Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,308 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Επιχειρηματικότητα

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 15:01, 17-01-07:

και αλλοι και βρεθικαν να χρωστανε
Φαντάζομαι ότι αν φτάσεις στο σημείο να χρωστάς, είναι καλύτερα να το κλείσεις το μαγαζί ή ό,τι άλλο έχεις, σωστά? Αλλιώς τι νόημα έχει?

"Κακη δουλεια τα μαγαζια, μα να μην εχω καθολου πελατια; Τι διαολο να εφτεγε;"
Εννοείς δηλαδή ότι οι υπάλληλοι π.χ. δεν δουλεύουν, διώχνουν την πελατεία ? Η μπορεί να έχουν φτάσει και σε χειρότερα π.χ. να κλείνουν το μαγαζί για ώρες, να παίρνουν χρήματα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 15:09, 17-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από princess
Φαντάζομαι ότι αν φτάσεις στο σημείο να χρωστάς, είναι καλύτερα να το κλείσεις το μαγαζί ή ό,τι άλλο έχεις, σωστά? Αλλιώς τι νόημα έχει?
Πιιιισω απ'το μαγαζι/επιχειρηση/βαλτε αλλη λεξη εδω, τρεχει ενας μηχανισμος προμηθευτων, εμπορων, η και πελατων. Δεν μπορεις μολις δεις οτι μπαινεις μεσα να πεις "ΤΩΡΑ το κλεινω και τελειωσαν τα βασανα μου", εχεις να πληρωσεις ολους τους παρατρεχαμενους πρωτα..που αν δεν βγαινει το λεφτο συνεχιζεις την επιχειρηση ελπιζοντας να αλλαξει κατι, η απλα επειδη δεν εχεις αλλο εσοδο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:10, 17-01-07:

"Φαντάζομαι ότι αν φτάσεις στο σημείο να χρωστάς, είναι καλύτερα να το κλείσεις το μαγαζί ή ό,τι άλλο έχεις, σωστά? Αλλιώς τι νόημα έχει?"

Κλεινοντας το ομως δεν φευγουν τα χρεει, ουτε απο την μαυρη λιστα βγαινεις... Το πιο πιθανο ειναι να το κλεισεις, τα χρεει ομως θα μεινουν... (εκτος αν κυριξεις πτωχευσει που εκει μιλαμε για αλλες διαδικασιες που πρεπει να χρωστας τρελα για να αξιζει να το κανεις, αλλιως πιο πολλα θα πληρωσεις και δικιγορους και διακστιρια)

"Εννοείς δηλαδή ότι οι υπάλληλοι π.χ. δεν δουλεύουν, διώχνουν την πελατεία ? Η μπορεί να έχουν φτάσει και σε χειρότερα π.χ. να κλείνουν το μαγαζί για ώρες, να παίρνουν χρήματα?"

Μπορουν να συμβενουν τα χιλια δυο... Να μην κανουν καλα την δουλεια τους, να συμπεριφερονται ασχημα κλπ και ετσι να διωχνουν εμεσα την πελατια μεχρι να παρουν οτι εχει και δεν εχει μεσα το μαγαζι και να φυγουν...

Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

H princess έγραψε στις 15:17, 17-01-07:

Κλεινοντας το ομως δεν φευγουν τα χρεει
Σαφώς και δεν φεύγουν, όμως τουλάχιστον είναι λίγα ακόμα και μπορείς να τα πληρώσεις . Αν συνεχίσεις, υπάρχει η πιθανότητα, να τα ξαναβγάλεις, όμως υπάρχει και η πιθανότητα να χρωστάς σε λίγο, απείρως περισσότερα, που ίσως να μη μπορείς σε καμία περίπτωση να τα ξεπληρώσεις.

Έχω ακούσει αρκετές περιπτώσεις, που συνέχισαν μ' αυτό το σκεπτικό παρότι χρωστούσαν, (λίγα στην αρχή),και στην πορεία χειροτέρεψαν τα πράγματα.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:19, 17-01-07:

Αν ομως κλεισεις την επειχηρισει απο που θα βγαζεις λευτα πρωτα απο ολα για να ζεις και μετα για να πληρωσεις;

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 15:19, 17-01-07:

Dum spiro spero

Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

H princess έγραψε στις 15:26, 17-01-07:

Αν ομως κλεισεις την επειχηρισει απο που θα βγαζεις λευτα πρωτα απο ολα για να ζεις και μετα για να πληρωσεις;
Εντάξει, αν έχεις μόνο την επιχείρηση και τίποτα άλλο , τότε μάλλον έχεις πρόβλημα και δύσκολα αποφασίζεις να κλείσεις. Μπορεί όμως να έχεις και άλλους οικονομικούς πόρους ή π.χ. να δουλεύεις και κάπου αλλού, οπότε να μην τίθεται επιτακτικό πρόβλημα επιβίωσης.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:54, 17-01-07:

Λιγες ειναι ομως η περιπτωσης που και εχεις επειχηρισει και δουλευεις αλλου.. Αλλωστε αμα την στιγμη που εχεις επειχηριση χρειαζεσε και αλλα εσοδα παει να πει οτι ηδη δεν παει καλα η επειχιριση, οποτε καλυτερα να κανεις κατι για αυτο...

Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

H princess έγραψε στις 16:00, 17-01-07:

Αλλωστε αμα την στιγμη που εχεις επειχηριση χρειαζεσε και αλλα εσοδα παει να πει οτι ηδη δεν παει καλα η επειχιριση, οποτε καλυτερα να κανεις κατι για αυτο...
Σίγουρα ναι..

Λιγες ειναι ομως η περιπτωσης που και εχεις επειχηρισει και δουλευεις αλλου..
Είναι όντως τόσο λίγες? Εντάξει, είναι, όμως υπάρχουν κι αυτές.

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 00:16, 18-01-07:

Aπευθύνομαι στην diddle, μιας και αυτή ανέφερε την παγωτοmania στο thread "e-steki Republic"

Λοιπόν... υπάρχει ενα μαγαζί στο Μικρολίμανο στον Πειραιά, λίγα μετρα μετά την κατηφόρα απο την Καστέλλα για Μικρολίμανο... Παλιά ήταν μαγαζί με επώνυμα ρολόγια και αυτή τη στιγμή είναι ξενοίκιαστο. Προχθές λοιπόν που πέρασα απο εκει και για κάποιο λόγο το πρόσεξα, άρχισα να σκέφτομαι για το πως θα μπορούσε να αξιοποιηθεί!
Γύρω γύρω, έχει ταβέρνες, καφετέριες και 2-3 junk-food... αλλά λείπει κάτι... Ενα μαγαζί με παγωτό!!! Νομίζω οτι ενα μαγαζί του στυλ Παγωτοmania ή Wafflas House (στην Ναξο και στην Βουλιαγμένη, για εμένα Νο 1 στην Ελλάδα) θα έκανε θραύση, ειδικότερα τους λιγο πιο ζεστούς μήνες, απο Απρίλιο, μέχρι τουλάχιστον Οκτώβριο. Τους επόμενους μήνες, μια συντήρηση με τον κόσμο που κυκλοφορεί στην περιοχή πιστεύω οτι θα μπορεί να την κάνει... Το θέμα βέβαια είναι και τι ζητάει ο ιδιοκτήτης για να το νοικιάσει...

Όπως και να έχει πάντως πιστεύω οτι είναι μια πάρα πολύ καλή περίπτωση...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Founes : 18-01-07 στις 00:25. Αιτία: Πρόσθεσα την φωτογραφία για να καταλάβεται που είναι!
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 10:16, 18-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από princess
Σίγουρα ναι..

Είναι όντως τόσο λίγες? Εντάξει, είναι, όμως υπάρχουν κι αυτές.

είναι λίγες και εξαρτάται και για τί μαγαζί μιλάμε έτσι?? δηλαδή αν είναι ένα ψιλικατζίδικο μένει εκεί η γυναίκα σου κι εσύ πας στο πετ-σοπ και τα δυο είναι στο ονομα σου αλλά το θέμα είναι πως δεν είσαι ΚΑΙ στα δυο αλλά στο ένα.
Παράδειγμα σου δίνω έτσι??
Το θέμα είναι στην πράξη τί γίνεται όχι στα χαρτια

Παράθεση

diddle

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη diddle
H diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H diddle έγραψε στις 12:20, 18-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
Aπευθύνομαι στην diddle, μιας και αυτή ανέφερε την παγωτοmania στο thread "e-steki Republic"

Λοιπόν... υπάρχει ενα μαγαζί στο Μικρολίμανο στον Πειραιά, λίγα μετρα μετά την κατηφόρα απο την Καστέλλα για Μικρολίμανο... Παλιά ήταν μαγαζί με επώνυμα ρολόγια και αυτή τη στιγμή είναι ξενοίκιαστο. Προχθές λοιπόν που πέρασα απο εκει και για κάποιο λόγο το πρόσεξα, άρχισα να σκέφτομαι για το πως θα μπορούσε να αξιοποιηθεί!
Γύρω γύρω, έχει ταβέρνες, καφετέριες και 2-3 junk-food... αλλά λείπει κάτι... Ενα μαγαζί με παγωτό!!! Νομίζω οτι ενα μαγαζί του στυλ Παγωτοmania ή Wafflas House (στην Ναξο και στην Βουλιαγμένη, για εμένα Νο 1 στην Ελλάδα) θα έκανε θραύση, ειδικότερα τους λιγο πιο ζεστούς μήνες, απο Απρίλιο, μέχρι τουλάχιστον Οκτώβριο. Τους επόμενους μήνες, μια συντήρηση με τον κόσμο που κυκλοφορεί στην περιοχή πιστεύω οτι θα μπορεί να την κάνει... Το θέμα βέβαια είναι και τι ζητάει ο ιδιοκτήτης για να το νοικιάσει...

Όπως και να έχει πάντως πιστεύω οτι είναι μια πάρα πολύ καλή περίπτωση...
Βρε ναι καλή περίπτωση είναι αλλά..ξέρεις κανεναν να έχει τα προσόντα να την υλοποιήσει?????

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 12:23, 18-01-07:

αν μεσα στα προσόντα δεν περιέχεις και το κεφάλαιο, ναι έχω τα κατάλληλα άτομα και τις κατάλληλες γνωριμίες (το πιο συμαντικό δλδ!)!!!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 13:10, 18-01-07:

κι εγω το ιδιο φουνες.
κεφαλαιο λειπει, η γνωση υπαρχει, οι ανθρωποι το ιδιο.
αναμενουμε..

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη nikita13
H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 13:12, 18-01-07:

Περίπτωση για δάνειο δεν παίζει παιδιά?
Η δεν θέλετε να μπείτε σε τέτοια διαδικάσία?

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 13:16, 18-01-07:

οχι, εγω εχω βρει ακρη για να μου τα δωσουν χωρις να πρεπει να τα επιστρεψω. μικρο ποσο βεβαια, μερικες χιλιαδες, αλλα για αρχη καλα ειναι

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 13:18, 18-01-07:

Έχω ακούσει για ένα πρόγραμμα της Ε.Ε. για νεανική επιχειρηματικότητα. Δεν το έχω ψάξει, αλλά μου το έχουν συστήσει και λέω να δω τι θα παίζει σε 2-3 χρόνια που λέω να κάνω το βήμα (αισθάνομαι πολύ ανεπαρκής σε αυτή την φάση από πλευράς εμπειρίας).

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 13:19, 18-01-07:

Μια χαρά ειναι για αρχή..
δεν σε φοβαμαι κάτι θα βρεις.
Και αν επιτρέπεται και συ για μαγαζί ενδιαφέρεσαι?

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 έγραψε στις 13:20, 18-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Έχω ακούσει για ένα πρόγραμμα της Ε.Ε. για νεανική επιχειρηματικότητα. Δεν το έχω ψάξει, αλλά μου το έχουν συστήσει και λέω να δω τι θα παίζει σε 2-3 χρόνια που λέω να κάνω το βήμα (αισθάνομαι πολύ ανεπαρκής σε αυτή την φάση από πλευράς εμπειρίας).
Ναι όντως υπάρχει το πρόγραμμα αυτό!Απλώς νομίζω θέλει αρκετές γνωριμίες για να πάρεις την επιδότηση..

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 13:27, 18-01-07:

Να σας πω την αλήθεια η περίπτωση του δανείου για τέτοιο λόγο στριφογυρνάει στο μυαλό μου από το καλοκαίρι που γνώρισα ενα Παπά στην Σαντορίνη και με τρέλανε με την επιχείρηση που θα ανοίξει φέτος, με ενοικιαζόμενες σουίτες! Απο ότι μου είπε και απο ότι έψαξα, αν κάνεις μια πάρα πολύ καλή παρουσίαση στην τράπεζα που θα απευθυνθείς με μελέτες για την επιχείρηση που θες να ανοίξεις, πιθανό κέρδος κτλ και γενικά με το κόστος μετά την αποπεράτωση, μπορείς να πάρεις πολύ μεγάλο ποσό! Συγκεκριμένα ο φίλος μας ο πάτερ, πήρε μαζί με τον συνέταιρο του, σύνολο, περίπου 4εκ. Ευρώ!!!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 14:03, 18-01-07:

ρε τον πάπακλα!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 14:04, 18-01-07:

να σε πω, κατι μου λεει οτι ο πάπακλας τα κερδη δε θα τα δινει στους φτωχους...

Παράθεση

diddle

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη diddle
H diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H diddle έγραψε στις 14:28, 18-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Συμφωνώ σε όλα! κ για το πρόγραμμα αλλά κ για την δική μου ελλειψη εμπειρίας. ΕΠίσης ευνοείται και προάγεται πολύ τα τελυταία χρόνια και η γυναικεία επιχειρηματικότητα.

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 14:52, 18-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
να σε πω, κατι μου λεει οτι ο πάπακλας τα κερδη δε θα τα δινει στους φτωχους...
Ναι αμέ! πως το θες? Βραστό ή ψητό ???

εχει και 4 παιδιά να μεγαλώσει....

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 21:09, 12-08-12:

Παιδια να σας ρωτησω κατι.
Πως γινεται μια ερευνα αγορας σε περιπτωση που καποιος θελει να ανοιξει μια επιχειρηση ωστε να επιλεξει το σωστο μερος;
Υπαρχουν αναλογα γραφεια που κανουν αυτη τη δουλεια αντι για σενα;
Τεσπα ποιο ειναι το πρωτο βημα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 08:26, 13-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη
Παιδια να σας ρωτησω κατι.
Πως γινεται μια ερευνα αγορας σε περιπτωση που καποιος θελει να ανοιξει μια επιχειρηση ωστε να επιλεξει το σωστο μερος;
Υπαρχουν αναλογα γραφεια που κανουν αυτη τη δουλεια αντι για σενα;
Τεσπα ποιο ειναι το πρωτο βημα;

Δεν ειμαι σιγουρος οτι καταλαβα τι ενοεις!

Αν θες να ανοιξεις μια επιχειρηση, υποθετω πως εχεις ηδη την ιδεα και ενα κεφαλαιο, επομενος κοιτας με βαση το που τραβει αυτη η ιδεα (που δεν εχει παρομοια μαγαζια πχ) και με το ποσο τραβαει η τζεπη σου (δεν θα πας με ενα μηδαμινο κεφαλαιο στην πιο ακριβη περιοχη!).

Τωρα αν ενεοεις να υπαρχει καποιο γραφειο το οποιο θα σου πει που εχει τον μικροτερο δεικτη κατοικων/σουβλατζιδικων για να ξερεις που θα ανοιξεις σουβλατζιδικο, τοτε δεν νομιζω να υπαρχει κατι, το πιθανοτερο θα ειναι να πρεπει να κανεις μονη την ερευνα σου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 16:54, 13-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Δεν ειμαι σιγουρος οτι καταλαβα τι ενοεις!

Αν θες να ανοιξεις μια επιχειρηση, υποθετω πως εχεις ηδη την ιδεα και ενα κεφαλαιο, επομενος κοιτας με βαση το που τραβει αυτη η ιδεα (που δεν εχει παρομοια μαγαζια πχ) και με το ποσο τραβαει η τζεπη σου (δεν θα πας με ενα μηδαμινο κεφαλαιο στην πιο ακριβη περιοχη!).

Τωρα αν ενεοεις να υπαρχει καποιο γραφειο το οποιο θα σου πει που εχει τον μικροτερο δεικτη κατοικων/σουβλατζιδικων για να ξερεις που θα ανοιξεις σουβλατζιδικο, τοτε δεν νομιζω να υπαρχει κατι, το πιθανοτερο θα ειναι να πρεπει να κανεις μονη την ερευνα σου.
Ναι βασικα ρωταω σε περιπτωση που εχεις την ιδεα και ενα κεφαλαιο και θες να ανοιξεις μια επιχειρηση σε ενα μεγαλο αστικο κεντρο (πχ Αθηνα) θα παρεις σβαρνα ολες τις περιοχες για να δεις που ειναι το πιο συμφερον σημειο να την ανοιξεις?
Οταν λεω συμφερον σημειο εννοω να ελεγξεις πχ να μην υπαρχει ανταγωνισμος στον τομεα σου, αγοραστικη δυνατοτητα του πληθυσμου που μενει σε μια περιοχη, φθηνοτερα ενοικια κτλ
Μπορεις να τα γνωριζεις ολα αυτα απο μονος σου;
Δεν υπαρχουν, λογικα, καποιοι συμβουλοι επιχειρησεων που σου δινουν καποιες κατευθυνσεις στο πρωτο σου βημα το οποιο ειναι, αφου εξασφαλισεις την ιδεα και το κεφαλαιο ,να επιλεξεις την τοποθεσια που σε συμφερει να ανοιξεις την επιχειρηση σου;
Θα κανεις ,φυσικα, και μια ερευνα αγορας μονος σου αλλα αν εισαι απειρος με το θεμα καποια πραγματα μπορει να μην τα σκεφτεις και να μην παει καλα στο τελος η επιχειρηση.
Να σου πουν τι πρεπει να προσεξεις κτλ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ψαραδέλλη : 13-08-12 στις 17:09.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:01, 13-08-12:

Ξεκινα πρωτα απο την περιοχη που μενεις, την ξερεις και δεν χρειαζετε ερευνα, ειναι καλο σημειο για την συγκεκριμενη επιχειριση; Αν ναι, γιατι να πας παρακατω; Γενικοτερα, δεν εχεις κατα νου καποια περιοχη που λογο της φυσης αυτου που θες να κανεις πιστευεις οτι θα τραβηξει; Καπως ετσι θα αρχιζα εγω στην θεση σου την αναζητηση.
Τωρα για το αν υπαρχουν συμβουλοι που ασχολουνται με αυτο, δεν ξερω, ισως καποιος αλλος να μπορει να σε βοηθησει!

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 19:52, 13-08-12:

Καλα το σεναριο της επιχειρησης που λεω ειναι τοσο μακρινο που φανταζει υποθετικο προς το παρον.
Μπορει και να μην γινει ποτε.
Απλα ηθελα να ξερω απο πού και πώς ξεκινας.

Ονειρα θερινης νυκτος δηλαδη...

Σε ευχαριστω πολυ παντως που απαντησες Κρονε!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους