Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,182 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σκύλος ή γάτα;

Σκύλος ή γάτα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 225)
Σκύλος
145
64,44%
Γάτα
80
35,56%

nefnef (Νεφέλη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nefnef
H Νεφέλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 85 μηνύματα.

H nefnef έγραψε στις 05:08, 05-01-08:

Μέχρι να πάρουμε τη γατούλα μας, προτιμούσα τα σκυλάκια είναι η αλήθεια!!! Τώρα όμως τείνω προς τις γάτες... είναι πανέξυπνες και πανέμορφες....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ποντικακι (Μαρια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ποντικακι
H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H ποντικακι έγραψε στις 00:45, 25-01-08:

πρωτιμω την γατα γιατι ειναι πολυ χαδιαρα και παιχνιδιαρα ενω σκυλος πρεπει να το πας βολτα ενω με τι γατα πηγενει μονη της οταν θελει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antemian

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη antemian
H antemian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κρύα Βρύση (Πέλλας). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H antemian έγραψε στις 13:01, 05-02-08:

Μου αρέσουν πιο πολύ τα γατούλια, ειδικά όταν είναι μικρά. Είναι όλο νάζι, σαν σιροπιαστά μπακλαβαδάκια είναι!!!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

newyork (Nancy)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη newyork
H Nancy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H newyork I can't take it any longer έγραψε στις 16:38, 05-02-08:

Σκυλάκια και πάλι σκυλάκια..
Είναι τα μοναδικά που σου μένουν πιστά..
Οι γάτες θα φύγουν για να βρουν το ταίρι τους ενώ τα σκυλάκια μένουν μαζί σου...

Άσε που σε φυλάνε κιόλας..
Το μοναδακό κακό μαζί τους είναι ότι γαβγίζουν πολύ..

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 16:30, 07-02-08:

Σκύλος.

Οι γάτες είναι εγωίστριες, έρχονται να τις χαϊδεύψεις πχ μόνο όταν θέλουν αυτές

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nininaou
H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 635 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 15:16, 08-02-08:

Γάτες. Ξέρουν τι θέλουν και πως να το παίρνουν...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 15:55, 08-02-08:

Oι γάτες είναι γλύκα αλλά ο σκύλος έχει άλλη χάρη. Είναι πιστός, νοιάζεται για το αφεντικό του και κάνει και λιγότερες ζημιές από μια γάτα. Κι οι γατούλες όμως είναι τέλειες ιδίως όταν τις χαιδεύεισ και γουργουρίζουν, αλλά αν έμπαινα στο δίλλημμα να διαλέξω, θα διάλεγα σκύλο. Και του Αγίου Βερνάρδου για να τον χρησιμοποιώ και ως μεταφορικό μέσο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

squall

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη squall
Ο squall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O squall έγραψε στις 17:21, 17-02-08:

Σκυλος βεβαια.Υπαρχει καλυτερος φιλος και πιο πιστος απο τον σκυλο?

Παράθεση

NONI_1 (ΑΝΤΙΓΟΝΗ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη NONI_1
H ΑΝΤΙΓΟΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H NONI_1 έγραψε στις 17:35, 17-02-08:

Σκύλος βέβαια!!Δεν ξέρω αλλα οι γάτες μου βγάζουν κ'ατι πολύ πονηρό....!!Αλωστε με τα σκυλία μπορεις να διμιουργήσει και μαι σχέση ενλω μα τις γάτες...

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη bisbirikos
Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε στις 19:01, 17-02-08:

Σκεψεις ενος σκυλου:
"Οι ανθρωποι με τους οποιους ζω με ταιζουνε, με αγαπανε, μου παρεχουν ζεστασια, καλο σπιτι, με φροντιζουν και με κανακευουν.
Πρεπει να ειναι θεοι."

Σκεψεις μιας γατας:
"Οι ανθρωποι με τους οποιους ζω με ταιζουνε, με αγαπανε, μου παρεχουν ζεστασια, καλο σπιτι, με φροντιζουν και με κανακευουν.
Πρεπει να ειμαι θεα."

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antemian

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη antemian
H antemian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κρύα Βρύση (Πέλλας). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H antemian έγραψε στις 19:55, 17-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από bisbirikos
Σκεψεις ενος σκυλου:
Πρεπει να ειναι θεοι."

Σκεψεις μιας γατας:
Πρεπει να ειμαι θεα."
Πολύ καλό!!!!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:15, 23-03-08:

Υγιέστατο κουταβάκι ηλικίας 20 ημερών βρέθηκε στα σκουπίδια, σε μία γειτονιά του Ηρακλείου.
Είναι υγιέστατο και θα γίνει 6-7 κιλά. Πρέπει να είναι τύπου γκριφόν.
Όποιος ενδιαφέρεται ή όποιος ξέρει κάποια λύση, ας επικοινωνήσει μέσω πμ μαζί μου, ή στο gidinene@yahoo.gr...

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 14:26, 23-03-08:

Η γάτα σε ανέχεται να σε φιλοξενεί στο χώρο της, δηλαδή το σπίτι σου, επειδή ακριβώς της παρέχεις τα πάντα.

Αυτό που μου αρέσει στις γάτες, είναι το attitude που διαθέτουν, μάλιστα χωρίς καμία έπαρση. Η γάτα λέει: "Είμαι αυτή που είμαι και γουστάρω. Είμαι περήφανη γι' αυτό". Ο σκύλος λέει: "Πες μου αφέντη πώς θέλεις να είμαι".

Έχετε δοκιμάσει να βάλετε λουρί σε γάτα για να την πάτε βόλτα; Δοκιμάστε το και πέστε μου αντιδράσεις.

Είναι μύθος πως οι γάτες δεν είναι συναισθηματικές και πως δεν επικοινωνούν με τον άνθρωπο. Η δική μου εμπειρία με τις γάτες (κυρίως με γάτους βέβαια) μου έχει δείξει το αντίθετο. Απλά η γάτα περιμένει πρώτα να της δείξεις εσύ ότι την καταλαβαίνεις, πριν δεήσει να σου κάνει τη χάρη να σου δείξει ότι σε καταλαβαίνει κι αυτή...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:27, 23-03-08:

Btw δεν ξέρω αν το έβαλα στη σωστή κατηγορία, πείτε μου... ή μεταφέρτε το.

Παράθεση

xariklaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xariklaki
H xariklaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H xariklaki έγραψε στις 20:57, 23-03-08:

γατα! γατα!....

ανεξαρτητη!
..οχι...υποδουλη...!

Παράθεση

3l3n@ (Ελενα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη 3l3n@
H Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βασιλικά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H 3l3n@ έγραψε στις 18:42, 26-04-08:

Σκύλος, σκύλος..!! Πώς να το κάνουμε..είναι πιο γούτσου γούτσου τα άτιμα! Και σε πλησιάζουν και πιό εύκολα. Ενώ οι γάτες.. Δεν λέω βέβεια όχι και σε αυτές αλλά τα σκυλάκια είναι άλλο πράμα

Παράθεση

Γιώργος00753684 (Κούγκαρ της Ενωσης Ζωαδιων)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος00753684
Ο Κούγκαρ της Ενωσης Ζωαδιων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

O Γιώργος00753684 LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL έγραψε στις 12:37, 06-06-11:

Σκύλος

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thomas l.
Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 18:13, 13-06-11:

Δεν θελει σκεψη σκυλος φυσικα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mariagezz (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mariagezz
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H mariagezz έγραψε στις 13:49, 16-06-11:

προτιμώ τα σκυλάκια...<3!

Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 04:09, 15-07-11:

Mε τα σκυλιά πάντα τα πήγαινα καλύτερα.Οι γάτες με βλέπουν και με κάνουν "χου".

Παράθεση

spakon (Κώστας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη spakon
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ευκαρπία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 114 μηνύματα.

O spakon έγραψε στις 16:48, 05-09-11:

Γάτες;;; Ρε ουστ!!! Δεν υπάρχει πιο συμφεροντολόγο και εγωιστικό πλάσμα από τις γάτες...Μόνο τα μικρά είναι κατάτι γλυκά και χαριτωμένα....
I'm a fanatic dog fan!!!! Είναι το πιο πιστό ζώο... Θα προτιμήσει το καλό του αφεντικού του παρά το δικό του, θα το προστατέψει...

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 11:11, 06-09-11:

οχι οτι δεν αγαπαμε και τα γατακια ....αλλα ειμαστε addicted to dogs...

Παράθεση

cr 7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cr 7
Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O cr 7 έγραψε στις 16:23, 14-10-11:

ΓΑΤΕΣ!!!!!!!!!!

Παράθεση

Chiyo

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Chiyo
H Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H Chiyo έγραψε στις 20:54, 16-11-11:

εγώ προτιμώ τα σκυλιά. αδυναμίες

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 08:30, 17-11-11:

Mια ζωη γατες ειχα στο σπιτι,τις λατρευω εννοειται,αλλα η αδυναμια μου ειναι τα σκυλια!!Καποια στιγμη θα μαζεψω καποιο αδεσποτο,που θα μου παει....

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 11:29, 17-11-11:

Σκυλος....Χωρις δευτερη σκεψη....

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 12:10, 17-11-11:

Είχα για ενα διάστημα σκύλο...
Δύσκολα επιβιώνει ενα σκυλάκι σε διαμέρισμα..
Οι γατούλες πολυ πιο εύκολα..
Παρ'όλα αυτά τα λατρεύω. Το κάθε ζωάκι έχει τις δικιές του χάρες

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 22:34, 23-11-11:

και τα δυο μ'αρεσουν αλλα εχω μεγαλυτερη αδυναμια στα γατακια...

ετσι οπως γουργουριζει η κοιλιτσα τους οταν τα παιρνεις αγκαλια και τα χαιδευεις...

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 22:46, 23-11-11:

σκυλος...απλα υπεροχα και πανεμορφα πλασματακια^^

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 08:24, 24-11-11:

τα σκυλια τα αγαπαω τις γατες τις γουσταρω

Παράθεση

Maraki7 (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Maraki7
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H Maraki7 έγραψε στις 10:06, 04-12-11:

Αν και τα σκυλάκια είναι σε πλειοψηφία τα πιο άτακτα , μου έχουν κλέψει την καρδιά!

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 16:04, 04-12-11:

τα σκυλάκια<3

τα λατρεύω

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 18:03, 04-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Alejandro Papas
τα σκυλια τα αγαπαω τις γατες τις γουσταρω
εχεις και τελειο σκυλακι εσυ^^

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 19:15, 04-12-11:

Δεν μπορώ να αποφασίσω στη δεδομένη στιγμή. Έχω σκέψεις και για γάτα και για σκύλο (όχι και για τα δύο!) για κάποια στιγμή στο μέλλον. Δεν έχω κατασταλάξει ακόμα στο τι θέλω, αλλά σίγουρα κάποια στιγμή θα πάρω ένα ζωάκι.
Θέλω αφενός να κάνω μια ψυχούλα να περάσει καλά και αφετέρου να του δώσω την αγάπη που δεν μπορούν να εκτιμήσουν οι άνθρωποι.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 20:34, 07-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Δεν μπορώ να αποφασίσω στη δεδομένη στιγμή. Έχω σκέψεις και για γάτα και για σκύλο (όχι και για τα δύο!) για κάποια στιγμή στο μέλλον. Δεν έχω κατασταλάξει ακόμα στο τι θέλω, αλλά σίγουρα κάποια στιγμή θα πάρω ένα ζωάκι.
Θέλω αφενός να κάνω μια ψυχούλα να περάσει καλά και αφετέρου να του δώσω την αγάπη που δεν μπορούν να εκτιμήσουν οι άνθρωποι.
Δεν χρειάζεται να αποφασίσεις, μην ανησυχείς

Αν έχεις την καρδιά σου ανοιχτή η/ο ιδανική/ός υποψήφιος/α θα έρθει και θα σε κατακτήσει με μια ματιά και στην καλύτερη περίπτωση θα είναι και τα δύο και θα έχεις τη σπάνια εμπειρία να βλέπεις δύο κουβαράκια δίπλα δίπλα να κοιμούνται σαν αγγελούδια που θα είναι

Παράθεση

sofia_1995

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sofia_1995
H sofia_1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H sofia_1995 έγραψε στις 13:42, 08-12-11:

από σκυλάκια πιο πολύ μ αρέσουν τα κανίς και τα μαλτέζ,και από γατούλες,μ αρέσουν αυτές με το κοκκινωπό τρίχωμα

Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dogie
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,049 μηνύματα.

H Dogie έγραψε στις 13:43, 08-12-11:

Εγώ έχω maltese

Σκυλάκια παίδες! Καλές και οι γάτες αλλά σαν τα σκυλιά τίποτα!!

Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbow Blues
H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 13:59, 08-12-11:

Κι εγώ σκυλάκι υποστηρίζω.

Εχω στο σπίτι ένα cocker spaniel... Μου κουνάει την ουρά τώρα....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sofaki Loony
H Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 113 μηνύματα.

H Sofaki Loony έγραψε στις 11:36, 18-12-11:

Γατάκιαααα ^^

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 11:07, 19-12-11:

Όλα τα ζωάκια τα λατρεύω αλλά προτιμώ λίγο παραπάνω τα σκυλάκια! Έχω 2: ένα shih tzu (3,5 ετών) και ένα griffon (15,5 ετών) και τις λατρεύω κ τις δυο τους!

Τα σκυλιά, κατ' εμέ, είναι πιο συναισθηματικά, πιο αγαπησιάρικα. Η αγάπη του σκύλου προς τον άνθρωπό του είναι πραγματικά χωρίς όρια. Φαίνεται ακόμα κ στον τρόπο που σε κοιτάζουν τα άτιμα! Έχοντας ζήσει μαζί με σκυλιά πολλά χρόνια μπορώ με βεβαιότητα να πω ότι είναι πράγματι ο πιστότερος κ καλύτερος φίλος του ανθρώπου!

Πιστεύω ότι πάντα θα θέλω να'χω σκυλάκι δίπλα μου!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 11:15, 19-12-11:

Να ένα τέτοιο θέλω...

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 12:11, 19-12-11:

Έχω μεγαλώσει με κόλεϋ , έχουν ασύλληπτη νοημοσύνη, και κυρίως συναισθηματική νοημοσύνη,
και απίστευτη σχέση με τα παιδιά ....
και με γερμανικό ποιμενικό νικολάκη , (πριν ένα μήνα περίπου το χάσαμε το ιρμάκι...)
είναι απίστευτα πλάσματα ....απίστευτα!
Μακάρι να τα καταφέρεις να συνυπάρξεις κάποια στιγμή με ένα τέτοιο πλάσμα...
Επίσης αγαπώ πολύ τα κοκερ ...

Και φυσικά τα κοπράκια...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 12:21, 19-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από marina289
και με γερμανικό ποιμενικό νικολάκη , (πριν ένα μήνα περίπου το χάσαμε το ιρμάκι...)
είναι απίστευτα πλάσματα ....απίστευτα!
Είχα ένα τέτοιο μικρός. Το πήγε ο "έξυπνος" πατέρας μου σε εκπαιδευτήριο να γίνει και καλά άγριος φύλακας, αυτό ήταν ένα ευαίσθητο σκυλάκι που μας αγαπούσε όλους (καρκινάκι στο ζώδιο). Μας είπαν ότι τον δάγκωσε ένας άλλος σκύλος, τρόμαξε και τρελάθηκε. Δεν το ξαναείδα από τότε.

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 12:24, 19-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Σκύλος βέβαια! Οι γάτες είναι πατσαβούρες!
Καμιά φορά ο τίτλος που προσάπτουμε σε ένα πλάσμα , επιστρέφει αντανακλαστικά, μας χαρακτηρίζει και τον οικειοποιείται τελικά ο εκφέρων ...
Φίλη μου, πολύ ατυχής έκφραση...

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 12:26, 19-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
Είχα ένα τέτοιο μικρός. Το πήγε ο "έξυπνος" πατέρας μου σε εκπαιδευτήριο να γίνει και καλά άγριος φύλακας, αυτό ήταν ένα ευαίσθητο σκυλάκι που μας αγαπούσε όλους (καρκινάκι στο ζώδιο). Μας είπαν ότι τον δάγκωσε ένας άλλος σκύλος, τρόμαξε και τρελάθηκε. Δεν το ξαναείδα από τότε.
α, παίζει και παιδική πληγούλα και απωθημένο έ;;
ε, σου εύχομαι να το εκπληρώσεις κάποια στιγμή!

Παράθεση

aggi92 (Angeliiiiiique ^^)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aggi92
H Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H aggi92 χωρίς καμία υποψία σκέψης έγραψε στις 19:32, 19-12-11:

σκύλος σκύλος σκύλοοοοος!
τα σκυλιά είναι αξιολάτρευτα!

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 21:33, 19-12-11:

Και τα γατιά κ τα σκυλιά μου αρέσουν.
Απλώς έτυχε να 'χω γατάκια.

Οι γάταροι μου!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 21:36, 19-12-11:

Γάτα. Ο λόγος; Το παιδί μου, στην υπογραφή μου.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 23:17, 19-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από yperoxi
Όλα τα ζωάκια τα λατρεύω αλλά προτιμώ λίγο παραπάνω τα σκυλάκια! Έχω 2: ένα shih tzu (3,5 ετών) και ένα griffon (15,5 ετών) και τις λατρεύω κ τις δυο τους!

Τα σκυλιά, κατ' εμέ, είναι πιο συναισθηματικά, πιο αγαπησιάρικα. Η αγάπη του σκύλου προς τον άνθρωπό του είναι πραγματικά χωρίς όρια. Φαίνεται ακόμα κ στον τρόπο που σε κοιτάζουν τα άτιμα! Έχοντας ζήσει μαζί με σκυλιά πολλά χρόνια μπορώ με βεβαιότητα να πω ότι είναι πράγματι ο πιστότερος κ καλύτερος φίλος του ανθρώπου!

Πιστεύω ότι πάντα θα θέλω να'χω σκυλάκι δίπλα μου!
Δεν πιστεύω ότι τα σκυλιά είναι περισσότερο ή λιγότερο συναισθηματικά ή αγαπησιάρικα σε σχέση με τις γάτες. Θα έλεγα ότι διαφέρουν στον τρόπο έκφρασης των συναισθημάτων τους, αλλά αγαπάνε το ίδιο. Έχω ζήσει και με σκύλους και με γάτες και έχω δει και τις 2 πλευρές να εκφράζουν συναισθήματα, αλλά με διαφορετικό τρόπο. Ο σκύλος πχ πηδάει πάνω σου, σε γλείφει και κουνάει την ουρά, ενώ η γάτα τρίβεται πάνω σου και γουργουρίζει.
Ούτε πιστεύω ότι ο σκύλος είναι πιο πιστός από την γάτα (ούτε το αντίθετο ισχύει φυσικά). Σε πολλές περιπτώσεις η γάτα είναι παρεξηγημένη λόγω κακής κοινωνικοποιήσης ή λόγω semi-feral κατάστασης. Είναι όπως και με τα σκυλιά... όταν ο ιδιοκτήτης δεν τα εκπαιδεύει και δεν τα φροντίζει όπως πρέπει, βλέπουμε ανεπιθύμητες συμπεριφορές.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 16,865 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 00:45, 20-12-11:

Γατα ασυζητητι...εχουν ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ.Ναι..οκ..οσοι θελουν να εχουν ενα κατοικιδιο του στυλ..σηκω σηκω,κατσε κατσε,σαφεστατα προτιμουν σκυλο.Ειναι ολιγον δουλοπρεπη..τα κατα τα αλλα αξιαγαπητα σκυλακια μας.Οποιος ομως θελει να εχει ενα πραγματικο αιλουροειδες σπιτι του..με προσωπικοτητα,τσαχπινια.και ολα τα συναφη..η γατα ειναι το τελειο κατοικιδιο.
Λυπαμαι..αλλα δεν θελω ενα ζωακι..που να μου κανει τα χατηρια.Θελω ενα ζωακι..που να εχει την προσωπικοτητα του..,ανεξαρτητο..και πανεμορφο..Το φιλαρακι μου.Οχι το δουλακι μου.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • O σκύλος του γείτονα - Από Γιάννης
      Το θέμα έχει λάβει 71 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα με τον κοινωνικό περίγυρο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-11-11 στις 15:44.
    • Σκύλος ή γάτα; - Από mindcarnival
      Το θέμα έχει λάβει 291 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-04-11 στις 00:29.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους