Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,029 μέλη και 2,416,202 μηνύματα σε 75,339 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 407 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

D&D/AD&D

m3nt0r

Δραστήριο Μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

O m3nt0r έγραψε: στις 13:42, 27-12-06:

Παίζετε D&D /AD&D; εγώ ασχολούμαι γύρω στα 6 χρόνια(3 απο τα οποία μόνο 2η έκδοση) σαν παίκτης,και πλέον κανά εξάμηνο ως DM(έκδοση 3.5).
Αν ναι, τι setting παίζετε,έχετε house rules;, αν παίζετε κυρίως PC τι race/class προτιμάτε και πόσο επενδύετε στο RP του χαρακτήρα σας(δηλαδή παίζετε για το σφαγείο για το story ή και για τα δύο? );
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη m3nt0r : 27-12-06 στις 13:57.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 19:39, 27-12-06:

Κολλητέ!!! Απο το 1995 ασχολούμαι, κυρίως με AD&D !!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε: στις 21:23, 27-12-06:

παιζω rpg απο το 99, ξεκινησα με 2nd edition και περασα στην 3rd με το που κυκλοφορησε, dm ειμαι τα τελευταια 3 χρονια.

παιζω faerun γιατι μου αρεσει η συνθετη ιστορια του, House rules οχι πολλα, απλα μου αρεσεινα παιζω κινηματογραφικα.

μονο το harm παιζω με τον παλιο τροπο γιατι το harm του 3.5 ειναι μια μαλακια και μιση

α και με το haste επιτρεπω ενα standard action και ενα partial action, ητοι ενας spell caster μπορει να κανει cast ξορκι memorized και ενα scroll πχ η κατι τετοιο.

other than that μου αρεσει να δινω εμφαση στο διαπροσωπικο role playing, προκαλω πολυ συχνα τριβες αναμεσα στους παιχτες μου και παιζω αρκετα mature και gorry παιχνιδι
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε: στις 00:24, 28-12-06:

Λαμόγιο DM!!!
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε: στις 10:53, 28-12-06:

γιατι ρε?:p
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε: στις 19:46, 28-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από epote
προκαλω πολυ συχνα τριβες αναμεσα στους παιχτες μου και παιζω αρκετα mature και gorry παιχνιδι
Για αυτό...

ps. Εγώ ρε γμτ έχω σταματήσει τα τελευταία 2-3 χρόνια να παίζω επειδή έχει διαλυθεί το παρεάκι που παίζαμε...
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε: στις 16:58, 29-12-06:

μαλακια απο που εισαι μπας και σε χωσουμε εδω γιατι μας λειπει κανας εμπειρος παιχτης
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε: στις 17:07, 02-01-07:

Χμ... δεν είναι κακο... Αθήνα πάω παντού... πμ me...
Παράθεση

Cancerman

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O Cancerman έγραψε: στις 10:49, 03-01-07:

D&D STAR WARS και τελευταια εχω κολησει στο PC με το bitefight gr kai org
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε: στις 11:15, 03-01-07:

???
Παράθεση

Cancerman

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O Cancerman έγραψε: στις 14:58, 03-01-07:

^ Τι?
Παράθεση

Cancerman

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Cancerman έγραψε: στις 15:01, 03-01-07:

http://www.wizards.com/default.asp?x...sw20020708crpg

οριστε
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 15:14, 03-01-07:

Έπεζα παλιά αλλά λίγο. Οι τότε παρέες μου το γυρίσαν σε Vampire και δεν γούσταρα ούτε το σύστημα κανόνων της Whitewolf ούτε το σενάριο που γυρνάει γύρω από Βαμπίρ και λυκανθρώπους και ούτε αυτή η μυστικοπάθεια μεταξύ παιχτών που προωθείτε στο παιχνίδι.

Επίσης σταμάτησα να παίζω γιατί εγώ γούσταρα να κάνω τον χαβαλέ μου και όχι να πνίγομαι στην σοβαρότητα. Συνεπώς έμεινα στο magic το οποίο πήρε και πόδι όταν μου πιάσαν και το δεύτερο κολομέρι.

Την ατάκα it will never sell την ξέρετε?
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε: στις 15:19, 03-01-07:

Καλή φάση... δεν το ήξερα οτι υπάρχει...

ps. είχα παίξει κι εγώ κάποια στιγμή λίγο Vampire...!
Παράθεση

Cancerman

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Cancerman έγραψε: στις 15:29, 03-01-07:

βασικα ειναι πολυ καλο αν εχεις ασχοληθει λιγακι.... ή πιο σωστα αν εισατε μια παρεα πορωμενων περνει πολυ ωραιες διαστασεις το παιχνιδι

ασχετο to munchkin το ξερετε? τι θεωρειτε card game?
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 15:55, 03-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Cancerman
ασχετο to munchkin το ξερετε? τι θεωρειτε card game?
Το παίζουν δυό γνωστοί μου. Θεωρείτε παρωδία όλων των rpg και card games.
Παράθεση

Cancerman

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Cancerman έγραψε: στις 16:10, 03-01-07:

ναι και εγω το παιζω (για την ακριβεια το star munchkin) αλλα τι θεωρειτε rpg, D&D, CG, something else????
Παράθεση

m3nt0r

Δραστήριο Μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

O m3nt0r έγραψε: στις 17:51, 03-01-07:

Αυτό είναι d20 STAR WARS όχι D&D.Το D&D είναι συγκεκριμένο παιχνίδι(dungeons and dragons),το d20 είναι σύστημα game mechanics που χρησιμοποιήται σε 100άδες pen and paper(και στο D&D προφανώς) και όχι μόνο.
Παράθεση

Cancerman

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Cancerman έγραψε: στις 20:05, 03-01-07:

καλα ντε μη βαρας οτι και να ειναι παντως εχει πολυ γελιο

αν και παιζουμε και ενα αλλο με μινιατουρες ενιγουει..
Παράθεση

m3nt0r

Δραστήριο Μέλος

O m3nt0r έγραψε: στις 23:05, 03-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Cancerman
καλα ντε μη βαρας οτι και να ειναι παντως εχει πολυ γελιο

αν και παιζουμε και ενα αλλο με μινιατουρες ενιγουει..
Δεν βαράω(έχεις υψηλό Armor class ),πράγματι το έγραψα λίγο βιαστικά και βγήκε σε στυλ παρατήρησης,συγνώμη,no offense.

Απο γέλιο κτλ τα pen and paper είναι top για εμένα σε παρέα,δίνουν τόσες επιλογές που θεωρώ τα υπόλοιπα κλασσικά επιτραπέζια βαρετά,και το καλύτερο είναι ότι δεν είναι και ανταγωνιστικά σε βαθμό όπως τα περισσότερα που έχουν έναν νικητή πάντα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη m3nt0r : 03-01-07 στις 23:08.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος