Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,657 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Φωτογραφική Olympus, απορίες...

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:53, 29-12-06:

Βρε παιδιά... γενικά πάντα είχα τις Olympus σε πολύ μεγάλη υπόληψη!
Απέκτησα λοιπόν πρόσφατα την μ700...

Έχει δύο ειδών λήψεις, μία κλασική (Ρ), όπου μεν μπορείς να ρυθμίσεις ISO, φως, κλπ...
Και την SCN, η οποία έχει πολλάααα προφίλ: Indoor, Sport, portrait, candle... χαμός!!

Ε, πώς γίνεται να διαλέγω πάντα το λάθος προφίλ;
Με την παλιά μου, μία sony, έπαιζα με το αντίστοιχο (αν και διαφορετικό) scn και όλα καλά!
Εδώ όλο μου βγαίνουν ή θολές, ή όλο κόκκους...

Ξέρει κανείς;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 17:03, 29-12-06:

Δεν εχω Olympus, ουτε ειμαι εντελως σιγουρη οτι καταλαβαινω τι εννοεις..αλλα καθε "προφιλ" ταιριαζει σε συγκεκριμενες περιστασεις.. Πχ, "sport" ταιριαζει για οτιδηποτε εχει κινηση που δεν θες να αποτυπωθει, δλδ οχι κουνημενη, candle για χαμηλοτερο φωτισμο κτλ..Θελει μονο να καταλαβεις τι χρειαζεται που. Απλα, αν δεν το ξερεις ηδη, πολλες απ'αυτες τις ρυθμισεις για ειδικες περιστασεις χρειαζονται τριποδο για να μη βγαινουν κουνημενες..Για να βγει μια βραδινη φωτογραφια καλη χωρις φλας, αφηνει ανοιχτο το κλειστρο περισσοτερη ωρα..στην οποια ομως πρεπει να εισαι εντελως ακινητη για να γλιτωσεις το κουνημα. Στις περισσοτερες τετοιες περιπτωσεις ειναι αδυνατο να αποφυγεις και τον κοκκο.. Οποτε αν μιλαμε για βραδυ, χωρις τριποδο, μη σε απασχολει η ποιοτητα αυτων των φωτογραφιων, δεν φταιει η μηχανη!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:06, 29-12-06:

Όχι, δεν είναι αυτό... Βγάζω πχ το σκύλο μου ενώ απλά περπατάει, και είναι χάλια! Με sport κιόλας...
Να φανταστείς, με την παλιά έβγαζα και με night και με night and portrait, δηλαδή με προφίλ που κανονικά θέλουν τρίποδο, πολύ ωραίες φωτογραφίες!! Ειδικά ο κόκκος μου τη σπάει...

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 17:14, 29-12-06:

Μηπως φταιει η ρυθμιση του iso? Πειραξε το λιγο, αυτο ευθυνεται για τον κοκκο..

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 17:55, 29-12-06:

Αν και δεν ειμαι ειδικος θελω να σε ρωτησω κατι. Αν βαλεις το αυτοματο η φωτογραφια βγαινει καλλιτερη; Φοβαμαι μηπως η φωτογραφικη δεν αντεχει πολλα

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 18:04, 29-12-06:

Όχι, με το αυτόματο δε βγαίνει φοβερή...

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 16:13, 30-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Μηπως φταιει η ρυθμιση του iso? Πειραξε το λιγο, αυτο ευθυνεται για τον κοκκο..
Ακριβώς αυτό... Έχεις πειράξει το ISO και το έχεις κάνει μεγάλο. Προσπάθησε να το βάλεις πάλι στο auto. Γενικότερα τα μεγάλα ISO θέλουν τριποδάκι.

ps. Φερε την μηχανούλα απο το meeting να την δούμε!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:26, 30-12-06:

Πάντα Auto το έχω...
Αλλά, ναι, θα τη φέρω στο meeting και περιμένω πόρισμα...

Εντάααξειιι;;;;

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 16:27, 30-12-06:

OKZ!

Παράθεση

diddle

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη diddle
H diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H diddle έγραψε στις 23:00, 03-01-07:

Γιαδάκι μου κι εμένα μου έφεραν δωράκιτα Χριστούγεννα την μ725 αλλά δεν εχω προσεξει καποιο τετοιο προβλημα..Βεβαια για να ειμαι ειλικρινής εμένα με εχει καταενθουσιάσει η ανάλυση και η ποιότητα ακόμα και με τον αυτόματο οπότε όλο έτσιβγάζω και δεν καθομαι να τα πολυψάξω..

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 14:29, 09-08-11:

οπως και στο τοπικ με τις βιντεοκαμερες και μια φωτογραφικη καλη ειναι παντα χρησιμη. βλεπω κατι φωτογραφιες που βγαζουν μερικοι και ειναι καταπληκτικη η εικονα τους! τι μηχανες βρε παιδια ειναι αυτες? olympus?
εχετε κατι να μου προτεινετε καλο?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 15:39, 09-08-11:

Γράψε μας τι περίπου θέλεις, πόσα διαθέτεις, τι προδιαγραφές θέλεις, αν μπορείς διάλεξε και μερικά μοντέλα μηχανών, και γράψε μας να σου πούμε τη γνώμη μας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 15:52, 09-08-11:

δημητρη μου ασχολιομουνα παλια με τις φωτογραφιες αλλα εδω και χρονια το παρατησα. δεν ασχοληθηκα δηλ. με τις ψηφιακες να ξερω λεπτομερειες. θελω να ειναι μια καλη μηχανη, να εχει καλη εικονα, αν θα την πιασω να ειναι κατι καλο. επειδη θα παει ενας φιλος Κινα και αν βρει αυτο που θα του πω σε καλη τιμη θα μου φερει.
εχω δει κατι OLYMPUS E5, VR-320, VG-130 δεν εχω ιδεα ομως τι γινεται. για την πρωτη η τιμη φανταζομαι ειναι απαγορευτικη δεν ξερω και ποσο θα ειναι εκει. απλα μπηκα στο σαιτ της εταιρειας και χαθηκα. γιαυτο ειπα αν μπορειτε να με καθοδηγησετε λιγο.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους