Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο είναι το τέλειο σώμα για εσάς;

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 16:34, 04-08-08:

Επιστροφη στο θέμα με δροσερό (όσο και αντιπροσωπευτικό) παράδειγμα των προτιμησεών μου

Jessica Alba ! (κι απο μπρός και απο πίσω, ειδικά με σορτσακι χορου)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κρινάκι

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Κρινάκι
H Κρινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Κρινάκι έγραψε στις 17:03, 04-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Καλώς ήρθες Κρινάκι με τον ιδιαίτερο τρόπο γραφής σου

Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να θεωρείς τα αρχαία ελληνικά αγάλματα ότι έχουν τέλειο σώμα γιατί με αυτό το πρότυπο μεγάλωσες; Θα έλεγα δηλαδή ότι αν μεγάλωνες στο Μαρόκο που για αυτούς η παχουλούλα γυναίκα δηλώνει καλή υγεία και χρήμα, μάλλον θα προτιμούσες κάτι με περισσότερα κιλάκια

Κοῖτα ἐγώ μίλησα για ἁρμονία τοῦ σώματος. Ὄχι γιά τό ποιό σῶμα εἶναι ὄμορφο. Ἀπ' ὅτι κατάλαβα σχεδόν ὅλοι μιλάτε γιά τό ποιό σῶμα εἶναι ὡραῖο καί ὄχι γιά τό ποιό εἶναι τέλειο. Ἄλλο ἀρμονία-τελειότητα καί ἄλλο ὀμορφιά. Ἡ ἁρμονία-τελειότητα εἶναι ἀντικειμενική. Ἡ ὀμορφιά ὅμως εἶναι τελείως ὑποκειμενική. Κάτι πού θεωρῶ ἐγώ ὀμορφο καί μοῦ ἀρέσει πολύ μπορεῖ γιά κάποιον ἄλλον νά εἶναι ἀπαίσιο καί ἀπαράδεκτο. Αὐτό συμβαίνει γιατί ἀλλα κριτήρια ἔχω ἐγώ μέ τά ὀποῖα καθορίζω τί εἶναι ὄμορφο γιά μένα καί διαφορετικά οἱ υπόλοιποι. Θά ἤθελα νά σάς παραθέσω ἕνα ἀπόσπασμα ἀπό τό βιβλίο τοῦ Guthrie, Σωκράτης, τό ὁποῖο θεωρῶ ὅτι ταιριάζει μέ τό θέμα μας καί εἰλικρινά θά μέ ἐνδιέφεραν πολύ τά σχόλιά σας. Ἐλπίζω νά σάς ἀρέσει:

Ἡ ἐξωτερική ἐμφάνιση τοῦ Σωκράτη.

Ὅλοι γενικῶς συμφωνοῦν ὅτι στήν ἐμφάνιση ὁ Σωκράτης ἧταν ἐξαιρετικά ἄσχημος, ἀλλά ὅτι ἡ ἀσχήμια του ἦταν γοητευτική. Τά κύρια χαρακτηριστικά του ἦταν μιά πλατιά, πλακουτσωτή καί γυριστή μύτη, μάτια γουρλωτά, χοντρά, σαρκώδη χείλη καί " μιά μᾶλλον ἀνοικονόμητη κοιλιά", ὅπως ὁ ἴδιος τή χαρακτηρίζει στό Συμπόσιο τοῦ Ξενοφῶντα (2,1. Κοιτοῦσε τούς ἄλλους μ' ἕναν ἐντελῶς ἰδιαίτερο τρόπο, πού τούς ἔμενε ἀξέχαστος, ἀλλά πού δύσκολα περιγράφεται. Διαβάζουμε ὅτι " συνήθιζε νά τούς ἀτενίζει μέ ὀρθάνοιχτα μάτια", "ἔριχνε , ὅπως ἦταν ἡ συνήθειά του, γρήγορες ματιές μέ χαμηλωμένο τό κεφάλι σάν ταῦρος", καί ὅτι "κοιτοῦσε λοξά". καυχιόταν στ' ἀστεῖα ὅτι μέ μάτια τόσο πεταγμένα πρός τά ἔξω μποροῦσε νά ἔχει εὐρύτερο ὀπτικό πεδίο πρός τά πλάγια ἀπ' ὅ, τι οἱ περισσότεροι ἄνθρωποι. Οἱ φίλοι του τόν παρομοίαζαν μέ σάτυρο καί μέ σελάχι. Στό Συμπόσιο (κεφ.V) ὁ Ξενοφῶν περιγράφει ἕναν διασκεδαστικό διαγωνισμό ὀμορφιάς ἀνάμεσα στόν Σωκράτη καί τόν ὄμορφο Κριτόβολο, ὁ ὁποῖος τόν προκαλεῖ νά τοῦ άποδείξει μέ τή συνηθισμένη του μέθοδο τῶν ἐρωταποκρίσεων ὅτι εἶναι ὀμορφότερος ἀπό αὐτόν. ("Μόνον", προσθέτει, "να φέρουμε τό φῶς πιό κοντά".) Ἔτσι ὁ Σωκράτης ἀρχίζει:
Σ: Νομίζεις λοιπόν ὅτι μόνο στόν ἄνθρωπο ὑπάρχει ἡ ὀμορφιά, ἤ καί σέ ἄλλα πράγματα;
Κ: Πιστεύω ὅτι ὑπάρχει καί στό ἄλογο καί στό βόδι καί σέ πολλά ἄψυχα πράγματα. Ξέρω, γιά παράδειγμα, πώς ὑπάρχει καί ἀσπίδα ὡραία καί ξίφος ὡραῖο καί δόρυ.
Σ: Καί πῶς εἶναι δυνατό νά εἶναι ὅλα αὐτά ὡραῖα, μολονότι δέν ἔχουν καμιά ὁμοιότητα ἀναμεταξύ τους;
Κ: Ἄν εἶναι καλά φτιαγμένα γιά τό σκοπό πού χρησιμοποιοῦμε τό καθένα ἀπό αὐτά, ἤ ἄν ἀπό τή φύση τους εἶναι πλασμένα ἔτσι ὥστε νά ἐξυπηρετοῦν τίς ἀνάγκες μας, τότε εἶναι ὠραῖα.
Σ: Γιατί λοιπόν χρειαζόμαστε τά μάτια;
Κ: Εἶναι φανερό: γιά νά βλέπουμε.
Σ: Ἐν τοιαύτη ὅμως περιπτώσει τά μάτια μου πρέπει νά εἶναι ὀμοφότερα ἀπό τά δικά σου, γιατί τά δικά σου βλέπουν μόνο μπροστά, ἐνῶ τά δικά μου , ἐπειδή εἶναι τόσο πεταγμένα πρός τά ἔξω, βλέπουν καί πρός τά πλάγια.
Κ: Θέλεις νά πεῖς ὅτι ὁ κάβουρας ἔχει τά ὠραιότερα μάτια ἀπό ὅλα τά ζῶα;
Σ: Ἀσφαλῶς, γιατί ἀπό τή φύση τους τά μάτια του εἶναι καί πολύ δυνατά.
Κ: Ἐντάξει, ἀλλά τίνος ἡ μύτη εἶναι πιό ὠραία, ἡ δικιά σου ἤ δικιά μου;
Σ: Ἐγώ νομίζω ἡ δικιά μου, ἄν βέβαια οἱ θεοί μᾶς ἔδωσαν τίς μύτες γιά νά ὀσφραινόμαστε. Γιατί τά δικά σου ρουθούνια βλέπουν πρός τή γῆ, ἐνῶ τά δικά μου γυρίζουν πρός τά πάνω, ὤστε νά δέχονται ἀπό παντοῦ τίς ὀσμές.
Κ: Μά πῶς μπορεῖ μιά σιμή μύτη νά εἶναι ὡραιότερη ἀπό μιά ἴσια;
Σ: Μπορεῖ, γιατί δέν ἐμποδίζει τά μάτια, ἀλλά τά ἀφήνει ἐλεύθερα νά βλέπουν ὅ, τι θέλουν, ἐνῶ ἠ μύτη μέ τό κανονικό ὕψος τά χωρίζει σάν τεῖχος, σάν νά ἤθελε νά τά ἐμποδίσει νά βλέπουν.
Κ: Γιά τό στόμα πάντως δέν ἀντιλέγω° γιατί ἄν τό στόμα ἔχει γίνει γιά νά δαγκώνει, ἐσύ θά μποροῦσες νά δαγκώσεις ἔνα πολύ μεγαλύτερο κομμάτι ἀπ' ὅ, τι ἐγώ.
Σ: Καί ἐπειδή ἔχω παχιά χείλη, δέν νομίζεις ὅτι τό φιλί μου εἶναι τρυφερότερο ἀπό τό δικό σου;
Κ: Σύμφωνα μέ τά λόγια σου φαίνεται ὅτι τό στόμα μου εἶναι ἀσχημότερο καί ἀπό τό στόμα τοῦ γαϊδάρου.
Σ: Κι αὐτό δέν εἶναι τρανή ἀπόδειξη ὅτι ἐγώ εἶμαι πιό ὄμορφος ἀπό σένα; Ὅτι δηλαδή καί οἱ Ναϊάδες, πού εἶναι θεές, γεννοῦν τούς Σιληνούς, οἱ ὁποῖοι μοιάζουν περισσότερο μέ μένα παρά μέ σένα.
Κ: Παραιτοῦμαι. Ἄς γίνει ὅμως ἡ ψηφοφορία γιά νά δῶ τό ταχύτερο τί πρόστιμο πρέπει νά πληρώσω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 17:15, 04-08-08:

Ενδιαφερον διαλογος Κρινακι

Ο Σωκρατης τον επεισε τελικα....δεδομενου οτι δεχομαστε την παραδοχη οτι η ομορφια προερχεται/ταυτιζεται με την λειτουργικοτητα ομως..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 19:30, 04-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κρινάκι
Θά ἤθελα νά σάς παραθέσω ἕνα ἀπόσπασμα ἀπό τό βιβλίο τοῦ Guthrie, Σωκράτης, τό ὁποῖο θεωρῶ ὅτι ταιριάζει μέ τό θέμα μας καί εἰλικρινά θά μέ ἐνδιέφεραν πολύ τά σχόλιά σας.
Πειστηκα. Θα βρώ μια γυναικα με ομορφιά σαν του Σωκράτη. Επειδή όλοι οι άλλοι (οι άσχετοι) δεν θα είναι στην ανώτερη θέση να την εκτιμήσουν, θα ειμαι ο μονος που θα της προτεινει γάμο. Κι ο παμπλουτος μπαμπας της θα μου δώσει το μισό νησί τους,που είναι δικο του...;;

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:07, 20-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από μάρα_κουταμάρα
Άλλο παράδειγμα, ο Μπουγιούρης, γενικά θεωρείται ωραίος (καλά εμένα δεν μ'αρέσει) αλλά είναι δυνατόν καμμία να μην έχει προσέξει ότι είναι τραγικά αλίθορος;!
Εγω...

Αρχική Δημοσίευση από Κρινάκι
Κοῖτα ἐγώ μίλησα για ἁρμονία τοῦ σώματος. Ὄχι γιά τό ποιό σῶμα εἶναι ὄμορφο. Ἀπ' ὅτι κατάλαβα σχεδόν ὅλοι μιλάτε γιά τό ποιό σῶμα εἶναι ὡραῖο καί ὄχι γιά τό ποιό εἶναι τέλειο. Ἄλλο ἀρμονία-τελειότητα καί ἄλλο ὀμορφιά. Ἡ ἁρμονία-τελειότητα εἶναι ἀντικειμενική. Ἡ ὀμορφιά ὅμως εἶναι τελείως ὑποκειμενική. Κάτι πού θεωρῶ ἐγώ ὀμορφο καί μοῦ ἀρέσει πολύ μπορεῖ γιά κάποιον ἄλλον νά εἶναι ἀπαίσιο καί ἀπαράδεκτο. Αὐτό συμβαίνει γιατί ἀλλα κριτήρια ἔχω ἐγώ μέ τά ὀποῖα καθορίζω τί εἶναι ὄμορφο γιά μένα καί διαφορετικά οἱ υπόλοιποι.
Σιγουρα η ομορφια ειναι κυριως υποκειμενικη....
Αλλα επισης σιγουρο ειναι οτι κατι αρμονικο-τελειο συνεπαγεται πως ειναι και ομορφο....(εδω παρατηρει κανεις και την "αντικειμενικοτητα" του ομορφου)...απλα δε συμβαινει και το αντιθετο παντα....

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 23:04, 20-08-08:

Toν κοιταξες στο προσωπο ;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κρινάκι

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Κρινάκι
H Κρινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Κρινάκι έγραψε στις 14:21, 21-08-08:

Ποιός εἶναι ὁ Μπουγιούρης?

Παράθεση

giogiz

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giogiz
Ο giogiz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O giogiz Keep Spinning έγραψε στις 19:05, 20-11-08:

Τέλειο σώμα για μένα είναι το σώμα που έχω την εντύπωση πως μου ταιριάζει.Η εικόνα που έχω για τον αληθινό μου εαυτό δηλαδή.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 21:22, 20-06-09:

αν δεν υπαρχει ομορφο προσωπο, τι να το κανεις το σωμα?

ωστοσο αν ειναι να περιγραψω το τελειο για μενα, ειναι ψηλος, πολυ ψηλος βασικα, σταρατη επιδερμιδα και πλατες

ααα και οχι κοκαλιαρης...

τιποτα αλλο θελω??

χμ.. οχι ειμαι καλυμενη

ααα και οσο το δυνατον λιγοτερο τριχωτος γιατι οι μελαχρινοι εχουν ενα προβληματακι...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 20-06-09 στις 21:34.
Παράθεση

metalhead9121 (φλώρα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη metalhead9121
H φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H metalhead9121 γυρισα απο διακοπες οεο έγραψε στις 15:57, 21-06-09:

εγω δεν θελω να ειναι γυμνασμενος......δεν μου αρεσει
μου αρεσει να ειναι κοκαλλιαρης

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 23:03, 21-06-09:

"Ποιο είναι τι τέλειο σώμα για εσάς;" : Εκείνο που υπακούει πάντα...στο μυαλό.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 23:07, 21-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από metalhead
εγω δεν θελω να ειναι γυμνασμενος......δεν μου αρεσει
μου αρεσει να ειναι κοκαλλιαρης

ε ρε πρωτυπα που εχουν οι νεοι σημερα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

metalhead9121 (φλώρα)

Νεοφερμένος

H φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H metalhead9121 γυρισα απο διακοπες οεο έγραψε στις 12:56, 22-06-09:

δεν ειπα οι νεοι ειπα εγω.....

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 12:59, 22-06-09:

μα και συ νεα εισαι

πς. αστειευομουν πριν...

Παράθεση

metalhead9121 (φλώρα)

Νεοφερμένος

H metalhead9121 γυρισα απο διακοπες οεο έγραψε στις 13:01, 22-06-09:

ναι αλλα διαφερω πολυ απο τους υπολοιπους......
BE DIFFERENT

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 13:03, 22-06-09:

...Just like everybody else

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 13:04, 22-06-09:

δατς μαι προμπλεμ, δε φακτ δατ αι αμ ντιφερεντ , του

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:35, 22-06-09:

&

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 13:39, 22-06-09:

Οι οικονες της Νεραιδας μπορω να πω οτι με καλυπτουν απολυτα.
Γενικα θελω το σωμα του/της αλλου-ης να μου δειχνει οτι το περιποιειται και δεν το εχει παρατημενο και οτι ειναι υγιες.(το σωμα)

Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rascal_gd
Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 13:53, 22-06-09:

αν δεν υπαρχει ομορφο προσωπο, τι να το κανεις το σωμα?
Εγω απ'την αλλη εχω χαζεψει πολλες γυναικες που δεν ειχαν ομορφο προσωπο αλλα το σωμα τους τα εσπαγε και με το καταλληλο ντυσιμο, δειχνανε φοβερα.

Μ'αρεσει το σωμα της γυναικας να ειναι πληθωρικο και του αντρα δυνατο και ας υπαρχουν λιγα κιλακια παραπανω.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 14:13, 22-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από rascal_gd
Εγω απ'την αλλη εχω χαζεψει πολλες γυναικες που δεν ειχαν ομορφο προσωπο αλλα το σωμα τους τα εσπαγε και με το καταλληλο ντυσιμο, δειχνανε φοβερα.

Μ'αρεσει το σωμα της γυναικας να ειναι πληθωρικο και του αντρα δυνατο και ας υπαρχουν λιγα κιλακια παραπανω.

και αφου θα ναι χαλια το προσωπο της, τι θα κανεις? θα της φορεσεις κουκουλα??

δε σας καταλαβαινω πως σκεφτεστε τους αντρες...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 14:20, 22-06-09:

E δεν μιλαμε για χαλια προσωπο. Ενα μετριο ισως και λιγο ποιο κατω ισως... Εξαλου ομορφια υπαρχει στο σωμα οπως και στο προσωπο. Μπορει ενα τελειο σωμα να ειναι ενα πολυ ισχυρο αντιβαρο σε μια "σκατοφατσα", να στο πω ετσι...

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 14:25, 22-06-09:

ε οχι!!
απο κατι τετοιους πηρε αξια σα γυναικα και η πετρουλα! ειναι μπαζο σκετο απλα εχει σωμα...

προτιμω ενα ομορφο προσωπακι και ενα φυασιολογικο σωμα. απλα τα πραγματα.

υ.γ. θυμηθηκα τωρα μια συζητηση με εναν πρωην που οταν του χα πει οτι μαρεσει ο volcan οριοταν οτι ηταν σκυλοφατσας. και οταν του πα οτι μαρεσει το σωμα του, γυρναει και μου κανει : '' εεεε εσυ εισαι γυναικα, δεν κοιτανε οι γυναικες σωμα ''

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 14:31, 22-06-09:

Δεν ειμαι και μεγαλος fun του σωματος της Πετρουλας με το ψευτικο μπουστο...

Και μαλλον φανταζομαι τη γυναικα με περισσοτερες καμπυλες.

υγ Ποιος ειναι ο βολκαν;

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 14:35, 22-06-09:

p.s. μολις εμαθα οτι κοπηκα μικροβιολογια.. δεν ειμαι καλα

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 14:41, 22-06-09:

http://media.photobucket.com/image/Volkan%20Demirel/drea2112/3956624798.jpg

Τωρα μηπως εισαι καλυτερα;

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 14:45, 22-06-09:

στον αγωνα με την κροατια δεν ηταν που επαιξε ξυλο??

και μετα εβγαλε και τη μπλουζα...

ωραια βραδια...

υ.γ. μολις εκανε σεισμο.... θελω τη μαμα μου!!

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 14:50, 22-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel

στον αγωνα με την κροατια δεν ηταν που επαιξε ξυλο??

και μετα εβγαλε και τη μπλουζα...

ωραια βραδια...

υ.γ. μολις εκανε σεισμο.... θελω τη μαμα μου!!
χαχαχαχαχ

Χαζουλα.

Νομιζω τοτε ηταν αλλα μη μου τρως το χρονο τωρα με αταλαντους...

Ο σορεντινο της ΑΕΚ πρεπει να ειναι καλυτερος απ'αυτον.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 14:56, 22-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Νωεύς
"Ποιο είναι τι τέλειο σώμα για εσάς;" : Εκείνο που υπακούει πάντα...στο μυαλό.
Συμφωνώ.
Χέρια τρελαμένα

Η θάλασσα έχει κύματα,
η κουταλιά κανένα
και το κορμί που μου 'δωσαν
χέρια έχει τρελαμένα.

Δεν υπακούνε στο μυαλό
σηκώσαν μπαϊράκι,
ακούνε μόνο την ψυχή
και το άσβηστο μεράκι.

Το 'να κρατάει το μάνικο,
το άλλο δουλεύει πένα
και μ' οδηγούν κοπιαστικά
στης μουσικής τη γέννα.

Έχω κοντά μου δυο παιδιά
και μια κυρά ωραία
μα τα λωλά τα χέρια μου
τέλια θέλουν παρέα.
Θ. Παπακωνσταντίνου.

Παράθεση

metalhead9121 (φλώρα)

Νεοφερμένος

H metalhead9121 γυρισα απο διακοπες οεο έγραψε στις 14:59, 22-06-09:

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Marilyn_Manson_Logo09.jpg
Εμφανίσεις:  783
Μέγεθος:  12,6 KB  
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 15:04, 22-06-09:

η αληθεια ναι ειναι, πως αν παω εναν τετοιον στο πατερα μου θα παθει ανακοπη και θα τον χασω...

οποτε παρολο που μαρεσε πολυ () θα πω οχι στον πειρασμο!!!

Παράθεση

metalhead9121 (φλώρα)

Νεοφερμένος

H metalhead9121 γυρισα απο διακοπες οεο έγραψε στις 15:07, 22-06-09:

ναι το βλεπω τρελαινεσαι....
παντως ο δικος μου πατερας τον νοιαζει να ειναι ολυμπιακος και μετα.....
τελωσπαντων δεν θελω να παντρευτω

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 16:05, 22-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από rascal_gd
Για μενα υπαρχουν καποιες κατηγοριες προσωπων.

Υπαρχει προσωπο ωραιο και σεξυ/ελκυστικο.
Υπαρχει προσωπο ασχημο και σεξυ/ελκυστικο.
Υπαρχει προσωπο ωραιο και ξενερωτο/μη ελκυστικο/αδιαφορο/κρυο.
Υπαρχει προσωπο ασχημο και ξενερωτο/μη ελκυστικο/αδιαφορο/κρυο.

Οπότε σε περιπτωση που εχει το ξενερωτο προσωπο, το σωμα δε βλεπω να μου αρκει, κι ας ειναι το καλυτερο του κοσμου.

Παντως με αφορμη λεπτα σωματα, το παρακατω, της Gwen Stefani (No Doubt) ειναι μαλλον το λεπτοτερο οριακα που θα μου αρεσε (γενικα προτιμω οχι τοσο αδυνατα). Σε καποιες αλλες φασεις/φωτογραφιες ειναι πιο αδυνατη και εκει αρχιζει να χαλαει.

To ιδιο και με την Kylie Minogue (αν και επειδη ειναι πινεζα στο υψος, δεν δειχνει κοκκαλιαρα)

Σε συνδυασμο με καλο προσωπο, και γυμνασμενο (αλλα οχι υπερβολικα), της γνωστης τραγουδιστριας Anastacia :

Aλλά αν ηταν να διαλεξω αναμεσα σε πολυ καλο προσωπο + μετριο σωμα, και πολυ καλο σωμα + μετριο προσωπο, θα διαλεγα μαλλον το 1ο. Το σωμα παλευεται και βελτιωνεται. Το προσωπο τσου.Μικροπραγματα μονο.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 16:36, 22-06-09:

Και για να μη νομιζετε οτι εχω κολλημα με ξανθιες :

(ομολογουμενως επιασα τραγουδιτριες ομως , ε ετυχε)

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 16:51, 22-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Για μενα υπαρχουν καποιες κατηγοριες προσωπων.

Υπαρχει προσωπο ωραιο και σεξυ/ελκυστικο.
Υπαρχει προσωπο ασχημο και σεξυ/ελκυστικο.
Υπαρχει προσωπο ωραιο και ξενερωτο/μη ελκυστικο/αδιαφορο/κρυο.
Υπαρχει προσωπο ασχημο και ξενερωτο/μη ελκυστικο/αδιαφορο/κρυο.

Οπότε σε περιπτωση που εχει το ξενερωτο προσωπο, το σωμα δε βλεπω να μου αρκει, κι ας ειναι το καλυτερο του κοσμου.
Αρχίζω να ανησυχώ, διότι θα συμφωνήσω μαζί σου ... μόνο που δεν θα περιόριζα τις κατηγορίες στο πρόσωπο μόνο, αλλά στο σύνολο.

Έχει τύχει να δω κοπέλα στην παραλία, που είχε ένα σωματάκι μια χαρά αρμονικό και ένα προσωπάκι επίσης μια χαρά και μου έβγαζε (και στους άντρες της παρέας) κάτι κρυοκ@λε
Αντίθετα μια άλλη κοπελίτσα, που δεν ήταν και το σούπερ σώμα, είχε ένα γλυκό προσωπάκι και μπόλικη τσαχπινιά ... ήταν πολύ πιο σέξυ από την ωραία πλην ξενερουά φίλη της.

Aλλά αν ηταν να διαλεξω αναμεσα σε πολυ καλο προσωπο + μετριο σωμα, και πολυ καλο σωμα + μετριο προσωπο, θα διαλεγα μαλλον το 1ο. Το σωμα παλευεται και βελτιωνεται. Το προσωπο τσου.Μικροπραγματα μονο.
Κι εγώ το πρόσωπο θα διάλεγα .... θα ξαναπώ ότι ανησυχώ που συμφωνούμε!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 17:05, 22-06-09:

Συγγνωμη αλλα γιατι ασχολουμαστε με το προσωπο σε αυτο το thread?
Αφου μιλαμε και μιλαει καθαρα για σωματα...
Τι τυπος σωματος μας αρεσει!
Δεν ειναι αναγκη να το βαζουμε σε συναρτηση με προσωπο, προσωπικοτητα κτλ.
Σαν σωμα τι μας αρεσει.Κοντο ψηλος, χοντρος, στεκα, φετες,γυμνασμενος απλα, ανορεξικος κτλ κτλ κτλ.

Ετσι κι αλλιως νομιζω πως υπαρχει αλλο thread για το τι προτιμαει καποιος απο τα δυο.

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 17:16, 22-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από The Djinn
Συγγνωμη αλλα γιατι ασχολουμαστε με το προσωπο σε αυτο το thread?
Αφου μιλαμε και μιλαει καθαρα για σωματα...
Σαν σωμα τι μας αρεσει.Κοντο ψηλος, χοντρος, στεκα, φετες,γυμνασμενος απλα, ανορεξικος κτλ κτλ κτλ.

Ετσι κι αλλιως νομιζω πως υπαρχει αλλο thread για το τι προτιμαει καποιος απο τα δυο.
Ok ... μας επαναφέρεις στην τάξη!
In that case.... θα πω το εξής: ένα καλογυμνασμένο (χωρίς υπερβολές φουσκωμάτων) σώμα θα το κοιτάξω ... ναι, ναι θα το κοιτάξω, όπως όλοι άλλωστε.
Γενικά μου αρέσει στους άντρες να έχουν πλάτες και να μην πετάει η "μπάκα" σαν να είναι στον 5 μήνα εγκυμοσύνης. Δεν με ενοχλούν τα στραβά ποδαράκια, σε μερικούς τα βρίσκω και σέξυ ...
Με ενοχλούν τα υπερβολικά ποντίκια και οι χοντροί λαιμοί!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 17:18, 22-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Αρχίζω να ανησυχώ, διότι θα συμφωνήσω μαζί σου ... μόνο που δεν θα περιόριζα τις κατηγορίες στο πρόσωπο μόνο, αλλά στο σύνολο.

Έχει τύχει να δω κοπέλα στην παραλία, που είχε ένα σωματάκι μια χαρά αρμονικό και ένα προσωπάκι επίσης μια χαρά και μου έβγαζε (και στους άντρες της παρέας) κάτι κρυοκ@λε
Αντίθετα μια άλλη κοπελίτσα, που δεν ήταν και το σούπερ σώμα, είχε ένα γλυκό προσωπάκι και μπόλικη τσαχπινιά ... ήταν πολύ πιο σέξυ από την ωραία πλην ξενερουά φίλη της.

Κι εγώ το πρόσωπο θα διάλεγα .... θα ξαναπώ ότι ανησυχώ που συμφωνούμε!
Και αν θες να σε ανησυχησω κι αλλο, θα σου πω οτι και για το σωμα ετσι το βλεπω, απλα αναφερθηκα στο προσωπο εκεινη τη στιγμη. Τρεμε.

Αρχική Δημοσίευση από The Djinn
Συγγνωμη αλλα γιατι ασχολουμαστε με το προσωπο σε αυτο το thread? Αφου μιλαμε και μιλαει καθαρα για σωματα...
Σαν σωμα τι μας αρεσει.Κοντο ψηλος, χοντρος, στεκα, φετες,γυμνασμενος απλα, ανορεξικος κτλ κτλ κτλ. Ετσι κι αλλιως νομιζω πως υπαρχει αλλο thread για το τι προτιμαει καποιος απο τα δυο.
Βασικά ο topic starter δε κανει καποιο σαφη διαχωρισμο, και το προσωπο σωμα ειναι . Απλα το να μιλησει αποκλειστικά για σωμα καποιος που τον επηρεαζει το προσωπο αρκετα, ειναι καπως moot point. Αλλα οκ, αν εχουμε τοπικ, θα τα πω εκει. Τις συγνωμες μου.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 17:30, 22-06-09:

και το προσωπο σωμα ειναι .
Nop! Είναι σαφώς διαχωρισμένα!

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 21:10, 22-06-09:

ο χριστος και αποστολος γκλετσοςςςςςςς
βρε καλο μου κοριτσακι τι ειναι αυτο το εκτρωμα που μοιαζει με ανθρωποειδες?

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 21:18, 22-06-09:

Βασικά ο topic starter δε κανει καποιο σαφη διαχωρισμο, και το προσωπο σωμα ειναι . Απλα το να μιλησει αποκλειστικά για σωμα καποιος που τον επηρεαζει το προσωπο αρκετα, ειναι καπως moot point. Αλλα οκ, αν εχουμε τοπικ, θα τα πω εκει. Τις συγνωμες μου.

Ελα βρε σεις τωρα που σας επανεφερα σε ταξη...δεν ηθελα και καλα να φανει ετσι.
Απλως σε αυτο που λες Lorien συμφωνω απολυτα, αλλα οταν ρε παιδι μου δω μια κοπελα ή εναν τυπο και μεινω κοκκαλο απο το σωμα του και πω "Καλα μιλαμε εχει σωματαρα ο τυπος", με ζαλιζει οτι εννια στις 10 περιπτωσεις θα λαβω την απαντηση "ναι αλλα απο προσωπο..."ετσι" "!
Μα ποιος μιλησε για προσωπο απανταω κι εγω?Τι μου τα σπατε τωρα
(οχι εσεις!Στους αλλους οταν βγαινω παει το τελευταιο! )

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 21:26, 22-06-09:

Ποιο είναι το τέλειο σώμα για εσάς;
Tης καλής μου που έχει και λαβή του έρωτα.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 21:36, 08-07-09:

Καθαρα υποκειμενικο...Ενταξει,τις περισσοτερες φορες ολοι θαυμαζουμε και βρισκουμε αποδεκτα καλο ενα σωμα,γυμνεσμενο(οχι βεβαια εντελως υπερβολικα) αλλα και παλι δεν νομιζω πως εχει τοση σημασια ποιος εχει το πιο ωραιο σωμα στην παραλια...Ας ειμαστε καλα εμεις με το σωμα και τις ατελειες μας και ολα τα αλλα ερχονται..Δεν νομιζω τωρα οτι με απωθει ιδιαιτερα καποιο σωμα..

Παράθεση

metalhead9121 (φλώρα)

Νεοφερμένος

H metalhead9121 γυρισα απο διακοπες οεο έγραψε στις 13:48, 09-07-09:

δικιο εχεις αποψη του τελειου σωματος ειναι εντελως υποκειμενικη.....
ακυρο αλλα green day -jesus of suburbia η υπογραφη ε?

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 15:21, 09-07-09:

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 16:04, 09-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από metalhead
δικιο εχεις αποψη του τελειου σωματος ειναι εντελως υποκειμενικη.....
ακυρο αλλα green day -jesus of suburbia η υπογραφη ε?
Πραγματι τελειως ακυρη η ερωτηση,αλλα ναι απο εκει ειναι η υπογραφη...

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 20:08, 09-07-09:

ικιο εχεις αποψη του τελειου σωματος ειναι εντελως υποκειμενικη.....
λολ πραγματικα το πιστευετε αυτο? προφανος και ΔΕΝ ειναι υποκειμενικη

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη swamps
H swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.

H swamps έγραψε στις 21:07, 09-07-09:

Υπέροχη Cindy Crawford

Μυώδης Μcconaughey,οχι όμως το υπερβολικό.

Ζουμερή J.Lo.

Και el macpherson αν ήταν λίγο πιο γεμάτη διότι δεν μου αρέσουν οι αδύνατες.

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε στις 17:04, 13-07-09:

[quote=epote;626654]λολ πραγματικα το πιστευετε αυτο? προφανος και ΔΕΝ ειναι υποκειμενικη[/quote

Γιατι οχι;

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 17:08, 13-07-09:

Eντελως υποκειμενικη δεν ειναι.

Σε ποιον αρεσει το σωμα του Κουασιμοδου ας πουμε;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους