Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,721 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ανοικοκύρευτοι του στεκιού ενωθείτε!

tzenaki_m (τζενη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tzenaki_m
H τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H tzenaki_m έγραψε στις 16:02, 03-09-11:

εγω οταν γυρναω απο το σπιτι πεταω οπου να ναι τα παπουτσια και τις καλτσες...και συνηθως οταν λεω πως βαζω τα ρουχα μεσα στα σιρταρια τα διπλωνω οπως να ναι εκει περα και τα σκεπαζω με κατι αλλο απο πανω για να μην φαινονται! καλα..σ αυτα ειμαι πρωτη!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη karotenia
H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 17:10, 03-09-11:

εγω υποτιθεται οτι καποια στιγμη θα σιδερωσω αλλα ποτε δεν το κανω......
εχω στοιβαγμενα ολα τα ρουχα διπλωμενα αλλα ασιδερωτα μεσα στην ντουλαπα.......αν δεν τα σιδερωσω καποια στιγμη και παιρνω μονο απο τα πανω πανω στο τελος θα ξεχασω τι ρουχα εχω!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 17:17, 03-09-11:

^Απλώς σιδέρωνε τα ρούχα που θες αποβραδίς κι είσαι τζιτζί.

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 17:20, 03-09-11:

Εγώ βρίσκω την τάξη μου στη αταξία.
Δύσκολα κρατώ κάτι νοικοκυρεμένο.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Miss Brightside (Ahri)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Miss Brightside
H Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Επενδυτής . Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.

H Miss Brightside έγραψε στις 17:53, 03-09-11:

Οι διάνοιες είναι και ακατάστατες τι να κάνουμε
(είναι καλή δικαιολογία πάντως, αν και σε εμένα ποτέ δεν πιάνει)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 10:58, 04-09-11:

Σας μιλάει η ακαταστασία προσωποποιημένη... ()

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 11:01, 04-09-11:

ομολογω οτι το σπιτι μου ειναι ωρες ωρες σαν βομβαρδισμενο τοπιο και για να περπατησω πρεπει να κανω παρκουρ

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 11:06, 04-09-11:

Από εκεί που ήμουν υπόδειγμα τάξης, οργάνωσης και καθαριότητας, τον τελευταίο χρόνο έχω αρχίσει να χαλάω. Ειδικά το τελευταίο εξάμηνο.
Σιδερώνω μια φορά τον μήνα, πλένω πιάτα όποτε έχω όρεξη (δηλαδή ~2 φορές την εβδομάδα), καθαρίζω "αποσπασματικά" κι όχι όπως παλιά που σε 1-2 ώρες έκανα όλο το σπίτι να αστράφτει.

Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,274 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 11:08, 04-09-11:

Το ίδιο με τον Alej

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 11:24, 04-09-11:

ροδος και δεν ειμαι καλα ))))

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 11:29, 04-09-11:

Από τότε που μένω μόνος αναγκάστηκα να μάθω να καθαρίζω.Βέβαια τον πρώτο χρόνο δεν τα πήγα τόσο καλά.Αλλά αν δε βιώσεις τη βρωμιά,πώς θα εκτιμήσεις την καθαριότητα? Κι έτσι από φέτος θέλω να διατηρήσω το σπίτι καθαρό..εξάλλου είναι ο χώρος στον οποίο ζω.

Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lugar
H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

H lugar έγραψε στις 10:59, 05-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer
Από τότε που μένω μόνος αναγκάστηκα να μάθω να καθαρίζω.Βέβαια τον πρώτο χρόνο δεν τα πήγα τόσο καλά.Αλλά αν δε βιώσεις τη βρωμιά,πώς θα εκτιμήσεις την καθαριότητα? Κι έτσι από φέτος θέλω να διατηρήσω το σπίτι καθαρό..εξάλλου είναι ο χώρος στον οποίο ζω.
Φοιτιτικές υποσχέσεις Σεπτεμβρίου.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 11:20, 05-09-11:

Ουφ! Ανακουφίστηκα.
Βλέπω ότι υπάρχουν και χειρότεροι από εμένα.

Παράθεση

e-1961

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη e-1961
H e-1961 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H e-1961 έγραψε στις 10:28, 09-09-11:

Γειας ειναι ωραία, να δίνεις άδεια στον εαυτό σου από τις δουλειές του νοικοκυριού.
Εδώ και 2 μήνες είμαι μόνη σπιτι και το μόνο που κάνω είναι να καθαρίζω το μπάνιο, να σφουγγαρίζω εκεί που πατάω (δηλαδή το μισό δωμάτιο) και να πλένω το πιάτο μου, το πηρούνι μου, το ποτήρι μου, την κούπα μου και το τηγάνι.
Όταν θα επιστρέψουν οι υπόλοιποι δεν ξέρω πως θα ξεβρωμίσω, αλλά τώρα είναι υπέροχα!!!!!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:26, 11-09-11:

Δευτερη φορα στη ζωη μου που την πατησα κι εβαλα μαζι με χρωματιστα μερικα λευκα. Πολλες φορες τα βαζω μαζί στους 30 ευαίσθητα και δε παθαινουν τιποτα. Δυστυχως μια μαξιλαροθηκη κοκκινη μου κανε τη ζημια, ευτυχώς που επρόκειτο κυρίως για πυτζαμάκια και φανέλες ανδρικές αλλά η ζημια, ζημιά. Δεν το ξανακάνω!

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 21:35, 11-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Δευτερη φορα στη ζωη μου που την πατησα κι εβαλα μαζι με χρωματιστα μερικα λευκα. Πολλες φορες τα βαζω μαζί στους 30 ευαίσθητα και δε παθαινουν τιποτα. Δυστυχως μια μαξιλαροθηκη κοκκινη μου κανε τη ζημια, ευτυχώς που επρόκειτο κυρίως για πυτζαμάκια και φανέλες ανδρικές αλλά η ζημια, ζημιά. Δεν το ξανακάνω!
Οταν βαζεις αναμεικτα χρωματα στην πλυση (παντα βεβαια σε χαμηλη θερμοκρασια) καλο ειναι να βαζεις στον καδο και απο μια χρωμοπαγιδα (ειδικο χαρτακι που τραβαει τα χρωματα και αποφευγονται τα ατυχηματα)....κανει θαυματα!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:24, 12-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από rosa azul
Οταν βαζεις αναμεικτα χρωματα στην πλυση (παντα βεβαια σε χαμηλη θερμοκρασια) καλο ειναι να βαζεις στον καδο και απο μια χρωμοπαγιδα (ειδικο χαρτακι που τραβαει τα χρωματα και αποφευγονται τα ατυχηματα)....κανει θαυματα!!!
Μπα Ροζα δεν κανουν τιποτα, εσενα κανουν? Την προηγουμενη φορα ειχα βαλει και τζιφος..
Απλα δε θα τα ξαναβαλω μαζι, διπλη δουλεια μεν αλλα προκειμενου να μην την ξαναπατησω ποσο μαλλον με ρουχα καλα, θα τα βαζω ξεχωριστα. Τωρα ηταν πυτζαμακια ευτυχως....

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 12:35, 12-09-11:

Μπα Ροζα δεν κανουν τιποτα, εσενα κανουν? Την προηγουμενη φορα ειχα βαλει και τζιφος..
Απλα δε θα τα ξαναβαλω μαζι, διπλη δουλεια μεν αλλα προκειμενου να μην την ξαναπατησω ποσο μαλλον με ρουχα καλα, θα τα βαζω ξεχωριστα. Τωρα ηταν πυτζαμακια ευτυχως....
Ναι κανουν,αλλα προσοχη σε φυσιολογικα επιπεδα διαφυγης χρωματος....Εαν βαλεις ρουχο με ασταθες χρωμα που ξεβαφει πολυ ,ουτε οι χρωμοπαγιδες θα σωσουν την κατασταση...

Παράθεση

Antoni Gaudi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Antoni Gaudi
Ο Antoni Gaudi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Antoni Gaudi έγραψε στις 13:44, 12-09-11:

Το πιο εκνευριστικό είναι το ότι αυτοί που έχουν μανία με το νοικοκύρεμα δεν καταλαβαίνουν ότι μπορεί κάποιος να ζει με τάξη στο μυαλό του και ακαταστασία στο χώρο του. Κι όμως συμβαίνει!

Παράθεση

talismans

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη talismans
Ο talismans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O talismans έγραψε στις 00:31, 14-09-11:

Βρε κορίτσια ρωτήστε και κανέναν άντρα να σας πει πως βάζουν πλυντήριο

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 12:57, 11-01-12:

Κάποτε ήμουν κι εγώ μέλος του κλαμπ, αλλά αναγκαστικά αποχώρησα. Πριν με βγάλετε εκτός θέματος, έχω ιστοριούλα του boyfriend! Επί χρόνια έτρωγε σε πλαστικά πιάτα, έπινε από πλαστικά ποτήρια και χρησιμοποιούσε πλαστικά πηρούνια για να μην τα πλένει. Οσα κανονικά πιάτα είχε χρησιμοποιήσει κατά λάθος (ή όταν ξέμενε από τα πλαστικά) συνήθως τα πέταγε. Επίσης όταν "τακτοποιούσε", απλά πέταγε ο,τι ήταν μες τη μέση σε μια ντουλάπα. Αν χρειαζόταν κάτι και δεν το έβρισκε (άρα ήταν στην ντουλάπα) αγόραζε καινούριο για να μην το ψάχνει.
Μόνο όταν με γνώρισε δεν με άφηνε να μπω στο σπίτι αν δεν σιγουρευόταν ότι είναι πεντακάθαρο. Κι εγώ η χαζή τον πίστεψα ότι είναι καθαρούλης και τακτικός, μέχρι που αποκαλύφθηκε η αλήθεια.

Οι χρωμοπαγίδες όντως κάνουν δουλειά (βάζεις δύο αν ξεβάφει πολύ κάποιο ρούχο). Αν ξεχαστείς και μερικά ρούχα σου χρωματιστούν από άλλα, ΜΗΝ τα σιδερώσεις. Πάρε από το σουπερμάρκετ ένα φακελάκι ξεβαφη πληντυρίου, ακολούθησε τις οδηγίες και γίνονται τζιτζι.

Παράθεση

blackgirl (Take care of the one you love)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη blackgirl
H Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H blackgirl έγραψε στις 14:40, 11-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Επίσης όταν "τακτοποιούσε", απλά πέταγε ο,τι ήταν μες τη μέση σε μια ντουλάπα. Αν χρειαζόταν κάτι και δεν το έβρισκε (άρα ήταν στην ντουλάπα) αγόραζε καινούριο για να μην το ψάχνει.
κι εγώ μια από τα ίδια.... το κακό είναι ότι αν καμιά φορά τακτοποιήσω μετά δεν μπορώ να βρω τίποτα... οπότε για ευκολία τα πετάω όλα όπου να 'ναι

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 14:57, 11-01-12:

Ναι βρε, αλλά εσύ είσαι μαθήτρια και όχι κοτζάμ μαντράχαλος!

Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νυχτολούλουδο
Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 17:19, 11-01-12:

κ εγω καμια φορα απορω με τον εαυτο μου....καλη ωρα τωρα που μολις τελειωσα την καθαριοτητα.....τι φταιει;;;μηπως πρεπει να καθαριζω πιο συχνα;;;.....ή φταιει που τα κανω ολα με το συμπαθιο "πουτανα";;;ειδικα αν βιαζομαι κ θελω να ντυθω,βαφτω,κ τα σχετικα...αλλα μαλον καταληγω στο οτι ενα σπιτι ολοκληρο ..ενας ανθρωπος ,εργενης τουτεστιν παρεες συχνα πυκνα...τραπεζωματα...ποτακια κλπο οποιος εργαζετε κιολας(εργαζονταν γιατι τον εφαγε κ αυτον η κριση)...ε δεν μπορει να τα καταφερει ολα...ενω οταν υπαρχουν κ αλλα ατομα μεσα στο σπιτι...ε ολο κ απο κατι θα πιασει ο καθενας να καθαρισει κ ετσι δεν γινεται το σπιτι με το συπαθιο κ παλι"μπουρδελο",και να φανταστειτε οτι δεν μου αρεσει καθολου η ακαταστασια...τι να πω;;;αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 07:13, 13-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από νυχτολούλουδο
κ εγω καμια φορα απορω με τον εαυτο μου....καλη ωρα τωρα που μολις τελειωσα την καθαριοτητα.....τι φταιει;;;μηπως πρεπει να καθαριζω πιο συχνα;;;.....ή φταιει που τα κανω ολα με το συμπαθιο "πουτανα";;;ειδικα αν βιαζομαι κ θελω να ντυθω,βαφτω,κ τα σχετικα...αλλα μαλον καταληγω στο οτι ενα σπιτι ολοκληρο ..ενας ανθρωπος ,εργενης τουτεστιν παρεες συχνα πυκνα...τραπεζωματα...ποτακια κλπο οποιος εργαζετε κιολας(εργαζονταν γιατι τον εφαγε κ αυτον η κριση)...ε δεν μπορει να τα καταφερει ολα...ενω οταν υπαρχουν κ αλλα ατομα μεσα στο σπιτι...ε ολο κ απο κατι θα πιασει ο καθενας να καθαρισει κ ετσι δεν γινεται το σπιτι με το συπαθιο κ παλι"μπουρδελο",και να φανταστειτε οτι δεν μου αρεσει καθολου η ακαταστασια...τι να πω;;;αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου
Αν ζεις με έναν άνθρωπο σαν αυτόν που περιέγραψα πιό πάνω, στα κάνει χάλια πριν καν προλάβεις να τα φτιαξεις. Οσο έμενα μόνη μου, ήμουν πιό ακατάστατη και καθάριζα καλά μόνο όταν περίμενα κόσμο. Τωρα αναγκαστικά έχει αλλάξει αυτό, γιατί αν ο άλλος είναι πολύ χειρότερος από σένα, κάτι πρέπει να κάνεις για να υπάρχει ισορροπία.
Αν πάλι μενεις με κανεναν σαν τον πατέρα μου, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Το σπίτι θα είναι μαγικό και δεν θα βρωμίζει ποτέ. Αν τύχει και λερωθει λιγο, θα καθαρίζεται μόνο του.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νυχτολούλουδο
Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 08:09, 13-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Αν ζεις με έναν άνθρωπο σαν αυτόν που περιέγραψα πιό πάνω, στα κάνει χάλια πριν καν προλάβεις να τα φτιαξεις. Οσο έμενα μόνη μου, ήμουν πιό ακατάστατη και καθάριζα καλά μόνο όταν περίμενα κόσμο. Τωρα αναγκαστικά έχει αλλάξει αυτό, γιατί αν ο άλλος είναι πολύ χειρότερος από σένα, κάτι πρέπει να κάνεις για να υπάρχει ισορροπία.
Αν πάλι μενεις με κανεναν σαν τον πατέρα μου, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Το σπίτι θα είναι μαγικό και δεν θα βρωμίζει ποτέ. Αν τύχει και λερωθει λιγο, θα καθαρίζεται μόνο του.
σε καταλαβαινω,εχω ζησει κ με ανθρωπους που μπορουν πραγματικα να διαλυσουν ενα σπιτι ...καλη ωρα ο αδελφος μου....αλλα υπαρχουν κ οι ανθρωποι που παντα το σπιτι τους ειναι στην τσιτα...μπορεις να φας στο πατωμα κλπ...οπως ο πρωην...
ε ενταξει αν και εκτος θεματος προτιμω να ζω με καποιον σαν τον πρωην,παρα με καποιον σαν το αδελφακι μου(που τον λατρευω βεβαια αλλα)....πιο μπροστα νομιζα πως το Σαββατο το εφτιαξε ο θεος για να καθαριζουμε....αλλα με τον πρωην ,εμαθα πως το Σαββατο μπορεις να κανεις παρα πολυ ωραια πραγματα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 20:42, 13-01-12:

Διάλογος:
-Μωρό μου βγάλε τα παπουτσάκια μες το σπίτι
-Μην μου λες τι να κάνω
-

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:41, 26-06-12:

Το τι δουλειες εχω κανει σημερα δεν περιγραφεται! ......
Αλλα τελος. Ενα πλυντηριο μου μεινε, ενα απλωμα δλδ. Και τελος για σημερα. Ουφ.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 19:56, 26-06-12:

Δηλώνω παρούσα!
Δεν το 'χω ρε φίλε με την καθαριότητα. Απλά δεν το 'χω! Αμα δεν είναι στίβες τα βιβλία και λόφοι τα ρούχα στο δωμάτιο μου πάει να πει οτι εγώ λείπω για πολλές μέρες. Πόσες φορές πέφτει κάτι κάτω και εγώ απλά το προσέρνάω για μέρες και το μαζεύω μόνο όταν το χρειαστώ... Aλλο θέμα είναι τα πιάτα. Θα φάω κάτι στο δωμάτιο μου ή στο σαλόνι και το πιάτο θα μείνει εκεί μέχρι να μου πει κάποιος να το πάω στην κουζίνα και να το πλύνω. Kαι γενικά δυσκολεύομαι να πιάσω κάτι και να το βάλω πάλι στη θέση του. Μ'εσα στην ακαταστασία μου είμαι μια χαρά!

Παράθεση

kit-kat

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kit-kat
H kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,502 μηνύματα.

H kit-kat έγραψε στις 21:23, 26-06-12:

εγώ δε μπορω με τίποτα να έχω τακτοποιημένη τη ντουλάπα μου!!θέλω τα ρουχα μου να ναι ανακατεμένα και αν με πιάσουν οι καλες μου τα φτιαχνω και την επόμενη τα χαλαω!!

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 18:23, 27-06-12:

Εγώ δεν τα βάζω καν στη ντουλάπα. Δόξα τω Θεώ έχω τη μαμά μου!

Παράθεση

maria98

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maria98
H maria98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H maria98 έγραψε στις 10:32, 01-07-12:

Εμενα αν και μου αρεσει να ειναι καθαρο το σπιτι δεν μπορω να το κρατησω ουτε μια ωρα σε πληρη καθαριοτητα...Να φανταστητε εχω συμπαθησει τα μυρμηγκια οταν μου πεφτουν ψιχουλα κατω δεν χρειαζεται να βαζω σκουπα μπαινουν τα μυρμηγκια μεσα και καθαριζουν το πατωμα

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:29, 02-07-12:

Ρε παιδιά, εγώ δεν είμαι ανοικοκύρευτη, αλλά δεν υπάρχει άλλο θέμα να γράφω τον πόνο μου που και που. Ξέχασα δυο κατσαρόλες με φαγητό 3 μέρες απέξω απο ψυγείο και όταν μπήκα στην κουζίνα, νόμιζα πώς είχε μπει κάνα πουλάκι χωρίς να το πάρω είδηση και ψόφησε. Ενώ πάντα τσεκάρω πριν φύγω τα πάντα, αυτο μου διέφυγε. Εεεε ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι...

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 01:03, 02-07-12:

Εγώ είχα αφήσει κατσαρόλα με κιμά στο ψυγείο για 3 εβδομάδες (όσο έλειπα στο πατρικό μου δηλαδή) και όταν γύρισα είχε αναπτυχθεί ολόκληρο θρεπτικό υπόστρωμα. Αφού σκεφτόμουν να το πάρω στη σχολή.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 01:22, 02-07-12:

Αλλοδαπός έκανε γυμνός μπάνιο στο συντριβάνι στο Σύνταγμα. (α να χαθει ο ανοικοκύρευτος)
Εγώ αλήθεια είμαι μόνος κι αυτό πονάει πολύ...με έχει μαμήσει η μέση μου να πλένω τα πιάτα.
Επίσης μου λείπει μια γυναικεία αγκαλιά και πάλι απόψε θα κοιμηθώ με τον Φωτεινούλη.

μορόβερ, τα ντουί είναι βρώμικα.

α και σε 48 μήνες μπορούμε πετρέλαιο και φυσικό αέριο - Αλλά η ανακήρυξη ΑΟΖ αναβάλλεται.

αχαϊρευτοι

Ε ΑΧΑΙΡΕΥ_________________________ΤΟΙ.

μήπως είμαι τρελός μήπως τα΄χω χαμένα
μήπως όλα τα βρακιά μου τα χω στα απλυτα..
ή τα έεεεχω πλυμέ_____________να. ΥΟ.

θα βάλω στόχο για φέτος το καλοκαίρι πριν κάνω τοπλες,
να κάνω φασίνα σε όλο το σπίτι.

ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΌΣ.

αΝ Δε βαλω ηλεκτρική αυτη τη βδομάδα θα ξαναμπώ,
οπότε τα ξαναλέμε.

Α και μια ερώτηση προς το γυνακείο πληθυσμόνενε:
έχει κυκλοφορήσει έξω καμιά απο σας εδώ,
χωρίς βυζι@? Μόνο με σουτιέν?

υγ και που λες μαιντσιρκους, γύρισες απο τη δουλειά
και είχες ξεχάσει 3 κατσαρόλες φαι?

καλά που μένεις? στο Δημαρχείο? (πόσοοι είστε? 15?)

και επίσης: θα ήταν καλό να εφευρεθεί ένα κουμπί μόνο για σένα
να μπαίνουν τα φαγάκια στο ψυγείο.

Και άστις παρομοιώσεις με τα ψόφια πουλιά και ταλιμπαν.
Πάλι ορτύκια εισαγωγής κατεψυγμένα έφτιαξες από Σκλαβενίτη.

όποια μου πλύνει τα βρακιά, δεσμεύομαι να φορέσω και νυφικό σαν τον Dennis Rodman.
Α κι επίσης δε φοράω ποτέ εσώρουχο όταν βγαίνω έξω για να μη το ξεχνάω απο δω κι απο κει.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 01:35, 02-07-12:

Ρε Δεσμώτα, μου φτιάχνεις τη διάθεση :p

Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 08:46, 02-07-12:

Ααα καλααα!! Ειναι να μην με αφησεις μονο σπιτι!! Πως τα καταφερνω και ΟΛΑ τα καταστρεφω! Εναν καφε εκανα γεμιστηκε με καφε ο νεροχυτης απο το μηχανημα ΤΑ ΨΙΧΟΥΛΑ απο το ψωμι...επίσης δεν θα σχολιασω το πως εφαγα.... και το καλυτερο: Αμα μαγειρεψω ΠΑΕΙ..ΤΕΛΟΣ..τα γεμιζω ολα!;P Και το χειροτερο ειναι το συγύρισμα!! Πολλες φορες το κανω επιφανειακα.. Και μετα εμφανιζονται κατι βρωμιες που εχω ξεχασει;p

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 13:36, 07-07-12:

Μου ελεγαν οτι δεν ειμαι και πολυ το κοριτσακι του σπιτιου που θα πλυνει κανα πιατο και θα βοηθησει εστω και λιγο στις δουλειες. Χθες οι γονεις μου ειχαν μια υποχρεωση και πηραν μαζι τους και τη μικρη μου αδερφη με αποτελεσμα να ειμαι σπιτι μου ΜΟΝΗ !! Χθες ανακαλυψα οτι τελικα αυτο ισχυει διοτι μεσα σε μια ωρα τα πραγματα που υπηρχαν μεσα στο ψυγειο ειχαν κανει μετακομιση πανω στο τραπεζι του σαλονιου ή στο δωματιο μου ή στα σκουπιδια μιας και που ειχα καταναλωσει μία κοκα κολα . Στο δωματιο μου γινοταν παρελαση (με ολη τη σημασια της λεξης) απο ρουχα παπουτσια καλτσες και μπλουζες μισοφορεμενες ... Το αποτελεσμα ηταν να με παρει ο υπνος αγκαλια με το λαπτοπ και το πιατο που ετρωγα καρπουζι .
Κατα τα αλλα με λενε και ανθρωπο νορμαλ

Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 766 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 17:49, 12-01-13:

Νταξ,νιώθω σαν ένα κατάμαυρο πρόβατο μέσα σε αυτό το θρεντ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 17:51, 12-01-13:

Σήμερα βρήκατε να αναβιώσετε το topic αυτό; Που έβαλα σκούπα και καθάρισα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 17:52, 12-01-13:

Ζητείται καθαρίστρια να αναλάβει το χάλι μου

Πληρώνω όσο όσο

Παράθεση

catlin (Βάσια)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη catlin
H Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 320 μηνύματα.

H catlin έγραψε στις 20:02, 12-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Polymnia
Νταξ,νιώθω σαν ένα κατάμαυρο πρόβατο μέσα σε αυτό το θρεντ

εγώ νιώθω έτσι σχεδόν σε όλα τα θρέντς

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:04, 12-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Σήμερα βρήκατε να αναβιώσετε το topic αυτό; Που έβαλα σκούπα και καθάρισα;
Έπρεπε να σε επαναφέρουμε στον "ίσιο" δρόμο.

Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 766 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 20:17, 12-01-13:

say whaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat ?
τζαμπέ όλο το γενικό καθαρισμό θα σου κάνω.
Άντε να καταξοδευτείς για μια σοκοφρέτα,ως γνωστόν.

Παράθεση

Rania.

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Rania.
H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε στις 01:57, 27-01-13:

Μένω μόνη μου 3 χρόνια και μυαλό ακόμα να βάλω... όποτε έρχεται η μάνα μου (αφού γίνουμε κώλος για το πόσο τεμπέλα είμαι) και τα αφήνει όλα λαμπίκο, επί μια βδομάδα μετά τα κρατάω επίσης όλα λαμπίκο. Μετά πραγματικά δεν ξέρω πώς ξεφεύγει η κατάσταση. Σε φάση να θέλω να φάω και να πλένω επι τόπου πηρούνι.
Βασικά ένα - είναι ότι μαγειρεύω πολύ και η κουζίνα είναι διαρκώς κώλος. Κι εγώ όπως είπα πριν αχαΐρευτη και τεμπέλα για να το μαζέψω αυτό το χάος.
Μην μιλήσω για τους τόνους τα ασιδέρωτα ρούχα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Θεσσαλονικείς ενωθείτε!!! - Από evouli
      Το θέμα έχει λάβει 46 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-12-13 στις 12:28.
    • Αθηναίοι ενωθείτε! - Από Scandal
      Το θέμα έχει λάβει 96 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-05-13 στις 21:27.
    • To exit poll του στεκιού - Από fockos
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-11-10 στις 15:58.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους