Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,659 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Παίζει ρόλο η εμφάνιση τελικά;

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη phyllis
H αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H phyllis έγραψε στις 17:48, 07-01-07:

γεια σας!! να σας ρωτησω κατι? παιζει ρολο τελικα η εμφανιση στον αλλον? να σας πω γιατι.... προχτες βγηκα με φιλικο μου ζευγαρι και ενα φιλο τους που ηθελαν να μου γνωρισουν. λοιπον πολυ αστειος, πολυ οκ τυπος, αλλα εχω μια ενσταση. εχει ξυρισμενο το κεφαλι του. απο στυλ οχι επειδη δεν εχει μαλλια. εμενα μου φανηκε γλυκος και συμπαθητικος σα συνολο. και μου ζητησε τηλ οταν με γυριζε σπιτι και μου εστειλε μηνυμα το βραδακι οτι θελει να με ξαναδει. του απαντησα βεβαια και του ειπα οτι ναι γιατι οχι? το μονο που με ξενιζει ειναι οτι δεν εχει τριχα στο κεφαλι του... ειμαι υπερβολικη? δεν τον λες ωραιο αλλα με εκανε και γελαγα και ενιωθα ανετα. τα φωτα σας! τελικα η εμφανιση δεν παιζει ρολο ετσι?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 17:52, 07-01-07:

εγω προσωπικα τρελενομαι για αντρες με ξυρισμενο κεφαλι
αλλα αυτο δεν παιζει κανενα ρολο...
θα προτιμουσεσ καποιον που ειχε τριχες στο κεφαλι οπως ειπες κ εσυ...
κ καθοταν στην καρεκλα αμηχανα κ δεν μιλουσε?
το γελιο ειναι ζωη...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:54, 07-01-07:

Τι παει να πει οτι ειχε ξυρισμενο κεφαλι; Δλδ αν ειχε καρφακια, μοικανα, καπελακι η οτιδηποτε αλλο θα αλλαζε κατι; ο ιδιος ανθρωπος ειναι, και τα μαλια αν κανετε καπια σοβαρη σχεση μπορεις να του πεις να τα αφησει. Και στο κατω-κατω αφου κολας τοσο πολυ στο κεφαλι του μαλλον καλητερα να μην κανεις τπτ γιατι δεν το κοβω για τπτ σοβαρο...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H phyllis έγραψε στις 17:59, 07-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Τι παει να πει οτι ειχε ξυρισμενο κεφαλι; Δλδ αν ειχε καρφακια, μοικανα, καπελακι η οτιδηποτε αλλο θα αλλαζε κατι; ο ιδιος ανθρωπος ειναι, και τα μαλια αν κανετε καπια σοβαρη σχεση μπορεις να του πεις να τα αφησει. Και στο κατω-κατω αφου κολας τοσο πολυ στο κεφαλι του μαλλον καλητερα να μην κανεις τπτ γιατι δεν το κοβω για τπτ σοβαρο...
οχι βρε απλα ρωτησα, ξερω οτι ακουγομαι καπως απλα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας.... απλα δεν τον εχω συνηθισει μαλλον, ξερω οτι δεν παιζει ρολο αν ο αλλος εχει η δεν εχει μαλλια. ευχαριστω παντως! ειναι πολυ οκ τυπακος, με το αστειο του και πολυ ευγενικος επισης. δεν το περιμενα παντως να αντιδρασει τοσο αμεσα και να μου στειλει και μηνυμα. φιλια σε ολους!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 19:16, 07-01-07:

Αμα σου αρεσει, δεν καταλαβαινω την ερωτηση..

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 19:56, 07-01-07:

Κοιτα λιγο χαρακτηρα, και πως περνας μαζι του, τι νιωθεις.. γενικα δωσε μια ευκαιρια να δεις μηπως και το θεμα "τραβαει".
που ξερεις?
γενικα ειμαι της αποψης οτι δεν πρεπει να καθοριζω τη σταση μου με βαση την εμφανιση του αλλου.. και προσπαθω να το τηρω. και, σκεψου και το αλλο...
σκεψου ενα μακρυμαλλη χωρις καθολου χιουμορ! η, ενα με ωραιο μαλλι, με παλιοχαρακτηρα..

γιαυτο σου λεω, αν ειναι να τον απορριψεις, απορριψε τον οχι λογω μαλλιου!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 19:58, 07-01-07:

Βέβαια παίζει ρόλο η εμφάνιση. Και ο χαρακτήρας. Και όλα! Έναν άνθρωπο λοιπόν, τον κρίνεις απ' όλα και στο τέλος βγάζεις το πόρισμα και λες "Ναι μου αρέσει" ή "Όχι δεν μου αρέσει". Έχεις μια επιλογή λοιπόν εδώ: Ή θεωρείς ότι η καράφλα είναι πιο σημαντική από τα άλλα χαρακτηριστικά του, ή όχι. Αν είναι πιό σημαντική, τότε άστονε τον άνθρωπο να πάει σε καμιά άλλη κοπελιά που θα τον εκτιμήσει περισσότερο στους άλλους τομείς. Αν όχι, προχώρα και μη σκέφτεσαι σα το παιδάκι που το δικό του αμαξάκι είναι κίτρινο ενώ των άλλων είναι κόκκινα.

Είσαι μικρή σε ηλικία; Μου φαίνεται ότι κάνεις τα εύκολα δύσκολα.

Παράθεση

crazy lover

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazy lover
H crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H crazy lover έγραψε στις 20:07, 07-01-07:

Το πιο σημαντικο απο ολα ειναι να περνας καλα!!!!!
Αν περνας καλα μη δινεις σημασια κ κουασιμοδος να ειναι ο αλλος...!(Που λεει ο λογος δλδ γιατι πρεπει να σου αρεσει εστω κ λιγο....)Εγω λεω να προχωρησεις παντως!.....

Παράθεση

Cristina

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cristina
H Cristina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H Cristina έγραψε στις 21:59, 07-01-07:

Σε λίγο καιρό βλέπω να λατρεύεις τα ξυρισμένα κεφάλια και να δηλώνεις τρελλά ερωτευμένη!

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 22:07, 07-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Cristina
Σε λίγο καιρό βλέπω να λατρεύεις τα ξυρισμένα κεφάλια και να δηλώνεις τρελλά ερωτευμένη!
...αυτό... ή να του ζητάς να δοκιμάσει να αλλάξει λίγο στύλ

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 22:12, 07-01-07:

Η εμφανιση ναι, παιζει ρολο, υπο την εννοια οτι αν δεν σου αρεσει ο αλλος, (υποκειμενικα εννοω, οχι αν ειναι αντικειμενικα σαν τον Σακη μου) τοτε βραστα! Πρεπει να τον κοιτας και να λιωνεις! Η τουλαχιστον, στην αρχη της γνωριμιας, να τον γουσταρεις ρε παιδι μου!

Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H phyllis έγραψε στις 22:54, 07-01-07:

μου αρεσει νομιζω μου εκανε καποιο κλικ (δεν μπορω να το εξηγησω πρωτη φορα τον ειδα)και μου εκανε εντυπωση το γεγονος οτι ενιωθα μεγαλη οικειοτητα. και αυτος ομως αμεσοτατος ετσι? δεν προλαβε να παρει το κιν μου, μου εστειλε και μηνυμα...... με ξαφνιασε!!

Παράθεση

Cristina

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Cristina έγραψε στις 23:21, 07-01-07:

Μη το σκέφτεσαι πολύ γλυκιά μου...
Άμα δεν σου είναι αποκρουστικός, πόσο μάλιστα τόσο συμπαθής όσο μας λες, μη σε προβληματίζει ενα κεφαλάκι χωρίς μαλλάκια.
Άλλωστε αυτό αλλάζει ανά πάσα στιγμή.
Η ουσία και το νόημα των σχέσεων (όποιας φύσεως) είναι στο δέσιμο των ανθρώπων, στον κοινό κώδικα επικοινωνίας, στο πόσο μας αγγίζει ο άλλος, πόσο όμορφα νιώθουμε μαζί του.
Μην τα λέω τώρα, σίγουρα τα ξέρεις... Όπως είμαι σίγουρη πως ξέρεις ότι αν ξαναβγείς μαζί του δεν θα περάσεις άσχημα.

Ο καιρός θα σου δείξει που θα πάει όλο αυτό....
Σου εύχομαι πάντως όπου κι αν πάει, να είναι πιο κοντά στην ευτυχία σου, είτε σαν γίνετε ζευγάρι, είτε μείνετε φίλοι...

Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H phyllis έγραψε στις 23:25, 07-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Cristina
Μη το σκέφτεσαι πολύ γλυκιά μου...
Άμα δεν σου είναι αποκρουστικός, πόσο μάλιστα τόσο συμπαθής όσο μας λες, μη σε προβληματίζει ενα κεφαλάκι χωρίς μαλλάκια.
Άλλωστε αυτό αλλάζει ανά πάσα στιγμή.
Η ουσία και το νόημα των σχέσεων (όποιας φύσεως) είναι στο δέσιμο των ανθρώπων, στον κοινό κώδικα επικοινωνίας, στο πόσο μας αγγίζει ο άλλος, πόσο όμορφα νιώθουμε μαζί του.
Μην τα λέω τώρα, σίγουρα τα ξέρεις... Όπως είμαι σίγουρη πως ξέρεις ότι αν ξαναβγείς μαζί του δεν θα περάσεις άσχημα.

Ο καιρός θα σου δείξει που θα πάει όλο αυτό....
Σου εύχομαι πάντως όπου κι αν πάει, να είναι πιο κοντά στην ευτυχία σου, είτε σαν γίνετε ζευγάρι, είτε μείνετε φίλοι...
μαλλον γιατι αλλιως δεν εξηγειται το γεγονος οτι ημουν στο αυτοκινητο μαζι του και μιλαγαμε πολυ ανετα ο ενας στον αλλον χωρις αμηχανια και αλλα παρομοια. ναι θα δειξει μαλλον, εξαλλου εαν θελει θα κανει κινηση, μου εστειλε ηδη μηνυμα οποτε θα το προχωρησει εαν θελει. εκτος αν δεν τον ενθουσιασε η απαντηση μου.....

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 00:48, 08-01-07:

Κρίνε αυτόν τον άνθρωπο σαν σύνολο.
  • Σε γεμίζει; Προχώρα...
  • Δεν σε γεμίζει; Άσ'τον...
Μην χάσεις το δάσος για ένα δέντρο.

Αυτά, μικρό ποστ σήμερα...

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 00:54, 08-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos
Μην χάσεις το δάσος για ένα δέντρο.
Τι ειναι αυτά που λες στην κοπέλα ρε ?

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 13:08, 08-01-07:

Που να έβλεπες εμένα παλαιότερα . Ξύρισμα στο δέρμα και μετά μεγάλωμα μόνο από πάνω για 3 χρόνια. Progressive Mohican.

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 13:12, 08-01-07:

να το παρει το αγορι,,,,, αφου δεν είναι κουασιμόδος

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 13:56, 08-01-07:

Η εμφάνιση παίζει ρόλο σχετικά με το αν θα δώσεις την ευκαιρία σε κάποιον άνθρωπο να τον γνωρίσεις λίγο περισσότερο. Από τη στιγμή που αυτός ο νεαρός βρέθηκε στην παρέα σου, γνωριστήκατε και "κάτι" σου έκανε, μην κολλάς στο αν είναι αντικειμενικά ο Άδωνης ή πιο μέτριος. Αφού εσένα σου κάνει, μην το σκέφτεσαι καθόλου. Go for it!

Παράθεση

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη X-girl
H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H X-girl έγραψε στις 04:53, 09-01-07:

Πανω απο ολα η προσωπικοτητα. Αν σε κανει να περνας καλα μαζι του, σε προσεχει και σου φαιρεται ωραια, τοτε αξιζει ο τυπος να το σκεφτεις διπλα αν θες να εισαι μαζι του η οχι.Αλλα να μην ειναι και τελειως χαλια απο εμφανιση. Εγω προσωπικα παρατηρω πολυ το ντυσιμο του, το σωμα του, το βλεμμα του..Τωρα ολα τα αλλα τα συνηθιζεις με το καιρο.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 15:08, 09-01-07:

Για εμενα η εμφανιση παιζει ρολο.
Γενικα μιλωντας και οχι για το συγκεκριμενο παραδειγμα οπου σιγα μωρε...τι και αν εχει ξυρισει το κεφαλι του;Σε πολλους παει περισσοτερο το ξυρισμενο κεφαλι.
Για εμενα παντως οσο μαματη κοπελα και να ηταν η αλλη εαν ηταν σαν "καρναβαλος" (βεβαια, για να πω εγω καποιον καρναβαλο ή υπερβολικο ειναι πολυ δυσκολο, οποτε φανταστειτε για τι κατασταση μιλαω) τοτε λυπαμαι αλλα αυτο θα λειτουργουσε σαν ανασταλτικος παραγντας για μενα...
Γιατι ακομα και τρομερα χαρακτηριστικα να εχει, η εμφανιση του γενικοτερα (ντυσιμο-στυλ κτλ κτλ) μπορουν ή να τα πανε στα ουρανια ή να τα θαωουν σε χρονο ρεκορ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 09-01-07 στις 16:44.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:10, 09-01-07:

Ε, καλά, η εμφάνιση είναι το πρώτο που σε ελκύει στον άλλον.
Με το που γίνεται θέμα, άστο... γιατί μπορεί να είναι καλός στις συζητήσεις, αλλά πριν κάτσεις κάτω να μιλήσεις μαζί του, πρέπει να γυρίσεις να τον κοιτάξεις.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 20:12, 09-01-07:

Πάντως παιδιά εγώ νομίζω πως το θέμα δεν είναι η εμφάνιση αλλά το κλικ που γίνεται όταν σου αρέσει κάποιος. Έχει τύχει να με δουλεύουν για επιλογές μου και μένα να μην με νοιάζει, όπως και να εισπράτει θετικά σχόλια για την εμφάνισή του ένας "υποψήφιος" και μένα κάτι να με ξενερώνει.
Νομίζω πως αν σε ελκύει ένα άτομο δεν σε νοιάζει εμφάνιση, αισθάνεσαι πως "εδώ είμαστε!". Και βασικά σκέφτομαι πως δεν υπάρχει ούτε μία φίλη ή γνωστή μου που να μην έχει μπλέξει σε κάποια φάση με έναν άσχημο σύμφωνα με τα "αντικειμενικά" κριτήρια!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:33, 09-01-07:

Καλά, ναι...
Συμφωνώ...
Κι εμένα ο πρώην μου καραφλίτσα είχε, αλλά για με τότε, παίδαρος!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 21:25, 09-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Και βασικά σκέφτομαι πως δεν υπάρχει ούτε μία φίλη ή γνωστή μου που να μην έχει μπλέξει σε κάποια φάση με έναν άσχημο σύμφωνα με τα "αντικειμενικά" κριτήρια!
η λέξη κλειδί είναι η "αντικειμενικά"
μπορεί κάποιος αντικειμενικά να είναι ασχημουτσικος αλλά ΕΚΕΙΝΗ τη στιγμή στα μάτια μας ή στα μάτια της φίλης μας να μην φαίνεται έτσι....
να τον βλέπει υποκειμενικά με τα μάτια της καρδιάς της....

όπως και να εχει... για να καταλήξω εκεί που θελω....
δεν γνωρίζω κανεναν ή καμια που να λεει.... βλέπω ότι αυτος/ή είναι άσχημος /η αλλά θελω να ειμαι μαζι του/της γιατι ειναι καλο παιδι....
υποκειμενικά, η εμφάνιση του/της, κάτι θα πρέπει να μας λεει...

η εμφάνιση πιστευω ότι παιζει ρόλο...
ρόλο στο να δώσεις το τηλέφωνο σου σε κάποιον και να γνωριστεις καπως παραπανω....
δεν το δίνεις στον διπλανο κουασιμοδο και του λες... ναι σε βλεπω ποσο άσχημος εισαι αλλά θελω να γνωρισω το βαθος της ψυχής σου....
ρόλο στο να δωσεις την ευκαιρια να κάνεις τη γνωριμια...
κι αυτο δεν ειναι κακο... ειναι ενα είδος ασφαλιστικής δικλείδας του είδους μας.... ας μην ξεχναμε ότι απότερος σκοπος της φύσης μας είναι το ζευγάρωμα και η διαιωνιση του ειδους....
αυτο δεν το κανει ποτε και κανενας με κάποιον/α που δεν τον θεωρει ικανο και άξιο συνεχιστή των γονιδίων του....
οχι με την λογική... δεν το σκεφτεται κανεανας αυτο ποτε... αλλά ενστικτωδως

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 21:40, 09-01-07:

Aλλο "εμφανιση" κι αλλο "ομορφια"...
Η εμφανιση και το λαθος στυλ (οπως θελετε μεταφραστε το "λαθος") πανευκολα χαντακωνουν εναν ομορφο εμφανησικα ανθρωπο.
Και προσωπικα συμφωνω με αυτο που ειπε το γιδι πιο πανω.
Για να σου κανει το "κλικ" πρεπει να σε κανει να γυρισεις και να τον δεις...(θερικα να τον δεις ομως)
Γιατι κι εγω εχει τυχει να εχω δει κοπελα την οποια οταν την πρωτο ειδα εφριξα...καθε αλλο παρα κλικ-κλακ-κλατς μου εκανε, και ακριβως την ιδια κοπελα ενα χρονο μετα με περισσοτερο προσεγμενο το "μοντερνο" στυλ της εμεινα αφωνος...παντελως ομως!

Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H phyllis έγραψε στις 22:26, 09-01-07:

παιδια πηγαμε για καφε, περασαμε πολυ ομορφα! εχουμε απιστευτη χημεια και γενικα δεν καταλαβαμε πως περασε η ωρα.... ηταν ωραια και μου ειπε οτι θελει να υπαρξει και συνεχεια!!θα με παρει αυριο στη δουλεια να μιλησουμε και ειπαμε το σαββατο να παμε κανα σινεμα κλπ. νομιζω οτι θα κοιμηθω καλα σημερα....... τι λετε?

Παράθεση

Poniro Ksotikouli (Allstar)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Poniro Ksotikouli
Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 156 μηνύματα.

O Poniro Ksotikouli έγραψε στις 22:30, 09-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από phyllis
παιδια πηγαμε για καφε, περασαμε πολυ ομορφα! εχουμε απιστευτη χημεια και γενικα δεν καταλαβαμε πως περασε η ωρα.... ηταν ωραια και μου ειπε οτι θελει να υπαρξει και συνεχεια!!θα με παρει αυριο στη δουλεια να μιλησουμε και ειπαμε το σαββατο να παμε κανα σινεμα κλπ. νομιζω οτι θα κοιμηθω καλα σημερα....... τι λετε?
Τώρα τι ρωτάς ξανά, μήπως αφού περάσατε καλά άλλαξαν οι γνώμες για τον γλομπούλη?

Το Σάββατο να πάτε να δείτε κάτι πολύ γούτσου-γούτσου και καλή τύχη.

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 22:36, 09-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Poniro Ksotikouli
Τώρα τι ρωτάς ξανά, μήπως αφού περάσατε καλά άλλαξαν οι γνώμες για τον γλομπούλη?

Το Σάββατο να πάτε να δείτε κάτι πολύ γούτσου-γούτσου και καλή τύχη.
καλύτερα να μη προσέχουν τη ταινία

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 22:39, 09-01-07:

Το μόνο που έχω να πω είναι να μην μας ξεχάσεις μετά το Σάββατο
Καλά να περάσετε..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 10-01-07 στις 01:13. Αιτία: προσθήκη του "μας"
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 22:40, 09-01-07:

δεν χρειαζεται να πουμε τιποτα...τα ειπες ολα εσυ!
Οποτε...οοολα καλα και σου ευχομαι ακομα καλυτερα!

Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H phyllis έγραψε στις 22:41, 09-01-07:

να μη ξεχασω τι γιωργο? ευχαριστω παιδια! ειναι πολυ γλυκο παιδι! καλο βραδυ!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:33, 10-01-07:

ο Γιώργος εννοει να μην ξεχάσεις το στέκι μιας που θα πλέεις σε πελάγη ευτυχίας και στην αγκαλια του....
να ερωτευτείς, να περνάς καλα... αλλά να μας επισκεπτεσαι να μας γραφεις κανα ποστ που και που

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 10:11, 10-01-07:

Εμενα μου πηρε κανα εξαμηνο παντως να τον "κανω" να σταματησει να το ξυριζει. Το...κεφαλι του βεβαιως βεβαιως!

Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H phyllis έγραψε στις 14:50, 10-01-07:

γεια σας! του εστειλα ενα μηνυματακι χτες το βραδυ οτι περασα ομορφα και οτι ηθελα απλα να του το πω. μου απαντησε και μου ειπε οτι και αυτος περασε πολυ ωραια και οτι θελει και συνεχεια! φιλακια καλο βραδυ. αυτα μου ειπε. θελω βασικα να μην το αναλυω και πολυ και να το ψαχνω. ξερετε να τον παρω τηλ να στειλω να κανω. μια φορα βγηκαμε, δε θελω ουτε να πιεσω ουτε να γινω και too much! θα παει μονο του το πραγμα. ετσι δεν ειναι? σιγα σιγα, μια φορα βγηκαμε, δεν τα εχουμε (ακομη!!!). οποτε χαλαρα ετσι?

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:55, 10-01-07:

μια χαρά παει... χαλάρωσε
αν και ξέρω παρα πολύ καλά ότι στη θέση σου και γω θα τρωγομουν και θα σκεφτομουν ποτε θα μου στειλει το sms, ποτε θα με παρει τηλ, ποτε επιτελους θα γινει η συνέχεια
ηρέμισε όμως... ασε το παιχνίδι στα χερια του... μην του στειλεις.... τουλάχιστον όχι για το επομενο διήμερο... αστον να πάρει τις προτοβουλίες αφού φαινεται οτι μπορει να τις παρει και θελει!
να θυμάσαι (όσο μπορεις) ότι αυτη η φάση της αναμονης... του περίμενε πάνω απ το τηλέφωνο... των sms.... της αγωνιας... του καρδιοχτυπιου... είναι μονο τωρα... μόλις όλα γινουν, δεν γυρίζει πισω αυτη η εποχή της σχέσης...
ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ!!!!

Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H phyllis έγραψε στις 15:04, 10-01-07:

σωστη εισαι !!! και εγω αυτο λεω να το απολαυσω. απλα δε θελω να του δωσω και την εντυπωση οτι δεν ενδιαφερομαι και το παιζω δυσκολη....
αλλα ενα βημα καθε φορα. οχι ολα μαζι. σιγα σιγα γινεται η αγουριδα μελι............

Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H phyllis έγραψε στις 10:11, 13-01-07:

καλημερα σας!! βγηκαμε χτες πηγαμε σινεμα και μετα για φαγητο. στο φαγητο ειπαμε πολλα για σχεσεις κλπ και μετα οταν φυγαμε μου επιασε το χερι και πηγαμε ετσι σα ζευγαρακι μεχρι το αυτοκινητο.... με φιλησε οταν με αφησε στο σπιτι, πεταχτα βεβαια οχι κατι εξτριμ.... σιγα σιγα ερχονται τα καλυτερα. ψιλοξενρωσε γιατι ηθελε να βγουμε σημερα αλλα εγω πρεπει να παω στην κολλητη μου που γυρισε απο αμερικη και εχω να τη δω κανα μηνα και θα βγουμε σε μαγαζι. εκει τον χαλασε λιγο αλλα δεν πειραζει τι να κανω? δεν μπορω να φτυσω την φιλη μου. του ειπα οτι το αλλο σκ θα ειμαι ολη δικη του.... αυτα τα νεα! φιλια!

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 10:23, 13-01-07:

Γιατι δεν του λες να ερθει μαζι σας εκει που θα πατε με την φιλη σου?
Κι αν οχι, μπορεις να βγεις νωρις με την κολλητη και πιο αργα με εκεινον.

Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H phyllis έγραψε στις 17:31, 13-01-07:

ειναι μερα φιλων η σημερινη, να πουμε τα δικα μας μωρε ξερεις τωρα. εξαλλου ενα σαββατο ειναι δε χαθηκε ο κοσμος!!! θελω και εγω να παω σιγα σιγα (για τους δικους μου λογους) γιατι ειμαι ανθρωπος που θελω να παω με το μαλακο! και του το ειπα αυτο και το καταλαβε.φιλια πολλα!
αφηστε που ψιλοκαταλάβε οτι αγχωθηκα λιγο οταν με φιλησε (ειχα μια μικρη αμηχανια μωρε και εγω) και μου λεει μου αρεσει που αγχωνεσαι δειχνεις οτι σε ενδιαφερω, δε θελω να βιαστω να προχωρησω θα παμε με τους δικους σου ρυθμους.ειμαι ανθρωπος που κανει υπομονη και περιμενει.αυτα παιδια! φιλια σε ολους!

Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H phyllis έγραψε στις 10:17, 15-01-07:

γεια σας! πηγα σπιτι του χτες απο το μεσημερι μεχρι το βραδακι και κατσαμε στον καναπε αγκαλια (οκ επεσαν και μερικα γλωσσοφιλα, σορρυ για την αναλυση) και γενικα με εσφιγγε συνεχεια στην αγκαλια του και μου χαιδευε τα μαλλια και με φιλαγε τρυφερα..... με εκανε και ενιωσα πολυ ομορφα. δεν το περιμενα οτι θα ηταν τοσο τρυφερος..... δε μου ζητησε κατι αλλο. ουτε εγω ηθελα. εξαλλου ειναι πολυ νωρις ακομα. 1 εβμομαδα βγαινουμε. αλλα αυτος εχει τοσο παθος σε αντιθεση με εμενα που ειμαι προσγειωμενη.

Παράθεση

Poniro Ksotikouli (Allstar)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Poniro Ksotikouli
Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 156 μηνύματα.

O Poniro Ksotikouli έγραψε στις 10:24, 15-01-07:

..και μου χαιδευε τα μαλλια..
Και εσύ τι του χάιδευες?

αλλα αυτος εχει τοσο παθος σε αντιθεση με εμενα που ειμαι προσγειωμενη.
Τι σημαίνει το "προσγειωμένη"? Με λιγότερο ενδιαφέρων, με περισσότερους ενδοιασμούς?

Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H phyllis έγραψε στις 11:07, 15-01-07:

γεια σας! πηγα σπιτι του χτες απο το μεσημερι μεχρι το βραδακι και κατσαμε στον καναπε αγκαλια (οκ επεσαν και μερικα γλωσσοφιλα, σορρυ για την αναλυση) και γενικα με εσφιγγε συνεχεια στην αγκαλια του και μου χαιδευε τα μαλλια και με φιλαγε τρυφερα..... με εκανε και ενιωσα πολυ ομορφα. δεν το περιμενα οτι θα ηταν τοσο τρυφερος..... δε μου ζητησε κατι αλλο. ουτε εγω ηθελα. εξαλλου ειναι πολυ νωρις ακομα. 1 εβμομαδα βγαινουμε. αλλα αυτος εχει τοσο παθος σε αντιθεση με εμενα που ειμαι προσγειωμενη.

Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H phyllis έγραψε στις 11:10, 15-01-07:

εννοω οτι θελω λιγο χρονο οταν γνωριζω εναν ανθρωπο να τον συνηθισω και να τον γνωρισω. ετσι ειμαι δεν το κανω επιτηδες. αγχωνομαι λιγο το καταλαβε και μου ειπε οτι καταλαβαινει και θα παμε σιγα σιγα χωρις βιασυνες και επιπολαιοτητα.ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ που εισαι να μου δωσεις καμια συμβουλη??? ξερεις εσυ...... φιλακια πολλα~

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 21:31, 15-01-07:

σιγά

σεξ είναι

δεν θα τον παντρευτείς κιόλας

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:48, 15-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos
σιγά

σεξ είναι

Ετσι σκευτομαστε εμεις οι αντρες, οι γυναικες ειναι στο τελιος αντιθετο....

Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H phyllis έγραψε στις 23:40, 15-01-07:

για μενα το σεξ ειναι επικοινωνια με τον αλλον πρωτα και μετα σεξ....

θελω να γινεται με καποιον που νιωθω πραγματα και οχι απλα για να γινει!

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 09:31, 16-01-07:

σιγά

σεξ είναι

Κι εσυ που το ξερεις?!

Παράθεση

Cristina

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Cristina έγραψε στις 14:25, 16-01-07:

σιγά

σεξ είναι

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Ετσι σκευτομαστε εμεις οι αντρες, οι γυναικες ειναι στο τελιος αντιθετο....
Ευτυχώς που υπάρχουν και άνδρες που δεν σκέφτονται έτσι...

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 15:22, 16-01-07:

Έτσι την πατάνε όλοι άντρες…για σεξ ξεκινάνε και στο τέλος καταλήγουν να νταντεύουν παιδιά…κάτω από την παντόφλα μας… καλά να πάθετε!!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους