Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,659 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πιστεύετε στον έρωτα με την πρώτη ματιά;

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 22:26, 28-04-07:

Σίγουρα μπορεί να υπάρχει μία ιδιαίτερη εντύπωση με την πρώτη ματιά αλλά όχι και έρωτας...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μάριλυ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μάριλυ
H Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 260 μηνύματα.

H Μάριλυ έγραψε στις 03:37, 29-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Ούτε με την πρώτη, ούτε με τη δεύτερη, ούτε με καμία.....
Σορρυ κιολας για το θαρρος, αλλα αυτο σημαινει οτι δεν εχεις ερωτευτει ποτε???

Οσο για μενα θα πω επισης οτι πιστευω στην ελξη με την πρωτη ματια, καποιες φορες μπορεις να συναντησεις καποιον και να νιωσεις αμεσως χημεια αναμεσα σας χωρις καλα καλα να τον ξερεις. Τωρα αυτο δεν ειναι ερωτας αλλα καπως ετσι δεν ξεκιναει ο ερωτας???

Αν και συνηθως αυτο που συμβαινει σ'εμενα ειναι να ερωτευομαι ατομα που αρχικα ουτε που μου περνουσε απ'το μυαλο οτι θα μπορουσε να παιχτει κατι αναμεσα μας. Μου αλλαζουν ομως τον τροπο που τους βλεπω με τον χαρακτηρα τους, αφου τους γνωρισω καλυτερα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 08:31, 29-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Μάριλυ
Σορρυ κιολας για το θαρρος, αλλα αυτο σημαινει οτι δεν εχεις ερωτευτει ποτε???
Oυί.................

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 15:28, 29-04-07:

Ελπίζω να μην είμαι off topic, αλλά Αντρέα, δε ξέρεις τι χάνεις φίλε μου.
Και το λέω με κάθε εκτίμηση που σου έχω και το ξέρεις.

Παράθεση

Μάριλυ

Δραστήριο Μέλος

H Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 260 μηνύματα.

H Μάριλυ έγραψε στις 17:40, 29-04-07:

Εχμμμμ Πως γινεται αυτο? Δηλαδη, απλα δεν ετυχε? Η μηπως το θεωρεις ανουσιο? Αν θες μου λες φυσικα. Ακουγεται πολυ ενδιαφερον παντως.

Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ghelly
H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H ghelly έγραψε στις 23:34, 29-04-07:

Μα και ανούσιο να το θεωρεί, αν τύχει έτυχε
Άλλο θέμα αν δεν του δώσει σημασία και προσπαθήσει να το αγνοήσει

Πάντως και εγώ δεν πιστεύω σε έρωτες με την πρώτη ματιά, αν και δεν μπορώ να πω ότι αρνούμαι παντελώς τέτοια περίπτωση

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 08:43, 30-04-07:

Eντάξει, τα έχουμε ξαναπεί πολλές φορές αυτά και στο παρελθόν.
Για να σου "τύχει" θα πρέπει ή να το επιδιώξεις ή να είσαι διαθετειμένος να το αποδεχτείς. Με εμένα δεν συμβαίνει κανένα από αυτά τα δύο, οπότε κάθε φορά που διαισθάνομαι κάτι τέτοιο, το αγνοώ......

Παράθεση

Μάριλυ

Δραστήριο Μέλος

H Μάριλυ έγραψε στις 00:58, 01-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Eντάξει, τα έχουμε ξαναπεί πολλές φορές αυτά και στο παρελθόν.
Για να σου "τύχει" θα πρέπει ή να το επιδιώξεις ή να είσαι διαθετειμένος να το αποδεχτείς. Με εμένα δεν συμβαίνει κανένα από αυτά τα δύο, οπότε κάθε φορά που διαισθάνομαι κάτι τέτοιο, το αγνοώ......
Sorry, ειμαι καινουρια και δεν ηξερα οτι το εχετε ξανασυζητησει
Αν θελεις ομως πες μου, γιατι δεν εισαι διατεθειμενος να το ζησεις εκεινες τις φορε που προαισθανεσαι οτι ερχεται κατι τετοιο? Που θεωρεις οτι θα ζημιωθεις? Στην ελευθερια σου ας πουμε?

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 18:01, 01-05-07:

Oχι δε πιστευω στον ερωτα με την 1η ματια, γιατι μπορει να μην φοραω τους φακους μου.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:05, 01-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Oχι δε πιστευω στον ερωτα με την 1η ματια, γιατι μπορει να μην φοραω τους φακους μου.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 21:29, 01-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Μάριλυ
Sorry, ειμαι καινουρια και δεν ηξερα οτι το εχετε ξανασυζητησει
Αν θελεις ομως πες μου, γιατι δεν εισαι διατεθειμενος να το ζησεις εκεινες τις φορε που προαισθανεσαι οτι ερχεται κατι τετοιο? Που θεωρεις οτι θα ζημιωθεις? Στην ελευθερια σου ας πουμε?
Φυσικά, προσωπικά δεν βάζω ποτέ τίποτα παραπάνω από αυτό που θέλω εγώ. Δεν μου αρέσει να ρυθμίζω την καθημερινότητά μου σε συνάρτηση με κάποια άλλη. Και φυσικά δεν πιστεύω οτι αν γνωρίσεις μια όμορφη και ενδιαφέρουσα γυναίκα πρέπει ντε και καλά να την κάνεις κτήμα σου. Μου αρκεί να είναι στον κύκλο μου να κάνουμε παρέα και να περνάμε καλά.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 02:04, 25-08-07:

Πιστεύω στον έρωτα πριν απ' την πρώτη ματιά...

Παράθεση

ENTY (Η εγχειρηση πετυχε, ο ασθενης απεβιωσε...)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ENTY
Ο Η εγχειρηση πετυχε, ο ασθενης απεβιωσε... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O ENTY έγραψε στις 09:34, 25-08-07:

Καπου διαβασα σε ενα βιβλιο για τον 'Ερωτα με την πρωτη αγορα' οταν ο τυπος σαν πρωτο δωρο της πηρε ενα αυτοκινητο

Ναι, για μενα υπαρχει και μαλιστα ειναι και παντοτινος ο ερωτας με την πρωτη ματια. Μια φορα μου 'χει τυχει. Δεν προχωρησε αρκετα, αν και κατι εγινε... Ακομη την συνανταω λογω καταστασεων και μαλιστα το επιδιωκω πολλες φορες... Και ξερω οτι δεν προκειται να μου φυγει ποτε, τουλαχιστον οσο βλεπω οτι ειναι αμοιβαιο...

Παράθεση

palavo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη palavo
H palavo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H palavo έγραψε στις 09:48, 15-09-07:

Πιστεύω και παραπιστεύω .... την εχω πατήσει 2-3 φορές αλλα την 3 (και φαρμακερή που λένε ) κατέληξε σε αρραβώνα (που καλά κρατεί ακόμα) ....

Τυχερά είναι αυτά τι με την πρώτη ματιά τι με την 15η ματιά αμα είναι να καταλήξει καπού και να περάσεις καλα θα γίνει

Παράθεση

Saddy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Saddy
H Saddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Saddy έγραψε στις 15:42, 18-09-07:

Ούτε κ' εγώ πολυπιστεύω...ασε που όσες φορές κεραυνοβολήθηκα, ένιωθα οτι δεν ήμουν εγώ, ήμουν ένα αλλο πρόσωπο, σχετικά άβουλο, που τα έβλεπε όλα τέλεια πάνω στον άλλον, που έκανε αρκετες φορές πίσω γιατι ο έρωτας μου είναι αυτός μην τον χάσω κιόλας κ' γενικότερα ένιωθα οτι χανόμουν εύκολα στην προσωπικότητα του άλλου, κατι τετοιο δεν ήταν υγιές ούτε για μένα αλλα ούτε για κεινον που με βαριόταν μάλλον εύκολα...
Θέλω να έχω τον αυτοελεγχο κ' με κεραυνοβολημένες καταστάσεις νιώθω οτι τον χάνω...That's the truth I'm afraid!.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 17:10, 18-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Saddy
Ούτε κ' εγώ πολυπιστεύω...ασε που όσες φορές κεραυνοβολήθηκα........
σορρυ αλλά με μπέρδεψες....
πως γίνεται να μην πιστεύεις σε κάτι που έχεις ήδη ζήσει?
το ερώτημα δεν έχει να κάνει με το τι παθαίνουμε (αν χάνουμε τον εαυτό μας ή όχι ) όταν μας λαβώνει ένας έρωτας της πρώτης ματιάς αλλά αν υφίσταται έρωτας με την πρώτη ματιά
ή εγώ δεν κατάλαβα σωστά?

Παράθεση

Saddy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Saddy
H Saddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Saddy έγραψε στις 11:57, 19-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
σορρυ αλλά με μπέρδεψες....
πως γίνεται να μην πιστεύεις σε κάτι που έχεις ήδη ζήσει?...
το ερώτημα ...έχει να κάνει με το αν υφίσταται έρωτας με την πρώτη ματιά
ή εγώ δεν κατάλαβα σωστά?
Δεν πιστεύω οτι αυτό που ζούμε είναι έρωτας με την πρωτη ματιά, θα το έλεγα ενθουσιασμός, πως είναι δυνατον να ερωτεύεσαι καποιον με την πρώτη ματιά κ' αν ειναι έρωτας όλο αυτό γιατι ξεφουσκώνει τόσο γρήγορα?Οκ μου συνέβη οντως αλλά πολυ γρήγορα ήρθε η φθορά του, μήπως τελικά δεν ήταν κ' τόσο έρωτας λοιπον? Αν υφίσταται μαλλον ναι, απλα ο καθένας επιλέγει να τον ονομάζει οπως θέλει: εγω πλεον 'ενθουσιαμό', καποιος αλλος 'κεραμίδα' κ.ο.κ!
Μάλλον συμφωνώ με τη διαφήμιση που λέει 'Με τη δεύτερη (ματια)?". Γιατι αν κοιτάξεις κατι καλύτερα μπορεί να αλλάξεις γνώμη απο το να περιμένεις όλη σου τη ζωή κατι δυνατο κ' συγκλονιστικο να περάσει απο πάνω σου σαν οδοστρωτήρας!

Παράθεση

truffinho (Αγγελος (όνομα και πράμα))

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη truffinho
Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O truffinho έγραψε στις 11:58, 19-09-07:

Με τη δεύτερη?

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 12:06, 19-09-07:

axa σε έπιασα... δεν με ερωτεύτηκες με την πρώτη ματιά... αλλά σου άρεσα!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 18:17, 19-09-07:

Ax...ναι!

(νι...ξέρω ότι έχω ήδη απαντήσει αλλά ξανά απαντάω )

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 14:21, 26-09-07:

A το έχω πάθει Και μόλις έβαλα τα γυαλιά μ', είδα πως ήταν πόστερ στον τοίχο.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:36, 26-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
A το έχω πάθει Και μόλις έβαλα τα γυαλιά μ', είδα πως ήταν πόστερ στον τοίχο.
αα εσυ μονο ετσι το εχεις παθει..κατα τα αλλα εισαι της δευτερης τριτης κ.ο.κ ε?!
τς τς τς τς!
τι αντρας βραχος!...εχεις και μυωπια!!!!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 14:58, 26-09-07:

τι αντρας βραχος!...εχεις και μυωπια!!!!
Τι γαλίφισσα που είσαι... Αλλά δεν κολακεύομαι έτσι έυκολα

Υποθέτω εσύ δεν έχεις ερωτευτεί ποτέ λόγω λάνθασμένης όρασης;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:20, 26-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Τι γαλίφισσα που είσαι... Αλλά δεν κολακεύομαι έτσι έυκολα

Υποθέτω εσύ δεν έχεις ερωτευτεί ποτέ λόγω λάνθασμένης όρασης;
απο τελεια και απολυτη γκαβομαρα ναι....μια φορα (πωπω τι μου θυμισες!!!!κσου κσου!!)...επαθα ομως και εμαθα!

Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη qwertyuiop
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 16:25, 26-09-07:

αν πω ότι δεν πιστεύω, θα πώ ψέματα...

Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 22:52, 17-01-10:

Νομίζω ότι πιστεύω στον έρωτα με την πρώτη ματιά .
Μπορεί να συναντήσει κάποιος ένα άτομο, να τύχει να μιλήσουν και από την πρώτη συζήτηση να καταλάβει ότι υπάρχουν κοινά στοιχεία και πιθανόν να ταιριάζουν.
Ωστόσο, δεν είναι πάντα κάτι εύκολο, γιατί εξαρτάται πολύ από τις συνθήκες. Μπορεί δηλαδή, να υπάρξει μια συνάντηση με ένα άτομο το οποίο δεν γνωρίζεις καθόλου και να αισθανθείς έλξη, αλλά να μην μπορείς να επηρεάσεις την κατάσταση ώστε να γνωριστείτε και να μιλήσετε. Υπάρχει δηλαδή σε κάποιες περιπτώσεις πολύ μεγαλύτερη δυσκολία στην προσέγγιση, απ' ότι πχ σε μια συνηθισμένη γνωριμία μέσω φίλων. Πολλοί βέβαια αμφισβητούν ότι είναι δυνατό να νιώσεις σοβαρά ή δυνατά συναισθήματα για ένα άτομο που δε γνωρίζεις και απλά με το που το βλέπεις, σου βγάζει κάτι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 12:09, 18-01-10:

Εγω δεν πιστευω στον ερωτα με την πρωτη ματια..το θεωρω περισσοτερο ενθουσιασμο και οχι ερωτα..πως μπορεις να ερωτευτεις εναν ανθρωπο αν δεν τον γνωρισεις? αν δεν μιλησεις μαζι του..αν δεν κανεις παρεα..
Η πρωτη ματια ειναι ο ενθουσιασμος για το αγνωστο..η περιεργεια..που ολα αυτα βεβαια δεν αποκλειουν εναν μελλοντικα μεγαλο ερωτα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 13:13, 18-01-10:

γεγονός είναι οτί ο άνθρωπος δεν πιστεύει σε πολλά πράγματα, μέχρι που έρχεται κάποια στιγμή που τα ζει ο ίδιος.... εγώ π.χ. δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω ένα πρόγραμμα στη ζωή μου, μέχρι τη στιγμή που θα ζήσω το αντίθετο.... αν προγραμματιστώ θα αναθεωρήσω....

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 13:33, 18-01-10:

Πιστεύετε στον έρωτα με την πρώτη ματιά?Σας έχει τύχει?Αν ναι..πείτε κατι γι'αυτό...Που,πως,πότε,πως εξελίχθηκε...?
οχι.
δε μπορω να ερωτευτω καποιον που δε ξερω τιποτα για την προσωπικοτητα του.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 18-01-10 στις 13:49.
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 13:46, 18-01-10:

Ναι....
μπορει να συμβει...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nickname
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 16:36, 15-02-10:

ΦΥΣΙΚΑ!!! Εννοείται ότι πιστεύω... άλλωστε το έχω νιώσει... Είναι κάτι το στιγμιαίο, κάτι το αστραπιαίο, που σε παραλύει, αδειάζει το μυαλό σου απο οτιδήποτε άλλο και το γεμίζει μόνο με την παρουσία της... Την κοιτάς μια φορά στα μάτια (εγώ έχω ερωτευτεί βλέποντας μόνο το πίσω μέρος κι ύστερα είδα και το μπροστά και... έπαθα ) και τσακ! έγινε. Ύστερα άντε βγάλ την απ το μυαλό σου αν μπορείς.
Βέβαια υπάρχουν και άλλες πριπτώσεις, που ίσως τον άλλο τον ερωτευθείς σταδικα΄και αφού τον γνωρίσεις καλύτερα. Επίσης, μπορεί να τον έχεις ερωτευτεί με την πρώτη ματιά αλλά να μην το παραδέχτηκες και μετά να τα συνειδητοποιήσεις...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 17:07, 15-02-10:

Εγω δεν πιστευω.
Μπορει να δεις καποιον και να σ' αρεσει μονο οχι να τον ερωτευτεις κιολας με τη πρωτη ματια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 17:35, 15-02-10:

Ορίζω διαφορετικά τον Έρωτα. Για μένα, ο Ερωτας έρχεται με την τριβή και την καθημερινότητα.
Ερωτεύομαι τις συνήθειές του, το σώμα του, την μυρωδιά του, την γεύση του. Μου λείπει και τον σκέφτομαι καθημερινά. Ξυπνώ και θέλω το χάδι του γιατί κατάλαβα πως μου αρέσει.

Πιστεύω όμως στον ενθουσιασμό και την έκσταση της στιγμής. Να βλέπεις τον άλλον και να πέφτεις στο πάτωμα αυτομάτως. Δεν ερωτεύομαι τον Αγνωστο όμως.
Οταν είναι αμοιβαίος ο ενθουσιασμός, συνεχίζεται κι άλλοτε μετατρέπεται στον Ερωτα...... άλλοτε σε καφρίλα και απογείωση

Δεν έχω ερωτευτεί πολλές φορές στη ζωή μου.
Οσες ερωτεύτηκα, ήταν άνθρωποι που έζησα για καιρό και μάθαινα καθημερινά όλο και πιο νέα πράματα είτε για μένα είτε για εκείνους.
Ενθουσιάζομαι πολύ έυκολα όμως. Ειναι στον χαρακτήρα μου θεωρώ αυτός ο παρορμητισμός και το έχω αποδεχτεί. Μικρότερη το μπέρδευα και το έμπλεκα.
Σήμερα το έχω ξεκαθαρίσει και απολαμβάνω πολύ ωραία το κάθε συναίσθημα, είτε χαρούμενο είτε άσχημο.
Ερχομαι σε επαφή με αυτό απόλυτη και το καλύτερο απο όλα.. μου αρέσει.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 18:34, 16-02-10:

ερωτας...δε θα το ελεγα...βασικα υπαρχουν πολλα ειδη αγαπης, ερωτα, επιθυμιας...ολα διαφορετικα, για τους διαφορετικους ανθρωπους που συνανταμε στη ζωη μας και νιωθουμε ξεχωριστα πραγματα γι αυτους...ολα ομως κρινονται στην εξελιξη τους. το συναισθημα που νιωθεις στην αρχη ενος ''κεραυνοβολου'' ερωτα ειναι γενικα ενθουσιασμος. αν μετα ο ανθρωπος απεναντι σου εμπνεει και πιο μακροπροθεσμα συναισθηματα τοτε κατι οντως τρεχει και υπαρχει περιπτωση να τον ερωτευτεις. δεν πιστευω ομως στο πρωτο δευτερολεπτο. μονο στις δυνατοτητες και τη διαθεση που προσφερει αυτο το δευτερολεπτο.

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 18:41, 16-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ορίζω διαφορετικά τον Έρωτα. Για μένα, ο Ερωτας έρχεται με την τριβή και την καθημερινότητα.
Ερωτεύομαι τις συνήθειές του, το σώμα του, την μυρωδιά του, την γεύση του. Μου λείπει και τον σκέφτομαι καθημερινά. Ξυπνώ και θέλω το χάδι του γιατί κατάλαβα πως μου αρέσει.

Πιστεύω όμως στον ενθουσιασμό και την έκσταση της στιγμής. Να βλέπεις τον άλλον και να πέφτεις στο πάτωμα αυτομάτως. Δεν ερωτεύομαι τον Αγνωστο όμως.
Οταν είναι αμοιβαίος ο ενθουσιασμός, συνεχίζεται κι άλλοτε μετατρέπεται στον Ερωτα...... άλλοτε σε καφρίλα και απογείωση

Δεν έχω ερωτευτεί πολλές φορές στη ζωή μου.
Οσες ερωτεύτηκα, ήταν άνθρωποι που έζησα για καιρό και μάθαινα καθημερινά όλο και πιο νέα πράματα είτε για μένα είτε για εκείνους.
Ενθουσιάζομαι πολύ έυκολα όμως. Ειναι στον χαρακτήρα μου θεωρώ αυτός ο παρορμητισμός και το έχω αποδεχτεί. Μικρότερη το μπέρδευα και το έμπλεκα.
Σήμερα το έχω ξεκαθαρίσει και απολαμβάνω πολύ ωραία το κάθε συναίσθημα, είτε χαρούμενο είτε άσχημο.
Ερχομαι σε επαφή με αυτό απόλυτη και το καλύτερο απο όλα.. μου αρέσει.
ερωτευτηκα με την πρώτη ματιά το ποστ σου

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Arceus 922

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Arceus 922
Ο Arceus 922 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Arceus 922 έγραψε στις 19:27, 02-05-10:

Εγώ ναι.

Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kate! =]
H kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H kate! =] έγραψε στις 23:25, 03-05-10:

βασικα δεν μου χει τυχει ποτε...αρα δεν μπρω να πω...μου χει τυχει ομως να δω καποιον πρωτη φορα και να σκαλωσω...οχι ομως να τον ερωτευτω...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 00:53, 04-05-10:

Πιστεύετε στον έρωτα με την πρώτη ματιά ;
ναι , αλλά θα βοηθούσε κάπως αν δεν είχα καταρράκτη και 10 βαθμούς μυωπία

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 02:29, 04-05-10:

To μη χείρον βέλτιστον, τι να πει κι ένας τυφλός !

Πάντως είναι αλήθεια ότι η δυνατή, έντονη και πραγματική έλξη φαίνεται την πρώτη στιγμή! Στη συνέχεια ακολουθούν τα....μερεμέτια να καλύψουμε τα "κενά" με τη βοήθεια του συναισθήματος!

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 12:46, 06-05-10:

Ο έρωτας με την πρώτη ματιά δίνει μεγάλες στιγμές πάθους αλλά και ακόμα μεγαλύτερες στιγμές δράματος. Γι'αυτό ...μακρυά και αγαπημένοι!

Υ.Γ: Όπως λέει και μία "σοφή" φίλη μου, το να γνωρίζεις τον άλλον για μεγάλο χρονικό διάστημα και μετά να τον ερωτευτείς είναι το καλύτερο. Ξέρεις τα αρνητικά του και τον ερωτεύεσαι και με αυτά.

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 14:06, 06-05-10:

κοιταξτε, ο ερωτας παντα ερχεται με ματιά, διοτι τα ματια ειναι σαν καθρεπτης της ψυχης μας, ειναι το πιο εκφραστικο μελος του σωματος. τωρα αν θα ειναι 1η, 2η, 3, 966266972676η....τι ρολο παιζει???

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 12:33, 18-05-10:

!...από εκεί και μετά, άρχισα να ...πιστεύω!!!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O self-instructive depressing έγραψε στις 12:39, 18-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από SICX
κοιταξτε, ο ερωτας παντα ερχεται με ματιά, διοτι τα ματια ειναι σαν καθρεπτης της ψυχης μας, ειναι το πιο εκφραστικο μελος του σωματος. τωρα αν θα ειναι 1η, 2η, 3, 966266972676η....τι ρολο παιζει???
παίζει ρόλο γιατί εν τω μεταξύ πάει να της μιλήσει ένας πιο αποφασιστικός από εσένα

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 12:46, 18-05-10:

ενας σαν το ορνεο απο πανω καταλαβες παιδι μου?
αυτος ειναι να μην ριξει ματια ο νωευς σε κοπελα τσουπ θα παει να κλεψει την ματια απο τον καλο μου τον νωευς
γιαυτο αφηνουμε την αριθμητικη και πιανουμε το σκουποξυλο για τα ορνεα

οντοπικ..
τσου δεν πιστευω..

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O self-instructive depressing έγραψε στις 12:47, 18-05-10:

ξανακοίτα με

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 12:54, 18-05-10:

σε κοιταω αφου αλλα ντιπ, τιποτις , ναδα, νιεντε

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O self-instructive depressing έγραψε στις 13:03, 18-05-10:

θα το γράψω στην άμμο αλλά κανένας άνεμος δεν θα το σβήσει
είμαστε καταραμένοι να αναζητούμε τον έρωτα με την πρώτη ματιά αλλά και να διεκδικούμε την αιώνια αγάπη

π.σ. εγώ πάντως θα συνεχίσω να μπαίνω στο οπτικό σου πεδίο

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:34, 18-05-10:

Στον ενθουσιασμό και την έλξη, ναι.
Στον έρωτα όχι...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O self-instructive depressing έγραψε στις 19:46, 20-05-10:

παλιά δεν πίστευα αλλά συχνά αναρωτιέμαι

π.χ. το μέλος http://www.e-steki.gr/member.php?u=49896 έχει στην λίστα φίλων τον ζορζ πριν καν κάνει κάποιο ποστ

αν αυτό δεν είναι έρωτας με την πρώτη ματιά , τι είναι ;

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 19:50, 20-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
παλιά δεν πίστευα αλλά συχνά αναρωτιέμαι

π.χ. το μέλος http://www.e-steki.gr/member.php?u=49896 έχει στην λίστα φίλων τον ζορζ πριν καν κάνει κάποιο ποστ

αν αυτό δεν είναι έρωτας με την πρώτη ματιά , τι είναι ;
Απόδειξη του ότι είμαι ακαταμάχητος και μου στέλνουν requests πριν καν ποστάρουν.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    GoldenRose

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους