Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,040 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Tα στάδια μιας σχέσης

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 17:28, 11-01-07:

Όλες οι σχέσεις περνάνε από κάποια στάδια. Αρχικά, είναι το στάδιο της γνωριμίας σε φιλικό επίπεδο, στη συνέχεια το στάδιο δημιουργίας της σχέσης όπου τα άτομα αρχίζουν να βγαίνουν πιο συχνά και να περνούν περισσότερες ώρες μαζί, και αργότερα το στάδιο της εδραίωσής της όπου υπάρχει π.χ. η αποκλειστικότητα, η συμβίωση , η σχέση ανακοινώνεται σε τρίτους?
Πόσο χρόνο πιστεύετε ότι διαρκεί στην πράξη το κάθε ένα από αυτά?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη princess : 11-01-07 στις 17:31.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 17:34, 11-01-07:

Θες να γράφεις με πιο μεγάλα γράμματα, γιατί δυσκολεύομαι πολύ και τελικά δεν καταλαβαίνω τι διάβασα...? Και δεν πιστεύω ότι είμαι η μόνη...

Και όσον αφορά στο θέμα μας τώρα, η απάντηση που ζητάς δεν είναι μία και εξαρτάται καθαρά από την ΕΚΑΣΤΟΤΕ περίπτωση........
Φερ' ειπείν, άλλοι γνωρίζονται και τα φτιάχνουν αμέσως, άλλοι ήταν απλοί γνωστοί και τα έφτιαξαν κατόπιν, άλλοι ήταν φίλοι ή "φίλοι" και η λίστα συνεχίζεται....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sunrise : 11-01-07 στις 17:38.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 17:35, 11-01-07:

νομίζω πως εξαρτάται από τα άτομα και τις αποφάσεις του....
δλδ εγώ πριν τα φτιάξω με τον φίλο μου ,καναμε πολύ παρέα για 2 μήνες...οπότε ήξερε σε γενικές γραμμές ο ένας τον άλλον.
όταν τα φτιαξαμε, τον πρώτο καιρό μαθαίναμε ο ένας τον άλλον σε άλλους τομείς...στην μαμα του το είχαμε πει αμέσως.... στους γονεις μου μετά από 2 μήνες(είναι λίγο πιο αυστηροί)

από την άλλη ο φίλος της αδελφής μου δεν θέλει σε καμία περίπτωση να μάθει η μάνα του για την αδελφή μου προς το παρόν η αδελφ΄η μου το ανέχεται

εξαρτάται από τα άτομα ,τον χαρακτήρα ,πόσο άνετα νιώθουν μαζί και τον τρόπο που σκέφτονται

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 17:40, 11-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από violetta
Θες να γράφεις με πιο μεγάλα γράμματα, γιατί δυσκολεύομαι πολύ και τελικά δεν καταλαβαίνω τι διάβασα...? Και δεν πιστεύω ότι είμαι η μόνη...
Ctrl++

Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 17:42, 11-01-07:

Χαχα, μαγικό ήταν!
Αν και δεν είναι "ευγενικό" να "υποχρεώνεις τον άλλο να πατάει κουμπιά για να διαβάσει εσένα μόνο...άποψή μου πάντα!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 17:46, 11-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από violetta
Χαχα, μαγικό ήταν!
Αν και δεν είναι "ευγενικό" να "υποχρεώνεις τον άλλο να πατάει κουμπιά για να διαβάσει εσένα μόνο...άποψή μου πάντα!
Εγώ συμφωνώ μαζί σου, γενικώς δεν είναι καλό να κουράζουμε τον άλλο, γι'αυτό είμαι αντίθετη στο να χρησιμοποιεί κάποιος σε ολόκληρο ποστ διαφορετικό μέγεθος, χρώμα, γραμματοσειρά κλπ απ'ότι το προεπιλεγμένο. Άσε που χαλάει την ομοιομορφία του site αυτό (αλλού μικρά, αλλού μωβ, αλλού ροζ, αλλού μεγάλα, αλλού bold κλπ)...
Απλά, μιας και αναφέρθηκε, βρήκα την ευκαιρία να ενημερώσω για αυτή τη συντόμευση γιατί γενικώς βοηθάει (πχ σε κάποια sites είναι γενικώς μικρό το κείμενο)

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 18:10, 11-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από princess
Όλες οι σχέσεις περνάνε από κάποια στάδια. Αρχικά, είναι το στάδιο της γνωριμίας σε φιλικό επίπεδο, στη συνέχεια το στάδιο δημιουργίας της σχέσης όπου τα άτομα αρχίζουν να βγαίνουν πιο συχνά και να περνούν περισσότερες ώρες μαζί, και αργότερα το στάδιο της εδραίωσής της όπου υπάρχει π.χ. η αποκλειστικότητα, η συμβίωση , η σχέση ανακοινώνεται σε τρίτους?
Πόσο χρόνο πιστεύετε ότι διαρκεί στην πράξη το κάθε ένα από αυτά?

Γενικοτερα και μιλωντας καθαρα για εμενα δεν υπαρχει προκαθορισμενος χρονος στο ποσο διαρκει το καθενα απο αυτα τα "σταδια".
Και να προσθεσω οτι το φιλικο σταδιο δεν ισχυει παντα...Σε εμενα τουλαχιστον δεν ισχυε ποτε.
Στην θεση του ηταν καλυτερα το "γνωριμια-παρεα"...Γιατι για να βαλω καποιον στο φιλικο κυκλο ειναι πολυ δυσκολο.

Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 21:23, 11-01-07:

Στην θεση του ηταν καλυτερα το "γνωριμια-παρεα"...Γιατι για να βαλω καποιον στο φιλικο κυκλο ειναι πολυ δυσκολο.
Αυτό εννοούσα κι εγώ, τη γνωριμία-παρέα.., όχι δηλαδή το να βάλεις κάποιον κατανάγκην στο φιλικό σου κύκλο.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 21:27, 11-01-07:

Δεν είναι δυνατόν να υπάρξει συγκεκριμένος χρόνος που διαρκεί το καθένα, διότι τότε όλες οι σχέσεις θα διαρκούσαν το ίδιο...

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 21:57, 11-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από princess
Αυτό εννοούσα κι εγώ, τη γνωριμία-παρέα.., όχι δηλαδή το να βάλεις κάποιον κατανάγκην στο φιλικό σου κύκλο.
A,ok τοτε!
Τοτε μενει το πρωτο που ειπα.δεν υπαρχει προκαθορισμενος χρονος...Μαλιστα μου εχει τυχει σχεση (δεν μπαινω σε λεπτομερειες και δεν μιλαω μονο για παρελθον) οπου με την κοπελα ειμασταν μαζι και προηγουμενος ειχαμε συναντηθει...2-3 φορες...
Σιγουρα ετσι ισως περνεις περισσοτερα ρισκα μιας και δεν "μαθαινεις" τον αλλο και μετα να κανεις κατι, αλλα απο την αλλη προσωπικα ετσι με εξιταρει περισσοτερο και δευτερον ειναι αυτο που λενε στην βραση κολλαει το σιδερο.
Παλιοτερα δεν θα λειτουργουσα ετσι, αλλα πλεον μου προκαλει περισσοτερη αισθηση κατι τετοιο.
σ'αυτο το θεμα εχω γινει περισσοτερο παρορμητικος.
Μεςγαλη ξενερα για εμενα να βαζω πααααντα μπροστα την λογικη και το να ξερω τον αλλο, να τον ψυχολογω κτλ κτλ...
απλως ξερω το γουστο μου,ξερω πολυ καλα να "παιρνω" αμεσως αυτα τα σοιχεια που εχει να μου δωσει ο αλλος...οποτε...

Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 23:48, 11-01-07:

Οταν ημουν μικροτερη πιστευα οτι το ιδανικο ειναι να τα φτιαξεις με καποιον που προηγουμενως ηταν φιλος σου και τον ηξερες πολυ καλα..Μετα απο διαφορες εμπειριες καταλαβα οτι το καλυτερο ειναι να μη ξερεις και τοσο καλα τον αλλον...Αλλα μεσα απο τη σχεση τα ατομα να γνωριστουν καλυτερα και να εξερευνα ο ενας τον αλλο...Νομιζω πως ειναι πιο ενδιαφερον σιγα σιγα να γνωριζεις τον αλλο,και να σε γνωριζει και αυτος,παρα να τον ξερεις απ'εξω και ανακατοτα και υστερα να προκυψει το ερωτικο...Βεβαια παντα υπαρχουν οι εξεραισεις που επιβεβαιωνουν τον κανονα...(αν και τωρα που το σκεφτομαι δεν υπαρχει κανονας σε αυτο το θεμα)
Οσο για το αν το λες σε τριτα ατομα,πιστευω πως εξαρταται απο τη σχεση που εχεις με τον καθενα...Για παραδειγμα σε γονεις λες απλα οτι εχεις μια σχεση.Δε θεωρω απαραιτητο να γνωριζονται και προσωπικα.Μια σχεση σημερα ειναι αυριο δεν ειναι.(αναλογα και τη σοβαροτητα της καταστασης βεβαιως βεβαιως!).Επειτα,σε φιλους, και εννοω κολλητους,λες τα παντα!Ειναι αυτοι που θα σε βοηθησουν,θα σου πουν την αποψη τους.
Προσωπικη και ταπεινη μου γνωμη υστερα απο εμπειριες...

Παράθεση

RaVeN

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη RaVeN
Ο RaVeN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O RaVeN έγραψε στις 15:49, 13-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Paty
...το καλυτερο ειναι να μη ξερεις και τοσο καλα τον αλλον...Αλλα μεσα απο τη σχεση τα ατομα να γνωριστουν καλυτερα και να εξερευνα ο ενας τον αλλο...Νομιζω πως ειναι πιο ενδιαφερον σιγα σιγα να γνωριζεις τον αλλο,και να σε γνωριζει και αυτος,παρα να τον ξερεις απ'εξω και ανακατοτα και υστερα να προκυψει το ερωτικο...
+1

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:23, 16-01-07:

Πάντως, παιδιά, μερικές φορές οι σχέσεις εξελίσσονται τόσο απρόβλεπτα...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:24, 16-01-07:

Όλα σχετικά είναι. Εγώ το μωρό μου το γνώρισα ονλάϊν, όπως έχω πει και αλλού, σε μια περίοδο που είχα ήδη μια σχέση που όμως πήγαινε χάλια και ήμουν στα χωρίσματα (αυτό μάλλον δεν το έχω πει ), βγήκαμε μετά από μια εβδομάδα συνομιλιών, ειδωθήκαμε και πέσαμε κάτω αμφότεροι, στις 2 ώρες καφέ με φίλησε, μετά από μία εβδομάδα χώρισα (και είχα τις κολλητές μου με υπογλώσσια! ), την επόμενη μέρα κάναμε έρωτα για πρώτη φορά κι έκτοτε είμαστε μαζί (αν και έχουμε χτυπήσει και κάνα δύο σύντομους χωρισμούς ). Μπορείς εσύ να μου βγάλεις κανόνα απ' αυτή την ..σχεσοφρένεια;

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 12:42, 16-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Όλα σχετικά είναι. Εγώ το μωρό μου το γνώρισα ονλάϊν, όπως έχω πει και αλλού, σε μια περίοδο που είχα ήδη μια σχέση που όμως πήγαινε χάλια και ήμουν στα χωρίσματα (αυτό μάλλον δεν το έχω πει ), βγήκαμε μετά από μια εβδομάδα συνομιλιών, ειδωθήκαμε και πέσαμε κάτω αμφότεροι, στις 2 ώρες καφέ με φίλησε, μετά από μία εβδομάδα χώρισα (και είχα τις κολλητές μου με υπογλώσσια! ), την επόμενη μέρα κάναμε έρωτα για πρώτη φορά κι έκτοτε είμαστε μαζί (αν και έχουμε χτυπήσει και κάνα δύο σύντομους χωρισμούς ). Μπορείς εσύ να μου βγάλεις κανόνα απ' αυτή την ..σχεσοφρένεια;
Τι ωραια ιστορια!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:08, 16-01-07:

Αλήθεια σ' άρεσε; Γενικά αποφεύγω να την λέω, νομίζω πως θα με κοιτάνε όλοι κάπως μετά!

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 13:29, 16-01-07:

Οχι εμενα αληθεια μου αρεσε!! Αυτες οι περιεργες ειναι οι καλυτερες!

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 13:40, 16-01-07:

τα στάδια μιας σχέσης είναι:

ντροπαλό σεξ - άγριο σεξ - γλυκό σεξ - σεξ - συνηθισμένο σεξ - βαρετό σεξ - no σεξ

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 13:49, 16-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos
τα στάδια μιας σχέσης είναι:

ντροπαλό σεξ - άγριο σεξ - γλυκό σεξ - σεξ - συνηθισμένο σεξ - βαρετό σεξ - no σεξ

Μηπως μπερδεψες τη σχεση με το σεξ;;Εκτος και αν για σενα ειναι ενα και το αυτο

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 23:56, 17-03-12:

Από τη γλυκάδα και το πάθος της σχέσης στο κρέμασμα της σχέσης!

..............................................................................................................................................................................................................................................

Εγω ρίξει το γέλιο με τα παρακάτω στάδια και τα σκίτσα που τα συνοδεύουν....
Τα στάδια της σχέσης

1. Το πρώτο ραντεβού
2. Love is in the air
3. Η οικειότητα
4. Η υπερβολική οικειότητα
5. Η πτώση
6. Ο χωρισμός
7. Η επανασύνδεση
8. Ο Γάμος

Λέτε να ισχύουν;;;;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 23:58, 17-03-12:

οπως και να χει οι περισσοτερες σχεσεις καταληγουν σε ενα απλο : αντιο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 00:43, 18-03-12:

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  love_story600_127810_594064.jpg
Εμφανίσεις:  49
Μέγεθος:  56,8 KB

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aggeloydi ghino

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη aggeloydi ghino
H aggeloydi ghino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H aggeloydi ghino :) έγραψε στις 21:12, 11-10-12:

γνωρησα ενα παιδι στο δυαδικτιο. δεν μηλαγαμε στο chat, αλλα ειχε κοινο εντιαφερον με μενα, και με καιρδισε σε αυτο. μετα απο μια βδομαδα οχι νωριτερα βγηκαμε για καφε, και μηλαγαμε για δουλεια του που με εντιεφερε σαν αντικειμενο, και γελαγαμε περασαμε καλα. ξαναχαθηκε και μετα απο μια βομαδα με βρισκει για να ξαναβγουμε. δεχτηκα και περασαμε καλα, στα ιδια επιπεδα, το κεντρο της σιζητισης, η δουλεια του. μηλαγαμε κι για αλλα θεματα βεβαιως.πολυ φιλικη προσεγκιση εκ μερους του. ειμαι στο πρωτο σταδιο φιλιας η ειναι η ιδεα μου ; το λεω γιατι ειναι μια βδομαδα που περναει και δεν βρεθηκαμε. ( αλλα μια δυο φωρες μιλησαμε στο CHAT. (το μονο που μπορω να πω ειναι οτι μαλλον του χαρακτηρα του οσο μηλουσε ( και μηλουσε ασταματητα) με ακουμπουσε στο χερι.
ειναι πρωτο σταδιο φιλιας η ο τιπος δεν εντιαφερεται για μενα απλως περναει την ωρα του, εντιαφερεται για παρεα, και δεν εχει εσθηματα;

Παράθεση

Sal Paradise

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Sal Paradise
Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πιλότος . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

O Sal Paradise - έγραψε στις 21:23, 11-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από aggeloydi ghino
(το μονο που μπορω να πω ειναι οτι μαλλον του χαρακτηρα του οσο μηλουσε ( και μηλουσε ασταματητα) με ακουμπουσε στο χερι.
ειναι πρωτο σταδιο φιλιας η ο τιπος δεν εντιαφερεται για μενα απλως περναει την ωρα του, εντιαφερεται για παρεα, και δεν εχει εσθηματα;

και τι ειμαστε? μηπως μελλοντολογοι ή στατιστικολογοι!?

Ωραια,λοιπον...Το 90% των κατασκευαστων συστηνουν προφυλαξεις,ειτε συναισθηματικες ειτε... durex!

Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Νεογέννητος
Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 843 μηνύματα.

O Νεογέννητος έγραψε στις 21:48, 11-10-12:

Αν φιλοσοφούσατε με τον ίδιο ζήλο για τα στάδια του πνεύματος, της γνώσης, του λόγου, ο κόσμος μας θα ήταν ένα στάδιο... πιο ψηλά.

Παράθεση

aggeloydi ghino

Νεοφερμένος

H aggeloydi ghino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H aggeloydi ghino :) έγραψε στις 21:51, 11-10-12:

συγνωμη που τοσο χαμηλα επεσα στα ματια σας. αληθεια ειναι οτι με απασχολει το πνευματικο μου κομματι και ασχολουμε με εσοτερισμο.

Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Νεογέννητος
Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 843 μηνύματα.

O Νεογέννητος έγραψε στις 21:54, 11-10-12:

Οκ.

Υ.Γ. Δεν αναφερόμουν μόνο σ' εσένα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νεογέννητος : 11-10-12 στις 22:00.
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 22:13, 11-10-12:

Το στάδιο της "φιλίας" νομίζω δεν είναι καλό, αμα δεν ξεκινήσει από την αρχή σαν κάτι ερωτικό πως να εξελιχθεί μετά? Εγώ τα στάδια τα βάζω κάπως έτσι χοντρικά:
1) Γνωριμία και πρώτα ραντεβού, συνήθως και οι δύο είναι ψεύτικοι σε κάποιο βαθμό, προσπαθούν να κάνουν εντύπωση και να κερδίσουν τον άλλο. Μέσος χρόνος διάρκειας: 3-4 μήνες.
2) Προσπάθεια σταθεροποίηση της σχέσης, συνήθως μετά από συζήτηση που έχει προηγηθεί για τον ορισμό των "κανόνων", αραίωση των ραντεβού και μείωση της ψευτιάς. Με μικρά βήματα ανοίγεται ο ένας στον άλλο. Μέσος χρόνος διάρκειας: μέχρι να κλείσει χρόνος.
3) Η άνετη φάση. Μετά την πρώτη επέτειο συνήθως υπάρχει λιγότερη ντροπή και μυστικότητα, λιγότερο ξύρισμα ποδιών και γενικά όλα είναι πιό χαλαρά. Μέσος χρόνος: άγνωστο, ελάχιστος λογικός χρόνος: μερικοί μήνες
4) Αν όλα πάνε καλά, από εδώ και πέρα εξελίσσονται τα πράγματα σε κάτι πιό μόνιμο, με γνωριμίες συγγενών, συγκατοίκιση και μοιρασιά ευθυνών νοικοκυριού. Μέσος χρόνος διάρκειας: άγνωστο, ελάχιστος λογικός χρόνος: 1-2 χρόνια, να βεβαιωθούμε πως η συμβίωση αντέχει
5) Εδώ έρχονται γάμοι, παιδιά και τα λοιπά. Πάλι άγνωστος ο χρόνος, λογικά όταν έχουν λεφτά ή όταν μπορούν να δανειστούν λεφτά.

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 22:22, 11-10-12:

γνωριμια, ενθουσιασμος, παθος, σχεση, χωρισμος

Παράθεση

aggeloydi ghino

Νεοφερμένος

H aggeloydi ghino :) έγραψε στις 22:23, 11-10-12:

μα ενας αντρας αμα δεν σε φιλησει απο την πρωτη συναντιση η δευτερη, δεν ειναι ερωτικο , αρα ειναι κακο? δεν συμφωνω. υπαρχει αναγκη να μαθεις λιγο τον αλλον να αποκτισεις οικιοωτητα. το οτι τοσες μερες δεν επικεινωνει με προβληματιζει. μαλλον δεν ειναι αμοιβεα τα εσθηματα. δεν υπαρχει ουτε πρωτο σταδιο εδω

Παράθεση

aggeloydi ghino

Νεοφερμένος

H aggeloydi ghino :) έγραψε στις 22:25, 11-10-12:

να μας λοιπει ο χωρισμος, μπορουμε να ζησουμε και χωρις αυτο το σταδιο

Παράθεση

Sal Paradise

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Sal Paradise
Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πιλότος . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

O Sal Paradise - έγραψε στις 22:27, 11-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Το στάδιο της "φιλίας" νομίζω δεν είναι καλό, αμα δεν ξεκινήσει από την αρχή σαν κάτι ερωτικό πως να εξελιχθεί μετά? Εγώ τα στάδια τα βάζω κάπως έτσι χοντρικά:
1) Γνωριμία και πρώτα ραντεβού, συνήθως και οι δύο είναι ψεύτικοι σε κάποιο βαθμό, προσπαθούν να κάνουν εντύπωση και να κερδίσουν τον άλλο. Μέσος χρόνος διάρκειας: 3-4 μήνες.
2) Προσπάθεια σταθεροποίηση της σχέσης, συνήθως μετά από συζήτηση που έχει προηγηθεί για τον ορισμό των "κανόνων", αραίωση των ραντεβού και μείωση της ψευτιάς. Με μικρά βήματα ανοίγεται ο ένας στον άλλο. Μέσος χρόνος διάρκειας: μέχρι να κλείσει χρόνος.
3) Η άνετη φάση. Μετά την πρώτη επέτειο συνήθως υπάρχει λιγότερη ντροπή και μυστικότητα, λιγότερο ξύρισμα ποδιών και γενικά όλα είναι πιό χαλαρά. Μέσος χρόνος: άγνωστο, ελάχιστος λογικός χρόνος: μερικοί μήνες
4) Αν όλα πάνε καλά, από εδώ και πέρα εξελίσσονται τα πράγματα σε κάτι πιό μόνιμο, με γνωριμίες συγγενών, συγκατοίκιση και μοιρασιά ευθυνών νοικοκυριού. Μέσος χρόνος διάρκειας: άγνωστο, ελάχιστος λογικός χρόνος: 1-2 χρόνια, να βεβαιωθούμε πως η συμβίωση αντέχει
5) Εδώ έρχονται γάμοι, παιδιά και τα λοιπά. Πάλι άγνωστος ο χρόνος, λογικά όταν έχουν λεφτά ή όταν μπορούν να δανειστούν λεφτά.
χρονοδιαγραμμα τυπου...καλατραβα??

Παράθεση

άντζυ

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 475 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 22:37, 11-10-12:

Δεν νομίζω ότι μπορείς να βάλεις χρονικά πλαίσια στα στάδια μιας σχέσης...όλα κυλούν και εξελίσσονται μόνα τους και φυσικά....δεν μπορούμε ούτε να τα περιορίσουμε ούτε και να τα παρατείνουμε...ότι είναι να γίνει θα γίνει..!

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 23:30, 11-10-12:

Ε, αμα είναι όλοι να λέτε δεν μπαίνουν χρονικά περιθώρια δεν υπάρχει θέμα συζήτησης. Το πρώτο ποστ λέει να προσδιορίσουμε τα στάδια και το χρόνο κατά τη γνώμη μας, όχι να λέμε "αυτό δεν γίνεται".

Παράθεση

άντζυ

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 475 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 10:06, 12-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Ε, αμα είναι όλοι να λέτε δεν μπαίνουν χρονικά περιθώρια δεν υπάρχει θέμα συζήτησης. Το πρώτο ποστ λέει να προσδιορίσουμε τα στάδια και το χρόνο κατά τη γνώμη μας, όχι να λέμε "αυτό δεν γίνεται".
ο καθένας μπορεί να λέει αυτό που πιστεύει..Δεν θα συμφωνήσουμε ντε και καλά με το αρχικό post....

Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη italian
Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε στις 10:51, 13-03-13:

Αρχικό Στάδιο (Da Luz): Αδιευκρίνιστης ερωτικής έλξης, ταχυκαρδίας, γλυκήτητας που κατακλύζει το κορμί σου, έντονης συναισθηματικής όρεξης και έμπνευσης.

Κύριο Στάδιο (Maracana): Κοινής πορείας με αλληλοδιαπιστωμένα και εσωτερικά ξεκαθαρισμένα τα του πρώτου σταδίου.

Γαμήλιο Στάδιο Τελικού (Θέατρο των Ονείρων): Προαιρετικό, εθιμο-τυπικό.

Οι χρόνοι ποικίλουν. Κυρίως με βάση τις ιδιαιτερότητες κάθε ανθρώπου. Προσωπικά το πρώτο το θέλω σύντομο, το κύριο να κρατήσει το καλύτερο δυνατό για αμφότερους, το τρίτο, αν μια σχέση φτάσει ως εκεί, αποτελεί μια τυπική διαδικασία εδραίωσης-επιβεβαίωσης της σχέσης στην κοινωνία.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 03:40, 14-03-13:

1. Περίοδος ζευγαρώματος.

2. Μουγκανίζεις πυρετωδώς σε μια προσπάθεια να προσελκύσεις ένα μελλοντικό σύντροφο.

3. Possible mate detected!!!

4.

5. *censored*

6. Profit!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους