Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,722 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ευχές με γραπτά μηνύματα

Ευχές με SMS! Σας ...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
...δυσαρεστεί;
4
10,53%
...ευχαριστεί;
12
31,58%
...αφήνει αδιάφορο το θέμα.
22
57,89%

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 10:25, 03-01-07:

Με αφορμή το παρακάτω νέο από το http://www.in.gr/news/article.asp?ln...1&lngDtrID=252

Θεσμός έχει γίνει πλέον η ανταλλαγή ευχών στη διάρκεια των εορτών των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς μέσω γραπτών μηνυμάτων SMS, ενώ κάθε χρόνο όλο και περισσότεροι είναι αυτοί που επιλέγουν το κινητό τους τηλέφωνο, για να επικοινωνήσουν με τα αγαπημένα τους πρόσωπα.

Αυτό προκύπτει από τα στοιχεία που έδωσαν οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας, σχετικά με την κίνηση που παρατηρήθηκε στα δίκτυά τους τα Χριστούγεννα και την Πρωτοχρονιά.
Ειδικότερα, σύμφωνα με τα στοιχεία της Cosmote, από τις 24 Δεκεμβρίου έως την 1η Ιανουαρίου 2007 τα γραπτά μηνύματα που έστειλαν οι πελάτες της εταιρείας ανήλθαν σε 15,2 εκατ. παρουσιάζοντας αύξηση 13%. Υπενθυμίζεται ότι για όγδοη συνεχή χρονιά η Cosmote θα διαθέσει μέρος των εσόδων από τα γραπτά μηνύματα της Πρωτοχρονιάς σε μη κερδοσκοπικές οργανώσεις.
Στη Vodafone, από τις 24 Δεκεμβρίου έως και την 1η Ιανουαρίου εστάλησαν 82.670.000 γραπτά μηνύματα SMS. Την ημέρα των Χριστουγέννων εστάλησαν 11.245.000 και την Πρωτοχρονιά 17.530.000.
Από την πλευρά της η ΤΙΜ ανακοίνωσε ότι στο διάστημα από 24/12 έως 1/1/2007 εστάλησαν 45,94 εκατ. μηνύματα, αυξημένα κατά 17% σε σχέση με πέρσι. Τα Χριστούγεννα εστάλησαν 7,39 εκατ. μηνύματα, ενώ τις τρεις πρώτες ώρες της Πρωτοχρονιάς εστάλησαν 4,16 εκατ. μηνύματα, αυξημένα κατά 19% σε σχέση με πέρσι, ενώ την ημέρα της Πρωτοχρονιάς εστάλησαν 16,28 εκ. μηνύματα, αυξημένα κατά 18% σε σχέση με πέρσι.
Πάντως, παρά το γεγονός ότι και οι τρεις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας υποστηρίζουν ότι τα δίκτυά τους ανταποκρίθηκαν με επιτυχία στις αυξημένες απαιτήσεις της κίνησης που παρατηρείται τις ημέρες αυτές, είναι χαρακτηριστικό ότι, όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, για μερικά λεπτά μετά την αλλαγή του χρόνου, τα δίκτυα αδυνατούσαν σε πολλές περιπτώσεις να ανταποκριθούν, με αποτέλεσμα να ακούγεται ή να εμφανίζεται το μήνυμα «υπερφόρτωση δικτύου».
, με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ
Όποιος θέλει ας γράψει την γνώμη του για δύο πράγματα αρχικά και φυσικά επεκτεινόμαστε.

Σας ενοχλεί/αρέσει να σας εύχονται όχι μόνο για τις γιορτινές μέρες αλλά και τα γενέθλια σας και γενικά να σας εύχονται με μηνύματα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Demelene : 03-01-07 στις 10:37.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolas17
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε στις 10:32, 03-01-07:

Εμένα πάντως δεν με ενοχλεί καθόλου
Από το να μην μου εύχονται καθόλου είναι κάτι και αυτό

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 10:34, 03-01-07:

Προσωπικά με ενοχλεί πάρα πολύ να μου εύχονται με μήνυμα. Το θεωρώ εντελώς απρόσωπο και καλύτερα να μην το έκαναν ποτέ. Ειδικά μάλιστα όταν κάποιοι έχουν αποθηκεύμενο το μήνυμα και απλά το προωθούν που για μένα δείχνει μια τυποποιήση στην κίνηση που θα προτιμούσα να είναι αδιαφορία.

Προτιμώ τον κόσμο να μην κάνει κάτι παρά να το κάνει από υποχρεώση αν δεν του αρέσει.

Ειδικά την πρωτοχρονιά, οι περισσότεροι γράψαν ένα μήνυμα και απλά βάλλανε πολλαπλούς αποστολείς. Ποιο το νόημα δεν καταλαβαίνω. Μόνος κερδισμένος οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας.

Απάντησα μόνο σε όσους μου έστειλαν και ήθελα να προσθέσω κάτι και τους θεωρώ απλά γνωστούς. Αν επιλέξω να ευχηθώ σε κάποιον με μήνυμα σίγουρα θα περιλαμβάνει ενσωματωμένη μια δυσαρέσκεια προς το άτομο και σίγουρα θα το ξέρει αυτό.

Για μένα ένα ευχετήριο μήνυμα βγάζει μια αίσθηση υποχρέωσης και τσιπιάς. Αν θες να ευχηθείς σε κάποιον κάντο προσωπικά αλλιώς τηλεφωνικά. Και εγώ έστειλα με mail ένα καλή χρονιά αλλά σίγουρα ήταν για τυπικούς λόγους.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 10:40, 03-01-07:

Να σου πω την αλήθεια αυτά τα mass sms που στέλνωνται σε περιόδους γιορτών μου την δείνουν λίγο στα νεύρα, αλλά απο την άλλη είναι και αυτό ενα δείγμα οτι τουλάχιστον ο αποστολέας σε σκέφτηκε να σε συμπεριλάβει στην λίστα των αποδεκτών του.
Σίγουρα κάποια στιγμή γεννεθλίων, γιορτών κτλ θα μου άρεσε περισσότερο να έχω άμεση επαφή ή τουλάχιστων τηλεφωνική, να πεις και δυο κουβέντες παραπάνω βρε αδερφέ, αλλά και πάλι πιστεύω οτι και το sms τουλάχιστων δείχνει οτι κάποιος έχει την έννοια σου.

προσωπικά πάντως απάντησα με τηλέφωνο σε όσους μου έστειλαν μήνυμα...

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 10:41, 03-01-07:

Σωστα τα λες, αλλα για σκεψου να θελεις να πεις σε 50 ατομα πχ χρονια πολλα/καλη χρονια. Σιγα μην κατσει ο αλλος να παρει τηλ σε τοσα νουμερα. Γραφει ενα μνμ, το στελνει σε ολους και καθαρισε.

Εμενα δεν με ενοχλει.. Ακομα και στα γενεθλια/γιορτη μου. Εννοειται οτι σε αυτες τις περιπτωσεις θα προτιμουσα την κληση, αλλα κι οταν οι ευχες δινονται με μνμ ειναι ευχες, και παντα καλοδεχουμενες!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:09, 03-01-07:

χμ... είναι λιγο περίεργη φάση....
εξαρτάται απ το ποιος μου το στέλνει το μηνυμα

αν η καλη μου φίλη, μου στειλει μαζικο μήνυμα για να μου ευχηθει, την πηρε και την σηκωσε
απ την άλλη όμως, ένας απλός γνωστός που θυμήθηκε και με συμπεριέλαβε κι έμενα στη λίστα του, δεν με χαλάει καθόλου.... ίσα ίσα... που τον βάζω πλέον στη λίστα μου
κάποτε έστελνα του σκοτωμου μηνύματα για χρόνια πολλά.... μέχρι που κατάλαβα ότι ήταν πολύ λιγα τα άτομα που θα μου έστελναν από μονα τους...
σταματησα να στελνω λοιπον και φέτος απλά απάντησα σε όσους μου έστειλαν νομίζω ότι θα έχω τον μικροτερο λογαριασμό ever από περίοδο εορτων
Το καλό με το φετινο μου σύστημα ήταν ότι ακόμα κι αν μου έστειλαν μαζικό μήνυμα, εγω απάντησα με προσωπικό μήνυμα
Τους πολύ δικους μου φίλους και συγγενείς τους πήρα τηλ ανήμερα της πρωτοχρονιας και τους ευχήθηκα.... μου άρεσε πολύ καλύτερα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 11:09, 03-01-07:

εξαρτάται...
σε γενέθλια, γιορτές κτλ σίγουρα το τηλέφωνο είναι προτιμότερο. τώρα όταν οι περισσόεροι άνθρωποι με τους οποίους θές να επικοινωνήσεις βρίσκονται χλμ μακριά σου, το μνμ είναι καλύτερο από 1000αδες τηλεφωνα. φυσικά με την προϋπόθεση ότι από τη στιγμή που στέλνεις μνμ είναι προσωπικό κ όχι κάτι που θα στείλεις σε όλους. αλλιώς όλοι θα στέλναμε ένα ξερό χρονια πολλά κ καθαρίσαμε. το ζητούμενο είναι ο παραλήπτης να νιώσει ότι πράγματι αυτή η ευχή προορίζεται για τον ίδιο ως μοναδική προσωπικότητα κ όχι ως μάζα.

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 11:11, 03-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Σωστα τα λες, αλλα για σκεψου να θελεις να πεις σε 50 ατομα πχ χρονια πολλα/καλη χρονια. Σιγα μην κατσει ο αλλος να παρει τηλ σε τοσα νουμερα. Γραφει ενα μνμ, το στελνει σε ολους και καθαρισε.
Σε αυτό που λες έχεις δίκιο, αλλά επειδή δύσκολα πιστεύω ότι κάποιος μπορεί να έχει τόσο πολύ(δεν παίρνω κυριολεκτικα το 50) κόσμο που να θέλει να ευχηθεί εγκάρδιως, το κάνει μηχανικά.

Να το πω και αλλιώς. Δεν είναι θέμα ανταγωνισμού ή όχι, αν με θυμήθηκε ή όχι.Δεν μαρέσει να με βάζουν στο ίδιο καζάνι με όλους τους ανθρώπους με τους οποίους έχουν τυπικές σχέσεις στο βωμό μιας ευκολίας. Καλύτερα να μην μου το πει. Και το να πατήσει απλά το κουμπί στο κινητό δεν αποτελεί και απόδειξη ότι με θυμήθηκε για μένα.Μάλλον αποδεικνύει κάτι άλλο.

Βέβαια αυτά είναι υποκειμενικά και προσωπικά πάντα.

Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Maggie
H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H Maggie έγραψε στις 11:37, 03-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil

Εμενα δεν με ενοχλει.. Ακομα και στα γενεθλια/γιορτη μου. Εννοειται οτι σε αυτες τις περιπτωσεις θα προτιμουσα την κληση, αλλα κι οταν οι ευχες δινονται με μνμ ειναι ευχες, και παντα καλοδεχουμενες!
Θα συμφωνήσω με την misslittledevil

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 11:40, 03-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
χμ... είναι λιγο περίεργη φάση....
εξαρτάται απ το ποιος μου το στέλνει το μηνυμα

αν η καλη μου φίλη, μου στειλει μαζικο μήνυμα για να μου ευχηθει, την πηρε και την σηκωσε
απ την άλλη όμως, ένας απλός γνωστός που θυμήθηκε και με συμπεριέλαβε κι έμενα στη λίστα του, δεν με χαλάει καθόλου.... ίσα ίσα... που τον βάζω πλέον στη λίστα μου
κάποτε έστελνα του σκοτωμου μηνύματα για χρόνια πολλά.... μέχρι που κατάλαβα ότι ήταν πολύ λιγα τα άτομα που θα μου έστελναν από μονα τους...
σταματησα να στελνω λοιπον και φέτος απλά απάντησα σε όσους μου έστειλαν νομίζω ότι θα έχω τον μικροτερο λογαριασμό ever από περίοδο εορτων
Το καλό με το φετινο μου σύστημα ήταν ότι ακόμα κι αν μου έστειλαν μαζικό μήνυμα, εγω απάντησα με προσωπικό μήνυμα
Τους πολύ δικους μου φίλους και συγγενείς τους πήρα τηλ ανήμερα της πρωτοχρονιας και τους ευχήθηκα.... μου άρεσε πολύ καλύτερα
το ίδιο πιστεύω και εγώ.... γιαυτό έκανα το ίδιο με εσένα

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:43, 03-01-07:

Συμφωνώ με Κουέ...

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 12:56, 03-01-07:

Συμφωνώ με Travel Lover.

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 13:30, 03-01-07:

Μπορεί κάποιος mOd να διορθώσει την ορθογραφία στον τίτλο. Thanks KOYE.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Demelene : 03-01-07 στις 14:12.
Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 13:46, 03-01-07:

Απο αυτους που εχουν συνδεση περιμενω τηλεφωνο και απο αυτους που εχουν καρτα sms.Το σκεφτομαι ετσι γιατι και γω καρτα εχω και θα ειχα φαληρησει αν επερνα τηλεφωνα για χρονια πολλα.Με τα δικα μου ξεχωριστα προσωπα ομως θα επικοινωνησω και τηλεφωνικα ή απο κοντα ομως!

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 13:48, 03-01-07:

Εμενα κυριως με ενοχλουν τα ετοιμα sms! Εχω σταματησει να στελνω σε πρωην μου που επικοινωνουσαμε σε γιορτες-γενεθλια, επειδη μου εστειλε ενα φανερα ετοιμο μηνυμα! Για μενα, αν δεν εχεις τι να πεις, αν δεν μπορεις να μπεις στη διαδικασια εστω να γραψεις ενα δικο σου μηνυμα, δεν αξιζει να το στειλεις καθολου!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:06, 03-01-07:

Εμενα μου την σπανε τα "βιομηχανικα" (οπως τα αποκαλω) μηνυματα. Και τυποποιημενο να ειναι αν απο κατω εχει προσθεσει κατι δεν εχω προβλημα, αλλα οταν ειναι καθαρα τυποποιημενο με ξενερωνει ασχημα. Τωρα την πρωτοχρονια ας πουμε εγω δεν εστειλα σε πολλα ατομα (ποτε δεν ειμουν των ευχων), συγκεκριμενα σε 5 ατομα, ενας δεν μου απαντισε καν (και χ*στικ@ βασικα), ενας μου απαντισε απλα με ενα καλη χρονια, δυο μου απαντισαν με κανονικο μνμ γραμενο για να το στειλουν σε μενα και ενας μου εστειλε ενα απο τα τυποποιημενα αλλα ειχε προσθεσει απο κατω ενα σχολειο με χιουμορ το οπιο δεν θα το καταλαβενε κανεις εκτος απο εμενα, αρα ασχολιθικε, απλα μαλλον του αρεσε αυτο το τυποιημενο σαν τροπος γι ανα ευχιθει

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 14:10, 03-01-07:

Συμφωνώ με γιδάκι που συμφωνεί με Κουε...

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 14:35, 03-01-07:

Αν οι κολλητοι μου μου στειλουν τυπικο μηνυμα που κανει κρα οτι ειναι για μαζικη αποστολη, θ'ακουσουν τα χρονιατικα-μερες-που-ναι.
Αλλα αυτο δεν εχει συμβει κι ουτε νομιζω πως θα συμβει ποτε, οποτε ειμαστε οκ.
Με τους γνωστους δε μ'ενδιαφερει, συνηθως στελνω απαντηση επισης τυποποιημενη, αλλα δε θα με πειραζε ουτε αν δε με θυμοταν. Δε νιωθω καμια ιδιαιτερη τιμη οταν ο ταδε γνωστος που τον βλεπω μια φορα τον μηνα και ξινιζουμε με συμπεριλαβει στη λιστα των μαζικων μηνυματων.. Ισα ισα, δεν την καταλαβαινω κιολας την αναγκη για κοινωνικοποιησεις ΜΟΝΟ αυτες τις μερες :p

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 05:37, 04-01-07:

σαν καλη παραπονιαρα, περιμενω οπως και δηποτε καποια επικοινωνια σε γιορτη και γενεθλια, ενω εκτιμω ιδιεταιρα οσους θυμουνται οτι εκτος απο Giovanna εχω και δευτερο ονομα και μου ευχονται ΚΑΙ τοτε.

Αντιστοιχα και εγω, προσπαθω με ποστιτ και υπενθυμισεις κλπ κλπ να μην ξεχναω κανεναν.

Σε Χριστουγεννα Πρωτοχρονια κλπ, μου τη σπανε τα μαζικα μνμτα και μπορει και αναλογα το σπασιμο να μην απαντησω κιολας
Ανήμερα δε στέλνω, ούτε μαζικά στέλνω.. ο,τι στέλνω είναι απόλυτα προσωπικό και μπορεί να ναι sms,pm,email,mail,τηλ κλπ...
Α, και δε με πειραζει αν δε μου ευχηθουν για καλη χρονια
Προσωπικες γιορτες ομως ειναι μαστ!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 18:20, 04-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
σαν καλη παραπονιαρα, περιμενω οπως και δηποτε καποια επικοινωνια σε γιορτη και γενεθλια, ενω εκτιμω ιδιεταιρα οσους θυμουνται οτι εκτος απο Giovanna εχω και δευτερο ονομα και μου ευχονται ΚΑΙ τοτε.

Αντιστοιχα και εγω, προσπαθω με ποστιτ και υπενθυμισεις κλπ κλπ να μην ξεχναω κανεναν.

Σε Χριστουγεννα Πρωτοχρονια κλπ, μου τη σπανε τα μαζικα μνμτα και μπορει και αναλογα το σπασιμο να μην απαντησω κιολας
Ανήμερα δε στέλνω, ούτε μαζικά στέλνω.. ο,τι στέλνω είναι απόλυτα προσωπικό και μπορεί να ναι sms,pm,email,mail,τηλ κλπ...
Α, και δε με πειραζει αν δε μου ευχηθουν για καλη χρονια
Προσωπικες γιορτες ομως ειναι μαστ!
Πώς καλέ σε λένε;

Εγώ να πω... έστειλα και μαζικό...
αλλά σε άτομα, από τα οποία κι εγώ δε θα είχα απαίτηση!
Και ήταν μαντινάδα... το 'γραψα και πιο κάτω..

Αλλά, πέρα από τους καλούς φίλους, οι οποίοι έτσι κι αλλιώς θα ήταν γαϊδούρια, αν σε κάποια οποιαδήποτα γιορτή φέρονταν έτσι τυπικά...
νομίζω είμαστε κι εμείς λίγο στην τσίτα τις χρονιάρες μέρες...

Το λέω γιατί άκουσα πολλές φορές να γκρινιάζουν διάφοροι, για γνωστούς, που ευχήθηκαν με sms.
"μα ο Μήτσος; Που καθόμαστε μαζί στην Πέμπτη ΚΑΙ έκτη δημοτικού;;;"

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 18:23, 04-01-07:

θα σου πω πριβε!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 18:25, 04-01-07:

Μα αυτό είναι άλλη στιγμή του χρόνου!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 18:49, 04-01-07:

so what?
με πειραζει αν δε στειλουν still.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 19:30, 04-01-07:

Καλή είσαι εσύ, κάθε εποχή παίρνεις δώρο!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 12:32, 11-04-07:

Ψήφισα αδιαφορεία γιατί δεν με νοιάζει άν ειναι μεσω μυνήματος ή λεκτικά φτάνει που με θυμηθηκαν, αυτό ειναι το ποιο συμαντικό για μένα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 12:34, 11-04-07:

Εγώ προτιμώ να μιλάω μαζί τους στο τηλέφωνο, είναι πιο άμεση η επαφή όταν ακούς έναν αγαπημένο φίλο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 12:40, 11-04-07:

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:08, 11-04-07:

Δεν διάβασα όλες τις απαντήσεις, πάντως σε γενικές γραμμές δεν με πειράζει να μου στείλει κάποιος ευχές με μήνυμα, ακόμα κι αν είναι μαζικό.. αρκεί να μην είναι κάποιος με τον οποίο έχω ιδιαίτερη σχέση. Γενικά εγώ δεν απαντώ στα μηνύματα, βαριέμαι φρικτά να γράφω.. οπότε προσωπικά παίρνω συνήθως τηλέφωνο να ευχηθώ, εκτός αν πρόκειται για κάποιον που νιώθω πως έχω "υποχρέωση", οπότε επειδή βαριέμαι πιο πολύ να πάρω τηλέφωνο, στέλνω μήνυμα..

Γενικά έχω περίεργη σχέση με τα τηλέφωνα πάντως.. Μιλάω μεν πολύ, αλλά μόνο με όσους θέλω και όποτε θέλω. Υπάρχουν φάσεις που με εκνευρίζει απίστευτα μια κλήση ή ένα μήνυμα, ακόμα κι αν είναι η κολλητή μου πχ.. (και αυτό, όχι, δεν το παθαίνω σπάνια!)

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 13:10, 11-04-07:

μου αρεσει να μου ευχονται με οποιοδηποτε τροπο... δεν εχω προβλημα

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 14:40, 11-04-07:

Από άποψη πάντως δεν απάντησα σε κανένα χρόνια πολλά των ημερών με μήνυμα για δύο βασικούς λόγους
1)Δεν με αφορούν τα χρόνια πολλά και ποιος εξηγεί με sms
2)Τα άτομα που μου το έστειλαν, είναι και τα άτομα που ήταν πιο εξαφανισμένα σχετικά εκτός ίσως από ένα.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 15:13, 11-04-07:

Αυτό το Πάσχα δεν ήμουν και πολύ σούπερ, αλλά ήταν ορισμένα μηνύματα που με εξόργισαν:
από έναν φίλο μου που όσο ήμουν Αθήνα ήθελε να με δει με τους δικούς του όρους και δεν βρεθήκαμε. Και υποτίθεται αδερφικός φίλος!
από ένα παιδί που κάτι είχε παίξει αλλά τώρα μου την σπάει πολύ και το μήνυμα μου φάνηκε γελοίο.
από έναν λιγούρη που ενώ δεν του απαντάω στα μηνύματα βρήκε πάλι ευκαιρία.

Βέβαια καλύτερα αυτά τα μηνύματα από το να με έπαιρναν τηλ. επειδή θα τα έπαιρνα. Αλλά χωρίς να ξέρω για ποιό λόγο, κανένα από τα 3 μηνύματα δεν με έκανε να χαρώ. Το αντίθετο. Μήπως έχω χοντρό πρόβλημα;

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:08, 11-04-07:

Δεν έστειλα κανέεενα μήνυμα ανήμερα. Την επομένη έστειλα ένα, σε μία καλή μου φίλη, αλλά με ξενέρωσε η απάντησή της...

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 23:45, 11-04-07:

Δεν με ενοχλεί να μου στέλνουν ευχές με μηνύματα, απλά εγώ προτιμώ να επικοινωνώ με τους άλλους μέσω τηλεφώνου ή από κοντά για να τους δώσω τις ευχές μου

Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη manouela
H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε στις 23:40, 07-12-08:

μ αρέσει να στέλνω ευχές και να μου στέλνουν .. σημαίνει ότι έστω και ένα μήνυμα που μου στείλαν με θυμηθήκαν

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 14:14, 14-12-11:

Δεν με ενοχλεί το να μου στείλει κάποιος την ευχή του με μήνυμα..
με ενοχλεί αυτό που γίνεται κυρίως πρωτοχρονιά και πάσχα..
τα ξενέρωτα ποιηματάκια ή οι κλισέ ευχές, που τις γράφεις μια φορά στο κινητό σου και πατάς αποστολή σε όλους..

Μαρέσει να βλέπω οτι το μήνυμα γράφτηκε για εμένα μόνο, και οχι οτι ήμουν ένας απ τους πολλούς παραλήπτες..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 17:35, 15-12-13:

Ααα!!!! Μια χαρά είναι τα μηνυματακια με sms και μπορεί να γίνει και συνδυαστικά και τηλέφωνο και sms...
Γενικά σε γνωστούς είναι ένα καλό μέσο ευχών...γιατί το βλέπουμε αρνητικά;
Κάποτε οι άνθρωποι έστελναν κάρτες...καθοντουσαν σε μια κολλά χαρτί ή σε μονόφυλλη χρωματιστή κάρτα και έγραφαν ευχές....
Το να γράψεις κάτι θέλει και κόπο και χρόνο...Οκ τα ετοιματζιδικα μηνύματα τα βαριέμαι κι εγώ μόνο που τα βλέπω στο κινητό μου και τα αντιμετωπίζω με τον ίδιο τρόπο που ο άλλος θα σε πάρει τηλέφωνο και θα σου πει ξερά "Έλα Χρόνια πολλά και ευχές" λες και κάνει αγγαρεία....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους