Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,014 μέλη και 2,415,504 μηνύματα σε 75,310 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 641 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιά ήταν η καλύτερη έκδοση των windows μέχρι τώρα;

Ποιά ήταν η καλύτερη έκδοση windows;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 144)
Windows 95
4
2,78%
Windows 98
8
5,56%
Windows 2000
1
0,69%
Windows Millennium Edition (Me)
0
0%
Windows XP
95
65,97%
Windows Vista
19
13,19%
Windows 7
18
12,50%

thanosmylo (Θάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O thanosmylo Welcome in our little crazy world... έγραψε: στις 12:27, 11-09-09:

Τα windows είναι ένα από τα πιο δημοφιλή λογισμικά συστήματα του πλανήτ και το επικρατέστερο για την ώρα...Όπως όλοι ξέρουμε οδεύουν προς το τέλος μιας και φμολογείται ότι τα αναμενόμενα windows 7 θα είναι μάλλον και τελευταία έκδοσή τους αφού η microsoft σχεδιάζει να εγκαινιάσει μετά τ γεννιά των midori!

Από όλες τις εκδόσεις των windows ποιά ΄ταν καλύτερ και πιο πετυχμέν κατά τη γνώμη σας;;;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Λένα~

Περιβόητο Μέλος

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε: στις 12:28, 11-09-09:

Χp πιστευω.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thanosmylo (Θάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O thanosmylo Welcome in our little crazy world... έγραψε: στις 12:33, 11-09-09:

XP λέω κι εγώ... Κι ας έχουν βγει τα Vista... Άνετα στη χρήση, δεν είναι περίπλοκα και αποτελούν ακόμα αγαπημέν έκδοσ πολλών παρ'όλο που έχουν βγει τα Vista...
Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 590 μηνύματα.

O Daskalenko7 . έγραψε: στις 12:51, 11-09-09:

Βίστα με γρήγορο πσ .
Παράθεση

Evris7

Διάσημο Μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 784 μηνύματα.

O Evris7 έγραψε: στις 12:53, 11-09-09:

xp φυσικά. το έχουν παραδεχτεί και στη MICROSOFT.
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,331 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 12:56, 11-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από thanosmylo
Τα windows είναι ένα από τα πιο δημοφιλή λογισμικά συστήματα του πλανήτ και το επικρατέστερο για την ώρα...Όπως όλοι ξέρουμε οδεύουν προς το τέλος μιας και φμολογείται ότι τα αναμενόμενα windows 7 θα είναι μάλλον και τελευταία έκδοσή τους αφού η microsoft σχεδιάζει να εγκαινιάσει μετά τ γεννιά των midori!

Από όλες τις εκδόσεις των windows ποιά ΄ταν καλύτερ και πιο πετυχμέν κατά τη γνώμη σας;;;
Τι είναι αυτό;...

Εγώ πιστεύω xp αλλά πρέπει να περιμένουμε και για τα 7 τα οποία χρησιμοποιώ και τα βρήκα πολύ καλά!!Πολύ ελαφριά και πολύ καλύτερα από βίστα!!!Και σε θέμα εμφάνισης
Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,356 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε: στις 13:40, 11-09-09:

τα xp είναι τα καλήτερα ever. ελπίζω να μήν τα καταργήσουν, αντέχουν άνετα ακόμα 10 χρόνια.

θυμάμαι την εποχή που είχα 98. απίστευτο κόλλημα, γκρί περιβάλλον, τακτές εππανεκκινήσεις.......ωραίες εποχές.
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 13:45, 11-09-09:

Τα XP θα καταργηθούν τον Γενάρη του 2010 και από το 2013 θα σταματήσουν τα SP.Ψηφίζω και εγώ XP εκτός και αν τα 7 καταφέρουν να τα φτάσουν.
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 13:45, 11-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από gaspar
τα xp αντέχουν άνετα ακόμα 10 χρόνια.
Εντάξει, το σκότωσες. Και για μένα είναι τα καλύτερα αλλά όχι και 10 χρόνια. 4-5 το πολύ.
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 14:07, 11-09-09:

XP για πισια όχι τοσο ισχυρά. Για δυνατά πισιά και με τα καινούρια SP, μάλλον τα Βήξτα.
Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε: στις 14:08, 11-09-09:

τα xp με τα δυο service pack ομως
γιατι εχουν αρκετα bugs.
εχω ακουσει τα 98 ηταν αρκετα καλα, αλλα παλιωσαν
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 14:55, 11-09-09:

Τα 98 ήταν γιατονπούτσοκάβαλα, τόσο για τον απλό κόσμο
όσο και για την MS (τότε αρχίσαν οι ιστορίες περι μονοπωλίων για την microsoft)

Όπως και γενικά η γεννιά των 9x (τις έχω δοκιμάσει όλες, για κλάμματα ήταν)

Ψηφίζω Vista και εγώ. Το μεγάλο άλμα πάντως έγινε με τα xp, που εισήγαγε τον απλό χρήστη σε NT περιβάλλον, αν και την ίδια δουλειά την έκαναν και τα 2000, απλά αυτά δεν προοριζόταν απο την MS για τον οικιακό χρήστη.

Πάντως, επι εποχής xp (2001-2-3) εγώ θυμάμαι προτιμούσα τα 2000, λόγω της αυξημένης σταθερότητας σε σχέση με τα xp, και κάποιων λεπτομερειών (πχ δεν είχε το εκνευριστικό να φορτώνει πρώτα το γραφικό περιβάλλον και μετά τα services, όπως με τα xp)
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,343 μηνύματα.

H Vampi έγραψε: στις 17:21, 11-09-09:

Xp.
Παράθεση

hale (Δημητρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 464 μηνύματα.

O hale έγραψε: στις 17:26, 11-09-09:

Tα ΧP με έχουν βολέψει περισσότερο από τα άλλα, οπότε ψηφίζω και εγώ XP!
Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε: στις 17:48, 11-09-09:

Xp δαγκωτό και εγώ
Παράθεση

M4dn3sS

Διάσημο Μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 649 μηνύματα.

O M4dn3sS έγραψε: στις 17:52, 11-09-09:

Τα ΧΡ.
Παράθεση

Sourotiri

Περιβόητο Μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 1,025 μηνύματα.

O Sourotiri έγραψε: στις 22:14, 11-09-09:

Εγω παντως, αν ηξερα οτι ολα τα προγραμματα που εχω τωρα θα δουλευαν σε ολα αυτα τα λειτουργικα συστηματα, θα διαλεγα με κλειστα ματια windows 95 [για την ακριβεια θα διαλεγα MS-DOS, αλλα εφοσον μιλαμε για windows, στα κομματια να παει...].

Τα windows 95 μου εδιναν -περισσοτερο απο τα επομενα windows- την αισθηση οτι ειχα πολλα πραγματα υπο τον ελεγχο μου. Το συστημα δεν εκανε κατι αν δεν του το "ελεγες". Και δεδομενου οτι με τα MS-DOS ειχα συνηθισει καπως ετσι, μου αρεζαν περισσοτερο. Αν ενας χρηστης ηξερε να τα χειριστει, τοτε τα αξιοποιουσε και καταλληλα: 4 χρονια με windows 95 και δεν εκανα ουτε ενα φορματ. ΠΟΤΕ. Και σημειωτεον, ειχα την πρωτη εκδοση, απο την στιγμη που βγηκε. Ουτε ενα bug!!!

Και μετα η μικρομαλάκω ξεκινησε τις μαλακιες... ΟΛΑ τα επομενα windows που χρησιμοποιησα [δηλαδη τα 98 και τα xp] εμφανιζαν bugs στις πρωτες εκδοσεις τους. Και επισης μου μειωναν την αισθηση του ελεγχου. Διαπιστωνα οτι εδινα μια εντολη στο λειτουργικο, και αυτο παντα δεν την εκτελουσε ακριβως οπως ηθελα.

Τα 98 κατεληξαν, μετα κοπων και βασανων, μια βελτιωμενη εκδοση των 95.

Τα xp απο την αλλη, αλλαξαν πολλα πραγματα στα λειτουργικα συστηματα. Ομως, μεχρι να πεσει στα χερια μου η εκδοση Professional με το SP3 [ξεκινησα απο Home γνησια, εκανα την μεταβαση σε Professional SP1, μετα σε SP2 και πριν καποιον καιρο SP3], ειδα κι επαθα: Bugs απο το πουθενα, συχνα φορματ, καταρρευση του συστηματος μετα απο λιγο καιρο χρησης.

Ας μην μιλησω για τα Vista... Τουλαχιστον απο τα Vista που εχω δουλεψει σε διαφορους υπολογιστες που ετυχε να κατσω, μου εδωσαν την αισθηση οτι ειναι μακραν το χειροτερο λογισμικο οχι που εβγαλε η MS, αλλα που θα μπορουσε να βγαλει ανθρωπος. Τι να το κανω ρε παιδια αν πρεπει να δωσω 1500 και 2000 ευρω για ενα μηχανημα που απλα...τρεχει τα Vista;

Εν αναμονη των 7 λοιπον...
Παράθεση

nansy_astr

Διακεκριμένο μέλος

H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,697 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε: στις 23:20, 11-09-09:

Εγώ πάλι ψηφίζω xp τα έχω εδώ και κόντα 10 χρόνια και δεν είχα ούτε ένα πρόβλημα και ούτε φορμάτ έκανα...Είμαι πολύ ευχαριστήμενη..
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,331 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 23:22, 11-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Sourotiri
Ας μην μιλησω για τα Vista... Τουλαχιστον απο τα Vista που εχω δουλεψει σε διαφορους υπολογιστες που ετυχε να κατσω, μου εδωσαν την αισθηση οτι ειναι μακραν το χειροτερο λογισμικο οχι που εβγαλε η MS, αλλα που θα μπορουσε να βγαλει ανθρωπος. Τι να το κανω ρε παιδια αν πρεπει να δωσω 1500 και 2000 ευρω για ενα μηχανημα που απλα...τρεχει τα Vista;

Εν αναμονη των 7 λοιπον...
Συμφωνώ απόλυτα!!:no1::no1:
Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε: στις 00:01, 12-09-09:

Εγώ ψήφισα το λειτουργικό που χρησιμοποίησα στον ΠΡΩΤΟ μου υπολογιστή (πριν 6 σχεδόν χρόνια) που ήταν όπως καταλαβαίνετε τα Win 95. Να σημειωθεί ότι δεν έβγαλε ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕΕΕΕ μπλε οθόνη, όταν πάταγες τερματισμός περίμενες να κλείσει και μετά σου έβγαζε ένα μήνυμα με μεγάλα γράμματα στην οθόνη «ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΑΣ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ». Πατούσα το κουμπάκι κι έκλεινε. Το μεγαλύτερο πλεονέκτημά του ήταν ότι έτρεχε το alladin...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια