Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,082 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,768 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσο φοβάστε την ακτινοβολία που εκμπέμπουν τα κινητά;

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 17:11, 24-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από ka-li
Vodafone αλλά θα προτιμούσα να μην έχω καθόλου.... Χίλιες φορές καλύτερα χωρίς!!!!!
Αντε πια μ' αυτή την ακτινοβολία!!! :thumbsdown: :thumbsdown:
Νομίζω ότι είναι υπερβολίκο να αποφεύγουμε την χρήση κινητών για την ακτινοβολία

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 19:27, 24-06-05:

χμ, γίνονται τόσες έρευνες επί του θέματος που καλό είναι να κρατάμε και μια πισινή. ας πούμε, τα μικρά παιδιά θα ήταν φρόνιμο να τα κρατάμε μακριά από τα κινητά (να πω ότι τα χρειάζονται κιόλας...) όσο μπορούμε μιας και ο εγκέφαλος τους μπορεί να υποστεί πολύ πιο σοβαρή βλάβη από τον εγκέφαλο ενός ενήλικα, λόγω του σταδίου στο οποίο βρίσκεται.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 21:22, 24-06-05:

Νομίζω ότι είναι υπερβολίκο να αποφεύγουμε την χρήση κινητών για την ακτινοβολία
Μακάρι να έχεις δίκιο και να είμαι απλώς παρανοικός conspiracy theorist που πιστέυει στην ακτινοβολία των κινητών, τους illuminati, την ομάδα Ε και οτι τα στρουμφάκια είναι κομμουνιστική προπαγάνδα. Πιστεύεις οτι αν υπάρχει πρόβλημα θα μας το πουνε; Δεν χρησιμοποιούσανε τοσα χρόνια DDT που ήταν τελικά δηλητήριο; Το clofen που ακόμα το έχουν μέσα οι υποσταθμοι της ΔΕΗ το είχανε οι εργάτες και πλένανε τα χέρια τους και τελικά αποκαλύψανε οτι είναι καρκινογόνο φούλ. Δεν λέω να κόψουμε το κινητό αλλά ένα bluetooth handsfree το πήρα just in case.

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 01:07, 25-06-05:

Έκανα split τα μνμ αυτά γιατί πιστεύω ότι έχουν πόλυ ζουμί.....

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
χμ, γίνονται τόσες έρευνες επί του θέματος που καλό είναι να κρατάμε και μια πισινή. ας πούμε, τα μικρά παιδιά θα ήταν φρόνιμο να τα κρατάμε μακριά από τα κινητά (να πω ότι τα χρειάζονται κιόλας...) όσο μπορούμε μιας και ο εγκέφαλος τους μπορεί να υποστεί πολύ πιο σοβαρή βλάβη από τον εγκέφαλο ενός ενήλικα, λόγω του σταδίου στο οποίο βρίσκεται.
Συμφώνω απόλυτα μάζι σου, γενίκα όποιος δεν το χρησιμοποιεί ή μπορει να ζήσει χώρις αυτό καλλίτερα να μην το χρησιμοποιεί.
Αρχική Δημοσίευση από gademis
Πιστεύεις οτι αν υπάρχει πρόβλημα θα μας το πουνε;
Σίγουρα κάποτε θα βρέθει κάποιος που δεν θα έχει συμφέρον ή τουλάχιστον το συμφέρον του δεν θα συμβαδίζει με το συμφέρον των εταιρίων που άσχολουντε με την προώθηση της κινήτης τηλεφωνίας
Δεν λέω να κόψουμε το κινητό αλλά ένα bluetooth handsfree το πήρα just in case.
Συμφωνώ, δεν είναι τόσο το μέγαλο , κατα την γνώμη μου, το πρόβλημα ώστε να φτάσουμε σε ακραίες λύσεις
Εγώ για την προστάσια μου κάνω το έξεις :
κάλω απο κίνητο μόνο όταν είμαι έξω ή δεν εχώ ελευθέρη πρόσβαση σε σταθέρο τηλέφωνο και προσπαθώ οι κλήσεις που κάνω απο κινητό να είναι μικρές σε διάρκεια

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη YoMaNaTiOn
Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 01:22, 25-06-05:

Ε ναι ρε Exposed_Bone... Καλά κάνεις... Αυτά που λες είναι αγραφοι κανόνες κατ' εμέ.

Εννοείται πως τους εφαρμόζω κ εγώ.

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 19:08, 25-06-05:

εγω δεν φοβαμαι την ακτινοβολια, ουτε τις τρελες αγελαδες, ουτε τα "τρελα" κοτοπουλα...ισως να ναι λαθος μου αλλα δεν... απλα δεν...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 19:11, 25-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από gilie
εγω δεν φοβαμαι την ακτινοβολια, ουτε τις τρελες αγελαδες, ουτε τα "τρελα" κοτοπουλα...ισως να ναι λαθος μου αλλα δεν... απλα δεν...
Ούτε εγώ! Ακριβώς το ίδιο!

Παράθεση

apostolos1986 (Αποστολος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη apostolos1986
Ο Αποστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O apostolos1986 έγραψε στις 21:57, 26-06-05:

Δε λέω ότι πρέπει να καλλιεργήσουμε τον τρόμο απέναντι στα κινητά . Πολύ απλά πρέπει να παίρνουμε τα μέτρα προστασίας μας. Ας πούμε πρέπει να χρησιμοποιούμε με σύνεση , να χρησιμοποιούμε hands free.

Ακόμη δεν έχουν φανεί τα αποτελέσματα από την ακτινοβολία των κινητών γιατί είναι σχετικά καινούρια τεχνολογία. Πρέπει να περιμένουμε ακόμα κάποια χρόνια για να είμαστε σίγουροι για τη επικινδυνότητα τους.

Παράθεση

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη antonis_wrx
Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O antonis_wrx έγραψε στις 22:33, 27-06-05:

μιλάω πολύ στο κινητό... (non-stop)... σχεδόν πάντα με hands-free να γλιτώσω τίποτα από ακτινβολία...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:46, 27-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από antonis_wrx
μιλάω πολύ στο κινητό... (non-stop)... σχεδόν πάντα με hands-free να γλιτώσω τίποτα από ακτινβολία...
Αράγε σίγουρα κάνει το hands-free τπτ?

Παράθεση

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O antonis_wrx έγραψε στις 23:04, 27-06-05:

απ' ότι έχω ακούσει χωρίς να το έχω ψάξει ιδιαίτερα υπάρχουν και σε αυτό το θέμα έρευνες που αναιρούν ή μια την άλλη, όπως και για τις επιπτώσεις της κινητής τηλεφωνίας στην υγεία.

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 23:07, 27-06-05:

Ειδήμονες στον Τομέα των Τηλεπικοινωνιών καθηγητές Πανεπιστημίου στο τμήμα που σπουδάζω (μιλάμε για πολύ χωμένους πρώην CEO cosmote κτλ κτλ) μας είπαν κατά τη διάρκεια του μαθήματος Πεδία και Κύματα πως με το hands free δεν κερδίζεις απολύτως τίποτα γιατί η ακτινοβολία μεταφέρεται κανονικότατα...

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 23:11, 27-06-05:

Μιλάω πάρα πολύ στο κινητό χωρίς hands-free και μιλάμε έχω κλείσει και 4ωρο συνεχόμενο Η διακόπη έγινε για να το φορτήσω...Τέσπα...απλά δεν το ψάχνω...Δεν θέλω να ξέρω....δεν το φοβάμαι και άσχετα αν αφορά την υγεία μου, δεν με ενδιαφέρει...Είμαι πολύ αναίσθητη ε;

Παράθεση

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O antonis_wrx έγραψε στις 23:21, 27-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Μιλάω πάρα πολύ στο κινητό χωρίς hands-free και μιλάμε έχω κλείσει και 4ωρο συνεχόμενο Η διακόπη έγινε για να το φορτήσω...Τέσπα...απλά δεν το ψάχνω...Δεν θέλω να ξέρω....δεν το φοβάμαι και άσχετα αν αφορά την υγεία μου, δεν με ενδιαφέρει...Είμαι πολύ αναίσθητη ε;
μπα... θα συμφωνήσω μαζί σου... όσο λιγότερα ξέρεις, τόσο καλύτερα... γιατί να σταματάω να μιλάω ώρες στο κινητό δεν το βλέπω να το σταματάω...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 23:24, 27-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Εγώ πιστεύω ότι δεν αξίζει να αγχώνεται κανείς για κάτι που δεν είναι σίγουρο

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 23:33, 27-06-05:

@antonis_wrx: Ευτυχία ίσον άγνοια, ε; Μπα δεν συμφωνώ.. Εγώ κλίνω μάλλον προς το "Μέτρον ʼριστον"..

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 13:08, 28-06-05:

Οτι με ανησυχεί με ανησυχεί αλλά αυτό δεν με κάνει αν μην τα χρησιμοποιώ και μάλιστα πολύ

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 00:08, 29-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από antonis_wrx
Τίποτα δε γλιτώνεις με το hands-free... Απλά αλλάζει η περιοχή εστίασης των μικροκυμάτων. (π.χ. αντί για το κεφάλι είναι το πέος )

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 01:27, 29-06-05:

Απλά αλλάζει η περιοχή εστίασης των μικροκυμάτων
Γι αυτό το αφήνεις πανω στο γραφείο.
[joke]
Anyway επειδή είναι αποδεδειγμένο οτι η ύπαρξη υψηλής τεχνολογίας δημιουργεί το πρόβλημα χρειάζεσαι ειδικό handsfree για να μήν πάθεις τίποτα. [/joke]

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 01:42, 30-06-05:

Πο ρε φίλε και γ*μώ τα Handsfree. Πιο βαρύ από το κινητό. Πολύ trendy.. TO ΘΕΛΩ!!!!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 23:12, 10-08-05:

Λοιπόν πιστεύω οτι αυτή εδω η σελίδα θα βοηθήσει πολύ στα περι ακτινοβολίας των κινητών!

http://www.sarvalues.com/index.html

Μιλάει για την τιμή SAR των κινητών μας, εξηγεί τι είναι, κατα πόσο μπορεί να αποβεί επικίνδυνο για την υγεία μας και επίσης έχει και πίνακα με τις τιμές SAR όλων των κινητών. Νομίζω θα ήταν σοφό να το δείτε.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 06:32, 11-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Λοιπόν πιστεύω οτι αυτή εδω η σελίδα θα βοηθήσει πολύ στα περι ακτινοβολίας των κινητών!

Μιλάει για την τιμή SAR των κινητών μας, εξηγεί τι είναι, κατα πόσο μπορεί να αποβεί επικίνδυνο για την υγεία μας και επίσης έχει και πίνακα με τις τιμές SAR όλων των κινητών. Νομίζω θα ήταν σοφό να το δείτε.
ΦΣΣΣ πολύ κάλο εύγε άρχοντα!

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 07:10, 11-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Valder

το δικο μου δε το χει

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 07:20, 11-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από gilie
το δικο μου δε το χει
μπορεις να ψάξεις στο google για:
SAR "To kinito sou"
σίγουρα κάτι θα βρείς

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 22:33, 27-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Άμα ήξερες δεν θα το έλεγες.Η χρήση κινητού τηλεφώνου θεωρείτε επικίνδυνη.Οι επιστήμονες λένε πως η μηνιαία χρήση του κινητού τηλεφώνου πρέπει να είναι περίπου 6 ΛΕΠΤΑ (πράγμα πολύ δύσκολο για τον καθένα μας).Η υπέρβαση αυτού του ορίου κρίνεται ακατάλληλη.Τώρα αδυνατούμε να κατανοήσουμε πλήρως τις επιπτώσεις του κινητού τηλεφώνου επειδή δεν έχουμε (προς το παρόν)επιπτώσεις.Μην ξεχνάμε πως τα κινητά υπάρχουν τα τελευταία 15 χρόνια.
Α και κάτι καλό.Στις μεγάλες πόλεις οι άνθρωποι δεν κινδυνεύουν τόσο όσο σε μικρότερες πόλεις.Αυτό διότι όσο πιο πολλές κεραίες υπάρχουν σε μια περιοχή τόσο πιο πολύ εξασθενημένη είναι η ακτινοβολία κάλυψης.
Συνοψίζοντας, είμαστε αβέβαιοι για τις επιπτώσεις της χρήσης του κινητού τηλεφώνου στον άνθρωπο.

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 15:27, 28-09-05:

Α και κάτι καλό.Στις μεγάλες πόλεις οι άνθρωποι δεν κινδυνεύουν τόσο όσο σε μικρότερες πόλεις.Αυτό διότι όσο πιο πολλές κεραίες υπάρχουν σε μια περιοχή τόσο πιο πολύ εξασθενημένη είναι η ακτινοβολία κάλυψης.
Εκτώς απο την ελλάδα που υπάρχει νόμος που απαγορέυει τις κεραίες κινητής τηλεφωνίας σε απόσταση 300 μέτρων απο σχολεία/νοσοκομεία/υπουργεία και 2-3 ακόμα κατηγορίες κτηρίων. Η κάλυψη γίνεται απο
1) Κεραίες της cosmote στα κτήρια του ΟΤΕ που δεν τις κυνηγάνε
2) Κεραιες-ninja μεταμφιεσμένες σε καμινάδες και θερμοσίφωνες
3) Κεραίες 6kW η καθεμία (καλα όχι τόσο πολύ) στα κορφοβούνια που ψήνουν τα περιστέρια που περνάνε απο μπροστά τους.
Τα λέει όλα το sig σου Dare-Devil
Η Ελληνική κυβέρνηση έχει πάντα ένα πρόβλημα για κάθε λύση.....

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:10, 28-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil
θεωρείτε επικίνδυνη.Οι επιστήμονες λένε πως η μηνιαία χρήση του κινητού τηλεφώνου πρέπει να είναι περίπου 6 ΛΕΠΤΑ (πράγμα πολύ δύσκολο για τον καθένα μας).
Κάθε μέρα ακούω κάποιον να λέει ότι έτσι και μιλάς πάνω από χ λέπτα στο κινήτο είσαι καμμένος από πρώτο χέρι. Και φυσικά αυτό το χ μεταβάλλεται συνέχεια. Φυσικά εγώ πιστεύω ότι μια ακόμη τσίχλα αυτό που μας αρέσει να την μασάμε και να προσπαθούμε να κάνουμε όσο το δυνατόν μεγαλύτερη φούσκα

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 06:55, 29-09-05:

Κάθε μέρα ακούω κάποιον να λέει ότι έτσι και μιλάς πάνω από χ λέπτα στο κινήτο είσαι καμμένος από πρώτο χέρι. Και φυσικά αυτό το χ μεταβάλλεται συνέχεια. Φυσικά εγώ πιστεύω ότι μια ακόμη τσίχλα αυτό που μας αρέσει να την μασάμε και να προσπαθούμε να κάνουμε όσο το δυνατόν μεγαλύτερη φούσκα
δηλ. αν το διαβάσεις σε επιστημονικό περιοδικό δεν θα το πιστέψεις?

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 09:30, 29-09-05:

Φυσικά και θα το πιστέψω αυτό που ήθελα να πω είναι ότι καθημερίνα ακούω απο διάφορους να λένε τα δικά τους για τα κινήτα και κάθε φορά ακούω διαφορετίκά και απλώς έχω βαρεθεί αυτή την κατάσταση

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 00:32, 30-09-05:

Φυσικά και θα το πιστέψω αυτό που ήθελα να πω είναι ότι καθημερίνα ακούω απο διάφορους να λένε τα δικά τους για τα κινήτα και κάθε φορά ακούω διαφορετίκά και απλώς έχω βαρεθεί αυτή την κατάσταση

Αυτό για τα 6 λεπτά μου το είπε ο καθηγητής με τον οποίο κάνω τεχνολογία επικοινωνιών στο σχολείο.Άρα πρέπει να το πιστεύεις.

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Dare-Devil έγραψε στις 00:35, 30-09-05:

Τα λέει όλα το sig σου Dare-Devil
Τί εννοείς όταν λες sig?

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 00:47, 30-09-05:

υπογραφή

Παράθεση

Black_Butter_flies

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Black_Butter_flies
Ο Black_Butter_flies αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O Black_Butter_flies έγραψε στις 01:07, 03-10-05:

Δεν ξέρω κατά πόσο μαθαίνουμε την αλήθεια τελικά.
Πιστεύω ότι σε καμία περίπτωση μια έρευνα που να καταδικάζει την ακτινοβολία των κινητών για τις συνέπειες της δε θα δημοσιευόταν για ευνόητους λόγους...
Οπότε rest sleeping beauty...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 06:31, 04-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Black_Butter_flies
Πιστεύω ότι σε καμία περίπτωση μια έρευνα που να καταδικάζει την ακτινοβολία των κινητών για τις συνέπειες της δε θα δημοσιευόταν για ευνόητους λόγους...
Αν η έρευνα έχει γίνει από άτομα που δεν έχουν σχέση με τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας δεν βρίσκω κάποιο λόγο που να μην θέλουν να δημοσιεύσουν την έρευνα

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 07:14, 04-10-05:

Πριν λίγο ανακάλυψα ένα δελτίο τύπου της Vodafone που πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο να το παραθέσω

Δεκάδες έως χιλιάδες φορές χαμηλότερη, από τα θεσπισμένα όρια, η Ηλεκτρομαγνητική Ακτινοβολία που εκπέμπεται από τους σταθμούς βάσης κινητής τηλεφωνίας, σύμφωνα με τα αποτελέσματα των μετρήσεων του προγράμματος «ΕΡΜΗΣ»
Δύο νέοι σταθμοί μέτρησης, στο Ηράκλειο Κρήτης και το Ίλιο Αττικής αναμένεται να λειτουργήσουν άμεσα
Αποκαλυπτικά είναι τα αποτελέσματα των μετρήσεων του προγράμματος «ΕΡΜΗΣ» στόχος του οποίου είναι η παροχή απολύτως έγκυρης και άμεσης ενημέρωσης στο κοινό, σχετικά με τα επίπεδα ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας στο περιβάλλον. Κατά την τριετία που εφαρμόζεται το πρόγραμμα, έχουν πραγματοποιηθεί περισσότερες από 2.700.000 μετρήσεις στο σύνολο των 19 σταθμών μέτρησης σʼ όλη την Ελλάδα οι οποίες έχουν δείξει ότι οι μέγιστες καταγεγραμμένες τιμές είναι δεκάδες φορές χαμηλότερες από το αυστηρότερο όριο που ισχύει για τη μικρότερη συχνότητα των 900 MHz, που χρησιμοποιεί η κινητή τηλεφωνία.
Το πρόγραμμα «ΕΡΜΗΣ» είναι ένα σύστημα 24ωρης μέτρησης και ελέγχου της ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας ραδιοσυχνοτήτων στο περιβάλλον, από το σύνολο των πηγών (κεραίες αστυνομίας, κεραίες πυροσβεστικής, κεραίες τηλεοπτικών και ραδιοφωνικών σταθμών, κεραίες κινητής τηλεφωνίας κ.λ.π.) που υπάρχουν στην περιοχή της εγκατάστασης του συστήματος. Στη χώρα μας, το πρόγραμμα ΕΡΜΗΣ εφαρμόζεται από τον Νοέμβριο 2002, σε συνεργασία με Πανεπιστημιακά Ιδρύματα και με την έμπρακτη συμβολή της Τοπικής Αυτοδιοίκησης.
Τα αποτελέσματα των μετρήσεων παρουσιάζονται διαγραμματικά στην ιστοσελίδα www.hermes-program.gr, με δυνατότητα σύγκρισης των καταγεγραμμένων τιμών σε σχέση με τα επίπεδα αναφοράς (όρια), που ορίζει η ελληνική νομοθεσία και είναι προσβάσιμα από κάθε ενδιαφερόμενο.
Για τη διασφάλιση της διαφάνειας και της εγκυρότητας των αποτελεσμάτων, καθώς επίσης του ελέγχου και της πιστοποίησης της τεχνικής λειτουργίας του συστήματος, τη συνολική επιστημονική διαχείριση του προγράμματος έχουν αναλάβει το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο και το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης για τις περιοχές της Νότιας και Βόρειας Ελλάδας αντίστοιχα.
Σήμερα, το Πρόγραμμα ΕΡΜΗΣ λειτουργεί σε 19 σημεία σε όλη τη χώρα (στην Αττική στους Δήμους Ζεφυρίου, Αγ. Ιωάννη Ρέντη και Ν. Ερυθραίας, στην Θεσσαλονίκη στους Δήμους Μενεμένης και Μηχανιώνας, στους Δήμους Καλλιθέας Ρόδου, Νάουσας Ημαθίας, Λευκίμμης Κέρκυρας καθώς και σε κτίρια του Μετσόβιου Πολυτεχνείου και του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου). Ύστερα από σχετική συμφωνία με την Τοπική Αυτοδιοίκηση, πρόκειται άμεσα να εγκατασταθεί και σε δύο επιπλέον Δήμους της χώρας και συγκεκριμένα στο Δήμο Ηρακλείου Κρήτης και στο Δήμο Ιλίου στην Αττική.
ΝΟΜΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Πιο συγκεκριμένα, στην περιοχή της Αττικής λειτουργούν 8 σταθμοί μέτρησης της ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας και από τον Νοέμβριο του 2002 μέχρι σήμερα πραγματοποιήθηκαν περισσότερες από 1.600.000 μετρήσεις τα αποτελέσματα των οποίων ήταν εντυπωσιακά.
Ενδεικτικά αναφέρεται ότι στον σταθμό μέτρησης του ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΖΕΦΥΡΙΟΥ, στην περιοχή συχνοτήτων που λειτουργεί το σύστημα GSM900 της κινητής τηλεφωνίας, η μέση τιμή της ισοδύναμης πυκνότητας ροής ισχύος είναι περισσότερο από 4.394 φορές κάτω από το αυστηρότερο όριο ενώ η μέση τιμή της έντασης του ηλεκτρικού πεδίου είναι περισσότερο από 66 φορές κάτω από το αυστηρότερο όριο που έχει τεθεί.
Στον ίδιο σταθμό στις συχνότητες στις οποίες λειτουργούν το σύστημα κινητής τηλεφωνίας GSM1800, και το σύστημα UMTS (3ης Γενιάς κινητής τηλεφωνίας) αντίστοιχα, η μέση τιμή της ισοδύναμης πυκνότητας ροής ισχύος είναι περισσότερο από 8.333 φορές κάτω από το αυστηρότερο όριο ενώ η μέση τιμή της έντασης του ηλεκτρικού πεδίου είναι περισσότερο από 91 φορές κάτω από το αυστηρότερο όριο που έχει τεθεί.
Γενικότερα, τα αποτελέσματα των μετρήσεων στην περιοχή της Αθήνας από το σύνολο των πηγών Η/Μ ακτινοβολίας (π.χ κεραίες κινητής τηλεφωνίας, κεραίες ράδιο ταξί, κεραίες ραδιοτηλεοπτικών μέσων μαζικής ενημέρωσης, κεραίες αστυνομίας, κεραίες πυροσβεστικής κ.α) δείχνουν ότι η μέση τιμή έντασης του ηλεκτρικού πεδίου είναι έως και 91 φορές χαμηλότερη από το αυστηρότερο όριο στην περιοχή των ραδιοσυχνοτήτων.
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Όσον αφορά την περιοχή της Βoρείου Ελλάδας, λειτουργούν 8 σταθμοί μέτρησης της ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας και από τον Νοέμβριο του 2003 μέχρι σήμερα πραγματοποιήθηκαν περίπου 700.000 μετρήσεις.
Ενδεικτικά αναφέρεται ότι στο σταθμό μέτρησης του ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ, στην περιοχή συχνοτήτων που λειτουργεί το σύστημα GSM900 της κινητής τηλεφωνίας, η μέση τιμή της ισοδύναμης πυκνότητας ροής ισχύος είναι 7.676 φορές κάτω από το αυστηρότερο όριο που έχει τεθεί, ενώ η μέση τιμή της έντασης του ηλεκτρικού πεδίου είναι 88 φορές κάτω από το αυστηρότερο όριο.
Στις συχνότητες στις οποίες λειτουργούν το σύστημα κινητής τηλεφωνίας GSM1800, και το σύστημα UMTS (3ης Γενιάς κινητής τηλεφωνίας) αντίστοιχα, οι αντίστοιχες τιμές ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας ήταν αμελητέες με αποτέλεσμα να μην μπορούν να καταγραφούν από το μηχάνημα.
Τα αποτελέσματα των μετρήσεων από το σύνολο των πηγών ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας δείχνουν ότι η μέση τιμή της ισοδύναμης πυκνότητας ροής ισχύος είναι 139 φορές κάτω από το αυστηρότερο όριο που έχει τεθεί, ενώ η μέση τιμή της έντασης του ηλεκτρικού πεδίου είναι 12 φορές κάτω από το αυστηρότερο όριο.
ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ
Στην περιοχή της Ρόδου λειτουργούν 3 σταθμοί μέτρησης της ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας, στο Δήμο Καλλιθέας. Από τον Απρίλιο του 2003 μέχρι σήμερα πραγματοποιήθηκαν περίπου 400.000 μετρήσεις, και τα αποτελέσματα ήταν εντυπωσιακά.
Ενδεικτικά αναφέρεται ότι στο σταθμό μέτρησης του ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ΨΙΝΘΟΥ, στην περιοχή συχνοτήτων που λειτουργεί το σύστημα GSM900 της κινητής τηλεφωνίας, η μέση τιμή της ισοδύναμης πυκνότητας ροής ισχύος είναι περισσότερο από 4.394 φορές κάτω από το αυστηρότερο όριο που έχει τεθεί, ενώ η μέση τιμή της έντασης του ηλεκτρικού πεδίου είναι περισσότερο από 66 φορές κάτω από το αυστηρότερο όριο.
Στις συχνότητες στις οποίες λειτουργούν το σύστημα κινητής τηλεφωνίας GSM1800, και το σύστημα UMTS (3ης Γενιάς κινητής τηλεφωνίας) αντίστοιχα, η μέση τιμή της ισοδύναμης πυκνότητας ροής ισχύος είναι περισσότερο από 8.333 φορές κάτω από το αυστηρότερο όριο που έχει τεθεί, ενώ η μέση τιμή της έντασης του ηλεκτρικού πεδίου είναι περισσότερο από 91 φορές κάτω από το αυστηρότερο όριο.
Τα αποτελέσματα των μετρήσεων από το σύνολο των πηγών ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας δείχνουν ότι η μέση τιμή της ισοδύναμης πυκνότητας ροής ισχύος είναι 1.287 φορές κάτω από το αυστηρότερο όριο που έχει τεθεί, ενώ η μέση τιμή της έντασης του ηλεκτρικού πεδίου είναι 37 φορές κάτω από το αυστηρότερο όριο.

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Dare-Devil έγραψε στις 18:23, 06-10-05:

Ωραίες πληροφορίες μας έδωσες.Μπράβο!!!

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 22:51, 06-10-05:

Πριν λίγο ανακάλυψα ένα δελτίο τύπου της Vodafone που πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο να το παραθέσω
Αρχική Δημοσίευση από Vodafon
Σιγά την πολλή ακτινοβολία που βγάζουμε και φωνάζουν όλοι
Δέν είναι καθόλου περίεργο, ειδικά στις πυκνοκατοικημένες περιοχές που οι κυψέλλες έχουν πρόβλημα χωρητικότητας (καθε κυψέλλη χωράει συγκεκριμένους να τηλεφωνούν ανα πάσα στιγμή) οπότε η στρατηγηκή ειναι μικρότερες (αρα με ασθενέστερο σήμα) και περισσότερες κυψέλες.

< >
Σύμφωνα με αυτή τη λογική τρώμε την ακτινοβολία επειδή δεν έχουμε αρκετά κινητά !!! </>

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 11:00, 19-10-05:

μεταφέρθηκαν κάποια μηνύματα σχετικά με το μάθημα τεχνολογία επικοινωνιών στα σχολεία.
Το νέο θέμα βρίσκεται εδώ

Παράθεση

misirli

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη misirli
H misirli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H misirli έγραψε στις 11:43, 19-10-05:

Αράγε σίγουρα κάνει το hands-free τπτ?
Παιδιά λυπάμαι άλλα θα σας στεναχωρήσω ότι το hadns-free δεν σε γλυτωνει απο την ακτινοβολία! γιατι το κινητο σου συνήθως το έχεις πάνω σου! και σε οποιοδήποτε μέρος του σώματος σου το βάλεις είναι επικίδυνο!

Υ.Γ Και ώστοσο μια και μιλάμε για ακτινοβολία; έχετε σκεφτει και για την ακτινοβολία απο το pc?

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 11:54, 19-10-05:

Παιδιά λυπάμαι άλλα θα σας στεναχωρήσω ότι το hadns-free δεν σε γλυτωνει απο την ακτινοβολία! γιατι το κινητο σου συνήθως το έχεις πάνω σου! και σε οποιοδήποτε μέρος του σώματος σου το βάλεις είναι επικίδυνο!
H υπόθεση είναι οτι ο εγκέφαλος είναι πιό ευαίσθητος και αν το έχεις αλλου είναι λιγότερο επικίδυνο γιατι η ακτινοβολία απορροφάται απο λιγότερο ευπαθείς ιστους.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 12:05, 19-10-05:

Εγώ πάντος έχω ακούσει ότι το hands free σε κάνει κεραία γιατί μέσα απο το ακουστικό περνάει τό σήμα για να φτάσει στο κινητό σου. Τώρα αν ισχύει η όχι δεν ξέρω.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 12:15, 19-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Εγώ πάντος έχω ακούσει ότι το hands free σε κάνει κεραία γιατί μέσα απο το ακουστικό περνάει τό σήμα για να φτάσει στο κινητό σου. Τώρα αν ισχύει η όχι δεν ξέρω.
joke mode on:
κεραία μάι άς.... ούτε την ΕΤ1 στα κατσάβραχα δε μπορώ να πιάσω..
joke mode off

είμαστε καλοί αγωγοί, γι'αυτο.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 12:19, 19-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
joke mode on:
κεραία μάι άς.... ούτε την ΕΤ1 στα κατσάβραχα δε μπορώ να πιάσω..
joke mode off

είμαστε καλοί αγωγοί, γι'αυτο.

Δοκίμασε να μετακινηθείς λίγο.... ώπα ... για σήκωσε το πόδι σου λίγο.... λίγο ακόμα... οκ..... τώρα το δεξί χέρι.... εκεί.... στρίψε λίγο..... μείνε εκεί. Τώρα βλέπεις καθαρά? κάνε store και πάμε να πιάσουμε το μακεδονία τώρα

Παράθεση

paris

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη paris
Ο paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ναύπακτος (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O paris έγραψε στις 12:54, 19-10-05:

η ακτινοβολία στο κινητό θα μας επηρεάζει με οτιδήποτε μέσο να χρησιμοποιήσουμε..το hands free μεταφέρει την ακτινοβολία μέσω του καλωδίου. αν θες δοκίμασε να κανεις αυτό το test. μιλα στο κινητό με οποιοδήποτε hands-free πάνω από 10 λεπτά k θα νιώσεις ένα μικρό μούδιασμα στο κεφάλι από την ραδιενέργεια.
Eπίσης υπάρχουν παρα πολλές συχνότητες με πληροφορίες οι οποιες είναι ανάμεσα μας,αλλα δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για αυτό..ο άνθρωπος προσπαθεί να κάνει πιο απλούστερη την ζωή του χωρίς να κοιτάει μερικές φορες τις συνέπειες του.

Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hetfield
Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 315 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 13:04, 19-10-05:

Προσωπικα δεν χρησιμοποιω και τοσο πολυ το κινητο λογου του οτι εκπεμπουν υψηλη ακιτνοβολια. Το αν ειναι βλαβερη ή οχι, πιστευω πως θα φανει στα επομενα χρονια...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Hetfield : 19-10-05 στις 13:07.
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 14:23, 19-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από paris
η ακτινοβολία στο κινητό θα μας επηρεάζει με οτιδήποτε μέσο να χρησιμοποιήσουμε..το hands free μεταφέρει την ακτινοβολία μέσω του καλωδίου. αν θες δοκίμασε να κανεις αυτό το test. μιλα στο κινητό με οποιοδήποτε hands-free πάνω από 10 λεπτά k θα νιώσεις ένα μικρό μούδιασμα στο κεφάλι από την ραδιενέργεια.
1) Το συγκεκριμένο πράγμα μπορεί η μπορεί να μήν συμβένει σε κάθε μοντέλο με το ενσύρματο handsfree. Απο τεχνικής απόψεως είναι απόλυτα δυνατό ενα μοντέλο να μήν έχει συνδεδεμένο το handsfree με την κεραία. Στα ασύρματα handsfree δε γίνεται σιγουρα.
2) Δεν βγάζει ραδιενεργεια!! Είναι ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία και είναι αρκετά διαφορετικό πράγμα απο τη ραδιενέργεια σε ο,τι αφορά τις επιπτώσεις στον οργανισμό και τους ιστούς.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:30, 19-10-05:

2) Δλδ έχει και η ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία επιπτώσεις;

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 14:52, 19-10-05:

Δλδ έχει και η ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία επιπτώσεις;
1) Βαλε κατι μεσα στο φούρνο μικροκυματων
2) Ανοιξε το φούρνο
3) Παρατηρησε τις επιπτώσεις
Anyway μήν το κάνετε, απλά δείτε τα.

Τα κινητά είναι σε μικρότερη ένταση και συχνώτητα (δεν συντονίζει εκει το νερό) απο το φούρνο, αλλά λενε οτι μακροπρόθεσμα έχουν επιπτώσεις, κυρίως γιατι αυξάνουν (ελάχιστα) τη θερμοκρασία στον εγκέφαλο.
Ιδια συχνώτητα με το φούρνο έχει το wifi και το bluetooth, που όμως είναι μικρής ισχύως, στα 100 και 10 mW αντίστοιχα (το κινητό φτάνει τα 3W, η 5W τα πιο παλια μοντέλα).

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gademis : 19-10-05 στις 14:57.
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 16:39, 19-10-05:

Καταρχήν να ξαναπώ και εγώ ότι τα κινητά δεν εκπέμπουν ραδιενέργεια!
Αν εξέπεμπαν ραδιενέργεια θα είχαμε πεθάνει όλοι προ-πολλού!!!

Επίσης, το hands-free ΔΕΝ λειτουργεί σαν κεραία! (τουλάχιστον για το σήμα του κινητού, για κανένα ραδιόφωνο ή ΕΤ-1 που λέει η dooο κάτι κάνουμε!) και να μας προστατεύει, καθώς αν το χρησημοποιείς και έχεις το κινητό στο χέρι, το μεγαλύτερο ποσό ακτινοβολίας πάει στο χέρι, το οποίο έχει σαφώς μεγαλύτερη ανοχή!
Τα όργανα με την μεγαλύτερη απορρόφηση ακτινοβολίας είναι ο εγκέφαλος και τα γεννητικά όργανα!!! (γι' αυτό όχι το κινητό στην μπροστινή τσέπη!!!)

Η ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία με απλά λόγια "ζεσταίνει" τα κύταρα...
ΑΛΛΑ είναι μη ιονίζουσα! Το οποίο σημαίνει ότι τα αποτελέσματά της ΔΕΝ είναι μόνιμα!(κοινώς αν αφήσετε τα κύταρα να κρυώσουν είναι όλα μέλι-γάλα!)

Όλα αυτά βέβαια με φυσιολογική χρήση του κινητού! (όχι σαν κάτι κοπελιές που ξέρω που έχουν το κινητο γαι σκουλαρίκι!!!)

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη nikita13
H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 17:11, 19-10-05:

Θα μου λύσει και κανείς την απορία ποια hands free είναι καλύτερα αυτά με το καλώδια ή τα ασύρματα που που λειτουργουν με hands free?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους