Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,308 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σκύλος ή γάτα;

Σκύλος ή γάτα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 225)
Σκύλος
145
64,44%
Γάτα
80
35,56%

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 00:12, 03-04-12:

κιουρίες καλέ οι γάτες..κιουρίες..

πάω για ύπνο,το χεσα!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

silent song (Little Broken Heart)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη silent song
H Little Broken Heart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H silent song αντιο σας! έγραψε στις 15:21, 10-04-12:

σκυλος!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 15:36, 10-04-12:

Γάτα...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:25, 10-04-12:

και τα δυο

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 10-04-12 στις 16:37.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 17:30, 10-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria
σε αυτά υπερτερούν οι γάτες κατά πολύ σε σχέση με τον σκύλο Το πιο πιθανό είναι μια γάτα να τα σκεπάσει, παρά να τα φάει Αν και έχω δει γάτα να τρώει τον εμετό της...
Κι εμένα ο Αρμινάκος μου όταν ήταν 2 μηνών, έγλυφε τον εμετό του ένα βράδυ.

Είχε κάτσει πάνω στο γραφείο και σε κάποια φάση κατεβαίνει και στέκεται στο χωλ κοιτάζοντας προς τα μέσα επίμονα κι αρχίζει να κάνει "νιαουΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ" σα να πόναγε. Ε έτρεξε μέσα, ξέρασε στο παρκέ και μετά τον είδα από πάνω να τα γλύφει!

Είναι ώρες ώρες που τον θεωρώ πραγματικά πανέξυπνο γατάκο, και κάτι άλλες ώρες που κάνει τα πιό χαζά πράγματα, όπως αυτό.

ΥΓ: Πραγματικά έχω "ξεχάσει" ότι είναι γατάκι και απλά τον βλέπω σαν φιλαράκο μου, σαν παιδί μου. Δε θα πω δηλαδή "έχω κατοικίδιο γατάκι" αλλά "έχω τον Άρμιν".

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elli-anna

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elli-anna
H elli-anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H elli-anna έγραψε στις 12:16, 13-04-12:

προτιμω τις γατες

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:21, 13-04-12:

μολις γεννησε η γατα μου πισω,,αντε να δουμε παλι ποσα θα επιβιωσουν..

-να πληρωσω να τις στειρωσω?ξερω γω?)

Παράθεση

Immortalia12

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Immortalia12
H Immortalia12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Immortalia12 Soul excavator! έγραψε στις 09:58, 16-04-12:

Θέλω έναν σκύλο!!!!!!!!!! Και οι γάτες μου αρέσουν πολύ. αλλά ένας είναι ο καλύτερος φίλος του αθρώπου (και φυσικά
δε μιλάω για το iPad!!!!!!!!!!!!!!!!!!). Προς το παρόν λόγω χώρου και πατέρα (!) έχω μόνο ένα καναρίνι με σκυλίσιο
όνομα! χαχαχα!

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 10:20, 16-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
μολις γεννησε η γατα μου πισω,,αντε να δουμε παλι ποσα θα επιβιωσουν..

-να πληρωσω να τις στειρωσω?ξερω γω?)
εφόσον έχεις γατί ή κάποιο κατοικίδιο οφείλεις να τα στειρώσεις. Τώρα που έγιναν πολλα είναι δύσκολο να δώσεις τουλ 60 ευρώ για το καθένα).
Καλά λέω ελεγα στο mycat ότι οι ιδιοκτήτές κατοικηδίων είναι η κύρια αιτία δημιουργία αδέσποτων ζώων.

Τώρα φυσικά που γέννησα η γάτα σου δύσκολο να στειρώσεις τα τα υπόλοιπα.

Προσωπικά πιστεύω ότι η κύρια πηγή δημιουργία αδέσποτων είναι οι ιδιοκτήτες αδέσποτων και οι φιλοζωικές.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 16-04-12 στις 10:31.
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:30, 16-04-12:

καλα μονο 3 ειναι,,ελπιζω να επιβιωσουν

και η γατα ειναι δικια μου με ελευθερη σχεση..

Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iratus
Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 398 μηνύματα.

O Iratus έγραψε στις 13:23, 27-06-12:

Προτιμώ τους σκύλους.Είναι πολύ πιο πιστοί από τις γάτες τις οποίες θεωρώ πονηρά ζώα..Τα σκυλιά είναι και φύλακες για το σπίτι αλλά και πιο φιλικά πιστεύω.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 08:53, 02-07-12:

Ο σκύλος τρέφει αισθήματα για το αφεντικό του,μετά από καιρό το λατρεύει,ξέρω και παραδείγματα σκύλων με κακά αφεντικά που πάλι τα αγαπάνε και τα υπακούνε!! Οι γάτες απλά θέλουν την καλοπέρασή τους, το φαγητό τους,το νερό τους και κάπου ζεστά να κοιμούνται!Τα ψευτοχαδάκια τους τα καταλαβαίνω ;P Ενω ο σκύλος σε περιμένει με ανυπομονησια να ερθεις σπιτι,σου συμπαραστεκεται στις πικρες σου και παντα σε στηριζει!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 09:33, 02-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Σπυρακος (^^)
Ο σκύλος μπλαμπλαμπλαμπλαμπλα ο σκυλος

Σπυράκο ξέχασες ότι ο σκύλος σου ψήνει και καφέ στο μπρίκι
αμα νιώσει ότι εχεις τις μαύρες σου.

Κι αν τον εκπαιδεύσεις μπορεί και χτυπάει στη φραπεδιέρα.

ενώ η γάτα, τον φτιάχνει και τον πίνει μόνη της.

α στο διάτανο δηλ.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 10:16, 02-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Δεσμώτης
Σπυράκο ξέχασες ότι ο σκύλος σου ψήνει και καφέ στο μπρίκι
αμα νιώσει ότι εχεις τις μαύρες σου.

Κι αν τον εκπαιδεύσεις μπορεί και χτυπάει στη φραπεδιέρα.

ενώ η γάτα, τον φτιάχνει και τον πίνει μόνη της.

α στο διάτανο δηλ.

Αυτά που λέω προσωπικά τα έχω βιώσει!

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 20:04, 02-07-12:

Αυτά που λέω προσωπικά τα έχω βιώσει!
είχες ποτέ στη ζωή σου γάτα, μέσα στο σπίτι και όχι κάποιο αδέσποτο στην αυλή; Αν είχες, θα καταλάβαινες ότι και τα 2 ζώα και ο σκύλος και η γάτα, δείχνουν με τον δικό τους τρόπο την εμπιστοσύνη τους, την χαρά τους όταν σε βλέπουν και την αγάπη τους προς το πρόσωπό σου. Μπορεί η γάτα να μη κουνάει την ουρά της, να πηδάει πάνω σου και να σε γλείφει όταν έρχεσαι από έξω, αλλά γουργουρίζει, τρίβεται στα πόδια σου και ξαπλώνει μπροστά σου για να την χαϊδέψεις.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ελενη_

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ελενη_
H ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H ελενη_ έγραψε στις 22:08, 02-07-12:

Τι ερωτησεις ειναι αυτες? Σκυλος φυσικα.. Τα λατρευω τα σκυλια!! Και οσο για τις γατες, δε λεω καλουλες ειναι, αλλα απο μακρια.. Τις φοβαμαι λιγο γιατι γρατζουνανε αν δε σε συμπαθουνε.. Ασε που φευγουν και δεν ξερεις που ειναι ουτε αν θα γυρισουν.. Σκαρφαλωνουν παντου, μεχρι και στα ντουλαπια μπαινουν..(και το ξερω γιατι εχω ζησει γατες) Ενω τα σκυλακια ειναι τοσο γλυκα.. Και αγαπησιαρικα!!

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 22:26, 02-07-12:

Τόσα χρόνια με γάτες ζω και ποτέ δεν βρέθηκε ούτε μία για να επιβεβαιώσει όλες αυτές τις ακατάσχετες φανφαρολογίες που λέτε για τα ζώα αυτά. Ένας γάτος μου μάλιστα, έρχεται από πίσω βόλτα όπως κάνουν οι λατρεμένοι σας σκύλοι. Μπαίνει στο αυτοκίνητο, κάθεται στη θέση του συνοδηγού σαν κύριος και ανεβαίνει σπίτι με το ασανσέρ. Σπάνια θα με γραντζουνίσει γάτα, μόνο όταν παίζουν ή τις ενοχλώ επίμονα θα το κάνουν. Επιπλέον, κάθε μια έχει τον δικό της χαρακτήρα.
Όσο για το σκαρφάλωμα και τα συναφή, είναι όπως τις μάθεις από μικρές.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 09:18, 03-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από ελενη_
Τι ερωτησεις ειναι αυτες? Σκυλος φυσικα.. Τα λατρευω τα σκυλια!! Και οσο για τις γατες, δε λεω καλουλες ειναι, αλλα απο μακρια.. Τις φοβαμαι λιγο γιατι γρατζουνανε αν δε σε συμπαθουνε.. Ασε που φευγουν και δεν ξερεις που ειναι ουτε αν θα γυρισουν.. Σκαρφαλωνουν παντου, μεχρι και στα ντουλαπια μπαινουν..(και το ξερω γιατι εχω ζησει γατες) Ενω τα σκυλακια ειναι τοσο γλυκα.. Και αγαπησιαρικα!!
αν είχες ζήσει με γάτες, δεν θα έλεγες τόσα ανακριβή πράγματα. Καταρχήν για να σε γρατζουνίσει μια γάτα σημαίνει ότι κάτι την ενόχλησε. Χωρίς λόγο δεν γρατζουνάει. Το ίδιο ισχύει και με τον σκύλο. Αν τον ενοχλήσεις θα σε δαγκώσει και το ξέρω από πρώτο χέρι γιατί με έχουν δαγκώσει ουκ ολίγα σκυλιά. Το βρίσκω απόλυτα λογικό να σε γρατζουνίσει και δαγκώσει μια φοβισμένη γάτα γιατί βρίσκεται σε αυτοάμυνα. Συνήθως οι φοβισμένες γάτες έχουν διαστέλμενες κόρες, χαμηλωμένα αυτιά και μαζεμένη στάση. Αν πλησιάσεις μια τέτοια γάτα πας γυρεύοντας.

Μια άλλη περίπτωση όπου μπορεί μια γάτα να σε γρατζουνίσει είναι πάνω στο παιχνίδι. Σε αυτή την περίπτωση, ανάλογα με την γάτα (κάποιες δεν βγάζουν νύχια), μπορεί να σε γρατζουνίσει ελαφριά κατά λάθος. Δεν θα το έχει κάνει από κακία. Θα το έχει κάνει για να πιάσει κάτι. Είναι στο ένστικτό της το κυνήγι. Δεν αποτελεί κακία ή αντιπάθεια μια τέτοια κίνηση.

Η αλήθεια είναι ότι οι πολλές γάτες και κυρίως αυτές που δεν είναι σωστά κοινωνικοποιημένες, δεν εμπιστεύονται εύκολα κάποιον ξένο και είναι πιο επιφυλακτικές μαζί του και αν αυτό το άτομο φερθεί με τρόπο που μπορεί να ενοχλήσει την γάτα (πχ δυνατές φωνές), μπορεί η γάτα να αντιδράσει με ανεπίθυμητο τρόπο (ένα τρομαγμένο ζώο φέρεται βάσει ενστίκτου). Κάτι τέτοιο φυσικά ισχύει και με τους σκύλους. Έχω συναντήσει τουλάχιστον 3 σκυλιά που αν έμπαινα στην περιοχή τους, θα με έκαναν κομμάτια. Υπάρχουν όμως και κοινωνικοποιημένες γάτες που γίνονται αλοιφή στους ξένους.

Ξέρω γάτες (ή μάλλον γάτους) που έχουν φύγει και ξέρω και γάτες που έχουν μείνει. Το ότι φεύγουν δεν σημαίνει ότι δεν σε συμπαθούν. Φεύγουν (κυρίως τα αρσενικά) γιατί αναζητούν σύντροφο. Οι γάτες δεν είναι ζώα που σχηματίζουν αγέλη όπως τα σκυλιά και έτσι πολλοί γάτοι αναγκάζονται να ταξιδέψουν αρκετά χιλιόμετρα μέχρι να βρούν σύντροφο για να ικανοποιήσουν την αναπαραγωγική τους ανάγκη. Ο σκύλος ζει σε αγέλη, δεν χρειάζεται να ταξιδέψει χιλιομέτρα για να αναζητήσει σύντροφο.

Όσο για τον αν σκαρφαλώνουν παντού, έχει να κάνει με την ανατομία και φυσιολογία της γάτας. Αν μπορούσε και ο σκύλος να σκαρφαλώνει, θα το έκανε. Φυσικά δεν σκαρφαλώνουν όλες οι γάτες παντού. Ο δικός μου για παράδειγμα, δεν έχει ανέβει ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ στον πάγκο της κουζίνας και μάλιστα χωρίς να του το έχω απαγορέψει. Σε ντουλάπια ο δικός μου δεν έχει μπει ούτε μια φορά. Ακόμα και όταν αφήνω κάποιο ντουλάπι επίτηδες ανοιχτό, δεν μπαίνει. Μόνο στην ντουλάπα μπαίνει. Το ότι μια γάτα έμπαινε σε ντουλάπια και σκαρφάλωνε παντού, δεν σημαίνει ότι όλες οι γάτες είναι έτσι, μη τα γενικεύουμε όλα. Άσε που αν σε ενοχλούν τέτοιες συμπεριφορές μπορείς πολύ απλά να εκπαιδεύσεις τις γάτες σου να μην τις κάνουν.

Αρχική Δημοσίευση από Vampi
Τόσα χρόνια με γάτες ζω και ποτέ δεν βρέθηκε ούτε μία για να επιβεβαιώσει όλες αυτές τις ακατάσχετες φανφαρολογίες που λέτε για τα ζώα αυτά. Ένας γάτος μου μάλιστα, έρχεται από πίσω βόλτα όπως κάνουν οι λατρεμένοι σας σκύλοι. Μπαίνει στο αυτοκίνητο, κάθεται στη θέση του συνοδηγού σαν κύριος και ανεβαίνει σπίτι με το ασανσέρ. Σπάνια θα με γραντζουνίσει γάτα, μόνο όταν παίζουν ή τις ενοχλώ επίμονα θα το κάνουν. Επιπλέον, κάθε μια έχει τον δικό της χαρακτήρα.
Όσο για το σκαρφάλωμα και τα συναφή, είναι όπως τις μάθεις από μικρές.
Συμφωνώ απόλυτα! Πολλές γάτες επίσης σε περιμένουν στην πόρτα όταν γυρίζεις απ' έξω, σε ακολουθούν σε κάθε σου βήμα μέσα στο σπίτι, άλλες αρέσκονται σε βόλτες με λουρί και άλλες λατρεύουν να κοιμούνται δίπλα σου ή στα πόδια σου κάθε βράδυ, χειμώνα-καλοκαίρι. Αλλες γάτες παριστάνουν το ξυπνητήρι και σε ξυπνάνε στην ώρα σου για την δουλειά. Τα τελευταία 2-3 χρόνια δεν προλαβαίνει να με ξυπνήσει το ξυπνητήρι μου, με ξυπνάει ο γάτος μου 5-10 λεπτά το πολύ πριν το ξυπνητήρι. Είναι πολύ όμορφο να ξυπνάς το πρωι και να βλέπεις μια χαρούμενη γάτα που γουργουρίζει να τρίβεται στα πόδια σου για να σε καλημερίσει και να σε ακολουθεί τρέχοντας σε κάθε βήμα σου. Ακόμα και αν έχεις κοιμηθεί στραβά, αυτή η συμπεριφορά της γάτας σου, θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ελενη_

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ελενη_
H ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H ελενη_ έγραψε στις 14:38, 03-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria
αν είχες ζήσει με γάτες, δεν θα έλεγες τόσα ανακριβή πράγματα. Καταρχήν για να σε γρατζουνίσει μια γάτα σημαίνει ότι κάτι την ενόχλησε. Χωρίς λόγο δεν γρατζουνάει. Το ίδιο ισχύει και με τον σκύλο. Αν τον ενοχλήσεις θα σε δαγκώσει και το ξέρω από πρώτο χέρι γιατί με έχουν δαγκώσει ουκ ολίγα σκυλιά. Το βρίσκω απόλυτα λογικό να σε γρατζουνίσει και δαγκώσει μια φοβισμένη γάτα γιατί βρίσκεται σε αυτοάμυνα. Συνήθως οι φοβισμένες γάτες έχουν διαστέλμενες κόρες, χαμηλωμένα αυτιά και μαζεμένη στάση. Αν πλησιάσεις μια τέτοια γάτα πας γυρεύοντας.

Μια άλλη περίπτωση όπου μπορεί μια γάτα να σε γρατζουνίσει είναι πάνω στο παιχνίδι. Σε αυτή την περίπτωση, ανάλογα με την γάτα (κάποιες δεν βγάζουν νύχια), μπορεί να σε γρατζουνίσει ελαφριά κατά λάθος. Δεν θα το έχει κάνει από κακία. Θα το έχει κάνει για να πιάσει κάτι. Είναι στο ένστικτό της το κυνήγι. Δεν αποτελεί κακία ή αντιπάθεια μια τέτοια κίνηση.

Η αλήθεια είναι ότι οι πολλές γάτες και κυρίως αυτές που δεν είναι σωστά κοινωνικοποιημένες, δεν εμπιστεύονται εύκολα κάποιον ξένο και είναι πιο επιφυλακτικές μαζί του και αν αυτό το άτομο φερθεί με τρόπο που μπορεί να ενοχλήσει την γάτα (πχ δυνατές φωνές), μπορεί η γάτα να αντιδράσει με ανεπίθυμητο τρόπο (ένα τρομαγμένο ζώο φέρεται βάσει ενστίκτου). Κάτι τέτοιο φυσικά ισχύει και με τους σκύλους. Έχω συναντήσει τουλάχιστον 3 σκυλιά που αν έμπαινα στην περιοχή τους, θα με έκαναν κομμάτια. Υπάρχουν όμως και κοινωνικοποιημένες γάτες που γίνονται αλοιφή στους ξένους.

Ξέρω γάτες (ή μάλλον γάτους) που έχουν φύγει και ξέρω και γάτες που έχουν μείνει. Το ότι φεύγουν δεν σημαίνει ότι δεν σε συμπαθούν. Φεύγουν (κυρίως τα αρσενικά) γιατί αναζητούν σύντροφο. Οι γάτες δεν είναι ζώα που σχηματίζουν αγέλη όπως τα σκυλιά και έτσι πολλοί γάτοι αναγκάζονται να ταξιδέψουν αρκετά χιλιόμετρα μέχρι να βρούν σύντροφο για να ικανοποιήσουν την αναπαραγωγική τους ανάγκη. Ο σκύλος ζει σε αγέλη, δεν χρειάζεται να ταξιδέψει χιλιομέτρα για να αναζητήσει σύντροφο.

Όσο για τον αν σκαρφαλώνουν παντού, έχει να κάνει με την ανατομία και φυσιολογία της γάτας. Αν μπορούσε και ο σκύλος να σκαρφαλώνει, θα το έκανε. Φυσικά δεν σκαρφαλώνουν όλες οι γάτες παντού. Ο δικός μου για παράδειγμα, δεν έχει ανέβει ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ στον πάγκο της κουζίνας και μάλιστα χωρίς να του το έχω απαγορέψει. Σε ντουλάπια ο δικός μου δεν έχει μπει ούτε μια φορά. Ακόμα και όταν αφήνω κάποιο ντουλάπι επίτηδες ανοιχτό, δεν μπαίνει. Μόνο στην ντουλάπα μπαίνει. Το ότι μια γάτα έμπαινε σε ντουλάπια και σκαρφάλωνε παντού, δεν σημαίνει ότι όλες οι γάτες είναι έτσι, μη τα γενικεύουμε όλα. Άσε που αν σε ενοχλούν τέτοιες συμπεριφορές μπορείς πολύ απλά να εκπαιδεύσεις τις γάτες σου να μην τις κάνουν.
Δες, την αποψη μου ειπα. Το οτι φοβαμαι τις γατες ειναι γεγονος και δεν ειπα οτι αυτο σημαινει οτι δεν ειναι ωραιες κλπ η οτι δεν θα επρεπε να τις εχουν για κατοικιδια. Υπρχουν τοσοι αλλοι ανθρωποι που φοβουνται τα σκυλια. Τι να κανουμε υποκειμενικα ειναι αυτα.

Παράθεση

Effy18

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Effy18
H Effy18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H Effy18 έγραψε στις 16:27, 03-07-12:

Σκύλος φυσικά.
Μου τη δίνει το ύφος της γάτας, σε κοιτάει σα να σου λέει "Fuck off"...

Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 17:19, 03-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Iratus
Προτιμώ τους σκύλους.Είναι πολύ πιο πιστοί από τις γάτες τις οποίες θεωρώ πονηρά ζώα..Τα σκυλιά είναι και φύλακες για το σπίτι αλλά και πιο φιλικά πιστεύω.
Ο σκύλος τρέφει αισθήματα για το αφεντικό του,μετά από καιρό το λατρεύει,ξέρω και παραδείγματα σκύλων με κακά αφεντικά που πάλι τα αγαπάνε και τα υπακούνε!! Οι γάτες απλά θέλουν την καλοπέρασή τους, το φαγητό τους,το νερό τους και κάπου ζεστά να κοιμούνται!Τα ψευτοχαδάκια τους τα καταλαβαίνω ;P Ενω ο σκύλος σε περιμένει με ανυπομονησια να ερθεις σπιτι,σου συμπαραστεκεται στις πικρες σου και παντα σε στηριζει!
εχετε ζησει με γατες ΜΕΣΑ στο σπιτι και τα λετε ολα αυτα?
μαλλον τοτε τα δικα μου γατια εχουν προβλημα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 18:20, 03-07-12:

Μ αρεσουν πολυ τα γατακια!!! Είναι πολύ παιχνιδιάρικα και είναι τοσο μα τοσο χαριτωμενα!!!!
Αλλά για να πω την αλήθεια άμα είχα τη δυνατότητα να έχω κατοικίδιο θα είχα και από τα δύο!

Παράθεση

stacey_af

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stacey_af
H stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.

H stacey_af λα λα λα έγραψε στις 18:55, 03-07-12:

εννοειται ΣΚΥΛΟΣ

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 21:03, 03-07-12:

Σκύλος ή γάτα;

... γατόσκυλο?!

καλά που το θυμήθηκα ρε σεις? αν έχω το Θεό μου δλδ...

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:54, 03-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από εμμα_τριντεντ

... γατόσκυλο?!

καλά που το θυμήθηκα ρε σεις? αν έχω το Θεό μου δλδ...

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 16:02, 10-07-12:

εγω εχω 2 σκυλια... που τωρα δεν ξερω τι θα τα κανω... Την Νομα θα την παρω σιγουρα στην Γερμανια δνε μπορ χωρις αυτη. Τον Ρεξ μαλλον στην γιαγια!

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20110910_111025.jpg
Εμφανίσεις:  134
Μέγεθος:  305,4 KB Η Νομα
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  SPM_A0193.jpg
Εμφανίσεις:  110
Μέγεθος:  141,1 KB Ο Ρεξ

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 21:06, 10-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από sweetymt
εγω εχω 2 σκυλια... που τωρα δεν ξερω τι θα τα κανω... Την Νομα θα την παρω σιγουρα στην Γερμανια δνε μπορ χωρις αυτη. Τον Ρεξ μαλλον στην γιαγια!

Συνημμένο Αρχείο 46459 Η Νομα
Συνημμένο Αρχείο 46460 Ο Ρεξ
Αυτό που κολλάει στο ΣΚΥΛΟΣ Η ΓΑΤΑ; Ειπες την αποψη σου τωρα;

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 21:14, 10-07-12:

Αυτό που κολλάει στο ΣΚΥΛΟΣ Η ΓΑΤΑ; Ειπες την αποψη σου τωρα;
ναι! λατρευω τα σκυλια!!!

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 09:10, 11-07-12:

Συνημμένο Αρχείο 46459 Η Νομα
Συνημμένο Αρχείο 46460 Ο Ρεξ
Και πως μπορείς να αφήσεις το ένα;

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 13:24, 11-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Και πως μπορείς να αφήσεις το ένα;
πρεπει....

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 17:50, 11-07-12:

Άσχημο αυτό

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 10:27, 12-07-12:

Γ Α Τ Α ! ! !

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 12:32, 12-07-12:

δεν γινεται... και τωρα που η Νομα γενννησε...

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 16:07, 15-07-12:

δεν γινεται... και τωρα που η Νομα γενννησε...
Κατάλαβα, δύσκολος αποχωρισμός

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 18:50, 15-07-12:

Κατάλαβα, δύσκολος αποχωρισμός
ειναι και τα κουταβια 7!

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 20:22, 15-07-12:

ειναι και τα κουταβια 7!
Tόσα πολλά;;; Να τα χαίρεστε τι να πω! τι θα τα κάνετε τόσα πολλά;

Παράθεση

^Dark Angel^ (Χρυσα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^Dark Angel^
H Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

H ^Dark Angel^ έγραψε στις 20:44, 15-07-12:

Σκυλος ή γατα?
Δυσκολη ερωτηση...
Προτιμω και τα δυο. Το καθε ενα εχει τα δικα του στοιχεια που το κανουν ξεχωριστο!

Παράθεση

Katerina S (Κατερίνα Μουρατίδου)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina S
H Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H Katerina S what the water gave me έγραψε στις 18:41, 17-07-12:

αχ εμενα μου αρεσουν και τα γατακια και τα σκυλακια. Δεν θα με πειραζε να εχω και απο τα δυο στο σπιτι αρκει να μην δημιουργουσαν και πολυ μεγαλη φασαρια Μακαρι να το θελαν και οι γονεις μου.

Παράθεση

nansy_astr

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nansy_astr
H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,697 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 01:15, 18-07-12:

Σκυλί .

Για μένα είναι η πιο όμορφη, πιστή , ζεστή και παιχνιδιάρικη συντροφιά που μπορείς να έχεις.

Άν όλα πάνε καλά σύντομα θα έχω ένα Samoyed

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 01:21, 18-07-12:

Ωραίο το samoyed!

Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitris001
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,167 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 02:57, 18-07-12:

προτιμάω σκυλο...αλλά το καθε ζωάκι εχει τα δικά του χαρακτηριστικά που το κανουν αξιαγάπητο...

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 08:39, 18-07-12:

Κι εγώ υπέρ του σκύλου είμαι..
Όμως όταν "έχασα" τον σκυλάκο μου πόνεσα τόσο πολύ που δεν ξέω αν θα ξανα άντεχα να έχω σκύλο.
Οπότε, ίσως γάτα..?
Και οι ψιψίνες αξιολάτρευτες είναι..

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 09:03, 18-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Κι εγώ υπέρ του σκύλου είμαι..
Όμως όταν "έχασα" τον σκυλάκο μου πόνεσα τόσο πολύ που δεν ξέω αν θα ξανα άντεχα να έχω σκύλο.
Οπότε, ίσως γάτα..?
Και οι ψιψίνες αξιολάτρευτες είναι..
Λογικό να πόνεσες ..Μια φίλη μου της έχουν δηλητηριάσει 3 σκυλιά μέχρι τώρα, φαντάσου!

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:11, 18-07-12:

Λογικό να πόνεσες ..Μια φίλη μου της έχουν δηλητηριάσει 3 σκυλιά μέχρι τώρα, φαντάσου!
Φαντάσου έχω χάσει παπού, γιαγιά, αλλά όταν έχασα τον σκύλο μο πόνεσε περισσότερο απ όλα.
Το μόνο που χαίρομαι είναι που μια μέρα πριν πεθάνει, πέρασα όλο το απόγευμα να τον χαϊδεύω και να του λέω πόσο πολύ τον αγαπάω. (Αν και αυτό το έκανα όλα τα χρόνια που τον είχαμε).

Τώρα για τη δηλητηρίαση, τί να πω? Θα πω κάτι κακό γι αυτούς που το έκαναν και θα χαλάσω τη μέρα μου, οπότε ας μην μιλήσω.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 10:20, 18-07-12:

Φαντάσου έχω χάσει παπού, γιαγιά, αλλά όταν έχασα τον σκύλο μο πόνεσε περισσότερο απ όλα.
Το μόνο που χαίρομαι είναι που μια μέρα πριν πεθάνει, πέρασα όλο το απόγευμα να τον χαϊδεύω και να του λέω πόσο πολύ τον αγαπάω. (Αν και αυτό το έκανα όλα τα χρόνια που τον είχαμε).

Τώρα για τη δηλητηρίαση, τί να πω? Θα πω κάτι κακό γι αυτούς που το έκαναν και θα χαλάσω τη μέρα μου, οπότε ας μην μιλήσω.
Και εγώ σκέφτομαι αν πεθάνει το σκυλάκι μου θα σταναχωρηθώ πάρα πολύ Αλλά φαντάσου αυτή η κοπέλα είδε και τα 3 σκυλιά της να πεθαίνουνκαι δεν μπορούσε να κάνει τίποτα για να τα σώσει

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:39, 18-07-12:

Και εγώ σκέφτομαι αν πεθάνει το σκυλάκι μου θα σταναχωρηθώ πάρα πολύ Αλλά φαντάσου αυτή η κοπέλα είδε και τα 3 σκυλιά της να πεθαίνουνκαι δεν μπορούσε να κάνει τίποτα για να τα σώσει
Ναι είναι τραγικό. Πραγματικά στενοχωριέμαι για την κοπέλα.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 10:43, 18-07-12:

Ναι είναι τραγικό. Πραγματικά στενοχωριέμαι για την κοπέλα.
Ναι και μερικοί άνθρωποι είναι πραγματικά κακοί. Στο ένα της το σκυλί τρέχανε μέσα στη νύχτα να βρουν ανοιχτό φαρμακείο και μόλις βρήκαν τους είπε η φαμακοποιός δεν μπορώ να σας δώσω γιατί κλείνω

Παράθεση

*metal fairy* (Εύη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη *metal fairy*
H Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H *metal fairy* έγραψε στις 10:46, 18-07-12:

και εγω εχω χασει το σκυλακι μου...και μαλιστα οταν ειμουν πολλη μικρη, γιαυτο δεν θελω αλλα σκυλακια πια.\

ο πατερας μου εχει μια γατα που σε γατισια χρονια ειναι 60 χρονων.ειναι πολυ γλυκια και ξερει τροπους να σε τουμπαρει ευκολα (bad for me, good for her)και ειναι και ανεξαρτιτες κατι που στα ματια μου τις κανει πολυ δυναμικες, κατι που θαυμαζω αρκετα.βεβαια η αληθεια ειναι πως τους ανθρωπους τους εχουν κυριως για να τις υπιρετουν...but ok.

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 11:08, 20-07-12:

Tόσα πολλά;;; Να τα χαίρεστε τι να πω! τι θα τα κάνετε τόσα πολλά;
ναι 7 ζωη να εχουν! 3 βηκαν σπιτι! Τα υπολοιπα τα πηγα σε pet shop

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 12:39, 20-07-12:

ναι 7 ζωη να εχουν! 3 βηκαν σπιτι! Τα υπολοιπα τα πηγα σε pet shop
Κατάλαβα.. Μακάρι να τα αγαπάνε αυτοί που θα τα πάρουν

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • O σκύλος του γείτονα - Από Γιάννης
      Το θέμα έχει λάβει 71 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα με τον κοινωνικό περίγυρο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-11-11 στις 15:44.
    • Σκύλος ή γάτα; - Από mindcarnival
      Το θέμα έχει λάβει 291 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-04-11 στις 00:29.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους