Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,185 μηνύματα σε 74,657 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αφρόλουτρο

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 15:33, 16-01-07:

Δηλώνω παντελή άγνοια επί του θέματος. Δεν ξέρω καν αν ο όρος είναι σωστός.

Δεν αναφέρομαι στην διαδικασία καθαρισμού ενός τυπικού μπάνιου αλλά σε αυτή με την μπανιέρα γεμάτη και κατι έλαια νομίζω που ρίχνεις μέσα.

Μετά από χρόνια έχω επιτέλους μπανιέρα που τα πόδια φτάσουν στο 1 μέτρο όλος μπορώ να καλυφθώ από το νερό. Και γουστάρω τρελά να το κάνω μόνο με νερό.

Συνεπώς θέλω όλες τις πληροφορίες για το θέμα καλά και κακά. Ξέρω ότι αυτό που κάνω έχει κάποιους κινδύνους αλλά το νερό που βράζει μακαρόνια είναι η αδυναμία μου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 15:37, 16-01-07:

Είναι φοβερό, ειδικά αν χωράει η μπανιέρα και την κυρια Demelene
Λοιπόν, δεν ξέρω αν είναι σωστό, αλλά θα πω πως το κάνω εγώ:
Παίρνω ένα φτηνό αφρόλουτρο (επειδή βάζω ΠΑΡΑ πολύ), βεβαιώνομαι ότι έχει σφραγιστεί καλά η μπανιέρα και δεν έχουμε διαρροές και εκεί που είναι άδεια η μπανιέρα αφήνω το νερό να τρέχει με πίεση και στο σημείο που πέφτει ρίχνω σιγά σιγά το αφρόλουτρο. Όταν ρίξω όσο έχω σκοπό μετά απλώς το αφήνω να γεμίσει τη μπανιέρα. Μέχρι να τη γεμίσει έχει κάνει τρομερό αφρό!
Έλαια κλπ δεν βάζω, δεν ξέρω ούτε εγώ απο αυτά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 15:51, 16-01-07:

Αυτό που κάνω είναι εκτός από αφρόλουτρο να προσθέτω και τις special μπάλες αφρόλουτρου που βρίσκεις στα Fresh Line και παρόμοια καταστήματα. Λιώνουν και γεμίζουν την μπανιέρα με υπέροχο αφρό και άρωμα. Χώνεσαι μέσα κι αράζεις. Εγώ είμαι τυχερή επειδή η μπανιέρα μου έχει υδρομασάζ που κάνει την εμπειρία ξεχωριστή.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:12, 16-01-07:

οκ... θα σου πω τι είναι για μένα το βασικό...
Να την έχω ΜΟΛΙΣ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ
Αυτός είναι ο μόνος κίνδυνος... να μην είναι αρκετα καθαρή και να κολλήσεις τίποτα μυκητες απ την επαφή με την μπανιέρα
Κατα τα άλλα... άλλος κίνδυνος ειναι να σε πάρει ο ύπνος, οποτε ειναι κανονας να μην φορας ακουστικά η αλλη ηλεκτρονική συσκευή....

Εξαρταται ποσο χαλαρωτικό θες να το κανεις....
Γεμίζεις την μπανιερα ως τη μέση με νερο γιατι μόλις μπεις θα ανεβει η σταθμη και στο μεταξύ εκει που πεφτει με πιεση το νερο, ριχνεις το αφρολουτρο που θες ώστε να κανει μπουρμπουλίθρες....
Προσθετεις αμα θες διαφορα άλατα ή ελαια ή όλα μαζι (Δε βαριέσαι ) τα οποια μπορείς να τα βρεις μέχρι και σε μεγάλα σούπερ μάρκετ ή σε κανα Hondo.
Αναβεις τριγυρω τα κερια σου, βαζεις τη μουσική σου, κλεινεις φυσικα τον απαισιο φωτισμο (σου φτανουν τα κερια) κρατας κι ένα ποτηρακι κόκκινο κρασι και είσαι σουπερ....

ΥΓ Αν σκοπευεις να κανεις κατι τέτοιο και δεν ζεις μόνος... βγαλε ανακοινωση απο πριν οτι θα κανεις καταληψη στο μπανιο για πολύ ώρα ωστε οποιος θελει τσισα να τα κανει τότε αλλιως θα βγει μπαλκόνι

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 09:31, 17-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Αυτός είναι ο μόνος κίνδυνος... να μην είναι αρκετα καθαρή και να κολλήσεις τίποτα μυκητες απ την επαφή με την μπανιέρα
Τι εννοείς? Στην περίπτωση του στατικού ή τρεχούμενου νερού? Γιατί εγώ ανέκαθεν κατασκήνωνα πάντα όταν κάνω μπάνιο.

Σχετικά με το αφρόλουτρο δεν έχω βοηθηθεί καθόλου. Ξέρω τις λέξεις έλαια και τα σχετικά αλλά ας το κάνω ποιο συγκεκριμένα
1)Γίνεται κάτι με τα άλατα αν η συνταγή είναι λάθος. Από τηλεόραση το έχω δει δυο τρεις φορές
2)Ποια είναι η λάθος συνταγή?
3)Που τα βρίσκεις όλα αυτά. Γιατί στα σουπερμάρκετ που πάω χρόνια δεν έχω δει ποτέ κάτι έξω από τα τυποποιημένα αφρόντουζ των διαφημίσεων.
4)Υποβρύχιο τζακούζι? Θέλω και εγώ....

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:36, 17-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Τι εννοείς? Στην περίπτωση του στατικού ή τρεχούμενου νερού? Γιατί εγώ ανέκαθεν κατασκήνωνα πάντα όταν κάνω μπάνιο.

Σχετικά με το αφρόλουτρο δεν έχω βοηθηθεί καθόλου. Ξέρω τις λέξεις έλαια και τα σχετικά αλλά ας το κάνω ποιο συγκεκριμένα
1)Γίνεται κάτι με τα άλατα αν η συνταγή είναι λάθος. Από τηλεόραση το έχω δει δυο τρεις φορές
2)Ποια είναι η λάθος συνταγή?
3)Που τα βρίσκεις όλα αυτά. Γιατί στα σουπερμάρκετ που πάω χρόνια δεν έχω δει ποτέ κάτι έξω από τα τυποποιημένα αφρόντουζ των διαφημίσεων.
4)Υποβρύχιο τζακούζι? Θέλω και εγώ....
είτε στατικό είτε τρεχούμενο νερό... αν η μπανιέρα έχει μέσα μάκα απ τη βρώμα καλυτερα να μην ακουμπησει εκεί ο ποπουλης και τα γεννητικά σου όργανα

1 & 2) Δεν υπάρχει συνταγή ρε... ε το πολύ πολύ να σου πέσουν περισσοτερα ή λιγότερα απ όσο πρέπει... δεν χάθηκε κι ο κόσμος...
Στα λιγοτερα δεν θα υπάρχει δραση, στα περισσοτερα ξοδευεις την τσέπη σου
3) αν δεν έχει το σουπερ μάρκετ της περιοχής σου, τότε θα βρεις σίγουρα σε Hondo, beauty shop Κλπ... στα προϊόντα ευρείας κατανάλωσης
4) κι εγω αλλά δε βαριέσαι

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 10:02, 17-01-07:

Εγώ πάντως όσο έμενα στο σπίτι της μαμάς μου, που είχε τζακούζι (κλαψ, λυγμ, ουάααααααααα!), μόνο 2 φορές έκανα για ένα και μοναδικό λόγο.. Νομίζω πως την 3η φορά δεν θα την έβγαζα καθαρή κι αυτό γιατί υπήρχε ένα ..μαρκούτσι που πετούσε νερό (πως τα λένε αυτά παρεπιπτόντως; ) κατευθείαν πίσω στον λαιμό μου, εκεί που αρχίζει η σπονδυλική στήλη. Ε, αυτό είναι φοβερό σημείο τζιζ ( ) και ενώ αρχικά πάθαινα πράγματα που για να ξεπεραστούν ήθελαν ..παρέα ( ), μετά από λίγο παραχαλάρωνα και στο τσακ γλίτωσα τον πνιγμό και τις 2 φορές!

Πάντως για να είμαι εκτός θέματος, σχετικά με το αφρόλουτρο έκανα αυτό που λέει η Κουέ (απλά έβαζα ελάχιστο, διότι αλλιώς θα πνιγόμουν στους αφρούς όταν άνοιγα το τζακούζι ). Άλατα και άλλα τέτοια δεν έχω χρησιμοποιήσει ούτε εγώ ποτές, οπότε δεν έχω άποψη!

A.. και που 'στε; Μη μιλάτε για αφρόλουτρα.. μένω πλέον σε ένα σπίτι που έχει ένα μπάνιο σαν το wc που έχουν οι περισσότεροι για τους ξένους, το οποίο φυσικά όχι μπανιέρα δεν έχει, ούτε καν ντουζιέρα (μόνο μια μπαταρία στη μέση του τοίχου και μια τρύπα κάτω για τα νερά!) Βέβαια γελάω πολύ με το μωρό μου, που όποτε έρχεται κανείς στο σπίτι για πρώτη φορά και θέλει τουαλέτα, του λέει να προσέχει μπαίνοντας μη χτυπήσει στη τεράστια μπανιέρα που έχουμε και ΟΛΟΙ, μα ΌΛΟΙ, μπαίνοντας έχουν ένα απορημένο και ψαρωμένο βλέμμα ψάχνοντας την ..ανύπαρκτη μπανιέρα που δεν μπορούν να δουν! (Μέχρι που μια ξανθιά κοπέλα - ο ορισμός της ξανθιάς όμως - άρχισε να χτυπάει κάτι πλακάκια στον τοίχο και όταν την ρώτησα τι κάνει, μου απάντησε πως κοιτάει να δει αν έχει κάνα κρυφό χώρο που βάζουμε την ..μπανιέρα! Και ναι, μιλάω εντελώς σοβαρά! )

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 17-01-07 στις 10:06.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:07, 17-01-07:

Λοιπόν... ας σας δώσω και μερικές επιπλέον πληροφορίες μιας που είμαι και σε σχετική εταιρία

1. Jacussi είναι μάρκα... πως λέμε Nes Cafe.... Κάπως έτσι έχει κατοχυρωθεί στα μυαλά μας
Υδρομασάζ είναι η λέξη για όλες τις μάρκες
2. Αυτα τα σκατουλάκια που πετάνε με πίεση το νερό... λέγονται jets

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 10:10, 17-01-07:

Πάντως Demelene αν βάλεις στην μπανιέρα μια από αυτές τις μπάλες που σου λέω δεν χρειάζονται άλατα και δοσολογίες.

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 13:21, 17-01-07:

τα αλατα κανουν απιστευτο καλο, ειναι τρομερα αναζωογονητικα για το ΚΝΣ (διευκολυνουν τις αντλιτες Ka/Na)

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 13:36, 17-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Είναι φοβερό, ειδικά αν χωράει η μπανιέρα και την κυρια Demelene
Λοιπόν, δεν ξέρω αν είναι σωστό, αλλά θα πω πως το κάνω εγώ:
Παίρνω ένα φτηνό αφρόλουτρο (επειδή βάζω ΠΑΡΑ πολύ), βεβαιώνομαι ότι έχει σφραγιστεί καλά η μπανιέρα και δεν έχουμε διαρροές και εκεί που είναι άδεια η μπανιέρα αφήνω το νερό να τρέχει με πίεση και στο σημείο που πέφτει ρίχνω σιγά σιγά το αφρόλουτρο. Όταν ρίξω όσο έχω σκοπό μετά απλώς το αφήνω να γεμίσει τη μπανιέρα. Μέχρι να τη γεμίσει έχει κάνει τρομερό αφρό!
λολλλ η κυρια δεν την λενε!!
κι εγω αυτο κανω για αφρολουτρο στο μικροσκοπικο μπανιερακι μου

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
οκ... θα σου πω τι είναι για μένα το βασικό...
Να την έχω ΜΟΛΙΣ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ

Εξαρταται ποσο χαλαρωτικό θες να το κανεις....
Γεμίζεις την μπανιερα ως τη μέση με νερο γιατι μόλις μπεις θα ανεβει η σταθμη και στο μεταξύ εκει που πεφτει με πιεση το νερο, ριχνεις το αφρολουτρο που θες ώστε να κανει μπουρμπουλίθρες....
Προσθετεις αμα θες διαφορα άλατα ή ελαια ή όλα μαζι (Δε βαριέσαι ) τα οποια μπορείς να τα βρεις μέχρι και σε μεγάλα σούπερ μάρκετ ή σε κανα Hondo.
Αναβεις τριγυρω τα κερια σου, βαζεις τη μουσική σου, κλεινεις φυσικα τον απαισιο φωτισμο (σου φτανουν τα κερια) κρατας κι ένα ποτηρακι κόκκινο κρασι και είσαι σουπερ....
καλα, εκτος του οτι αγχωθηκα με τους καθαρισμους γιατι εχω κανει μπολικες μ@λακιες με μπανιερες και υδρομασαζ, να σου πω οτι αυτα που προτεινεις ειναι κορυφαια!

demelene,αυτο που σου λεει η μισελ και η κουε ειναι το πιο συνηθες..
και αυτο με τις μπαλιτσες απο αλατα (ειναι σαν ασβεστης, τριβουν, συνηθως εχουν και κομματακια απο αλλα υλικα μεσα,μυριζουν τελεια και θα τα αναγνωρισεις πολυ ευκολα στα fresh line πχ, και κοστιζουν 3-6 ευρω η μια) ειναι πολυ καλο επισης.. ομως να ξερεις οτι αυτο με τα αλατα πρεπει να το κανεις ΑΦΟΤΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΛΕΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΣΟΥ.
δλδ, πρεπει να σαι απολυτα καθαρος..να το ριξεις μεσα στη μπανιερα, να βγαλει τις μπουρμπουληθριτσες του, το αρωματακι του, και μετα να βγεις και να σκουπιστεις χωρις να ξεβγαλθεις..!!!
θα μυριζεις τελεια!!!!!!

επισης, προσεχε γιατι ειναι αλλα για αντρες και αλλα για γυναικες...θεωρητικα παντα ετσι?
απλα, δε ξερω αν θα σαρεσε να μυριζεις τριανταφυλλο
εμενα παντως δε με χαλαει τον καλο μου να τον πλυνω και με ελατο

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 13:54, 17-01-07:

Να ρωτησω ρε γκαιζ, βαζοντας ολα αυτα τα μπουρμπουληθρενια πραγματα και γεμιζοντας την μπανιερα μετα νιωθετε καθαροι; Γιατι βλεπω συνεχεια τη Σαμανθα (Τζοουνς:p) να βγαινει στα καπακια απ'τη χαλαρωση με πετσετουλα κτλ, αλλα εμενα μου μενει μια αισθηση γλιτσας και παντα κανω τελικα ενα ντουσακι και στα ορθια:p

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 14:12, 17-01-07:

λολλλλ!!!!
καλε, τη σαπουναδα την ξεπλενεις, ομπβιουσλι!
ασε τι κανει η σεξοβια!
τα αλατα (δλδ τη μπαλιτσα που ειναι φτιαγμενη απο κατι σαν ασβεστη) αυτη δεν την ξεπλενεις και ειναι τελεια λεμε!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 14:15, 17-01-07:

Μαζι δεν τα ριχνεις ολα αυτα, αφρολουτρα, μπαλιτσες, ελαια, μαντζουνια? Ενα-ενα ξεχωριστα?! :X Και ξαναμανα γεμισμα μπανιερας και ξαναμανα αδειασμα κτλ κτλ?

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 14:24, 17-01-07:

ναι σαν να φτιαχνεις το μαγικο ζωμο μα τον τουτατης:p

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 14:33, 17-01-07:

Ρε παιδια εχω οταν εβαλα το υδρομασαζ μου ειπαν οτι απαγορευεται δια ροπαλου να χρησιμοποιω αφρολουτρα, ελαια, αλατια και ξυδια.
Αν θελω λεει να τα βαλω αυτα, να μην ενεργοποιησω το υδρομασαζ. Υδρομασαζ μονο με καθαρο νερακι γιατι χαλανε τον μηχανισμο και θα χασω και την εγγυηση. (Η οποια στην Τζακουζι ειναι και εφ'ορου ζωης πρεπει να πω)

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 14:37, 17-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Μαζι δεν τα ριχνεις ολα αυτα, αφρολουτρα, μπαλιτσες, ελαια, μαντζουνια? Ενα-ενα ξεχωριστα?! :X Και ξαναμανα γεμισμα μπανιερας και ξαναμανα αδειασμα κτλ κτλ?
ναι, αυτο ειναι παιδεμα, αλλα μονο ετσι. τα αλατα (η μπαλιτσα δλδ) πρεπει να μπει μονη της σε καθαρο νερο και το ατομο πρεπει επισης να ναι καθαρο κ να μη ξεπλυθει μετα.
ειναι μανουρα μωρε, γιαυτο το κανεις και μια στις τοσες κι οχι καθε μερα..

Αρχική Δημοσίευση από Hakuna Matata
Ρε παιδια εχω οταν εβαλα το υδρομασαζ μου ειπαν οτι απαγορευεται δια ροπαλου να χρησιμοποιω αφρολουτρα, ελαια, αλατια και ξυδια.
Αν θελω λεει να τα βαλω αυτα, να μην ενεργοποιησω το υδρομασαζ. Υδρομασαζ μονο με καθαρο νερακι γιατι χαλανε τον μηχανισμο και θα χασω και την εγγυηση. (Η οποια στην Τζακουζι ειναι και εφ'ορου ζωης πρεπει να πω)
ναι ετσι ειναι..!
ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ οταν ειναι σε λειουργια το υδρομασαζ.
ολα αυτα που λεμε, σε κανονικες μπανιερες.

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 14:40, 17-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna

ναι ετσι ειναι..!
ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ οταν ειναι σε λειουργια το υδρομασαζ.
ολα αυτα που λεμε, σε κανονικες μπανιερες.

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Hakuna Matata έγραψε στις 14:42, 17-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από epote
ναι σαν να φτιαχνεις το μαγικο ζωμο μα τον τουτατης:p

MARRY ME!!!!!!!

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 16:04, 17-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από epote
τα αλατα κανουν απιστευτο καλο, ειναι τρομερα αναζωογονητικα για το ΚΝΣ (διευκολυνουν τις αντλιτες Ka/Na)
ΚΝΣ υποθέτω Κεντρικό Νευρικό Σύστημα?

Αρχική Δημοσίευση από kajira
A.. και που 'στε; Μη μιλάτε για αφρόλουτρα.. μένω πλέον σε ένα σπίτι που έχει ένα μπάνιο σαν το wc που έχουν οι περισσότεροι για τους ξένους, το οποίο φυσικά όχι μπανιέρα δεν έχει, ούτε καν ντουζιέρα (μόνο μια μπαταρία στη μέση του τοίχου και μια τρύπα κάτω για τα νερά!) Βέβαια γελάω πολύ με το μωρό μου, που όποτε έρχεται κανείς στο σπίτι για πρώτη φορά και θέλει τουαλέτα, του λέει να προσέχει μπαίνοντας μη χτυπήσει στη τεράστια μπανιέρα που έχουμε και ΟΛΟΙ, μα ΌΛΟΙ, μπαίνοντας έχουν ένα απορημένο και ψαρωμένο βλέμμα ψάχνοντας την ..ανύπαρκτη μπανιέρα που δεν μπορούν να δουν! (Μέχρι που μια ξανθιά κοπέλα - ο ορισμός της ξανθιάς όμως - άρχισε να χτυπάει κάτι πλακάκια στον τοίχο και όταν την ρώτησα τι κάνει, μου απάντησε πως κοιτάει να δει αν έχει κάνα κρυφό χώρο που βάζουμε την ..μπανιέρα! Και ναι, μιλάω εντελώς σοβαρά! )
Περιγραφή κλασικου μεγάλου σπίτιου χωρισμένο σε μικρές γκαρσονιέρες για να πιάνουμε τον κώλο των φοιτητών.Όλες οι καινούργιες τουλάχιστον έχουν ένα εμφανή διαχωρισμό.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 16:27, 17-01-07:

[quote=Demelene;164104]ΚΝΣ υποθέτω Κεντρικό Νευρικό Σύστημα?
quote]

ω ναι. αντλια καλιου νατριου. αλλα βοηθαει και σε αλλες αντλιες

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 09:11, 18-01-07:

αλλα βοηθαει και σε αλλες αντλιες
ντεν σε πιανω καρντια μου?

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:54, 19-01-07:

Περιγραφή κλασικου μεγάλου σπίτιου χωρισμένο σε μικρές γκαρσονιέρες για να πιάνουμε τον κώλο των φοιτητών.Όλες οι καινούργιες τουλάχιστον έχουν ένα εμφανή διαχωρισμό.
Χε χε, ναι, η αλήθεια είναι πως η περιγραφή αυτό θυμίζει ..αλλά λυπάμαι χάσατε! Είναι απλά ένα πολύ παλιό σπίτι (προσφυγικό) το οποίο έχει αρκετά δωμάτια, επειδή παλιά οι οικογένειες είχαν πολλά παιδιά και συνήθως είχαν και παππουδογιαγιάδες μαζί! Σ' αυτό το σπίτι κάποτε έμεναν 7 άτομα μαζί! (είναι της γιαγιάς μου το σπίτι.. )

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 15:28, 19-01-07:

Ωπ τέτοιο είχαν και οι δικοί μου παππούδες. Το έχουμε ακόμα αλλά οι γονείς το έχουν κάνει αποθήκη. Μια από τις πολλές δλδ.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 01:43, 12-02-07:

τελικα τι γινεται, το απολαμβανεις το αφρολουτρο η δεν εκανες ακομα?

Παράθεση

AstRoPeLeKi (Ευδοκία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη AstRoPeLeKi
H Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

H AstRoPeLeKi έγραψε στις 01:56, 12-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
τελικα τι γινεται, το απολαμβανεις το αφρολουτρο η δεν εκανες ακομα?
πολύ καλό!

demelene..βάζω το αφρόλουτρο, βάζεις την μπανιέρα;;;;

Η αλήθεια παιδιά είναι ότι όλα εύκολα και καλά με το να γεμίσεις την μπανιέρα σου με καυτό νερό (ναι ναι...γιατι μετά γίνεται χλιαρό και μετά κρύο...οπότε καλύτερα να ζεματάει), με αρκετό αφρόλουτρο για να κάνει και πλούσια σαπουνάδα... και καλά να κάτσεις να χαλαρώσεις (τι ωραία τι καλά) ΑΛΛΑ..λέω αλλά....όταν είναι η ώρα για να βγεις...άστα βράστα... από την πολύ χαλάρωση δεν έχεις το κουράγιο να σηκωθείς (τουλάχιστον εγώ πάντα έτσι την πατάω)

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 09:22, 12-02-07:

Ομολογώ είμαι άχρηστος βλάκας και ηλίθιος και δεν έχω κάνει τίποτα.
Το σύνηθες είναι πάντως απλά να λιώνω μόνο με το ζεστό νερό στην μπανιέρα. Κάποια φάση μου φαίνεται θα πάθω τίποτα καθώς η έξοδος βρίσκει την γη κάτω από την ζούγκλα κοκκινισμένη.

Παράθεση

AstRoPeLeKi (Ευδοκία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη AstRoPeLeKi
H Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

H AstRoPeLeKi έγραψε στις 10:59, 12-02-07:

Το σύνηθες είναι πάντως απλά να λιώνω μόνο με το ζεστό νερό στην μπανιέρα.
Μπα καλέ μη το λες αυτό.... αφού πραγματοποιείς έστω και το βασικό κομμάτι (να γεμίζεις την μπανιέρα με νερό και να χώνεσαι μέσα...έστω και χωρίς αφρόλουτρο) για μένα προσωπικά είναι πολύ καλό! Δεν έχω ακούσει ποτέ άνδρας να γεμίζει την μπανιέρα... τουλάχιστον δημόσια Νόμιζα ότι με το άθλημα ασχολούνται περισσότερο οι γυναίκες Εξεπλάγην! Μπράβο

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 13:33, 12-02-07:

Χμμμ παρεξήγησεις.
Αφού έχω καθαριστεί τότε κλείνω την τάπα και γεμίζω το μπάνιο με μένα μέσα και το νερό καφτό να πέφτει στο στήθος (εξου και το κόκκινο). Θερμοσίφωνας ανοιχτός για μεγαλύτερη διάρκεια και σε στρατηγικά σημεία κλείνουμε το νερό για να ζεσταθεί και άλλο.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:17, 08-05-07:

Σπάνια κάνω μπάνιο με γεμάτη μπανιέρα, μάλλων 3 φορές σε 4 χρόνια( το νερό είναι πολύτημο) άλλα άν είναι για καμιά τρελίτσα το κάνω, πάντος όταν το κάνω πέρνω κάτι αναβράζουσες πέτρες με αρωματα φοβερά, είναι υπερβολικά χαλαρές, είχα προμηθευτεί απο το λονδίνο κάτι υπέροχες πέτρες και σχετικά οικονομικές και απο τότε δεν πήρα άλλες, είχα πάρει σε ποσότητα, βασικά δεν βρήσκεις έυκολα κάτι τόσο υπέροχο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

leftis665

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη leftis665
Ο leftis665 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O leftis665 έγραψε στις 14:09, 13-07-10:

που θα βρω κυβακια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 14:11, 13-07-10:

φανταζομαι στα hondos, body shop, marks and spenser

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 13:11, 24-01-11:

αφρολουτρο......με αρωμα αγριο τριανταφυλλο ή λεβαντα....απο τις μικρες απολαυσεις που λατρευω γιατι με χαλαρωνει απιστευτα στο τελος μιας κουραστικης μερας.....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

rina45

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη rina45
H rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

H rina45 click!! έγραψε στις 01:17, 25-01-11:

αφρολουτρο με κεράκια και ελαια
Εχετε παρατηρήσει στις ταινίες που βγαινουν απο τ αφρολουτρο με τις σαπουνάδες και σκουπίζονται χωρις να ξεπλυ8ουν/??!!Περίεργο!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:18, 25-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από rina45
Εχετε παρατηρήσει στις ταινίες που βγαινουν απο τ αφρολουτρο με τις σαπουνάδες και σκουπίζονται χωρις να ξεπλυ8ουν/??!!Περίεργο!
Αυτό το κάνουν γενικά οι ξένοι. Έτσι πλένουν και τα πιάτα τους: Τα σκουπίζουν κατευθείαν, δεν τα ξεπλένουν πρώτα.

Παράθεση

rina45

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H rina45 click!! έγραψε στις 01:22, 25-01-11:

Αυτό το κάνουν γενικά οι ξένοι. Έτσι πλένουν και τα πιάτα τους: Τα σκουπίζουν κατευθείαν, δεν τα ξεπλένουν πρώτα.
Τι μαθαίνει κανείς!!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 01:30, 25-01-11:

Τι μαθαίνει κανείς!!
Εμένα που πήγα να τα ξεπλύνω να φανταστείς το θεώρησαν τρομερά σπάταλο για το νερό που ξοδεύει και είπαν ότι αφού ούτως ή άλλως φεύγει η σαπουνάδα με το σκούπισμα.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 16,865 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 01:33, 25-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Εμένα που πήγα να τα ξεπλύνω να φανταστείς το θεώρησαν τρομερά σπάταλο για το νερό που ξοδεύει και είπαν ότι αφού ούτως ή άλλως φεύγει η σαπουνάδα με το σκούπισμα.
Αλλο παλι τουτο.....ερε χημικα που τρωνε..

Παράθεση

rina45

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H rina45 click!! έγραψε στις 01:34, 25-01-11:

ποποοο τι τσιγκούνηδες!!χαχα βασικά να σ πώ την αλή8εια έτσι είναι πιο έντονο το άρωμα του αφρόλουτρου!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 01:36, 25-01-11:

ποποοο τι τσιγκούνηδες!!
Όχι, δεν το θεώρησαν σπάταλο από οικονομικής απόψεως, αλλά από οικολογικής.

Παράθεση

rina45

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H rina45 click!! έγραψε στις 01:38, 25-01-11:

oh!καλοί ανθρωποι!εμείς είμαστε σπάταλοι!

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 18:53, 30-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
ουαου
και αμα...μεινει σαπουναδα?
συν οτι, αυτη την πετσετα την πανε κατευθειαν για πλυσιμο μετα? τι γινεται? και οι βρωμιές του ενός πιάτου θα πανε στο αλλο?

μια δασκαλα μου που εμενε στη γαλλια στα φοιτητικα νιατα της μου ελεγε οτι η συγκστοικος της μια μερα της ειπε τη φραση: "μπες και συ για μπανιο. δεν αδειασα το νερο απ τη μπανιερα!"

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 30-01-11 στις 19:46. Αιτία: merge
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 20:08, 05-08-11:

Κανω που και που.
Μικρη το απολαμβανα περισσοτερο.
Αναβω ρεσο με αρωμα βανιλιας(τα αγαπημενα μου),γεμιζω τη μπανιερα ως πανω και βαζω αφρολουτρο (συνηθως το Fa) με αρωμα coca-butter.
Επισης βαζω ελαια που τα βρισκω στα Sephora και ελαια σε σκονη απο το Hondos!
Τρελαινομαι για τη διαδικασια!
Οταν βγαινω απο τη μπανιερα νιωθω αλλος ανθρωπος πραγματικα!

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 10:42, 11-02-12:

Αγόρασα ένα τις προάλλες με άρωμα παπάγιας!! Είναι υπέοχο μοσχοβολάει όλο το μπάνιο!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους