Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,093 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο θεωρείτε καλύτερο hip-hop συγκρότημα;

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 20:13, 30-11-06:

...ή και τραγουδιστή.Θέλω τη γνώμη σας.Για μένα οι πρώην TXC έχουν βγάλει φοβερά κομμάτια,και οι(στη συνέχεια) Αρτέμης-Ευθύμης δεν τα'χουν πάει άσχημα,αν και θα περίμενα κάτι καλύτερο. Εσείς?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 20:16, 30-11-06:

Τα περισσοτερα τραγουδια των FFC μου αρεσουν πολυ, αν και συνηθως δεν ακουω τετοια μουσικη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:03, 30-11-06:

Οταν (στο αμαρτωλο παρελθον πριν πολλα χρονια) ακουγα και εγω hip hop δεν μου αρεσαν τα Ελληνικα συγκροτιματα. Τοτε οι αγαπημενοι μου ητανε οι Bomfunk mc, και ακομα απορω πως μου αρεσαν τετιου ειδουν τραγουδια απο την στιγμη που δεν με εκφραζουν σε τπτ και καθολου...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 21:29, 30-11-06:

Να εκφρασω την αγαπη μου για τον πρωην τραγουδιστη των Active Member Νικητα?? Αυτους ακουγα και Razastarr, τωρα Ροδες!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 21:33, 30-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Τα περισσοτερα τραγουδια των FFC μου αρεσουν πολυ, αν και συνηθως δεν ακουω τετοια μουσικη.
Ναι, ναι, και FFC!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 22:20, 30-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Να εκφρασω την αγαπη μου για τον πρωην τραγουδιστη των Active Member Νικητα?? Αυτους ακουγα και Razastarr, τωρα Ροδες!
Ναι, κι εγώ τρελαίνομαι για Νικήτα. Θυμάμαι το συλλαλητήριο το 1999 που είχε κάψει το αμερικανικό του διαβατήριο. Ήθελε πολλά κότσια!

Αν και δεν ακούω hip-hop μου αρέσουν μερικά τραγούδια από τις Ρόδες και τους Active Member, αν και οι δεύτεροι το παρατραβάνε με τα κουλτουριάρικά τους.

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 09:56, 01-12-06:

Οι Active Member κουλτουρα?

Μιλαμε για Ελληνικα συγκροτηματα?
Καθαρο hip hop στην Ελλαδα δεν υπαρχει..

(Πολλοι καλοι οι Active Member παντως..)

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 14:36, 01-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Και οι TXC τι ήταν?
ΥΓ:οι πιο πολλοί που λέτε(πχ FFC) είναι rap,όχι hip-hop,αν και είναι σχεδόν το ίδιο...

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε στις 15:57, 01-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Ναι, κι εγώ τρελαίνομαι για Νικήτα. Θυμάμαι το συλλαλητήριο το 1999 που είχε κάψει το αμερικανικό του διαβατήριο. Ήθελε πολλά κότσια!
Ναι, ναι!!
Εχω αυτογραφο....

Παράθεση

Depo0

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Depo0
H Depo0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H Depo0 έγραψε στις 21:31, 01-04-09:

Οι Active Member κουλτουρα?

(Πολλοι καλοι οι Active Member παντως..)

Πλακα κανεις τωρα?Και βεβαια υπαρχει hip hop στην Ελλαδα!!!
Βορεια Αστερια
RNS
Ladose
Λογος Απειλη
Απεχεις
Ορθολογιστες
Elements
Αρτεμης Ευθυμης

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ophelia
H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 01:55, 02-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Χαχαχαχα...δεν είμαι η μόνη του φαν λοιπόν!!

Ιδού και τα πειστήρια...

Το περίεργο είναι οτι το 1999 που εγώ ήμουν 9 χρονών (!) το όλο σκηνικό με το διαβατήριο μου είχε φανεί πολύ...ηρωικό!! Νταξ, τώρα που το καλοσκέφτομαι μπορεί να είχε παίξει ρόλο και το ότι ο Νικήτας είχε φακίδες......νταξ τι περιμένει κανείς από ένα 9χρονο;!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ophelia : 02-04-09 στις 02:02.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 02:10, 02-04-09:

Kύπριος θα είναι αυτός.

Αρχική Δημοσίευση από μάρα_κουταμάρα
Χαχαχαχα...δεν είμαι η μόνη του φαν λοιπόν!!

Ιδού και τα πειστήρια...

Το περίεργο είναι οτι το 1999 που εγώ ήμουν 9 χρονών (!) το όλο σκηνικό με το διαβατήριο μου είχε φανεί πολύ...ηρωικό!! Νταξ, τώρα που το καλοσκέφτομαι μπορεί να είχε παίξει ρόλο και το ότι ο Νικήτας είχε φακίδες......νταξ τι περιμένει κανείς από ένα 9χρονο;!
Το θυμάμαι και εγώ το σκηνικό και ας μην ήμουν 9.

Δε μου είχε πει και πολλά η κίνηση (είχαν ήδη ακουστεί οι νέες ταυτότητες )
Εγώ πάντως ακόμη γουστάρω το:
http://www.youtube.com/watch?v=rzl1yTGXaiM

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 12:28, 02-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Borat
Kύπριος θα είναι αυτός.
A/E ρε Μπόρατ... Οι 2 mc's των Terror X Crew ήταν.

A/E persefoni

Παράθεση

Giorgos_ZN

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Giorgos_ZN
Ο Giorgos_ZN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Giorgos_ZN έγραψε στις 18:59, 30-11-09:

Εγώ πιστεύω ότι το καλύτερο hip-hop crew ήταν είναι και θα είναι για πάντα οι ΖΝ (Ζωντανοί Νεκροί)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 30-11-09 στις 19:43. Αιτία: greeklish
-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Χριστινακι10382

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Χριστινακι10382
H Χριστινακι10382 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νεάπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Χριστινακι10382 έγραψε στις 19:53, 01-12-09:

Εμενα σαν συγκροτημα μαρεσει:ΖΝ,SCORPIONS και STAVENTO.Απο τραγουδιστες......ειναι πολλοι αλλα πεθαινω για OMINUS!!!!!!

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 22:01, 09-07-11:

Καθαρο hip hop στην Ελλαδα δεν υπαρχει..)
FFC?

TXC?

Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer
ΥΓ:οι πιο πολλοί που λέτε(πχ FFC) είναι rap,όχι hip-hop,αν και είναι σχεδόν το ίδιο...
Ολα αυτα ειναι ραπ.Χιπ Χοπ ειναι η ολη φαση και περιλαμβανει ραπ,γκραφφιτι,Dj,breakdance

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

anasfalhs

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anasfalhs
Ο anasfalhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O anasfalhs έγραψε στις 13:27, 01-09-11:

Active Member
FFC
Ψυχόδραμα

,με όποια σειρά θέλετε.

Σαν ράπερς Άγνωστος Χειμώνας απο Ψυχόδραμα,Detro από Μουσικοί Ισοβίτες(μου αρέσει μόνο ο Detro όχι τόσο το συγκρότημα),B.D. Foxmoor από Active Member.
Η φαντασίωσή μου να δω τους 2 πρώτους μαζί έχει εκπληρωθεί,ο 3ος δυστυχώς δεν κολλάει μαζί τους.

Συγκροτήματα στυλ ZN,BDC,Giants,Bpeis τα σιχαίνομαι.
Μου αρέσουν όμως ο Τάκι Τσαν και ο Άσαρκος πολύ,ίσως και ο Dask καθαρά μόνοι τους,αλλά το στυλ των παραπάνω συγκροτημάτων είναι άθλιο.Δεν είναι ραπ να ανοίγεις κόντρα για να αποκτήσεις φήμη ούτε σε ένα δίστιχο να βρίζεις 6-7 φορές.
TXC δεν πρόλαβα αλλά Α/Ε επίσης τους σιχαίνομαι για άλλους λόγους και δεν με τρελαίνουν και όλας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 22:04, 03-09-11:

ff.c
active member
logos apeilh
voreia asteria
anapoda kapela
txc

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 23:00, 03-09-11:

Ο Λογος Απειλη ειναι συγκροτημα?

Παράθεση

debbaki97

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη debbaki97
H debbaki97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H debbaki97 έγραψε στις 23:52, 03-09-11:

αν μιλάμε για ελληνικά συγκροτήματα θα έλεγα : fullface
active member
giants
bong da city!!

Παράθεση

spiros332 (Spiros)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη spiros332
Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 234 μηνύματα.

O spiros332 έγραψε στις 23:59, 03-09-11:

αναποδα καπελα
και βορεια αστερια!!!

Παράθεση

Κούκου-Βάγια

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Κούκου-Βάγια
H Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 213 μηνύματα.

H Κούκου-Βάγια αλλα τ μάτια του λαγού κ΄άλλα της Βαγιας έγραψε στις 22:09, 26-09-16:

δε μπορω να ξεχωρισω καποιο ως καλυτερο ενα τοπ 5 δικο μου θα ηταν
ψυχοδραμα 07(κυριως προτιμω ταφ λαλος και δπθ)
bong da city(κυριως προτιμω κακοηθης και ινκα)
jolly roger
λεξ
β.πεις

αυτο το καιρο εχω φαει κολλημα με αυτο
http://www.youtube.com/watch?v=466h80qGYzU
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κούκου-Βάγια : 26-09-16 στις 22:16.
Παράθεση

exophrenic

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη exophrenic
Ο exophrenic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O exophrenic έγραψε στις 22:14, 26-09-16:

Ημισκούμπρια.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους