Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,843 μέλη και 2,411,087 μηνύματα σε 75,055 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 205 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αγορά φωτογραφικής μηχανής

Crookshanks

Επιφανές Μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε: στις 20:39, 10-01-09:

Κοίτα, η Sony βγάζει κάτι πολύ ωραία μοντέλα (σκέτη τρέλα είναι!), αλλά πληρώνεις υπερβολικά πολύ αυτή την ομορφιά, κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mariapg (Μαρια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H mariapg έγραψε: στις 21:52, 14-02-09:

οι OLYMPUS ειναι οι καλυτερες....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tinamamagi (Χριστίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 105 μηνύματα.

H tinamamagi έγραψε: στις 20:18, 18-02-09:

+φωνω ,πηρα πριν απο 1,5 χρονο περιπου μια olympus 7.1 mp η οποια ειναι πραγματικα αθανατη, αντεχει σε κραδασμους, σε βαρος εως 100 κιλα και ειναι αδιαβροχη μεχρι 10 μετρα
οσο για σταθεροποιητες εικονας κλπ τα 'χει ολα
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 18:34, 26-02-09:

Καλησπέρα παιδάκια!!
Θα ήθελα την βοήθεια όσων ξέρουν αν είναι δυνατόν.
Έχω στο μυαλό μεσά στον επόμενο μήνα να αγοράσω μια dslr φωτογραφική μηχανή γιατί άλλο τα φιλμάκια με έχουν καταστρέψει οικονομικά...
Βρίσκομαι ανάμεσα στις εξής: D90, 40D, 50D(αν είχα λεφτά)

Βασικά λέω να κινηθώ σε canon, νομίζω είναι περισσότερο αξιόπιστες...Επίσης σκεφτόμουν αν την παρω τωρα να παρω την 40D με εναν καλο φακό αλλιως να περιμένω να παρω την 50D,όταν πέσει η τιμή της λίγο....καθως το budget μου κινείται γύρω στα 1000 ευρώπουλα

αν έχετε να προτείνετε και καμία άλλη θα ήταν χαρά μου να ακούσω...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 21:44, 27-02-09:

Δεν ειμαι ειδικος αλλα αν θες γνωμη του αδερφου μου που ασχολειται, να ρωτησω. Σε ενδιαφερει να εχει και High Definition video ή μονο η φωτογραφια ;
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 00:15, 28-02-09:

μονο φωτογραφια...
αν θελεις να τον ρωτησεις θα το εκτιμουσα...ασχολειται με την φωτογραφια?
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 00:50, 28-02-09:

Ναι λιγο. Εσυ μαλλον πιο πολυ, αλλά ασχολειται με τεχνολογια, καμερες φωτογραφικες κλπ. Θα ρωτησω
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 11:38, 28-02-09:

Υποθέτω ότι ασχολείσαι έτσι κι αλλιώς με τι φωτογραφία, έτσι? Γιατί μιλάμε για ημιεπαγγελματικές πλέον! Θα ρωτήσω μια φίλη επαγγελματία για τις συγκεκριμένες. Εγώ έχω την D80. Γενικά ένας καλός φακός κάνει θαύματα, αλλα μιλάμε για πάνω από 500 euro.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 28-02-09 στις 18:09.
Παράθεση

_____KRS_____

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 104 μηνύματα.

O _____KRS_____ έγραψε: στις 18:19, 02-03-09:

Πάρε όποια μηχανή θέλεις απλά να κοιτάξεις να υποστηρίζει τεχνολογία DSLR διαφορετικά θα είναι άχρηστη....
Παράθεση

koufontinas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.

O koufontinas έγραψε: στις 18:26, 03-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από _____KRS_____
Πάρε όποια μηχανή θέλεις απλά να κοιτάξεις να υποστηρίζει τεχνολογία DSLR διαφορετικά θα είναι άχρηστη....
Η κοπελα ζητησε μια οικονομικη φωτ.μηχανη. Οι DSLR προοριζονται για επαγγελματιες φωτογραφους, και ειναι ιδιαιτερα ακριβες απ'οτι ξερω.

Σαν να λες: "παρε οτι αμαξι θες, αρκει να ειναι Mercedes"
Παράθεση

domenica7

Διάσημο Μέλος

H domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 888 μηνύματα.

H domenica7 έγραψε: στις 19:48, 03-03-09:

εγω προτιμω τις ολυμπους...θα σου προτεινα μια που να ειναι ανθεκτικη στα χτυπηματα και ειναι κ για υποβρυχια φωτογραφηση..εχω ενα τετοιο μοντελο της ολυμπους κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη..
Παράθεση

kvgreco (Κώστας)

Δραστήριο Μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O kvgreco έγραψε: στις 19:54, 03-03-09:

Γιά ποιότητα φωτογραφίας ακόμη καί σε χαμηλή τιμή compact κάμερας, πάρε μιά canon και θα με θυμηθείς!
Παράθεση

koufontinas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.

O koufontinas έγραψε: στις 09:45, 04-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από kvgreco
Γιά ποιότητα φωτογραφίας ακόμη καί σε χαμηλή τιμή compact κάμερας, πάρε μιά canon και θα με θυμηθείς!
Θα συμφωνησω, εχω ακουσει τα καλυτερα, οταν εψαχνα και γω φωτογραφικη.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 15:07, 26-03-09:

Ναι γιδάκι για ημιεπαγγελματικές ρωτούσα...τελικά κατέληξα και πηγα και πήρα...canon 40D...λατρειαααααα
Παράθεση

Flo92

Νεοφερμένος

H Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

H Flo92 έγραψε: στις 17:28, 13-06-09:

Γεια σας! Θα ήθελα τη βοηθειά σας! Λέω να πάρω μια φωτογραφική μηχανη! Ειμαι αναμεσα στις παρακατω! Και θα με βοηθούσε η γνώμη σας!

(Δεν θα με πειραζε να μου προτεινατε κ καποια αλλη)

http://www.skroutz.gr/s/71714/Nikon-CoolPix-S230.html

http://www.skroutz.gr/s/54159/Olympus-%CE%BC-1040.html
Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 370 μηνύματα.

O Liakouras έγραψε: στις 17:33, 13-06-09:

Εαν δεν μα πεις το μπάτζετ του σου και τι την θες δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε
Παράθεση

Flo92

Νεοφερμένος

H Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

H Flo92 έγραψε: στις 17:51, 13-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Liakouras
Εαν δεν μα πεις το μπάτζετ του σου και τι την θες δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε
Το budget ειναι γυρω στα 200Ε!

μμμ τι την χρειαζομαι εε? Επαγγελματικα παντως οχι!
Παράθεση

Antreas95 (Ανδρέας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O Antreas95 έγραψε: στις 18:01, 13-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Fwteinoula92
Γεια σας! Θα ήθελα τη βοηθειά σας! Λέω να πάρω μια φωτογραφική μηχανη! Ειμαι αναμεσα στις παρακατω! Και θα με βοηθούσε η γνώμη σας!

(Δεν θα με πειραζε να μου προτεινατε κ καποια αλλη)

http://www.skroutz.gr/s/71714/Nikon-CoolPix-S230.html

http://www.skroutz.gr/s/54159/Olympus-%CE%BC-1040.html
και οι 2 είναι το ίδιο πράγμα.
Παράθεση

Flo92

Νεοφερμένος

H Flo92 έγραψε: στις 23:22, 13-06-09:

ναι αλλα τι γνώμη εχετε για τις nikon? Για τις olympus εχω ακουσει πολυ θετικα σχόλια! Οι nikon?
Παράθεση

Dionysia

Νεοφερμένος

H Dionysia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H Dionysia έγραψε: στις 17:54, 14-06-09:

Εγώ προτείνω Nikon!! Είχα στο παρελθόν(δυστυχώς μου την έκλεψαν) και η ποιότητα των φωτογραφιών της ήταν απίστευτη!! Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και τις Canon, οι οποίες είναι επίσης πολύ καλές. Για μένα, οι κορυφαίες είναι Nikon και Canon.
Αλλά γενικότερα, όποια φωτογραφική και να πάρεις να κοιτάς κάποια γενικά χαρακτηριστικά, όπως πχ. οπτικό zoom ασυζητητί πρέπει να είναι μεγαλύτερο από 3x(πριν μερικά χρόνια ήταν η μόνη λύση, τώρα μπορείς να βρεις μεγαλύτερο), μην σε ξεγελά το ψηφιακό zoom, φυσικά καλό είναι να είναι μεγάλο, αλλά η πραγματική δουλειά γίνεται στο οπτικό. Επίσης, καλή ανάλυση 10MP κλπ
όσον αφορά τις Nikon δες εδώ μερικές http://www.e-shop.gr/search_per.phtm...eveloper=NIKON
Διαφορετικά, έχε υπόψη αυτά τα χαρακτηριστικά και ψάξε και σε άλλες εταιρείες.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους