Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κατοικίδια

Τί ζωάκι έχετε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 87)
γάτα
32
36,78%
σκύλος
39
44,83%
ψάρι
8
9,20%
παπαγάλος
4
4,60%
άλλο είδος πτηνού
5
5,75%
χάμστερ
1
1,15%
κουνέλι
8
9,20%
ινδικό χοιρίδιο
3
3,45%
χελώνα
3
3,45%
ιγκουάνα
0
0%
φίδι
1
1,15%
άλλο είδος ερπετού
0
0%
αράχνη
1
1,15%
άλλο είδος εντόμου
0
0%
άλλο
1
1,15%
δεν έχω κατοικίδιο
13
14,94%

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 15:10, 14-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από skylofili
το τελευταίο 10ημερο έχω κάνει 3 καυγάδες (ο ένας ήταν επικός),οπότε προσπαθώ να αποφεύγω την όποια επικοινωνία μαζί τους.
Πάντως έχεις δίκαιο,όσες φορές χρησιμοποίησα πιο "ψαγμένες" εκφράσεις και τους απείλησα οτι θα φωνάξω την αστυνομία μαζεύτηκαν..
Δεν χρειαζεται καν να καυγαδιζεις, σκεψου οτι εμενα δεν μου επιτρεπεται να κανω τον οποιοδηποτε καυγα στο δρομο γιατι η μικρη μου δεν θα παραμεινει ψυχραιμη. Τους πετας κατι ψαγμενο και τελειωσε η υποθεση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 15-09-13 στις 11:34. Αιτία: Split off topic
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 16:00, 14-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Hlianna
Δεν χρειαζεται καν να καυγαδιζεις, σκεψου οτι εμενα δεν μου επιτρεπεται να κανω τον οποιοδηποτε καυγα στο δρομο γιατι η μικρη μου δεν θα παραμεινει ψυχραιμη. Τους πετας κατι ψαγμενο και τελειωσε η υποθεση.
ναι δεν το θέλω, αλλα ειλικρινά σου μιλάω, οταν ακούω τη λέξη "βρωμόσκυλο" / "κοπρόσκυλο", ειναι σαν να βαράνε καμπανάκια μες το αφτί μου, δεν μπορώ να κρατηθώ και να απαντήσω ψύχραιμα,ενω γενικά είμαι ηπιων τόνων..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 15-09-13 στις 11:34. Αιτία: Split off topic
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 20:46, 14-09-13:

ναι δεν το θέλω, αλλα ειλικρινά σου μιλάω, οταν ακούω τη λέξη "βρωμόσκυλο" / "κοπρόσκυλο", ειναι σαν να βαράνε καμπανάκια μες το αφτί μου, δεν μπορώ να κρατηθώ και να απαντήσω ψύχραιμα,ενω γενικά είμαι ηπιων τόνων
Εγω το αντιθετο, ειμαι πολυ οξυθυμη, αφου πολλες φορες μου λενε φιλοι μου οτι θα βρεθω σε κανενα χαντακι. Φαντασου τι ακουω κι εγω, που ειναι τοσο παρεξηγημενα σκυλια τα ροτ. Εχει τυχει να παμε για καφε με μια φιλη μου που εχει γερμανικο ποιμενικο, το γερμανικο δεν θελει χαδια απο ξενους, ειναι και λιγο φοβικη και η δικια μου ψοφαει. Ολοι πηγαιναν στο γερμανικο και η δικια μου κλαψουριζε για χαδια και κανενας δεν απλωνε το χερι του. Ομως οταν βγαζω το σκυλο βολτα, ειμαι εκει, δεν επιτρεπονται λαθη και κυριως δεν επιτρεπεται να βαζω και το σκυλι σε αυτη τη διαδικασια καθε φορα γιατι ειναι και απο τη φυση του να με προστατευσει στην οποιαδηποτε στραβη. Σκεψου λοιπον κι εσυ οτι δεν κρατας στο λουρι λαμπ, αλλα κατι αλλο, κανα κανε κορσο, κανα ροτ

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lilla My
H Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H Lilla My έγραψε στις 21:56, 14-09-13:

Να σας συστήσω την Τάρα, our wire fox terrier

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  37289_414074902490_1076947_n.jpg
Εμφανίσεις:  124
Μέγεθος:  171,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  36731_414074497490_4843126_n.jpg
Εμφανίσεις:  90
Μέγεθος:  170,9 KB  
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DanaiPsa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DanaiPsa
H DanaiPsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H DanaiPsa Tumblr: http://danaeps.tumblr.com/ έγραψε στις 22:08, 14-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Iris_Didini
Ένα topic για τους μικρούς μας φίλους!
Οι απαντήσεις τύπου "ναι, τον/ην αδερφό/ή μου, "τη μαμά μου" κτλ
αποκλείστηκαν για ευνόητους λόγους!
κρίμα γιατί αν μετρούσαν θα είχα 100 σκυλιά! 1 το κανονικό μου και 99 που ισοδυναμούν με τον αδερφό μου! χιχιχιχιι

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

daphne.ch

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη daphne.ch
H daphne.ch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H daphne.ch έγραψε στις 23:55, 14-09-13:

Να και ο δικος μου σκυλος..η Αλασκα μου!

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  02082011393.jpg
Εμφανίσεις:  120
Μέγεθος:  328,4 KB  
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 01:02, 15-09-13:

Εγω το αντιθετο, ειμαι πολυ οξυθυμη, αφου πολλες φορες μου λενε φιλοι μου οτι θα βρεθω σε κανενα χαντακι. Φαντασου τι ακουω κι εγω, που ειναι τοσο παρεξηγημενα σκυλια τα ροτ. Εχει τυχει να παμε για καφε με μια φιλη μου που εχει γερμανικο ποιμενικο, το γερμανικο δεν θελει χαδια απο ξενους, ειναι και λιγο φοβικη και η δικια μου ψοφαει. Ολοι πηγαιναν στο γερμανικο και η δικια μου κλαψουριζε για χαδια και κανενας δεν απλωνε το χερι του. Ομως οταν βγαζω το σκυλο βολτα, ειμαι εκει, δεν επιτρεπονται λαθη και κυριως δεν επιτρεπεται να βαζω και το σκυλι σε αυτη τη διαδικασια καθε φορα γιατι ειναι και απο τη φυση του να με προστατευσει στην οποιαδηποτε στραβη. Σκεψου λοιπον κι εσυ οτι δεν κρατας στο λουρι λαμπ, αλλα κατι αλλο, κανα κανε κορσο, κανα ροτ
αϊ μαρή! να σου πω την αμαρτία μου πάντως,και γω που δεν φοβάμαι τα σκυλια, και γενικά ξέρω πως να τα προσεγγίσω (οταν θέλω-γιατι υπάρχουν και φορές που τα βλέπω και δεν συγκρατιέμαι,τα ζουλάω) όταν βλέπω ροτ με κομμένη την ουρά παγώνω λίγο- ίσως επειδή αισθάνομαι οτι δεν μπορω να "διαβάσω" την γλώσσα του σώματος,κάτι τέτοιο..

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 01:35, 15-09-13:

Αγαπώ τα σκυλιά. Πάντα είχα.
Σχεδόν όλα μπασταρδεμένα και αδέσποτα. Έτσι είναι στα χωριά. Δεν στα φέρνει η θεια Τούλα από τη Γαλλία με χρυσό τρίχωμα κλπ κλπ
Τώρα έχω μια σκυλίτσα, τη Σούζη. Είχαμε και τον Έκτορα μα μας τον πήραν.
Θέλω κάποια στιγμή έναν σκύλαρο θηρίο. Όλο μικρά είχαμε.

Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 09:36, 15-09-13:

αϊ μαρή! να σου πω την αμαρτία μου πάντως,και γω που δεν φοβάμαι τα σκυλια, και γενικά ξέρω πως να τα προσεγγίσω (οταν θέλω-γιατι υπάρχουν και φορές που τα βλέπω και δεν συγκρατιέμαι,τα ζουλάω) όταν βλέπω ροτ με κομμένη την ουρά παγώνω λίγο- ίσως επειδή αισθάνομαι οτι δεν μπορω να "διαβάσω" την γλώσσα του σώματος,κάτι τέτοιο..
Τη σκυλα μου τη βρηκα αδεσποτη και ΕΥΤΥΧΩΣ ηταν ακοπη!!! Το να εχει ενα ζωο την ουριτσα του δεν συγκρινεται με τιποτα και ξενερωνω αφανταστα οταν βλεπω κομμενες ουρες στα ροτ, ειναι σαν κολοβα! Ειναι καλη με ολους, ψοφαει για χαδια, αλλα το βραδυ δεν μας πλησιαζει κανεις, ειδικα κανας περιεργος!
Παρε και 3 φωτος:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 15-09-13 στις 11:33. Αιτία: Split off topic
12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 11:40, 15-09-13:

^^
Αχχχ χαααασκιιιι και ροτβαιλερρρρρρ αααααα οι αδυναμιες μου!!

Συνημμένο Αρχείο 54457 ο Παπυ μου βεβαια εχει μεγαλωσει λιγο απο τοτε
Συνημμένο Αρχείο 54459 ουντ η Σατερινα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Deutsch... Lover : 05-11-13 στις 18:25.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

H skylofili έγραψε στις 12:36, 15-09-13:

Τη σκυλα μου τη βρηκα αδεσποτη και ΕΥΤΥΧΩΣ ηταν ακοπη!!! Το να εχει ενα ζωο την ουριτσα του δεν συγκρινεται με τιποτα και ξενερωνω αφανταστα οταν βλεπω κομμενες ουρες στα ροτ, ειναι σαν κολοβα! Ειναι καλη με ολους, ψοφαει για χαδια, αλλα το βραδυ δεν μας πλησιαζει κανεις, ειδικα κανας περιεργος!
είσαι ελεεινή-μέχρι και ματάκι έβαλες στο σκυλι?!
ντάξει αυτή θα τρωγε γερό ζούλιγμα,ειδικά στα μάγουλα! με τρελαίνουν τα μπιρμπιλωτά μάτια των ροτ, μου βγάζουν κάτι πολύ καταθλιπτικό..δηλαδή εκεί που λες "θα με φάει" -σε κοιτάει και λιώνεις..

Παράθεση

ΨΑΡΑΚΙ1993 (BLOODY MARY)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ΨΑΡΑΚΙ1993
H BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 570 μηνύματα.

H ΨΑΡΑΚΙ1993 έγραψε στις 12:40, 15-09-13:

γερμανικα ποιμενικα και κοκερακια τα αγαπω<3

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 10:30, 16-09-13:

είσαι ελεεινή-μέχρι και ματάκι έβαλες στο σκυλι?!
ντάξει αυτή θα τρωγε γερό ζούλιγμα,ειδικά στα μάγουλα! με τρελαίνουν τα μπιρμπιλωτά μάτια των ροτ, μου βγάζουν κάτι πολύ καταθλιπτικό..δηλαδή εκεί που λες "θα με φάει" -σε κοιτάει και λιώνεις..
ΦΥΣΙΚΑ και της εβαλα ματακι, πιστευω στο ματι και καποτε μας τυχαινε η μια αναποδια πισω απο την αλλη
Εσυ το δικο σου το εχεις βαλει φωτο?

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:23, 16-09-13:

Δεν προλαβαίνω να βάλω όλα μας τα κατοικίδια, αλλά σας παρουσιάζω το Μπράουνι, που δεν ξέρει πώς να καθίσει:

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pennylane
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 185 μηνύματα.

H Pennylane έγραψε στις 11:52, 16-09-13:

Εμείς έχουμε δύο σκυλάκια η μια 2 ετών (Πανδώρα) και η μεγάλη μας 6 (Νάλα).

Η μεγάλη είναι υπάκουο, καλούλι, γλυκούλι και δεν πειράζει κανέναν, παρόλα αυτά πολλοί την φοβούνται.

Η μικρή νομίζει ότι είναι γάτα. Παίζει με κουβάρια από μαλλί και όταν ήταν πιο μικρή ακόμα ανέβαινε στα τραπέζια κανονικότατα.

Έχουμε και δύο γάτες. Έναν αρσενικό (Ντάμπο) 3 ετών και μια θηλυκιά (Δάφνη) 1,5 έτους. Ο μεγάλος τα πάει καλά με το μικρό σκυλάκι. Τα υπόλοιπα δεν τα πάνε καθόλου καλά.

Κι έχουμε και μια μικρή φιλοξενούμενη, οπότε ας την συστήσουμε κι αυτήν. Είναι η μικρή Ζήνα.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:05, 16-09-13:

Βρε Σταυρούλα μου, αυτά τα τριχάκια στα αυτιά της Πανδώρας είναι πειρασμός!!! Μου'ρχεται να τα πιάσω και να τα χτενίζω με τις ώρες, ή να τα κάνω πλεξουδάκια!!

Όσο για τη Ζήνα, καλότυχη να είναι και μακάρι να βρει σπίτι γρήγορα...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 20:29, 16-09-13:

Pennylane κουκλια ολα τους!!

Εχω κι εγω 7 γατες και ενα τριποδακι φιλοξενουμενο, αλλα φοβαμαι οτι αν αρχισω θα πιασω 2 σελιδες

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

H skylofili έγραψε στις 22:22, 16-09-13:

Εσυ το δικο σου το εχεις βαλει φωτο?
εχω πάρα πολλές δικές του στο κινητό... απλά...εεχμ.. δεν ξέρω να τις περάσω στον υπολογιστή..

Παράθεση

soter

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη soter
Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O soter έγραψε στις 07:35, 17-09-13:

αχ μου θύμισες μια πολύ χοντρή που μου χε πει "μην τολμήσει να με πλησιάσει" και της απάντησα "μπα,δεν τρώει λίπος"...
μήπως την πλησίασε λίγο παραπάνω. όχι πως συμφωνώ με την αντίδρασή της. εγώ ποτέ δεν έχω κάνει παρατήρηση σε ιδιοκτήτη σκύλου, του οποίου το ζώο με έχει πλησιάσει για να με μυρίζει, εκτός απο μια φορά που ο σκύλος είχε πέσει ολόκληρος πάνω μου και η ιδιοκτήτρια παρόλο που τον είχε δεμένο το μόνο που έκανε ήταν να μου λέει γελώντας 'μην φοβάσαι να παίξει θέλει'.εκεί όχι παρατήρηση....με άκουσε όλη η περιοχή. συνήθως πάντως εγώ απλώς τα προσπερνάω πολύ ήρεμα, δεν μπορείς όμως να ξέρεις και τι βιώματα έχει ο άλλος ή μεχρι πού φτάνουν τα όριά του, οπότε καλύτερα αν δεν δείχνει ο περαστικός ενδιαφέρον να αποφεύγει ο ιδιοκτήτης τις πολύ στενές επαφές

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

H skylofili έγραψε στις 09:09, 17-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από soter
μήπως την πλησίασε λίγο παραπάνω. όχι πως συμφωνώ με την αντίδρασή της. εγώ ποτέ δεν έχω κάνει παρατήρηση σε ιδιοκτήτη σκύλου, του οποίου το ζώο με έχει πλησιάσει για να με μυρίζει, εκτός απο μια φορά που ο σκύλος είχε πέσει ολόκληρος πάνω μου και η ιδιοκτήτρια παρόλο που τον είχε δεμένο το μόνο που έκανε ήταν να μου λέει γελώντας 'μην φοβάσαι να παίξει θέλει'.εκεί όχι παρατήρηση....με άκουσε όλη η περιοχή. συνήθως πάντως εγώ απλώς τα προσπερνάω πολύ ήρεμα, δεν μπορείς όμως να ξέρεις και τι βιώματα έχει ο άλλος ή μεχρι πού φτάνουν τα όριά του, οπότε καλύτερα αν δεν δείχνει ο περαστικός ενδιαφέρον να αποφεύγει ο ιδιοκτήτης τις πολύ στενές επαφές
όχι ειλικρινά, η τύπισσα ήταν ανεβασμένη στο πεζούλι της πολυκατοικίας για πολύ ώρα και απλά έλεγχε το τι γίνεται στην γειτονιά (σαν σερίφης) και εγώ περνούσα απο το δρόμο επειδή στο πεζοδρόμιο είχε παρκάρει μηχανάκι ( ) ,δηλαδή τουλάχιστον 2 μέτρα απο εκείνη, ο μικρός μου ηταν 2,5 μηνών (δεν μιλάμε για τέρας).. η φράση που ανέφερα,θα μπορούσε να υποθεί με πολλούς τρόπους,ο δικός της όμως ήταν επειδή προφανώς τα σιχαίνεται (όχι απλά φοβάται) και έψαχνε την ευκαιρία να το εκφράσει..
καταλαβαίνω όμως τι θες να πεις και συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου..
προσωπικά είμαι πάρα πολυ προσεκτική, και όποτε είμαι σε πεζοδρόμιο η τελος πάντων σημείο που έρχεται ο κάποιος απο απέναντι και δεν υπάρχει χώρος, πάω όσο πιο άκρη γίνεται και βάζω τον μικρό να κάτσει.
για εμένα αυτά είναι αυτονόητα,σέβομαι την φοβία του καθένα, και γενικά είναι δικαίωμα του καθενός να μην συμπαθεί τα ζώα (αρκεί να μην τα πειράζει), και εννοείται οτι δεν είναι όλοι οι άνθρωποι εξοικιωμένοι με αυτά, νομίζεις θα ξεχάσω πιο παλιά που δεν είχα σκύλο ακόμη,και πήδηξε επάνω μου το Bαϊμαράνερ της κολλητής μου??

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skylofili : 17-09-13 στις 09:28.
Παράθεση

NatashaLP (Αναστασία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη NatashaLP
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H NatashaLP έγραψε στις 09:46, 23-09-13:

Ειχα ενα σκυλακι καθαροαιμο ξανθο Πομερανιαν
καθως επισης και ενα κιτρινο καναρινι harzer roller
τα οποια μας αφησαν χρονους
Συχνα πυκνα τα σκεφτομαι και μου λειπουν,παντως

Παράθεση

eirini9595

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eirini9595
H eirini9595 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H eirini9595 έγραψε στις 12:20, 23-09-13:

Εχω ενα yorkshire toy το οποιο ειναι αρρωστουλι αυτες τις μερες!!!!

Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 12:26, 23-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από eirini9595
Εχω ενα yorkshire toy το οποιο ειναι αρρωστουλι αυτες τις μερες!!!!
Δεν υπαρχει ουτε yorkshire toy, ουτε malteze toy! Το yorkshire και το malteze ειναι ενα! Αυτες τις ονομασιες τις εδωσαν πετσοπαδες και ιδιωτες, για να πουλανε περισσοτερο. Και φυσικα ζευγαρωνουν σκυλια με το μικροτερο μεγεθος, δημιουργωντας πολλα προβληματα

Περαστικα σας

Παράθεση

eirini9595

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eirini9595
H eirini9595 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H eirini9595 έγραψε στις 19:05, 23-09-13:

Δεν υπαρχει ουτε yorkshire toy, ουτε malteze toy! Το yorkshire και το malteze ειναι ενα! Αυτες τις ονομασιες τις εδωσαν πετσοπαδες και ιδιωτες, για να πουλανε περισσοτερο. Και φυσικα ζευγαρωνουν σκυλια με το μικροτερο μεγεθος, δημιουργωντας πολλα προβληματα

Περαστικα σας
Δεν μας ειπανε οτι ειναι toy γιατι το ειχαμε παρει πολυ μωρο και λογικα δεν ηξεραν το μεγεθος,παντως ειναι πιο μικρο απο τα αλλα yorkshire, χωραει στην χουφτα σχεδον ( το δικο μας παλι καλα δεν εμφανισε καποιο προβλημα)!!!! ευχαριστουμε!!!!!

Παράθεση

mar.re

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mar.re
H mar.re αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H mar.re έγραψε στις 11:38, 26-09-13:

Εγώ είχα πάντα σκύλους και καναρίνια, κίτρινα πράσινα κόκκινα! τώρα έχω ψαράκια ..

Παράθεση

Agria Indiana

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Agria Indiana
H Agria Indiana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H Agria Indiana Θέλω να μπορώ να ονειρευτώ..!! έγραψε στις 16:12, 06-10-13:

Ποοποοο απο που να ξεκινήσω; εχω απο μωρό γάτες και ακόμα με γάτες ζώ για την ακρίβεια 3 μεγάλες και 4 μικρά..έχω και μία σκυλίτσα,κότες,δεκαοκτούρες(απο χωριό είμαι βλέπετε χαχα) έχουμε πολλά μικρά πουλάκια(καναρινάκια.καρδερίνες.κ.α) και τώρα πρόσφατα και 2 κατσικάκια.χαχαχα...μπορώ να πώ οτι δεν θέλω τίποτα αλλο!!!

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 19:36, 06-10-13:

Αυτός είναι ο Σπύρος το σπουργίτι

Τον βρήκα πεταμένο στο μπαλκόνι του σπιτιού μου πριν από 3 βδομάδες. Μάλλον είχε πέσει από τη φωλιά στο πλάτανο ή απλώς τον σούταρε η μάνα του. Τις πρώτες μέρες έλεγα τη βγάζει δε τη βγάζει αλλά τελικά την έβγαλε. Πλέον ζει στη μολυβοθήκη στο γραφείο μου και αρέσκεται στο να τρώει και να τρομάζει την αδερφή μου κάθε φορά που μπαίνει στο δωμάτιο.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,675 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 19:50, 06-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Αυτός είναι ο Σπύρος το σπουργίτι

Τον βρήκα πεταμένο στο μπαλκόνι του σπιτιού μου πριν από 3 βδομάδες. Μάλλον είχε πέσει από τη φωλιά στο πλάτανο ή απλώς τον σούταρε η μάνα του. Τις πρώτες μέρες έλεγα τη βγάζει δε τη βγάζει αλλά τελικά την έβγαλε. Πλέον ζει στη μολυβοθήκη στο γραφείο μου και αρέσκεται στο να τρώει και να τρομάζει την αδερφή μου κάθε φορά που μπαίνει στο δωμάτιο.
Τι γλυκό που είναι.
Η κίνηση σου να το φροντίσεις ήταν ότι καλύτερο μπράβο!
Κάποια στιγμή όμως θα θελήσει να φύγει πιθανότατα... Δεν είναι πουλάκι για κλουβί ή του σπιτιού
Ωραίο θα είναι πάντως αν σε επισκέπτεται που και που...χαχαχα

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 19:52, 06-10-13:

-1 καναρίνι...σήμερα!
Ο Κιτρινουλης δεν άντεξε...Έπεσε να κοιμίσει το ταλαιπωρημένο σωματάκι του και δεν ξύπνησε...
Θυμάμαι πόση χαρά είχε κάνει η μαμά καναρίνα όταν γεννήθηκε...καθώς κανένα καναρινάκι της δεν μπορούσε να κρατήσει στη ζωή… κατά ένα περίεργο τρόπο ήταν το μοναδικό της παιδάκι!

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 20:16, 06-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf
Τι γλυκό που είναι.
Η κίνηση σου να το φροντίσεις ήταν ότι καλύτερο μπράβο!
Κάποια στιγμή όμως θα θελήσει να φύγει πιθανότατα... Δεν είναι πουλάκι για κλουβί ή του σπιτιού
Ωραίο θα είναι πάντως αν σε επισκέπτεται που και που...χαχαχα
Ακόμη δεν πετάει. Γύρο στις 5 εβδομάδες μάλλον θα φύγει θα δούμε. Δεν θα τον κράταγα ποτέ σε κλουβί. Είμαι τελείως αντίθετος στα πουλιά μέσα σε κλουβί.

Παράθεση

koukimanster

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη koukimanster
H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 20:43, 06-10-13:

Το μονο που αντιμετωπιζω, επειδη εχω και ροτβαιλερ, ειναι πανικοβλητους ανθρωπους, κυριως γιαγιαδες, ιδιαιτερα με μικροσωμα σκυλακια να αντιμετωπιζουν τη δικια μου με φοβο και τρομο, λες και βγηκαμε βολτα για να φαει κοσμο. Μια φορα τσαντιστηκα τοσο πολυ που γυρισα σε μια και της ειπα "μην ανησυχειτε κυρια μου, εχει φαει ηδη απο το πρωι δυο σαν το δικο σας, ειναι χορτατη, δεν θα το πειραξει". Κατα τα αλλα δεν τολμανε καν να με πλησιασουν, οποτε οτι πιανει το αυτι μου απο αυτα που μουρμουριζουν. Επισης αυτο που κοιτανε ΟΛΟΙ στα παρκα, κυριως παλι γιαγιαδες, ειναι μολις τα κανει η μικρη, περιμενουν την επομενη κινηση(να βγει δηλαδη το σακουλακι). Μολις λοιπον κι εγω το βγαζω, ανταποδιδω το βλεμμα και κατεβαζουν κεφαλι. Υπαρχει μεγαλη προκαταληψη δυστυχως. Αν το σκυλι σου εχει τσιπακι, μαζευεις τα κακα του και φροντιζεις να ειναι παντα στο λουρι, απλα διασκεδασε το. Δεν μπορει κανεις να σου κανει τιποτα
Οκ, κάνω quote ποστ ενός μήνα, αλλά θέλω να πω κάτι με αφορμή κάποιες εμπειρίες μου.

Λατρεύω τα σκυλιά και τα γατιά. Είχα ανέκαθεν γάτες στην αυλή του πατρικού μου, εδώ και ένα χρόνο έχω μια γατούλα μέσα στο σπίτι, παλιότερα είχαμε κι ένα ημίαιμο λαμπραντόρ το οποίο χαρίσαμε τελικά σε μια οικογένεια που θα το έκανε πιο ευτυχισμένο απ' ό,τι εμείς (ήθελε συχνά βόλτες, πολύ παιχνίδι και εμείς τότε δεν είχαμε τη δυνατότητα να τα προσφέρουμε αυτά, οπότε το αντιληφθήκαμε νωρίς, πριν αρχίσει να στενοχωριέται το σκυλί και το χαρίσαμε σε μια εξαιρετική οικογένεια που έμενε σε κάτι σα φάρμα, το σκυλί είχε παρέα ένα σωρό ζώα που τα λάτρευε και έτρεχε όλη μέρα σε ένα τεράστιο περιφραγμένο χωράφι, ήταν τρισευτυχισμένο. Ακόμα είναι, λογικά! ). Με αυτήν την παράγραφο θέλω να πω ότι ποτέ δεν ήμουν σιχασιάρα, μικροβιοφοβική ή φοβιτσιάρα με τα ζώα όπως -δυστυχώς- πολλοί συμπολίτες μας.

Ωστόσο, νευριάζω απίστευτα και τρομάζω ακόμα πιο απίστευτα όταν βλέπω σκυλιά, ειδικά μεγαλόσωμα, να τρέχουν χωρίς λουρί. Πώς το λένε, χέζομαι πάνω μου. Και μετά απ' αυτό, συγχύζομαι. Πρόσφατα, βγαίνω ωραία και καλά απ' το σπίτι μου στη Θεσσαλονίκη και βλέπω ξαφνικά ένα θεόρατο ροντβάιλερ να τρέχει προς το μέρος μου. Περιττό να πω ότι τα 'κανα πάνω μου. Είμαι κοντή και λεπτή και αν αυτό το θεριό απλά έπεφτε πάνω μου, δε λέμε να με δάγκωνε ή κάτι, αν απλά έπεφτε πάνω μου θα με πέταγε 5 μέτρα μακριά. Διατηρώ την αυτοκυριαρχία μου όσο μπορώ, λοιπόν, αλλάζω πεζοδρόμιο και ουσιαστικά κρύβομαι πίσω από ένα αμάξι μέχρι να φύγει το σκυλί. Βλέπω λοιπόν λίγο πιο πίσω να το ακολουθάει ο ιδιοκτήτης του, με ένα κοκεράκι δεμένο με λουρί ανά χείρας. Και μου λέει χλευαστικά και ειρωνικά "μη φοβάσαι, είναι πολύ καλός, δε θα σου κάνει τίποτα".

Λοιπόν, τα πήρα τόσο πολύ στο κρανίο που ήθελα να τον βαρέσω. Και ήταν και νεαρός, το πολύ 35. Του λέω "είναι δυνατόν να πηγαίνεις βόλτα το σκυλί σου και να το έχεις λυτό μέσα στην πόλη; Κι αν το σκυλί νευριάσει με κάτι και δαγκώσει κάποιον; Αν πεταχτεί στο δρόμο και το χτυπήσει κάνα αμάξι; Αν πεταχτεί στο δρόμο και κάποιος που οδηγεί μηχανάκι προσπαθήσει να το αποφύγει και πέσει και σπάσει το κεφάλι του; Και αν δε γίνει τίποτε από όλα αυτά, αν απλά κάποιος συμπολίτης σου φοβάται τα σκυλιά και το δει και πάθει πανικό; Δεν το ξέρεις ότι πρέπει το σκυλί να είναι ΠΑΝΤΑ με λουρί;".

Ε παιδιά το τι μπούρδες άκουσα.. Ότι είναι προφανές ότι δεν είχα ποτέ μου ζωάκι και ότι ας παραδεχτώ ότι φοβήθηκα κι ας αφήσω "τις εξυπνάδες". Του λέω ότι ΦΥΣΙΚΑ χέστηκα πάνω μου και δεν ντράπηκα να το πω, αλλά σόρι κιόλας, ποιος δε θα φοβόταν αν έβλεπε ένα μεγαλόσωμο σκυλί 40 κιλών να τρέχει καταπάνω του χωρίς να ξέρει καν αν αυτό το σκυλί είναι φιλικό, αν είναι κοινωνικό ή αν είναι φοβικό και επιθετικό;

Όλα αυτά τα λέω γιατί τώρα, 2 μήνες μετά το περιστατικό αυτό, έχω μετακομίσει στην Αγγλία και ρε παιδιά σοβαρά, ούτε στα τεράστια πάρκα που πάνε βόλτα τα σκυλιά τους όλοι οι άνθρωποι, ούτε εκεί δε θα δεις λυτό σκυλί. Εντάξει κάτι τελείως μικρόσωμα τα αφήνουνε λυτά, αλλά όσοι έχουνε πιο μεγάλα σκυλιά κανείς δεν τα έχει χωρίς λουρί. Γιατί τριγύρω έχει παδάκια, ανθρώπους που παίζουν μπάλα, που κάνουν ποδήλατο ή που απλά κάθονται και δε θέλουν να υπάρχουν σκυλιά να τρέχουν ελεύθερα γύρω γύρω. Περιττό να πω ότι παντού υπάρχουν πινακίδες που υπενθυμίζουν συνεχώς ότι τα σκυλιά πρέπει να είναι πάντα με λουρί. Μία φορά μόνο είδα μία κυρία που είχε ένα ντόμπερμαν λυτό και μια άλλη κυρία πολύ ευγενικά της επισήμανε ότι δεν είναι σωστό αυτό που κάνει και αυτή αμέσως ζήτησε συγγνώμη και έβαλε το λουράκι.

Κυρίως παρατηρώ ότι σε μια βόλτα που θα κάνει κανείς βλέπει τα 100πλάσια δεσποζόμενα σκυλιά να βολτάρουν, εν συγκρίσει με την Ελλάδα. Κι όμως ούτε ζημιές βλέπεις στα πάρκα (όποιος πηγαίνει στη Νέα Παραλία στη Θεσσαλονίκη έχει δει τις λακουβάρες που έχουν γίνει όπου υπάρχει γκαζόν, έχει δει επίσης την αποψίλωση του γκαζόν προς τον Ιστιοπλοϊκό όπου το σημείο έχει μετατραπεί σε αυτοσχέδιο πάρκο σκυλιών), ούτε κακά κάτω (αν και σ' αυτό το κομμάτι και στη Θεσσαλονίκη παρατηρώ τεράστια βελτίωση σε σχέση με παλιότερα) ούτε σκυλιά να τρέχουν μέσα στην πόλη ή σε άλλους κοινόχρηστους χώρους χωρίς λουρί και επίβλεψη.

Εσείς τι γνώμη έχετε για όλα αυτά; Φροντίζετε να έχετε πάντα το σκυλάκι σας με το λουράκι του όταν το πάτε βόλτα σε μέρη που κυκλοφορούν κι άλλοι άνθρωποι; Προφανώς δε μιλάμε για περιπτώσεις που πάτε για περίπατο σε παραλίες, δάση και άλλα ανοιχτά μέρη όπου οι πιθανότητες να πετύχεις άνθρωπο είναι ελάχιστες, μιλάμε για μέρη με κόσμο.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

O hack3r έγραψε στις 23:37, 06-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από koukimanster

Εσείς τι γνώμη έχετε για όλα αυτά; Φροντίζετε να έχετε πάντα το σκυλάκι σας με το λουράκι του όταν το πάτε βόλτα σε μέρη που κυκλοφορούν κι άλλοι άνθρωποι; Προφανώς δε μιλάμε για περιπτώσεις που πάτε για περίπατο σε παραλίες, δάση και άλλα ανοιχτά μέρη όπου οι πιθανότητες να πετύχεις άνθρωπο είναι ελάχιστες, μιλάμε για μέρη με κόσμο.
Αυτό που λες για τα σκυλιά είναι πολύ σωστό. Εγώ έχω δύο εμπειρίες που με κάναν να μισώ όσους τα αφήνουν λιτά

Πριν μερικούς μήνες περπατούσα με μία φίλη στην Τσιμισκή στη Θεσσαλονίκη και ξαφνικά πετάγεται από πίσω μας τρέχοντας ένας Μεγάλος Δανός. Το σκυλί είχε τόση φόρα που έπεσε πάνω της, την πέταξε στο δρόμο και χτύπησε πίσω το κεφάλι της πέφτοντας σε κόμμα για δύο εβδομάδες. Το ωραίο είναι πως μετά το περιστατικό ο ιδιοκτήτης αρνούνταν πως ο σκύλος είναι δικός του....

Μια άλλη φορά με ένα φίλο όπως περπατούσαμε πετάχτηκε ένα ροντβάιλερ πάνω του από μια γωνία. Πανικοβλήθηκε και μέσα στον φόβο του το κλότσησε στο κεφάλι. Το σκυλί αγρίεψε και του επιτέθηκε. Ευτυχώς ο ιδιοκτήτης ήταν κοντά και ο φίλος μου τη γλίτωσε μόνο με σκισμένο παντελόνι.

Επειδή είχα πολλά σκυλιά στο χωριό και ιδιαίτερα μεγάλα όπως ελληνικά ποιμενικά γνωρίζω πως αν τα μεγαλώσεις σωστά μπορούν να τελείως άκακα. Το θέμα δεν είναι το σκυλί που μπορεί να είναι το πιο ήσυχο ζώο του κόσμου το θέμα είναι το περιβάλλον γύρω από αυτό . Δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί και πως θα αντιδράσει κάποιος ξένος άνθρωπος, οπότε άλυτα ζώα σε πόλεις θα έπρεπε να απαγορεύονται.

Παράθεση

Greysanatomy

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Greysanatomy
Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 176 μηνύματα.

O Greysanatomy έγραψε στις 15:18, 03-09-14:

Έχω ένα παπαλάκι Budgie πράσινο τον Νίνο που έχει κάνει σεξ με το μισό σπίτι όταν το αφήνουμε ελεύθερο το απόγευμα ή το βράδυ
Ένα καναρίνι τον Φρι φρί

Σκέφτομαι όταν νοικιάσω δικό μου σπίτι να πάρω ένα ωραιότατο Ιαπωνικό Ακίτα αρσενικό τον Kashido (έχω βρει και όνομα ) για πολλούς λόγους.Πανέμορφα με προέλευση από την αγαπημένη μου χώρα και κυρίως λόγω του πολύ ιδιαίτερου χαρακτήρα τους..Το έχω βάλει στο μάτι πολύ πριν δω το Hatchi

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,936 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 15:25, 03-09-14:

Ειχα βασικα σκυλακι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 15:34, 03-09-14:

Εγω εχω έναν παπαγάλο (ειχα άλλους δυο αλλα απέδρασαν ) και ένα κουνελάκι!!
Ο κουνελος ειναι γλυκας, τον εχουμε χρονια τωρα.
Θα ήθελα παρα πολυ ένα σκυλάκι! Σκεφτόμουν να έπαιρνα ένα αλλα τωρα με τη σχολη, θα ειναι δυσκολο να το φροντίζω σωστά... Εχετε καμια καλη πρόταση για κατοικίδιο που θα μπορούσε να εχει μια φοιτήτρια; Γιατι θα παω σε αλλο διαμέρισμα και κατα πάσα πιθανότητα, δεν θα εχω το κουνελάκι μου μαζί.

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  image.jpg
Εμφανίσεις:  343
Μέγεθος:  2,06 MB  
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη methexys : 03-09-14 στις 15:44.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους