Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,708 μηνύματα σε 74,626 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ερωτευμένος που παίρνει την απόφαση να χωρίσει... Αντέχει;

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 14:56, 11-12-06:

περίπου 3 χρόνια, άντε αν είμαι τυχερή 2.5
δεν έχει να κάνει μόνο με χαρακτήρες γιατυτό κ ρωτάω κ την γνώμη σας... έχει να κάνει με το καθαρό δίλημμα να βάλεις τον άλλο στη διαδικασία να είναι δεσμευμένος 3 χρόνια, ή να τον αφήσω ελεύθερο (που είναι δύσκολο κ για τους 2) κ ότι ξημερώσει μετά που θα τελειώσει το διάστημα απόστασης;;
κάποιοι υποστηρίζουν ότι όσο καλή κ να είναι η σχέση, όταν είσαι νέος είναι κρίμα κ λάθος να δεσμευεσαι για ένα τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα. ο ίδιος δεν θέλει να χωρίσει φυσικα, όντας ερωτευμένος, κ ούτε εγώ, αλλά κ από την άλλη η λύση του να περιμένεις τόσο καιρό είναι πολύ αγχωτικό.
τελικά, συναίσθημα ή λογική όταν είσαι ερωτευμένος;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 15:57, 11-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από travel_lover
δεν έχει να κάνει μόνο με χαρακτήρες γιατυτό κ ρωτάω κ την γνώμη σας... έχει να κάνει με το καθαρό δίλημμα να βάλεις τον άλλο στη διαδικασία να είναι δεσμευμένος 3 χρόνια, ή να τον αφήσω ελεύθερο (που είναι δύσκολο κ για τους 2) κ ότι ξημερώσει μετά που θα τελειώσει το διάστημα απόστασης;;
κάποιοι υποστηρίζουν ότι όσο καλή κ να είναι η σχέση, όταν είσαι νέος είναι κρίμα κ λάθος να δεσμευεσαι για ένα τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα. ο ίδιος δεν θέλει να χωρίσει φυσικα, όντας ερωτευμένος, κ ούτε εγώ, αλλά κ από την άλλη η λύση του να περιμένεις τόσο καιρό είναι πολύ αγχωτικό.
Και γιατι να μην κρατησεις την σχεση σου κι αν δεν αντεξει τελικα, απλα να τελειωσει? Αφησε την σχεση να τελειωσει απο μονη της, ΑΝ ΕΙΝΑΙ να τελειωσει..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:13, 11-12-06:

Βρε Travel Lover μου, γιατί τα έχεις δει μαύρο-άσπρο;
Γιατί δεν ξεκινάτε, αοφύ για να έχετε "επιβιώσει" τόσα χρόνια, προφανώς και έχετε πυγμή και ξέρετε να δουλεύετε τη σχέση...
Κι αν δείτε ότι η απόσταση θα μπει ανάμεσά σας, τότε μιλάτε για χωρισμό...
Και την επανασύνδεση, άστην, είναι άλλο "ανέκδοτο"...

Αλλά, αυτός τι λέει, είναι απλά τώρα ερωτευμένος και δε θέλει να χωρίσει, ή σε έχει για γυναίκα της ζωής του;

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 16:33, 11-12-06:

Αν ειναι να τελειωσει θα τελειωσει, ειτε το πειτε προκαταβολικα, ειτε οχι, στην πορεια θα δειτε πως παει το πραγμα. Τι νοημα εχει να πληγωθειτε και οι δυο χωρις να θελετε να χωρισετε, και στην πορεια να δινουν και να παιρνουν τα τηλεφωνα και τα ταξιδια? Ηρεμιστε, αφου ξεκινατε με δεδομενο οτι κανενας απ'τους δυο δε θελει απο επιλογη να χωρισει συνεχιστε το, και αν δειτε οτι αργοτερα κουραστειτε/αρχισετε να ψαχνετε κατι αλλο, και ολα αυτα, θα τα συζητησετε με τα νεα δεδομενα...

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover έγραψε στις 16:46, 11-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Βρε Travel Lover μου, γιατί τα έχεις δει μαύρο-άσπρο;
Γιατί δεν ξεκινάτε, αοφύ για να έχετε "επιβιώσει" τόσα χρόνια, προφανώς και έχετε πυγμή και ξέρετε να δουλεύετε τη σχέση...
Κι αν δείτε ότι η απόσταση θα μπει ανάμεσά σας, τότε μιλάτε για χωρισμό...
Και την επανασύνδεση, άστην, είναι άλλο "ανέκδοτο"...

Αλλά, αυτός τι λέει, είναι απλά τώρα ερωτευμένος και δε θέλει να χωρίσει, ή σε έχει για γυναίκα της ζωής του;

γυναίκα της ζωής του γιδάκι μου. αλλά λόγω της μακροχρόνιας σχέσης, φοβάται το βουνό μπροστά μας... ουφ! αν τον είχα γνωρίσει πριν 1-2 χρόνια τέτοιο πρόβλημα δεν θα υπήρχε

αλλά μάλλον το βλέπω να το συνεχίζουμε κ όπου μας πάει, απλά θα είναι πραγματικά δύκολο να χωρίσεις όσο είσαι σε απόσταση, ειδικά όταν μόνο ο ένας θα το θέλει. κ με τίποτα δεν θα ήθελα να τελειώσει άδοξα μια τέτοια σχέση...
i know i know παίζω τον γρύλο, αλλά βλέπω μόνο αδιέξοδο! μήπως τελικά χρειάζομαι μόνο λοίγα χαστούκια να συνέλθω;;

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 19:20, 11-12-06:

Ναι καλό μου, αλλά.. ξέρεις κάτι;
Όοολοι μα όλοι οι χωρισμοί είναι χάλια. Στην τελική, το να σκέφτεσαι, άαααν και όοοοταν έρθει η ώρα, ότι κρίμα τα 13 χρόνια μαζί, θα το 'χαμε καταφέρει, ή κρίμα θα 'ταν ο μόνος μου, ή κρίμα από απόσταση να χωρίζουμε από το τηλέφωνο, και δεν πρόλαβα να τον επισκεφτώ... κλπ κλπ...

Είναι επίκτητα, παράσιτα της στεναχώριας.

Πίστεψέ με, αν έρθει η ώρα, απλά θα (πρέπει να) στεναχωριέσαι που χωρίζετε.
Κι όταν με το καλό προχωρήσεις με τη ζωή σου, θα πάψεις αυτόματα να το σκέφτεσαι.

Ξέρεις τι όμως;

Ακόμα δεν έφυγε...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:14, 11-12-06:

ή απλά να κάνω την καρδιά μου πέτρα κ να του δώσω την ελευθερία του...
πολύ φοβάμαι ότι θα ακουστεί πολύ άσχημα αυτό που θα πω αλλα... δεν έχω τέτοια πρόθεση όμως πρέπει να σε προβληματίσω κι άρα θα το πω.....

και ποιά είσαι εσύ κοπελιά που θα του δώσεις την ελευθερία του?
τον έχεις αγορασμένο απο κάπου δούλο και ξαφνικά του δίνεις το διαβατήριο της ελευθερίας του?

αφήστε τον κόσμο να αποφασίζει για πάρτη του τι θέλει και μην αναλαμβάνετε την ευθύνη για τις αποφάσεις και τις ζωές των άλλων...
μην συμβάλετε στο να παραμένουν οι γύρω σας ανεύθυνοι κι ανώριμοι.. ανικανοι να αποφασισουν για λογαριασμό τους και μετα να γκρινιάζετε ότι χάθηκαν οι άντρες!

ο ίδιος δεν έχει άποψη? εσυ θα αποφασισεις ΜΟΝΟ για το αν θα χωρίσετε ή όχι?
αν θες να τον χωρίσεις γιατί ΕΣΥ δεν αντέχεις την αποσταση, τότε ναι.. κάντο... μεγεια σου με χαρά σου και μαγκιά σου!!
μην λες όμως... ότι του χαρίζεις την ελευθερία του.... τον μειώνεις... και μειώνεις μαζί κι εσένα που είσαι τόσο καιρό μαζί του.....

χιλια συγγνωμη αν ακουγομαι σκληρη.... δεν θέλω να σε στεναχωρήσω ή να σε πικράνω.... το ύφος μου δεν είναι δασκαλίστικο... είναι πολύ φιλικό και έχω σκοπό μόνο να σε κάνω να σκεφτείς λιγο παραπάνω

Παράθεση

avantis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη avantis
H avantis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H avantis έγραψε στις 10:17, 12-12-06:

Αν εισαι ερωτευμενος θα πρεπει να σκεφτεις πριν παρεις τετοια αποφαση,θα πρεπει να δεις αξιζει να τελειωσει ετσι,μηπως ολα οσα ,εχουμε,ζησει με εναν ανθρωπο,αξιζουν μια δευτερη ευκαιρια.
Και δεν λεω για καταστασεις που επαναλμβανονται ξανα και ξανα.
Ενας χωρισμος,ποτε δεν ειναι ευκολο πραγμα,υπαρχει πονος.
Αλλα,νομιζω πως πρεπει να το παλεψεις μεχρι το τελος,γιατι αλλιως ποτε δεν θα μαθεις αν αξιζε τον κοπο να το ζησεις.
Πολλες φορες βαζουμε πανω απο ολα τον εγωισμο μας,και αυτο ειναι που σκοτωνει τις σχεσεις μας.
Πρεπει να γνωριζουμε και τα θελω του αλλου,οχι να πιστευουμε επειδη ειμαστε ερωτευμενοι οτι ολα ειναι δεδομενα και οτι ολα παντα θα ειναι ιδια η θα μενουν ιδια σε μια σχεση.
Βεβαια,αν εχεις παρει τετοια αποφαση σιγουρα θα το αντεξεις,γιατι μεσα σου θα ξερεις καλα οτι εχεις τελειωσει με αυτο.

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover έγραψε στις 12:25, 12-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
πολύ φοβάμαι ότι θα ακουστεί πολύ άσχημα αυτό που θα πω αλλα... δεν έχω τέτοια πρόθεση όμως πρέπει να σε προβληματίσω κι άρα θα το πω.....

και ποιά είσαι εσύ κοπελιά που θα του δώσεις την ελευθερία του?
τον έχεις αγορασμένο απο κάπου δούλο και ξαφνικά του δίνεις το διαβατήριο της ελευθερίας του?

αφήστε τον κόσμο να αποφασίζει για πάρτη του τι θέλει και μην αναλαμβάνετε την ευθύνη για τις αποφάσεις και τις ζωές των άλλων...
μην συμβάλετε στο να παραμένουν οι γύρω σας ανεύθυνοι κι ανώριμοι.. ανικανοι να αποφασισουν για λογαριασμό τους και μετα να γκρινιάζετε ότι χάθηκαν οι άντρες!

ο ίδιος δεν έχει άποψη? εσυ θα αποφασισεις ΜΟΝΟ για το αν θα χωρίσετε ή όχι?
αν θες να τον χωρίσεις γιατί ΕΣΥ δεν αντέχεις την αποσταση, τότε ναι.. κάντο... μεγεια σου με χαρά σου και μαγκιά σου!!
μην λες όμως... ότι του χαρίζεις την ελευθερία του.... τον μειώνεις... και μειώνεις μαζί κι εσένα που είσαι τόσο καιρό μαζί του.....

χιλια συγγνωμη αν ακουγομαι σκληρη.... δεν θέλω να σε στεναχωρήσω ή να σε πικράνω.... το ύφος μου δεν είναι δασκαλίστικο... είναι πολύ φιλικό και έχω σκοπό μόνο να σε κάνω να σκεφτείς λιγο παραπάνω

κουεδίνι μου έχεις δίκιο

απλά όντας η πρώτη του σχέση, σκέφτομαι μήπως αυτή είναι η ευκαιρία να νιώσει ελεύθερος (δλδ όχι σε σχέση) γιατί ίσως κάποτε αυτό αναζητήσει. το καταλαβαίνω κ είναι ανθρώπινο, απλά θεωρώ ότι προτρέχω σε υποθέσεις...

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 12:39, 12-12-06:

'μια φορα μοναχα φτανει να ραγισει το γυαλι'...τιποτα δεν θα ειναι το ιδιο με πριν.θα πονεσεις και θα χαλαστεις αλλα αυτο θα σε κανει να προχωρησεις κιολας στη ζωη σου..

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 14:08, 12-12-06:

κουεδίνι μου έχεις δίκιο

απλά όντας η πρώτη του σχέση, σκέφτομαι μήπως αυτή είναι η ευκαιρία να νιώσει ελεύθερος (δλδ όχι σε σχέση) γιατί ίσως κάποτε αυτό αναζητήσει. το καταλαβαίνω κ είναι ανθρώπινο, απλά θεωρώ ότι προτρέχω σε υποθέσεις...

Mάλλον εσύ έχεις δίκιο σε αυτο που γράφεις παραπάνω μόνη σου, ξέρεις ότι θες χαστουκια και πολλά μάλιστα(που είναι εκείνο το σμαιλ που πλακώνει στο ξύλο το άλλο για να συνέλθει;) για να σταματήσεις να....βάζεις τρικλοποδιες στον εαυτό σου μονη σου, να το πω;........βασανίζεις το μυαλουδάκι σου άδικα;...διάλεξε και παρε.

Νομίζω (αν και η ψυχολογος είσαι εσυ) πως αυτο που κάνεις τώρα είναι μεταθέτεις όλες τις ανασφάλειες σου πάνω του, σκεπτόμενη πως θα αναζητήσει νέες εμπειρείες,πως θα θέλει να "ζήσει", πως ζηλευει τους φιλους του που δεν δεσμευτηκαν απο μικροι σε μια σχεση,πως και τωρα να μην το κάνει θα του προκύψει αργότερα,πως..πως..πως...
Τελικά τον άνθρωπο τον έχεις ρωτήσει για όλα αυτά;Σου έχει δείξει πως κάτι τέτοιο ισχύει;Έχεις αναρωτηθει πως κι αυτός μπορεί να φοβάται το ίδιο για σένα;
Και πριν βιαστείς να απαντήσεις "όχι εγώ είμαι ικανοποιημένη με αυτό που έχω και δεν θέλω κάτι να αλλάξει" πες μου γιατί αποκλείεις και εκείνος να νοιώθει το ίδιο;
Κι απο την άλλη το ότι είναι τόσο καιρό μαζί σου ε δεν νομίζω να οφείλεται στο ότι δεν είχε κάτι καλύτερο να κάνει ή δεν μπορουσε να βρει κάτι άλλο.Αν ήθελε στα τόσα χρόνια θα είχε βρει.
Το ίδιο ισχύει φυσικά και για το μελλον και για τους δυο σας.

Οπως σου γράψανε όλοι παραπάνω, όταν ένας απο τους δυο θελήσει να τερματίσει την σχέση θα την τερματίσει, κατοπιν παραγγελίας και σχεδίου αυτά δεν γίνονται.Σταμάτα λοιπον να αγχώνεσαι γιατί ποτέ μα ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει(η πιο απλή σοφή κουβέντα που έχω ακούσει στην ζωή μου).
Άσε την σχέση να κυλήσει και φρόντισε να την χαρεις για όσο θα υφίσταται, γιατί με το να αναλώνεσαι σε τέτοιες σκέψεις δεν προλαβαίνεις να χαρείς αυτο που ζεις και είναι κρίμα.

Και μεταξύ μας καρδιά μου οι περισσότεροι άνθρωποι αν είχαν να επιλέξουν μεταξύ μιας ζωής γεμάτης ερωτικούς συντρόφους που "γεμίζουν" μόνο το κρεββάτι και διαρκούς αναζήτησης του "ιδανικου" άλλου και μιας σχέσης με έναν άνθρωπο που μας νοιωθει,μεγαλώνει μαζί μας και είναι μας αγαπά σε εύκολα και δύσκολα, το δεύτερο θα διάλεγαν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kleftra : 12-12-06 στις 14:10.
Παράθεση

neraidoula (Πεγκυ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη neraidoula
H Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H neraidoula έγραψε στις 00:09, 18-12-06:

εγω δυστηχως γιατι πιστευω ακομα οτι αν καποιος θελει να ναι με καποιον ειναι???αλλα δυστηχως η ζωη μ εχει αποδειξει οτι δε αρκει μονο η αγαπη...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 00:37, 18-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από mili
εγω δυστηχως γιατι πιστευω ακομα οτι αν καποιος θελει να ναι με καποιον ειναι???
Γιατί είσαι πολύ αισιόδοξη;
Γιατί είσαι πολύ μικρή;
Γιατί δεν σου έχει τύχει ακόμη να χάσεις κάποιον ενώ αγαπόσιασταν;
Διάλεξε και πάρε

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 00:38, 18-12-06:

Συμφωνώ...

Παράθεση

neraidoula (Πεγκυ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη neraidoula
H Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H neraidoula έγραψε στις 13:51, 18-12-06:

αχ κλεφτρα το τελευταιο δεν ισχυει που ειπες τα αλλα ισως ναι...

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 15:08, 20-12-06:

Σόρρυ κιόλας αλλά επειδή μου έτυχε περίπτωση τα χιλιόμετρα μετράνε και χάνεις υπέροχα πράγματα...
Για να μην μιλήσω για άλλες καταστάσεις...

Η αγάπη δεν τα μπορεί όλα και επίσης δεν υπάρχει άγιος Βασίλης

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 17:40, 20-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Metal_Lover
Η αγάπη δεν τα μπορεί όλα και επίσης δεν υπάρχει άγιος Βασίλης

Το τλτ που γράφεις είναι συκοφαντείες
Και φυσικά υπάρχει

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη bisbirikos
Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε στις 14:10, 27-12-06:

Σορυ αν τα παρακατω χαλασν τσυνταγη για το κεκ:

5,5 χρονια σχεση εξ αποστασεως.
Και μιλαμε για Γερμανια-Ελλαδα.
Οταν εγω σπουδαζα Γερμανια, αυτη ηταν Ελλαδα και οταν αυτη ανεβηκε Γερμανια εγω κατεβηκα Ελλαδα. (ναι ρε, ισχυει ο Αλχημικος νομος που λεει οτι αν τα βρουν αρσενικο και θηλυκο, ακομα κι ο θεος τους φοβαται και τους βαζει τρικλοποδιες).
Πιστη στη σχεση και στον συντροφο. Αυτο λειπει. Και ειναι το μονο που δεν χρειαζεται και τους δυο για να επιβιωσει. Αν πιστευει πραγματικα ο ενας, ειναι υπεραρκετο για να κρατηθει μια σχεση υπο οποιεσδηποτε συνθηκες.
Αλλα αυτη η πιστη δεν ειναι κατι που το εχεις. Το αποκτας ε?

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover έγραψε στις 14:35, 27-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από bisbirikos
Σορυ αν τα παρακατω χαλασν τσυνταγη για το κεκ:

5,5 χρονια σχεση εξ αποστασεως.
Και μιλαμε για Γερμανια-Ελλαδα.
Οταν εγω σπουδαζα Γερμανια, αυτη ηταν Ελλαδα και οταν αυτη ανεβηκε Γερμανια εγω κατεβηκα Ελλαδα. (ναι ρε, ισχυει ο Αλχημικος νομος που λεει οτι αν τα βρουν αρσενικο και θηλυκο, ακομα κι ο θεος τους φοβαται και τους βαζει τρικλοποδιες).
Πιστη στη σχεση και στον συντροφο. Αυτο λειπει. Και ειναι το μονο που δεν χρειαζεται και τους δυο για να επιβιωσει. Αν πιστευει πραγματικα ο ενας, ειναι υπεραρκετο για να κρατηθει μια σχεση υπο οποιεσδηποτε συνθηκες.
Αλλα αυτη η πιστη δεν ειναι κατι που το εχεις. Το αποκτας ε?
συμφωνώ ότι όταν θέλεις κάτι πολύ το καταφέρνεις. το θέμα είναι όμως να πιστεύουν κ οι 2 κ όχι μόνο ο ένας γιατί τότε είναι δώρον άδωρον!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:56, 27-12-06:

Δηλαδή εσύ δε θέλεις ή αυτός; Γιατί εγώ θυμάμαι ότι εσύ είχες αμφιβολίες...
Άρα μπορούμε να σε πείσουμε!!

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη bisbirikos
Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε στις 15:04, 27-12-06:

συμφωνώ ότι όταν θέλεις κάτι πολύ το καταφέρνεις. το θέμα είναι όμως να πιστεύουν κ οι 2 κ όχι μόνο ο ένας γιατί τότε είναι δώρον άδωρον!
Τσουκου.
Ειναι συχνο πραγμα σε τετοιες καταστασεις να χανει ο ενας τη πιστη του.
Εκει ειναι που πρεπει να τη στηριξει ο αλλος. Και το ωραιο ειναι οτι αλλαζουν οι ρολοι με τον καιρο. Και ξανα παλι.
(και μετα βαρας το κεφαλι στον τοιχο "τι περιμενα ο bullshot?" - Πλακιτσα...Ντα?)

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover έγραψε στις 15:05, 27-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Δηλαδή εσύ δε θέλεις ή αυτός; Γιατί εγώ θυμάμαι ότι εσύ είχες αμφιβολίες...
Άρα μπορούμε να σε πείσουμε!!

χμ χμ χμ! έχουμε νέα δεδομένα. εγώ θέλω. ο ίδιος θεωρεί ότι από τη στιγμή που είμαστε τόσο καιρό μαζί, αν είναι να το περάσουμε κ αυτό πάμε βουρ στον πατσά για κουφέτα κάτι το οποίο τον αγχώνει (φυσικό όταν δεν έχεις βρεθεί ελεύθερος από τα 13).
εγώ δεν έχω αυτά τα αγχη, αρα μάλλον δύσκολο το κόβω να συνεχίζουμε μετά τον σεπτέμβρη, ακόμα κ αν αγαπιομαστε. είναι θέμα δεσμευσης κ όχι θέμα αντοχής...

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 15:19, 27-12-06:

Βρε κοπέλα μου, δεν ξέρω βασικά τι θα περάσετε, αλλά δεν καταλαβαίνω το θέμα δέσμευσης... εννοώ ότι την δέσμευση την ορίζεται εσείς... Τα κουφέτα, τους γάμους, τα πανυγήρια και όχι τα χρόνια και οι απαιτήσεις τον άλλον... Βέβαια δεν ξέρω και την σχέση σας... Μήπως άλλο είναι το πρόβλημα; (είπα δεν ξέρω...υποθέσεις κάνω )

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover έγραψε στις 15:28, 27-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Βρε κοπέλα μου, δεν ξέρω βασικά τι θα περάσετε, αλλά δεν καταλαβαίνω το θέμα δέσμευσης... εννοώ ότι την δέσμευση την ορίζεται εσείς... Τα κουφέτα, τους γάμους, τα πανυγήρια και όχι τα χρόνια και οι απαιτήσεις τον άλλον... Βέβαια δεν ξέρω και την σχέση σας... Μήπως άλλο είναι το πρόβλημα; (είπα δεν ξέρω...υποθέσεις κάνω )
ναι βρε βικάκι το θέμα είναι ότι όταν είσαι με κάποιον από τόσο μικρή ηλικία, πριν από οποιαδήποτε δέσμευση θες να δοκιμάσεις κ άλλες τούρτες λόγω ανασφάλειας ίσως ή τρόπου νοοτροπίας της κοινωνίας. το θέμα είναι εκεό. φυσικά κ η δεσμευση εξαρτ΄΄αται από σένα, το θέμα είναι ότι αν με τις 1000 θυσίες κρατήσεις τη σχέση (το οποίο είναι ευκολο) μετά δεν θα σου κάνει καρδιά να την χαλάσεις όταν θα είστε μαζί για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω...
είανι μπερδεμένη λογική κ γι'αυτό τα βάφω μαύρα. τελικά τι είναι σωστό δεν ξέρω, γιατί ότι θα πληγωθείς θα πληγωθείς, αυτό δεν το γλιτώνουμε...

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 15:29, 27-12-06:

Travelaki μη μασας..Απο αποσταση (στην προκειμενη περιπτωση για τον Σεπτεμβρη!) ολοι δηλωσεις κανουμε, και θα χωρισουμε, και δε θα μπορεσουμε να το κρατησουμε κτλ. Οταν ερθει η ρημαδα η ωρα του χωρισμου, εκει κανουμε τουμπεκι και το προσπαθουμε μεχρι τελους!! Μην αγχωνεσαι απο τετοιες δηλωσεις, και μην το σκεφτεστε καν. ΟΤΑΝ ερθει η στιγμη, αναλογα με την φαση που θα ειστε, ΤΟΤΕ αποφασιζετε.. Εκ των προτερων δηλωσεις και αγχη δεν χρειαζονται!! Αλλωστε ειδες οτι οι ρολοι σας αντιστραφηκαν σε λιγοτερο απο μηνα, μεχρι τοτε θα ανταλλαξετε πολλες φορες..:p (επισκεψου και το μηνυμα 'ρολοι στη σχεση' για περισσοτερες λεπτομερειες )

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 15:31, 27-12-06:

Ουφ...δεν ξέρω.... Πάνω απ' όλα θα σου έλεγα να σκεφτείς εσύ τι πραγματικά θες και έχεις ανάγκη... Ξέρω είναι δύσκολα τα πράγματα...αλλά εσείς ξέρετε τι έχετε να κερδίσετε και τι να χάσετε...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:56, 27-12-06:

Εγώ απλά να πω... ότι για άλλη μία φορά ακούω για άντρα, που μετά από καιρόοο στην πρώτη του σχέση, θέλει και λίγη ελευθερία... και που ναι μεν αγαπάει, αλλά αναρωτιέται...
που στα 20λίγα του σκέφτεται το γάμο και αγχώνεται...

Και, τελικά, είναι πολύυυ φυσιολογικό. Αλλιώς θα του βγει μετά, μπορεί.

Παράθεση

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη X-girl
H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H X-girl έγραψε στις 05:34, 09-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από nikita13
Πω πω μιλάμε ένα και ένα τα λόγια σου πολύ ώριμα και σωστά..
Είναι και προσωπικοί λόγοι που ξεκίνησα το thread αυτό όχι απλώς γενικά και αόριστα..Μια ιστόρια που ακόμα έρχονται στιγμές που την θυμάμαι και με βασανίζει ο λόγος και ο τρόπος που τελείωσε άσχετα που ξέρω πλέον ότι δεν είναι για μένα αυτός ο άνθρωπος..
Μάλλον πρέπει να δεχτώ ότι ο καθένας κάνει τις επιλογές του..
Ευχαριστω γιδάκι όπως και να έχει..
Εδω μιλησες και για μενα.. Το ιδιο νιωθω και εγω..

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη nikita13
H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 02:30, 10-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από X-girl
Εδω μιλησες και για μενα.. Το ιδιο νιωθω και εγω..
Αυτό που θα πω τώρα έστω ελπίζω να σου δώσει αισιοδοξία..
Ότι πλέον δεν με βασανίζει καν να θυμάμαι..
Είναι στιγμές που παίζουν καταλυτικό ρόλο..που καταλαβαίνεις ότι όλα για κάποιον λόγο έχουν γίνει..
Και ότι πάμε για άλλα και καλύτερα..
Σου έυχομαι να νιώθεις και εσύ έτσι σύντομα..Μην βιάζεσαι όμως όλα θέλουν τον χρόνον τους..

Παράθεση

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη X-girl
H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H X-girl έγραψε στις 16:32, 10-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από nikita13
Αυτό που θα πω τώρα έστω ελπίζω να σου δώσει αισιοδοξία..
Ότι πλέον δεν με βασανίζει καν να θυμάμαι..
Είναι στιγμές που παίζουν καταλυτικό ρόλο..που καταλαβαίνεις ότι όλα για κάποιον λόγο έχουν γίνει..
Και ότι πάμε για άλλα και καλύτερα..
Σου έυχομαι να νιώθεις και εσύ έτσι σύντομα..Μην βιάζεσαι όμως όλα θέλουν τον χρόνον τους..
Ποιος ξερει, ισως και να εχεις δικιο..Ισως το ιδιο θα μπορεσω να πω και εγω καποια στιγμη..Σ'ευχαριστω παντως..

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover έγραψε στις 16:31, 29-01-07:

χωρίζω κ παλεύω με τον εαυτό μου να το σώσω ή να το αφήσω. είναι επώδυνο να προσπαθείς να σώσεις κάτι που δεν είναι στο χέρι συο αλλά στην καρδιά του άλλου, αλλά πονάει η σκέψη ναφήνεισ μια σχέση έτσι να φύγει όταν είναι η ζωή σου...

τι να κάνω να ξυπνήσω τον ενθουσιαμό του; αχ θεε μου, τόση λατρεία γιατί;

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 16:44, 29-01-07:

@travel_lover ψυχραιμια πανω απ'ολα

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη nikita13
H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 23:35, 29-01-07:

Κούκλα μου διατήρησε την αξιοπρέπεια σου..Εινα στιγμές που πρέπει κυρίες να αποχωρούμε από την σχέση..Και να είσαι βέβαιη ότι αν σε αγαπάει θα ξαναγυρίσει
Δείξε δύναμη και δώσε βάση στον εαυό σου!

Παράθεση

Natalia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Natalia
H Natalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H Natalia έγραψε στις 01:46, 30-01-07:

Καμμιά φορά η ζωή σε αναγκάζει να αποδείξεις πόσο πολύ αγαπάς κάποιον: Με το να τον αρνηθείς.
Κάποιοι στη ζωή, έχουν ανάγκη όταν αγαπούν να νοιώθουν τους άλλους ελεύθερους, ακόμα κι από τους ίδιους....

Όταν ξέρεις πως την απόφαση του να χωρίσεις τη χρεώνεσαι εσύ που λογίζεσαι ως ο πιο δυνατός, τότε ναι, αντέχεις.
Όταν γνωρίζεις πως ο άλλος θα είναι πιο καλά χωρίς εσένα, αντέχεις.

Κι αν ακόμα χρειαστεί να κόψεις μαχαίρι ό,τι σε δένει μαζί του για να το κάνεις πιο εύκολο για εκείνον, θα το κάνεις.

Το αν νοιώθει, αν πονάει, αν υποφέρει μην το ρωτάτε καλύτερα.
Δεν είναι κάτι που αντέχεται να περιγραφεί, πόσο μάλλον εύκολο να το βιώσεις.

Παράθεση

thodoris7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thodoris7
Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

O thodoris7 έγραψε στις 22:46, 30-01-07:

Πρώτα από όλα "ποιος είναι ο λόγος για να χωρίσει ένας ερωτευμένος"?

Εγώ πιστεύω ότι για κάτι σοβαρό αν χωρίζα θα έβαζα από πάνω τον εγωισμό άσχετα αν θα πονούσα ή όχι και θα τον έκοβα μαχαίρι και θα προσπαθούσα να βρω παρηγοριά σε παρέες ώστε να ξεχνούσα ή παρηγοριά από άλλη γυναίκα

Παράθεση

akrapt

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη akrapt
Ο akrapt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O akrapt έγραψε στις 23:29, 31-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
ξύνεις παλιές ξεχασμένες πληγές μου φαίνεται

κοίτα να δεις...
οι άνθρωποι πολλές φορές δρουν αψυχολόγητα....
Τελικά απ όσο έχω καταλάβει δεν έχει σημασία πάντα το τι μπορεί να κάνει ή να δείχνει κάποιος... η ψυχή του το ξέρει μόνο το αν και το πόσο πονάει ή όχι...

Ξέρω από προσωπική μου εμπειρία ότι ΜΟΝΟ όταν ξέκοψα εντελώς μπόρεσα να προχωρήσω τη ζωή μου... πιο πριν, απλά δεν μπορούσα...
Και φυσικά δεν τον ξέχασα.... για να είμαι ακριβής, ήταν απ τις αγάπες που δεν θα ξεχάσω ποτέ μου.... η μία απ τις δυο που θα θυμάμαι ώσπου να πεθάνω...
Κι όμως... έφυγα... κι όμως... εγώ είπα το τελικό αντίο... κι όμως... τον αγαπούσα... και για την ακρίβεια... γιαυτό ακριβώς έφυγα...
Μόνο που αγαπούσα ΚΑΙ τον εαυτό μου

Κοίτα να δεις που οι λέξεις χάνουν σιγά σιγά το νόημα τους."ηταν απ'τις αγάπες->μια από τις δυο αγάπες κτλ....
Ελεος...Τι παιγνιδια είναι αυτά????
Μάλλον για τις σχέσεις μιλάς και όχι για αγάπη.Ετσι βγαίνει και κάποιο νόημα.Εγω έμαθα (στο σχολείο φυσικά) για ανθρώπους που καταστρέφουν μια ζωή για μιαν αγάπη.Για ανθρώπους που -αν χρειαστεί- είναι δίπλα στον άλλο αφήνοντας κάθε άλλο στη ζωή τους...
Γι'αυτή την αγάπη μιλάω εγώ γι'αυτήν αγωνίζομαι...
Το αρχικό ερώτημα θα πρέπει να είναι 'τι είναι αγάπη;"
Ετσι σαν παλιό λεύκωμα.
Ας αρχίσουμε από τα βασικά γιατί χάσαμε το δρόμο.
Ολα στα όρθια όλα στο λίγο.Μ'αυτόν τον τρόπο μόνο λίγα και μικρά μπορείς να περιμένεις.Σχέσεις πολλές.
Αγάπες??????????????????????????????

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 09:13, 01-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από akrapt
Εγω έμαθα (στο σχολείο φυσικά) για ανθρώπους που καταστρέφουν μια ζωή για μιαν αγάπη.Για ανθρώπους που -αν χρειαστεί- είναι δίπλα στον άλλο αφήνοντας κάθε άλλο στη ζωή τους...
Γι'αυτή την αγάπη μιλάω εγώ γι'αυτήν αγωνίζομαι...
Την αγαπη, δεν την μαθαινεις στα σχολικα βιβλια..

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 09:42, 01-02-07:

την αγαπη δεν την μαθαινεις. την ζεις

Παράθεση

Butterfly2312

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Butterfly2312
H Butterfly2312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Butterfly2312 έγραψε στις 10:13, 01-02-07:

Προσωπικά χώρισα τον πρωην μου και ας ήμουν φουλ ερωτευμένη μαζί του. Φυσικά πόνεσα αλλά δε γινόταν αλλιώς.

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover έγραψε στις 11:02, 01-02-07:

κ γω αυτό σκέφτομαι...να τον αφήσω να φύγει, με ρίσκο να μην γυρίσει ποτέ... αλλά κ μόνο η σκέψη πονάει περισσότερο απο όσο μπορώ να εξηγήσω. κ η μοναξιά είναι μεγαλύτερη. κ ξέρω ότι θα τσούξει πολύ να είναι με κάποια άλλη στην αγκαλιά του, αλλά ξέρω επίσης ότι αυτό θα τον κάνει να χαμογελάσει ξανά...
αγαπώ κ αυτόν αγαπώ κ τον εαυτό μου, κ προσπαθώ να ισσορροπήσω πάνω σε αυτή την λεπτή γραμμή, δεν βρίσκω δύναμη όμως κ ούτε κάποιον να με στηρίξει...

αγάπη...το ομορφότερο συναίσθημα που σε κάνει να πετάς με όλη την ευτυχία, κ σε σκοτώνει ταυτόχρονα

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:07, 01-02-07:

Αγάπες??????????????????????????????
τι να κάνω... έχω αφροδίτη στον σκορπιό και αγαπάω πολύ η γυναίκα...
ναι αγάπΕΣ.. πολλές αγάπες...
είμαι πληθορικός τύπος κι έχω αγαπήσει κάποιους ανθρώπους στη ζωή μου
τωρα αν εσυ πιστεύεις οτι η αγαπη είναι για να τη δίνουμε μονο σε ενα ατομο και παει τερμα αυτο ειναι.. παω πασσο κι απλά διαφωνώ

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 18:26, 01-02-07:

κ γω αυτό σκέφτομαι...να τον αφήσω να φύγει, με ρίσκο να μην γυρίσει ποτέ... αλλά κ μόνο η σκέψη πονάει περισσότερο απο όσο μπορώ να εξηγήσω. κ η μοναξιά είναι μεγαλύτερη. κ ξέρω ότι θα τσούξει πολύ να είναι με κάποια άλλη στην αγκαλιά του, αλλά ξέρω επίσης ότι αυτό θα τον κάνει να χαμογελάσει ξανά...
αγαπώ κ αυτόν αγαπώ κ τον εαυτό μου, κ προσπαθώ να ισσορροπήσω πάνω σε αυτή την λεπτή γραμμή, δεν βρίσκω δύναμη όμως κ ούτε κάποιον να με στηρίξει...

αγάπη...το ομορφότερο συναίσθημα που σε κάνει να πετάς με όλη την ευτυχία, κ σε σκοτώνει ταυτόχρονα
λες να τον αφησεις να φυγει με ρισκο να μη ξαναγυρισει ποτε....μα εχει ουσιαστικα ηδη φυγει....το εχεις καταλαβει και εσυ...απλα παρατεινεις το αναποφευκτο...τωρα πως και που καποιος ερωτευμενος θα βρει τη δυναμη για την οποια μιλας δεν ξερω..ισως μαλλον πρεπει να τη βρει σε εκεινον τον ιδιο...μεσα του...

Παράθεση

akrapt

Νεοφερμένος

Ο akrapt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O akrapt έγραψε στις 22:46, 01-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Την αγαπη, δεν την μαθαινεις στα σχολικα βιβλια..
Αν δεν κατάλαβες την ειρωνeία του λόγου μου sorry....Δεν μπορω να κάνω κάτι γι αυτό...

Παράθεση

akrapt

Νεοφερμένος

O akrapt έγραψε στις 22:59, 01-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
τι να κάνω... έχω αφροδίτη στον σκορπιό και αγαπάω πολύ η γυναίκα...
ναι αγάπΕΣ.. πολλές αγάπες...
είμαι πληθορικός τύπος κι έχω αγαπήσει κάποιους ανθρώπους στη ζωή μου
τωρα αν εσυ πιστεύεις οτι η αγαπη είναι για να τη δίνουμε μονο σε ενα ατομο και παει τερμα αυτο ειναι.. παω πασσο κι απλά διαφωνώ

Δε διαφωνώ σ'αυτό αλλα στην ευκολία με την οποία μιλάμε για τις...αγάπες μας.Δεν είναι απλό συναίσθημα η αγάπη και πρέπει να το διαχωρίζουμε από τον έρωτα,το πάθος η το περνάω καλά.Νομίζω οτι η αγάπη είναι ολοκληρωτικό συναίσθημα το οποίο δεν ζούμε και πολύ συχνά και δεν ξεπερνάμε τόσο ευκολα...
Ειναι μπερδεμένα πράγματα αυτά και καθόλου απλά για να περνάμε από τη μία όχθη στην άλλη κατά βούληση.
Σε κάθε περίπτωση οι διαφωνίες είναι κάτι φυσιολογικό σε όλα τα επίπεδα!!!

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover έγραψε στις 11:29, 02-02-07:

ερωτεύεσαι σφοδρα, μπορεί πολλές φορές, αλλά λίγοι εώς ελάχιστοι είναι αυτοί που θαγαπήσεις πραγματικά με όλο σου το είναι. είναι μεγάλη κουβέντα να λες ότι αγαπάς μόνο μια φορά στην ζωή σου, αλλά λίγοι θα περάσουν από τον κινηματογράφο της ζωής σου στα τελευταία σου...και είμαι τυχερή που έχω τουλάχιστον έναν στο ιστορικό μου...

Παράθεση

akrapt

Νεοφερμένος

O akrapt έγραψε στις 12:53, 02-02-07:

ερωτεύεσαι σφοδρα, μπορεί πολλές φορές, αλλά λίγοι εώς ελάχιστοι είναι αυτοί που θαγαπήσεις πραγματικά με όλο σου το είναι. είναι μεγάλη κουβέντα να λες ότι αγαπάς μόνο μια φορά στην ζωή σου, αλλά λίγοι θα περάσουν από τον κινηματογράφο της ζωής σου στα τελευταία σου...και είμαι τυχερή που έχω τουλάχιστον έναν στο ιστορικό μου...
Αυτό ακριβώς εννοώ....
Συμφωνώ και με κάποιον...
BINGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO...............!!!!!!!!!

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover έγραψε στις 12:57, 02-02-07:

Αυτό ακριβώς εννοώ....
Συμφωνώ και με κάποιον...
BINGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO...............!!!!!!!!!
βρε akrapt, εσύ όμως λες ότι δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πάνω από μια φορά. μπορείς να έχεις πάνω από μια αγαπες, απλά είναι λίγες, παρα πολυ λίγες, αρκεί να μην θεωρείς ότι για οποιονδηποτε χτυπήσει λίγο η καρδιά σου, είανι αγάπη...
άλλο ερωτας άλλο αγαπη, σε αυτό συμφωνω απολυτως!

Παράθεση

akrapt

Νεοφερμένος

O akrapt έγραψε στις 13:09, 02-02-07:

βρε akrapt, εσύ όμως λες ότι δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πάνω από μια φορά. μπορείς να έχεις πάνω από μια αγαπες, απλά είναι λίγες, παρα πολυ λίγες, αρκεί να μην θεωρείς ότι για οποιονδηποτε χτυπήσει λίγο η καρδιά σου, είανι αγάπη...
άλλο ερωτας άλλο αγαπη, σε αυτό συμφωνω απολυτως!
Λέω οτι δεν είναι απλό συναίσθημα να πηγαίνουμε από τη μια μερια στην άλλη.Και στην τελική είναι πολλοί που αγαπούν για μία και μόνη φορα.Δεν ειναι κανόνας όμως.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:52, 02-02-07:

Λέω οτι δεν είναι απλό συναίσθημα να πηγαίνουμε από τη μια μερια στην άλλη.Και στην τελική είναι πολλοί που αγαπούν για μία και μόνη φορα.Δεν ειναι κανόνας όμως.
Μιας όμως που ειμαι και 36 χρονών και έχουν περάσει πολλές μέρες από ανάμεσα, ελπίζω τουλάχιστον να μου "αναγνωρίζεις το δικαίωμα" να έχω αγαπήσει πάνω από μια φορά στη ζωή μου (τις δυο τρεις τέσσερις που λεγαμε και πριν) και να είναι ολες ...ολοκληρωτικές

ε?

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 16:18, 02-02-07:

Ευτυχώς δεν είναι κανόνας. Γιατί αγαπάμε πολλές φορές λάθος άνθρωπο. Αν δεν είχαμε την δυνατότητα να ξαν' αγαπάμε, θα ήμασταν παρα πόλοι από μας δυστυχισμένοι για μια ζωή.

Ευτυχώς… αγαπάς ξανά, και είναι το ίδιο αληθινό και δυνατό συναίσθημα. Αρκεί να το επιτρέπεις στον εαυτό σου.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους