Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,108 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,313 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Δωρεάν ίντερνετ σε διάφορες περιοχές

rolingstones (ΞΕΝΟΦΩΝ)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη rolingstones
Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 869 μηνύματα.

O rolingstones έγραψε στις 17:19, 20-09-09:

ακουσα για πιλοτικο προγραμμα δωρεαν ιντερνετ σε διαφορους νομους αληθευει?και αν ναι τι ταχυτητες θα εχει?"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 17:24, 20-09-09:

Δεν έχω ακούσει τίποτα τέτοιο.Το μόνο που έχω ακούσει είναι ότι η HOL προσφέρει φθηνό ίντερνετ με ένα πρόγραμμα της Ε.Ε για συγκεκριμένες πόλεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Panosgp

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Panosgp
Ο Panosgp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 312 μηνύματα.

O Panosgp έγραψε στις 17:24, 20-09-09:

Δεν έχω ιδέα.. βασικά πρώτη φορά το ακούω αυτό!

Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 17:29, 20-09-09:

πολύ καλό αυτό το πρόγραμμα.

εδώ στον νομό πέλλας και συγκεκριμένα στα γιαννιτσά που μένω εφαρμόζετε.
πρόκειτε για ασύρματο δωρεάν ίντερνετ.
το μόνο που θέλει είναι μια συσκευή σάν κεραία για να λαμβάνει το σήμα. στην πόλη υπάρχουν πολλοί πομποί, εγώ παίρνω απο έναν πομπό στο βουνό πάικο που απέχει περίπου 6 χιλιόμετρα απο το σπίτι μου.

η ταχύτητα είναι βέβαια λίγο μικρή 1mbs λένε, αλλα στην ουσία έιναι 60klbs (στο μέλλον λένε θα την αυξήσουν)
αλλα είναι τελείως δωρεάν.
εγώ το έχω ένα χρόνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
ούτε καλώδια ούτε λογαριασμοί.

Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη teol20
Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,467 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 18:58, 20-09-09:

Kαι σε μας μαλλον θα ισχυει Wi-fi Internet και φυσικα δωρεάν.
Αλλα απο Νοεμβρη.
Το επιχορηγει η ΕΕ.

Παράθεση

stefa_1 (Στέφανος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefa_1
Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O stefa_1 έγραψε στις 19:54, 20-09-09:

Με τοσα ανοιχτα ασυρματα δικτυα πρεπει να εισαι γκαντεμης για να μην πιανεις κανενα.Τι να το κανεις το internet του δημου που θα τραβαει και ζορια απο τους πολλους χρηστες ??

Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη teol20
Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,467 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 19:56, 20-09-09:

Κακα τα ψεματα εχεις δικιο.
Μολις εκανα μια αναζητηση με το λαπτοπ και βρηκε 7 δικτυα και τα 3 ειναι αφύλακτα και χωρις κωδικο προσβασης...

Παράθεση

stefa_1 (Στέφανος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefa_1
Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O stefa_1 έγραψε στις 00:59, 21-09-09:

Ναι αλλα αμα σκεφτομαστε ολοι ετσι σε καθε γειτονια 1ας θα εχει ADSL και αλλοι 10 θα κλεβουν!
Προς το παρον ,στο περιπου ,η αναλογια ειναι 5:2

Παράθεση

koufontinas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη koufontinas
Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.

O koufontinas έγραψε στις 14:37, 21-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από stefa_1
Ναι αλλα αμα σκεφτομαστε ολοι ετσι σε καθε γειτονια 1ας θα εχει ADSL και αλλοι 10 θα κλεβουν!
Προς το παρον ,στο περιπου ,η αναλογια ειναι 5:2
Μ'αρεσει η σκεψη σου.

Θα ηταν καλο αμα ηταν κλειδωμενο το δικτυο, ο ιδιοκτητης να ελεγε τον κωδικο σε αλλους 5 με την προυποθεση να συνεισφερουν στον μηνιαιο λογαριασμο.

Ετσι πιστευω ολοι θα ηταν ευχαριστημενοι.

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nioniosmeg
Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε στις 20:33, 24-09-09:

Καθόλου ευχαριστημένοι. Και 24 mgbps να είχαν, 5 υπολογιστές μαζί βαραίνουν αφάνταστα το δίκτυο (μιλάω κι εγώ που όλη μέρα είναι τέσσερις υπολογιστές συνδεδεμένοι στο internet στο σπίτι μου..[κι έχουμε και 8 mbps]).

Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alessandra
H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε στις 21:33, 24-09-09:

Άσε μας, ρε Νιόνιο.

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε στις 21:36, 24-09-09:

Δεν περηφανεύομαι γι' αυτό. Μακάρι να ήμουν ο μόνος με υπολογιστή στο σπίτι μου...

Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Unkown-User
Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε στις 21:42, 24-09-09:

Αφού συνδέεστε σε κάποιο ξεκλείδωτο ασύρματο, μετά οι κωδικοί σας/τα στοιχεία σας κτλ στέλνονται σε unencrypted plain-text, και οποιοσδήποτε (βλέπε κάποια κακά άτομα όπως ο djohn) θα μπορεί ΠΑΝΕΥΚΟΛΟΤΑΤΑ να τα κλέψει.

keywords: dsniff, wireshark

Καιρός να τα ξανασκέφτεστε λοιπόν πριν μπείτε στο facebook από κάποιο ξεκλείδωτο hotspot.

Παράθεση

napstor

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη napstor
Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Αντιεξουσιαστης . Έχει γράψει 682 μηνύματα.

O napstor έγραψε στις 22:52, 24-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από djohn
Αφού συνδέεστε σε κάποιο ξεκλείδωτο ασύρματο, μετά οι κωδικοί σας/τα στοιχεία σας κτλ στέλνονται σε unencrypted plain-text, και οποιοσδήποτε (βλέπε κάποια κακά άτομα όπως ο djohn) θα μπορεί ΠΑΝΕΥΚΟΛΟΤΑΤΑ να τα κλέψει.

keywords: dsniff, wireshark

Καιρός να τα ξανασκέφτεστε λοιπόν πριν μπείτε στο facebook από κάποιο ξεκλείδωτο hotspot.
πως φαινεται ο κακος ο ανθρωπος.

αλλα εχει δικιο σε αυτο που λεει γι'αυτο μην μπαινετε απο τετοια μερη.

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

O nioniosmeg έγραψε στις 13:37, 25-09-09:

Σε ίντερνετ καφέ έχεις προστασία από το να σου κλέψει τα στοιχεία ο ιδιωκτήτης ή το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τον εμπιστευτείς;;;

Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Unkown-User
Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε στις 14:38, 25-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από nioniosmeg
Σε ίντερνετ καφέ έχεις προστασία από το να σου κλέψει τα στοιχεία ο ιδιωκτήτης ή το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τον εμπιστευτείς;;;
Εγώ δεν θα φοβόμουν τον ιδιοκτήτη, περισσότερο θα φοβόμουν αυτούς που κάθονταν πριν για keyloggers.

Παράθεση

napstor

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη napstor
Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Αντιεξουσιαστης . Έχει γράψει 682 μηνύματα.

O napstor έγραψε στις 14:46, 25-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από djohn
Εγώ δεν θα φοβόμουν τον ιδιοκτήτη, περισσότερο θα φοβόμουν αυτούς που κάθονταν πριν για keyloggers.
πολυ σωστα.αν δε ξερεις πως να προστατευτεις,καλυτερα οχι σε τετοια μερη.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους