Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κατοικίδια

Τί ζωάκι έχετε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 87)
γάτα
32
36,78%
σκύλος
39
44,83%
ψάρι
8
9,20%
παπαγάλος
4
4,60%
άλλο είδος πτηνού
5
5,75%
χάμστερ
1
1,15%
κουνέλι
8
9,20%
ινδικό χοιρίδιο
3
3,45%
χελώνα
3
3,45%
ιγκουάνα
0
0%
φίδι
1
1,15%
άλλο είδος ερπετού
0
0%
αράχνη
1
1,15%
άλλο είδος εντόμου
0
0%
άλλο
1
1,15%
δεν έχω κατοικίδιο
13
14,94%

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 11:21, 12-02-06:

Οχι καλε, σιγα μην τον παραταγαμε. ΤΟ σπιτι ητανε (και ειναι) ακομα δικο μας και δεν μενει κανεις εκει, οποτε τον αφησαμε εκει (δεμενο αλλα με μια πατεντα ωστε να μην μπερδευετε και να εχει χωρο να τρεχει) και ο πατερας μου πηγενε μια με δυο φορες την ημερα και του αλλαζε το νερο, του εβαζε φαΐ, τον ελυνε για λιγο κλπ. Και τα σαββατοκυριακα πηγαναμε ολοι η οικογενια μαζι και μεναμε εκει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dark_kronos : 12-02-06 στις 11:24.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 11:30, 12-02-06:

Α γιατί νόμιζα πως το παρατήσατε αλλά οκ τώρα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 11:33, 12-02-06:

Οχι, οχι! Εγω δεν θα παραταγα ποτε ετσι μια ζωη και ακομα περισσοτερο ο πατερας μου.Εδω πιανω τα σαλιγκαρια απο τα φυλα των δεντρων και τα βαζω κατω μην τυχων και πεσουν, τον σκυλο θα παραταγα; Καλυτερα να των πηγενα στην φιλοζωικη

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 11:44, 12-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Οχι, οχι! Εγω δεν θα παραταγα ποτε ετσι μια ζωη και ακομα περισσοτερο ο πατερας μου.Εδω πιανω τα σαλιγκαρια απο τα φυλα των δεντρων και τα βαζω κατω μην τυχων και πεσουν, τον σκυλο θα παραταγα; Καλυτερα να των πηγενα στην φιλοζωικη
να τα βάζεις κάτω και μακρια απο φυτά γιατί θα σου φάνε τα φύλλα

εμένα ο πρώτος σκύλος που πήρα ήταν το λυκόσκυλο μετά το μπασταρδάκι και περυσι το αδέσποτο

Παράθεση

kynofilos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kynofilos
Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 311 μηνύματα.

O kynofilos έγραψε στις 16:13, 12-02-06:

Εδώ πρέπει εγώ να πω ότι νιώθω μια ευγνωμοσύνη προς όσους αφήνουν αδέσποτα σκυλάκια γιατί και τα τρία τα δικά μου τα μάζεψα από την αδεσποσύνη.
Θέλω να ευχαριστήσω το "λαγουδάκι" που πήρε επίσης από το δρόμο σκυλάκια. Τα Αδέσποτα έχουν τους καλύτερους χαρακτήρες και είναι φυσικές επιλογές με την αυστηρότητα της φύσης. Είναι πολύ ανθεκτικά και δεν έχουν τις ασθένειες ή μειονεκτήματα της ράτσας.
Τα τρία μου σκυλιά τα αγάπησα με την πρώτη ματιά, τους υποσχέθηκα συμβίωση για πάντα και τα έχω για να κάνω τη δική τους και δική μου (τη δική μας) ζωή καλύτερη.
Συνεχώς μαθαίνω από τα σκυλιά τις βασικές αξίες της ζωής και την ευτυχία των απλών πραγμάτων. Για όλους μας πρώτιστο είναι να είμαστε μαζί και να περνάμε όλοι καλά.
Μαθαίνω την καρτερικότητα και υπομονή αλλά και να επιμένω σε αυτό που θέλω όταν το θέλω πολύ. Προσφέρουν συναισθηματική ισσοροπία με την αγάπη τους και έχουν μια φυσική γνώση του σωστού και του δέοντος.
Η επικοινωνία μας είναι πλήρης χωρίς λέξεις αλλά με ολόκληρο το σώμα και το πνεύμα.
Είναι πλάσματα ολοκληρωμένα με χαρακτήρα, πνεύμα, μυαλό και ψυχή.
Στο δάσος και στο βουνό τα σκυλιά είναι στο βασίλειό τους και ο άνθρωπος δίπλα τους μοιάζει (χωρίς την τεχνολογία του) με γυμνό, αβοήθητο σφάλμα που δεν μπορεί χωρίς το σκύλο του να βρει ούτε τροφή, ούτε νερό, ούτε προστασία από την κακοδιάθεση της φύσης.
Τα σκυλιά κάνουν για τον άνθρωπο πράγματα που δεν θα έκαναν για άλλα σκυλιά. Μέσω της αγάπης υπερβαίνουν τη φύση τους και αγαπούν μέχρι αυτοθυσίας. Τούτο χωρίς να μας χρειάζονται για να ζήσουν.
Τελικά η αγάπη για τα κατοικίδια είναι μια ξεχωριστή αγάπη παράλληλη με τις άλλες αγάπες που μπορεί να έχουμε (παιδιά, σύζυγο) και είναι γεμάτη υγεία.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:20, 12-02-06:

Κυνόφιλε όπως τα είπες είναι, εμένα τί με ευχαριστείς εγώ απλά το αγάπησα και όντως είναι πιο καλό απο τα άλλα δυο που έχω υπάκουο και δείχνει ευγνωμοσύνη

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:29, 12-02-06:

Πραγματι αυτο ισχυει. Μπορει να μην μαζεψα ποτε ενα σκυλι απο τον δρομο, αλλα το ημιαιμο και το βελγικο που ειχα ητανε ουσιαστικα στον δρομο με πολυ κακομεταχυρισει απο αυτους που ειχανε τους γονιους τους.

Παράθεση

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη actaestfaboula
H actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H actaestfaboula έγραψε στις 17:28, 12-02-06:

γειά κ χαρά σε όλους!!!!!!
παιδιά,είμαι πολύ χαρούμενη με όλα όσα διάβασα και χαίρομαι που αγαπάτε κ εσείς τόσο πολύ τα σκυλούρια!
θέλω να σας πω και εγώ την ιστορία του σκύλου μου...
έχω λοιπόν, ένα μαλτεζάκι κοριτσάκι,που μου την έκαναν δώρο γενεθλίων οι φίλοι μου,όταν ακόμη πήγαινα στο Δημοτικό (πριν αειμνήστων χρόνων,δηλαδή...) τώρα είναι 16 χρονών παλιόγρια,αλλά ευτυχώς είναι μια χαρά,μόνο που της αρέσει να κοιμάται λίγο παραπάνω...όλη τη μέρα!μπορεί να έχει χάσει την ζωντάνια της- που έτρεχε πάνω κάτω κ δε σε άφηνε σε ησυχία-,αλλά παρόλα αυτά,παραμένει χαδιάρα κ αξιαγάπητη!
όπως καταλαβαίνετε,έχουμε μεγαλώσει μαζί και η σχέση μας είναι σχέση εξάρτησης πλέον...την έχω μαζί μου όλα αυτά τα χρόνια,όπου κ αν βρίσκομαι,έχει κάνει τα απίστευτα ταξίδια,έχει δει κ ακούσει πολλά!(ώρες-ώρες αναρωτιέμαι τι θα έλεγε αν μπορούσε να μιλήσει,χι-χι!)
είναι όμορφο να γυρίζω σπίτι κ να με περιμένει,να χοροπηδάει και να κάνει τα απίστευτα σκέρτσα προκειμένου να την χαιδέψω για να πάει μετά να αράξει ήσυχα στη γωνίτσα της,αλλά είναι συγκλονιστικό,όταν κλαίω και έρχεται πάνω μου κ γλείφει τα δάκρυαμου,πως διαισθάνεται την ψυχολογική κατάσταση στην οποία βρίσκομαι...
για το τέλος, σας αφήνω το καλύτερο...το όνομά της!
ε,ναι,λοιπόν,τη λένε Μπάρμπι !!!!!!
(δε θέλω γέλια...) εντάξει,όλοι την κοροιδεύουν,αλλά εμένα το σκυλί μου δεν έχει κόμπλεξ!αλλωστε,το Μπάρμπι έχει κ πολλά υποκοριστικα βλ.μπαρμπουκακι,μπαρμπούνι,μπαρμπαριά,μπάρμπαρα,μπαρμπουλόγκα κτλ, κ τα ακούει όλα!!!
τι να κάνω,ήμουν μικρούλα τότε...
αυτά για το μπαρμπουκακι μου,
σας φιλώ !
να χαίρεστε όλοι τους σκυλούκους σας και να φροντίζετε κ τα αδέσποτα (γι' αυτά ,θα σας μιλήσω άλλη φορά)

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 17:53, 12-02-06:

Γιατί δεν ανεβάζετε (στη Gallery και μετά να δώσετε λινκ εδώ) και φωτογραφίες απο τα σκυλάκια σας? Ειδικά της astaestfaboula θα ήθελα πολύ να το δώ!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:01, 12-02-06:

Με αφορμη το ποστ της actaestfaboula θα ηθελα να μιλισω για αυτους που δωριζουν σκυλια η και ζωα γενικοτερα. Δεν ειναι βλακια να δωσεις σε καπιον δωρο ενα σκυλι; Και αμα αυτος δεν θελει σκυλι για καπιο λογο τι γινετε; Προσοπικα δεν θα χαριζα ποτε ενα σκυλι(εκτος και αν ειμουν 10000000% σιγουρος οτι το ηθελε το ατομο στο οπιο το χαριζα) καθως οι περισσοτεροι απλα θα το παραταγαν στον δρομο...

Σωστα michele, θα τραβιξω μια τον Κρονο και θα ανεβασω (αν και πρεπει να εχω ανεβασει απο οταν ητανε πιο μικρος). Αμα θελετε μπορω να βγαλω και τον μαλταζο της θειας μου, πρεπει να ειναι 5-6 χρονων

Παράθεση

actaestfaboula

Νεοφερμένος

H actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H actaestfaboula έγραψε στις 18:12, 12-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Με αφορμη το ποστ της actaestfaboula θα ηθελα να μιλισω για αυτους που δωριζουν σκυλια η και ζωα γενικοτερα. Δεν ειναι βλακια να δωσεις σε καπιον δωρο ενα σκυλι; Και αμα αυτος δεν θελει σκυλι για καπιο λογο τι γινετε; Προσοπικα δεν θα χαριζα ποτε ενα σκυλι(εκτος και αν ειμουν 10000000% σιγουρος οτι το ηθελε το ατομο στο οπιο το χαριζα) καθως οι περισσοτεροι απλα θα το παραταγαν στον δρομο...

Σωστα michele, θα τραβιξω μια τον Κρονο και θα ανεβασω (αν και πρεπει να εχω ανεβασει απο οταν ητανε πιο μικρος). Αμα θελετε μπορω να βγαλω και τον μαλταζο της θειας μου, πρεπει να ειναι 5-6 χρονων
προσωπικά,εμένα ήξεραν όλοι την τρέλλα μου για τα σκυλιά,αλλά παρόλα αυτά συμφωνώ μαζί σου ,ότι για να κάνει κάποιος ένα τέτοιο δώρο πρέπει να είναι ζωόφιλος τόσο ο ίδιος,όσο κ αυτός στον όποίο θα το προσφέρει αλλά θα πρέπει και με κάποιο τρόπο να εξετάσει αν και οι συνθήκες το επιτρέπουν να το κάνει.Πραγματικά,είναι θλιβερό να χαρίζεις ζωάκια κ να μην είναι ευπρόσδεκτα για όποιο λόγο.Ακόμη πιο θλιβερό,όμως,βρίσκω τους ίδιους τους ανθρώπους που τα μεταχειρίζονται με όποιο τρόπο...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 12:45, 14-02-06:

Κρονάκι όταν κάνουν δώρο ένα σκυλάκι ή οποιοδήποτε ζωάκι κάνουν γνωρίζωντας οτι αγαπάει τα ζωα ο άλλος.
Σκέψου να κάνεις σύλο σε κάποιον που έχει αλλεργία

Παράθεση

kynofilos

Δραστήριο Μέλος

O kynofilos έγραψε στις 23:27, 18-02-06:

Σήμερα ο κ. Ν. Δήμου στο blog του έγραφε για δηλητηρίαση της γατούλας του από γείτονα... Σπάραξε η καρδιά μου, δεν θέλησα να το διαβάσω όλο...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 12:24, 19-02-06:

Πω πω μεγάλη βλακεία αυτό
μου την σπάνε τέτοιοι ανθρωποι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

actaestfaboula

Νεοφερμένος

H actaestfaboula έγραψε στις 18:46, 23-02-06:

γειά σας,παιδιά!!!!
την προηγούμενη Κυριακη,βρήκα σε ένα κεντρικό δρόμο κοντά στο σπίτι μου,δεμένο σε μια κολόνα,ένα θυληκό λευκό γριφον κανισάκι.Το καημένο ήταν πάρα πολύ φοβισμένο.Του είχαν αφήσει ένα πλαστικό μπωλ με νερό κ ένα κουρέλι.Όταν το πλησίασα,πήγε κ κρύφτηκε κάτω από ένα αυτοκίνητο που ήταν δίπλα παρκαρισμένο.Με τα πολλά,κατάφερα να το βγάλω κ το πήρα στο σπίτι.
Τώρα,μετά από τόσες μέρες,δυστυχώς αναγκάζομαι να το δώσω γιατί ήδη έχω ένα σκυλάκι κ η σπιτονοικοκυρα μου έχει λίγο πρόβλημα για δευτερο σκυλι,και είμαι καταστενοχωρημένη που θα το χάσω!!!είναι πολύ καλό ρε,πανέμορφο (σαν προβατακι!),με καλούς τρόπους (γεγονός που επιβεβαιώνει ότι πριν ήταν σε κάποιο σπίτι),παιχνιδιάρικο,τέεεελειο!!!!!
από την άλλη χαίρομαι που κατάφερα να βρω μια φίλη να το πάρει,που επίσης λατρευει τα σκυλιά...
για άλλη μια φορά,τουλάχιστον,πήρα τη χαρά ότι φιλοξένησα ένα απίστευτο σκυλάκι κ συνέβαλα στο να του εξασφαλίσω μια αγκαλιά κ καλυτερη τύχη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 19:14, 23-02-06:

Πρόσεχε μόνο γιατί σκυλιά έτσι δεμένα αφήνει και ο Δήμος Αθηναίων "μπας και τα λυπηθεί κανείς και τα πάρει". Είχε βρει μια φίλη μου ένα δεμένο που όταν το παρατήρησε είχε και ταμπελίτσα που έγραφε Δήμος Αθηναίων και είχε κι ένα τηλέφωνο και όταν τους πήρε της είπαν το παραπάνω θεόκουλο!!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:59, 23-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Πρόσεχε μόνο γιατί σκυλιά έτσι δεμένα αφήνει και ο Δήμος Αθηναίων "μπας και τα λυπηθεί κανείς και τα πάρει". Είχε βρει μια φίλη μου ένα δεμένο που όταν το παρατήρησε είχε και ταμπελίτσα που έγραφε Δήμος Αθηναίων και είχε κι ένα τηλέφωνο και όταν τους πήρε της είπαν το παραπάνω θεόκουλο!!
Χεχε, στην αθηνα το κανει ο δημος για να τα λυπειθει κανεις και να τα παρει και εδω το κανουμε εμεις για να τα λυπιθει η φιλοζωηκη οργανωση Εδω οπιος δεν μπορει/θελει να κρατισει το σκυλακι του και ειναι και τσιγκουνεις και δεν θελει να δωσει 20 ευρω παει την νυχτα, το δενει στα καγκελα της οργανωσεις και το πρωΐ τα βρησκουν και τα περιθαλπτουν οι υπαλιλοι Παντος ευτιχος που υπαρχει και αυτη στην Ροδο! Εχουν μαζεψει τα πολλα αδεσποτα και πολλα σκυλακια εχουν ρει καταφυγειο απο εκει και οπιος θελει ενα σκυλακι που να μην ειναι ρατσας παει απο εκει και σωζει ενα

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 20:22, 23-02-06:

Nαι αλλά είναι τραγικό αυτό. Με τη φιλοζωική το καταλαβαίνω κάπως γιατί ξέρει οτι το πρωί θα το μαζέψουν. Αυτό όμως που κάνει ο Δήμος Αθηναίων είναι αίσχος γιατί οι περισσότεροι ακόμα κι αν ήθελαν να το πάρουν έτσι δεμένο που το βλέπουν νομίζουν οτι ανήκει σε κάποιον και το αφήνουν!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 13:02, 24-02-06:

όντως είναι τραγικό!!!
αν δεν το θες αλλο βάλε σε εφημερίδα οτι χαρίζεις σκυλί αλλά μην το παρατας έτσι

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:03, 25-02-06:

έχουν περάσει απ τα χέρια μου 2 σκυλιά.... και μετά τον πόνο που βίωσα στις απώλειες τους, υποσχέθηκα ότι δεν θα ξαναπάρω σκυλί (έτσι έμπλεξα με τα ψαράκια μου )

το πρώτο ήταν ένα αρσενικό κανίς γκριφόν που βρήκε ο πατέρας μου κουρνιασμένο στις ρόδες του φορτηγού του (ενώ είχε ήδη βάλει μπροστά για να φύγει!)
άκουσε έναν περίεργο θόρυβο και κατέβηκε να δει και το είδε μαγκωμένο και ανάσκελα στην πίσω ρόδα... το μάζεψε... το είδα... ερωτεύτηκα την λευκή μπαλίτσα και την πήρα σπίτι μου... πρέπει να ήταν 2 εβδομάδων
πέρασα μαζί του 3 χρόνια και κάποιο καλοκαίρι τον έδωσα σε μια φιλική οικογένεια με αυλή να τον προσέχει για τις 5 μέρες των διακοπών μου....
όταν γύρισα μου είπαν ότι την κοπάνησε και στάθηκε αδύνατον να τον βρουν....
δεν τους πίστεψα ποτέ και έκοψα παρτίδες μαζί τους....

το δεύτερο σκυλί μου ήταν πάλι ημίαιμο .... σοκολά σκούρο με πράσινα μάτια .... μια θεά... μια κούκλα....λαμπραντόρ με γκέκας.... μου το χάρισε ένας φίλος που γέννησε η σκύλα του
Αυτή δυστυχώς ήταν πάρα πάρα πολύ ατίθαση και στάθηκε αδύνατον να την κρατήσω στο διαμέρισμα μου οπότε οι γονείς μου που ζουν στην εξοχή μου πρότειναν να την πάω εκεί (σπίτι με αυλή) να την έχουν εκεί μαζί με τα άλλα ζώα (3 γατάκια, 2 σκυλιά, όλα περιμαζεμένα απ τον δρόμο)
Η ατίθαση σκύλα μου όμως παρέμεινε ατίθαση και στην εξοχή....
όποτε γούσταρε την κοπάναγε απ την αυλή (με την πρώτη ευκαιρία βασικά, κάθε που άνοιγαν την πόρτα να βγάλουν το αμάξι) και γυρνούσε σπίτι πάλι όποτε γούσταρε... κάποια στιγμή σε κάποιο κοπάνημα της έφαγε κάτι που δεν θα έπρεπε...
δεν μάθαμε ποτέ τι ακριβώς.... φόλες στην περιοχή δεν υπάρχουν αλλά υπάρχουν γενικώς δηλητήρια για ποντίκια κλπ... κάτι έφαγε λοιπόν και την χάσαμε....
τουλάχιστον αυτή μας άφησε κληρονομιά έναν απ τους γιους της.... γιατί ο άλλος της γιος χάθηκε από καλαζάρ

ουφ... αυτά

Παράθεση

guabi (asterIOS)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη guabi
Ο asterIOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O guabi έγραψε στις 16:27, 25-02-06:

να απαντήσω και εγώ...?

Λοίπον το πρώτο μου και μοναδικό(μέχρι στιγμής) σκυλί είναι η Pangy..η σκυλίτσα μου!Αρχικά νόμιζα πως είναι μπασταρδάκι... αλλά τελικά... ψάχνοντας σε ένα βιβλίο σκύλων εντώπισα ένα πανομοιότυπο της Pangy..!Κάρτνιγκαν Ουαλίκο Κοργκί(Μη γελάτε ) η ράτσα της λοιπόν..!

Ωστόσο από την οικογένεια μου και στο σπίτι μας έχουν ζήσει πολλά σκυλιά! Ο Ρούντυ(λυκόσκυλο), η Φρίντα(λυκόσκυλο), ο Αρκάν(Ροντβάιλερ), ο Μάρκος(Ροντβάιλερ), η Ζήνα(Ντόπερμαν), η Νάνσυ(Κυνηγόσκυλο-Κούτσχααρ), η Shaya(Κυνηγόσκυλπ-Κούτσχααρ), ο Τζακ(κυνηγόσκυλο-κούτσχααρ), ο Κάσπερ (Κοκερ), ο Pongo(αδερφάκι της Pangy), η Λίζα(η οποία ζούσε όταν ήμουν 2-3 χρονών) κι αυτά που ζούν ακόμη είναι η Λίλη(Γερμανικό ποιμενικό), ο Max(Κυνηγόσκυλο-Κούτσχααρ) και η Pangy που προανάφερα!

Τελειώνοντας φέτος το λύκειο σκοπεύω να πάρω ένα κοκεράκι(το οποίο θα το έχω από μωρό και θα ζει εντός της οικείας!)!

Αυτά...!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:42, 28-02-06:

Έδωσες ιδέες για ονόματα για τα ζωάκια μας

Παράθεση

guabi (asterIOS)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη guabi
Ο asterIOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O guabi έγραψε στις 15:47, 01-03-06:

χαίρομαι...!

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 04:40, 09-03-06:

Αδελφέ μου...!!!!!
Είναι πράγματι, μια μεγάλη τύχη, να έχεις δίπλα σου, σ΄αυτή τη ζωή, αυτά τα υπέροχα πλάσματα...

Δεν νομίζω, πως μπορεί αυτή την αγάπη, που μας δίνουν αυτά τα χαρισματικά πλάσματα, να την λάβουμε από κάπου αλλού, ούτε από τα ίδια μας τα παιδιά.

Έχω και εγώ δύο μεγάλες λατρείες...

Ο μεγάλος είναι 15 ετών, γεράκος πια..., αλλά ακόμα και τώρα δεν με χάνει λεπτό από τα μάτια του...

Ο μικρός είναι τώρα σχεδόν 5 μηνών, ένα υπέροχο κουτάβι,
που βέβαια έχει ακόμα έντονη,
την τρέλα... της ηλικίας του.

Και οι δύο, για μένα είναι υπέροχοι...,
αν θα με ρώταγε κάποιος, θα έλεγα πως,
ο ένας καλύτερος από τον άλλον...

Χωρίς καμία υπερβολή, πιστεύω πως η σχέση μας με τα ζώα αυτά είναι τόσο μοναδική..., τόσο ζεστή..., τόσο αληθινή...,
που μόνο αν την γνωρίσει κάποιος μπορείς να την καταλάβεις...,
διαφορετικά θα θεωρεί υπερβολή..., αυτό που αυτή τη στιγμή νιώθουμε εμείς... και το εκφράζουμε με τέτοιο πάθος...!!!

Εγώ δεν έχω εμπειρία, γύρω από το κυνήγι...,
έχω όμως φίλους και συνοδοιπόρους μου στη ζωή...,
αυτά τα ζώα και τα θεωρώ κυριολεκτικά μέλη καθ΄όλα ισότιμα, της οικογένειάς μου.

Αρχική Δημοσίευση από kynofilos
Θεϊκό, αυτό τα λέει όλα... Έχω την Ήρα μου, την Πάνθηρ μου και τόν Ραμψή μου τρία μεγάλα σκυλιά, σύντροφοι και φίλοι και συνεργάτες. Ειλικρινείς, φιλότιμοι, ελεύθερα πλάσματα, με αγάπη για τον άνθρωπο και τη φύση. Μια ευλογία στη ζωή μου!!!
Σε κανένα μας δεν αρέσουν τα όπλα. Το κυνήγι χωρίς όπλο είναι κάτι άλλο!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lilith : 09-03-06 στις 04:43.
Παράθεση

kynofilos

Δραστήριο Μέλος

O kynofilos έγραψε στις 09:16, 16-04-06:

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=699524&lngDtrID=245

Εδώ αναφέρεται μια πολύ ευχάριστη είδηση, μια γατούλα που έσωσε ένα βρέφος!!!
Είναι ευχάριστη είδηση και δεν 'πουλάει' εντυπωσιασμό... όμως αποτελεί μια ακόμα ένδειξη της αγάπης μεταξύ των ζώντων πλασμάτων του πλανήτη... μια ωδή στη δύναμη της αγάπης για την ζωή και όλες τις μορφές της....
Η γατούλα αυτή λένε οι άνθρωποι, "είναι αγία"!!!
Άλλο ένα παράδειγμα του θαύματος της αγάπης στα συγγενή ζωντανά πλάσματα του κόσμου

Παράθεση

maxnikos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη maxnikos
Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O maxnikos έγραψε στις 02:04, 24-04-06:

χα
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  at.jpg
Εμφανίσεις:  54
Μέγεθος:  33,8 KB

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 08-11-07 στις 16:20. Αιτία: Διόρθωση εικόνας
Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 11:51, 24-04-06:

εχω κ εγω ενα τερατακι στο νησι οχι στην αθηνα τον λυπαμε να τον κλεισω μεσα στους 4 τοιχους του σπιτιου αν κ μονοκατοικια λειπω πολλες ωρες κ θα μελαγχολησει!!!!!!! αλλα εδω εχω 4 υπεροχους γαταρους που τους λατρευω

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 12:23, 24-04-06:

Πως δεν το είδα αυτό το μήνυμα!

'Εχω μία γριά πλέον 15ετών κανίς- τεριε....Μαύρι με άσπρο τρίχωμα στην κοιλίτσα της...Ακόμα και τώρα που έχει γεράσει για εμένα είναι κούκλα!Το ονοματάκι της είναι Μπρουκ (όταν την πήραμε ήταν στην μόδα η Τόλμη και Γοητεία ) ....έχει ατονήσει βέβαια πολύ, κοιμάται πάρα πολύ και δεν έχει τις αντοχές που είχε μικρούλα και το θεωρώ φυσικό!

Το τελευταίο πράγμα που θυμάμαι και με έκανε να συγκινηθώ ήταν όταν μετακόμισα και πήρα τηλ να ρωτίσω τι κάνουν στο σπίτι γυρνάει η γιαγιά μου και λέει: "Αχ, όλοι στεναχωρημένοι είναι που έφυγες....Ο Δημήτρης ( ο αδερφούλης μου ) και η Μπρουκ εδώ και μια βδομάδα δεν τρώνε!" Όπως καταλάβατε, η Μπρουκ είναι μέλος της οικογενείας και την θεωρώ "αδερφούλα μου"....Τι χαρές κάνει όταν γυρνάω δεν περιγράφονται....Και όσο περνάει ο καιρός, πρέπει να συμβιβαστώ με την ιδέα ότι θα πεθάνει

Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^^Vampire^^
H ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H ^^Vampire^^ έγραψε στις 02:01, 25-04-06:

Έχω την τύχη να έχω μεγάλο κήπο και ένα ημίαιμο και 3 rottweiler... Μπορεί να είναι λίίίίίίίίγο μεγαλόσωμα σκυλιά αλλά είναι καλόκαρδα.

Παράθεση

maxnikos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O maxnikos έγραψε στις 02:02, 25-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από ^^Vampire^^
Έχω την τύχη να έχω μεγάλο κήπο και ένα ημίαιμο και 3 rottweiler... Μπορεί να είναι λίίίίίίίίγο μεγαλόσωμα σκυλιά αλλά είναι καλόκαρδα.

λιγο?

Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ^^Vampire^^ έγραψε στις 02:10, 25-04-06:

Ναι λίγο... Τι είναι πενήντα κι εξήντα κιλά μπροστά ... χμμμ... σε έναν ελέφαντα;
Βασικά το πιο δύσκολο είναι όταν καθίσει κάποιο στο πόδι σου, ή αν πέσει με δύναμη πάνω σου. Κατά όλα τα άλλα καλά είναι μωρέ, κουτάβια στην ψυχή με βάρος γαιδουριού... χεχεχε

Παράθεση

maxnikos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O maxnikos έγραψε στις 02:16, 25-04-06:

και ο δικος μου ετσι ειναι τερατακι στη οψη αλλα ψυχη ψυχαρα
Εικόνα034.jpg

Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη erodia
H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 13:01, 26-04-06:

Έχω ένα Ελληνικό Ποιμενικό.....κοινώς ένα καθαρόαιμο τσομπανόσκυλο.....είναι τεράστιος, λευκός με απίστευτο χαρακτήρα......Ευτυχώς έχω αυλή και είμαι κοντα στο βουνό και έτσι δεν έχει φρικάρει το έρμο.....με τις ώρες που λείπω από το σπίτι.....

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:14, 26-04-06:

Και ο δικος μου (rottweiler και αυτος) μπορει να ειναι τερας και να τον φοβουνται ολοι αλλα ειναι μια ψυχη... ουτε μικρο μωρο να ητανε! Αλλα κανει και κατι γκαφες... Θα θελα να ειχα κιαλλα αλλα που χρονος να ασχολιθουμε και με αλλα... εδω αμαν καναμε να τον εκπεδευσουμε αυτον και τωρα ισα-ισα να παιξουμε μαζι του και να τον παμε καμια βολτα, αμα εχουμε και δυο...
Επισης προβλημα ειναι οταν ξαπλωνει και δεν μπορεις να περασεις... ο δικος μου ειναι και βλακας, μολις πας να περασεις απο πανω του σηκωνετε και σκωτονεσε... Ακομα ποναω το κουτελο μου απο την τελευτεα ομια περιπτωση (χτες το πρωΐ)

Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ^^Vampire^^ έγραψε στις 22:46, 26-04-06:

Ναι όντως τα μεγαλόσωμα σκυλιά έχουν ανάγκη από πολύ χώρο, πολύ παιχνίδι και πολλές βόλτες. Και να μην ξεχνάς ότι πολύ συχνά δεν έχουν συναίσθηση του όγκου τους. Κάποτε είχα δει ένα rottweiler που τα έξυπνα τα αφεντικά του, του είχαν μάθει αγκαλιές!!Οδυνηρή εμπειρία....

Παράθεση

Powder

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Powder
H Powder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Powder έγραψε στις 08:42, 06-05-06:

Εχω 2 κατοικίδια μια γατούλα εδω και 11 χρόνια και ενα σκύλο σχεδόν 4 χρονια!
κομμάτι της οικογένειας και τα 2..δεν μπορω να φανταστώ την ζωή μου..χωρις τα ζωάκια μου..

Παράθεση

kynofilos

Δραστήριο Μέλος

O kynofilos έγραψε στις 20:20, 14-06-06:

Ο Ραμσής μου, ένα τιμημένο γερμανικό κοντότριχο πόϊντερ, έφυγε σήμερα μετά από πολύμηνη μάχη με ασθένεια, μέσα στην αγκαλιά μου μέσα στα χάδια μου μέσα στα φιλιά μου μέσα στην οργή μου προς τον θάνατο, αλλά με αξιοπρέπεια με ηρεμία με λεβεντιά με θάρρος έχοντας την επίγνωση και κοιτώντας το θάνατο κατάματα! σε χώρο που μύριζε σπίτι του το αυτοκίνητο που μας πήγαινε όλους μαζί βόλτα στο βουνό και στο δάσος που λάτρευε και μου έδειχνε τα μυστικά του με ευγένεια και υπομονή και συνεργατικότητα μοναδική και υπεράνθρωπη... από εκεί ψηλά στο βουνό που του έφτιαξα το τελευταίο κρεββατ'ακι του αγναντεύει τώρα προς τη δύση, για να μπορέσει η ψυχούλα του να ξεχάσει κάθε κακία που γνώρισε στην ζωούλα του...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 20:29, 14-06-06:

Λυπάμαι πολύ φίλε kynofile....
ειλικρινά λυπάμαι πολύ....
Σου εύχομαι να είσαι πάντα καλα ώστε να τον θυμάσαι πάντα με αγαπη

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 20:33, 14-06-06:

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 20:34, 14-06-06:

Αγαπημένε μου kynofile εύχομαι να θυμάσαι πάντα με χαρά τον καλό σου φίλο και τις όμορφες στιγμές που περάσατε μαζί.

Κουράγιο!

Αν ξέρεις να βρίσκεις αστερισμούς στον ουρανό, και βρεις το Βοώτη, θα δεις στα πόδια του το 20ο αστέρι, πλάι στο Αρκτούρο που του έχω δώσει το όνομα της Ciba μου, της καλής μου σκυλίτσας που μεγαλώσαμε μαζί.

Παράθεση

Crow_of_Darkness

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Crow_of_Darkness
Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O Crow_of_Darkness έγραψε στις 22:09, 14-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από kynofilos
Ο Ραμσής μου, ένα τιμημένο γερμανικό κοντότριχο πόϊντερ, έφυγε σήμερα μετά από πολύμηνη μάχη με ασθένεια, μέσα στην αγκαλιά μου μέσα στα χάδια μου μέσα στα φιλιά μου μέσα στην οργή μου προς τον θάνατο, αλλά με αξιοπρέπεια με ηρεμία με λεβεντιά με θάρρος έχοντας την επίγνωση και κοιτώντας το θάνατο κατάματα! σε χώρο που μύριζε σπίτι του το αυτοκίνητο που μας πήγαινε όλους μαζί βόλτα στο βουνό και στο δάσος που λάτρευε και μου έδειχνε τα μυστικά του με ευγένεια και υπομονή και συνεργατικότητα μοναδική και υπεράνθρωπη... από εκεί ψηλά στο βουνό που του έφτιαξα το τελευταίο κρεββατ'ακι του αγναντεύει τώρα προς τη δύση, για να μπορέσει η ψυχούλα του να ξεχάσει κάθε κακία που γνώρισε στην ζωούλα του...
Αιωνίαν του η μνήμη, ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει. Είναι πλέον στη γειτονιά των αγγέλων, με τους άλλους τετράποδους φίλους του που έφυγαν νωρίς από το μάταιο τουτο κόσμο...
Αμήν ή μάλλον Γουφ-γουφ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Crow_of_Darkness : 14-06-06 στις 22:32.
Παράθεση

kynofilos

Δραστήριο Μέλος

O kynofilos έγραψε στις 10:20, 15-06-06:

ΣΑΣ Ευχαριστώ Πάρα πολύ όλους που υπάρχετε!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 10:24, 15-06-06:

Συνλυπιτιρια κυνοφιλε και καλο κουραγιο!
Δυστιχος πρεπει να ετοιμαζομστε απο την πρωτη στιγμη οτι καπια στιγμη αυτο το πλασματακι θα φυγει γιατι δεν ζουνε και πολυ...

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 19:13, 16-06-06:

Καλέ μου kynofile,
τα πλάσματα που αγαπάμε αληθινά..., δεν πεθαίνουν ποτέ, γιατί ζουν μέσα από μας... Ζουν..., μέσα από τις σκέψεις μας..., ζουν..., μέσα από την αγάπη μας για αυτά, την οποία δεν μπορεί τίποτα να αλλάξει.
Ας έχει λοιπόν, ο πιστός σου φίλος, ένα γαλήνιο ταξίδι..., όπως άλλωστε ταιριάζει, σε μια τόσο εξαιρετική ψυχή σαν την δική του...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lilith : 18-06-06 στις 01:13.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 19:24, 16-06-06:

Συλληπητήρια Κυνόφιλε...
(δεν είμαι καλή σε αυτά οπότε δεν θα γράψω κάτι παραπάνω, αλλά ειλικρινά λυπάμαι, νομίζω όλοι όσοι έχουμε κατοικίδια μπορούμε να σε καταλάβουμε... )

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 19:39, 16-06-06:

kynofilos τα περασμενα Χριστουγεννα περασα αυτο που περνας τωρα...
Καταλαβαινω απολυτα τον πονο σου...το κενο που αισθανεσαι...
ειμαι σιγουρος πως ο Ραμσης σου θα εχει συναντησει τον δικο μου εκει ψηλα στις αλανες του παραδεισου και θα παιζουν αμεριμνα χωρις τις ταλαιπωριες και τις ασθενειες που τραβηξαν εδω... (και ο δικος μου ειχει προβληματα...καρδια,μετα νεφρικη ανεπαρκεια και αλλα... )

Παράθεση

kynofilos

Δραστήριο Μέλος

O kynofilos έγραψε στις 20:30, 16-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
kynofilos τα περασμενα Χριστουγεννα περασα αυτο που περνας τωρα...
Καταλαβαινω απολυτα τον πονο σου...το κενο που αισθανεσαι...
ειμαι σιγουρος πως ο Ραμσης σου θα εχει συναντησει τον δικο μου εκει ψηλα στις αλανες του παραδεισου και θα παιζουν αμεριμνα χωρις τις ταλαιπωριες και τις ασθενειες που τραβηξαν εδω... (και ο δικος μου ειχει προβληματα...καρδια,μετα νεφρικη ανεπαρκεια και αλλα... )
Αγαπητέ Μάριε, το δικό σου δράμα ήταν πολύ πιό οδυνηρό... ήσουν μακριά του... δεν είδες την γαλήνη του προσώπου μετά τη τελευταία μάχη... δεν σε δάγκωσε στο δάκτυλο σαν στερνή χειραψία μεταξύ φίλων... εγώ μπορώ να πω ότι παρηγοριέμαι που οίδα πραγματι την ψυχούλα του ηρεμη πίσω σε κείνο το σύμπαν που πάνε ψυχάρες σαν Αυτόν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kynofilos : 17-06-06 στις 17:12.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:49, 16-06-06:

Κάτι που μου έκανε εντύπωση όταν είδα τον δικό μας μικρό φίλο να φεύγει.... κάτι που δεν θα ξεχάσω ποτέ....είναι η ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ με την οποία φεύγουν αυτά τα ζωντανά....
Είναι αξιοθαύμαστο... ποσο πολύ ανώτερα κάποιες φορές απ τον άνθρωπο...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 22:53, 16-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Κάτι που μου έκανε εντύπωση όταν είδα τον δικό μας μικρό φίλο να φεύγει.... κάτι που δεν θα ξεχάσω ποτέ....είναι η ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ με την οποία φεύγουν αυτά τα ζωντανά....
Τα ζωντανα που φευγουν πιο αξιοπρεπες ειναι οι κυκνοι κατα την γνωμη μου, καμαρωνουν, τραγουδανε και μετα...
Παντος και σκυλια και γατια φευγουν με πολυ συγκινιτικο τροπο. Και μονο που θυμαμε πως ξεψυχισε η γατα του ξαδερφου μου...

Παράθεση

kynofilos

Δραστήριο Μέλος

O kynofilos έγραψε στις 12:23, 17-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Υπάρχει λοιπόν μια τέχνη που έχει ξεχαστεί στην ανθρώπινη κοινωνία και την διδάσκομαι από τα σκυλιά μου μόνο, το "ευ θνήσκειν"... και οι κύκνοι όπως λέει ο Κρόνος μα πιστεύω και όλα τα πλάσματα που δεν εχουν τυφλωθεί αποζητούν εκείνη τη στιγμή την ελευθερία τους την αυτοδιάθεσή τους την συμμετοχή τους στο αναπόφευκτο, να πουν με τη συγκατάθεσή τους εμπνευσμένα από την ελευθερία του δημιουργού τους το ναι σε αυτή την εξέλιξη της ζωής που είναι το μόνο σίγουρο οτι θα συμβεί κάποτε...
Προσωπικά από τον Ραμσή μου έμαθα να αποζητώ την αντιμετώπιση του θανάτου στην ηρεμία μου στην αυτοσυγκέντρωσή μου στον χώρο της δύναμής μου περιτριγυρισμένος από φίλους και αγαπημένους για να μείνει το πνεύμα ήρεμο, ατάραχο και δυνατό... Υπάρχει και το θαύμα της τρίτης ημέρας μετά τον θάνατο που προϋποθέτει μεγάλη προσωπική δύναμη για να εκτελεστεί από τον αποθανόντα με επιτυχία...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους