Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,095 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,084 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Don't click it!

~kynthia (Κύνθια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~kynthia
H Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 337 μηνύματα.

H ~kynthia goodbye, Nerya. έγραψε στις 18:00, 12-09-09:

Δεν είναι το 'don't-click-it' που σημαίνει 'ξέρω ότι τώρα θα θες πιο πολύ να κάνεις κλικ' (κατά το don't push the red button!):
είναι ένα project στο οποίο καλείσαι να μην κάνεις κλικ, προκειμένου να μελετηθούν νέοι τρόποι αλληλεπίδρασης με το γραφικό περιβάλλον του υπολογιστή.

Έχει πλάκα, συνειδητοποίησα πόσο πολύ έχουμε συνηθίσει να κάνουμε κλικ.
Κανονικά, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε μόνο το πληκτρολόγιο (με το tab, το function, τα βελάκια και το enter) απλά παίρνει πολύ, πολύ περισσότερο χρόνο.
Για παράδειγμα αν πατήσετε το alt στον browser σας δείχνει υπογραμμισμένα γράμματα στο menu, οπότε μπορείτε να πλοηγηθείτε πατώντας μόνο τα αντίστοιχα γράμματα και enter.

Για το εν λόγω project λοιπόν, κάντε κλικ εδώ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 18:03, 12-09-09:

Εχω βρεθει σε τετοια θεση οταν ειχε μεινει απο μπαταρια το ασυρματο ποντικι μου, δεν ειχα μπαταριες και ουτε αλλο ποντικι. Επρεπε αναγκαστικα να χειριστω το pc απο τα πληκτρα, αλλα πραγματικα δεν αντεξα για πολυ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Panosgp

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Panosgp
Ο Panosgp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 312 μηνύματα.

O Panosgp έγραψε στις 18:05, 12-09-09:

Δεν μπορώ χωρίς το ποντίκι!

Παράθεση

Eftychialou

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Eftychialou
H Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 309 μηνύματα.

H Eftychialou έγραψε στις 18:06, 12-09-09:

Τα νεύρα μου με έπιασαν που δεν με άφηνε να κλικάρω
τα δάκτυλα μου έπαθαν κρίση, το πίσω μέρος του κεφαλιού μου ανατρίχιασε...υπερβολική ?

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 18:49, 12-09-09:

εγω παντως πιαστηκα επειδη προσπαθουσα να αποφυγω το κλικ

Παράθεση

maraki love (Μαρία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη maraki love
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Δασκάλα και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 1,987 μηνύματα.

H maraki love έγραψε στις 18:56, 12-09-09:

Α....δεν αντέχεται η κατάσταση χωρίς ποντίκι και χωρίς κλικ!:no1:

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 18:58, 12-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από maraki love
Α....δεν αντέχεται η κατάσταση χωρίς ποντίκι και χωρίς κλικ!:no1:
με ποντικι αλλα χωρις κλικ, βασικα

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,078 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 19:10, 12-09-09:

Έχω δουλέψει pc φέτος για τέσσερις μηνες χωρις ποντίκι επειδη λόγω Πανελληνίων δεν ειχα χρονο να πάω να φτιάξω το χαλασμένο port ps/2 του ποντικιού. Μια χαρά το πηγαινα, αν εξαιρέσεις το ότι ορισμένα πράγματα στο internet όπως πχ. εφαρμογές με java, δε μπορούν με κανενα τροπο να χρησιμοποιηθούν χωρις ποντίκι.

Παράθεση

beautiful loser (----)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη beautiful loser
Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,117 μηνύματα.

O beautiful loser έγραψε στις 19:14, 12-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Έχω δουλέψει pc φέτος για τέσσερις μηνες χωρις ποντίκι επειδη λόγω Πανελληνίων δεν ειχα χρονο να πάω να φτιάξω το χαλασμένο port ps/2 του ποντικιού.
:!: υπαρχουν ακομα αυτα

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nioniosmeg
Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε στις 23:20, 12-09-09:

Βασικά εγώ δεν τη πάλευα, γιατί τώρα έχω το λαμπιτόπι, και όταν πήγαινα να κουνήσω το ποντίκι μέσω του pad, το έπαιρνε το βλαμμένο για κλικ.

Παράθεση

Νίκος95 (Νίκος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Νίκος95
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 533 μηνύματα.

O Νίκος95 έγραψε στις 23:25, 12-09-09:

Δεν γινεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

hale (Δημητρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη hale
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 464 μηνύματα.

O hale έγραψε στις 23:39, 12-09-09:

Mια φορά που είχα δώσει το ποντίκι σε κάποιον αναγκάστικα να είμαι μόνο με το πληκτρολόγιο και για να είμαι ειληκρινής (το σκότωσα?) δεν άντεξα για πολλή ώρα.....

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,293 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 12:30, 13-09-09:

εγω παντως μια φορα καταλαθος το πατησα δεν ειναι και τοσο δυσκολο

Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ξαροπ
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,472 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε στις 12:43, 13-09-09:

Εχ...δεν ήταν κάτι το τόσο παράξενο. Εντάξει, ίσως να ένοιωθα λίγο περίεργα το χέρι μου στην αρχή που δεν πατούσα τίποτα (βασικά πιάνεται πιο εύκολα), αλλά συνήθισα. Και μετά πάτησα μετά από κανά 5λεπτο-7λεπτο το ποντίκι επίτηδες να δω τι θα μου 'βγαζε.

Παράθεση

orathac (Γεώργιος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη orathac
Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,086 μηνύματα.

O orathac έγραψε στις 13:43, 13-09-09:

Καναμε φορματ και install ολα τα drivers χωρις ποντικι, οχι ωραιες εμπειριες, μισησα το shift και το μπασταρδο το tab.

Παράθεση

Traveller

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Traveller
H Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 141 μηνύματα.

H Traveller http://www.atheataperasmata.com/ έγραψε στις 07:56, 14-09-09:

Όντως ειναι πολύ δυσκολο να μην κανεις κλικ!!!!!!!

Παράθεση

markip

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη markip
H markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

H markip έγραψε στις 23:43, 19-12-09:

εμενα παλι μου αρεσουν φοβερα οι συντομευσεις!! γενικα δεν πολυ χρησιμοποιω το ποντικι, μονο οταν ειμαι στο ιντερνετ και πρεπει να κλικαρω στις ιστοσελιδες. Γενικα οταν χρησιμοποιω προγραμματα χρησιμοποιω συντομευσεις, ειναι πολυ ωραια αισθηση!

Παράθεση

neni

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη neni
H neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H neni έγραψε στις 16:32, 20-12-09:

Μου αρέσει να μην κάνω κλικ! Αλλά όχι και να χειρίζομαι το laptop μόνο από το πληκτρολόγιο.

Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Silent_Killer
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,331 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε στις 13:45, 24-12-09:

Πολύ ωραίο..πανεύκολο είναι

Παράθεση

Mamaguena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mamaguena
H Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H Mamaguena έγραψε στις 18:59, 24-12-09:

Δεν είχα πρόβλημα.
Αντίθετα, μου άρεσε πολύυ

Παράθεση

Blackmyrto (Μυρτώ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Blackmyrto
H Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H Blackmyrto posa xronia exw na mpw edw! ouaou! :P έγραψε στις 17:17, 29-12-09:

πηγαν να με πιασουν τα νευρα!!!!!!!!!

Παράθεση

Μαρουλάκι (Χρονοκράτωρ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μαρουλάκι
H Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 363 μηνύματα.

H Μαρουλάκι έγραψε στις 18:20, 07-01-10:

Χρησιμοποιώ πολύ το πληκτρολόγιο ιδιαίτερα όταν γράφω. Στο ίντερνετ κυρίως χρησιμοποιώ ποντίκι, γιατί δεν γίνεται διαφορετικά.

Αλλά αν χρειαστεί, δουλεύω άνετα το πληκτρολόγιο(καλά τα παραλέω)

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους