Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,815 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Φιλικός καφές ή ραντεβού;

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 15:30, 21-12-06:

Συνήθως όταν ένας άνδρας ζητάει απο μια γυναίκα (ή το αντίστροφο, αλλά δεν μας απασχολεί αυτό εδώ) να πάνε για καφέ, οι προθέσεις του δεν είναι και τόσο "φιλικές" και το ίδιο ελπίζει και για την κοπέλα. Ωστόσο, αν όντως θέλει να βγει φιλικά με μια κοπέλα, πως θα της το ζητήσει; Το έχετε σκεφτεί; Δεν μιλάμε για περιπτώσεις που είναι ήδη φίλοι, οπότε δεν παίζει να το πάρει στραβά η άλλη, αλλά σε περιπτώσεις που μια κοπέλα του φαίνεται ενδιαφέρουσα προσωπικότητα και θα ήθελε να τη γνωρίσει αλλά χωρίς να τον ενδιαφέρει ερωτικά.
Απο την άλλη μεριά, μου έχει συμβεί στο παρελθόν να μου ζητήσουν άτομα να πάμε για καφέ, τα οποία ήθελα να γνωρίσω φιλικά, αλλά αναγκάστηκα να το αποφύγω ώστε να μην δείξω "θετικά" σημάδια σε περίπτωση που είχαν ραντεβού στο μυαλό τους.
Σήμερα σκεφτόμουν λοιπόν, έστω οτι κάποιος που συμπαθώ μου ζητά να βγούμε για καφέ και εγώ ΘΕΛΩ να βγούμε, αλλά δεν με ενδιαφέρει ερωτικά. Τι θα του έλεγα; Θα έπρεπε σώνει και καλά να το αποφύγω; Πως θα μπορούσα να καταλάβω με ποιά έννοια το λέει; Προφανώς αν πει "φιλικά το λέω" θα είναι κάρφωμα και άγαρμπο και μου έχει τύχει να μου πει κάποιος κάτι τέτοιο και τελικά μόνο φιλικά να μην το βλέπει. Άρα και απο τη μεριά ενός άνδρα, πως θα μπορούσε να πει κάτι τέτοιο χωρίς να παρεξηγθεί;
Θα με ενδιέφερε να ακούσω τις απόψεις σας πάνω στο θέμα.

ΥΓ: Δεν με αφορά άμεσα, δηλαδή έχω να αντιμετωπίσω τέτοιο δίλλημα καιρό τώρα. Αλλά των φρονίμων τα παιδιά, πριν πεινάσουν μαγειρεύουν, και επειδή θυμάμαι οτι κάθε φορά που συνέβαινε αυτό στο παρελθόν ένιωθα άβολα, μιας και το θυμήθηκα σήμερα είπα να ακούσω μερικές άλλες απόψεις πάνω σε αυτό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 15:56, 21-12-06:

Εγώ προσωπικά αν ήθελα να βγω με κάποιον ραντεβού και που δεν με ενδιέφερε ερωτικά (και μου το ζητούσε) θα του έδινα να καταλάβει τις προθέσεις μου κατά τη διάρκεια του ραντεβού. Υποθέτω ότι τον ίδιο τρόπο χρησιμοποιούν άντρες-γυναίκες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:57, 21-12-06:

εγώ τουλάχιστον θα έδινα μια απάντηση που θα ήταν κάπως έτσι....

"Ναι αμέ! Γιατί όχι.... μπορουμε να βγουμε αν θες την Τετάρτη που θα βγει κι ο καλός μου με φίλους του κι αυτος για καφε "

ή....με χιουμορ!!!!

"ξέρεις φυσικά ότι ειμαι δεσμευμένη και πολύ ερωτευμένη εεε??? δεεεεεεεεε φαντάζομαι να θες να βγουμε σαν κάτι αλλο περα απο φιλοι ε? " αλλα πάντα με γελιο, χιουμορ, καλη διάθεση κλπ κλπ...

είναι η σταση που δειχνει το τι εννοεις... δυσκολα θα σε παρεξηγήσει...
κι ΑΝ λεμε ΑΝ δεν το καταλαβει ουτε τοτε... θα το καταλαβει στα σιγουρα οταν θα χτυπησει το κινητο μου στη μέση του καφε και θα πω στον άντρα μου
"ελα μωρακι μου... ναι είμαι με τον φίλο μου το Γιαννη που σου είπα ότι θα βγω για καφε"
καθώς επισης και απ το ΜΗ προκλητικό ύφος, ντύσιμο, σταση κλπ

τώρα... το πως προσκαλείς κάποιον για καφέ χωρίς να σε παρεξηγήσει....
εγω θα το εκανα ως εξης....
"είσαι πάρα πολύ ωραιος τύπος... τόσο πολύ που μου αρέσεις σαν τυπάκι, που σκεφτομασταν με τον καλό μου με ποια κοπελια απ τις γνωστες μας να σε διασταυρωσουμε! " και στο καπακι.... "να κανονισουμε ρε συ να παμε καμια μερα για κανα καφε... ή οι δυο μας, ή με τα ζευγαρια μας, ή με παρεα γενικώς... ότι γουσταρεις κι αγαπας"

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 16:03, 21-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Εγώ προσωπικά αν ήθελα να βγω με κάποιον ραντεβού και που δεν με ενδιέφερε ερωτικά (και μου το ζητούσε) θα του έδινα να καταλάβει τις προθέσεις μου κατά τη διάρκεια του ραντεβού. Υποθέτω ότι τον ίδιο τρόπο χρησιμοποιούν άντρες-γυναίκες.
Έτσι όμως δεν μπορεί να θεωρήσει οτι του έδωσες θάρρος και τελικά άλλα εννοούσες και "οι γυναίκες δεν ξέρουν τι θέλουν";

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
εγώ τουλάχιστον θα έδινα μια απάντηση που θα ήταν κάπως έτσι....

"Ναι αμέ! Γιατί όχι.... μπορουμε να βγουμε αν θες την Τετάρτη που θα βγει κι ο καλός μου με φίλους του κι αυτος για καφε "
Ναι αλλά έτσι μπορεί και να θεωρήσει οτι θες να του δείξεις οτι έχεις σχέση αλλά δεν έχεις πρόβλημα να απατήσεις το σύντροφο σου, και το κάνεις για να καταστήσεις σαφείς τις προθέσεις σου.
Επίσης αν δεν έχεις φίλο τι γίνεται; Θυμάμαι οτι τότε ένιωθα ακόμη πιο άβολα σε τέτοιες περιπτώσεις... (αν και ελπίζω να μην με απασχολήσει αυτό ξανά, ή τουλάχιστον τα επόμενα χρόνια )

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 16:05, 21-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Ναι αλλά έτσι μπορεί και να θεωρήσει οτι θες να του δείξεις οτι έχεις σχέση αλλά δεν έχεις πρόβλημα να απατήσεις το σύντροφο σου, και το κάνεις για να καταστήσεις σαφείς τις προθέσεις σου.
Επίσης αν δεν έχεις φίλο τι γίνεται; Θυμάμαι οτι τότε ένιωθα ακόμη πιο άβολα σε τέτοιες περιπτώσεις... (αν και ελπίζω να μην με απασχολήσει αυτό ξανά, ή τουλάχιστον τα επόμενα χρόνια )
εεε ενταξ, πες μου κι εσυ ότι μιλάμε για καμμένες περιπτώσεις
ρε συ, δεν μπορώ να έχω την ευθύνη για το τι μπορεί να ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ ο άλλος πέραν αυτων που λεω.... αυτο είναι δικό του πρόβλημα... εγω δηλώνω ότι εχω σχεση και αυτο εννοω... τωρα αν ο αλλος θελει να το δει αλλιώς... δική του η σουπα κι ο γλαρος επίσης

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 16:08, 21-12-06:

Έτσι όμως δεν μπορεί να θεωρήσει οτι του έδωσες θάρρος και τελικά άλλα εννοούσες και "οι γυναίκες δεν ξέρουν τι θέλουν";
Εννοείται πως κρατώ μια απόσταση από αυτό το άτομο μέχρι να ξεκαθαρίσω τη θέση μου. Δεν υπάρχει περίπτωση να του τρίβομαι μέχρι να βγούμε για καφέ και μετά να το παίξω αποστασιοποιημένη!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 16:09, 21-12-06:

εεε ενταξ, πες μου κι εσυ ότι μιλάμε για καμμένες περιπτώσεις
ρε συ, δεν μπορώ να έχω την ευθύνη για το τι μπορεί να ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ ο άλλος πέραν αυτων που λεω.... αυτο είναι δικό του πρόβλημα... εγω δηλώνω ότι εχω σχεση και αυτο εννοω... τωρα αν ο αλλος θελει να το δει αλλιώς... δική του η σουπα κι ο γλαρος επίσης
Γιατί δεν σου έχει τύχει να σου την πέφτει κάποιος ενώ ξέρει οτι έχεις σχέση; Εμένα μου έχει τύχει πάντως...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 16:10, 21-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Εννοείται πως κρατώ μια απόσταση από αυτό το άτομο μέχρι να ξεκαθαρίσω τη θέση μου. Δεν υπάρχει περίπτωση να του τρίβομαι μέχρι να βγούμε για καφέ και μετά να το παίξω αποστασιοποιημένη!
Και να μην του τρίβεσαι όμως υπάρχει περίπτωση να το παρεξηγήσει... Εδώ βλέπεις κάτι γυναίκες που με το παραμικρό νομίζουν οτι ο άλλος τις γουστάρει και το παίρνουν και πάνω τους, δεν θα υπάρχουν και τέτοιοι άνδρες;

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 16:13, 21-12-06:

Γιατί δεν σου έχει τύχει να σου την πέφτει κάποιος ενώ ξέρει οτι έχεις σχέση; Εμένα μου έχει τύχει πάντως...
ναι και σε αυτη την περιπτωση όμως ήμουν ισοπεδωτική... δεν με ενδιαφέρει μην τυχων και κατάλαβα λάθος ή μην τον πληγωσω

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 16:15, 21-12-06:

ναι και σε αυτη την περιπτωση όμως ήμουν ισοπεδωτική... δεν με ενδιαφέρει μην τυχων και κατάλαβα λάθος ή μην τον πληγωσω
Μπα, εγώ το αποφεύγω με τον ίδιο τρόπο που αποφεύγω και την περίπτωση να μου την πέφτει χωρίς να το ξέρει. Ακόμα και 1% πιθανότητα να υπάρχει να έχω καταλάβει λάθος, δεν θέλω να φανώ ως η ψωνισμένη που νομίζει οτι όλοι τη γουστάρουν, το απεχθάνομαι αυτό το είδος γυναίκας.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 16:16, 21-12-06:

χμ... εμενα απλά δε με ενδιαφέρει πως θα "φανώ" τη στιγμή που ξέρω ότι δεν είμαι ψωνισμένη

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 16:21, 21-12-06:

χμ... εμενα απλά δε με ενδιαφέρει πως θα "φανώ" τη στιγμή που ξέρω ότι δεν είμαι ψωνισμένη
"Η γυναίκα του Καίσαρα δεν αρκεί να είναι τίμια, πρέπει και να φαίνεται τίμια"
Και γενικά δεν μου αρέσει να περνάω την εντύπωση οτι είμαι κάτι που δεν είμαι, ειδικά όταν αυτό το θεωρώ πολύ αρνητικό.

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 16:21, 21-12-06:

Νομίζω ότι το πιο σωστό το είπε η Λενιώ, τις προθέσεις σου της δείχνεις κατά την διάρκεια του καφέ.
Δεν νομίζω πως υπάρχει ενδεδειγμένος τρόπος ούτε απο άντρα ούτε απο γυναίκα να προσδιορίσουν απο την αρχή το "φιλικά"χωρίς να γίνουν άγαρμποι.
Όσο ωραίο και ξεκάθαρο φανταζει το "Πάμε για έναν καφέ, σαν φιλαράκια μωρέ" τόσο αγαρμπο θα ακουστεί την ώρα που το ξεστομίζεις.Μπορεί η κοπέλα να σκεφτεί "καλά τόσο λιγούρα με πέρασε που μου το τονίζει εξαρχής";
Το ίδιο μπορεί να σκεφτεί και ο άντρας αν στην πρόσκληση του απαντήσεις"Ναι οκ, αλλά σαν φίλοι".
Και δεν υπάρχει τρόπος να χρυσώσεις το χάπι και να προιδεάσεις τον άλλον.Ειδικά αν εκ των προτέρων γνωρίζεις πως ενδιαφέρεται αλλά εσύ όχι καλύτερα να μην βγεις καθόλου μαζί του.

Πάντως γενικά είναι πίκρα να βγαίνεις με τον άλλον προσδωκόντας κάτι παραπάνω και τελικά να ανακαλύπτεις πως δεν ενδιαφέρεται
Είχα βγει με ένα παληκάρι που δεν με ενδιέφερε ερωτικά και μόλις καθήσαμε με ρώτησε
"Εμείς ως τι έχουμε έρθει εδώ;"
Απάντηση
"Ως πελάτες"

Και στον αντίποδα μου είχε ζητήσει να πάμε για φαγητό ένα παιδί απο την δουλειά που μου άρεσε πολύ.
Στο πρώτο μισάωρο του ραντεβού ανακάλυψα τα εξής:
1.Είχε κοπέλα
2.Η κοπέλα του είχε αδερφό
3.Ο αδερφός της κοπέλας με είχε δει και του άρεσα
4.Του είχε ζητήσει να μεσολαβήσει να γνωριστούμε
5.Ο ίδιος με έβλεπε ως συνάδελφο, ως γυναίκα με είχε εντελώς χ*σμένη
Ήττα σοκ

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:24, 21-12-06:

Τωρα που το σκευτομαι δεν πρεπει να μου εχει τυχει ποτε.. Παντα αμα ειναι να παω καπου ειτε θα ειναι με αγορια,που μαλιστα τους ξερω καιρο πριν, ειτε μεγαλη παρεα οποτε..
Αν ομως ηθελα τοσο πολυ για καπιον λογο να παω για καφε η κατι σχετικο με μια κοπελα μαλλον αρχικα θα προτιμουσα να εχουμε και αλλη παρεα μαζι για να μην το λαβει ετσι, να της πω δλδ "Θες να παμε για καφε; Θα ερθει και η κοπελα μου, αμα θες φερε και τον φιλο σου/καμια φιλη σου" η κατι τετιο. Η ισως αν συζηταμε για καπιο συγκεκριμενο θεμα να της πεταξω κανενα "Με ενδιαφερουν οι αποψης σου, θελεις να βρεθουμε καμια φορα να το συζιτισουμε λιγο εκτενεστερα;" αν και δεν ξερω, μου ακουγετε καπος ανοιχτο για αλλα αυτο.
Και φυσικα συνεχος της δειχνω οτι δεν με ενδιαφερει κατι παραπανω απο φιλια με τους τροπους μου

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 16:26, 21-12-06:

@kleftra: Ναι αλλά φοβάμαι οτι αν δεχτώ να βγω με κάποιον και εγώ το βλέπω φιλικά και αυτός όχι μπορεί να βρεθώ σε πολύ άβολες καταστάσεις (πχ να πάει να με φιλήσει και να καταλάβει οτι δεν...). Άσε που είναι άσχημο για εκείνον να χαρεί και μετά να του έρθει ο ουρανός στο κεφάλι όταν καταλάβει οτι το βλέπω φιλικά. Ή να με θεωρήσει υποκριτρια γιατί μπορεί να νομίζει οτι οι προθέσεις του ήταν σαφείς και εγώ δέχτηκα, ή να αναρωτιέται τι στο καλό έκανε λάθος και ενώ δέχτηκα τελικά ξενέρωσα. Εννοείται οτι σε περίπτωση που πρόκειται για άτομο που έχω καταλάβει οτι γουστάρει δεν θα δεχόμουν. Το κακό με μένα είναι οτι σπανίως το καταλαβαίνω αυτό, πρέπει ο άλλος να κόβει φλέβες ή να το δείξει πολύ εμφανώς. Αλλίως μονίμως νομίζω οτι είναι ιδέα μου.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 16:41, 21-12-06:

Το κακό με μένα είναι οτι σπανίως το καταλαβαίνω αυτό, πρέπει ο άλλος να κόβει φλέβες ή να το δείξει πολύ εμφανώς. Αλλίως μονίμως νομίζω οτι είναι ιδέα μου.
Same here
Λες και η πονηριά μου με εγκαταλείπει σε τέτοια θέματα.
Kαι συνήθως πρώτα το παίρνουν χαμπάρι όλοι οι γύρω μου εκτός απο μένα.

Στο θέμα μας τώρα.Κοίτα το να πιάσει να σε φιλήσει στα ξαφνικά χωρίς να έχει προηγηθεί κάποιο υποννοούμενο ή κάποια ενθάρρυνση είναι πολύ παρατραβηγμένο.Αλλά ακόμη και τότε μπορείς να το αποφύγεις.Το χειρότερο που θα μπορούσε να σου συμβεί είναι να ανοιξει τα χαρτια του κι εσύ ευγενικά να τον απορρίψεις.
Με τίποτα όμως μην του απαντήσεις "Ναι πάμε για καφέ αλλά θέλω να σου ξεκαθαρίσω εξαρχής πως δεν ενδιαφέρομαι παραπάνω για σένα".Το λιγοτερο που θα σε περάσει είναι παρανοική

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 16:56, 21-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Kαι συνήθως πρώτα το παίρνουν χαμπάρι όλοι οι γύρω μου εκτός απο μένα.
Ακριβώς!! Ακόμα και στο δρόμο, το μάτι του να βγει του αλλουνού δεν θα πάρω πρέφα! Πόσες και πόσες φορές μου έχει πει φίλη μου ή ακόμη και ο Πάνος οτι ο τάδε που πέρασε με καλοκοίταζε κι εγώ δεν είχα πάρει πρέφα απολύτως τίποτα!

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 18:46, 21-12-06:

Εγώ νομίζω πως οι φιλικές ή όχι διαθέσεις θα φανούν στην διάρκεια του ραντεβού. Το να αναφέρεις κάτι εξαρχής για ύπαρξη έτερου ήμιση είναι κάτι που δεν θα έκανα, μου βγάζει κάτι το "ψωνισμένο". Η συμπεριφορά κατά την διάρκεια του ραντεβού δημιουργεί και τις αποστάσεις που ενδείκνυνται.

Ακόμα μια τακτική (καλή για εμένα, πιθανώς ηλίθια για άλλους) είναι να κατευθύνω την ώρα του ραντεβού σε μεσημεροαπόγευμα. Όχι ότι σημαίνει και τίποτα βέβαια, αλλά όλοι ψιλοβάζουμε τα ερωτικά μας ραντεβού βράδυ και νομίζω πως γίνεται μια ασυνείδητη σύνδεση!

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 18:51, 21-12-06:

Εγώ προσωπικά θα έβγαινα και αν μου φαινόταν κατά τη διάρκεια της συνάντισής μας οτι αυτός έχει άλλες διαθέσεις τότε θα προσπαθούσα να του δείξω οτι τον εκτιμώ σαν φίλο και τίποτε παραπάνω

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 20:18, 21-12-06:

εγω ρε παιδια αν μου ζητησει μια κοπελα να βγουμε και δε γουσταρω αποφευγω να βγω.εκτος αν υπαρχει καποιος λογος..

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 22:27, 21-12-06:

Πιστεύω ότι ένα αγόρι βγαίνει για καφέ με μια κοπέλα μόνο όταν την θέλει ή θέλει να τον εξυπηρετήσει σε κάτι. Διαφορετικά, προτιμά την παρέα των φίλων του.

Γνωρίζοντας αυτά, καλό είναι τα κορίτσια να ξέρουν ότι, αν δέχονται να πάνε για καφέ, λένε… «θα δούμε», δεν λένε ξεκάθαρα «θέλω να παραμένουμε φίλοι».

Μιλάμε για την περίπτωση που πάνε, ένα κορίτσι και ένα αγόρι, μόνοι τους. Αν πάνε παρέα , πάνω από δυο άτομα, είναι διαφορετικά τα πράγματα.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 23:59, 21-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Πιστεύω ότι ένα αγόρι βγαίνει για καφέ με μια κοπέλα μόνο όταν την θέλει ή θέλει να τον εξυπηρετήσει σε κάτι. Διαφορετικά, προτιμά την παρέα των φίλων του.
Δεν συμφωνώ σε αυτό, οι περισσότεροι φίλοι που έχω είναι άντρες και μια χαρά μπορούμε και τα λέμε όταν βγαίνουμε μόνοι μας χωρίς να με θέλουν ή να έχουν να κερδίσουν κάτι απο μένα.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 00:07, 22-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Δεν το θεωρώ σωστό αυτό. Και γιατί δηλαδή να ισχύει αυτό μόνο για τους άντρες κι όχι για τις γυναίκες. Δεν είμαστε από διαφορετικό πλανήτη. Ας μην υπερβάλουμε καλύτερα. Θεωρώ οτι για να επιτευχθεί μια φιλία μεταξύ δύο ανθρώπων, πρέπει οι άνθρωποι αυτοί σαν άνθρωποι να πληρούν κάποιες προϋποθέσεις κι αυτό δεν έχει να κάνει με το αν είναι άντρας ή γυναίκα ο άλλος.

Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 04:45, 22-12-06:

Αν γινει μια τετοια προταση ειτε απο τον εναν ειτε απο τον αλλον,πιστευω δεν ειναι κομψο να ξεκοψεις απο την αρχη τις κινησεις του αλλου.Δε λεω να κανεις το αντιθετο.Να δωσεις δλδ ελπιδες.Νομιζω πως το καλυτερο ειναι μεσα στη κουβεντα να δειξεις τις προθεσεις σου χωρις να φανεις ψωνισμενος/η και να προσβαλεις τον αλλον.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 05:15, 22-12-06:

Γενικα δε μ'αρεσει να προτρεχω και να κανω σεναρια μες στο μυαλο μου..Αν με καποιον περναω καλα, γελαω, εχω κατι να πω γενικως, δεν το βρισκω κακο να παω για εναν καφε αν το προτεινει..στη διαρκεια του καφε ωστοσο δεν θα ημουν οπως με τον κολλητο μου, με πειραγματα, αστεια πριν σκεφτω αν τα παρει αλλιως ο αλλος κτλ..πιο μαζεμενα πραγματα, που δεν μπορουν να παρεξηγηθουν. Τωρα αν ο αλλος μπορει να το δει αλλιως ενω ειμαι προσεκτικη και δεν αφηνω περιθωρια, ειναι δικο του θεμα. Το να λεω ομως σε οποιονδηποτε γνωστο που θελει να καφεδιαστουμε οτι τζιζ-η κιουρια ειναι του κιουριου..ενταξει, το βρισκω λιγο κομπλεξικο.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:06, 22-12-06:

μέχρι στιγμής με έχετε πει εμέσως πλην σαφώς ψωνισμένη κομπλεξική και δεν ξέρω και γω τι άλλο

ρε σεις.... ξεχνατε ενα πολυ σημαντικο παραγοντα....
σημασία δεν έχει ΤΙ λες αλλά το ΠΩΣ το λες

στον άλλο μπορείς να πεις ακριβως αυτο που σκεφτεσαι και να εισαι κυριος ή κυρια... δεν καταλαβαινω για ποιο λογο εισαι ψωνισμένος τη στιγμή που υποψιαζεσαι οτι ο αλλος σε φλερταρει κι προσπαθεις με όμορφο και έξυπνο τροπο να του πεις οτι δεν τον παιρνει και να μην φαντασιώνεται πραγματα?

Για μενα ας πουμε ειναι πολυ πιο άσχημο να παω προθυμη για καφε με κάποιον ο οποιος ΦΑΝΤΑΖΕΤΑΙ οτι μπορουμε να εχουμε κατι παραπάνω απο φιλια και απ την κουβέντα να του δειξω οτι δεν ενδιαφέρομαι....
Μου χτυπαει ρε παιδι μου....
Σε τελική καλυτερα να εχω καταλαβει εγω λαθος να βγω ΙΣΩΣ ψωνισμενη παρα να τον φερω τον αλλον σε δυσκολη θεση

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 10:14, 22-12-06:

μέχρι στιγμής με έχετε πει εμέσως πλην σαφώς ψωνισμένη κομπλεξική και δεν ξέρω και γω τι άλλο
Εγώ είπα οτι μπορεί να φανείς ψωνισμένη, όχι οτι είσαι

Πάντως συμφωνώ μαζί σου. Κι εμένα ρε γμτ μου φαίνεται "κάπως" να πάω με κάποιον για καφέ και να του το δείξω εκεί... Σαν να του δίνω ελπίδες και να τις παίρνω πίσω σε περίπτωση που το βλέπει αλλιώς...

Επίσης κάτι άλλο: Έστω οτι θέλω να βγώ για καφέ με κάποιον, που δεν με ενδιαφέρει ερωτικά. Πως τον ρωτάω ώστε να μην φανεί οτι του την πέφτω και αρνηθεί γι'αυτό (ή δεχτεί επειδή γουστάρει ενώ εγώ εννοούσα άλλο).

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:17, 22-12-06:

τώρα... το πως προσκαλείς κάποιον για καφέ χωρίς να σε παρεξηγήσει....
εγω θα το εκανα ως εξης....
"είσαι πάρα πολύ ωραιος τύπος... τόσο πολύ που μου αρέσεις σαν τυπάκι, που σκεφτομασταν με τον καλό μου με ποια κοπελια απ τις γνωστες μας να σε διασταυρωσουμε! " και στο καπακι.... "να κανονισουμε ρε συ να παμε καμια μερα για κανα καφε... ή οι δυο μας, ή με τα ζευγαρια μας, ή με παρεα γενικώς... ότι γουσταρεις κι αγαπας"

Κάπως έτσι ίσως
Για να είμαι ειλικρινής δε μου έχει τύχει ακόμα....
πάντα τα άτομα που μου άρεσαν για παρέα ήταν ήδη μέσα στις παρέες μου οπότε δεν τέθηκε ποτέ τέτοιο θέμα....
ή ακομα κι αν προσκάλεσα κάποιο άτομο που μου άρεσε η παρέα του, δεν τον προσκάλεσα ποτε σε τετ α τετ καφε.....
πάντα τον προσκαλούσα με τη συνοδό του και ήμουν με τον συνοδο μου ώστε να είναι τετράδα - ζευγάρια φάση

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 10:27, 22-12-06:

Ούτε μένα μου έχει τύχει μέχρι στιγμής. Αλλά όπως προείπα "των φρονίμων τα παιδιά..."

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 10:49, 22-12-06:

να απαντησω και εγω σαν αντρας? Ο δευτερος αντρας που απαντα στο τοπικ λολ

1) αν δεν μας αρεσει καποια, σπανια θα βγουμε μαζι της
2) αν οντως θελουμε να βγουμε θα το πουμε με τον ιδιο τροπο "παμε για κανα καφε τη παρασκευη" η κατι τετοιο, αυτο που θα αλαξει θα ειναι η κιναισθητικη κλιμακοση. Ητοι θα ειναι διαφορετικη η γλωσσα του σωματος, δεν θα αγγιζουμε μαλλια, χερια, δεν θα κοιταμε στα ματια εντονα, θα ειμαστε πιο ανετοι στη θεση μας, τετοια πραγματα

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 10:59, 22-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από epote
να απαντησω και εγω σαν αντρας? Ο δευτερος αντρας που απαντα στο τοπικ λολ

1) αν δεν μας αρεσει καποια, σπανια θα βγουμε μαζι της
Απορώ πώς μπορείς και μιλάς εξ'ονόματος όλων των αντρών. (Ή μήπως εγώ έχω πέσει τόσο έξω σε σχέση με τους άντρες; )

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 12:33, 22-12-06:

Απορώ πώς μπορείς και μιλάς εξ'ονόματος όλων των αντρών. (Ή μήπως εγώ έχω πέσει τόσο έξω σε σχέση με τους άντρες; )
καλα προφανος δεν μπορω να ισχυριστω κατι τοσο καθολικο οσο "ολοι οι αντρες" σου λεω παντος τι ξερω απο εμενα και τους φιλους/γνωστους μου ενα δειγμα ας πουμε 20 ατομων χονδρικα.

αλλα ναι μαλλον εχεις πεσει εξω με τους αντρες, ειναι δυσκολο για μια γυναικα να καταλαβει πως λειτουργει ενας ανδρας και ακομα πιο δυσκολο για ενα αντρα να καταλαβει πως λειτουργει μια γυναικα. Το εχω ξαναπει αλλα ειχα τη τυχη να βρεθω σε μια κατασταση στην οποια ειχα αρχικα αυξημε ανδρογωνα και μετα πληρη ελειψη αυτων και περισια γυναικιων ορμονων. Δεν μπορω να ισχιριστω οτι ξερω πως ειναι να εισαι γυναικα αλλα εχω πλησιασει καπως. Point is, ειμαστε πολυ sexually driven, αν δεν μας αρεσει μια γυναικα ΔΕΝ θα βγουμε μαζι της, γιατι να το κανουμε αυτο? Θα βγουμε με ενα φιλο μας. Ακομα και οταν ειμαστε φιλοι με καποια κοπελια, παντα στο πισω μερος του μυαλου μας υπαρχει μια σεξουαλικη ταση, δεν εκφραζεται, μπορει καν να μην την αντιλαμβανομαστε, αλλα ποσους αντρες ξερεις που να κανουν παρεα (φιλικη) με παχουλες κοπελιες ας πουμε?:p

ειναι πολυ διαφορετικο για εσας, ειστε φτιαγμενες για να επιλεγετε συντροφο σταθερο κτλ, εμεις οχι

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 12:51, 22-12-06:

Εχει δικιο ο epote.
Σπανιοτατα εχω δει να βγαινει αντρας με κοπελα που δε του αρεσει.
Και στις φιλιες, τουλαχιστον απο τους αντρες, υπαρχει ενα ερωτικο ενδιαφερον.
Οι αντρες σκεφτονται πολυ σεξουαλικα και σε ολες τις σχεσεις τους με γυναικες για να ειναι καλες, πρεπει να του αρεσουν σεξουαλικα.
Ναι, υπαρχουν και εξαιρεσεις κλπ κλπ

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 13:02, 22-12-06:

Μετά από αυτά που διάβασα, θεωρώ τον εαυτό μου εξαίρεση!

Κάνω αρκετά παρέα με γυναίκες, ΜΟΝΟ για την παρέα!
Και δε με ενδιαφέρει αν είναι όμορφη ή όχι! Παρέα κάνω! Με ενδιαφέρει ο χαρακτήρας της!

Βέβαια δε διαφωνώ ότι η πλειοψηφία (μάλλον) των ανδρών είναι όπως περιγράφουν ο epote και ο ifrit...

Επί του θέματος, αν θέλω να πάω με μια κοπέλα για καφέ απλά και φιλικά, θα φροντίσω να ξεκαθαρίσω τις προθέσεις μου από ΠΡΙΝ προτείνω καφέ!
(όλο και κάποια παρέα θα έχουμε κάνει για να φτάσω να προτείνω να βγούμε...)
Επειδή την έχω πατήσει παλιότερα (εγώ πρότεινα καφέ φιλικά, και εκείνη την είδε αλλιώς) φροντίζω να ξεκαθαρίζω από νωρίς.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 14:42, 22-12-06:

Σοζ κουεδού, δεν θυμομουν καν οτι το ειπες εσυ οταν εφτασα κατω κατω..εννοειται δεν ηταν προσωπικο. Αλλα το σκεφτομαι απ'την αλλη..αν προτεινα εγω σε εναν γνωστο μου να παμε για καφε, ΟΣΟ χιουμοριστικα και να μιλουσε, αν μου λεγε "ενταξει, αλλα ξερεις φυσικα οτι ειμαι ερωτευμενος και σε σχεση εεε?", ε δεν υπηρχε περιπτωση να πραγματοποιηθει ο καφες, και μαλλον θα μου αλλαζε πολυ και την αποψη μου για εκεινον.
Απλα εγω δε βρισκω το λογο να ξεκαθαρισω κατι απο πριν, οταν μιλαμε για εναν ΑΠΛΟΟΟΟΟ καφε. Αν εχω κοψει κινηση απο πριν οτι ο τυπος θελει κατι παραπανω, βεβαιως, φυσικα, ασφαλως, εκει να το σταματησω αν δεν εχω ορεξη, η να βγω τελικα γνωριζοντας τις προθεσεις του. Αλλα οταν ο αλλος δεν εχει δωσει δειγματα, γιατι να μπω στη διαδικασια "τωρα πως το σκεφτεται, και τι εννοει, και τι μπορει να σημαινει..".

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 14:47, 22-12-06:

Δεν τα διάβασα όλααααααααααα....σόρρυυυυυυυυυυυυυυ.....οπότε δεν ξέρω αν θα επαναληφθώ....

Όταν ένας άντρας μου ζητήσει καφέ τα δυό μας χωρίς να κάνουμε ιδιαίτερη παρέα δεν θα το δω και ότι με βλέπει και τόσοοοοοοο φιλικά... Ναι είμαι πονηρό μυαλό εγώ Σίγουρα θα σκεφτώ ότι κάτι υποβόσκει από το μέρος του

Φιλικό καφέ από άντρα θα θεωρήσω όταν βγαίνουμε πολύ καιρό με παρέα και έχει ήδη διαμορφωθεί το κλίμα και τα σημάδια που πέρνω είναι ότι με βλέπει έτσι και θα αρνηθώ να πιστέψω ότι μου το ζητά διαφορετικά...(όχι ότι δεν θα το σκεφτώ αλλά θα το αποθύσω )

Όπως και να έχει, μιας και έχω καθαρά φιλικές επαφές με πολλούς άντρες ( τα πάω πολύ καλά μαζί τους) και μιλάω εκ του ασφαλούς γι' αυτά που νιώθω μαζί τους, εγώ κυρίως, καφέδες και ξενύχτια μαζί σπίτι μου, σπίτι τους ή και κάπου αλλού εξελίχθηκαν χαλαρά, αφού τα σημάδια ήταν ξεκάθαρα!

P/s: Αν και πλέον αρχίζω και πιστεύω ότι καθαρή φιλική σχέση ανάμεσα σε άτομα του αντίθετου φύλου δεν υπάρχει Σας μπέρδεψα ε;

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 16:25, 22-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey

P/s: Αν και πλέον αρχίζω και πιστεύω ότι καθαρή φιλική σχέση ανάμεσα σε άτομα του αντίθετου φύλου δεν υπάρχει
Συμφωνώ. Και επαναλαμβάνω. Οι άντρες (τις περισσότερες φορές) βγαίνουν για καφέ με μια γυναίκα μόνο αν την θέλουν ή θέλουν την βοήθεια της σε κάτι. Αλλιώς κάνουν παρέα με τους φίλους τους.
(giostau... τρεις άντρες επιβεβαίωσαν αυτό που είπα…μάλλον είσαι όντος η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα )

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roumana : 22-12-06 στις 16:30.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 16:53, 22-12-06:

Θα διαφωνήσω, τουλάχιστον εγώ πότε δεν το βλέπω έτσι την φιλιά μετάξυ άντρα και γυναίκας. Ναι όταν θέλω να πλησιάσω ερωτικά μια γυναίκα θα ξεκινήσω με έναν φιλικό κάφε, για να δώ τον χαρακτήρα της και συχρόνως να μπορούμε να κάνουμε "φιλία" πάνω από όλα σε μια σχέση με ενδιαφέρει η επικοινωνία.

Αυτό που παρατηρώ και με στενοχορεί όσο "μεγαλώνω" είναι ότι πολλές φόρες οι γυναίκες έχουν την χειρότερη γνώμη για το αντρικό φύλο

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 22-12-06 στις 16:55.
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 21:32, 22-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Αυτό που παρατηρώ και με στενοχορεί όσο "μεγαλώνω" είναι ότι πολλές φόρες οι γυναίκες έχουν την χειρότερη γνώμη για το αντρικό φύλο
Μην παρεξηγείς αυτά που λέω. Δεν είπα ότι είναι κακό. Για μένα είναι λογικό.

Ούτε εγώ δεν επιδίωκα ποτέ να πάω για καφέ να μιλήσω με ένα αγόρι αν δεν μου άρεσε. Αν τύχαινε να βρεθώ κάπου, με παρέα ή μη, και είχε ενδιαφέρον (ήταν έξυπνος κτλ), ευχαρίστως έπινα και τον καφέ, και συζητούσα μαζι του. Αλλά να κλείσω εγώ ραντεβού για καφέ, να τα πούμε…"φιλικά"…ποτέ.

Ξέρω ότι δημιουργείται ένα πεδίο αναμονής.(An expectation, which is a belief that is centred on the future, may or may not be realistic.)
Και δεν μου αρέσουν οι άβολες στιγμές, οταν λες :«δεν μου αρεσεις αρκετα για να τα φτιαξουμε». Γιατι αυτά του λες. Το ότι τον βλέπεις φιλικά δεν σημαίνει τίποτα άλλο.

Διευκρίνιση: δεν μιλάω για παλιούς φίλους, που ξέρεις πλέον πώς λειτουργούν και πώς σκέπτονται. Μιλάω για καινούριες γνωριμίες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roumana : 24-12-06 στις 08:07.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:20, 26-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Σοζ κουεδού, δεν θυμομουν καν οτι το ειπες εσυ οταν εφτασα κατω κατω..εννοειται δεν ηταν προσωπικο.

ναι ρεεεεεεεεεε
μη μασάς
το ξέρω ότι με αγαπατε κι ας είμαι σε κάποια σημεία ψιλοκομπλεξική και ψωνισμένη

πλάκα κάνωωωωωωωω

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 18:52, 14-01-15:

Οταν βγουν δυο άτομα για πρώτη φορά από την στιγμή που δεν γνωρίζονται φιλικός θεωρείται ο καφές. Εκτός και αν τώρα πια δεν γνωρίζεσαι καν με τον άλλον και επιδιώκουν κατευθείαν σχέση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 19:06, 14-01-15:

damn αυτό θα πει ξεθάψιμο

on: εξάρτάται αν σου πιάσει τον κώλο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 19:10, 14-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
damn αυτό θα πει ξεθάψιμο

on: εξάρτάται αν σου πιάσει τον κώλο
οι άνθρωποι στις μέρες μας έχουν γίνει τόσο πέφτουλες αφού εδώ λένε "τι εννοείς πως όταν αγκαλιάζουμε δεν πιάνουμε κώλο;"

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,386 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 18:12, 15-01-15:

Δεν επιδιώκεις σχέση αλλά αν σου γυαλίσει κάποια/κάποιος πως θα τον γνωρίσεις καλύτερα?

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 01:54, 16-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Δεν επιδιώκεις σχέση αλλά αν σου γυαλίσει κάποια/κάποιος πως θα τον γνωρίσεις καλύτερα?
Χορταρέας με 40 ευρώ σου κάνει όλο τον ατρολογικό χάρτη του.

Παράθεση

presvis

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη presvis
Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 122 μηνύματα.

O presvis έγραψε στις 23:49, 02-06-16:

Υπάρχει αληθινή φιλία ανάμεσα σε έναν άντρα και μια γυναίκα; Το ''φιλικό'' ραντεβού θα παρεξηγηθεί από την μια πλευρά. Όταν προτείνεις σε κάποιον ή κάποια να βγείτε ραντεβού, τότε ο άλλος ή η άλλη νομίζει ότι μάλλον σε βλέπει ερωτικά. Δεν έχω ξαναακούσει να προτείνει ένα αγόρι να βγει ραντεβού φιλικά με μια κοπέλα ούτε μια κοπέλα να θέλει να βγει φιλικά με ένα αγόρι.
Παράθεση

nymphet

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nymphet
H nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 202 μηνύματα.

H nymphet έγραψε στις 00:00, 03-06-16:

Πιστεύω αν ενδιαφέρεται φιλικά και μόνο ο άλλος θα καλέσει και κάποιον άλλο στην παρέα.Δεν ξέρω,με απασχολεί το θέμα τελευταία πείτε γνώμες
Παράθεση

presvis

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη presvis
Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 122 μηνύματα.

O presvis έγραψε στις 00:07, 03-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από nymphet
Πιστεύω αν ενδιαφέρεται φιλικά και μόνο ο άλλος θα καλέσει και κάποιον άλλο στην παρέα.Δεν ξέρω,με απασχολεί το θέμα τελευταία πείτε γνώμες
Λογικο αυτό που λες. Μονος σου, φιλικα δεν πας..ειδικα εαν δεν τον ξερεις καθολου τον αλλον. Πιο λογικο να πας με παρεα..
Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 00:40, 03-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από nymphet
Φιλικά στο ζητησε. Βέβαια με φιλικό τρόπο επισης θα σε αποπλανήσει
Παράθεση

nymphet

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nymphet
H nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 202 μηνύματα.

H nymphet έγραψε στις 07:37, 03-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
Φιλικά στο ζητησε. Βέβαια με φιλικό τρόπο επισης θα σε αποπλανήσει
Eπειδή έχω ιστορικό αφέλειας σε τέτοιες καταστάσεις,μάλλον θα το αποφύγω ευγενικά εξ ολοκλήρου (αν τα καταφέρω
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους