Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,079 μηνύματα σε 74,652 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πιστεύετε στον έρωτα με την πρώτη ματιά;

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 20:15, 20-05-10:

Πιστεύω και μου έχει τύχει αλλά είναι λίγο δύσκολο να είναι αμοιβαίο... και αν αντιληφθείς μετά από καιρό ότι δεν είναι πέφτεις απ' το συννεφάκι σου και προσγιώνεσαι κάπως ανώμαλα... γι αυτό προσοχή!!!!!!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tazoulini (maria)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tazoulini
H maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θάσος (Καβάλα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H tazoulini έγραψε στις 20:19, 20-05-10:

όχι δεν πιστεύω στο έρωτα με την πρώτη ματιά...ίσως φταίει το γεγονός ότι δεν έχω ερωτευτεί με τέτοιο τρόπο...Απλώς πιστεύω ότι για να ερωτευτούν δύο άνθρωποι χρειάζεται χρόνος... Άλλο έρωτας και άλλο ενθουσιασμός...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jimmaki (Δήμητρα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jimmaki
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H Jimmaki έγραψε στις 13:52, 30-06-10:

πιστεύω στον έρωτα με τη πρώτη ματιά και αν και μου έχει τύχει δε βρήκα ανταπόκριση.....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

t@nia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη t@nia
H t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H t@nia έγραψε στις 14:04, 30-06-10:

δεν πιστευα μεχρι που μου συνεβει
πλεον νομιζω πως ειναι καλυτερα οταν ξεκιναει μια ερωτικη σχεση να μην γνωριζονται οι δυο ανθρωποι και να ανακαλυπτουν σιγα σιγα ο ενας τον αλλο

Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 14:16, 30-06-10:

Δεν ξέρω.. είμαι αρκετά διχασμένη πάνω σε αυτό....

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 23:46, 30-06-10:

Στο κλικ με την πρώτη ματιά ναι.. Στον έρωτα όχι... Ο έρωτας περιλαμβάνει σε μεγάλο μέρος και τον χαρακτήρα του άλλου που εκ των πραγμάτων δεν γίνεται να τον γνωρίζεις απλά με μία ματιά.. Απο την άλλη αυτό το κλικ περιλαμβάνει εμφάνιση, κίνηση στον χώρο, χαμόγελο και άλλα πράγματα που σου κεντρίζουν το ενδιαφέρον και αυτο με τη σειρά του αν σου αρέσει και ο χαρακτήρας του άλλου μετατρέπεται σε έρωτα...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

agia93 (:))

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη agia93
H :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H agia93 έγραψε στις 16:28, 24-07-10:

Έρωτας με την πρώτη ματιά όχι.. με την πρώτη συνάντηση ναι.. Πρώτος δυνατός και μεγάλος μου έρωτας.. Πειραιώς και κειριαδών.. 21/3/2009.. ένα παραμύθι που εξελίχθηκε μέσα από πολλές δυσκολίες και ασχημιές και.. κάπου τώρα αργοπεθαίνει με τον χειρότερο τρόπο( παρεξηγήσεις κλπ.. ) μακάρι να μην τελείωνε.. τελοσπαντων έτσι είναι αυτά .

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 259 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 15:00, 25-07-10:

πιστεύω και εγώ στον έρωτα με την πρώτη ματιά..
μου έτυχε χωρίς ανταπόκριση.. αλλά δε ξέρω τι ράτσα έρωτα ήταν αυτός και κράτησε 2 χρόνια.. :/
πάλι καλά που τον ξεπέρασα.. φιουφφ..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 12:41, 04-09-10:

χαχα αυτο που θα πω δεν ειναι ακριβως ερωτας με την πρωτη ματια,ειναι περιπλοκο
Λοιπον ημουν σε μια συναυλια απο διαφορα συγκροτηματα τωρα το καλοκαιρι,στην πολη μου...Και καθως καθομουν στα καθισματα με την παρεα μου παρατηρω εναν που εμοιαζε με τον κολλητο μου και τον κοιταζω εντονα σκεφτομενη απο μεσα"καλα χαζος ειναι γιατι δεν με χαιρεταει??"ε,τον κοιτουσα για αρκετη ωρα και αρχισε να με κοιταει και αυτος..Ξαφνικα βλεπω ομως τον κολλητο μου να κατεβαινει απο την εισοδο και καταλαβαινω πως τον μπερδεψα..Πηγαινω του μιλαω..του λεω τι εγινε και γαλαμε..Τελοσπαντων σταματησα να τον κοιταω τον αλλον αλλα προσεξα πως αυτος συνεχισε να με κοιταει...
Οταν βγαινω λιγο απο το μερος που γινοταν η συναυλια για να παρω την αλλη μου την φιλη που μολις ειχε ερθει...οταν καθομαστε της λεω τι εγινε..Και μου κανει μια "αυτον ρε συ τον θελει η Ταδε και μολις βγηκαν εξω..." εγω μενω λιγο...γιατι μου ειχε αρεσει καπως ο αλλος..και λεω τοτε μαλλον ιδεα μου θα ηταν...
Καθομαστε λοιπον στις πανω κερκιδες..απομερα απο τα αλλα ατομα..και τελοσπαντων βλεπω ξαφνικα αυτον τον μακρυμαλλη που μου αρεσε να ερχεται με την ταδε και να καθεται μια σειρα πιο κατω απο αυτην που καθομαστε...ακριβως απο κατω μου στα δεξια μου περιπου αυτος... Λεω παλι ενταξει μπορει και αυτο τυχαιο...αλλα παρατηρω πως δυο-τρεις φορες γυρισε και κοιταξε προς τα αριστερα του ,προς τα πανω..δηλαδη προς τα εμενα....Υστερα απο λιγα λεπτα λεει η φιλη μου,"παιζουν οι δικοι μας,παμε αν ειναι πρωτη σειρα να καθισουμε.."Λεω οκ..και υστερα απο 5-10 λεπτα ειχε ερθει ο μακρυμαλλης πρωτη σειρα,χωρις την Ταδε..καθεται τρεις θεσεις πιο αριστερα απο εμενα..διπλα στην φιλη μου,η οποια του ζητησε που και που αναπτηρα για να αναψει το τσιγαρο,και αυτος ενω της αναβε το τσιαγαρο καταλαβα παλιπως κοιτουσε εμενα..Αυτο συνεχιζοταν για πολυ...Δηλαδη κοιτουσε προς τα δεξια και ενιωθα το βλεμμα του να πεφτει πανω μου..Υστερα ηρθε η Ταδε,που επισης γνωριζα και καθεται διπλα μου στα δεξια...Αλλαζει τοτε θεση ο μακρυμαλλης,και καθεται διπλα της..και αυτην την φορα κοιτουσε προς τα αριστερα και το ενιωθα παλι πως εμενα εστιαζε
Τελοσπαντων μολις τελειωνει η συναυλια αποχαιρετω την Ταδε και κανω μια "καληνυχτα σας" πηγαινε και στον μακρυμαλλη..Μετα πηγαινω σπιτι (επρεπε να γυρισω κατα τις 12 οπως υποσχεθηκα)και καθομαι στο pc..και ψαχνω στο myspace το συγκροτημα γιατι αυτος εκανε παρεα με αυτους που επαιζαν...Βρισκω το συγκροτημα κανω add τον τραγουδιστη..και ηταν και αυτος μεσα και αρχισαμε να μιλαμε..ανταλλαξαμε και msn αλλα το δικο μου ενδιαφερον ηταν στον μακρυμαλλη..Υστερα απο μια μερα ,πως μπαινω στο myspace τον βλεπω να με εχει κανει add...και εγω τον εψαχνα και δεν τον εβρισκαΕννοειται πως αποδεχτηκα την προσκληση και υστερα απο μια μερα με πετυχαινει online..και αρχισε να μου μιλαει...Ανταλλαξαμε και εδω msn ,του εδειξα πως τον προσεξα στην συναυλια κτλ για να καταλαβει πως και εμενα μου αρεσε..
Μια μερα λοιπν καθως ημουν εξω,βρισκω την φιλη μου9αυτην που της αναβε το τσιγαρο) και μου λεει"Οοοο Κατε τελικα αρεσες πολυ σε εκεινο το παιδιιι..Με πηρε τηλ η φιλη μου απο βεροια και μου το ειπεεε" Μιλαμεεε χαααραα εγω!!
Τις προαλλες με πηρε κιολας τηλ η φιλη μου για να κανονισει να βγουμε με τον μαρκυμαλλη..αλλα δυστυχως δεν μπορουσα....και δεν το βλεπω να μπορω γιατι εχω πολυ διαβασμα για φετος και δεν ειναι και απο την ιδια πολη το παιδι.. ακομη δυστυχως δεν ξαναμιλησαμε απο τοτε,γιατι απο οτι εμαθα χθες απο εναν φιλο του που οπως ειπε τυχαια με εκανε add msn δεν εχει pc..
Αnyway.... η αληθεια ειναι πως χαρηκα πολυ που υπηρξε αυτη η χημεια αναμεσα μας εστω και αν ηταν παροδικη...γιατι ως τωρα σε οσους αρεζα δεν μου αρεζαν..και επιτελους εμαθα πως αρεζα σε καποιον που μου αρεζε...Οπως και να εχει ..και να μην γινει κατι...χαρηκα ..γιατι μου αρεσε το ολο σκηνικοκαι επιτελους γεμισα ελπιδες..πως μπορει οταν παω να σπουδασω να βρω κατι ταιριαστο...Αν και θα τον εχω και αυτον υποψη μου...τι τελειος..

Παράθεση

Loth

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loth
H Loth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Loth έγραψε στις 15:21, 04-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Speedy
Στο κλικ με την πρώτη ματιά ναι.. Στον έρωτα όχι... Ο έρωτας περιλαμβάνει σε μεγάλο μέρος και τον χαρακτήρα του άλλου που εκ των πραγμάτων δεν γίνεται να τον γνωρίζεις απλά με μία ματιά.. Απο την άλλη αυτό το κλικ περιλαμβάνει εμφάνιση, κίνηση στον χώρο, χαμόγελο και άλλα πράγματα που σου κεντρίζουν το ενδιαφέρον και αυτο με τη σειρά του αν σου αρέσει και ο χαρακτήρας του άλλου μετατρέπεται σε έρωτα...
συμφωνώ, είναι τα πρώτα μικρά σκαλάκια για την μικρή πορτούλα που θα ανοίξεις και θα βρεθεις σε ενα όμορφο μερος με πεταλούδες και ήλιο και λουλούδια ακόμα και στο "κλικ " αυτό η κρδιά κτυπάει δυνατά αλλά ο έρωτας έπεται!

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 13:49, 10-09-10:

σιγουρα γινεται με ματιά.....τωρα αν ειναι η πρωτη...

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 20:54, 18-09-10:

και τελικα ηρθε στην πολη μου σημερα...και ετσι ηρθαν και τα πρωτα γλωσσοφιλα..
δεν μπορω να το πιστεψω...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 685 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 21:39, 18-09-10:

Eγω παντως σιγουρα ΝΑΙ!
ερωτευμενος εδω και χρονια και δε μπορω να την βγαλω απο το κεφαλι μου!!!!!! γαμωτο!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 13:37, 19-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από SICX
σιγουρα γινεται με ματιά.....τωρα αν ειναι η πρωτη...
Με την πρώτη ματιά όχι. Με το πρώτο μπουκάλι όμως κάτι γίνεται.

Παράθεση

ria17 (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ria17
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H ria17 έγραψε στις 14:09, 19-09-10:

ναι!μολις τον ειδα 3ετρελαθηκα! μετα τον αγαπησα γνωριζοντας τον γτ την πρωτη φορα απλως μου ρθε η κεραμιδα

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 14:11, 19-09-10:

Aυτο που μας ερχεται με την 1η ματια, δεν ειναι ερωτας παντως. Ειναι χημεια, ειναι κλικ, ειναι ωραιο, ειναι ανεξηγητο, ειναι οτι θελετε. Ερωτας παντως δεν ειναι (ακομα). Αν ειμαστε τυχεροι, θα γινει.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 19:09, 08-01-11:

Αντιθετα εγω πιστευω στον ερωτα με την πρωτη ματια ...ναι ειναι χημεια....ειναι ομως destiny...ειναι πεπρωμενο και προσωπικα το εχω βιωσει!!!!!!!!!coup de foudre

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 22:36, 09-06-11:

Δεν νομιζω οτι υπαρχει ερωτας με την πρωτη ματια......Πρεπει να γνωρισεις τον αλλον καλα ετσι ωστε να τον ερωτευτεις!!! Χρειαζεται αρκετος χρονος και οχι απλα ενα κοιταγμα!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 22:45, 09-06-11:

Αυτο μαλλον καλυτερα, δεν ειναι τοσο ερωτας οσο ενθουσιασμος!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 23:06, 09-06-11:

yes I do δεν ξέρω αν είναι ακριβώς αυτό που λέμε έρωτας, πάντως είναι κάτι πολύ έντονο που τείνει προς τον ενθουσιασμό ..

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 23:21, 09-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Aυτο που μας ερχεται με την 1η ματια, δεν ειναι ερωτας παντως. Ειναι χημεια, ειναι κλικ, ειναι ωραιο, ειναι ανεξηγητο, ειναι οτι θελετε. Ερωτας παντως δεν ειναι (ακομα). Αν ειμαστε τυχεροι, θα γινει.
''coup de foudre'' Lorien...δεν σου εχει τυχει.;

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΚΟΡΩΝΕΥΣ
Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε στις 23:43, 09-06-11:

ΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ..

ελειψα καιρο αλλα απο οτι ειδα .,...παλι αφελεστατα θεματα ..

αν δεν πιστευουμε και στον ερωτα καηκαμε ..

Παράθεση

eLena danZa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eLena danZa
H eLena danZa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H eLena danZa '' I don't do fashion I am fashion'' έγραψε στις 22:05, 10-06-11:

παλια αν με ρωτούσες θα σου έλεγα ότι είναι απλά ένα παιχνίδι του μυάλου μας τπτ παραπάνο τπτ λιγότερο....τωρα ομώς αλλάξα γνώμη...επειδί ερώτευτικα πραγματικα.....οποτέ ναι υπαρχεί έρωτας με την πρώτη ματία και εγώ τον ζω εδά και 1 χρόνο

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 00:14, 11-06-11:

Kαλά όλα ρε σεις...
Τρελή και υπερβολικά έντονη έλξη, την καταλαβαίνω και είναι και πολύ λογικό να συμβεί... Μου έχει τύχει κι εμένα...
Αλλά και έρωτας??? Με την μία??? Unlikely...
Σίγουρα μπορεί να εξελιχθεί σε έρωτα πάρα πολύ γρήγορα, αλλά όχι και έτσι...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 03:26, 11-06-11:

Εγω θα ελεγα να μαθουμε για αρχη τι ειναι ερωτας...
Μετα ας αναρωτηθουμε, εαν τον εχουμε ποτε πραγματικα νοιωσει, βιωσει και ας αφησουμε τις πρωτες, δευτερες κ.ο.κ ματιες...
Εν ολιγοις, ας σοβαρευτουμε καλυτερα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 11-06-11 στις 12:06. Αιτία: split προς μεταφορά σε off topic
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 11:31, 11-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΟΡΩΝΕΥΣ
ΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ..
ελειψα καιρο αλλα απο οτι ειδα .,...παλι αφελεστατα θεματα ..
αν δεν πιστευουμε και στον ερωτα καηκαμε ..
λολ
Το αφελες ειναι να πιστευουν καποιοι στον ερωτα με την 1η ματια βασικα...
Και επισης δεν μιλαμε για το αν πιστευουμε στον ερωτα, αλλά στον ερωτα της 1ης ματιας. Biiiiig difference.

Αρχική Δημοσίευση από eLena danZa
παλια αν με ρωτούσες θα σου έλεγα ότι είναι απλά ένα παιχνίδι του μυάλου μας τπτ παραπάνο τπτ λιγότερο....τωρα ομώς αλλάξα γνώμη...επειδί ερώτευτικα πραγματικα.....οποτέ ναι υπαρχεί έρωτας με την πρώτη ματία και εγώ τον ζω εδά και 1 χρόνο
Στα 16 σου ; Καλα. Τα ξαναλεμε σε μερικα χρονια, οπου θα λες μια παραλλαγη αυτου που ειπες τωρα , ητοι :

"παλια αν με ρωτούσες θα σου έλεγα ότι είναι απλά ένα παιχνίδι του μυάλου μας τπτ παραπάνο τπτ λιγότερο....τωρα ομώς αλλάξα γνώμη..."

Ελξη απο την αρχη, ναι. Αλλά οποιον ακουω να λεει για "κεραυνοβολο ερωτα" κλπ, καταλαβαινω οτι ειτε δε ξερει τι θα πει ερωτας, ειτε ειναι πολυ παρορμητικο ατομο και προσγειωνεται αποτομα στη συνεχεια, ειτε οτι εχει παραμυθιαστει ετσι, γιατι υποσυνειδητα το χει αναγκη...(και μπορει να ναι κι αλλοι λογοι που μου διαφευγουν τωρα).

Παράθεση

eLena danZa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eLena danZa
H eLena danZa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H eLena danZa '' I don't do fashion I am fashion'' έγραψε στις 11:59, 11-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
λολ
Το αφελες ειναι να πιστευουν καποιοι στον ερωτα με την 1η ματια βασικα...
Και επισης δεν μιλαμε για το αν πιστευουμε στον ερωτα, αλλά στον ερωτα της 1ης ματιας. Biiiiig difference.

Στα 16 σου ; Καλα. Τα ξαναλεμε σε μερικα χρονια, οπου θα λες μια παραλλαγη αυτου που ειπες τωρα , ητοι :

"παλια αν με ρωτούσες θα σου έλεγα ότι είναι απλά ένα παιχνίδι του μυάλου μας τπτ παραπάνο τπτ λιγότερο....τωρα ομώς αλλάξα γνώμη..."

Ελξη απο την αρχη, ναι. Αλλά οποιον ακουω να λεει για "κεραυνοβολο ερωτα" κλπ, καταλαβαινω οτι ειτε δε ξερει τι θα πει ερωτας, ειτε ειναι πολυ παρορμητικο ατομο και προσγειωνεται αποτομα στη συνεχεια, ειτε οτι εχει παραμυθιαστει ετσι, γιατι υποσυνειδητα το χει αναγκη...(και μπορει να ναι κι αλλοι λογοι που μου διαφευγουν τωρα).

κοίτα σ'αυτο έχεις δικίο ίσως είναι έτσι όμως με αυτο το παιδι ειμουν και παλία γι'αυτο μπωρο ν μιλαω για έρωτα με την πρωτη ματια...αν σκεύτεις ότι με πέρναει 4 χρόνια και έχουμε ζησει καταστάσεις που τις περνάς συνήθως μέτα απο πολυ καιρο...τοτε ναι είναι έρωτας...όταν τον πρωτοείδα περσι μου κοπηκε η ανασα...οτν χανεις τον σινιρμο των σκεψεων σου ή όταν χάνεσαι μέσα στα μάτια του ή όταν δεν μπορεις να αρθρωσεις σωστα μια λεξη τοτε αυτοσ είναι έρωτας...μολις τον είδα τον ένιωσα μπορει όντος να κάνω λάθοσ επειδή είμαι 16 ομώσ ποτε δεν ξέρεισ...

Παράθεση

Ana...

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ana...
H Ana... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Ana... έγραψε στις 13:58, 11-06-11:

ερωτα με την πρωτη ματια δεν μου εχει τυχει...

Αλλα ελξη με την πρωτη ματια, πολλες φορες... και το 99% απο αυτες δεν εξελιχθηκε σε ερωτα

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 13:58, 11-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από frosw_
Πιστεύετε στον έρωτα με την πρώτη ματιά?
Καινουργια θρησκεια ειναι αυτη?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 11-06-11 στις 14:03. Αιτία: διόρθωση quote
Παράθεση

Strange Brew

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Strange Brew
H Strange Brew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Strange Brew έγραψε στις 18:00, 13-06-11:

δεν ειναι ερωτας αυτο, ειναι απλα υπερβολικος ενθουσιασμος, ελξη και "να σε βαλω κατω να σ'αρχισω". Δεν πιστευω, το θεωρω ανυπαρκτο και στη μορφη που εμφανιζεται/περγραφεται ρηχο, γιατι πρεπει να γνωρισεις τον αλλον, η μαπα του μονο δε λεει κατι.

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 00:18, 23-07-11:

Οχι πιστευω στον ενθουσιασμο και στο κλικ που θα μου κανει ο αλλος με την πρωτη ματια,αλλα οχι στον ερωτα.

Παράθεση

πινεζα (Δέσποινα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη πινεζα
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κεραμειές (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H πινεζα έγραψε στις 21:46, 28-07-11:

Δεν πιστευω οτι υπαρχει ερωτας με τη πρωτη ματια. Ενθουσιασμος μονο ειναι που μετα μπορει να εξελιχθει σε ερωτα! Με το αγορι μου τωρα ειμαστε περιπου 3 μηνες μαζι απο την πρωτη στιγμη που μιλησαμε μου εκανε το κλικ, υποτιθεται ειμασταν φιλοι για ενα διαστημα πριν τα φτιαξουμε αλλα καθε φορα που μεναμε οι 2 μας ερχονταν τα πανω κατω τα πανω κατω.. γινομουν χωρις να το θελω αλλος ανθρωπος, δεν μπορουσα να αρθρωσω λεξη, πραγμα ασυνηθισστι για μενα.. Τωρα περναμε απειρες ωρες μαζι, τον εχω γνωρισει καλυτερα, με καταλαβαινει και νιωθω πολυ ομορφα κοντα του αλλα και παλι δε βιαζομαι να το βαφτισω ολο αυτο ''ερωτας'' ειναι ακομα νωρις..

Παράθεση

Vassia! (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vassia!
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 360 μηνύματα.

H Vassia! έγραψε στις 10:28, 31-07-11:

Σίγουρα δεν μπορείς να ερωτευτείς τον άλλο απο την πρώτη στιγμή, διότι δεν γνωρίζεις τίποτα για αυτόν! Απλώς είναι ένας ενθουσιασμός αυτό μόνο! Για να ερωτευτείς κάποιον πρέπει να περάσει χρόνος ...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Angelicaa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Angelicaa
H Angelicaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H Angelicaa If life gives you lemons, make lemonade! έγραψε στις 11:37, 31-07-11:

Ναι, πιστευω γιατι μου εχει συμβει!!!!!!<3 <3 <3

Παράθεση

kathy_th

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kathy_th
H kathy_th αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H kathy_th έγραψε στις 15:00, 31-07-11:

οχι,ειναι μονο ενθουσιασμος!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 02:08, 02-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από kathy_th
οχι,ειναι μονο ενθουσιασμος!
συμφωνω....

ξερετε αυτο το συναισθημα που καθεσαι καπου περναει μια κοπελα και ξαφνικα νιωθεις οτι αλλαζει η ζωη σου και πας και της μιλας και ζεις την αμερικανικη ταινια που τοσο κατα βαθος ολοι ονειρευομαστε;;;ε λοιπον εγω ποτε δεν το εζησα και ουτε πιστευω οτι θα το νιωσω

ο ερωτας επιτυγχανεται μεσα απο σχεσεις,επικοινωνια και χρονο

οχι απλα επειδη ο αλλος/η εχει ωραια ματια ή σωμα ...

Παράθεση

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Peace_
H Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

H Peace_ έγραψε στις 20:32, 23-08-12:

Κοιτάχτε, εγώ προσωπικά πιστεύω στο κλικ απο την πρώτη ματιά, αλλά όχι στον πραγματικό έρωτα. για μένα ο έρωτας συμβαίνει όταν γνωρίσεις το χαρακτήρα του άλλου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λέκτορας . Έχει γράψει 3,370 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 20:33, 23-08-12:

Πιστευω στο ''θελω να σε πηδηξω'' με την πρωτη ματια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Queen of Hearts

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Queen of Hearts
H Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 714 μηνύματα.

H Queen of Hearts έγραψε στις 20:36, 23-08-12:

δεν πιστευω καθολου στον ερωτα με την πρωτη ματια..ειναι μουφα..ειναι απλα ενας ενθουσιασμος οταν δεις εναν-μια πανεμορφο/η ιδανικο/η να περναει απο μπροστα σου,να σου μιλαει κτλ! αν ηταν ετσι θα επρεπε να ειχα ερωτευτει με την πρωτη ματια πανω απο 10 ατομα μεχρι τωρα!!!! πιστευω οτι ερωτευεσαι εναν ανθρωπο μερα με τη μερα, καθως τον γνωριζεις,τον ζεις

Παράθεση

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Peace_
H Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

H Peace_ έγραψε στις 20:39, 23-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από christina.kstr
δεν πιστευω καθολου στον ερωτα με την πρωτη ματια..ειναι μουφα..ειναι απλα ενας ενθουσιασμος οταν δεις εναν-μια πανεμορφο/η ιδανικο/η να περναει απο μπροστα σου,να σου μιλαει κτλ! αν ηταν ετσι θα επρεπε να ειχα ερωτευτει με την πρωτη ματια πανω απο 10 ατομα μεχρι τωρα!!!! πιστευω οτι ερωτευεσαι εναν ανθρωπο μερα με τη μερα, καθως τον γνωριζεις,τον ζεις
συμφωνώ απόλυτα. δεν υπάρχει κάποιος ιδανικός πριν τον γνωρίσεις. υποθέσεις δεν κάνω για να μην εξιδανικεύσω κάποιον και για να μην απογοητευτώ αργότερα.

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 20:52, 23-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από DrHouse
Πιστευω στο ''θελω να σε πηδηξω'' με την πρωτη ματια

Παράθεση

GetOuttaMyWay (Johnson)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη GetOuttaMyWay
Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

O GetOuttaMyWay ++ έγραψε στις 21:22, 23-08-12:

οχι

Παράθεση

vvv#

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vvv#
Ο vvv# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O vvv# έγραψε στις 15:57, 24-08-12:

μπα οχι ...ολοι κοιτουν το ομορφο καπως δεν λεει κατι...

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 16:06, 24-08-12:

Ναι.
Στην πρώτη ματιά πιστεύω γενικά.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 17:38, 24-08-12:

Ούτε καν όμως.

Παράθεση

GetOuttaMyWay (Johnson)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη GetOuttaMyWay
Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

O GetOuttaMyWay ++ έγραψε στις 17:42, 24-08-12:

θα συμφωνήσω με τη προλαλησασα

Παράθεση

Cosa Nostra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cosa Nostra
Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O Cosa Nostra έγραψε στις 18:33, 24-08-12:

Δεν ξέρω αν ειναι ερωτας με την πρώτη μάτια αλλα καποια ατομα του αντιθετου φύλου απο την πρωτη στιγμη που θα τα συναντησεις
σου κανουν πολύ θετικο κλίκ !!!!

Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 14:13, 25-08-12:

Ίσως. Όπως και να 'χει, πιστεύω ότι δεν καταλήγει όμορφα!

Παράθεση

Cosa Nostra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cosa Nostra
Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O Cosa Nostra έγραψε στις 14:19, 25-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από ImEirini!
Ίσως. Όπως και να 'χει, πιστεύω ότι δεν καταλήγει όμορφα!
Πολυ τα συμψηφιζεις.... εννοω οτι ποτε δεν ξερεις το αποτελεσμα εκ των προτερων

Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 15:50, 25-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Cosa Nostra
Πολυ τα συμψηφιζεις.... εννοω οτι ποτε δεν ξερεις το αποτελεσμα εκ των προτερων
Σαφώς και δεν ξέρω το αποτέλεσμα εκ των προτέρων. Συνήθως όμως οι έρωτες που διαρκούν δεν είναι αυτοί με την πρώτη ματιά αλλά αυτοί που δημιουργούνται σταδιακά

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους