Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,265 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Windows XP Language Pack (MUI)

Aggelos17 (Άγγελος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aggelos17
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O Aggelos17 έγραψε στις 18:58, 11-11-09:

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση, βέβαια δεν ξέρω εαν γίνετε αυτό που ρωτάω αλλά για αυτό ρωτάω. Λοιπόν έχω Windows XP Home Edition και είναι στα Αγγλικά, υπάρχει κάποιο Language Pack για να τα κάνω στα Ελληνικά ή δεν γίνετε κάτι τέτοιο..

Ευχαριστώ.
-----------------------------------------
Το θέλω αυτό επειδή τα windows μου δεν αναγνωρίζουν ελληνικά τίποτα.. δηλαδή μπαίνω σε μία ιστοσελίδα και δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά και τα γράφει ακαταλαβίστικα...

Σημείωση: Γενικό θέμα για τα Windows XP είναι αυτό

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 01-04-10 στις 16:37. Αιτία: Διόρθωση link
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Valandil
Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 737 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε στις 19:24, 11-11-09:

Αυθεντικά windows έχεις;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aggelos17 (Άγγελος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O Aggelos17 έγραψε στις 20:03, 11-11-09:

Ναι... Τα έχω αγοράσει

Παράθεση

Giwrgos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giwrgos
Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O Giwrgos έγραψε στις 22:13, 11-11-09:

Γίνεται αλλα παράνομα και δεν ειναι και σίγουρο ότι θα δουλέψει σωστά μεταξύ μας.

Ωστόσο,
http://tinyurl.com/y88fk6q

Παράθεση

Sourotiri

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sourotiri
Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 1,027 μηνύματα.

O Sourotiri έγραψε στις 22:55, 11-11-09:

Μ'αρεσει παντως που στην υπογραφη σου προτεινεις Λινουξ ))

Ενηγουεη, εφοσον τα εχεις αυθεντικα, νομιζω οτι και απο το ιδιο το site της microsoft μπορεις να βρεις για να κατεβασεις ενα language pack. Υποθεση κανω, δεν ειχα σχεδον ποτε αυθεντικα παραθυρια.

Παράθεση

Aggelos17 (Άγγελος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Aggelos17 έγραψε στις 14:42, 12-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Sourotiri
Μ'αρεσει παντως που στην υπογραφη σου προτεινεις Λινουξ ))

Ενηγουεη, εφοσον τα εχεις αυθεντικα, νομιζω οτι και απο το ιδιο το site της microsoft μπορεις να βρεις για να κατεβασεις ενα language pack. Υποθεση κανω, δεν ειχα σχεδον ποτε αυθεντικα παραθυρια.
Windows χρησιμοποιώ στο Desktop, Λίνουξ στο λάπτοπ.

Οκ ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.:thanks:

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,078 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 12:25, 14-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Aggelos17
Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση, βέβαια δεν ξέρω εαν γίνετε αυτό που ρωτάω αλλά για αυτό ρωτάω. Λοιπόν έχω Windows XP Home Edition και είναι στα Αγγλικά, υπάρχει κάποιο Language Pack για να τα κάνω στα Ελληνικά ή δεν γίνετε κάτι τέτοιο..

Ευχαριστώ.
-----------------------------------------
Το θέλω αυτό επειδή τα windows μου δεν αναγνωρίζουν ελληνικά τίποτα.. δηλαδή μπαίνω σε μία ιστοσελίδα και δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά και τα γράφει ακαταλαβίστικα...

Δεν έχω ακούσει να υπάρχει κάτι τέτοιο, δε με απασχόλησε ποτέ η γλώσσα του λειτουργικού...

Αυτό είναι ρύθμιση του browser και φτιάχνεται με δύο κλικ...Προβολή-Κωδικοποίηση-Unicode (UTF-/Greek (ISO/Windows). Δεν έχει να κάνει η γλώσσα των Windows...

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 13:27, 14-11-09:

Θες ελληνικό MUI.. Μπορείς να το "κατεβάσεις" νόμιμα από'δώ:

http://download.microsoft.com/downlo...efb/readme.htm

Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Eruyomo
Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,477 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε στις 12:39, 15-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Aggelos17
Σε ποιά ιστοσελίδα αν επιτρέπεται; Δεν θα πρεπε να έχεις τετοιο πρόβλημα. Όπως είπε και ο miv, εκτός αν έχει πάει κάτι πάρα πολύ στραβά με την εγκατάσταση σου, δεν θα πρεπε να χεις πρόβλημα.

Είναι θέμα σελίδας.

Τι browser χρησιμοποιείς και σε ποια σελίδα πας να μπείς;

Καλού κακού όμως, αν δεν το έχεις ήδη κάνει πήγαινε:

Start -> Control Panel -> Regional and Language Options

Πάτα πάνω στην καρτέλα Advanced.

Στο Language που έχει εκεί επέλεξε Greek και πάτα Οk.

Αυτά τα γράφω απο εδώ: http://www.eclipsecrossword.com/help...locale-xp.html καθώς δεν έχω XP

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Python Programming Language - Από Aggelos17
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προγραμματισμός.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-03-12 στις 23:15.
    • Windows XP Service Pack 3 - Χρήσιμο ή Βλαβερό; - Από Crookshanks
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-11-08 στις 23:03.
    • D Programming Language - Από emufear
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προγραμματισμός.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-03-06 στις 09:29.
    • Windows XP Service Pack 2 - Από bunny217
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-01-06 στις 18:30.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους