Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,078 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,682 μηνύματα σε 74,625 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιά ήταν η καλύτερη έκδοση των windows μέχρι τώρα;

Ποιά ήταν η καλύτερη έκδοση windows;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 144)
Windows 95
4
2,78%
Windows 98
8
5,56%
Windows 2000
1
0,69%
Windows Millennium Edition (Me)
0
0%
Windows XP
95
65,97%
Windows Vista
19
13,19%
Windows 7
18
12,50%

thanosmylo (Θάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη thanosmylo
Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O thanosmylo Welcome in our little crazy world... έγραψε στις 12:27, 11-09-09:

Τα windows είναι ένα από τα πιο δημοφιλή λογισμικά συστήματα του πλανήτ και το επικρατέστερο για την ώρα...Όπως όλοι ξέρουμε οδεύουν προς το τέλος μιας και φμολογείται ότι τα αναμενόμενα windows 7 θα είναι μάλλον και τελευταία έκδοσή τους αφού η microsoft σχεδιάζει να εγκαινιάσει μετά τ γεννιά των midori!

Από όλες τις εκδόσεις των windows ποιά ΄ταν καλύτερ και πιο πετυχμέν κατά τη γνώμη σας;;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Λένα~

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Λένα~
H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε στις 12:28, 11-09-09:

Χp πιστευω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thanosmylo (Θάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη thanosmylo
Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O thanosmylo Welcome in our little crazy world... έγραψε στις 12:33, 11-09-09:

XP λέω κι εγώ... Κι ας έχουν βγει τα Vista... Άνετα στη χρήση, δεν είναι περίπλοκα και αποτελούν ακόμα αγαπημέν έκδοσ πολλών παρ'όλο που έχουν βγει τα Vista...

Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Daskalenko7
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 590 μηνύματα.

O Daskalenko7 . έγραψε στις 12:51, 11-09-09:

Βίστα με γρήγορο πσ .

Παράθεση

Evris7

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Evris7
Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 784 μηνύματα.

O Evris7 έγραψε στις 12:53, 11-09-09:

xp φυσικά. το έχουν παραδεχτεί και στη MICROSOFT.

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Silent_Killer
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,331 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε στις 12:56, 11-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από thanosmylo
Τα windows είναι ένα από τα πιο δημοφιλή λογισμικά συστήματα του πλανήτ και το επικρατέστερο για την ώρα...Όπως όλοι ξέρουμε οδεύουν προς το τέλος μιας και φμολογείται ότι τα αναμενόμενα windows 7 θα είναι μάλλον και τελευταία έκδοσή τους αφού η microsoft σχεδιάζει να εγκαινιάσει μετά τ γεννιά των midori!

Από όλες τις εκδόσεις των windows ποιά ΄ταν καλύτερ και πιο πετυχμέν κατά τη γνώμη σας;;;
Τι είναι αυτό;...

Εγώ πιστεύω xp αλλά πρέπει να περιμένουμε και για τα 7 τα οποία χρησιμοποιώ και τα βρήκα πολύ καλά!!Πολύ ελαφριά και πολύ καλύτερα από βίστα!!!Και σε θέμα εμφάνισης

Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,288 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 13:40, 11-09-09:

τα xp είναι τα καλήτερα ever. ελπίζω να μήν τα καταργήσουν, αντέχουν άνετα ακόμα 10 χρόνια.

θυμάμαι την εποχή που είχα 98. απίστευτο κόλλημα, γκρί περιβάλλον, τακτές εππανεκκινήσεις.......ωραίες εποχές.

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 13:45, 11-09-09:

Τα XP θα καταργηθούν τον Γενάρη του 2010 και από το 2013 θα σταματήσουν τα SP.Ψηφίζω και εγώ XP εκτός και αν τα 7 καταφέρουν να τα φτάσουν.

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 13:45, 11-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από gaspar
τα xp αντέχουν άνετα ακόμα 10 χρόνια.
Εντάξει, το σκότωσες. Και για μένα είναι τα καλύτερα αλλά όχι και 10 χρόνια. 4-5 το πολύ.

Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη qwertyuiop
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 14:07, 11-09-09:

XP για πισια όχι τοσο ισχυρά. Για δυνατά πισιά και με τα καινούρια SP, μάλλον τα Βήξτα.

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 14:08, 11-09-09:

τα xp με τα δυο service pack ομως
γιατι εχουν αρκετα bugs.
εχω ακουσει τα 98 ηταν αρκετα καλα, αλλα παλιωσαν

Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Eruyomo
Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,477 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε στις 14:55, 11-09-09:

Τα 98 ήταν γιατονπούτσοκάβαλα, τόσο για τον απλό κόσμο
όσο και για την MS (τότε αρχίσαν οι ιστορίες περι μονοπωλίων για την microsoft)

Όπως και γενικά η γεννιά των 9x (τις έχω δοκιμάσει όλες, για κλάμματα ήταν)

Ψηφίζω Vista και εγώ. Το μεγάλο άλμα πάντως έγινε με τα xp, που εισήγαγε τον απλό χρήστη σε NT περιβάλλον, αν και την ίδια δουλειά την έκαναν και τα 2000, απλά αυτά δεν προοριζόταν απο την MS για τον οικιακό χρήστη.

Πάντως, επι εποχής xp (2001-2-3) εγώ θυμάμαι προτιμούσα τα 2000, λόγω της αυξημένης σταθερότητας σε σχέση με τα xp, και κάποιων λεπτομερειών (πχ δεν είχε το εκνευριστικό να φορτώνει πρώτα το γραφικό περιβάλλον και μετά τα services, όπως με τα xp)

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 17:21, 11-09-09:

Xp.

Παράθεση

hale (Δημητρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη hale
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 464 μηνύματα.

O hale έγραψε στις 17:26, 11-09-09:

Tα ΧP με έχουν βολέψει περισσότερο από τα άλλα, οπότε ψηφίζω και εγώ XP!

Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolas17
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε στις 17:48, 11-09-09:

Xp δαγκωτό και εγώ

Παράθεση

M4dn3sS

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη M4dn3sS
Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 649 μηνύματα.

O M4dn3sS έγραψε στις 17:52, 11-09-09:

Τα ΧΡ.

Παράθεση

Sourotiri

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sourotiri
Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 1,027 μηνύματα.

O Sourotiri έγραψε στις 22:14, 11-09-09:

Εγω παντως, αν ηξερα οτι ολα τα προγραμματα που εχω τωρα θα δουλευαν σε ολα αυτα τα λειτουργικα συστηματα, θα διαλεγα με κλειστα ματια windows 95 [για την ακριβεια θα διαλεγα MS-DOS, αλλα εφοσον μιλαμε για windows, στα κομματια να παει...].

Τα windows 95 μου εδιναν -περισσοτερο απο τα επομενα windows- την αισθηση οτι ειχα πολλα πραγματα υπο τον ελεγχο μου. Το συστημα δεν εκανε κατι αν δεν του το "ελεγες". Και δεδομενου οτι με τα MS-DOS ειχα συνηθισει καπως ετσι, μου αρεζαν περισσοτερο. Αν ενας χρηστης ηξερε να τα χειριστει, τοτε τα αξιοποιουσε και καταλληλα: 4 χρονια με windows 95 και δεν εκανα ουτε ενα φορματ. ΠΟΤΕ. Και σημειωτεον, ειχα την πρωτη εκδοση, απο την στιγμη που βγηκε. Ουτε ενα bug!!!

Και μετα η μικρομαλάκω ξεκινησε τις μαλακιες... ΟΛΑ τα επομενα windows που χρησιμοποιησα [δηλαδη τα 98 και τα xp] εμφανιζαν bugs στις πρωτες εκδοσεις τους. Και επισης μου μειωναν την αισθηση του ελεγχου. Διαπιστωνα οτι εδινα μια εντολη στο λειτουργικο, και αυτο παντα δεν την εκτελουσε ακριβως οπως ηθελα.

Τα 98 κατεληξαν, μετα κοπων και βασανων, μια βελτιωμενη εκδοση των 95.

Τα xp απο την αλλη, αλλαξαν πολλα πραγματα στα λειτουργικα συστηματα. Ομως, μεχρι να πεσει στα χερια μου η εκδοση Professional με το SP3 [ξεκινησα απο Home γνησια, εκανα την μεταβαση σε Professional SP1, μετα σε SP2 και πριν καποιον καιρο SP3], ειδα κι επαθα: Bugs απο το πουθενα, συχνα φορματ, καταρρευση του συστηματος μετα απο λιγο καιρο χρησης.

Ας μην μιλησω για τα Vista... Τουλαχιστον απο τα Vista που εχω δουλεψει σε διαφορους υπολογιστες που ετυχε να κατσω, μου εδωσαν την αισθηση οτι ειναι μακραν το χειροτερο λογισμικο οχι που εβγαλε η MS, αλλα που θα μπορουσε να βγαλει ανθρωπος. Τι να το κανω ρε παιδια αν πρεπει να δωσω 1500 και 2000 ευρω για ενα μηχανημα που απλα...τρεχει τα Vista;

Εν αναμονη των 7 λοιπον...

Παράθεση

nansy_astr

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nansy_astr
H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,697 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 23:20, 11-09-09:

Εγώ πάλι ψηφίζω xp τα έχω εδώ και κόντα 10 χρόνια και δεν είχα ούτε ένα πρόβλημα και ούτε φορμάτ έκανα...Είμαι πολύ ευχαριστήμενη..

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,331 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε στις 23:22, 11-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Sourotiri
Ας μην μιλησω για τα Vista... Τουλαχιστον απο τα Vista που εχω δουλεψει σε διαφορους υπολογιστες που ετυχε να κατσω, μου εδωσαν την αισθηση οτι ειναι μακραν το χειροτερο λογισμικο οχι που εβγαλε η MS, αλλα που θα μπορουσε να βγαλει ανθρωπος. Τι να το κανω ρε παιδια αν πρεπει να δωσω 1500 και 2000 ευρω για ενα μηχανημα που απλα...τρεχει τα Vista;

Συμφωνώ απόλυτα!!:no1::no1:

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nioniosmeg
Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε στις 00:01, 12-09-09:

Εγώ ψήφισα το λειτουργικό που χρησιμοποίησα στον ΠΡΩΤΟ μου υπολογιστή (πριν 6 σχεδόν χρόνια) που ήταν όπως καταλαβαίνετε τα Win 95. Να σημειωθεί ότι δεν έβγαλε ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕΕΕΕ μπλε οθόνη, όταν πάταγες τερματισμός περίμενες να κλείσει και μετά σου έβγαζε ένα μήνυμα με μεγάλα γράμματα στην οθόνη «ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΑΣ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ». Πατούσα το κουμπάκι κι έκλεινε. Το μεγαλύτερο πλεονέκτημά του ήταν ότι έτρεχε το alladin...

Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,752 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 00:25, 12-09-09:

1) windows xp
2) windows 2000
3) windows nt
4) windows vista
4) windows 98 se ( η καλύτερη έκδοση των win 9x που κυκλοφόρησαν ποτέ)
5) windows 95
6) windows me

@Nioniosmeg : Το alladin μπορεί να το τρέξεις και στα xp/vista μέσω εξομοιωτών του snes. Εγώ το τρέχω με το snes9x όπως και άλλα αγαπημένα μου παιχνίδια της παλιάς εποχής (micro machines 2, bubble bobble , golden axe)

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,371 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 01:03, 12-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Sourotiri
Εγω παντως, αν ηξερα οτι ολα τα προγραμματα που εχω τωρα θα δουλευαν σε ολα αυτα τα λειτουργικα συστηματα, θα διαλεγα με κλειστα ματια windows 95 [για την ακριβεια θα διαλεγα MS-DOS, αλλα εφοσον μιλαμε για windows, στα κομματια να παει...].

Τα windows 95 μου εδιναν -περισσοτερο απο τα επομενα windows- την αισθηση οτι ειχα πολλα πραγματα υπο τον ελεγχο μου. Το συστημα δεν εκανε κατι αν δεν του το "ελεγες". Και δεδομενου οτι με τα MS-DOS ειχα συνηθισει καπως ετσι, μου αρεζαν περισσοτερο. Αν ενας χρηστης ηξερε να τα χειριστει, τοτε τα αξιοποιουσε και καταλληλα: 4 χρονια με windows 95 και δεν εκανα ουτε ενα φορματ. ΠΟΤΕ. Και σημειωτεον, ειχα την πρωτη εκδοση, απο την στιγμη που βγηκε. Ουτε ενα bug!!!

Και μετα η μικρομαλάκω ξεκινησε τις μαλακιες... ΟΛΑ τα επομενα windows που χρησιμοποιησα [δηλαδη τα 98 και τα xp] εμφανιζαν bugs στις πρωτες εκδοσεις τους. Και επισης μου μειωναν την αισθηση του ελεγχου. Διαπιστωνα οτι εδινα μια εντολη στο λειτουργικο, και αυτο παντα δεν την εκτελουσε ακριβως οπως ηθελα.

Τα 98 κατεληξαν, μετα κοπων και βασανων, μια βελτιωμενη εκδοση των 95.

Τα xp απο την αλλη, αλλαξαν πολλα πραγματα στα λειτουργικα συστηματα. Ομως, μεχρι να πεσει στα χερια μου η εκδοση Professional με το SP3 [ξεκινησα απο Home γνησια, εκανα την μεταβαση σε Professional SP1, μετα σε SP2 και πριν καποιον καιρο SP3], ειδα κι επαθα: Bugs απο το πουθενα, συχνα φορματ, καταρρευση του συστηματος μετα απο λιγο καιρο χρησης.

Τα msdos ήταν πολύ απλά στην χρήση και na μην ξεχνάμε τα πρώρα windows και τα παιχνίδια έτρεχαν σε περιβάλλον msdos.
Τα windows 95 ήταν μεν καλά αλλά ο μόνος λόγος που πέτυχαν ήταν η διαφήμιση και το όνομα (windows). Το όνομα windows προϋπήρχε πριν βγουν τα windows και σήμαινε παραθυρικό λειτουργικό σύστημα και η χρήση αυτού του ονόματος είναι παράνομη. Η Microsoft πήγε στα δικαστήρια εξαιτίας του ονόματος (Παραθυρικά λειτουργικά συστήματα προϋπήρχαν (π.χ. amiga OS)) . Οπότε η αλλαγή του ονόματος είναι αναγκαστiκή (όπως θα αλλάξει όνoμα και το Microsoft word)
Επίσης τα windows 95 κατηγορήθηκαν ως μη ασφαλή. Πολύ εύκολα κολλούσες από ιούς οι οποίοι δημιουργούσαν ανεπανόρθωτα προβλήματα σε software. Επίσης παρουσίαζαν αρκετά προβλήματα και στην λειτουργία τους (πάρα πολλές μπλε οθόνες). (τα windows πουλήσανε λόγω ονόματος και όχι λόγω ευχρηστρίας) Η microsoft χρησιμοποίησε ένα μέτριο λειτουργικό σύστημα αλλά το προώθησε με το καλύτερο marketing.
H επανάσταση έγινε αργότερα με τα windows 98 ειδικά η second edition ήταν ένα λειτουργικό που ήταν κάτι παράπανω από τους ανταγωνιστές.
Τα 2000 που τα θεωρώ τα καλύτερα μαζί με τα 2003 αυτοματοποίησαν κάποιες δύσκολες που στα προηγούμενα windows ήταν αρκετά χρονοβόρες π.χ. το στήσιμο δικτύου ενώ ήταν αρκετά καλά και από άποψη ασφάλειας. Τα επόμενα windows έγιναν απλών πιο effectidika.

Παράθεση

Pavlitos (Παύλος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pavlitos
Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 683 μηνύματα.

O Pavlitos έγραψε στις 02:31, 12-09-09:

XP και τώρα πια τα W7

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε στις 10:24, 12-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
@Nioniosmeg : Το alladin μπορεί να το τρέξεις και στα xp/vista μέσω εξομοιωτών του snes. Εγώ το τρέχω με το snes9x όπως και άλλα αγαπημένα μου παιχνίδια της παλιάς εποχής (micro machines 2, bubble bobble , golden axe)
1) Δεν εννοούσα αυτό το alladin. Αυτό που έπαιζα ήταν παλιότερο.
2) Ξέρεις εσύ snes για να τρέξω σε OS X;

Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,752 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 12:07, 12-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από nioniosmeg
1) Δεν εννοούσα αυτό το alladin. Αυτό που έπαιζα ήταν παλιότερο.
2) Ξέρεις εσύ snes για να τρέξω σε OS X;
To snes9x τρέχει και OS X δες αυτό το video
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=PuFNhnGUEUc[/ame]

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

O nioniosmeg έγραψε στις 12:40, 12-09-09:

Mπαίνει και σε tiger αυτό;;; (βασικά μάλλον πάμε να πάρουμε snowleopard σε λίγο καιρό αλλά τέσπα...)

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 13:07, 12-09-09:

γιατι εχω την αισθηση οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα ειχαν για πρωτο λογισμικο τα XP :emm:

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε στις 13:26, 12-09-09:

Γιατί έχω την αίσθηση ότι η αίσθησή σου είναι σωστή;

Παράθεση

papaki94 (Θοδωρής)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη papaki94
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O papaki94 έγραψε στις 13:32, 12-09-09:

xp!!!!!

Παράθεση

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη yozerehs
Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,387 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε στις 13:47, 12-09-09:

Τα Windows Vista, ΦΥΣΙΚΑ...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

johngreek_mad (Γιάννης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη johngreek_mad
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

O johngreek_mad έγραψε στις 13:48, 12-09-09:

Vista

Παράθεση

demerlad (Χρηστος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη demerlad
Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O demerlad έγραψε στις 13:56, 12-09-09:

Τα XP ήταν τα καλύτερα που είχα μέχρι προχθές που έβαλα τα 7 και μπορώ να πω πως εντυπωσιάστηκα ! Μετά την απογοήτευση απο τα Vista περιμενα κατι αναλογο απο τα 7 αλλά μπορώ να πω πως δεν έχουν καμία σχέση.

Παράθεση

anna_md (αννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna_md
H αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 381 μηνύματα.

H anna_md έγραψε στις 13:58, 12-09-09:

Το xp και το Vista ξερω μονο και σιγουρα τα xp ειναι καλυτερα...

Παράθεση

Kotatsuneko

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kotatsuneko
H Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο/Χαμαιλέων . Έχει γράψει 1,319 μηνύματα.

H Kotatsuneko έγραψε στις 16:06, 12-09-09:

Παρότι έχω Xp στο μεγάλο ψηφίζω Βίστα.
Δεν βρίσκω κάποιο κουσούρι.
Ίσως γιατι έχω καλό λαπ.
Δεν ξέρω ακόμα για τα 7,θα σω όταν θα πάρω άλλο μεγάλο.
Προς το παρόν Βίστα.

Παράθεση

fdLP.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fdLP.
Ο fdLP. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O fdLP. έγραψε στις 20:18, 12-09-09:

XP κ βεβαια

Παράθεση

spyroskaftanis

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη spyroskaftanis
Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 435 μηνύματα.

O spyroskaftanis έγραψε στις 21:12, 13-09-09:

εγώ παιδιά ψήφιασα windows 98. Ήταν το πρώτο λειτουργικό που έχω χρησιμοποιήσει και ήταν πολύ σταθερό και αξιόπιστο (άσχετα αν την πρώτη μέρα που έβαλα internet κώλησα ιό)

Παράθεση

!w@Nn4 (Ιωάννα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη !w@Nn4
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H !w@Nn4 έγραψε στις 15:25, 14-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από spyroskaftanis
εγώ παιδιά ψήφιασα windows 98. Ήταν το πρώτο λειτουργικό που έχω χρησιμοποιήσει και ήταν πολύ σταθερό και αξιόπιστο (άσχετα αν την πρώτη μέρα που έβαλα internet κώλησα ιό)
Και 'γω το είχα πάθει αυτό
Ψηφίζω τα XP!!

Παράθεση

nitsa

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nitsa
H nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 322 μηνύματα.

H nitsa έγραψε στις 15:28, 14-09-09:

xp ψηφιζω...!

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 15:30, 14-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Kotatsuneko
Παρότι έχω Xp στο μεγάλο ψηφίζω Βίστα.
Δεν βρίσκω κάποιο κουσούρι.
Ίσως γιατι έχω καλό λαπ.
Δεν ξέρω ακόμα για τα 7,θα σω όταν θα πάρω άλλο μεγάλο.
Προς το παρόν Βίστα.
Φαντάζομαι το πήρες το λαπτοπ έτοιμο με τα βιστα μέσα ε;

Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Anarki
Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,928 μηνύματα.

O Anarki έγραψε στις 15:31, 14-09-09:

Να ρωτήσω κι εγώ ο άμοιρος λίγο με τι κριτήρια ακριβώς αποφασίζετε;

Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη m3Lt3D
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 873 μηνύματα.

O m3Lt3D έγραψε στις 03:48, 15-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Να ρωτήσω κι εγώ ο άμοιρος λίγο με τι κριτήρια ακριβώς αποφασίζετε;
Ηρθε τωρα ο ηλεκτρονικος μηχανικος να πουλησει μουρη σε μας τους κοινους θνητους! Βρε ασε το λαο να ψηφιζει οπως θελει!!!!!

Πλακα πλακα δικιο εχει ο αναρκι. Των περισσοτερων η ψηφος ειναι τελειως υποκειμενικη και ασημαντη, λογω των ελαχιστων γνωσεων.(δεν συμπεριλαμβανω τον εαυτο μου μεσα σε αυτους γιατι δεν ψηφισα για αυτον ακριβως το λογο.)

Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Anarki
Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,928 μηνύματα.

O Anarki έγραψε στις 15:25, 15-09-09:

Ούτε εγώ ψήφισα, για τον ίδιο λόγο, φαντάσου

Παράθεση

kostisKar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kostisKar
Ο kostisKar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O kostisKar έγραψε στις 16:53, 15-09-09:

Κατα την γνωμη μου, το καλυτερο λογισμικο που εχει βγαλει η Microsoft ειναι τα Windows Vista μονο απο πλευρα γραφικων. Τα XP ειναι φυσικα πιο ευκολα απο τα Vista, αλλα δεν εχουν καλα γραφικα

Παράθεση

Emile

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Emile
Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Emile έγραψε στις 16:58, 15-09-09:

Τα XP ήταν, είναι, και θα είναι τα καλύτερα windows στην ιστορία.
Τα Vista, χμμμ, είναι έτσι-κι-έτσι...

Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Eruyomo
Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,477 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε στις 17:37, 15-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από nioniosmeg
Mπαίνει και σε tiger αυτό;;; (βασικά μάλλον πάμε να πάρουμε snowleopard σε λίγο καιρό αλλά τέσπα...)
Σε ότι θες μπαίνει, και σε PPC και όλας αν θες (εγώ εκεί το έτρεχα και έπαιζα metroid)

Το alladin του dos ήταν καλύτερο απο το alladin του snes κατα τη γνώμη μου. Πιο ωραία και πλούσια μουσική και νομίζω και καλύτερο animation.
Παίξε και το alladin του genesis

Παρόλα αυτά όλα είναι τα ιδια alladin.

@m3lt3d, προφανώς δεν περιμένει κανείς να πάρει γνώμες η microsoft απο αυτό το thread, οπότε άσε την αντικειμενικότητα κατα μέρος (που δεν υπάρχει και όλας τέτοιο πράγμα στους υπολογιστές) και ψήφισε αν θες με ότι κριτήρια θες. Πιθανότατα με το ποιο λειτουργικό σε βόλεψε περισσότερο (εγώ με αυτό ψήφισα πανdos)

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

O nioniosmeg έγραψε στις 22:43, 15-09-09:

Πράγματι, είχε κάνει ο αδερφός μου (γνωστός κομπιουτεράκιας) κάτι ρυθμίσεις στο dos και παίζαμε στα 95'... βέβαια κάθε φορά έπρεπε να κάνουμε restart, αφού το χρησιμοποιήσουμε... Και τώρα αυτός το κατέβασε σε windows και παίζει στο πλυντήριο (το PC του είναι...) ενώ εγώ με το μακμίνι το μόνο που μπορώ να παίξω είναι marble blast gold... α, όσο για τα παιχνίδια στο μακ, βρήκα το παρακάτω http://mac.blorge.com/2008/11/24/top...ple-macintosh/. Τώρα το Μακμίνι έχει ΠΕΝΤΕ (5) παιχνίδια.

Παράθεση

Undead (john)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Undead
Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 124 μηνύματα.

O Undead έγραψε στις 14:24, 16-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Emile
Τα XP ήταν, είναι, και θα είναι τα καλύτερα windows στην ιστορία.
Τα Vista, χμμμ, είναι έτσι-κι-έτσι...
περίμενε πρωτα να βγουν τα 7 στην αγορα και θα αναιρεσεις αυτο που ειπες για τα XP !

Παράθεση

Kotatsuneko

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kotatsuneko
H Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο/Χαμαιλέων . Έχει γράψει 1,319 μηνύματα.

H Kotatsuneko έγραψε στις 15:32, 16-09-09:

Δεν ξέρω αλλά έχω την αίσθηση ότι σου αρέσουν πολυ (?)

Παράθεση

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη chronis_25
Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πυροσβέστης . Έχει γράψει 1,122 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε στις 15:32, 16-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Kotatsuneko
Δεν ξέρω αλλά έχω την αίσθηση ότι σου αρέσουν πολυ (?)
Πώς σου φάνηκε αυτό;

Παράθεση

Undead (john)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Undead
Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 124 μηνύματα.

O Undead έγραψε στις 15:43, 16-09-09:

ναι ..! ειναι υπέροχα ! από τοτε που πέρασα τα 7 το laptop μου απογειώθηκε ! Στην αρχή όταν το πήρα(~200 είχα τα XP , δεν λέω καλές επιδόσεις αλλά τα βαρέθηκα (στο παλιό pc μου τα έχω 10 χρόνια),μετά έβαλα Vista με SP2 όχι ότι δεν μου έκαναν καλά την δουλειά τους αλλά τα 7 έχουν πολύ καλύτερες επιδόσεις , και δεν είναι αποτυχια σαν τα Vista που όλοι νομίζουν !

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους