,τι φαίνεται είσαι μόλις 20 ετών) να πας από αυτό το πράγμα.

Σημ.: Όπως εύκολα συνάγεται, η αρνητική ψήφος είναι δική μου.

Και πάλι σε ικετεύω! Σταμάτα το.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nicole1990

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nicole1990
H nicole1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H nicole1990 έγραψε στις 00:31, 23-05-10:

Απλά δε μπορώ να βλέπω ατέλειες...1,69 51κιλά δεν είναι νευρική ανορεξία. Προσπαθώ εδώ και 1 μήνα να χάσω 3 κιλά για να είμαι ακριβώς όπως θέλω αλλά δε μπορώ να χάσω ουτε γραμμάριο. Δε μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να φάει όσο θέλει γιατί νομίζω οτι παχαίνω πολύ εύκολα. Για 4 μέρες είχα πάει σπίτι μου από την πόλη που σπουδάζω και πήρα 1,5 κιλό με τη μαμά μου να προσπαθεί να με ταίσει...

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eco-warrior (Μπάμπης ή Αμφιάραος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη eco-warrior
Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ψυκτικός και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 771 μηνύματα.

O eco-warrior ... έγραψε στις 03:08, 23-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από nicole1990
Εγώ μάλλον χρησιμοποιώ κάποιες ανορθόδοξες μεθόδους για να αδυνατήσω... έχω εμμονή μ'αυτό το θέμα, κάθε πρωί το πρώτο πράγμα που κάνω μόλις ξυπνάω είναι να ζυγιστώ. Αν η ένδειξη είναι ακόμη και καποια γραμμάρια παραπάνω δεν τρώω τίποτα όλη την υπόλοιπη μέρα ή παίρνω καθαρτικά.
Δεν είναι ενδεδειγμένη αυτή η τακτική,το γνωρίζω, αλλά τουλάχιστον εχει αποτέλεσμα.
Απλά δε μπορώ να βλέπω ατέλειες...1,69 51κιλά δεν είναι νευρική ανορεξία. Προσπαθώ εδώ και 1 μήνα να χάσω 3 κιλά για να είμαι ακριβώς όπως θέλω αλλά δε μπορώ να χάσω ουτε γραμμάριο. Δε μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να φάει όσο θέλει γιατί νομίζω οτι παχαίνω πολύ εύκολα. Για 4 μέρες είχα πάει σπίτι μου από την πόλη που σπουδάζω και πήρα 1,5 κιλό με τη μαμά μου να προσπαθεί να με ταίσει...

Νομίζω ότι σου έχει γίνει έμμονη ιδέα το βάρος σου! Σταμάτα να ασχολείσαι με τη ζυγαριά και άρχισε να απολαμβάνεις το φαγητό...
Μάλλον πρέπει να πάρεις 3 κιλά και όχι να χάσεις.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δεσμώτης

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,608 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 06:46, 23-05-10:

Αν η ένδειξη είναι ακόμη και καποια γραμμάρια παραπάνω δεν τρώω τίποτα όλη την υπόλοιπη μέρα ή παίρνω καθαρτικά.

Επίσης αποτελεσματικό θα ήταν να τρως τα κόπρανα σου κάνοντας μαζί
και ανακύκλωση. Δεν είναι ενδεδειγμένη τακτική αλλά έχει αποτέλεσμα
αφού η ζυγαριά θα δείχνει όλο και προς τα κάτω.

Ξέρεις τι είναι ο ρινογαστρικός καθετήρας?

Ξέρεις τι είναι αμηνόρροια?

Έχεις ψυχογενή ανορεξία μάτια μου.

Θα φτάσεις στην απίσχναση και θα νομίζεις ότι πρέπει να χάσεις ακόμη 3 κιλά.
Το ότι δεν μπορείς να νιώσεις το αίσθημα της πείνας δε θα πει ότι
είναι φυσιολογικό να επιβάλλεις την ασιτία στον εαυτό σου.

ΖΗΤΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...

Αν έχεις αρχίσει να νιώθεις υποθερμία, οίδημα των αστραγάλων,
βραδυκαρδία, υπόταση, lanugo (οί τρίχες γίνονται λεπτές και μαλακές όπως του νεογέννητου)
και σοβαρές μεταβολικές διαταραχές (ηλεκτρολυτικές διαταραχές κτλ.)
τα επόμενα στάδια είναι μόνο κώμα και θάνατος.

Οι δε διάρροιες από τη λήψη καθαρτικών μπορεί να οδηγήσουν σε μεταβολική οξέωση.

Δεν ξέρω αν συζήτησες με κάποιον για την χρήση των καθαρτικών
ή την αποφάσισες μόνη σου. Φάρμακα παίρνουμε μόνο όταν έχουμε
συγκεκριμένο πρόβλημα υγείας και κατά προτίμηση με συνταγή γιατρού
κι όχι για να κάνουμε πειράματα στον οργανισμό μας.

Για τα καθαρτικά, αυτό που μπορεί να συμβεί αν τα παίρνεις χωρίς πρόβλημα
δυσκοιλιότητας είναι να αποκτήσεις εντερικά προβλήματα από κει που δεν είχες.
Το έντερο σε εναν υγιή οργανισμό ρυθμίζει μόνο του την λειτουργία του
και οταν επεμβαίνεις με καθαρτικά, απορρυθμίζεται (αδρανοποιείται)
με την πιθανότητα να αποκτήσεις σοβαρή δυσκοιλιότητα που να μη μπορείς
να ξεφορτωθείς καθόλου εύκολα.

Τα καθαρτικά είναι ΦΑΡ-ΜΑ-ΚΑ και σαν τέτοια πρέπει να αντιμετωπίζονται.
Δε γίνεται να υποκαθιστούν τη φυσική λειτουργία της κένωσης.
Τα καθαρτικά ΔΕΝ είναι για εσωτερικό καθαρισμό, εκτός απο συγκεκριμένες
περιπτώσεις όπως πριν απο επέμβαση ή ειδικές εξετάσεις,
κι αυτό περιστασιακά και μόνο ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΧΡΟΝΙΑ.

Επίσης αυτό που διαδίδεται περί αδειάσματος του στομάχου μέσω καθαρτικών
και αποφυγή λήψης πρόσθετων θερμίδων έτσι, είναι μεγάλος μύθος
γιατί τα συστατικά της τροφής αφομοιώνονται στο λεπτό έντερο και όχι στο παχύ.
Οπότε με το να αδειάσεις ότι έχεις μέσα σου με τα σκευάσματα αυτά,
καταφέρνεις μόνο να "ξεφουσκώσεις" και όχι να μη πάρεις παραπάνω θερμίδες. (ε και λε και ος)

Αυτά παθαίνει κανείς όταν διαβάζει συνεντεύξεις της Κέητ Μος.
(επίσης η Καιτούλα εκτός από Dulcolax, έπαιρνε και κοκαϊνη
για να αδυνατίσει, δεν τα έλεγε όλα στις συνεντεύξεις της. Οκ?)

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

t@nia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη t@nia
H t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H t@nia έγραψε στις 11:55, 23-05-10:

ο μοναδικος τροπος για χασει καποιος κιλα σωστα και μονιμα ειναι να επισκευτει εναν διαιτολογο - διατροφολογο και υστερα απο εξαιτασεις και αναλογα με το ατομο να ξεκινησει μια διατροφη παντα υπο παρακολουθηση χωρις υπερβολες και υστεριες. οι περισσοτεροι που ξεκινουν να κανουν μονοι τους καποια διαιτα που σκεφτηκαν μονοι τους η τους την εδωσε καποιος αλλος αποτυνχανουν και συνηθως τα περνουν παλυ κι ακομα περισσοτερα. δυστυχως στις μερες μας επικρατει το προτυπο των ανορεξικων μοντελων και αρκετα κοριτσια το ακολουθουν καταληγωντας να εχουν ενα αρρωστο σωμα αλλα κυριως ενα αρρωστο μυαλο και δεν καταλαβαινουν την κατασταση που βρισκονται. ειναι πολυ ευκολο να περασει κανεις τα ορια.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 22:15, 23-05-10:

για τις ατελειες υπαρχει λυση. Λεγεται πλαστικη και σου αφαιρουν μερικα πλευρα που προεξεχουν. Δεν θα σου πω οτι εισαι αρρωστη ή χοντρη ή αδυνατη. Δεν θα παιξω το παιχνιδι σου.
Αυτο που θα σου πω ομως ειναι να ξεφορτωθεις την ζυγαρια σου. Ο καθενας μας εχει διαφορετικο σωμα, δεν γινεται να ειμαστε ολοι 1.69 και 50 κιλα. Αλλοι εχουν μεγαλο σκελετο, αλλοι μικρο, αλλοι μετριο. Καποια μπορει να ειναι 1.69 και να ζυγιζει 65κιλα και να φαινεται σαν να ειναι 55κιλα. Το οτι η ζυγαρια δειχνει 65 κιλα σημαινει οτι ειναι χοντρη; Λαθος! Εγω πριν 3 χρονια ημουν 54κιλα και τωρα ειμαι 60 (170 υψος). Εγινα χοντρη; Οχι. Φοραω το ιδιο μεγεθος ρουχων με πριν 3 χρονια. 1 κιλο μυς και 1 κιλο λιπος δεν καταλαμβανουν τον ιδιο χωρο στο σωμα σου. Αν δεν θελεις να βλεπεις ατελειες πανω σου ξεκινα να γυμναζεσαι και να τρεφεσαι σωστα και ασε τις ζυγαριες στην ακρη.
Δες και μερικες "χοντρες" κατα τα δικα σου προτυπα: 1, 2, 3

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους