Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,721 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιά ήταν η καλύτερη έκδοση των windows μέχρι τώρα;

Ποιά ήταν η καλύτερη έκδοση windows;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 144)
Windows 95
4
2,78%
Windows 98
8
5,56%
Windows 2000
1
0,69%
Windows Millennium Edition (Me)
0
0%
Windows XP
95
65,97%
Windows Vista
19
13,19%
Windows 7
18
12,50%

Emile

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Emile
Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Emile έγραψε στις 16:25, 16-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από giannis
ναι ..! ειναι υπέροχα ! από τοτε που πέρασα τα 7 το laptop μου απογειώθηκε ! Στην αρχή όταν το πήρα(~200 είχα τα XP , δεν λέω καλές επιδόσεις αλλά τα βαρέθηκα (στο παλιό pc μου τα έχω 10 χρόνια),μετά έβαλα Vista με SP2 όχι ότι δεν μου έκαναν καλά την δουλειά τους αλλά τα 7 έχουν πολύ καλύτερες επιδόσεις , και δεν είναι αποτυχια σαν τα Vista που όλοι νομίζουν !
Βλέπω έχεις καλή γνώμη για τα 7! Πολύ θά 'θελα να τα δοκιμάσω...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

statakos (Αλέξανδρος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη statakos
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

O statakos έγραψε στις 16:31, 16-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Να ρωτήσω κι εγώ ο άμοιρος λίγο με τι κριτήρια ακριβώς αποφασίζετε;
Anarki ++

Είναι λίγο (έως πολύ) ανούσιο να συγκρίνουμε τα win 9x με τα ΝΤ, το aero κ.ο.κ.
------------------

Από τα παραπάνω πιο βολικά για τον μέσο χρήστη είναι τα Vista πιστεύω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Anarki
Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,928 μηνύματα.

O Anarki έγραψε στις 17:02, 16-09-09:

Woohoo έγινα object oriented!

Παράθεση

Fedde le Grand

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Fedde le Grand
Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,507 μηνύματα.

O Fedde le Grand έγραψε στις 16:31, 18-09-09:

Windows Vista τον τελευταίο καιρό κατά την γνώμη μου

Παράθεση

mangkac

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mangkac
Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O mangkac έγραψε στις 17:25, 18-09-09:

Μεταξυ xp και vista εννοειται με κλειστα τα ματια xp. Ακομα και τα servise pack που βγηκαν για τα vista, δεν φτανουν την χρηστικοτητα των xp.

Κατα την γνωμη μου βεβαια αυτη η ψηφοφορια εδω ειναι λιγο off topic (εδω) γιατι οι περισσοτεροι μετα βιας να εχουν προλαβει τα '98, γιαυτο ουσιαστικα δεν μπορουν να κρινουν τα προηγουμενα λογισμικα περαν των xp k vista..

Γενικα παντως απο τι ξερω τα '95 ηταν πολυ μπροστα για τν εποχη τους και απο τοτε αρχισε το μονοπολειο της microsoft, αν και ουσιαστικα δεν τα προλαβα.

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 17:28, 18-09-09:

Εγώ έχω δοκιμάσει από '98 και μετά.Σε έναν παλιό υπολογιστή με 258 (; ) Ram "έτρεχαν" σφαίρα.Το ίδιο και τα XP Home με την ίδια Ram.

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nioniosmeg
Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε στις 18:01, 18-09-09:

Εγώ ακόμα την έχω τη παλιατζούρα μου με τα 95'. Έχει σταματήσει να δουλεύει από το 2006, αλλά ήταν πολύ καλή κάποτε...

Παράθεση

statakos (Αλέξανδρος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη statakos
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

O statakos έγραψε στις 18:02, 18-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από John The Greek
Εγώ έχω δοκιμάσει από '98 και μετά.Σε έναν παλιό υπολογιστή με 258 (; ) Ram "έτρεχαν" σφαίρα.
Αν όντως είχες τόση μνήμη στα 98 τότε όχι απλώς έτρεχαν σφαίρα αλλά έκαναν απογείωση ...

Παράθεση

lenoOz (Lena)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lenoOz
H Lena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H lenoOz έγραψε στις 18:10, 18-09-09:

Εχω vista.Ειμαι ευχαριστιμενη δεν λεω αλλα προτιμω xp (με αυτα δεν μου ειχε παρουσιαστει προβλημα ποτε με το GoogleEarth :mad2

Παράθεση

Panosgp

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Panosgp
Ο Panosgp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 312 μηνύματα.

O Panosgp έγραψε στις 18:50, 18-09-09:

Αν και μερικά προγράμματα δεν πιάνουν στα XP, τα προτιμώ και πιστεύω ότι είναι πιο απλά στη χρήση. Έχω ακούσει ότι πολλοί είχαν διαμαρτυρηθεί στην Windows για τα Vista (προφανώς επειδή είχαν προβλήματα ή βλάβες, bugs).

Παράθεση

ποκαχοντας (ΕΙΡΗΝΗ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ποκαχοντας
H ΕΙΡΗΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 65 μηνύματα.

H ποκαχοντας έγραψε στις 19:03, 18-09-09:

εγω νομιζω οτι η καλυτερη εκδοση ειναι τα vista

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 19:45, 18-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από ποκαχοντας
εγω νομιζω οτι η καλυτερη εκδοση ειναι τα vista
Αν δεν χρειάζονταν 2Gb στη Ram για να "τρέξουν" κανονικά, θα ήταν πολύ καλύτερα.

Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη foreverfreak
Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός . Έχει γράψει 1,329 μηνύματα.

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε στις 20:47, 18-09-09:

Τα xp και με διαφορα μαλιστα!!

Παράθεση

Aggelos17 (Άγγελος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aggelos17
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O Aggelos17 έγραψε στις 11:03, 19-09-09:

Παιδιά καλημέρα, εγώ ψήφισα Windows XP. Εγώ εδώ και ένα χρόνο χρησιμοποιώ Windows Vista Home Premium SP2, αλλά τα Windows XP πιστεύω ότι ήταν η καλύτερη έκδοση τών Windows μέχρι τώρα. Τώρα να δούμε τι θα γίνει με τα Windows 7 εαν ξεπεράσουν τα Windows XP.

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Silent_Killer
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,331 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε στις 15:43, 21-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Panosgp
Αν και μερικά προγράμματα δεν πιάνουν στα XP, τα προτιμώ και πιστεύω ότι είναι πιο απλά στη χρήση. Έχω ακούσει ότι πολλοί είχαν διαμαρτυρηθεί στην Windows για τα Vista (προφανώς επειδή είχαν προβλήματα ή βλάβες, bugs).
Μάλλον θες να πεις στην Microsoft Που βγάζει τα windows

Παράθεση

Septagram (Παναγιωτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Septagram
Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 154 μηνύματα.

O Septagram έγραψε στις 22:51, 18-01-10:

Vista για συγχρονο μηχανημα και Xp για pc πενταετιας

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Silent_Killer
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,331 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε στις 23:02, 18-01-10:

για μένα τα vista δεν ήταν πουθενά!Κάθε τρεις και λίγο κολλάγανε χωρίς λόγο!

Παράθεση

sofia21 (sofia)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sofia21
H sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

H sofia21 έγραψε στις 23:05, 18-01-10:

΄εγώ έχω τα '7 και μου αρέσουν πάρα πολύ.είναι τα αγαπημένα μου.

Παράθεση

Fedde le Grand

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Fedde le Grand
Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,507 μηνύματα.

O Fedde le Grand έγραψε στις 15:10, 19-01-10:

Τα 7 σχίζουν ρε'σεις...Μου φαίνεται η δεν υπάρχουν στο Poll;

Παράθεση

sofia21 (sofia)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

H sofia21 έγραψε στις 15:40, 19-01-10:

δεν υπάρχουν

Παράθεση

Orestes (Ορέστης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Orestes
Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 663 μηνύματα.

O Orestes Dderp έγραψε στις 20:47, 19-01-10:

Τα '98 για την εποχή τους ήταν tha best. Στον παλιό Η/Υ (τον πολύυυ παλιό) ακόμα αυτά έχω.

Παράθεση

Morelo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 872 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 20:52, 19-01-10:

Τα 7 ειναι τα καλυτερα απο ολες τις αποψεις

Παράθεση

IQfreak (Μιχάλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη IQfreak
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O IQfreak έγραψε στις 21:03, 19-01-10:

XP ειναι τα καλυτερα

Παράθεση

mi3s

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mi3s
Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O mi3s έγραψε στις 21:24, 19-01-10:

Εγώ έχω xp και δεν σκοπεύω να τα άλλαξω.Δεν ξέρω γιατί απλά δε βρίσκω τον λόγο.
Το μόνο που θέλω είναι να μεταπηδήσω σε macosx αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη !Βάλια!
H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε στις 21:26, 19-01-10:

Εγώ έχω εφτά εδώ και 2 βδομάδες, όμως επειδή τα πήρα μαζί με τον καινούριο υπολογιστή, δεν μπορώ να συγκρίνω καλά...Και άλλωστε τα xp δεν τα πολυθυμάμαι κι όλας.

Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mechanicarts
Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψάχνω . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε στις 22:05, 19-01-10:

Τα ΧΡ είναι ήταν τα καλύτερα μέχρι πέρσι, από φέτος το στέμμα το παίρνουν τα 7!

Παράθεση

ksiros (Χρήστος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ksiros
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O ksiros έγραψε στις 22:14, 19-01-10:

Τα XP επειδη πιστευω οτι εκαναν πολλους να βαλουν windows και επισης θα μεινουν παντα σε εναν υπολογιστη οπως ειπε και ο Orestes απο πανω που θα τον εχουμε για βοηθεια

Παράθεση

sofia21 (sofia)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sofia21 έγραψε στις 22:17, 19-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από mechanicarts
Τα ΧΡ είναι ήταν τα καλύτερα μέχρι πέρσι, από φέτος το στέμμα το παίρνουν τα 7!
συμφωνώ απόλυτα:no1:

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,078 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 22:26, 19-01-10:

Τα XP χωρίς αμφιβολία...για τα 7 το θεωρώ λίγο νωρίς για να έχουμε ολοκληρωμένη άποψη.

Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Anarki
Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,928 μηνύματα.

O Anarki έγραψε στις 22:31, 19-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από ksiros
Τα XP επειδη πιστευω οτι εκαναν πολλους να βαλουν windows και επισης θα μεινουν παντα σε εναν υπολογιστη οπως ειπε και ο Orestes απο πανω που θα τον εχουμε για βοηθεια
Γιατί πριν από τα XP τι είχαν όλοι;

Παράθεση

Junior_aromeo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Junior_aromeo
Ο Junior_aromeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O Junior_aromeo έγραψε στις 12:17, 20-01-10:

Καμια εκδοση
Linux and open source FTW
Αλλα να πω την γνωμη μου...
Τα windows xp ειναι η πιο μαπα εκδοση που κυκλοφορησε....ειναι ελαφρια γιατι δεν προσφερει τιποτα.Τα seven ειναι υπερβολικα καλυτερα.Ακομα και η ultimate εκδοση τρεχει τελεια και παρα πολυ καλυτερα σε σχεση με τα xp....μην ειστε κολλημενοι και μην λετε πραγματα για αλλεες εκδοσεις επειδη σας το ειπε ο θειος του μητσου που ο πατερας του εχει εναν φιλο που αυτο εχει φιλο εναν ξαδερφο του ταδε τεχνικου.
Την βελτιωση δικτυωσης που εχουν τα seven δεν τα εχει καμια εκδοση μουφο-Xp και οποιος θεωρει οτι λεω οτι να ναι οποιος θελει οτι pc εχει τον προκαλω να ανοιξει 10 προγραμματα που θα πω την ιδια στιγμη και να βγαλει screenshot.
ΑΥΤΑ
Ηave a nice Linux Day.

Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Unkown-User
Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε στις 12:41, 20-01-10:

οποιος θεωρει οτι λεω οτι να ναι οποιος θελει οτι pc εχει τον προκαλω να ανοιξει 10 προγραμματα που θα πω την ιδια στιγμη και να βγαλει screenshot.
Δεν κατάλαβα πιο ακριβώς ήταν το point σου

Labview
Visual c++
Processing
Arduino
Radpat
matlab
Mappoint
DevC++
GPIF Designer
CadFEKO
(δηλαδή ότι πιο βαρύ είχα)

Επίσης αν προτιμάς 10 matlab

no real deal..

Αν θες να ανοίξω άλλα προγράμματα πες μου, no prob, ram έχω, και μόνο αυτό παίζει ρόλο. Θες να σ ανοίξω 1000 notepad? xD

Παράθεση

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη yozerehs
Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,387 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε στις 14:48, 23-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από WinSXS
Αν δεν χρειάζονταν 2Gb στη Ram για να "τρέξουν" κανονικά, θα ήταν πολύ καλύτερα.
Αρχική Δημοσίευση από Silent_Killer
για μένα τα vista δεν ήταν πουθενά!Κάθε τρεις και λίγο κολλάγανε χωρίς λόγο!
Εμένα τουλάχιστον δεν μου φαίνονται παράλογες οι απαιτήσεις τους. 6 χρόνια μετά τα Windows XP κυκλοφόρησαν τα Vista, όχι 2 ή 3. Βέβαια, για ''αδύναμους'' υπολογιστές μια λύση ήταν και τα Windows Vista Home Basic επειδή απαιτούν λιγότερη μνήμη σε σχέση με τις υπόλοιπες εκδόσεις.

Επίσης, αν κάποιος δεν έχει σύγχρονο υπολογιστή και εγκαταστήσει τα Windows Vista, λογικό είναι να παρουσιαστούν προβλήματα, όπως αργές επιδόσεις και κολλήματα. Δεν φταίνε γι' αυτό τα Windows, αλλά ο υπολογιστής. Αν όμως έχει σύγχρονο υπολογιστή, τότε θα τρέχουν πάρα πολύ καλά, αυτό είναι σίγουρο.

Μου φαίνεται ότι είναι τα Vista είναι τα πιο αδικημένα Windows, εγώ 1 χρόνο τα είχα και δεν μου παρουσίασαν κανένα πρόβλημα και είχαν επίσης καλύτερες επιδόσεις σε σχέση με τα Windows XP...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη 932df0a57b
Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 844 μηνύματα.

O 932df0a57b έγραψε στις 18:30, 24-01-10:

Win 95, τα καλύτερα για την εποχή τους. Δεν θα τα ξεχάσω ποτέ..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

meidei

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη meidei
Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 375 μηνύματα.

O meidei .. έγραψε στις 21:02, 24-01-10:

Τα Windows Me.

Σοβαρά τώρα, θα έλεγα τα 98SE, για την εποχή τους πάντοτε.

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 19:19, 10-11-10:

Τα Windows συνεχώς βελτιώνονται αλλά τα windows xp νομίζω οτι εχουν μείνει στην ιστορία αλλά και τα Windows 7 πολύ καλά !

Παράθεση

koum

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη koum
Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 875 μηνύματα.

O koum έγραψε στις 21:43, 10-11-10:

Χωρίς να έχω δοκιμάσει τα 7, μέχρι και τα sVista η κορυφαία έκδοση μακράν είναι αυτή των XP. Μεγαλώσαμε με XP, θα πεθάνουμε με XP!

Παράθεση

element skate (Βρασιδας)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη element skate
Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O element skate Game is over έγραψε στις 21:46, 10-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από yozerehs
Εμένα τουλάχιστον δεν μου φαίνονται παράλογες οι απαιτήσεις τους. 6 χρόνια μετά τα Windows XP κυκλοφόρησαν τα Vista, όχι 2 ή 3. Βέβαια, για ''αδύναμους'' υπολογιστές μια λύση ήταν και τα Windows Vista Home Basic επειδή απαιτούν λιγότερη μνήμη σε σχέση με τις υπόλοιπες εκδόσεις.

Επίσης, αν κάποιος δεν έχει σύγχρονο υπολογιστή και εγκαταστήσει τα Windows Vista, λογικό είναι να παρουσιαστούν προβλήματα, όπως αργές επιδόσεις και κολλήματα. Δεν φταίνε γι' αυτό τα Windows, αλλά ο υπολογιστής. Αν όμως έχει σύγχρονο υπολογιστή, τότε θα τρέχουν πάρα πολύ καλά, αυτό είναι σίγουρο.

Μου φαίνεται ότι είναι τα Vista είναι τα πιο αδικημένα Windows, εγώ 1 χρόνο τα είχα και δεν μου παρουσίασαν κανένα πρόβλημα και είχαν επίσης καλύτερες επιδόσεις σε σχέση με τα Windows XP...
συμφωνα με τον κυριο απο πανω δεν φταινε τα βιστα εμενα δε μου κολλαν καθολου και εχουν πολυ καλες επιδοσεις μεχρις στιγμης για μενα καλυτερα τα βιστα αλλα και τα 7 ειναι πολυ καλα

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,373 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 22:22, 10-11-10:

WINDOWS 98 second edition....
είναι υπερβολικά γρήγορα και πρακτικά κάνει το Pc σου υπερβολικά γρήγορο ακόμα και αν είναι πάνω από 10 ετών. Το αρνητικό τους είναι βέβαια ότι πρέπει να βρεις drivers για τα πάντα (ακόμα και για τα usb) και κάποια προγράμματα παρουσιάζουν ασυμβατότητα. Επίσης στα windows 98 είναι δύσκολη η αυτόματη αποσφαλμάτωση. Γενικά πιστεύω ότι το λειτουργικό αυτό ήταν αρκετά καλό, γρήγορο και απλό χωρίς φρου φρου και αρώματα.

Τo linux είναι σίγουρα ωραίο λειτουργικό παρόλα αυτά χωρίς internet πολύ δύσκολα θα κάνεις ένα pc να παίζει το λειτουργικό αυτό σε αντίθεση με τα windows.

Παράθεση

passenger123 (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη passenger123
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O passenger123 έγραψε στις 03:59, 05-02-11:

Tα windows 2000 prof. είχαν την μεγαλύτερη σταθερότητα λόγω πηρύνα .
Τα xp home and prof. είχαν την μεγαλύτερη αναγνώριση λόγω των καινοτομιών που εισήγαγαν για πρώτη φορά στον τελικό χρήστη και μεγάλη υποστήριξη τόσο απο την microsoft όσο και από third parties εφαρμογές , το οποίο συνεργαζόταν με το εν λόγω λογισμικό .
Αυτά όλα σε συνδιασμό με την αργοπορία της microsoft να βγάλει τα vista καθιέρωσαν τα xp στο σύνολο σχεδόν της χρήσης λειτουργικών .
Ψηφίζω xp prof. sp3 με όλα τα updates για λιγότερα bugs..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη yozerehs
Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,387 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε στις 04:27, 05-02-11:

Τα Windows 7, πλέον...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 04:46, 05-02-11:

Ξεχασαμε τα windows 1,2,3,3.1...
Τωρα, για τα πολυ πρωτα δεν μπορω να μιλισω, απο 98 και μετα, νομιζω οτι πιο πολυ χαρηκα τα 98SE σαν χρηστης. Απο εκει και περα τα Xp αντεξαν περισσοτερο, αλλα ειχαν πολλες τρυπες, τα vista δεν προσφεραν τιποτα, τα 7 αν κι δεν τα εχω πολυ καιρο μου φαινονται παρα πολυ καλα, αλλα πολυ αυτοματοποιημενα σε σχεση με τα 98SE (και τα Xp) κατι το οπιο σε καπιες περιπτωσεις ειναι καλο και σε αλλες κακο, τα 2000 μου εχουν αφησει πολυ καλη εντυπωση απο την ελαχιστη τριβη μαζι τους απο υπολογιστες αλλων, σχολειου κλπ, και τα ME ειναι μακραν τα πιο μουφα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 08:02, 29-08-11:

Καλύτερη τα XP (φαίνεται άλλωστε από το γεγονός ότι ήδη έχουν κρατήσει 10 χρόνια ενώ έχουν βγει άλλες 2 εκδόσεις) και χειρότερη τα Millenium και τα Vista.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 02:31, 16-10-11:

win xp δεν το συζητώ,δεν θελω φρου φρου και αρωματα αλλα ενα καλο μηχάνημα.Αν δεν εχει καποιος πανω απο 4bg ram δεν προκειται να τα αλλαξει ποτε.-

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 02:39, 16-10-11:

XP αλλα και τα 7 μ αρεσουν

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 03:27, 16-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
win xp δεν το συζητώ,δεν θελω φρου φρου και αρωματα αλλα ενα καλο μηχάνημα.Αν δεν εχει καποιος πανω απο 4bg ram δεν προκειται να τα αλλαξει ποτε.-
Υπάρχει και 64bit έκδοση των Windows XP.

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 11:06, 16-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Υπάρχει και 64bit έκδοση των Windows XP.
ναι οκ αλλα δεν ειναι και τοσο διαδεδομενη.Επισης αν εχεις 4gb ram συνηθως σημαινει οτι ειναι καινουριο το μηχανημα αρα θα εχεις win7.Εγω το δικο μου παντως του εχω win xp και το χαιρομαι.Εβαλα win 7,μου αρεσαν αρκετα ετσι πολυ ευχαριστο περιβαλλον αλλα ζοριζοταν καπως να σηκωσει ορισμενα παιχνιδια,ε οχι ρε παιδια.....

Ποια ειναι η αποψη σου για τα win server 2008???

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 11:53, 16-10-11:

για μενα τα xp βεβαια και τα 7 καλα ειναι που εχω τωρα στο λαπτοπ...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 13:54, 16-10-11:

Όπως και νάχει τα ΧΡ ήταν τα καλύτερα, και απόδειξη ότι αρκετές εταιρείες τα χρησιμοποιούν ακόμα.
Τα Vista πρέπει να ήταν αποτυχία (δεν τα είχα ποτέ αλλά έχω διαβάσει και έχω ακούσει πολλά αρνητικά) και τα 7 είναι η βελτίωση των Vista, και δεν μπορώ να πω ότι δεν μου αρέσουν.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 13:55, 16-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
Ποια ειναι η αποψη σου για τα win server 2008???
  1. Τι να τον κάνεις τον server; Δορυφόρους της NASA θες να ελέγχεις;
  2. ΓΙΑΤΙ να βάλεις Windows σε SERVER και όχι Linux; Σε PC να το καταλάβω, θες παιχνιδάκια. Αλλά σε server? Seriously?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους