Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,104 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,213 μηνύματα σε 74,659 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχέση με κάποιον που είναι "αλλού"

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 12:27, 03-01-07:

Θα κάνατε σχέση με κάποιον φρεσκοχωρισμένο ή που δεν έχει ξεπεράσει πλήρως κάποιον; Εντάξει, καλό το ρίσκο στα ερωτικά, αλλά ΤΟΣΟ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:33, 03-01-07:

Χμ, αν κι εγώ δεν είχα απαιτήσεις από τον ίδιο...
Αν μου άρεσε ήδη πολύ, θα φοβόμουν να ρισκάρω...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 12:34, 03-01-07:

...Eξαρτάται... Αν ήμουν σε φάση που
α) δεν με ενδιέφερε να κάνω "σοβαρή" σχέση [γενικώς]
β) δεν με ενδιέφερε να κάνω "σοβαρή" σχέση μαζί του [ειδικώς]

τότε... y not? Αλλά χαλαρά, χωρίς να περιμένω πολλά και χωρίς να ζορίζω καταστάσεις και... ότι βγει [μια από τις 2 κολλητές μου πάντως έτσι τα έφτιαξε με το παιδί που τά χει και σε λίγο καιρό παντρεύεται πχ!]

Αν πάλι ένιωθα ότι έχω πλέον κατασταλάξει και θέλω να κάνω κάτι "σοβαρό" και όπου βγει, γιατί πχ ήμουν καιρό μόνη μου και πλέον είχα αποφασίσει τι ήθελα, ή ήμουν "καθαρή" από άλλες σκεψεις, ή ένιωθα ότι τον είχα ερωτευτεί και τον ήθελα πολύ και δεν μπορούσα να αντέξω τη σκέψη ότι η δική του σκέψη θα ήταν αλλού [τουλάχιστον γνωρίζοντας το γιατί τι σκέφτεται κανείς δεν μπορούμε να ξέρουμε] μάλλον θα το απέφευγα αν μπορούσα να συγκρατηθώ...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:37, 03-01-07:

αν δεν την έχει ξεπεράσει.... απο μένα πάρε ένα ΟΧΙ σαν της 28ης Οκτωβρίου....
τόσο απόλυτο!
θα πρέπει να είμαι πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυ λιωμα καψουρα κλπ με την πάρτη του για να κάνω ΤΟΣΟ κακό στον εαυτό μου!!!!
εγώ τον άντρα που θα είναι δίπλα μου τον θέλω ψυχή και σωμα δίπλα μου... οχι σωμα σε μενα και ψυχή αλλου

το φρεσκοχωρισμένος όμως είναι άλλη περίπτωση....
υπάρχει και περίπτωση φρεσκοχωρισμένου που δεν ειναι κολλημένος με την πρωην, που ο χωρισμος ήταν επιλογη του, που ο χωρισμος ειναι μετα απο σχεση χωρις ουσια... εκεί το βλέπουμε... το συζητάμε... μάλλον ναι

υπαρχει ομως και ο φρεσκοχωρισμένος από γάμο ή αραβωνα ή 5 χρόνια σχεση εκει η απάντηση ειναι πάλι ΟΧΙ

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 13:26, 03-01-07:

Θα μιλησω απο προσωπικη εμπειρια...Τα ειχα με ενα παιδι και τον χωρισα για αρκετους λογους.Ενας απο αυτους ηταν γιατι με φλερτρε ενας αλλος και επειδη εκεινος ηταν ο πρωτος μου και δεν ειχα ζησει την εμπειρια του φλερτ τσιμπησα σαν ψαρι.....Κανα δυο μερες μετα το χωρισμο μου βγηκα με αυτο το παιδι...Το αποτελεσμα ηταν να με χωρισει μετα απο 4 μερες για να γυρισει στην πρωην του-η οποια σημειωτεων τον ειχε παρατησει...!!Προφανως δεν την ειχε ξεπαρασει παρολο που εδειχνε αλλα...Πρεπει να ειμαστε πολυ προσεχτικοι με το παρελθον του αλλου ειδικα αν ειναι φρεσκο!

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 13:48, 03-01-07:

Όταν τελειώνει κάτι καπούτ δεν έχει ημίμετρα όποιος περνάει δοκιμασία και δεν μπορεί να ξεπεράσει πράγματα και καταστάσεις πηγαίνει στο φορτ μπογιάρντ και άμα δεν κερδίσει μας φέρνει καμιά τσιπούρα από το ανοιχτό πέλαγος...(το τελευταίο clopy right από Valder )

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:50, 03-01-07:

Πέρνω ως δεδομένο ότι ο φρεσκοχωρισμένος είναι και κολλημένος... Τότε όχι...με τίποτα, no way... Αρνούμαι κατηγορηματικά να γίνω το στήριγμά του να καλύψει τις πληγές μιας άλλης και να καλύψω εγώ τα κενά που του έχει δημιουργήσει!Συν να ανεχτώ όλες τις επακόλουθες ανασφάλιες... Ναι είναι πολύ εγωιστικό αλλά αγαπώ τον εαυτό μου και δεν θέλω να περάσει τέτοιο λούκι! Βέβαια όλα αυτά καταρίπτονται έτσι και ερωτευθώ τρελάααααααα! Ναι εκεί τίποτα δεν ισχύει από τα παραπάνω...

Επίσης δεν θα είχα πρόβλημα αν δεν έβλεπα τον άλλον για σχέση... Αν ήταν μια σχέση για να περνάμε καλά, κάτι ελεύθερο και χαλαρό... Που και πάλι τον εαυτό μου κοιτάω και πάλι επίσης πέρνω και ένα ρίσκο να την πατήσω

Αν δεν είναι κολλημένος και γενικά οκ...ε...δεν θα είχα πρόβλημα για σχέση

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 13:51, 03-01-07:

Μακρια!! Εκτος αν δεν σε νοιαζει και σενα και θες απλα να περασεις την ωρα σου.
Εγω παντως, απο προσωπικη εμπειρια ξερω οτι ουτε ετσι θα μπορουσα να το κανω, γιατι συνηθως δενομαι πολυ σε μια σχεση, και ειμαι και δυσαναλογα ζηλιαρα σε σχεση με τα αισθηματα μου! (δεν πα να μην κοβω και φλεβα, αν τον βαλει αλλη στο ματι την εφαγα)
Επισης, ξερω οτι μπορει να το εκανα σε περιπτωση που ημουν τρελη και παλαβη, που συνηθως δεν καταλαβαινω τι κανω και μετα να χτυπαγα το κεφαλι μου στον τοιχο!
Οποτε, το συμπερασμα ειναι: ΟΧΙ!

Παράθεση

Logotupo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Logotupo
Ο Logotupo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Logotupo έγραψε στις 14:49, 03-01-07:

Το κακο ειναι να ξεκινας και να συνηδειτοποιείς μεσα στην ιστορια οτι η αλλη ειναι αλλου και δεν εννοω μονο σε καποιον αλλον κολλημενη αλλα στην κοσμαρα της γενικα και συ να κοιτας να εισαι αψογος και αυτη χαμπαρι να μην παιρνει...
α ρε ατιμη ζωη που αλλους τους ανεβαζεις και αλλους τους κατεβαζεις στα ταρταρα... Κύριε Πετροχείλο μου.
Υσ: πως φαινεται ο καμένος ο ανθρωπος ομως ε?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Logotupo : 03-01-07 στις 15:00.
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 15:09, 03-01-07:

Εγώ πιστεύω ποτέ δεν ξεπερνάς πλήρως κάποιον. Απλά τον ξεχνάς όλο και περισσότερο και τον θάβεις στην ψυχή σου όλο και πιο βαθιά.

Το φρεσκοχωρισμένος σημαίνει ότι απλά δεν έχει θαφτεί αρκετά. Συνεπώς η βοηθάς το θάψιμο ή το αφήνεις στον αυτόματο. Προσωπικά θα βοήθαγα γιατί άνθρωποι είμαστε αδυναμίες έχουμε και δεν μαρέσει να προδικάζω λόγω χρονικών συγκηριών. Φυσικά δεν μιλάμε στην περίπτωση που όλο για τον πρώην της θα μιλάει και δεν θα δεχθώ και συγκρίσεις. Αλλά αυτά πάνε πακέτο και το ποιον του ανθρώπου με βάση το οποίο θα έκανα την κίνηση.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη phyllis
H αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H phyllis έγραψε στις 22:54, 03-01-07:

να προσεχεις γιατι αν εισαι ερωτευμενη δε θα το αντεξεις! πληγωνει οταν ξερεις απλα οτι ο αλλος σκεφτεται καποια αλλη! εγω θα το εκανα μονο αν δεν ειχα συναισθηματα, διαφορετικα θα εφευγα μακρια......... εκτος αν σου δειξει αυτος οτι θελει να προχωρησει. αυτα απο μενα! φιλια και καλη χρονια!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:30, 04-01-07:

Σχεδόν όλοι μιλάτε σαν να έχετε ένα μαγικό κουμπί που μπορεί να ελέγξει το ποιον θα ερωτευτείτε και ποιον όχι! (Αν το έχετε, έπρεπε να το ήξερα χρόνια πριν, θα είχα γλιτώσει πολλά! )

Φυσικά δεν λέω πως το να είναι κάποιος κολλημένος αλλού είναι ό,τι καλύτερο, αλλά προσωπικά άμα ερωτευτώ δεν καταλαβαίνω τίποτα! Πάω βουρ κι ό,τι βγει- άλλωστε προτιμώ να το ζήσω, παρά να μείνω με την απορία του τι θα γινόταν αν το είχα τολμήσει! Έχω αρκετή αυτοπεποίθηση (μόνο εκεί όμως ) για να θεωρώ πως μπορεί κάποιος άλλος άνθρωπος να δει σε μένα αρκετά πράγματα για να μείνει μαζί μου τελικά και να ξεπεράσει ολοκληρωτικά την πρώην- αλλά και να μη τα "καταφέρω" τελικά και να γυρίσει πίσω, ε, δεν έγινε τίποτα, τουλάχιστον έζησα το πάθος μου έστω και για λίγο!

Ρε σεις μήπως πρέπει να το κοιτάξω αυτό;

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:56, 04-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Σχεδόν όλοι μιλάτε σαν να έχετε ένα μαγικό κουμπί που μπορεί να ελέγξει το ποιον θα ερωτευτείτε και ποιον όχι! (Αν το έχετε, έπρεπε να το ήξερα χρόνια πριν, θα είχα γλιτώσει πολλά! )
όσι ρε... αφου όλοι ειπαμε ότι ειμασταν κολλημενοι ερωτευμενοι κλπ θα προχωρουσαμε βουρ στον πατσα

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 11:30, 04-01-07:

Ρε σεις μήπως πρέπει να το κοιτάξω αυτό; [/quote]

όπως κ να'χει μην το αποβάλλεις! είναι ότι καλύτερο!

Παράθεση

Logotupo

Νεοφερμένος

Ο Logotupo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Logotupo έγραψε στις 13:18, 04-01-07:

εισαι σωστοτατη
αλλα ποσο πια θα ζουμε για λιγο και οχι κατι ολοκληρομενο?
οι αντοχες λιγοστευουν.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:23, 04-01-07:

Όσο αντέξεις Λογότυπο. Δεν μπαίνουν σε πρόγραμμα αυτά και δεν τα ελέγχεις. Αν κάτι είναι τόσο δυνατό, δεν καταλαβαίνεις καν πότε έμπλεξες (ακόμα κι αν προσπαθείς απεγνωσμένα να ΜΗ μπλέξεις, επειδή η λογική σου, σου λέει πως είναι λάθος!)

Και θεωρώ πως απ' όλα κάτι παίρνεις, όσο κι αν λες μετά πως έκανες λαλακία και δεν έπρεπε να έχεις ενδώσει εξαρχής. Άρα όλα βαίνουν καλώς

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 09:42, 05-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Και θεωρώ πως απ' όλα κάτι παίρνεις, όσο κι αν λες μετά πως έκανες λαλακία και δεν έπρεπε να έχεις ενδώσει εξαρχής. Άρα όλα βαίνουν καλώς
Να συμπληρώσω ότι από όλα και κάτι χάνεις. Γιατί αλλιώς δεν έχει ισορροπία. Και επειδή με το λήξη του παιχνιδιού όλοι πανεύκολα κρίνουν,για μένα παίζεις όσο το δυνατόν καλύτερα.Το αποτέλεσμα έρχεται στο τέλος.Τώρα ποια παιχνίδια θα επιλέξουμε να παίξουμε είναι άλλο θέμα.

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 17:30, 08-01-07:

Μια ψήφο στο όχι κι απο μένα.Όχι για τόσο για το φρεσκοχωρισμένος αλλά για το αλλού, κάποιος μπορεί να είναι αλλού κολλημένος και μετά απο καιρό χωρισμού ενώ αντίθετα κάποιος φρεσκοχωρισμένος μπορεί να νοιώθει καλά που "απαλλάχτηκε".Τεσπα όποιοι κι αν είναι οι λόγοι δεν θα έμπαινα σε μια τέτοια σχεση, δεν μου αρέσει να γίνομαι μέτρο σύγκρισης θέλω ο άλλος να είναι για μένα και μόνο.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 18:11, 08-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Θα κάνατε σχέση με κάποιον φρεσκοχωρισμένο ή που δεν έχει ξεπεράσει πλήρως κάποιον; Εντάξει, καλό το ρίσκο στα ερωτικά, αλλά ΤΟΣΟ;
Πολυ πιθανο!
Θα την εκανα εγω να τον ξεπερασει... (και λιγη αυτοπεποιθηση δεν βλαπτει... -για εμενα το λεω.)
και λεω πολυ πιθανο και οχι "σιγουρα" γιατι οσο και να την θελω, αν ειναι καθε φορα που θα βγαινω μαζι της να με ζαλιζει με τον πρωην και τις ιστοριες τους...ε!Δεν θελω και πολυ να ξενερωσω...

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 18:13, 08-01-07:

μαλλον οχι..

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 00:43, 09-01-07:

Όταν ξέρεις τι θες και να χωρίσεις με κάποιον το έχεις πάρει απόφαση.Στενοχοριέσαι κοιτάς τον τοίχο μία μέρα και μετα απλά τέλος καπούτ.Με το να σκέφτεσαι ή να ελπίζεις ταλαιπωρείς σεαυτόν και τους γύρω σου.Η ζωή είναι οραία

Παράθεση

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη X-girl
H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H X-girl έγραψε στις 04:45, 09-01-07:

Ο ερωτας με ερωτα περναει, λενε.. Αν και δεν το πολυπιστευω.. Μεχρι να βρεις τον επομενο ερωτα θα περασει αρκετος χρονος..

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη nikita13
H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 02:32, 10-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από X-girl
Ο ερωτας με ερωτα περναει, λενε.. Αν και δεν το πολυπιστευω.. Μεχρι να βρεις τον επομενο ερωτα θα περασει αρκετος χρονος..
Η ζωή είναι απρόβλεπτη..Τα ωραιότερα έρχονται από το πουθενά για να τα ζήσουμε!

Παράθεση

Logotupo

Νεοφερμένος

O Logotupo έγραψε στις 15:06, 11-01-07:

Άρα όλα βαίνουν καλώς [/quote]
Φυσικά και βαίνουν καλώς γιατί είμαστε ζωντανοί υγιείς και αρτιμελλείς και πάνω από όλα σε καλή ψυχολογία γιατί μας περιμένουν άλλωστε .

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 13:17, 20-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από X-girl
Νομίζω πως αυτό είναι σχεδόν κανώνας. Οταν βρεις κάποιον που σε κάνει να νιώθεις όμορφα και αρχίζεις να το ερωτευέσαι τότε ξεχνάς ότι είναι πίσω και σε εχει πονέσει.
Ισως βέβαια να το βλέπω έτσι γιατί για να φτάσω να χωρήσω συνήθως έχει τελειώσει μέσα μου και το τελευταίο απόθεμα (ερωτικού)αισθήματος για τον άλλο.Οποτε είναι πολύ πιο ευκολο να δω μπροστά..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη torry : 20-01-07 στις 13:26.
Παράθεση

efoulina

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη efoulina
H efoulina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H efoulina έγραψε στις 17:37, 21-01-07:

Κατά την γνώμη μου, δεν θα προχωρούσα άμεσα σε σχέση με κάποιον που θα είχε χωρίσει πρόσφατα, είτε εκείνος είχε αποφασίσει τον χωρισμό είτε η πρώην σύντροφός του, είτε ήταν κολλημένος στο παρελθόν είτε όχι.

Ένας χωρισμός είναι μια αλλαγή, η οποία θέλει χρόνο για να την συνειδητοποιήσει κανείς και για να καταλάβει τα μαθήματα που πήρε από εκείνη την σχέση.Δεν υπάρχει λόγος για βιασύνη...

Οπότε, αν όντως υπάρχει συμβατότητα χαρακτήρων και φυσικά, αν υπάρχει ερωτικό ενδιαφέρον και από τις 2 πλευρές, θα προχωρούσαμε σιγά σιγά ξεκινώντας από απλή παρέα.

Η συντροφικότητα είναι τόσο γλυκειά, που δεν χρειάζεται βιασύνη ή απροσεξία στην επιλογή του συντρόφου μας.Και άλλωστε όταν ταιριάζουν 2 άνθρωποι, αργά ή γρήγορα θα είναι μαζί.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη efoulina : 21-01-07 στις 17:46.
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 22:45, 21-01-07:

To "κολλημενος" ή "ειναι αλλου" δεν ειναι παντα επακολουθο και του οτι εχει χωρισει προσφατα.
Γενικοτερα αυτο ισχυει, αλλα οχι παντα.

Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 23:19, 20-08-09:

Η φράση "σχέση με κάποιον που είναι αλλού" ακούγεται λίγο εξ' ορισμού σαν αντίφαση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Angel22 (Georgia)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Angel22
H Georgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H Angel22 έγραψε στις 23:29, 20-08-09:

Βασικά πιστεύω ότι πρέπει να κανεις σχέση με καποιον που εχει φρεσκοχωρίσει ΜΟΝΟ αν δεν ψάχνεις για σοβαρή σχέση ή είσαι σιγουρη ότι εχει ξεπεράσει τον πρώην του. Ρωτήστε και την κολλητή μου η οποία τα χε σχεδον ενα χρόνο με ενα παιδι ο οποίος ακομα καψουρευοταν την πρώην του και την κυνηγαγε...Απωθημένο σου λεει μετα... Βέβαια πάντα εξαρτάται και από τον ανθρωπο και την κατάσταση αλλά εγω ότι και να γινότανε θα μουν επιφυλακτική...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 11:12, 27-08-09:

Εγω πάλι είμαι ο φρεσκοχωρισμένος που δεν έχω ξεπεράσει πλήρως την πρώην και ψάχνω κάτι καινούριο και για να την ξεπεράσω και για να νιώθω καλα και ισσοροπημένος.. είμαι απο τους ανθρώπους που ξέρουν να αγαπάνε οπότε μία θεωρητικά καινούρια μου σχέση δεν έχει τπτ να φοβάται..οπότε ΠΑΝΩ απο όλα μετράει ο παράγοντας του ποιον έχετε απέναντι σας και όχι του αν είναι χωρισμένος κολλημένος κτλ κτλ κτλ

Παράθεση

ssaxo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ssaxo
H ssaxo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H ssaxo έγραψε στις 12:32, 15-09-09:

οχιιιιιιι!!!!γιατι αν το εκανα αυτο καταρχας θα ειχα αμφιβολιες για το ενδιαφερον προς εμενα θα σκεφτομουν διαφορα και δεν θα περναγα καλα ειναι το μονο σιγουρο..οπως και εγω αν ημουν φρεσκοχωρισμενη ενας λογικος πιστευω ανδρας θα το σκεφτοταν αυτο.τωρα αν με τρελαινει τοσο και δεν μπορω χωρις εκεινον τον εχω απο κοντα αλλα σιγουρα εως να βεβαιωθω πως ειναι προσυλωμενος σε εμενα τιποτα!

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,299 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:30, 15-09-09:

να βεβαιωθω πως ειναι προσυλωμενος σε εμενα
Δε νομίζω οτι οι άντρες σκέφτονται σαν εμάς για να "προσηλωθούν" σε κάποια γυναίκα.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 15:28, 15-09-09:

Ελπίζω πάντως να μην έχει πετύχει καμία κάποιον που είναι σε φάση "προσπαθώ να ξεπεράσω την πρώην" οπότε "φάε" εσύ όλες τις ανασφάλειες μου μέχρι να στρώσω και μετά άντε γεια!

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 15:33, 15-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Ελπίζω πάντως να μην έχει πετύχει καμία κάποιον που είναι σε φάση "προσπαθώ να ξεπεράσω την πρώην" οπότε "φάε" εσύ όλες τις ανασφάλειες μου μέχρι να στρώσω και μετά άντε γεια!
Πέτυχα τέτοια περίπτωση πέρυσι! Ήταν ακριβώς αυτό το στυλ με την διαφορά ότι κι εγώ τον ''χρησιμοποίησα'' κάπως. Νομίζω αλληλοχρησιμοποιηθήκαμε.Αλλά επειδή ήμουν κι 27 χρονών κι όχι 18 ας πούμε, είχα όλους τους αμυντικούς μου μηχανισμούς σε ενεργοποίηση.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 12:19, 16-09-09:

Όχι καμία σχέση, πρώτον γιατί δεν θέλω να είμαι μόνη σε μία σχέση και δέυτερων δεν γουστάρω να μοιράζομαι κάποιον.

Οσο κιαν θέλουμε κάποιον, άν ανηκει αλλού δεν είναι σχέση αλλα εγωησμός που σίγουρα δεν θα καταλίξει σε κάτι καλό, ας μην είμαστε εγωηστές λοιπόν, οι σχέσεις με μία πλευρά είναι τελειωμένες υποθέσεις που δεν θέλουμε απλά να παραδεκτούμε .

Είναι όπως οι σχέσεις που ο ένας απο τους δύο κάνει απλά το κέφι του και ο άλλος αγαπάει, που θα πάει, πάλι σε αδιεξωδο βγαίνει, είναι κανόνας(κακός μέν αλλα κανόνας)

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:23, 16-09-09:

Δεν θα επαιρνα τετοιο ρισκο καταρχας γιατι δε θα επαιρνα αυτο που θελω. Δε θα το εκανα γιατι δεν μπορω να ερωτευτω εναν ανδρα που μου μιλαει για μια αλλη γυναικα. Μου βγαινουν συναισθηματα απεχθειας, λυπης κι οχι μαζοχισμου ή θαυμασμου(που αυτο καθιστα τον ερωτα για μενα, ο θαυμασμος). Επιπλεον, θελω να ειμαι στο μυαλο του αλλου πρωτη επιλογη.

Θα εκανα τετοιου ειδους σχεση αν ημουν στην ιδια κατασταση ''ξεπερασματος''. Ισως εκανα εναν καλο φιλο με αυτον τον τροπο και καλο σεξ συν τοις αλλοις. Δεν μου εχει τυχει, απλως το φανταζομαι.

Παράθεση

poyka

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη poyka
H poyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H poyka έγραψε στις 15:46, 07-10-09:

Δυστυχώς το έκανα πριν εννιά χρόνια περίπου. Παρ ότι ήξερα ότι ήταν κολλημένος με την πρώήν του τον ήθελα πολυ. Τα φτιάξαμε για 3 βδομάδες. Μου άρεσε πολύ που ήταν τρυφερος και γλυκός μαζί μου. Συνειδητοποιήσα μετα από πολυ καιρό ότι τα ίδια κάνει σε όλες. Δεν έχω πια ιδιαίτερες επαφές μαζί του αλλά τον πετυχαίνων που και που μέσω κοινων γνωστών. Ενιωθα κάποτε έλξη γι'αυτόν. Πλέον τον κοιτάω και λέω πώς κόλλησα μαζί του τόσο; νομίζω ότι απλά ήταν ένα απωθημένο. Κάποια στιγμή με κυνήγησε αλλά πλέον δεν σήμαινε τίποτα για μένα. Νομίζω ότι ερωτεύτηκα την εικόνα του και όχι αυτό που ήταν.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 15:54, 07-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από poyka
Μου άρεσε πολύ που ήταν τρυφερος και γλυκός μαζί μου. Συνειδητοποιήσα μετα από πολυ καιρό ότι τα ίδια κάνει σε όλες.
Εξέλαβα το σχόλιό σου ως αρνητικό και αναρωτιέμαι: Είναι κακό να είναι κανείς γλυκός και τρυφερός με όλους;

Εκτός αν δεν κατάλαβα καλά τι θέλεις να πεις...

Παράθεση

poyka

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη poyka
H poyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H poyka έγραψε στις 15:59, 07-10-09:

Το να μιλάει σε όλες τις γυναίκές με τον ίδιο τρόπο δεν είναι ότι καλύτερο για μένα. Δεν μπορεί όλες να τις βλέπει το ίδιο. Από την άλλη κατάλαβα εκ των υστερων ότι το έπαιζε θύμα που η πρώην τον άφησε. Εγώ η ηλίθια το έχαψα...........

Παράθεση

nagia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nagia
H nagia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H nagia έγραψε στις 15:55, 23-10-09:

Οι μόνες σχέσεις που επιβιώνουν είναι αυτές που τα πάντα είναι αμοιβαία... Είναι οι σχέσεις οι καθαρές, οι αλιθηνές. Χωρίς ανασφάλεια, χωρίς φοβίες. Το να είσαι σε μια σχέση που δεν χαίρεσαι γιατί έχεις συνέχεια στο μυαλό σου ότι θέλει την πρώην του τι να την κάνεις? Τι έχεις να πάρεις απο αυτή τη σχέση? Η ουσία σε μια σχέση είναι να παίρνεις και να δίνεις και προπάντων να νιώθεις ικανοποιημένη/ος, γεμάτος και οχι ληψη/ος. Και το να χρησιμοποιείς κάποιον για να ξεπεράσεις τον πρώην είναι πολύ ανήθικο, το έχω κάνει κι εγώ, δυστυχώς και ντρέπομαι που έδινα σε κάποιον ελπίδες χωρίς να νιώθω τίποτα γι αυτόν.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

paschouale

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη paschouale
Ο paschouale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O paschouale SEX,DRUGS AND ROCK'N'ROLL έγραψε στις 23:53, 18-11-09:

"Τουλάχιστον έζησα το πάθος μου,έστω και για λίγο"...μεγάλη κουβέντα και συμφωνώ απόλυτα!Λάθη,στραβά και πάθη μ΄έβγαλαν σωστό.Ο έρωτας είναι το ομορφότερο πράγμα και το πιο συναρπαστικό απ΄όλα είναι ότι δεν μπορείς να τον ελέγξεις.Το έχω κάνει στο παρελθόν αλλά δεν έβγαλε πουθενά,βέβαια δεν μετανιώνω γιατί ήταν απωθημένο και κάτι πήρα και από αυτό.Όπως επίσης ήμουν και γω αλλού σε κάποια φάση και εκμεταλλευόμουν τον εγωισμό και την ανασφάλεια μου στην κοπέλα,όταν το συνειδητοποίησα χώρισα γιατί δεν γουστάρω να κοροϊδεύω κανέναν και πόσο μάλλον ένα άτομο που αρχίζει να επενδύει σε μένα χωρίς να το αξίζω στην τελική!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη paschouale : 19-11-09 στις 00:10.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους