Τι ποτάκι πίνετε όταν βγαίνετε;

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
εεε τι να πω :P εμένα μου βρωμάει το HAIG.... σαν πετρέλαιο:/:
άσε που μαζί με τον Γιάννη τον περιπατητή είναι επίσης απ τα πλέον νοθευμένα...

Συμφωνω. Ειδικα για το HAIG.


Εγω πινω οτι να 'ναι βασικα, εκτος απο τεκιλα. Με χαλαει τρελα. :worry:
Ουρσους, ουισκακι, διαφορα κοκτεηλ.. Οτι να 'ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εισται αλκοολες ολοι σας ρε... Τι ποτα και τι αναμειξεις ειναι αυτες ρε; Μπυρα καθαρη και ανοθευτη!!!!
Kαλά η μπύρα η βαρελίσια είναι διαχρονική αξία.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δώσε μας μια δική σου ιδέα για κάτι άλλο......:hmm: :hmm:
σε ουίσκυ ή γενικά σε ποτό?
κι αν θες κάτι σε ποτό, σε γλυκό ή όχι?
πες μου και σου λέω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Kαλά η μπύρα η βαρελίσια είναι διαχρονική αξία.......

Η βαρελισια ειναι το οτι καλητερο... Αλλα εξαρτατε και απο που θα την παρεις γιατι πλεων η περισσοτερες ειναι χαλια... Στην Ροδο μονο ενα μαγαζι εχει ωραια draft, οποτε συνιθος προτιμω την Heineken
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
σε ουίσκυ ή γενικά σε ποτό?
κι αν θες κάτι σε ποτό, σε γλυκό ή όχι?
πες μου και σου λέω :P
Τα γλυκόποτα δεν τα μπορώ καθόλου, εκτός από την παραδοσιακή μας τεντούρα σε μικρές δόσεις.
Ουίσκυ εννοούσα......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ελα ρε συ....
κι εγώ που νόμιζα οτι θα μου απαντούσες εκ πείρας....


εκ πείρας σου απαντάω ;)
δεν είναι απαραίτητο να πίνει κάποιος για να έχει πείρα στα ποτά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
εκ πείρας σου απαντάω ;)
δεν είναι απαραίτητο να πίνει κάποιος για να έχει πείρα στα ποτά :P
:hmm: :hmm: :hmm: :hmm:
Eξ ιδίας πείρας τότε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δεν είπα ότι είπες καλέεεεεεεεεεε :P
για να μην αναρωτιέσαι στο είπα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Και τι σχεση εχει με την γευση βρε συ ΚΟΥΕ;
Η μιλας μονο βαση ζητησης/ποιοτητας και του τι σου ελεγαν οι αλλοι γι' αυτο;

Εγω παλι προτιμω Jack και Glenfiddich το οποιο ειναι απο τα πολυ καλα single malt ουισκι.:)
Αλλα οταν ειναι να αγορασω απο την καβα για το σπιτι δοκιμαζω διαφορες μαρκες.Εξω προτιμω αυτα ή αναλογα με την περισταση και την ορεξη φευγω απο τα ουισκι και παω αλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το Jack δεν είναι ουίσκυ.. είναι άλλο :P
Jack - Amaretto... θεικό... αν οδηγάει άλλος αυτό πίνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Jack - Amaretto... θεικό... αν οδηγάει άλλος αυτό πίνω :P


Μ'αρεσεις...μ'αρεσεις πολυ!;) :D
Η μονη μαμακια ειναι οτι οι περισσοτεροι στην μπαρα βαζουν πρωτα το αμαρετο και μετα το τζακ αν και αυτο λιγη σημασια εχει, η μαμακια ειναι λοιπον οτι δεν το ανακατευουν καλα και παντα το αμαρετο καθεται κατω και το τζακ επανω κι εγω αναγκαζομαι 3/4 φορες ή να τους πω να φερουν εναν αναδευτηρα ή να τους πω "παρτο, ανακατεψε το λιγο φιλε μου και ξαναφερτο"...κι αν γινεται χαμος...αντε να ξαναπετυχεις το γκαρσονι...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πειράζει που εγώ δεν καταλαβαίνω ούτε τα μισά από τα παραπάνω; :wacko:
Μόνο μπύρα και κρασάκι πίνω εγώ - λίγο. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κι εγω σε μπυρες και κρασι καταληγω συνηθως.Α ρε Γιωργο εχουμε μεινει πισω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Συνήθως ουίσκι με πάγο πίνω, αλλά αν δε θέλω να φανώ πολύ τελειωμένος πίνω Jack-cola ή Jack-amaretto (respect και στα δύο)
Μπύρα δε το θεωρώ καν ποτό πλέον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ετσι ifrit.:D (Tελειωμενοι rulezzzz βρε!!!!!:P)
Κι εμενα η πρωτη επιλογη ειναι ουισκι με 2 κομματια παγο.Τους λεω μονο δυο, γιατι αν τους πω σκετο "με παγο", τελικα πινω νερο.
Το καλο με αυτο (οταν δεν βαζεις π.χ. κολα ή αμαρετο -κατι που κανω συχνα πυκνα- ειναι οτι αν ειναι νοθεια το ποτο το καταλαβαινεις ευκολα...
Με κοκα κολα δυσκολοτερα και με αμαρετο ακομα πιο δυσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top