Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,657 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 234)
ΝΔ
26
11,11%
ΠΑΣΟΚ
118
50,43%
ΚΚΕ
10
4,27%
ΣΥΡΙΖΑ
8
3,42%
ΛΑΟΣ
11
4,70%
Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)
27
11,54%
Οικολόγοι Πράσινοι
11
4,70%
Λευκό
23
9,83%

rock93panos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη rock93panos
Ο rock93panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O rock93panos gie mou pou pas? mana tha paw gia tsigar έγραψε στις 17:48, 06-09-09:

δυσκολευομαι να καταλαβω πως γινεται να διαιωνιζεται συνεχως αυτη η κατασταση;
θελω να πω οκ οι μεγαλυτεροι λογω συντηριτικων αποψεων, πιστης σε καποιο προσωπο ή συνηθειας να ψηφιζουν κομματα οπως νδ, λαος, πασοκ
το τελευταιο ισως τυπικα να διαφερει ιδεολογικα αλλα πρακτικα ειναι το ιδιο με τν νδ
αλλα ρε παιδια γινεται νεοι ανθρωποι να τους ψηφιζουν ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

thanosmylo (Θάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη thanosmylo
Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O thanosmylo Welcome in our little crazy world... έγραψε στις 18:32, 06-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από fasdag
το μεγαλο λαθος σου, που δυστυχως φαινεται στο μαθαινουν στο σχολειο, ειναι οτι θεωρεις οτι οι εκλογες αντιπροσωπων ειναι η βαση ενος δημοκρατικου πολιτευματος. δυστυχως η νοοτροποια αυτη, ειναι ο λογος που η δημοκρατια ειναι τοσο...σαθρη. αν θεωρεις οτι η συμμετεχοση σου σε αυτη την δημοκρατικη κοινωνια ειναι η ασκηση του εκλογικου σου δικαιωματος καθε τεσσερα χρονια, τοτε νομιζω οτι βρηκαμε τον λογο της προβληματικης σκεψης. η δημοκρατια προυποθετει τη συμμετοχη στη λειψη αποφασεων, την συμμετοχη σε κοινωνικες δρασεις και οχι τη συμμετοχη καθε τεσσερα χρονια σε ενα πανηγυρι.

οσο για την ερευνα, με τον τροπο που το αναφερεις, δεν δινεις καμια αξια στα λογια σου. ετσι και αλλιως, η 4ετια ειναι πολλα χρονια και η διετια ασφαλως προτιμότερη
Μάλλον παρεξηγήθηκα με τα λόγια μου! Δε θεωρώ το να είμαι ενεργός πολίτης με το να πηγαίνω κάθε 4 χρόνια να ψηφίζω! Προς θεού δηλαδή! Η όλη μου αιτιολόγηση βασίζεται στην άποψή μου ότι η προεκλογολογία και οι πρόωρες εκλογές δεν είναι καλοί παράγοντες σε μια δημοκρατία. Με το που βγαίενι κάποιος στις εκλογές μετά από 9 μήνες αρχίζει η προεκλογολογία και η πρόταση γι απρόωρες εκλογές και τα δυο μεγάλα κόμματα να αλλλοκατγοτούνται!
Την άποψή μου έιπα και τίποτα άλλο. Κατ'εμέ δεν ωφελεί κανέναν να έχουμε συνεχώς πρόωρες εκλογές. Και μη νομίζεις πάντα ότι τα δυο χρόνια είναι καλύτερα από τέσσερα. Αν συνέχεια μια κυβέρνηση έχει να αντιμετωπίσει φαινόμενα πρόιωρων εκλογών ποτέ δε θα μπορέσει να ολοκλρώσει κάτι σωστα γιατί θα πρέπει να ασσχολείται με αυτό. Επίσης ούτε την οικονομία οφελεί.

'Οπως και να ΄χει αυτά είναι δευτερεύοντα. Εγώ την άποψή μου εξέφρασα και φυσικά δεν πιστεύω ότι δημοκρατία είναι μόνο η ψήφος στις εκλογές...Το να είσαι ενεργός πολίτης φυσικά προϋποθέτει και άλλα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 18:37, 06-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από thanosmylo
Μάλλον παρεξηγήθηκα με τα λόγια μου! Δε θεωρώ το να είμαι ενεργός πολίτης με το να πηγαίνω κάθε 4 χρόνια να ψηφίζω! Προς θεού δηλαδή! Η όλη μου αιτιολόγηση βασίζεται στην άποψή μου ότι η προεκλογολογία και οι πρόωρες εκλογές δεν είναι καλοί παράγοντες σε μια δημοκρατία. Με το που βγαίενι κάποιος στις εκλογές μετά από 9 μήνες αρχίζει η προεκλογολογία και η πρόταση γι απρόωρες εκλογές και τα δυο μεγάλα κόμματα να αλλλοκατγοτούνται!
Την άποψή μου έιπα και τίποτα άλλο. Κατ'εμέ δεν ωφελεί κανέναν να έχουμε συνεχώς πρόωρες εκλογές. Και μη νομίζεις πάντα ότι τα δυο χρόνια είναι καλύτερα από τέσσερα. Αν συνέχεια μια κυβέρνηση έχει να αντιμετωπίσει φαινόμενα πρόιωρων εκλογών ποτέ δε θα μπορέσει να ολοκλρώσει κάτι σωστα γιατί θα πρέπει να ασσχολείται με αυτό. Επίσης ούτε την οικονομία οφελεί.

'Οπως και να ΄χει αυτά είναι δευτερεύοντα. Εγώ την άποψή μου εξέφρασα και φυσικά δεν πιστεύω ότι δημοκρατία είναι μόνο η ψήφος στις εκλογές...Το να είσαι ενεργός πολίτης φυσικά προϋποθέτει και άλλα...
ουτε 2 ουτε 4 ειναι ικανα να κανουν μια κυβερνηση να "συνεχισει το εργο της" απο τη στιγμη που οι πολιτες εχουν αποκοπει απο αυτη. ακριβως αυτο υποτιθεται οτι ειναι το θεμα των εκλογων και πρεπει να γινονται συχνα, και οχι καθε τεσσερα χρονια. δεν εχω καταλαβει πως δεν οφελει την κοινωνια, αν η ιδια η κοινωνια θεωρει οτι η κυβερνηση δεν επιτελει σωστα το εργο της.

thanosmylo (Θάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O thanosmylo Welcome in our little crazy world... έγραψε στις 18:45, 06-09-09:

Δε λέω. Άμα οι πολίτες θεωρούν πως πρέπει να φύγει αυτός που τον κυβερνά και πρέπει να γίνουν πρόωρες εκλογές τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι όταν γίνεται συνεχώς. Το 2007, το 2009 και αν δε βγει με αυτοδυναμία το πρώτο κόμμα τότε θα έχουμε συνέχεια... Δε λεώ να μη γίνονται. Το κακό είναι όταν πραγματοποιείται συνεχώς...
Εν τέλει δε σημαίνει ότι ό,τι λέω ισχύει. Εννοώ ότι μπορεί η άποψή μου να μν είναι σωστή αλλά οι συνεχείς πρόωρες εκλογές δεν επιδεικνύει μια σταθερή κατάσταση!

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 18:57, 06-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από thanosmylo
Δε λέω. Άμα οι πολίτες θεωρούν πως πρέπει να φύγει αυτός που τον κυβερνά και πρέπει να γίνουν πρόωρες εκλογές τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι όταν γίνεται συνεχώς. Το 2007, το 2009 και αν δε βγει με αυτοδυναμία το πρώτο κόμμα τότε θα έχουμε συνέχεια... Δε λεώ να μη γίνονται. Το κακό είναι όταν πραγματοποιείται συνεχώς...
Εν τέλει δε σημαίνει ότι ό,τι λέω ισχύει. Εννοώ ότι μπορεί η άποψή μου να μν είναι σωστή αλλά οι συνεχείς πρόωρες εκλογές δεν επιδεικνύει μια σταθερή κατάσταση!
η δημοκρατια δεν περιεχει μεσα της ορους "αυτοι που κυβερνουν τον λαο" υπ'οψιν. εφοσον δεν υπαρχει σταθερη κατασταση, δεν πρεπει να επιδιωκουμε μια για τα ματια του κοσμου και μονο για αυτο

ole ole (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ole ole
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών , επαγγέλεται ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 355 μηνύματα.

O ole ole έγραψε στις 19:40, 06-09-09:

AΠΙΣΤΕΥΤΟ

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=61045&cid=6

thanosmylo (Θάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

O thanosmylo Welcome in our little crazy world... έγραψε στις 20:04, 06-09-09:

η δημοκρατια δεν περιεχει μεσα της ορους "αυτοι που κυβερνουν τον λαο" υπ'οψιν. εφοσον δεν υπαρχει σταθερη κατασταση, δεν πρεπει να επιδιωκουμε μια για τα ματια του κοσμου και μονο για αυτο
Fasdag δε θα βγάλουμε άκρη έτσι. Πιάνεσαι και από την παραμικρή φράση μου. Καλώς ή κακώς μας κυβερνάνε επειδή τους εκλέξαμε. Πώς αλλιώς να το πω;; Και εν τέλει εγώ μια άποψή εξέφρασα για τις πρόωρες εκλογές.Καλύτερα να μην συνεχιστεί αυτό το λογίδριο γιατί δε βγάζει πουθενά. Καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τις απόψεις του!

Andromeda (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Andromeda
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Andromeda έγραψε στις 13:56, 07-09-09:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=g4KDFMApMmw[/ame]

Εγώ αυτό έχω να πω

D.Gray-man

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη D.Gray-man
Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.

O D.Gray-man έγραψε στις 14:13, 07-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Eukleidis
Ειδαμε και το ΠΑΣΟΚ τι εκανε 20 χρόνια.
Α, εδώ δεν έχεις δίκιο...
Ξέρεις πόσα κανάλια, πόσους δημοσιογράφους λάδωσαν ο Ανδρέας και ο Σημίτης για να μην βγάλουν στη φόρα όλα τα σκάνδαλα;

==== Off Topic ====
Ο Ανδρέας ό,τι είχε κάνει το έκανε μέχρι το '83 για να τον ξαναβγάλουν. Μετά από αυτόν, ο ελληνικός λαός ακολούθησε τη λογική "θα σε παρατήσω για τον πρώτο τυχόντα" και έβγαλε το Μητσοτάκη... (μακριά μας...!!!!!)
==== Off Topic ====

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,078 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 16:00, 07-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από D.Gray-man
Α, εδώ δεν έχεις δίκιο...
Ξέρεις πόσα κανάλια, πόσους δημοσιογράφους λάδωσαν ο Ανδρέας και ο Σημίτης για να μην βγάλουν στη φόρα όλα τα σκάνδαλα;

==== Off Topic ====
Ο Ανδρέας ό,τι είχε κάνει το έκανε μέχρι το '83 για να τον ξαναβγάλουν. Μετά από αυτόν, ο ελληνικός λαός ακολούθησε τη λογική "θα σε παρατήσω για τον πρώτο τυχόντα" και έβγαλε το Μητσοτάκη... (μακριά μας...!!!!!)
==== Off Topic ====
Όχι, απλώς μετά το '83 τον χτύπησε κατακέφαλα η πολιτική σοφία. Εκεί που τώρα τρώνε οι 5 κουμπάροι του Καραμανλή, τότε έτρωγαν μιλιούνια. Ρουσφέτια στους πάντες, ακόμη και στην κυρά-Μαρία της γειτονιάς, χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια. Συνδικαλισμοί και δημοσιουπαλληλίκια, διόγκωση ενός άχρηστου, ασθενικού, σοβιετοειδούς δημόσιου τομέα που από τότε μέχρι σήμερα χρεώνει τη χώρα καθημερινά με δεκάδες χιλιάδες ευρώ. Όταν οι άλλοι ξυπνούσανε και περιόριζαν το Δημόσιο, ο Ανδρέας το μεγάλωνε μέχρι όπου μπορούσε να το φτάσει. Για να έχει μεγαλύτερη βάση για τα ρουσφέτια του.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 16:51, 07-09-09:

.καλα κρασια με το πρασινο μπλε σασγια τη δημοσκοπηση παει...και γι αυτουσ που θα ψηφισουν πασοκ νδ

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,293 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 16:52, 07-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από ANNA91
εγω δεν μπορω να καταλαβω το εξης υποτιθεται οτι ειναι ενα σαιτ που μπαινουν μαθητεσ,νεοι ανθρωποι κυριωσ και βλεπεις 50%σχεδον να ψηφιζει πασοκ!!!ελεος ποσο μπορει να κοιμαται αυτη η χωρα?ποση τηλεοραση βλεπεται?τι να πω δηλαδη...καλα κρασια με το πρασινο μπλε σασ:no1::no1:
κοιτα λιγο καλυτερα, η ψηφοφορια δε λεει ποιον υποστηριζετε αλλα ποιοσ πιστευετε οτι θα βγει...

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,078 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 16:54, 07-09-09:

Και ποιον να υποστηρίζατε να έλεγε, δεν καταλαβαινω το ρατσισμό. Οκ, αν είναι "της μοδός" ας ψηφίσουμε ΣΥΡΙΖΑ. Είναι τόσο must για τους νέους, όσο και το camping το καλοκαίρι στα Κουφονήσια. Όσο το πέτσινο βραχιολάκι στο χέρι. Όσο το ipod στο αυτάκι όλη μέρα. Η πολιτική πεποίθηση του καθενός ειναι προσωπική του υπόθεση και ας το πάρετε χαμπάρι ότι ναι, μπορεί ένας δεκαοχτάχρονος να ψηφίζει και Νέα Δημοκρατία. Δεν είναι τόσο τραγικό πια...

nansy_astr

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nansy_astr
H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,697 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 16:54, 07-09-09:

Οικολόγοι Πράσινοι θα ψήφιζα αν θα ψήφιζα....Αλλά δεν σκοπεύω να ψηφίσω και δεν θα το κάνω..Όχι για επιφανείς λόγους,όπως διαμαρτυρία και τα τοιαυτά αλλά επειδή δεν με καλύπτει κανένα κόμμα...
Όποιο και να βγει τα ίδια χάλια θα κάνει..Όλοι κοιτάνε πως θα πλουτίσουν περισσότερο και όχι το κοινό συμφέρον και καλό...

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 16:56, 07-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από nansy_astr
Οικολόγοι Πράσινοι θα ψήφιζα αν θα ψήφιζα....Αλλά δεν σκοπεύω να ψηφίσω και δεν θα το κάνω..Όχι για επιφανείς λόγους,όπως διαμαρτυρία και τα τοιαυτά αλλά επειδή δεν με καλύπτει κανένα κόμμα...
Όποιο και να βγει τα ίδια χάλια θα κάνει..Όλοι κοιτάνε πως θα πλουτίσουν περισσότερο και όχι το κοινό συμφέρον και καλό...
μην κοιτας μονο ποιο κομμα θα βγει πρωτο αλλα και ποια θα ειναι αντιπολιτευση...

nansy_astr

Διακεκριμένο μέλος

H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,697 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 16:59, 07-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
μην κοιτας μονο ποιο κομμα θα βγει πρωτο αλλα και ποια θα ειναι αντιπολιτευση...

Η ΝΔ το δίχως άλλο...πάντα όλα τα χρόνια αυτό γίνεται..Αλλά θέλω να κάνω μια ερώτηση:Γιατί πάλι προηγήται το κόμμα που παλαιότερα είχε καταψηφιστεί..?Να δείτε και πάλι σε λίγα χρόνια η ΝΔ θα είναι πάλι...Αναρωτιέμαι γιατί τους ψηφίζουν αφού σε τελική ανάλυση δεν υπάρχει διαφορά..

dexter08

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dexter08
Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 90 μηνύματα.

O dexter08 έγραψε στις 17:04, 07-09-09:

βασικα απο το 1973 και μετα αυτη η εναλλαγη γινεται συνεχως..ΝΔ και Πασοκ..
και να δειτε που οποιος και να βγει, στην κατασταση που βρισκομαστε, θα εχουμε ξανα βουλευτικες εκλογες σε 2-3 χρονια..

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 17:04, 07-09-09:

Έχεις να προτείνεις κάτι άλλο; Μέσα στα χίλια στραβά τους, τουλάχιστον τα δύο μεγάλα κόμματα έχουν και μια εμπειρία διακυβέρνησης και όντως οι δύο πόλοι, έχουν και ολοκληρωμένη άποψη. Τα μικρά κόμματα ενδιαφέρονται το καθένα για ό,τι θέτει αυτό ως προτεραιότητα. Δε μπορούν να κυβερνήσουν.

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 17:06, 07-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από nansy_astr
Η ΝΔ το δίχως άλλο...πάντα όλα τα χρόνια αυτό γίνεται..Αλλά θέλω να κάνω μια ερώτηση:Γιατί πάλι προηγήται το κόμμα που παλαιότερα είχε καταψηφιστεί..?Να δείτε και πάλι σε λίγα χρόνια η ΝΔ θα είναι πάλι...Αναρωτιέμαι γιατί τους ψηφίζουν αφού σε τελική ανάλυση δεν υπάρχει διαφορά..
αντιπολιτευση ειναι ΟΛΑ τα κομματα της βουλης οχι μονο το δευτερο, απλα λεγεται αξιωματικη αντιπολιτευση.

nansy_astr

Διακεκριμένο μέλος

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 17:12, 07-09-09:

Ναι και βλεπουμε την καταστάση στην χώρα μας τι να πω...Αν είχαν εμπειρία θα ήταν καλύτερα τα πράγματα πίστεψε με..Και εγώ πρέπει να βρω λύση..Δηλαδή αυτοί δεν μπορούν?Τότε τι ζητάνε να είναι η κυβέρνηση αν δεν μπορούν να αντεπεξέλθουν και να βρουν λύσεις..

Fata Morgana

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Fata Morgana
H Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 377 μηνύματα.

H Fata Morgana έγραψε στις 18:12, 07-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Έχεις να προτείνεις κάτι άλλο; Μέσα στα χίλια στραβά τους, τουλάχιστον τα δύο μεγάλα κόμματα έχουν και μια εμπειρία διακυβέρνησης και όντως οι δύο πόλοι, έχουν και ολοκληρωμένη άποψη. Τα μικρά κόμματα ενδιαφέρονται το καθένα για ό,τι θέτει αυτό ως προτεραιότητα. Δε μπορούν να κυβερνήσουν.
Να τη βρασω την εμπειρια τους αν το μονο που ξερουν να κανουν ειναι να λαδωνουν και να λαδωνονται. Δε χρειαζομαστε αλλη εμπειρια και προσκολληση στα ιδια λαθη, καλυτερα να βγει καποιος που θα κανει κατι καινουριο και ριζοσπαστικο. Θα μπορουσα πιο ευκολα να δικαιολογησω τα οποια λαθη του αν μαζι μ' αυτα εκανε και κατι καλο για το τοπο.

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 18:14, 07-09-09:

Πες μου ποιος είναι αυτός να τον ψηφίσω εκ μέρους σου, μιας που απ'οτι καταλαβαίνω δεν ψηφίζεις ακόμη.

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 19:02, 07-09-09:

συμβιβασμος στα σκατα;

Efthymios1 (Μακης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Efthymios1
Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται φυτο(=μαθητης) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

O Efthymios1 έγραψε στις 22:04, 07-09-09:

Αυτοδυναμια δν θα υπαρξει. Απλα θα νικησει το παΣΟΟΟΟΟΚ με 3-4% μοναδες και θα ξαναγινουν εκλογες κοκ. Μλκς δηλαδη. Εγω δν θα ηθελα παντως εναν αμερικανο για να ηγηθει τησ ελλαδος

astathmitos

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη astathmitos
Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 650 μηνύματα.

O astathmitos έγραψε στις 10:58, 08-09-09:

Παρολα τα λαθη και τις παραληψεις της κυβερνησης του οφειλουμε να παραδεχτουμε οτι η εμφανιση του Καραμανλη στην δεθ ηταν πραγματικα ειλικρινης και πειστικη.Ειναι πρωτοφανες για την πολιτικη ιστορια του τοπου και τομη στα πολιτικα πραγματα ενας πρωθυπουργος σε προεκλογικη περιοδο να βγαινει και να λεει επιτελους την αληθεια στον κοσμο.Οχι μονο δεν εταξε τιποτα αλλα ειπε και ποια ακριβως δυσαρεστα μετρα θα παρει μετα τις εκλογες μεταξυ των οποιων παγωμα μισθων-συνταξεων,προσληψεων και αλλα πολλα.Αυτο δεν ζηταμε απο ενα πολιτικο;Να λεει την αληθεια και να μην παραμυθιαζει τον λαο με υποσχεσεις που μετα δεν τις τηρει;Νομιζω οτι πρεπει να του το αναγνωρισουμε οσο και αν δεν αρεσουν σε κανενα τα συγκεκριμενα μετρα τα οποια ομως ειναι αναγκαια.Επισης καταφερε να θεσει την ατζεντα των εκλογων και να ορισει το γηπεδο στριμωχνοντας τον Παπανδρεου ο οποιος καααααποια στιγμη θα πρεπει να πει τι αντιπροτεινει....

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,288 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 11:19, 08-09-09:

καλά τα είπε ο καραμανλής στην δεθ, αλλα η πολιτική του αυτά τα χρόνια κάθε άλλο παρα αυστηρή ήταν.

οι σπατάλες κρατικών χρημάτων είναι αδικαιολόγητες.
πχ,. η κυβέρνηση αγόρασε την πλεονάζουσα παραγωγή των ροδακινοπαραγωγών της πέλλας, επειδή οι ροδακινοπαραγωγοί το απαίτησαν κλείνοντας τους δρόμους.

επείσης άν και το κάπνισμα απαγορεύτηκε, η επιδότηση του καπνού συνεχίζεται, με αποτέλεσμα πολλοί ''έξηπνοι'' αγρότες να καλλιεργούν άλλα προιόντα ενώ ταυτόχρονα παίρνουν και την επιδότηση του καπνού χωρίς να καλλιεργούν καπνό.

άλλοι πάλι ρίχνουν τους σπόρους βαμβάκι στο χώμα για να πάρουν την επιδότηση και μετά ούτε κάν ασχολούνται με την καλλιέργεια.

αυτά τα λέω γιατί μένω σε αγροτική περιωχή και τα γνωρίζω απο πρώτο χέρι.

δυστηχώς σε αυτη τη χώρα πολλοί ''έξηπνοι'' βλέπουν το κράτος ώς μια αγελάδα απο την οποία μπορούν να αρμέγουν χρήματα και απο την άλλη να παραπονούνται για το οτι το κράτος δέν τους στηρήζει.

και αυτά μόνο για τον αγροτικό τομέα, φαντάζομαι τί σπατάλη γίνεται και στον δημόσιο τομέα...

koyote (Γιωργος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη koyote
Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O koyote έγραψε στις 11:41, 08-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από astathmitos
Παρολα τα λαθη και τις παραληψεις της κυβερνησης του οφειλουμε να παραδεχτουμε οτι η εμφανιση του Καραμανλη στην δεθ ηταν πραγματικα ειλικρινης και πειστικη.Ειναι πρωτοφανες για την πολιτικη ιστορια του τοπου και τομη στα πολιτικα πραγματα ενας πρωθυπουργος σε προεκλογικη περιοδο να βγαινει και να λεει επιτελους την αληθεια στον κοσμο.Οχι μονο δεν εταξε τιποτα αλλα ειπε και ποια ακριβως δυσαρεστα μετρα θα παρει μετα τις εκλογες μεταξυ των οποιων παγωμα μισθων-συνταξεων,προσληψεων και αλλα πολλα.Αυτο δεν ζηταμε απο ενα πολιτικο;Να λεει την αληθεια και να μην παραμυθιαζει τον λαο με υποσχεσεις που μετα δεν τις τηρει;Νομιζω οτι πρεπει να του το αναγνωρισουμε οσο και αν δεν αρεσουν σε κανενα τα συγκεκριμενα μετρα τα οποια ομως ειναι αναγκαια.Επισης καταφερε να θεσει την ατζεντα των εκλογων και να ορισει το γηπεδο στριμωχνοντας τον Παπανδρεου ο οποιος καααααποια στιγμη θα πρεπει να πει τι αντιπροτεινει....
Ουτε ο ιδιος δεν τα πιστευε αυτα που ελεγε....5,5 χρονια κοιμοταν ορθιος,τωρα ξυπνησε.Αμφιβαλλω αν υπαρχει νοημων ανθρωπος που να πειστηκε απο τον καραμανλη....

astathmitos

Διάσημο Μέλος

O astathmitos έγραψε στις 11:49, 08-09-09:

Tι να σου πω ομολογω οτι στα αγροτικα θεματα και ειδικα σε τοσο εξειδικευμενα οπως αυτα που αναφερεις δεν εχω ολοκληρωμενη εικονα και αποψη.Απλα να θυμισω οτι πριν απο 2 χρονια δωθηκαν 500εκ αποζημιωσεις στους αγροτες την ωρα που αλλες κοινωνικες ομαδες πεινανε...Προφανως ο κλαδος της γεωργιας χρειαζεται ειδικες πολιτικες και στηριξη μην ξεχναμε ομως ποιοι ηταν αυτοι που εκαιγαν τα λαστιχα στα μπλοκα των αγροτων πριν μερικα χρονια και στην τελικη ευθυνονται για τα προβληματα των αγροτων αφου κυβερνησαν 20 χρονια...
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από koyote
Ουτε ο ιδιος δεν τα πιστευε αυτα που ελεγε....5,5 χρονια κοιμοταν ορθιος,τωρα ξυπνησε.Αμφιβαλλω αν υπαρχει νοημων ανθρωπος που να πειστηκε απο τον καραμανλη....
Ειπες την μαγικη λεξη...Νοημων.Σε αυτο ακριβως το κοινο απευθυνεται ο Καραμανλης.Για αυτο και εγω αμφιβαλλω κατα ποσο θα εχει απηχηση η ειλικρινεστατη τοποθετηση του...Δεν νομιζω οτι ο Ελληνας ειναι ακομα τοσο ωριμος πολιτικα ωστε να δεχτει κατι τετοιο.Ο αλλος θελει να βολευτει στο δημοσιο να βαλει και το παιδι του,του αρεσει να ακουει τον πολιτικο να του λεει οτι αλλαζει η Ελλαδα,οτι θα δωσουμε λεφτα τους παντες,οτι αλλαζουμε οικονομικη πολιτικη θα-θα-θα......5,5 χρονια δεν υπηρχε οικονομικη κριση παντως....
Και 15 μοναδες παντως να χασει εγω ειμαι περηφανος που η Ελλαδα εχει ενα τετοιο πολιτικο

koyote (Γιωργος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O koyote έγραψε στις 12:17, 08-09-09:

Τωρα τι να πω...Αμα αυτο που ειπες τωρα εσενα σε ικανοποιει,οκ.
Αν και δε σε ικανοποιει,απλως θελεις να εκβιασεις καταστασεις....Και επισης θα το εκτιμουσα αν μου ελεγες τη δικη σου αποψη(αν εχεις) και οχι να μου κανεις πιστη αναπαραγωγη οσων λενε στα καναλια τα στελεχη της ΝΔ,προσπαθωντας κυριως να πεισουν τον ιδιο τους τον εαυτο,αφου ηδη ξερουν οτι ετσι οπως τα εκαναν η κατασταση ειναι μη αναστρεψιμη...

astathmitos

Διάσημο Μέλος

O astathmitos έγραψε στις 12:31, 08-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από koyote
Τωρα τι να πω...Αμα αυτο που ειπες τωρα εσενα σε ικανοποιει,οκ.
Αν και δε σε ικανοποιει,απλως θελεις να εκβιασεις καταστασεις....Και επισης θα το εκτιμουσα αν μου ελεγες τη δικη σου αποψη(αν εχεις) και οχι να μου κανεις πιστη αναπαραγωγη οσων λενε στα καναλια τα στελεχη της ΝΔ,προσπαθωντας κυριως να πεισουν τον ιδιο τους τον εαυτο,αφου ηδη ξερουν οτι ετσι οπως τα εκαναν η κατασταση ειναι μη αναστρεψιμη...
Δεν ειναι κακο να παραδεχομαστε καποια πραγματα.Δεν εκβιαζω τιποτα ο καθενας ψηφιζει οτι θελει και δεν με αφορα.Λεω απλα την γνωμη μου σχολιαζοντας αυτη την προεκλογικη περιοδο σε αυτο το τοπικ.Αν εσυ θες να ακους συνεχεια το ποσο κακος ειναι ο Καραμανλης,τι ψεματα λεει.ποσο κατεστρεψε την χωρα, και τι καλος θα ειναι ο Παπανδρεου και το πασοκ τωρα που ερχονται θα βρεις αρκετους να λενε τα ιδια με σενα στο συγκεκριμενο τοπικ και οχι μονο....
Τωρα για το αν ειναι αναστρεψιμη η κατασταση ασε να το δουμε στην πραξη αν και οπως ειπα πριν, λιγο με ενδιαφερει....

koyote (Γιωργος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O koyote έγραψε στις 12:42, 08-09-09:

Το ποσο καλος ειναι ο παπανδρεου να εισαι σιγουρος οτι δεν εχω ορεξη να το ακουω....

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 13:58, 08-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από astathmitos
οχι, καλος δημαγωγος ειναι. και αρκετα τυφλωμενος με την εξουσια ωστε να κανει παινχιδακια για να ξαναβγει. τα μετρα πραγματικα δεν ξερω αν ειναι αναγκαια, αλλα προσωπικα δεν θα περιμενω εναν μεσσια στο ονομα του καραμανλη ή στο ονομα του παπανδρεου να κουνησει το μαγικο ραβδι του για να αλλαξει η ελλαδα. αν δεν ασχοληθουμε εμεις, δεν προκειται να γινει κατι. εμεις αδιαφορουμε
Ειπες την μαγικη λεξη...Νοημων.Σε αυτο ακριβως το κοινο απευθυνεται ο Καραμανλης.Για αυτο και εγω αμφιβαλλω κατα ποσο θα εχει απηχηση η ειλικρινεστατη τοποθετηση του...Δεν νομιζω οτι ο Ελληνας ειναι ακομα τοσο ωριμος πολιτικα ωστε να δεχτει κατι τετοιο.Ο αλλος θελει να βολευτει στο δημοσιο να βαλει και το παιδι του,του αρεσει να ακουει τον πολιτικο να του λεει οτι αλλαζει η Ελλαδα,οτι θα δωσουμε λεφτα τους παντες,οτι αλλαζουμε οικονομικη πολιτικη θα-θα-θα......5,5 χρονια δεν υπηρχε οικονομικη κριση παντως....
Και 15 μοναδες παντως να χασει εγω ειμαι περηφανος που η Ελλαδα εχει ενα τετοιο πολιτικο
αν ο ελληνας ηταν πολιτικα ωριμος και πολιτικα ενεργος, δεν θα ειχαμε τετοιους πολιτικους

Fata Morgana

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Fata Morgana
H Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 377 μηνύματα.

H Fata Morgana έγραψε στις 10:14, 09-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Πες μου ποιος είναι αυτός να τον ψηφίσω εκ μέρους σου, μιας που απ'οτι καταλαβαίνω δεν ψηφίζεις ακόμη.
Αυτο μου λεει κι ο πατερας μου.. Θες να ψηφισεις εμενα; Σε ενα χρονο θα φτιαξω κομμα..(πλακα κανω)

συμβιβασμος στα σκατα;

οχι, καλος δημαγωγος ειναι. και αρκετα τυφλωμενος με την εξουσια ωστε να κανει παινχιδακια για να ξαναβγει. τα μετρα πραγματικα δεν ξερω αν ειναι αναγκαια, αλλα προσωπικα δεν θα περιμενω εναν μεσσια στο ονομα του καραμανλη ή στο ονομα του παπανδρεου να κουνησει το μαγικο ραβδι του για να αλλαξει η ελλαδα. αν δεν ασχοληθουμε εμεις, δεν προκειται να γινει κατι. εμεις αδιαφορουμε
Φυσικα και δεν ειναι αναγκαια τα μετρα. Αφου θα μπορουσε καλλιστα να φορολογησει τα καζινα και τις λοιπες μ@λ@κιες και να βγαλει μεσα σε ενα χρονο λεφτα που θα μπορουν να ξεπληρωσουν ολο το δημοσιο χρεος της Ελλαδας. Δεν ειναι λυση για τη βελτιωση των οικονομικων του λαου η επιβολη επιπλεον φορων!

mikrorani

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mikrorani
H mikrorani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H mikrorani έγραψε στις 11:51, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από fabulous
Συμπάθεια στο ΚΚΕ = συμπάθεια στον αριστερό φασισμό. 1) Ο τελευταίος μεγάλος ήταν ο Κωνσταντίνος Καραμανλής. Από τότε που πέθανε καλές στιγμές δεν ξαναχαμε. 2) Ο ανδρέας ήταν ο τελευταίος υποφερτός. Λαϊκιστής μέχρι αηδίας και ρουσφετολόγος, μα είχε μερικές καλές στιγμές, όπως το σύμφωνο φιλίας με την βουλγαρία και την αντιμετώπιση της κρίσης του 87' (?).
μπορεις να μου εξηγησεις σε παρακαλω αυτο περι αριστερου φασισμου?ακομα για πες μου,τι καλεσ στιγμες ειχαμε απ τον Καραμανλη?

It's mOnEy honey

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη It's mOnEy honey
Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.

O It's mOnEy honey έγραψε στις 14:00, 10-09-09:

Είδα τη συνέντευξη τύπου του ΣΥΡΙΖΑ
Ο Α.Τσίπρας έβγαλε μια αλήθεια στα λόγια του..
Κατηγόρησε οτι τους βολιδοσκοπούν τα ΜΜΕ και καθώς όλοι έχουν συμφέροντα για να μη μπει ο ΣΥΡΙΖΑ στη Βουλή σχεδιάζουν την πολιτική τους αποτυχία...
Ο Πάντζας μίλησε καταπληκτικά επίσης
Δεν είμαι ΣΥΡΙΖΑ αλλα σήμερα τους πίστεψα

mikrorani

Νεοφερμένος

H mikrorani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H mikrorani έγραψε στις 14:28, 10-09-09:

Για μενα ο ΣΥΡΙΖΑ ειναι μια φουσκα που επιτελους εσκασε.
πανε για διασπαση και ο Τσιπρας αρχιζει τις προεκλογικες φανφαρες για να εχει κοσμο με το μερος του.Το ιδιο θα κανει κ ο Αλαβανος,αν δεν το χει κανει ηδη...

It's mOnEy honey

Δραστήριο Μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.

O It's mOnEy honey έγραψε στις 14:32, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από mikrorani
Για μενα ο ΣΥΡΙΖΑ ειναι μια φουσκα που επιτελους εσκασε.
πανε για διασπαση και ο Τσιπρας αρχιζει τις προεκλογικες φανφαρες για να εχει κοσμο με το μερος του.Το ιδιο θα κανει κ ο Αλαβανος,αν δεν το χει κανει ηδη...
αν δεν τρώγονταν μεταξύ τους πιστεύω οτι θα είχαν αξιοπρεπή παρουσία
εχουν ιδέες
ιδεολογία και μάχονται
δεν είναι ΚΚΕ (ευτυχώς)
Και ναι εγω παρ 'όλο που είμαι ***** θέλω το Σύριζα στη Βουλή
Προτιμάς το ΛΑΟΣ 4ο κόμμα?

opoulos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη opoulos
Ο opoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O opoulos έγραψε στις 14:44, 10-09-09:

ρε παιδια θα χασουμε καμια μερα στις σχολες απο τις εκλογες???

stella (Στέλλα)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη stella
H Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 472 μηνύματα.

H stella έγραψε στις 14:50, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από It's mOnEy honey
εχουν ιδέες
ιδεολογία και μάχονται
δεν είναι ΚΚΕ (ευτυχώς)

Δυστυχώς τρώγονται και δεν εμπνέουν και πολυ εμπιστοσύνη...ειδα και γω τον Τσίπρα!καλά τα πήγε!Καλά το ΛΑΟΣ θα σαρώσει!!!Στις προηγούμενες εκλογές ήταν η ξαδ μου δικαστικός αντιπρόσωπος και γω γραμματέας και το ΛΑΟΣ πήρε περισσότερους ψηφους στο τμήμα μας απ ότι το ΚΚΕ και ο ΣΥΡΙΖΑ μαζί!Μη μιλήσω και για τις 5 ψήφους που πήρε η Χ.Αυγη!

It's mOnEy honey

Δραστήριο Μέλος

O It's mOnEy honey έγραψε στις 14:56, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από opoulos
ρε παιδια θα χασουμε καμια μερα στις σχολες απο τις εκλογες???
αυτό σε ενδιαφέρει?ή το μέλλον του τόπου?
Αρχική Δημοσίευση από stella
Δυστυχώς τρώγονται και δεν εμπνέουν και πολυ εμπιστοσύνη...ειδα και γω τον Τσίπρα!καλά τα πήγε!Καλά το ΛΑΟΣ θα σαρώσει!!!Στις προηγούμενες εκλογές ήταν η ξαδ μου δικαστικός αντιπρόσωπος και γω γραμματέας και το ΛΑΟΣ πήρε περισσότερους ψηφους στο τμήμα μας απ ότι το ΚΚΕ και ο ΣΥΡΙΖΑ μαζί!Μη μιλήσω και για τις 5 ψήφους που πήρε η Χ.Αυγη!
τι να πω?ντροπή!(για τη Χρυσή Αυγή)

stella (Στέλλα)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 472 μηνύματα.

H stella έγραψε στις 15:01, 10-09-09:

αυτό σε ενδιαφέρει?ή το μέλλον του τόπου?

τι να πω?ντροπή!

αχ αν έβλεπες πόσο χαιρόταν ο εκλογικός αντιπρόσωπος του ΛΑΟΣ στην καταμέτρηση θα έσκαγες στα γέλια!κι όταν ανοίξαμε ένα φάκελο και ειχε ενα του ΛΑΟΣ και ενα της ΝΔ μεσα είπε μα καλά ποιός έκανε τέτοιο έγκλημα?είπαμε αναποφάσιστοι αλλά όχι και έτσι!

It's mOnEy honey

Δραστήριο Μέλος

O It's mOnEy honey έγραψε στις 15:05, 10-09-09:

αχ αν έβλεπες πόσο χαιρόταν ο εκλογικός αντιπρόσωπος του ΛΑΟΣ στην καταμέτρηση θα έσκαγες στα γέλια!κι όταν ανοίξαμε ένα φάκελο και ειχε ενα του ΛΑΟΣ και ενα της ΝΔ μεσα είπε μα καλά ποιός έκανε τέτοιο έγκλημα?είπαμε αναποφάσιστοι αλλά όχι και έτσι!
χαχα
κυκλοφορεί πολύ φασισταριό εκει έξω
με φοβίζει όλη αυτή η κατάσταση
κυρίως γιατί πολλοί νεοι υιοθετούν ακροδεξιές/φασιστικές αντιλήψεις
Ενας μου λεει
Καλύτερα να τα πέρνει ένας (βασιλιάς) παρά πολλοί (βουλευτές)
Τι να του απαντήσεις μετά
Οτι μ@λ@κι@ ακούνε απο ους παππούδες (πρων ασφαλίτες στην κατοχή) το λένε
και μετά πρόοδος σου λέει
προβλέπω σε μερικά χρονάκια νέο πραξικόπημα...

stella (Στέλλα)

Πολύ δραστήριο μέλος

H stella έγραψε στις 15:16, 10-09-09:

χαχα
Ενας μου λεει

καλά ειδικά στη Μακεδονία το ΛΑΟΣ έχει ποσοστό 7%!!!!έλεος...πάντως εγω νομίζω οτι πολλοι απο τους ψηφοφορους του ΛΑΟΣ είναι αμόρφωτοι και νομίζουν οτι ο Καρατζαφέρης θα διαφυλάξει τις αξίες της φιλοπατρίας,της θρησκειας το θεσμό της οικογένειας κλπ!Κρύβεται καλά ο φασίστας και τον πιστεύουν!Έχεις δει ποτε στο ΤΗΛΕΑΣΤΥ τον Άδωνι να γκαρίζει έξω οι ξένοι?μου φαίνεται πολυ αστειο!

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,288 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 15:20, 10-09-09:

χαχα
Ενας μου λεει
εγώ προβλέπω οτι το μεταχουντικό σύνδρομο(αριστερά=δημοκρατία) θα καταφέρει τελικά να προκαλέσει ολική εγκεφαλική αναπηρά στους έλληνες.

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 15:21, 10-09-09:

καλά ειδικά στη Μακεδονία το ΛΑΟΣ έχει ποσοστό 7%!!!!έλεος...πάντως εγω νομίζω οτι πολλοι απο τους ψηφοφορους του ΛΑΟΣ είναι αμόρφωτοι και νομίζουν οτι ο Καρατζαφέρης θα διαφυλάξει τις αξίες της φιλοπατρίας,της θρησκειας το θεσμό της οικογένειας κλπ!Κρύβεται καλά ο φασίστας και τον πιστεύουν!Έχεις δει ποτε στο ΤΗΛΕΑΣΤΥ τον Άδωνι να γκαρίζει έξω οι ξένοι?μου φαίνεται πολυ αστειο!
εχετε δει τη λογικη που πλησιασε ψινακη και ανατολακη ο Καρατζαφερης;

stella (Στέλλα)

Πολύ δραστήριο μέλος

H stella έγραψε στις 15:22, 10-09-09:

εχετε δει τη λογικη που πλησιασε ψινακη και ανατολακη ο Καρατζαφερης;

όχι αλλά αν δω τον Ψινάκη στη Βουλή δε θα ξέρω αν ειναι για γέλια ή για κλάμματα...

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 15:23, 10-09-09:

Τελικά δεν θα είναι μαζί με το ΛΑ.Ο.Σ ο Ηλίας Ψινάκης.Κρίμα.

stella (Στέλλα)

Πολύ δραστήριο μέλος

H stella έγραψε στις 15:26, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από John The Greek
Τελικά δεν θα είναι μαζί με το ΛΑ.Ο.Σ ο Ηλίας Ψινάκης.Κρίμα.

έλα ρε γιατί έτσι?δεν προλαβαίνει τελικά ε?κρίμα για την πολιτική του τόπου έχασε έναν απο τους πιο αξιοπρεπείς και σοβαρούς πολιτευτές...

mikrorani

Νεοφερμένος

H mikrorani έγραψε στις 15:35, 10-09-09:

εχουν ιδέες
ιδεολογία και μάχονται
δεν είναι ΚΚΕ (ευτυχώς)
οχι βεβαια!μακρυα απο μας ο λαικιστης του κ#λου,ο Καρατζαφερης!
αληθεια,το ''ευτυχως'' για το ΚΚΕ πως το εννοουσες?

It's mOnEy honey

Δραστήριο Μέλος

O It's mOnEy honey έγραψε στις 15:46, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από mikrorani
οχι βεβαια!μακρυα απο μας ο λαικιστης του κ#λου,ο Καρατζαφερης!
αληθεια,το ''ευτυχως'' για το ΚΚΕ πως το εννοουσες?
Το ΚΚΕ παραμένει στην τυπολατρία στον συντηρητισμό
και επαναλαμβάβεται
και με κουράζει φρικτα..
Δεν εχει καταλάβει οτι ο υπαρκτός σοσιαλισμός δεν υφίσταται?
Οστόσω για να μη το αδικώ δεν εχει απομακρυνθεί απο την εργατική τάξη
που την στηρίζει επαρκώς..
και ναι αγαπητέ αριστερά=δημοκρατία
Δείξε μου έναν δεξιό που αγωνίστηκε στη χούντα
απλώς οι δεξιοί είναι καταπιεσμένοι εθνικιστές για να είναι politically correct
και stella κρίμα που θα σαι θεσσαλονίκη,καθώς συμφωνώ απόλυτα μαζί σου

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους