Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,075 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχετικά με την δημιουργία ιστοσελίδων

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 11:24, 26-01-07:

παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας με βοηθήσατε πολύ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 21:20, 29-01-07:

τελικα Bunny τι εκανες?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:37, 30-01-07:

επειδή ετοιμάζουμε κάτι καινούργιο το έχουμε τρενάρει λίγο

Παράθεση

fytolee

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fytolee
Ο fytolee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O fytolee έγραψε στις 18:57, 25-01-08:

θελω να δημιουργησω μια ιστοσελιδα απο μονο μου πια εινε τα 1α βηματα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 19:13, 25-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από fytolee
θελω να δημιουργησω μια ιστοσελιδα απο μονο μου πια εινε τα 1α βηματα
Σου μετακίνησα το μήνυμά σου στο παρόν θέμα, που είναι και σχετικό με την απορία σου.
Δες τα πρώτα posts να πάρεις ιδέες και ό,τι άλλη απορία έχεις εδώ είμαστε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ice-girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ice-girl
H ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H ice-girl έγραψε στις 12:06, 25-10-08:

Εχω δει καποιες σελιδες που λενε "create your own website for free!"... τι γινεται με αυτες?
1)ειναι αληθεια εντελως μα ΕΝΤΕΛΩΣ free?

2)εχει κανεις απο σας ιστοσελιδα?αν ναι τη φτιαξατε εντελως μονοι σας η μεσω μιας τετοιας ιστοσελιδας?ποιας(αν επιτρεπεται να πειτε)?

3) για να εχει καποιος δικια του ιστοσελιδα πρεπει οπωσδηποτε να γνωριζει νομικα πραγματα και να βαλει κατω κατω κατι σαν "Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων τη" η "all right reserved" η τετοια πραγματα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 16:13, 26-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από ice-girl
Εχω δει καποιες σελιδες που λενε "create your own website for free!"... τι γινεται με αυτες?
1)ειναι αληθεια εντελως μα ΕΝΤΕΛΩΣ free?

2)εχει κανεις απο σας ιστοσελιδα?αν ναι τη φτιαξατε εντελως μονοι σας η μεσω μιας τετοιας ιστοσελιδας?ποιας(αν επιτρεπεται να πειτε)?

3) για να εχει καποιος δικια του ιστοσελιδα πρεπει οπωσδηποτε να γνωριζει νομικα πραγματα και να βαλει κατω κατω κατι σαν "Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων τη" η "all right reserved" η τετοια πραγματα?
1. Δοκίμασε το Google Site
3. Για να μπει κάτι τέτοιο θα πρέπει να τηρούνται 100% οι αναφορές πηγών και το μεγαλύτερο μέρος των κειμένων να είναι πρωτότυπο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 19:24, 26-10-08:

1) Υπάρχουν πάρα πολλές εντελώς free υπηρεσίες εκεί έξω. Αν έχεις κάποια πιο συγκεκριμένη στο μυαλό σου ρίξε ένα ΠΜ για να δω κ να σου πω κατά πόσο είναι free

2) Εγώ έχω 2 blogs. Και τα δύο τα έχω κάνει χρησιμοποιώντας το Wordpress. Το ένα μάλιστα φιλοξενείται δωρεάν στον χώρο του wordpress.com.

3) Δεν είναι απαραίτητο να ξέρεις νομικά, αλλά καλά είναι να έχεις μια γενική εικόνα του τι επιτρέπεται να κάνεις και τι όχι. Αυτό που λες για το footnote δεν είναι απαραίτητο πάντως, εκτός αν γράφεις κάτι πρωτότυπο και θες κανείς να μην έχει το δικαίωμα να το αναπαράγει χωρίς την άδειά σου. Προσωπικά χρησιμοποιώ άδειες ελεύθερης χρήσης (Creative Commons) των κειμένων που γράφω στα blogs μου, επιτρέπωντας ελεύθερα την αντιγραφή των κειμένων και την χρήση τους για οποιαδήποτε μη κερδοσκοπική ενέργεια, αρκεί να υπάρχει αναφορά στο όνομά μου ή το url του blog.

Παράθεση

ice-girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ice-girl
H ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H ice-girl έγραψε στις 17:23, 04-11-08:

Ευχαριστω! (Μοναχε σου στειλα πμ.)
Τωρα ενα αλλο.η μαλλον 2!
-Αν καποιος θελει να φτιαξει φαν σαιτ ενος καλλιτεχνη για παραδειγμα..μπορει να τη φτιαξει ετσι χωρις αδεια χωρις τπτ? και να μιλαει για αυτον να βαλει και φωτογραφιες του?
-Αν καποιος τραγουδαει και παιζει σε οργανο ενα τραγουδι γνωστο που δεν ειναι δικο του και το δημοσιευσει..ειναι ενταξει?Υπαρχουν πολλα τετοια πχ στο γιουτιουμπ , αλλα επιτρεπεται να χρησιμοποιεις ετσι τους στιχους και τη μελωδια ενος αλλου δημιουργου και να το δημοσιευεις?

Παντα ειχα τετοιες αποριες!Σας εχω κουρασει με τις περιεργες ερωτησεις μου αλλα θελω να μαθω!Δν ξερω ποιον αλλο να ρωτησω..

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 10:07, 06-11-08:

To να δημιουργήσεις fan-site δεν είναι απαραίτητα παράνομο πάντως. Αρκεί φυσικά να μην φιλοξενείς τραγούδια του καλλιτέχνη στην σελίδα σου (γιατί κάποιος μπορεί να τα ακούσει/κατεβάσει χωρίς άδεια). Επίσης, θα πρέπει οι φωτογραφίες που χρησιμοποιείς να μην προστατεύονται από κάποια απαγορευτική εμπορική άδεια χρήσης...

Παράθεση

billknkrs

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη billknkrs
Ο billknkrs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O billknkrs έγραψε στις 23:00, 14-11-08:

παιδιά για σας και από μένα! θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αν είναι είναι δυνατόν!
πως να βάλω link σε ένα flashaki που ευταξία έτσι ώστε όταν κάποιος πατάει πάνω στο flashaki να πηγαίνει σε άλλη σελίδα;;
ευχαριστώ εκ τον προτέρων και περιμένω την απάντηση σας!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 14-11-08 στις 23:12. Αιτία: Greeklish
Παράθεση

dikatsu

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dikatsu
Ο dikatsu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O dikatsu έγραψε στις 07:45, 05-06-09:

Παιδια καλημέρα σας. Λοιπον αντιμετωπιζω ορισμενα προβληματακια και θα ήθελα την βοήθειά σας αν είναι ευκολο. Λοιπον εχω φτιαξει ιστοσελιδα σε html εχω κατεβασει το smartftp (πολι καλο) αλλα δεν ξερω πως θα φορτωσω την σελιδα εκι επανω ενω με βαζει κανονικα στο smartftp δηλαδή ποια αρχεια απο την σελιδα μου φωρτωνω και πως τα φορτώνω (Αν υπαρχει καπου οδηγιες η να ξερει καποιος ας μου πει!!!!)
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 529 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 11:33, 05-06-09:

H ιστοσελιδα που εφτιαξες.λογικα εχει μια ιεραρχηση,μια οργανωση,ενα συγκεκριμενο σχημα.
Ολο αυτο οπως ειναι φτιαγμενο στο πισι σου,το ανεβαζεις στο νετ.
Το αρχειο index.html θα προσδιοριζει και την αρχική σελιδα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους