Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
υπαρχουν ολα τα χρωματα του ουρανιου τοξου και υπαρχει η δυνατοτητα να εκφρασεις την αντιθεση σου με αλλους πιο δημιουργικους τροπους
κατ αρχην την αντιθεση μου θα την εκφραζω οπως εγω νομιζω αφου δεν προσβαλλω κανεναν,δε λεω καποιο ψεμα.. επισης ολα τα χρωματα υπαρχουν ομως μονο 2 κυβερνανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
το ζητημα ειναι οτι σε μια δημοκρατια, δεν κυβερνανε δυο κομματα
δυστυχως μας εχουν κανει να νομιζουμε οτι η μονη επεμβαση ειναι η ψηφος μας

ξυπνηστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Αμα εσεις τον Γιωργάκη τον λέτε ικανο που δεν μπορεί να πει μια πρόταση σωστα ενταξει τοτε. Ολοι τα ιδια σκ@τα ειναι.

Ό,τι είναι όλοι τα ιδια σ...ά, είναι. Αλλά μη μου λες πως ο Κωστάκης είναι ικανότερος από τον Παπανδρέου, τη στιγμή που το μόνο που ξέρει να κάνει χωρίς λάθη είναι να παίζει Play Station.

Χωρίς παρεξήγηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Οι "Οικολόγοι Πράσινοι" και το "Τίποτα" γιατί δεν είναι στην ψηφοφορία;;:hmm:






:P

Υ.Γ:Από αύριο θα ξεκινήσουν τα σποτάκια του ΠΑΣΟΚ.Θα μας τα "πρίξουν" πάλι (όλα τα κόμματα).:(
Δεν υπάρχει σωτηρία :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ό,τι είναι όλοι τα ιδια σ...ά, είναι. Αλλά μη μου λες πως ο Κωστάκης είναι ικανότερος από τον Παπανδρέου, τη στιγμή που το μόνο που ξέρει να κάνει χωρίς λάθη είναι να παίζει Play Station.

Χωρίς παρεξήγηση.

Πού να δεις τον Γιωργάκη τι σκορ έχει κάνει στο tetris εν ώρα υπουργικού συμβουλείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ό,τι είναι όλοι τα ιδια σ...ά, είναι. Αλλά μη μου λες πως ο Κωστάκης είναι ικανότερος από τον Παπανδρέου, τη στιγμή που το μόνο που ξέρει να κάνει χωρίς λάθη είναι να παίζει Play Station.

Χωρίς παρεξήγηση.

ο παπανδρεου δεν εχει προσωπικοτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Ας μην λέμε μόνο για τους αρχηγούς των κομμάτων. Οι υπουργοί και βουλευτές αμφοτέρων κομμάτων δεν είναι καλύτεροι. Άλλωστε μία κυβέρνηση δεν κρίνεται αποκλειστικά από τον αρχηγό της παράταξης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
το ζητημα ειναι οτι σε μια δημοκρατια, δεν κυβερνανε δυο κομματα
δυστυχως μας εχουν κανει να νομιζουμε οτι η μονη επεμβαση ειναι η ψηφος μας

ξυπνηστε...
Σε μια δημοκρατια δεν πρεπει να κυβερνανε 2 κομματα. Στη δικη μας ομως αυτη ειναι η πραγματικοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Οι "Οικολόγοι Πράσινοι" και το "Τίποτα" γιατί δεν είναι στην ψηφοφορία;;:hmm:

Δίκιο έχει...:hmm:

Ειδικά το τίποτα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Καλά εγκαταλείψτε και λίγο τη μοδάτη λογική ''όλοι τα ίδια σκατά είναι'' ''μας κλέβουν όλοι''΄χωρίς να έχετε εξετάσει το πρόγραμμα και το ψηφοδέλτιο κανενός κόμματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Καλά εγκαταλείψτε και λίγο τη μοδάτη λογική ''όλοι τα ίδια σκατά είναι'' ''μας κλέβουν όλοι''΄χωρίς να έχετε εξετάσει το πρόγραμμα και το ψηφοδέλτιο κανενός κόμματος.

εκ του αποτελεσματος τα δυο κομματα αυτο κανουν.
για μενα, απο τη στιγμη που δεν συμμετεχουμε ενεργα ως ΠΟΛΙΤΕΣ, δεν νομιζω να βελτιωθουμε ετσι ξαφνικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
To διλλημα πλεον ειναι ξεκαθαρο:
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ η ο ΓΑΠ μπορει να κυβερνησει αυτη τη χωρα.Δεν ειναι ευρωεκλογες αυτες βγαζουμε ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ Καπετανιο ρε παιδι μου για τα επομενα 3-4 χρονια που θα χειριστει ολα τα σημαντικα ζητηματα,εθνικα-οικονομια-σκοπια-τουρκια κτλ
Μετα την απομακρυνση ουδεν λαθος αναγνωριζεται :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Εκλογες.Χμμ....Μαλλον ο "αξιοτιμος" κ.Καραμανλης την ψιλιαστηκε,ειδε τα σκατα που ερχονται και σου λεει:"ηρθε η ωρα να <<την κανω>>".Θα βγει το ΠΑΣΟΚ[standard] και ο σεβαστος κ.Κωστας θα πει:"Το ΠΑΣΟΚ φταει[κλασσικα]"ενω θα σκεφτεται απο μεσα του:"εγω την ουρα μου την εβγαλα εξω"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Σε μια δημοκρατια δεν πρεπει να κυβερνανε 2 κομματα. Στη δικη μας ομως αυτη ειναι η πραγματικοτητα.

σε μια δημοκρατια ΠΡΕΠΕΙ να συμμετεχουν οι πολιτες. οταν δεν συμμετεχουν οι πολιτες, δεν εχουμε δημοκρατια, στο δικο μας πολιτευμα, οι πολιτες ΔΕΝ συμμετεχουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Πού να δεις τον Γιωργάκη τι σκορ έχει κάνει στο tetris εν ώρα υπουργικού συμβουλείου.

Γι'αυτο λέω οτι είναι όλοι ίδιοι. Δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά για κανέναν πλέον. Αλλά χρειάζεται ακόμα προσπάθεια για να φτάσει το κουφαίο ρεκόρ του Κωστάκη.

ο παπανδρεου δεν εχει προσωπικοτητα

Ναιιι;; Τότε πες μου εσύ ποιος έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Μα τι μανία είναι αυτή να επιμένετε ότι έχουμε δημοκρατία? Κοινοβουλευτική δικτατορία λέγεται το πολίτευμά μας. Άλλο πώς το πλασάρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Γι'αυτο λέω οτι είναι όλοι ίδιοι. Δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά για κανέναν πλέον. Αλλά χρειάζεται ακόμα προσπάθεια για να φτάσει το κουφαίο ρεκόρ του Κωστάκη.



Ναιιι;; Τότε πες μου εσύ ποιος έχει.

κανενας απο αυτους τους δυο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Ας πάει ο Γιωργάκης πρώτα στο δημοτικό να μάθει να μιλάει και μετά ας βγει πρωθυπουργός.:P

Χωρίς πλάκα.Εγώ όταν γίνω 18 δεν ξέρω αν θα ψηφίζω.Ειλικρινά όλοι με έχουν απογοητεύσει.Ο Καραμανλής στη συνέντευξη πριν είπε ότι έχει ένα σχέδιο ώστε να βγει η χώρα από την οικονομική κρίση (ναι,ναι είδα ειδήσεις γιατί "κόψανε" το Love Bites :P).Αυτό το...σχέδιο δεν μπορεί να το εκτελέσει τώρα;; Πρέπει να γίνουν εκλογές για να το βάλει σε λειτουργία (αν βγει) ή ήταν λόγια του αέρα και το είπε επειδή ξέρει ότι θα χάσει το κόμμα του στις εκλογές;;Μήπως αυτή του η πράξη έγινε σκόπιμα ώστε να προετοιμάσει το σχέδιό του καλύτερα μέχρι τις 4 Οκτωβρίου;;Νομίζω ότι αν δεν έκανε τίποτα και δεν έβγαινε να μιλήσει η διαφορά μεταξύ ΝΔ και ΠΑΣΟΚ θα ήταν στο 10% (μεγάλος αριθμός,ε; ).Φυσικά για τα άλλα κόμματα ούτε λόγος.Ας περάσουν πρώτα το 20% και μετά θα τα βάλουμε στο παιχνίδι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Ακριβώς δημοκρατία είναι παντοτινή κυριαρχία του λαού,όχι μόνο κάθε τέσσερα χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
σε μια δημοκρατια ΠΡΕΠΕΙ να συμμετεχουν οι πολιτες. οταν δεν συμμετεχουν οι πολιτες, δεν εχουμε δημοκρατια, στο δικο μας πολιτευμα, οι πολιτες ΔΕΝ συμμετεχουν
Πρεπει αλλα αν εμενα θεωρητικα με εκφραζει καποιο κομμα και πρακτικα βλεπω αλλα.. ε με ποιο κουραγιο και με τι εμπιστοσυνη να ασχοληθει καποιος με την πολιτικη; κακο πραγμα η απολιτικοποιηση (ειναι θεμα και στην εκθεση..) αλλα οταν η απογοητευση ειναι τοσο διαχυτη πως να πεισθει ο αλλος οτι τα πραγματα μπορει να αλλαξουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top