Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,050 μέλη και 2,411,923 μηνύματα σε 75,406 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 188 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόβλημα με ξαφνική αδρανοποίηση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 21:31, 25-09-09:

Κι εμένα μου συμβαίνει. Συμβαίνει μόνο στα Windows (svista), ενώ το έχω βάλει να μην μπαίνει ποτέ σε αδρανοποίηση αν δεν κλείσω το καπάκι. Και φυσικά μπαίνει ακόμα κι αν το έχω στο ρεύμα. Μάλιστα, άλλες φορές μου το κάνει αμέσως μετά το boot στα Win και συνεχίζεται κάθε 5 λεπτά(!!), άλλες καθόλου.
Στο Linux δεν συμβαίνει ποτέ. Άρα είναι καθαρά πρόβλημα των Windows.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,678 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε: στις 22:26, 25-09-09:

Εμένα όταν γινόταν κάτι παρόμοιο με τον υπολογιστή τον κανονικό (έκλεινε κάθε μισή ώρα, έπρεπε να κάνεις save κάθε πέντε λεπτά ) τελικά σταμάτησα να τον χρησιμοποιώ, έμεινα 2 χρόνια χωρίς υπολογιστή, και φέτος, αφού μου φτιάξανε το macmini (το άνοιξαν στις 1 τη νύχτα και δεν με άφησαν να κάτσω να βοηθήσω στο κάτω-κάτω 6η δημοτικού, 1η γυμνασίου, ε από hardware δεν ξέρω και πολλά) κοιτάξαν και το PC που έμεινε ανέγκιχτο 2 χρόνια και διαπιστώθηκε πως είχα κάψει (απ' το πολύ age of mythology) τη βάση της κάρτας γραφικών... και φυσικά αυτό σημαίνει καινούρια μητρική, την οποία έχουμε αγοράσει και δεν έχει αξιωθεί κανείς να ασχοληθεί...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πυροσβέστης . Έχει γράψει 1,110 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε: στις 22:31, 25-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από nioniosmeg
Εμένα όταν γινόταν κάτι παρόμοιο με τον υπολογιστή τον κανονικό (έκλεινε κάθε μισή ώρα, έπρεπε να κάνεις save κάθε πέντε λεπτά ) τελικά σταμάτησα να τον χρησιμοποιώ, έμεινα 2 χρόνια χωρίς υπολογιστή, και φέτος, αφού μου φτιάξανε το macmini (το άνοιξαν στις 1 τη νύχτα και δεν με άφησαν να κάτσω να βοηθήσω στο κάτω-κάτω 6η δημοτικού, 1η γυμνασίου, ε από hardware δεν ξέρω και πολλά) κοιτάξαν και το PC που έμεινε ανέγκιχτο 2 χρόνια και διαπιστώθηκε πως είχα κάψει (απ' το πολύ age of mythology) τη βάση της κάρτας γραφικών... και φυσικά αυτό σημαίνει καινούρια μητρική, την οποία έχουμε αγοράσει και δεν έχει αξιωθεί κανείς να ασχοληθεί...

Κι από AOM κιόλας.
Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,678 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε: στις 23:19, 25-09-09:

Αμ' τι. Κι είναι και σε συνδιασμό με το Roller Coaster Tycoon. Ρε έχασα τα σωμένα μου... και να πούμε είχα περάσει 4 theme parks....
Παράθεση

tzikoula (Κατερίνα)

Νεοφερμένος

H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H tzikoula έγραψε: στις 17:55, 26-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από ZedBlue
Κι εμένα μου συμβαίνει. Συμβαίνει μόνο στα Windows (svista), ενώ το έχω βάλει να μην μπαίνει ποτέ σε αδρανοποίηση αν δεν κλείσω το καπάκι. Και φυσικά μπαίνει ακόμα κι αν το έχω στο ρεύμα. Μάλιστα, άλλες φορές μου το κάνει αμέσως μετά το boot στα Win και συνεχίζεται κάθε 5 λεπτά(!!), άλλες καθόλου.
Στο Linux δεν συμβαίνει ποτέ. Άρα είναι καθαρά πρόβλημα των Windows.
άρα να βάλω τα Linux? Κ πως γίνεται αυτό?
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 22:16, 26-09-09:

Όχι. Δεν είναι λύση αυτό. Και δεν θα μπορέσεις να δουλέψεις εύκολα.
Παράθεση

tzikoula (Κατερίνα)

Νεοφερμένος

H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H tzikoula έγραψε: στις 11:26, 27-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από ZedBlue
Όχι. Δεν είναι λύση αυτό. Και δεν θα μπορέσεις να δουλέψεις εύκολα.
τότε ποια είναι η λύση;;;
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε: στις 12:12, 27-09-09:

Η σίγουρη λύση:

Απενεργοποίησε την αδρανοποίηση τελειως!

Windows key + R ,

γράφεις cmd (enter)

γράφεις powercfg -h off (enter) και είσαι κομπλέ.

-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από tzikoula
άρα να βάλω τα Linux? Κ πως γίνεται αυτό?
Το (όχι τα) linux είναι

Από εκεί και πέρα κατά γενική ομολογία αν και (κατά 99,99) θα δουλέψει αυτό που σου είπα, ΔΕΝ μ αρέσει να ΜΗΝ βρούμε την πραγματική αιτία του προβλήματος.

Πολύ θα ήθελα μία λίστα με όλα τα processes στο startup σου (windows key+R, msconfig, startup).

Αν ψήνεσαι να το ψάξουμε για να βρούμε "τι έφταιγε" πες μου.
Παράθεση

tzikoula (Κατερίνα)

Νεοφερμένος

H tzikoula έγραψε: στις 16:45, 27-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από djohn
Η σίγουρη λύση:

Απενεργοποίησε την αδρανοποίηση τελειως!

Windows key + R ,

γράφεις cmd (enter)

γράφεις powercfg -h off (enter) και είσαι κομπλέ.

Το (όχι τα) linux είναι

Από εκεί και πέρα κατά γενική ομολογία αν και (κατά 99,99) θα δουλέψει αυτό που σου είπα, ΔΕΝ μ αρέσει να ΜΗΝ βρούμε την πραγματική αιτία του προβλήματος.

Πολύ θα ήθελα μία λίστα με όλα τα processes στο startup σου (windows key+R, msconfig, startup).

Αν ψήνεσαι να το ψάξουμε για να βρούμε "τι έφταιγε" πες μου.
τώρα εγώ έπρεπε να καταλάβω αυτά που μου είπες;;; συγνώμη είμαι κάπως άσχετη
προσπάθησα να κάνω αυτό που λες αλλά μου λέει πως δεν έχω δικαίωμα να ενεργοποιήσω ή απενεργοποιήσω την αδρανοποίηση

Ευχαριστώ πάντως για την υπομονή
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 22:27, 27-09-09:

Έλα σ είχα ανεβάσει και screenshots (εικονίτσες), δεν έχεις παράπονο..

Εναρξη - όλα τα προγράμματα -βοηθήματα, και μετά κάνεις δεξί κλικ στην γραμμή εντολών και μετά εκτέλεση ως διαχειριστής. (πατάς και "ναι" αν σου βγάλει κάποια προειδοποίηση)

και μετά γράφεις:

powercfg -h off

και μετά πατάς enter
Παράθεση

tzikoula (Κατερίνα)

Νεοφερμένος

H tzikoula έγραψε: στις 10:23, 28-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από djohn
Έλα σ είχα ανεβάσει και screenshots (εικονίτσες), δεν έχεις παράπονο..
θα ήμουν αχάριστη να έχω παράπονο.το έκανα αυτό που είπες και εύχομαι να λειτουργήσει!!!
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 19:33, 28-09-09:

θα ήμουν αχάριστη να έχω παράπονο.το έκανα αυτό που είπες και εύχομαι να λειτουργήσει!!!
Περιμένω να μου πεις ότι λειτούργησε και ότι χρωστάς καφέ.
Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

O nioniosmeg έγραψε: στις 21:18, 28-09-09:

Ναι, καφέ ταχυδρομικώς....
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 21:32, 28-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από nioniosmeg
Ναι, καφέ ταχυδρομικώς....
Τρόπος του λέγειν είναι ρε μεγάλε
Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

O nioniosmeg έγραψε: στις 22:16, 28-09-09:

Για πλάκα το 'πα ρε τεράστιε
Παράθεση

tzikoula (Κατερίνα)

Νεοφερμένος

H tzikoula έγραψε: στις 15:25, 29-09-09:

μέχρι τώρα πάντως δε μου έχει ξαναδημιουργηθεί το πρόβλημα :no1:
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 16:01, 29-09-09:

μέχρι τώρα πάντως δε μου έχει ξαναδημιουργηθεί το πρόβλημα :no1:
Ξαναενημέρωσε και μετά από 2-3 μέρες
Παράθεση

tzikoula (Κατερίνα)

Νεοφερμένος

H tzikoula έγραψε: στις 14:11, 02-10-09:

που να τον στείλω τον καφέ;;;;
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 14:19, 02-10-09:

που να τον στείλω τον καφέ;;;;
Τς τς τς. Χαίρομαι που είναι κομπλέ. Οτιδήποτε χρειαστείς στην διάθεσή σου
Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

O nioniosmeg έγραψε: στις 14:33, 02-10-09:

(Πες της αγόρι μου να βγείτε εκεί πέρα... κι αν είσαι δεσμευμένος κρύψ' το. Ένα ταξιδάκι στη Θεσσαλονίκη δε βλάπτει...):who:
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ξαφνική απώλεια κιλών - Από jrot6
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-05-09 στις 15:42.
    • Ξαφνική αύξηση κιλών; - Από drunk
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-02-06 στις 13:38.
    • Αδρανοποίηση: Πώς την εμφανίζω; - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Software.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-07-05 στις 12:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα