Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,079 μηνύματα σε 74,652 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 234)
ΝΔ
26
11,11%
ΠΑΣΟΚ
118
50,43%
ΚΚΕ
10
4,27%
ΣΥΡΙΖΑ
8
3,42%
ΛΑΟΣ
11
4,70%
Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)
27
11,54%
Οικολόγοι Πράσινοι
11
4,70%
Λευκό
23
9,83%

Kansas Rocks! (Δέσποινα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kansas Rocks!
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 982 μηνύματα.

H Kansas Rocks! έγραψε στις 22:43, 04-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Δε μπορείς να μου βάζεις τη μούρη και τη γλώσσα του σαν επιχείρημα, απλά, δεν το δέχομαι. Σου ξαναλέω να κρίνεις το πρόγραμμά του και την πολιτική σου συμπεριφορά. Το ότι είπε "πηλίκιο" το "πηλίκο" ειναι ουσιώδες; Με τα ελληνικά του θα σε κυβερνήσει ή με τη συμπεριφορά και το επιτελείο του;

Πολιτική μούρη εννοούσα ως αρχηγός αντιπολιτευσης. Μου φάνηκε πολύ λίγος... Ούτε πυγμη ούτε τίποτα... Πολιτική μου συμπεριφορά? Δεν ψηφίζω ακόμα φίλε... Ούτε έχω αναμιχθεί στα πανεπιστήμια όπως έχεις κάνει εσύ προφανώς. Και με τα ελληνικά του θα κυβερνήσει... Ελληνικά δε μιλάμε σ'αυτή τη χώρα? Εγώ θα περιμένω, να δω... Και την επόμενη φορα που θα ψηφίζω, θα δω αν θα τον ψηφίσω ή όχι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ραφαέλα33847
H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε στις 22:43, 04-10-09:

Είχα πάει πριν 2 χρόνια όταν Ο Γιώργος είχε έρθει στο νησί

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,078 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 22:45, 04-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από don_aris91
Δηλαδη ρε Μιχαλη εσυ εμπιστευεσε το Παπανδρεου;
Δεν εμπιστεύομαι κανέναν εκτός απ'τον εαυτό μου, απλά δεν θέλω και δε μπορώ να κυβερνήσω. Το ζήτημα που θέτω ειναι ότι η κριτική (γενικά) πρέπει να πατάει σε σωστές βάσεις. Είτε τον εμπιστεύομαι είτε όχι, δεν θα το κρίνω αυτό απ'το πηλίκιο, έλεος δηλαδή...Πρόγραμμα, συνεργάτες, συμπεριφορά και πολιτικές δεν έχει για να κρίνω; Γιατι να το κουράζω στα Ελληνικά; Προσφέρει κάτι; Έχει κάποια ουσία;

Αρχική Δημοσίευση από fasdag
σταματιστε λιγο τις κατηγοριες. θελω απλα να ρωτησω την ραφαελα με τι σκεπτικο στηριζει στα 15 της ΠΑ.ΣΟ.Κ. εχει παρακολουθησει συζητησεις;(οχι προεκλογικες ομιλιες) γνωριζει το προγραμμα του κομματος; γνωριζει την ιστορια του χωρου και την πορεια των μελων της;

δεν εχω ορεξη να μιλησω αλλο γενικοτερα, η μοναδικη παρεμβαση θα ειναι αυτη
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά νομίζω ότι ζητάς πάρα πολλά.

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 22:45, 04-10-09:

πριν απο δυο χρονια στα 13 σου;

antara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη antara
H antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H antara έγραψε στις 22:45, 04-10-09:

Λίγα λεπτά μετά την ανακοίνωση των επίσημων αποτελεσμάτων από το Υπουργείο Εσωτερικών, ένας σκοτεινός άνδρας πλησίασε το επιτελείο του Γιώργου Παπανδρέου. Ψιθύρισε δυο λόγια στο αυτί του Ραγκούση, κι αυτός τον άφησε να περάσει. Κρατώντας ένα φάκελο, πλησίασε το νέο πρωθυπουργό της Ελλάδας. "Κύριε Πρόεδρε", του είπε, "αυτό είναι για εσάς". Ο Παπανδρέου πήρε το φάκελο χαμογελαστός ("το πρώτο μου ρουσφέτι!", σκέφτηκε), χωρίς να φαντάζεται το περιεχόμενό του. Ήταν μια επιστολή. Μια επιστολή που κάθε πρωθυπουργός λαμβάνει, λίγα λεπτά μετά την εκλογή του. Να τι έγραφε:

"Αγαπητέ κύριε Πρωθυπουργέ

Είμαι ο Ελληνικός Λαός, που πριν από λίγο σας εξέλεξα πρωθυπουργό. Γνωριζόμαστε, δεν ξέρω αν με θυμάστε. Θα γνωριστούμε πολύ καλύτερα στη συνέχεια. Δεν είμαι σίγουρος ότι έκανα τη σωστή επιλογή γράφοντας αυτή την επιστολή στα Ελληνικά, anyway πρωθυπουργός είστε τώρα, θα βρείτε κάποιον να τη μεταφράσει στα αγγλικά ή στα greeklish, ό,τι προτιμάτε. Θερμά συγχαρητήρια για την εκλογή σας. Ξέρω ότι περιμένατε πολλά χρόνια για να φτάσετε σ' αυτό το σημείο, και νιώθετε τώρα έτοιμος να κυβερνήσετε και να αλλάξετε το σκηνικό και να σώσετε στην Ελλάδα. Σας γράφω αυτή την επιστολή για να σας εξηγήσω λίγο πώς έχουν τα πράγματα.

Δεν θα αλλάξετε τίποτα απολύτως.

Θα τα αφήσετε όλα ως έχουν.

Είστε, ασφαλώς, ενήμερος για το ότι δουλεύετε για μένα. Είστε ο υπηρέτης μου, τροπον τινά. My bitch. Αν κοιτάξετε ιστορικά τις κυβερνήσεις μετά τη μεταπολίτευση, όλες τους ήταν my bitches. Πέρα από κάποιες κραυγαλέες εξαιρέσεις (η είσοδος στην ΕΟΚ και στο ευρώ, ας πούμε), κατά τις οποίες οι bitches έκαναν του κεφαλιού τους, τα πράγματα έγιναν πάντα όπως τα ήθελα.

Πρέπει να καταλάβετε, και θα είμαι ξεκάθαρος σ' αυτό, ότι δεν με απασχολεί το μέλλον της "χώρας" ή της "οικονομίας". Δεν με ενδιαφέρουν τα μακροικονομικά δεδομένα και τι λέει ο Αλμούνιας. Στα ***** μου ο Αλμούνιας. Εγώ, ως Λαός, ψηφίζω αποκλειστικά με βάση το βραχυπρόθεσμο συμφέρον μου. Να βάλω την κόρη στο δημόσιο, να πάρω το Καγιέν, βενζίνα για το Καγιέν, εξοχικό και φουσκωτό, κι ας έχει δημόσιο χρέος, κι ας υπάρχει διαφθορά μεγαλύτερη απ' του Τζιμπουτί. Τι με νοιάζει εμένα; Δεν θέλω να ακούω για "δύσκολες επιλογές". Θέλω "Τσοβόλα δως τα όλα". Έτσι είμαι φτιαγμένος.

Και μάλιστα, ψηφίζω με βάση το συμφέρον του κάθε μέλους μου ξεχωριστά. Γιατί μπορεί να σας γράφω ως Λαός, αλλά μην κάνετε το λάθος να με θεωρήσετε ως κάτι ενιαίο. Δεν είμαι. Είμαι 10 εκατομμύρια κακομαθημένα ημιμαθή παιδάκια που είναι πεπεισμένα από τη μαμά τους ότι είναι τα καλύτερα και τα εξυπνότερα στον κόσμο. Στην πρώτη στραβή οι μισοί θα φύγουν στο εξωτερικό, και οι μισοί των άλλων μισών θα γίνουν δωσίλογοι των Τούρκων/Γερμανών/Εξωγήινων καταχτητών. Είμαι ένα ετερόκλητο μείγμα από δειλούς και φωνακλάδες ξερόλες. Και ως τέτοιο, είμαι πανίσχυρο.

Είμαι πανίσχυρος.

Είσαι υπό τον πλήρη μου έλεγχο. Γι' αυτό θα κάνεις ό,τι σου λέω, or else.

Τις επόμενες ημέρες θα σε αφήσω να βολευτείς στο ωραίο το μέγαρο που σου 'χω, να διαλέξεις τους ανθρώπους σου, να κάνεις τα κουμάντα σου. Δεν θα σε ενοχλήσω απευθείας, αλλά πολύ σύντομα θα αρχίσω να επικοινωνώ με ανθρώπους στο κόμμα σου πολύ του χεριού μου, και θα αρχίσω να τους ζητάω χάρες. Πολλές χάρες. Εκατομμύρια χάρες. Από προτεραιότητα για νεφρό μέχρι μετάταξη για φαντάρους, κι από διορισμό στο Υπουργείο Πράσινης Ανάπτυξης μέχρι μεταγραφή από πανεπιστήμιο της Βουλγαρίας. Και οι χάρες θα μου γίνουν. Όπως γίνονταν πάντα. Ευτυχώς το κόμμα σου έχει πολλούς τέτοιους ανθρώπους, ένα μηχανισμό ολόκληρο που λειτουργούσε για δεκαετίες. Εσύ δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα. Κάνε το τζόγκινγκ σου, συνάντησε τους ξένους ηγέτες, τρίμαρε το μουστάκι, και μίλα για μεγαλεπίβολους στόχους και για Ίντερνετ. Εφόσον οι άνθρωποί σου κάνουν τις χάρες που πρέπει, μια χαρά θα τα πάμε.

Και μην ξεχνάς: Ο λόγος που σου δίνω σχεδόν απόλυτη εξουσία πάνω στα θέματα του κράτους, με την υποχρεωτική αυτοδυναμία κτλ, είναι ότι βαριέμαι να ασχοληθώ. Μην παίρνουν τα μυαλά σου αέρα.

I own you.

Θα τα λέμε
Φιλάκια
Ελληνικός Λαός"

Μετά από τόσες μέρες "σοβαρών συζητήσεων" που με κούρασαν, αυτό το κειμενάκι που ανέβηκε πριν λίγο στο yupi.gr με διασκέδασε αρκετά....

don_aris91 (Άρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη don_aris91
Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Ψάχνομαι. . Έχει γράψει 429 μηνύματα.

O don_aris91 έγραψε στις 22:47, 04-10-09:

Ποιος Παπανδρεου ρε παιδια τωρα.Με δουλέυετε;Μόνο το ονομα εχει.Που στις συνεντευξεις του του δινουν απο πριν τις ερωτησεις οι δημοσιογραφοι.Και μετα χαιρονται που δεν εκανε σαρδαμ.Αλλα τον ρωτανε και αλλα απανταει.Χιλιες φορες Βενιζελος.

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,078 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 22:48, 04-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Kansas Rocks!
Πολιτική μούρη εννοούσα ως αρχηγός αντιπολιτευσης. Μου φάνηκε πολύ λίγος... Ούτε πυγμη ούτε τίποτα... Πολιτική μου συμπεριφορά? Δεν ψηφίζω ακόμα φίλε... Ούτε έχω αναμιχθεί στα πανεπιστήμια όπως έχεις κάνει εσύ προφανώς. Και με τα ελληνικά του θα κυβερνήσει... Ελληνικά δε μιλάμε σ'αυτή τη χώρα? Εγώ θα περιμένω, να δω... Και την επόμενη φορα που θα ψηφίζω, θα δω αν θα τον ψηφίσω ή όχι.
Την πολιτική ΤΟΥ συμπεριφορά ηθελα να πω, σόρρυ. Δεν τον υποστηρίζω σε καμία περίπτωση, απλά δε μπορώ να καταλάβω γιατί αναλώνεσαι στο να επικεντρώνεσαι σε κάτι που εκ των πραγμάτων δεν έχει καμία ουσία...Νομίζω οτι υπάρχουν πολύ σοβαρότερα και ουσιαστικότερα πράγματα να κρινει κάποιος κι αν το κάνει, θα προσφέρει και στο διάλογο. Προς το παρόν απλώς συντηρείται ένα ανέκδοτο που πάλιωσε και πλέον κουράζει...

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 22:48, 04-10-09:

Το ζήτημα που θέτω ειναι ότι η κριτική (γενικά) πρέπει να πατάει σε σωστές βάσεις. Είτε τον εμπιστεύομαι είτε όχι, δεν θα το κρίνω αυτό απ'το πηλίκιο, έλεος δηλαδή...Πρόγραμμα, συνεργάτες, συμπεριφορά και πολιτικές δεν έχει για να κρίνω; Γιατι να το κουράζω στα Ελληνικά; Προσφέρει κάτι; Έχει κάποια ουσία;
παρα τις κοντρες που ειχα στο παρελθον, ειναι απο τις πιο σωστες απαντησεις που εχω διαβασει εδω περα. κριτικη δεν κανεις με βαση τον τροπο ομιλιας του αλλου, αλλα με βαση το εργο που θα κανει

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 22:48, 04-10-09:

Ποιος Παπανδρεου ρε παιδια τωρα.Με δουλέυετε;Μόνο το ονομα εχει.Που στις συνεντευξεις του του δινουν απο πριν τις ερωτησεις οι δημοσιογραφοι.Και μετα χαιρονται που δεν εκανε σαρδαμ.Αλλα τον ρωτανε και αλλα απανταει.Χιλιες φορες Βενιζελος.
E ντάξει.Δεν θα κυβερνήσει μονάχος του.

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 22:48, 04-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac
Τα αδιεξοδα ποια ειναι; Μπορεις να μου εξηγησεις πχ με καποια παραδειγματα;
Με λιγα λογια το δικο μου αδιεξοδο ειναι το εξης:

Αγαναχτω καθημερινα με την κατασταση σε αυτη τη χωρα και τους πολιτικους της..

Ερχονται εκλογες..

Ενα απο τα δυο μεγαλα κομματα δεν θελω να ψηφισω επειδη ξερω οτι δεν θα αλλαξει τιποτα..Ουτε τωρα ουτε και στο μελλον (αλλωστε και οι νεοι που μπαινουν σαν πολιτικοι σε αυτα τα κομματα,ειναι οι αρχιδαπιτες και οι αρχιπασπιτες των σχολων..Οταν αυτοι πατουσαν επι πτοωματων για να βγουνε στις φοιτητικες εκλογες και κανανε υπογειες συνεργασιες με τους καθηγητες με ανταλλαγμα να τους περνανε μαθηματα,τι ελπιδα να εχω εγω οτι θα εχουν ηθος ως πολιτικοι?)

Απο τα μικρα εντος βουλης το κκε ειναι εκτος εποχης,το λαος ειναι φασιστικο (παρεπιμπτωντος σημερα ειδα παλια φωτογραφια του βουλευτης μας Βοριδη: http://anything-but-nd.blogspot.com/...g-post_07.html) και ο συνασπισμος εχει 15.000 συωιστωσες και τασεις και εχει αποδεχθει τον ρολο της μικρης αντιπολιτευσης..

Οι οικολογοι πρασινοι με χαλασανε που ηταν ετοιμοι αν μπαιναν στη βουλη και δεν εβγαζε αυτοδυναμια ο γιωργακης να συνεργαστουν..Ακομα νομιζουν οτι το πασοκ ειναι σοσιαλιστικο κομμα και εχει διαφορες απο τη νδ..

Ψηφιζοντας ενα απο τα μικρα εξωκοινοβουλευτικα κομματα εδινα μεγαλυτερες πιθανοτητες αυτοδυναμιας στο πασοκ..

Λευκο και ακυρο στηριζουν το πρωτο κομμα..

Η αποχη λαμβανεται ως αδιαφορια..

Εσυ ολα αυτα δεν τα βλεπεις ως αδιεξοδο???

Αρχική Δημοσίευση από QsLv

Και για να μην ξεχνιόμαστε:
Η ρευστή αγάπη είναι μπαλαμούτι/
εμπρός στο δρόμο που χάραξε το Ντουρούτι

γιατί και η Δαμανάκη ήταν κάποτε επαναστάτις.

Οντως ειναι ο Ντουρουτι..Και τι θελεις να πεις με το συνθηματακι,επειδη δεν το πιανω??

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

don_aris91 (Άρης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Ψάχνομαι. . Έχει γράψει 429 μηνύματα.

O don_aris91 έγραψε στις 22:49, 04-10-09:

Δεν εμπιστεύομαι κανέναν εκτός απ'τον εαυτό μου, απλά δεν θέλω και δε μπορώ να κυβερνήσω. Το ζήτημα που θέτω ειναι ότι η κριτική (γενικά) πρέπει να πατάει σε σωστές βάσεις. Είτε τον εμπιστεύομαι είτε όχι, δεν θα το κρίνω αυτό απ'το πηλίκιο, έλεος δηλαδή...Πρόγραμμα, συνεργάτες, συμπεριφορά και πολιτικές δεν έχει για να κρίνω; Γιατι να το κουράζω στα Ελληνικά; Προσφέρει κάτι; Έχει κάποια ουσία;

Οπως και να το κανουμε ο αρχηγος του κομματος κανει την πρωτη εντυπωση.Και οσον αφορα το προγραμμα πηξαμε στις γενικοτητες"θα κανω αυτο",¨θα κανω το αλλο"...
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από SoZi
E ντάξει.Δεν θα κυβερνήσει μονάχος του.
Εκει ελπιζω...

tazoulini (maria)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tazoulini
H maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θάσος (Καβάλα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H tazoulini έγραψε στις 22:51, 04-10-09:

Παντως εμενα αυτο που μου εκανε εντυπωση και θελω αν γινεται καποιος να μου λυσει αυτην την απορια ειναι οτι ενω ο Καραμανλης ειχε το δικαιωμα να παρατηνει της εκλογες 1,5 χρονο και ενω τα στατιστικα εδειχναν οτι προειγηται ο Παπανδρεου αυτος εδωσε την συγκαταθεση του για εκλογες.. Ολο αυτο το σκηνικο δν ειναι λιγο περιεργο;

Kansas Rocks! (Δέσποινα)

Περιβόητο Μέλος

H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 982 μηνύματα.

H Kansas Rocks! έγραψε στις 22:52, 04-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ραφαέλα
Είχα πάει πριν 2 χρόνια όταν Ο Γιώργος είχε έρθει στο νησί

Και σε άφησαν οι γονείς σου να πας να τον δεις?

Είμαι πανίσχυρος.

Είσαι υπό τον πλήρη μου έλεγχο. Γι' αυτό θα κάνεις ό,τι σου λέω, or else.

Τις επόμενες ημέρες θα σε αφήσω να βολευτείς στο ωραίο το μέγαρο που σου 'χω, να διαλέξεις τους ανθρώπους σου, να κάνεις τα κουμάντα σου. Δεν θα σε ενοχλήσω απευθείας, αλλά πολύ σύντομα θα αρχίσω να επικοινωνώ με ανθρώπους στο κόμμα σου πολύ του χεριού μου, και θα αρχίσω να τους ζητάω χάρες. Πολλές χάρες. Εκατομμύρια χάρες. Από προτεραιότητα για νεφρό μέχρι μετάταξη για φαντάρους, κι από διορισμό στο Υπουργείο Πράσινης Ανάπτυξης μέχρι μεταγραφή από πανεπιστήμιο της Βουλγαρίας. Και οι χάρες θα μου γίνουν. Όπως γίνονταν πάντα. Ευτυχώς το κόμμα σου έχει πολλούς τέτοιους ανθρώπους, ένα μηχανισμό ολόκληρο που λειτουργούσε για δεκαετίες. Εσύ δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα. Κάνε το τζόγκινγκ σου, συνάντησε τους ξένους ηγέτες, τρίμαρε το μουστάκι, και μίλα για μεγαλεπίβολους στόχους και για Ίντερνετ. Εφόσον οι άνθρωποί σου κάνουν τις χάρες που πρέπει, μια χαρά θα τα πάμε.

Τρομερό...

Την πολιτική ΤΟΥ συμπεριφορά ηθελα να πω, σόρρυ. Δεν τον υποστηρίζω σε καμία περίπτωση, απλά δε μπορώ να καταλάβω γιατί αναλώνεσαι στο να επικεντρώνεσαι σε κάτι που εκ των πραγμάτων δεν έχει καμία ουσία...Νομίζω οτι υπάρχουν πολύ σοβαρότερα και ουσιαστικότερα πράγματα να κρινει κάποιος κι αν το κάνει, θα προσφέρει και στο διάλογο. Προς το παρόν απλώς συντηρείται ένα ανέκδοτο που πάλιωσε και πλέον κουράζει...
Εγώ κολλάω στο λόγο του, έχω κόλλημα με τη γλώσσα, θέλω ο άλλος να μιλάει σωστά, χούι μου είναι, τι να κάνω? Μπορείς να μου βρεις ενα καλό της πολιτικής του ως αντιπολίτευση, και να μου πεις γιατί νομίζεις ότι με βάση το κυβερνητικό του πρόγραμμα θα κάνει κάτι διαφορετικό?

don_aris91 (Άρης)

Δραστήριο Μέλος

O don_aris91 έγραψε στις 22:52, 04-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από tazoulini
Παντως εμενα αυτο που μου εκανε εντυπωση και θελω αν γινεται καποιος να μου λυσει αυτην την απορια ειναι οτι ενω ο Καραμανλης ειχε το δικαιωμα να παρατηνει της εκλογες 1,5 χρονο και ενω τα στατιστικα εδειχναν οτι προειγηται ο Παπανδρεου αυτος εδωσε την συγκαταθεση του για εκλογες.. Ολο αυτο το σκηνικο δν ειναι λιγο περιεργο;
Μαλλον γιατι το ειχε καταλαβει και ο ιδιος οτι δεν τραβουσε αλλο....

georg13pao

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη georg13pao
Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 359 μηνύματα.

O georg13pao www.e-parea.com έγραψε στις 22:53, 04-10-09:

Ενώ ο Καραμανλής με το στημένο ακροατήριο ήταν καλύτερος;

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 22:53, 04-10-09:

Γιατί τι θα άλλαζε?Ήταν σειρά του ΠΑΣΟΚ να βγει τώρα.Να χαλάσουμε τους κανόνες?

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 22:54, 04-10-09:

Τις ερωτήσεις τις δίνουν στους πάντες...Δε νομίζω οτι προσφέρει κάτι να συνεχίζουμε να το κουράζουμε...Ενδοπασοκιακά, σαφώς και θα προτιμούσα Βενιζέλο.

Αρχική Δημοσίευση από fasdag
παρα τις κοντρες που ειχα στο παρελθον, ειναι απο τις πιο σωστες απαντησεις που εχω διαβασει εδω περα. κριτικη δεν κανεις με βαση τον τροπο ομιλιας του αλλου, αλλα με βαση το εργο που θα κανει
Απλά αυτό που θελω να τονίσω ειναι ότι ο χαβαλές, κάποτε, πρέπει να τελειώνει και να μιλάμε σοβαρά. Αν θέλουμε να κάνουμε πολιτική δηλαδή, αν όχι, εντάξει, να μου το πείτε να κάνω πάσο. Απλά τουλάχιστον όταν χαλάμε κάποιο σάλιο, να προσφέρει και κάτι. Και δε νομίζω να προσφέρει κάτι το να λέμε 100 φορές για τα σαρδάμ και καμία για το κυβερνητικό πρόγραμμα. Δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει άνθρωπος που δεν συμφωνεί μ'αυτό, με καμία διάθεση υπεροψίας το λέω, απλά μου φαίνεται τόσο λογικό και μονοσήμαντο αυτό που λέω που δυσκολεύομαι να πιστεψω ότι το έχω πει δέκα φορές κι ακόμη πρέπει να το υπερασπίζομαι...Με όλο το σεβασμό δηλαδή.

TheClash (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη TheClash
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

O TheClash έγραψε στις 22:54, 04-10-09:

Ξαναμιλάει ο νέος μας πρωθυπουργός.Σιωπή.

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 22:55, 04-10-09:

Βάλτε ν'ακούσετε τη δήλωση στο Ζάππειο, αυτό πρέπει να γίνει νομίζω από άτομα με διάθεση κριτικής. Σε πρώτο βαθμό τουλάχιστον, πολύ πρώτο.

don_aris91 (Άρης)

Δραστήριο Μέλος

O don_aris91 έγραψε στις 22:56, 04-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από georg13pao
Ενώ ο Καραμανλής με το στημένο ακροατήριο ήταν καλύτερος;
Αυτα ειναι μαλακιες των δημοσιοκαφρων του πασοκ

manos4 (Μάνος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη manos4
Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 794 μηνύματα.

O manos4 έγραψε στις 22:56, 04-10-09:

Από ότι έχω δει πολλοί εδώ σχολιάζουν ειρωνικά κατά του Παπανδρέου λέγοντας πως είναι ανάξιος,οτι ούτε ελληνικά δεν ξέρει καλά καλά να μιλάει κτλ.Προφανώς είναι ΝΔ ή άλλο κόμμα.Πες τε μου αν έβγαινε ο Κώστας τι θα γινόταν,θα άλλαζε τίποτα ή τις ίδιες μακακίες θα έκανε;Έχει ξαναβγεί ο Παπανδρέου και λέτε πως είναι τελείως ανίκανος,δηλ ο Καραμανλής είναι ικανός,έκανε τίποτα για την Ελλάδα,ή μήπως μας κοροίδευε όλους;Σταματήστε πια να είσαστε προσκολειμένοι ή χειρότερα φανατισμένοι σε ένα κόμμα,μόνο το κόμμα συμφέρει και κανέναν άλλο.
Εγώ πάντως δεν είμαι με το μέρος κανενός κόμματος μέχρι να κάνει κάτι καλό για αυτή τη χώρα.

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 22:57, 04-10-09:

Και σε άφησαν οι γονείς σου να πας να τον δεις?

Τρομερό...

Εγώ κολλάω στο λόγο του, έχω κόλλημα με τη γλώσσα, θέλω ο άλλος να μιλάει σωστά, χούι μου είναι, τι να κάνω? Μπορείς να μου βρεις ενα καλό της πολιτικής του ως αντιπολίτευση, και να μου πεις γιατί νομίζεις ότι με βάση το κυβερνητικό του πρόγραμμα θα κάνει κάτι διαφορετικό?
Δεν σκοπεύω να υπερασπιστώ τον Παπανδρέου, απλά θεωρώ τα κριτήριά σου ασήμαντα, αν όχι άσχετα. Τουλάχιστον μετά από κάποιο σημείο...

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 22:57, 04-10-09:

ε δεν νομιζω, τα ιδια τα στελεχη δεν ειπαν οχι

georg13pao

Δραστήριο Μέλος

O georg13pao www.e-parea.com έγραψε στις 22:57, 04-10-09:

Ο εκπρόσωπος τύπου της Ν.Δ., Γιώργος Κουμουτσάκος, πάντως απέφυγε να διαψεύσει την κομματική προέλευση των πολιτών, τονίζοντας απλά πως είναι δευτερεύον ή και τριτεύον ποιος απευθύνει την ερώτηση. «Αυτό που έχει σημασία είναι η ερώτηση καθʼ εαυτή και οι απαντήσεις που δίνονται», είπε χαρακτηριστικά.
http://www.tvxs.gr/v22254

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 22:57, 04-10-09:

Έλα μωρέ τώρα κι εσύ, λες και δεν ξέρεις τι κάνουνε σε ΟΛΑ τα κόμματα...

tazoulini (maria)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tazoulini
H maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θάσος (Καβάλα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H tazoulini έγραψε στις 22:58, 04-10-09:

Εγω παντως για την κατασταση της χωρας ριχνω μονο ευθυνες στον λαο που παει απο ΠΑΣΟΚ σε ΝΔ και απο ΝΔ σε ΠΑΣΟΚ... Και οι δυο παντως ειναι ο ενας καλυτερος απο τον αλλον γι' αυτο κιολας ο κοσμος τους πηγαινει εναλλαξ δν ξερει ποιον να διαλεξει....

don_aris91 (Άρης)

Δραστήριο Μέλος

O don_aris91 έγραψε στις 22:58, 04-10-09:

Βάλτε ν'ακούσετε τη δήλωση στο Ζάππειο, αυτό πρέπει να γίνει νομίζω από άτομα με διάθεση κριτικής. Σε πρώτο βαθμό τουλάχιστον, πολύ πρώτο.
Ωραια ακουστηκαν,δε λεω...μακαρι να πετυχει μπας και δουμε ασπρη μερα...αν και πολυ δυσκολο.

tebelis13

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη tebelis13
Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε στις 22:58, 04-10-09:

Συντομη η ομιλια του πρωθυπουργου....

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 22:59, 04-10-09:

Δε μπορώ να πω ότι διαφωνώ με αυτό που είπε ο Κουμουτσάκος, απλά δε μπορείς να αποκαλείς "δημοσιο διάλογο" κάτι τέτοιο, αν όντως συνέβη...

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 22:59, 04-10-09:

Όταν πριν 2 χρόνια έγιναν εκλογές εσωτερικες στο πασοκ δικαίωμα ψήφου είχαν όλοι οι οι φίλοι, μέλη του Πασοκ.

Στην νέα δημοκρατία όμως δικαίωμα ψήφου θα έχουν οι βουλευτές οι νομάρχες και οι δήμαρχοι που είναι εκλεγμένοι το 2007) ενώ όλοι οι αλλοι απλά θα κοιτάνε

lunatic ftw

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη lunatic ftw
H lunatic ftw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H lunatic ftw έγραψε στις 22:59, 04-10-09:

Βγηκε ο Τζορτζ!!!Δεν μας βλεπω καλα:s:nono::mad2::papas:

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 23:00, 04-10-09:

Ωραια ακουστηκαν,δε λεω...μακαρι να πετυχει μπας και δουμε ασπρη μερα...αν και πολυ δυσκολο.
Έχω την εντύπωση ότι ζήτησε συμμετοχή απ'ολους, αν όντως το εννοεί, εγώ το κρατάω. Και νομίζω οτι πρέπει να το κρατήσουν όλοι.

TheClash (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

O TheClash έγραψε στις 23:00, 04-10-09:

Άσπρη μέρα θα δούμε μόνο αν χιονίσει.

don_aris91 (Άρης)

Δραστήριο Μέλος

O don_aris91 έγραψε στις 23:00, 04-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Όταν πριν 2 χρόνια έγιναν εκλογές στο πασοκ δικαίωμα ψήφου είχαν όλοι οι οι φίλοι, μέλη του Πασοκ.

Στην νέα δημοκρατία όμως δικαίωμα ψήφου έχουν οι βουλευτές οι νομάρχες και οι δήμαρχοι που ήταν εκλεγμένοι το 2007) ενώ όλοι οι αλλοι απλά θα κοιτάνε
Δε λεω τπτ....

georg13pao

Δραστήριο Μέλος

O georg13pao www.e-parea.com έγραψε στις 23:00, 04-10-09:

Δε μπορώ να πω ότι διαφωνώ με αυτό που είπε ο Κουμουτσάκος, απλά δε μπορείς να αποκαλείς "δημοσιο διάλογο" κάτι τέτοιο, αν όντως συνέβη...
Ε ναι. Απλά ήθελαν να δημιουργήσουν μία ψεύτικη εικόνα.

TheClash (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

O TheClash έγραψε στις 23:01, 04-10-09:

Ο Ομπάμα έδωσε συγχαρητήρια στον Γιώργο Παπανδρέου.Αμέσως μετά τον Θαπατέρο.

Kansas Rocks! (Δέσποινα)

Περιβόητο Μέλος

H Kansas Rocks! έγραψε στις 23:01, 04-10-09:

Δεν σκοπεύω να υπερασπιστώ τον Παπανδρέου, απλά θεωρώ τα κριτήριά σου ασήμαντα, αν όχι άσχετα. Τουλάχιστον μετά από κάποιο σημείο...

Σε ρώτησα κάτι και εσύ δε μου απάντησες... Εσένα πόσο ασήμαντα είναι τα λεγόμενά σου στη συγκεκριμένη απάντηση?

TheClash (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

O TheClash έγραψε στις 23:02, 04-10-09:

Μιλάει και ο...Κουμουτσάκος τώρα.

don_aris91 (Άρης)

Δραστήριο Μέλος

O don_aris91 έγραψε στις 23:02, 04-10-09:

Έχω την εντύπωση ότι ζήτησε συμμετοχή απ'ολους, αν όντως το εννοεί, εγώ το κρατάω. Και νομίζω οτι πρέπει να το κρατήσουν όλοι.
Πιστευω πως πλεον δε χωραν μικροτητες.Ξερω πολλους νεοδημοκρατες που ευχοναται αποτυχια του πασοκ.Εγω δεν ειμαι ενας απο αυτους.

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 23:03, 04-10-09:

*Πριν. Και δε νομίζω ότι έχει κάποια σημασία, anyway, εθιμοτυπικά συμβαίνει αυτό πάντα ανάμεσα σε πρωθυπουργούς ιδιου πολιτικού χώρου. Αν ήταν ο Μπαικάλ πρωθυπουργός στην Τουρκία, θα τον είχε πάρει κι αυτός τηλέφωνο απ'τους πρώτους.

TheClash (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

O TheClash έγραψε στις 23:03, 04-10-09:

Όσο νυχτώνει,η π... μεγαλώνει,λέει ο σοφός λαός.Για μια ακόμη φορά,βγαίνει αληθινός.Μεγάλωσε η διαφορά μεταξύ ΠΑΣΟΚ και ΝΔ.Πω πω!

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 23:04, 04-10-09:

Θα συναντηθούν σύντομα
Συγχαρητήριο τηλεφώνημα από τον Μπαράκ Ομπάμα στον Γ.Παπανδρέου

Με τον Γιώργο Παπανδρέου επικοινώνησε τηλεφωνικώς ο Μπαράκ Ομπάμα, λέγοντάς του ότι ήθελε να είναι από τους πρώτους που θα τον συγχαρούν για την εκλογική νίκη. Θα υπάρξει σύντομα συνάντηση μεταξύ του αρχηγού του ΠΑΣΟΚ και του Αμερικανού προέδρου, η οποία θα καθοριστεί διά της διπλωματικής οδού.
Το τηλεφώνημα έγινε με πρωτοβουλία του Αμερικανού προέδρου, ο οποίος όπως ανέφερε στον πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ ήθελε να είναι από τους πρώτους που θα του έδιναν συγχαρητήρια για τη νίκη του.

Ο Γ.Παπανδρέου επισήμανε στον Μπαράκ Ομπάμα το ρόλο που ο ίδιος επιθυμεί να έχει η Ελλάδα στην περιοχή.

Επίσης στη συνομιλία τους συμφώνησαν να συναντηθούν σύντομα σε ημερομηνία, η οποία θα κανονιστεί διά της διπλωματικής οδού.

Newsroom ΔΟΛ
κλικ

Άη γουάνα μπι ιν αμέρικα, έβριθιν φρι ιν αμέρικα.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H SoZi έγραψε στις 23:04, 04-10-09:

Congratulations George Papandreos.

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 23:05, 04-10-09:

Σε ρώτησα κάτι και εσύ δε μου απάντησες... Εσένα πόσο ασήμαντα είναι τα λεγόμενά σου στη συγκεκριμένη απάντηση?
Δεν σκοπεύω να σου απαντήσω τίποτα, αν κατάλαβες εσύ οτι με αυτά που σου λέω υπερασπίζομαι τον Παπανδρέου, κατάλαβες λάθος. Θα σου απαντήσω ξεκάθαρα. Δε μπορώ να κάνω καμία κριτική γιατί δεν έχω διαβάσει το σχετικό πρόγραμμα και τις δεσμεύσεις. Επί της ουσίας, λοιπόν, μη με ρωτάς τίποτα τέτοιο. Συνοπτικά αυτό που σου λέω ειναι ότι συνεχίζεις να κρίνεις σε λάθος βάση προσφέροντας περισσότερα στο λαικισμό παρά στην ουσία.

Πιστευω πως πλεον δε χωραν μικροτητες.Ξερω πολλους νεοδημοκρατες που ευχοναται αποτυχια του πασο.Εγω δεν ειμαι ενας απο αυτους.
Σε συγχαίρω.

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 23:06, 04-10-09:

Με τον Γιώργο Παπανδρέου επικοινώνησε τηλεφωνικώς ο Μπαράκ Ομπάμα, λέγοντάς του ότι ήθελε να είναι από τους πρώτους που θα τον συγχαρούν για την εκλογική νίκη. Θα υπάρξει σύντομα συνάντηση μεταξύ του αρχηγού του ΠΑΣΟΚ και του Αμερικανού προέδρου, η οποία θα καθοριστεί διά της διπλωματικής οδού.
το αφεντικο παιρνει πρωτο..

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alessandra
H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε στις 23:07, 04-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από TheClash
Μιλάει και ο...Κουμουτσάκος τώρα.

Όλα τα βλέπεις εσύ.

Μπράβο, μπράβο, γιατί δεν έχω ανοιχτή τηλεόραση.

Και ο Ομπάμα; Στημένος ήτανε και περίμενε;

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 23:08, 04-10-09:

Ε, αφού δεν πήρε κι ο Rudd που είναι πρωί εκεί, πάλι καλά.

TheClash (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

O TheClash έγραψε στις 23:08, 04-10-09:

Θέλω να πιστεύω ότι το ΠΑΣΟΚ θα έχει μια καλή πολιτική,γιατί απο αυτό κρίνεται και η πορεία της χώρας μας.Δεν είναι ποδόσφαιρο εδώ να υποστηρίζεις ξένη ομάδα και να χάσει ο ΠΑΟ ή ο ΟΣΦΠ στα ευρωπαϊκά κύπελλα.Εδώ "παίζεται" το μέλλον της χώρας μας.Ελπίζω να ασκηθεί μια πολύ καλή εξωτερική πολιτική,μια πολύ καλή οικονομική πολιτική κλπ κλπ.Αν και φαίνεται πολύ δύσκολο,θέλω να ελπίζω.Χμ!
Αρχική Δημοσίευση από Alessandra
Όλα τα βλέπεις εσύ.

Μπράβο, μπράβο, γιατί δεν έχω ανοιχτή τηλεόραση.

Και ο Ομπάμα; Στημένος ήτανε και περίμενε;
Τον πρόλαβε ο Θαπατέρο όμως

Kansas Rocks! (Δέσποινα)

Περιβόητο Μέλος

H Kansas Rocks! έγραψε στις 23:09, 04-10-09:

Δεν σκοπεύω να σου απαντήσω τίποτα, αν κατάλαβες εσύ οτι με αυτά που σου λέω υπερασπίζομαι τον Παπανδρέου, κατάλαβες λάθος. Θα σου απαντήσω ξεκάθαρα. Δε μπορώ να κάνω καμία κριτική γιατί δεν έχω διαβάσει το σχετικό πρόγραμμα και τις δεσμεύσεις. Επί της ουσίας, λοιπόν, μη με ρωτάς τίποτα τέτοιο. Συνοπτικά αυτό που σου λέω ειναι ότι συνεχίζεις να κρίνεις σε λάθος βάση προσφέροντας περισσότερα στο λαικισμό παρά στην ουσία.

Έχω καταλαβει ότι δεν τον υπερασπίζεσαι...
Απορώ όμως πού και πώς διακρίνεις την ασημαντότητα κριτηρίου όσον αφορά την εικόνα του κόμματος και όχι μόνο του πολιτικού αρχηγού στην πολιτική που άσκησε ως εξωτερική πολιτική.. . Πού αλλού θα μπορούσα να βασιστώ μέχρι στιγμής? Το κυβερνητικό του πρόγραμμα, φαίνεται καλό. Δεν έχει εφαρμοστεί όμως, οπότε δεν ξέρω αν είναι καλό.

Δηλαδή τι κατάφερε? να προχωρήσει μέσα από αντισυνταγματικούς εκβιασμούς, και φθηνές διαφωνίες και κόντρες τις πολυπόθητες εκλογές?
Αρχική Δημοσίευση από TheClash
Θέλω να πιστεύω ότι το ΠΑΣΟΚ θα έχει μια καλή πολιτική,γιατί απο αυτό κρίνεται και η πορεία της χώρας μας.Δεν είναι ποδόσφαιρο εδώ να υποστηρίζεις ξένη ομάδα και να χάσει ο ΠΑΟ ή ο ΟΣΦΠ στα ευρωπαϊκά κύπελλα.Εδώ "παίζεται" το μέλλον της χώρας μας.Ελπίζω να ασκηθεί μια πολύ καλή εξωτερική πολιτική,μια πολύ καλή οικονομική πολιτική κλπ κλπ.Αν και φαίνεται πολύ δύσκολο,θέλω να ελπίζω.Χμ!

Τον πρόλαβε ο Θαπατέρο όμως
Κι εγώ θέλω να ελπίζω για το καλύτερο, αν και δεν υποστηρίζω το συγκεκριμένο κόμμα, ακόμα. Δεν μπορώ να πω ότι εύχομαι την αποτυχία του, αλλά αν αποτύχει, θα γελάω.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 23:10, 04-10-09:

The Durruti Column was the most famous militia of anarchist fighters during the Spanish Civil War.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους