Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,770 μηνύματα σε 74,631 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σκύλος ή γάτα;

Σκύλος ή γάτα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 225)
Σκύλος
145
64,44%
Γάτα
80
35,56%

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 03:25, 18-12-06:

Ξέρω ξέρω εδώ μέσα υπάρχει γατολατρεία αλλα δεν μπορεί όλο και κάποιοι θα προτιμάμε τα σκυλάκια
Δεν είναι απαραίτητο επειδή μας αρέσει το ένα ότι δεν μας αρέσει το άλλο, απλά θα ψηφίσετε τι προτιμάτε πιο πολύ, τι σας βγάζει πιο έντονο γούτσου γούτσου, για αυτό και η επιλογή "και τα δύο" δεν υπάρχει.
Επίσης δεν υπαρχουν και επιλογές για άλλα κατοικίδια παρόλο που πολλοί μπορεί να έχετε ψαράκια,καναρίνια,ιγκουάνα,φίδια κλπ δεν μας ενδιαφέρει να πάτε να το γράψετε αλλού
Εδώ είναι το τόπικ του σκύλου και της γάτας

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 03:27, 18-12-06:

Δεν ξέρω ... και τα δύο γλυκούλια είναι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 03:29, 18-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Δεν ξέρω ... και τα δύο γλυκούλια είναι.
Βρε συυυυυυυ, δεν είπαμε ότι αυτά απαγορεύονται

Εμπρός τρέχα γρήγορα στην δημοσκόπηση να ψηφίσεις "Σκύλος"(ανεπηρέαστη φυσικά

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomniac
Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 754 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε στις 03:33, 18-12-06:

Σκυλος...100%

Πολυ πιο πιστος, σου δειχνει πολυ μεγαλυτερο ενδιαφερον, κανει καλο και στην υγεια σου (αφου ασκειται αυτος με τις βολτες, ασκεισαι και εσυ!), και ειναι και πιο παιχνιδιαριδες!

(ολα τα πανω ειναι προσωπικες αποψεις, προφανως)

Για μενα οι λογοι για να παρω γατα θα ηταν καθαρα πρακτικοι, οπως πχ, οτι γενικα πιο σπανια θα ειναι θορυβωδεις απο ο,τι ενας σκυλος που μπορει να εκνευριστει - γαβγισει για το οτιδηποτε, δεν χρειαζεται βολτα (αν το βαριεσαι αυτο), και δεν αισθανεται το ιδιο περιορισμενο το ζωο μεσα σε 4 τοιχους ( σε σχεση με εναν μικρομεσαιο σκυλο, τον οποιο θα λυπομουν να εχω σε διαμερισμα)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xristinaki
H xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H xristinaki έγραψε στις 03:43, 18-12-06:

Εννοειται σκυλακι γιατι τα θεωρω το πιο εξυπνο ζωο μετα απο το δελφινι ισως.Επισης μου αρεσει οτι πολλες ρατσες σκυλιων ακομα κι να τα χτυπησει το αφεντικο τους μερχι θανατου αν κι ειναι αγρια σκυλια δεν προκειται να του επιτεθουν (το χω δει αυτο) ενω οι γατες δεν ειναι τοσο πιστες.

Παράθεση

HitMan (Βίκτωρας)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη HitMan
Ο Βίκτωρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O HitMan έγραψε στις 03:43, 18-12-06:

Θα απαντήσω με κάτι που έχω διαβάσει και το είπα και στην Μισέλ πρόσφατα:

Η γάτα σκέφτεται: με φροντίζουν, με ταϊζουν με αγαπάνε, άρα είμαι ΒΑΣΙΛΙΑΣ!
Ο σκύλος σκέφτεται: με φροντίζουν, με ταϊζουν με αγαπάνε, άρα είναι ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 03:52, 18-12-06:

Μήπως αυτό το θρεντ πρέπει να μένει ανοιχτό μόνο 02.00-08.00;Γιατί το πρωί που θα μπουν Μάριος και Μισέλ οι γάτες θα πάρουν τα πάνω τους

Κι εγώ προτιμώ τα σκυλιά για πολλούς και διάφορους λόγους(τώρα βαριέμαι να τους γράψω αλλά επιφυλάσσομαι)
Θα δώσω μόνο ένα παράδειγμα:
Πριν χρόνια είχε βρεθεί μια ηλικιωμένη νεκρή μέρες μέσα στο διαμερισμα της, η γάτα της είχε φάει το μισό της πρόσωπο(κι έχω ακούσει κι άλλα παρόμοια) κανένας σκύλος ποτέ δεν θα το έκανε αυτό στο αφεντικό του.

Παράθεση

HitMan (Βίκτωρας)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη HitMan
Ο Βίκτωρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O HitMan έγραψε στις 03:58, 18-12-06:

Bέβαια kleftra ίσως σε αυτό βρεθούν κάποιοι να αντιπαραθέσουν το περιστατικό με την κοπέλα που έκανε την πρώτη μεταμόσχευση προσώπου επειδή της το είχε φάει ο σκύλος. Πολλοί βέβαια αγνοούν ότι της το έφαγε για να την ξυπνήσει [και τα καταφέρε] επειδή είχε κάνει απόπειρα αυτοκτονίας με χάπια.

Από μικρός πάντως έχω ζήσει και με γάτες και με σκύλους. Σίγουρα θα ήθελα και τα 2 ζωντάνα στην οικογένεια μου γιατί έχουν τα θετικά τους και τα δύο!
Αλλά πάντα ονειρεύομαι ένα σπίτι με 2-3 σκύλους και 1 γάτα [για αλλαγή ]

Συνεχίζοντας τώρα στο θέμα μας, οι σκύλοι είναι αποδεδειγμένα πολύ καλοί σύντροφοι αλλά και από ιατρικές έρευνες αποδεδειγμένοι ως ΘΕΤΙΚΟΙ παράγοντες στην ίαση κάποιας ασθένειας [τελευταία έρευνα που διάβασα μίλαγε για 50% μεγαλύτερη επιτυχία σε καρκινοπαθείς που κάνουν χημειοθεραπείες έχοντας σκύλο ως κατοικίδιο] αλλά και τις χρόνια γνωστές θεωρίες περί αγχολυτικής ιδιότητας [κάτι που ίσως ισχύει με όλα τα ζώα που μπορούν να "συνδεθούν" με τον άνθρωπο]

Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xristinaki
H xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H xristinaki έγραψε στις 04:08, 18-12-06:

Nα ρωτησω κατι ?Με το σκυλακι ενος απο τους 5 κυνηγους που σκοτωθηκαν ξερετε τι εγινε?Εμεινε εκει κι φυλουσε τον νεκρο μηπως?

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 04:10, 18-12-06:

Γιαπ ακριβώς αυτό, έμεινε εκεί και ακόμη και η αστυνομία είχε πρόβλημα να το μετακινήσει.
Αυτό θα πει πιστός................ανατρίχιασα τώρα..γμτ.....

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 09:39, 18-12-06:

Σκυλος με χιλια!
Σιχαινομαι τις γατες!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:09, 18-12-06:

Έχω 4 σκυλιά και μία γάτα... Η γάτα είναι σκυλόγατο, τσαμπουκάς...!
Αλλά my heart belongs στα σκυλάκια!!!

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 14:16, 18-12-06:

σκύλο φυσικά.... έχω και ένα τσιουαουα σπίτι..... τον αντρακλα τον Ηρακλή

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 14:23, 18-12-06:

Ok then, γατούλες τότε
Νιάουυυυ.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,014 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 14:35, 18-12-06:

Γάτες του κόσμου ενωθείτε!

Michelle, φέρε και μια βόλτα όλο το mycat.gr από δω

Μιαρ

-petros

Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη smart
H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε στις 14:41, 18-12-06:

Σκύλος..!!

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 14:41, 18-12-06:

Αν και μεγάλωσα και με τα δύο κατοικίδια, η μεγάλη μου αδυναμία ήταν πάντα ο σκύλος, γι'αυτό και ψηφίζω σκύλο δαγκωτό!!!!

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 14:43, 18-12-06:

Σκυλάκι

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:19, 18-12-06:

Εννοείται!!!

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 17:45, 18-12-06:

Γάτος! Εϊναι δυνατόν να μην λατρεύεις τέτοιον άρχοντα;

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:55, 18-12-06:

Ρε το Μένιο!!!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 23:34, 18-12-06:

Κουκλι το γατσούλι σου fandago!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 23:39, 18-12-06:

Παλιοτερα ελεγα γατες, αν και δεν ειχα ποτε ιδιαιτερες σχεσεις μαζι τους (κινκι :p), ουτε ειχα ποτε κατοικιδιο.. Τα σκυλια τα φοβομουν απο παντα, ειχαμε στη γειτονια καμια 30αρια αγριεμενα αδεσποτα και χεζομουν πανω μου.. Αλλα πλεον γνωρισα τον σκυλο της ζωης μου, ενα κουκλακι παιχνιδιαρικο τεεεελειο, και εκλεισα ως φιλοζωη. ΣΚΥΛΟΣ!

Παράθεση

kynofilos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kynofilos
Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 311 μηνύματα.

O kynofilos έγραψε στις 11:33, 19-12-06:

Αχχ!! Σκυλάκι και μάλιστα όλα τα σκυλάκια τα αγαπώ. Από τα ίδια τα σκυλιά μου διδάχτηκα να σέβομαι όλες τις μορφές ζωής και διδάσκομαι ακόμα πώς να αγαπώ...

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 17:30, 19-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Κουκλι το γατσούλι σου fandago!
Να είστε και εσείς και αυτός καλά.
Έχει παχύνει βέβαια τελευταία, γιατί όλο κάθεται, αλλά αυτό τον κάνει ακόμα πιο άρχοντα! Γάτες και πάλι γάτες...

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 04:51, 22-12-06:

Όπως ίσως έχω ξαναπεί, αγαπώ όλα τα ζώα...,
αλλά λατρεύω όλα τα σκυλιά...!!!!!!!!!!

Είχα πολλές φορές και γάτες και μάλιστα κάποιες από αυτές,
ήταν εξαιρετικά πλάσματα...!!!!
Όμως τα σκυλιά είναι άλλο πράγμα...!!!!!

Κατά την γνώμη μου, δεν συγκρίνονται,
με κανένα άλλο πλάσμα στο κόσμο...

Ιδιαίτερα, όποιος έχει ζήσει με κάποιο σκυλί,
οποιασδήποτε ράτσας κι΄αν είναι,
καθαρόαιμο ή ημίαιμο, μικρόσωμο ή μεγαλόσωμο
ήμερο ή άγριο, δεν έχει καμμιά σημασία...,
πάνω από πέντε συνεχόμενα χρόνια,
πιστεύω ότι μπορεί να καταλάβει ακριβώς τι εννοώ...

Με δυο λόγια..., θα πω απλά, δεν υπάρχει άλλη, παρόμοια σχέση...

.

Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 04:56, 22-12-06:

σκυλο!!!με 1000!!!μια ζωη θυμαμαι να ειχα σκυλο σπιτι και δε μπορω να μη τα λατρευω!ειναι ολα αξιαγαπητα!!!και τωρα εχω ενα!!!βεβαια μερικες φορες ευχομαι να μην ημουν τοσο φιλοζωη γιατι στεναχωριεμαι με μερικα γεγονοτα που βλεπω....

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 20:36, 15-02-07:

Σκυλάκι, δεν ξέρω αλλα δεν αντέχω το τόσο νάζι απο τις γάτες, αν και μου αρέσουν δεν ειναι για μενα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Fallen_Angel (twisted things)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fallen_Angel
H twisted things αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Fallen_Angel ...after dark i feel... έγραψε στις 16:45, 20-02-07:

Σκυλάκι μάλλον.... Αλλά αυτό που μου αρέσει πολύ στις γάτες είναι η ανεξαρτησία τους!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ALEX_
Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 16:52, 20-02-07:

Και τα δύο!!!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 02:46, 21-02-07:

ΓΟΥΦΦΦΦΦΦ!!!

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 13:21, 21-02-07:

Σκύλος σκύλος σκύλος, με εκνευρίζουν λίγο οι γάτες γιατί ειναι ύπουλες

Παράθεση

maroula_z

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη maroula_z
H maroula_z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H maroula_z έγραψε στις 15:03, 21-02-07:

Σκύλος φυσικά!!!!!! Και πιο συγκεκριμένα το πεκινουά μου...............!!!!!

Παράθεση

Mikikikou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mikikikou
H Mikikikou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H Mikikikou έγραψε στις 18:23, 21-02-07:

εγώ στο σπίτι μου έχω 4 σκυλούνια δικά μου 1 αδεσποτάκι (που το χαρίζω) και 2 γάτες. Κάθε ζωάκι έχει την χάρη του νομίζω ότι όταν αγαπάς τα ζωάκια γενικότερα δέν μπορείς να ξεχωρίσεις. Οι γάτες είναι ανεξάρτητες δέν λερώνουν και τις στιγμές που εκείνες θέλουν σου χαρίζουν το ουρανό με τα άστρα. Τα σκυλιά πάλι εξαρτώνται απο σένα ότι και να τους κάνεις εκεί κολημένα να σε αγαπάνε, βρωμίζουν το σπίτι βέβαια αλλά οι στιγμές που σου προδφέρουν όταν εσύ το έχεις ανάγκη είναι μοναδικές.

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 18:32, 21-02-07:

Παρότι οι σκύλοι είναι πιο συμπαθητικοί θα προτιμίσω γάτα γιατί δεν θέλει πολύ φροντίδα...Και αυτοκαθαρίζεται αλλά και δεν χρειάζεται να τη βγάλεις έξω!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 18:42, 21-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mikikikou
εγώ στο σπίτι μου έχω 4 σκυλούνια δικά μου 1 αδεσποτάκι (που το χαρίζω) και 2 γάτες. Κάθε ζωάκι έχει την χάρη του νομίζω ότι όταν αγαπάς τα ζωάκια γενικότερα δέν μπορείς να ξεχωρίσεις. Οι γάτες είναι ανεξάρτητες δέν λερώνουν και τις στιγμές που εκείνες θέλουν σου χαρίζουν το ουρανό με τα άστρα. Τα σκυλιά πάλι εξαρτώνται απο σένα ότι και να τους κάνεις εκεί κολημένα να σε αγαπάνε, βρωμίζουν το σπίτι βέβαια αλλά οι στιγμές που σου προδφέρουν όταν εσύ το έχεις ανάγκη είναι μοναδικές.

Πώς μπορείς με τόσα ζώα σε ένα σπίτι; εγώ δεν θα είχα το θάρος και την υπευθηνότητα να το κάνω

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 15:06, 28-02-07:

Εχω 4 σκυλια που ΛΑΤΡΕΥΩ, εχω ψυχωση με τα σκυλια, δεν παιζει να δω σκυλι και να μην του πιασω κουβεντα.
Οπου πιανω κουβεντα: οχι απλα το χαιδευω, καθομαι και παιζω και κανω διαφορες ερωτησεις οπως "που εισαι εσυ μωρε;" "τι φατσουνα ειναι αυτη που εχεις μωρε;" "χαδιαρικο ειναι μωρε;" "πειναει, να του παρω κονσερβουλα μωρε;" και διαφορες αλλες που τελειωνουν σε -μωρε. Απαντηση δεν εχω παρει μεχρι τωρα.
Ναι ειμαι εντελως ηλιθια.

Παράθεση

vaguraw (Βαγγέλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaguraw
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O vaguraw έγραψε στις 15:17, 28-02-07:

σκυλο πολυ χαλαρα ...
συγκεκριμενα εκεινα εκει τα κουταβακια απο την διαφημιση του kleenex capitone... για οσους θυμουνται

Παράθεση

kazmir84

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη kazmir84
Ο kazmir84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O kazmir84 έγραψε στις 11:18, 01-03-07:

Γάτα!!!! Επειδή τον σκύλο τον μαθαίνεις να σε αγαπάει. Ενώ τα γατιά ή θα σε αγαπήσουν ή όχι. Επειδή έχω ήδη ένα γάτο . Επείδή δεν μπορεί να συγκριθεί ένας αίλουρος με ένα ατσούμπαλο σκυλάκο.

Υ.Γ. Μου αράσουν και τα σκυλάκια... Αλλά δεν μπορώ να έχω τώρα ένα από την στιγμή που μένω σε διαμέρισμα

Παράθεση

wagneriandandy (Λευτέρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη wagneriandandy
Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O wagneriandandy έγραψε στις 16:25, 02-03-07:

Γατα βεβαια!Ειναι φασαριοζικα τα σκυλια....

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 17:06, 02-03-07:

Σκύλος, όχι για κανένα άλλο λόγο αλλά γιατί νοιώθω ότι μόνο το σκύλο μπορώ να αγκαλιάσω σφιχτά, με τις γάτες δεν ξέρω τι γίνεται, ενώ μου αρέσουν κι αυτές πολύ, νοιώθω ότι είναι πολύ εύθραστες, δεν κάθονται να τις αγκαλιάσω σφιχτά, ούτε με αφήνουν και πολύ ώρα να τις χαιδεύω, εκτός αν πέφτω συνέχεια σε σνομπ γάτες. ''Ο σκύλος είναι η αρετή που μη μπορώντας να γίνει άνθρωπος έγινε ζώο'' (Βίκτορ Ουγκό), το πιο καλόψυχο ζώο.

Παράθεση

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mitsos The Great
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε στις 07:48, 08-03-07:

Εμένα μου αρέσουν οι γάτες 5-6 ήμερες έχω στο σπίτι....Πολύ γλυκό ζωάκι:love:

Παράθεση

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη BAD MAIPH
H BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H BAD MAIPH έγραψε στις 08:34, 30-12-07:

Σκυλος φυσικα, εχω 4 ζωη να χουν

Παράθεση

avenger (Ηλίας)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη avenger
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Πωλητής/ρια . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O avenger Shit happens έγραψε στις 18:05, 02-01-08:

Γάτες με 1000! Όσες έχω είναι απλά φατσούλες

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 18:06, 02-01-08:

σκυλος με 1000 δεν το συζηταμε.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 13:53, 03-01-08:

Κανένα από τα δύο. Ειδικά αν πρόκειται για μέσα στο σπίτι.

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 23:45, 03-01-08:

Σκύλος βέβαια! Οι γάτες είναι πατσαβούρες!

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sylvie

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sylvie
H sylvie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H sylvie έγραψε στις 02:22, 04-01-08:

Αν και προτιμώ τα χρυσόψαρα όσον αφορά τα κατοικίδια, στη συγκεκριμένη περίπτωση λέω να επιλέξω το σκύλο!

Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 02:26, 04-01-08:

Γάτες.

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 14:23, 04-01-08:

Σκύλος με χίλια!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • O σκύλος του γείτονα - Από Γιάννης
      Το θέμα έχει λάβει 71 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα με τον κοινωνικό περίγυρο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-11-11 στις 15:44.
    • Σκύλος ή γάτα; - Από mindcarnival
      Το θέμα έχει λάβει 291 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-04-11 στις 00:29.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους